Bundesliga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Freiburg - 27. dubna 2019   15:30

Lipsko
19' Werner (Y. Poulsen) • 78' Forsberg
2:1
(1:0)
Freiburg
66' Grifo
Lipsko
Gulácsi – Mukiele (75. Klostermann), Konaté, Orban (C), Halstenberg – Laimer, Kampl – Sabitzer, Haidara (71. Forsberg) – Y. Poulsen, Werner (84. Ilsanker).
M. Müller – Klostermann, Demme, Forsberg, Ilsanker, Augustin, Cunha.
Robert Schröder. Asistenti: T. Christ, J. Neitzel. Čtvrtý rozhodčí: B. Kempkes
Red Bull Arena (Leipzig)
40826 diváků
Freiburg
Schwolow – Schlotterbeck, Schlotterbeck, Heintz – Frantz (C) (79. Stenzel), Haberer, Höfler, Abraši (57. Gondorf), Günter – Höler (87. Niederlechner), Grifo.
Frommann – Koch, Stenzel, Terrazzino, Gondorf, Borrello, Niederlechner.

Vincenzo Grifo sice po přestávce odpověděl na úvodní gól Tima Wernera, poté ale jeden z hostů zahrál rukou a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Emil Forsberg. Lipsko dokázalo vybojovat důležité tři body, které mu zajišťují účast v UEFA Champions League. Konečný výsledek. RB Lipsko 2 Freiburg 1.
90+4'
90+4'
Emil Forsberg si to z levého křídla namířil do šestnáctky, kde už si chystal míč na střelu, nakonec o něj ale přišel a ke střele pravačkou se nakonec nedostal. Gól nikde.
90+3'
Marcel Sabitzer mohl rozhodnout, jeho přízemní střela z pravé strany šestnáctky ale těsně minula vzdálenější levou tyč brány! Freiburg stále žije.
90+1'
Freiburg rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop a míč se poté stáčel na vzdálenější levou tyč, kde už se jeden z hostů chystal skórovat do prázdné brány, jenže Marcel Halstenberg se dokázal po míči natáhnout a odvrátit ho mimo!
90'
Kevin Kampl viděl v poslední minutě utkání žlutou kartu, Lipsku to ale za současného stavu nevadí.
90'
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 4 minuty.
89'
Janik Haberer se pokusil vypálit zpoza šestnáctky, jeho následná střela ale byla hodně nepřesná. Pouze odkop.
87'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Florian Niederlechner.
86'
Fotbalisté Lipska rozjeli nádhernou kombinační akci, uprostřed šestnáctky se ale ke střele nedostali.
84'
Janik Haberer fauloval u postranní čáry a za svůj pozdní zákrok viděl od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
84'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Stefan Ilsanker.
80'
Domácí Timo Werner se málem řítil sám na bránu, jenže Alexander Schwolow proti němu skvěle vyběhl, aby za hranicí vlastní šestnáctky odkopl míč do bezpečí.
79'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Mike Frantz, přichází Pascal Stenzel.
78'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Střídající EMIL FORSBERG se po ruce jednoho z hostů postavil k rozehrání pokutového kopu a přízemní střelou zamířil k levé tyči! Lipsko vede!
77'
Yussuf Poulsen si na pravé straně šestnáctky krásně zpracoval míč a z otočky poté pálil pod břevno, jenže Alexander Schwolow vytáhl jeho pokus nad břevno! Fantastický zákrok brankáře.
75'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází Lukas Klostermann.
75'
Emil Forsberg se snažil vypálit zpoza šestnáctky, jenže hostujícího obrana ho do zakončení nepustila. Škoda.
71'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Emil Forsberg.
69'
Vzápětí se mohl prosadit Vincenzo Grifo, který se dostal ke střele na pravé straně šestnáctky a jeho prudká přízemní rána mířila ke vzdálenější levé tyči, Péter Gulácsi ale vytáhl fantastický tygří skok, kterým míč vytáhl mimo svou bránu!
68'
Mike Frantz se dostal na levé straně šestnáctky k prudké střele mířící pod břevno, Péter Gulácsi ji ale volejbalovým zákrokem vytáhl nad bránu!
67'
Marcel Sabitzer viděl po inkasování vyrovnávacího gólu žlutou kartu za protesty, které vzápětí nic neřešily.
66'
Freiburg právě vstřelil branku!
VINCENZO GRIFO využil zaváhání domácích hráčů a nádhernou střelou z volného přímého kopu poslal míč ke vzdálenější levé tyči! Vyrovnáno.
64'
Yussuf Poulsen se na levé straně šestnáctky zamotal do vlastních kliček a Nico Schlotterbeck mu míč sebral.
62'
Marcel Sabitzer rozehrál volný přímý kop a jeho střela přes zeď minula levý horní roh brány Freiburgu.
61'
Yussuf Poulsen byl faulován v blízkosti šestnáctky a Nicolas Höfler viděl od rozhodčího žlutou kartu.
60'
Lipsko rozehrálo v rychlém sledu dva rohové kopy, první centr byl ale příliš krátký, zatímco druhý dlouhý.
59'
Marcel Sabitzer se sice na pravé straně šestnáctky neprosadil, vybojoval ale pro Lipsko rohový kop.
58'
Freiburg sáhl k první změně v sestavě, když záložníka Amira Abrašiho nahradil záložník Jerôme Gondorf.
57'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Amir Abraši, přichází Jerôme Gondorf.
55'
Timo Werner si naběhl na vzdálenější levé tyči na krásný centr Konrada Laimera z pravého křídla a vpádu hlavičkoval vedle hostující brány Freiburgu. Stále 1:0.
54'
Marcel Laimer se nedokázal smířit s tím, že faul na jeho osobu nebyl potrestán žlutou kartou, a udeřil do obličeje Kevena Schlotterbecka. Oba dostali žlutou.
52'
Hráči Freiburgu se po přestávce prezentují mnohem agresivnější hrou. Nyní inkasoval nepříjemný úder do obličeje domácí obránce Marcel Halstenberg. Karta?
51'
Konrad Laimer inkasoval nepříjemný šlapák, faul se ale nepískal a fotbalisté Freiburgu mohli klidně vhazovat.
50'
V hledišti Red Bull Areny panuje fantastická atmosféra a fanoušci domácího Lipska oslavují těsné vedení 1:0.
49'
Timo Werner vybojoval u pravé postranní čáry standardní situaci, kterou domácí rozehráli nakrátko.
48'
Hosté toho během prvního poločasu příliš mnoho nepředvedli, jedinou slibnou šanci měl Lucas Höler.
47'
Amadou Haidara se snažil vybojovat míč u levé čáry, jenže ve své snaze přistrčil jednoho z protihráčů.
46'
Freiburg právě rozehrál druhý poločas, do kterého zásluhou Tima Wernera vstupuje s jednobrankovým mankem. Timo Werner dnes vstřelil 15. ligový gól.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
Lipsko potvrzuje proti Freiburgu roli papírového favorita a byl to opět Timo Werner, který prokázal svou vysokou kvalitu a obstaral zatím jediný gól zápasu. Skóre po prvním poločase. RB Lipsko 1 Freiburg 0.
45'
44'
Nordi Mukiele se zmocnil míče ve středovém kruhu a okamžitě ho ostrým skluzem sestřelil Amir Abraši.
43'
Amadou Haidara zatím podává skvělý výkon a nyní napřáhl k další prudké střele, jeho následná rána zpoza šestnáctky ale byla zablokována obranou Freiburgu.
42'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát necelých pět minut a obrázek hry se nemění. Lipsko je směrem kupředu mnohem aktivnější a zaslouženě vede 1:0.
39'
Amadou Haidara se nerozpakoval a zpoza šestnáctky napřáhl ke střele, která zamířila vysoko nad bránu.
38'
Yussuf Poulsen operoval s míčem u pravého rohového praporku tak dlouho, až mu ho Nico Schlotterbeck vypíchl. Následovalo autové vhazování domácího týmu.
36'
Freiburg má venku velké problémy se střílením gólů. Během posledních pěti venkovních utkání skóroval pouze dvakrát. Jak dopadne dnes?
34'
Kevin Kampl napřáhl těsně před šestnáctkou k přízemní střele, která minula přední levou tyč.
33'
Yussuf Poulsen vyrazil podél levé postranní čáry do protiútoku, který zastavil faul hostujícího Freiburgu.
31'
Nicolas Höfler se na levé straně šestnáctky pohotově opřel do poskakujícího míče, který mířil pod břevno, zároveň ale také rukavic brankáře Pétera Gulácsiho.
30'
Marcel Sabitzer se postavil k rozehrání volného přímého kopu a napřáhl k prudké střele, kterou zablokovala dobře postavená zeď hostujícího týmu Freiburgu.
29'
Dominique Heintz sestřelil unikajícího Tima Wernera a hlavní rozhodčí mu okamžitě udělil žlutou kartu.
28'
Timo Werner ukončil hluchou pasáž hry nebezpečným únikem, který těsně před hranicí šestnáctky zastavil Dominique Heintz. Následovat bude volný přímý kop.
22'
Lucas Höler se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže přízemní střelou skvělého Pétera Gulácsiho nepropálil! Měl ovšem ještě jednu šanci, když poté z dorážky minul vzdálenější tyč!
19'
TIMO WERNER si naběhl na přihrávku Yussufa Poulsena z levé strany šestnáctky a na přední tyči zamířil přízemní střelou z otočky do sítě! Lipsko vede 1:0. Asistence: Yussuf Poulsen.
18'
Nicolas Höfler si v blízkosti středového kruhu dobře pokryl míč tělem a Ibrahima Konaté ho fauloval.
17'
Fotbalisté Freiburgu se po zisku míče zbytečně nikam neženou a snaží se především o dobrou rozehrávku.
15'
Amadou Haidara se pokusil na ose hřiště vypálit zpoza šestnáctky, jeho pokus ale zablokoval dvojnásobný blok. Zatím čekáme na první nebezpečnou šanci.
13'
Lipsko rozehrálo v rychlém sledu dva rohové kopy, ani po jednom se ovšem domácí do zakončení nedostali.
12'
Yussuf Poulsen dokázal odcentrovat z levého křídla a jeho přízemní centr byl odvrácen na rohový kop.
11'
Timo Werner se snažil prosadit podél levé postranní čáry, jenže ve své snaze fauloval Nica Schlotterbecka.
9'
Nico Schlotterbeck poslal do šestnáctky Lipska dlouhý pas z vlastní poloviny hřiště, který stáhl Péter Gulácsi.
7'
Christian Günter se opět dokázal prosadit na levém křídle a do šestnáctky poslal pěkný centr, jeden z domácích hráčů ho ale na přední tyči odvrátil hlavou.
6'
Freiburg se po zisku míče nevrhne bezhlavě směrem kupředu, ale snaží se především kontrolovat hru.
5'
Obránce Christian Günter se dostal na levém křídle k přízemnímu centru, na který si na přední tyči nabíhal Lucas Höler, fantasticky ho ale pokryl Ibrahima Konaté.
3'
Freiburg se pokusil odpovědět na šanci domácího týmu dlouhým kolmým pasem za obranu, který našel adresáta, ovšem stojícího v ofsajdu. Hra přerušena.
2'
Timo Werner si to z levého křídla namířil do šestnáctky a krásnou technickou střelou z úhlu minul vzdálenější pravý horní roh brány hostů!
1'

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele, Konaté, Orban (C), Halstenberg – Laimer, Kampl – Sabitzer, Haidara – Y. Poulsen, Werner.
Náhradníci: M. Müller – Klostermann, Demme, Forsberg, Ilsanker, Augustin, Cunha.

SC Freiburg: Schwolow – Schlotterbeck, Schlotterbeck, Heintz – Frantz (C), Haberer, Höfler, Abraši, Günter – Höler, Grifo.
Náhradníci: Frommann – Koch, Stenzel, Terrazzino, Gondorf, Borrello, Niederlechner.

Rozhodčí: Robert Schröder. Asistenti: T. Christ, J. Neitzel. Čtvrtý rozhodčí: B. Kempkes.
Red Bull Arena bude dnes v sobotu odpoledne svědky souboje dvou týmů, které se nachází na opačných pólech tabulky a v současné chvíli v úplně odlišných formách. Lipsko se bude doma snažit proti Freiburgu prodloužit sérii pěti výher v řadě, zatímco hráči hostů ukončit sérii pěti utkání bez výhry a zároveň tří proher.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.