Bundesliga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Lipsko - 20. dubna 2019   18:30

Mönchengladbach
61' Pléa (Neuhaus)
1:2
(0:1)
Lipsko
17' Halstenberg   • 53' Halstenberg  (Forsberg)
Sommer – Ginter, Strobl, Jantschke – Herrmann (86. Traoré), Kramer, Zakaria, T. Hazard – Pléa, Neuhaus (62. J. Hofmann), Raffael (79. Wendt).
Sippel – Traoré, Wendt, Cuisance, J. Hofmann, Johnson, Beyer.
Harm Osmers – Thomas Gorniak, Robert Kempter
Stadion im BORUSSIA-PARK, Mönchengladbach
Lipsko
Gulácsi – Mukiele, Konaté, Klostermann – Laimer, Sabitzer, Kampl, Forsberg (74. Haidara), Halstenberg – Cunha (46. Y. Poulsen), Werner (81. Orban).
M. Müller – Y. Poulsen, Demme, Orban, Smith-Rowe, Haidara, Bruma.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 10:8. Střely mimo: 4:6. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 8:1. Fauly: 13:16.
Utkání je u konce a hosté se radují z další výhry. I po přestávce jsme sledovali aktivní fotbal a už v 53. minutě padl druhý gól. Dali jej hráči Lipska a dnes podruhé se trefil Marcel Halstenberg. Vypadalo to na hladké udržení náskoku, jenže už v 61. minutě snížil Alassane Pléa a Borussia rozjela svou urputnou snahu vyrovnat. Jenže vše marně, Gulácsi všechny šance vychytal, i když hlavně u střely Thorgana Hazarda se hodně zapotil. Další branka už nepadla a RB Lipsko si tak odvezlo výhru 2:1.
90+5'
90+4'
Celá akce skončila nepřesnou ranou Haidary, míč skončil vysoko nad brankou.
90+3'
Hosté jdou do otevřené obrany Borussie, nikam nepospíchají a snaží se podržet míč.
90+2'
Centr za centrem létá před Gulácsiho, stále však bez následného zakončení.
90+1'
Hraje se neustále u pokutového území Lipska, hosté už pouze brání a odkopávají míče.
90'
Rozhodčí přidá čtyři minuty.
89'
Obrovský závar v pokutovém území Lipska, míč se odrážel všemi směry a domácí reklamovali Orbanovu ruku. Došlo i na video, to ovšem ukázalo, že hostující hráč zasáhl míč kolenem.
88'
Navýšit náskok mohl Poulsen, jenže své zakončení zbrkle zahodil a trefil pouze boční síť Sommerovy branky.
88'
Neuspěl ani Sabizter, ten byl hostující obranou vytlačen z ideálního úhlu.
87'
Hostující Haidara se natlačil do zakončení, z úhlu si ale na Sommera nepřišel.
86'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Patrick Herrmann, přichází Ibrahima Traoré.
85'
Žlutou kartu za faul dostal hostující Yussuf Poulsen.
85'
Z rychléhoo kontru na druhé straně pálil Halstenberg, minul o pouhé decimetry.
84'
Tohle už bylo o mnoho lepší! Z dálky pálil Hazard, Gulácsi jeho střelu vyrazil, ale akce pokračovala. Po centru na vzdálenější tyč zakončoval ve skluzu Herrmann, ovšem těsně vedle!
83'
Snaha Borussie o přechod do útoku v tuto chvíli naráží na obranu soupeře.
82'
Poulsen se dokázal dostat přes Jantschkeho, zakončení však prudké nebylo, Sommer si hravě poradil.
81'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Willi Orban.
80'
Lipsko v útoku, akce ovšem skončila Poulsenovým faulem u pokutového území.
79'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Raffael, přichází Oscar Wendt.
79'
Ginter se rozhlíží, komu přihrát, nemá ale volného žádného spoluhráče. Musí tak počkat.
77'
Sommer poslal dopředu dlouhý nákop, hosté jej pro tuto chvíli odvrátili. O chviličku později se navíc mával Herrmannův ofsajd.
75'
No a Amadou Haidara se uvedl faulem u pokutového území a dostal hned žlutou kartu.
74'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Amadou Haidara.
73'
Hosté chystají střídání, do hry půjde Haidara.
71'
Pojistku na vedení měl Werner, šel sám na gólmana, zakončení po zemi mu ale nevyšlo, Sommer si připsal důležitý zákrok!
71'
Na druhé straně vznikl rychlý přechod do útoku se zakončením z kopačky Kevina Kampla. Jeho střela šla vysoko nad.
70'
Ginter hledal Pléu, hosté na hranici pokutového území odkopli.
69'
Borussia přikládá pod kotlem, Lipsko je rázem pod tlakem a pouze brání.
67'
Málem bylo srovnáno! Na centr z pravé strany si totiž naskočil Pléa a tlačil svou hlavičku pod břevno. Gulácsi ovšem vytáhl skvostný zákrok a míč zvládl vyrazit!
66'
Na druhé straně se po Forsbergově přihrávce dostával do pokutového území Laimer, proti přesile se však nedokázal prosadit.
64'
Hazard byl v pokutovém území těsně bráněn, přesto mnoho nescházelo, aby se Klostermanna zbavil a mohl zakončit. Nakonec jej hosté zvládli uhlídat a zabránili tak druhé inkasované brance.
63'
Mönchengladbach je rázem jako vyměněný, tlačí se do útoku a hosté mají v obraně co dělat.
62'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Jonas Hofmann.
61'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
A tak udeřilo na druhé straně! Borussia předvedla rychlý přechod do útoku, přihrávku do běhu dostal ALASSANE PLÉA, ten se v běhu odpoutal od Mukieleho a lehkým zakončením podél levé Gulácsiho nohy upravil na 1:2!
60'
Hosté předvedli rychlou akci. Halstenberg poslal přihrávku na Wernera, ten ihned přiklepl na Mukieleho, jehož křížná střela skončila vedle Sommerovy branky.
58'
Konaté si až příliš dlouho zavazuje tkaničku u kopačky, rozhodčí jej už popohání a ukazuje, že ztracený čas se bude nastavovat.
57'
Borussia se začíná trochu vracet do utkání, Stroblova přihrávka do běhu se ale zcela minula účinkem.
55'
Centr sice Borussia zvládla odvrátit, stále se však hraje na polovině domácích. Ti jsou teď hodně zaskočení.
54'
Lipsko pokračuje v dobrém výkonu a má teď k dispozici rohový kop.
53'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Hosté jdou do trháku! Po autovém vhazování se Lipsko prokombnovalo do šestnáctky, Forsberg přiklepl na MARCELA HALSTENBERGA a ten křížnou ranou překonal Sommera – 0:2.
51'
Pokračuje se ve tvrdě vedeném utkání, Pléa nyní ve výskoku srazil hostujícího Konatého. No a jelikož se jednalo o útočný faul, Gulácsi odkopává z míst u vlastní šestnáctky.
49'
Na trávníku probíhalo ošetřování domácího Kramera, ten je už ale na nohou a za chvíli se opět zapojí do hry.
48'
Borussia se vydala do útoku pravou stranou, přihrávka vzduchem na Raffaela však šla do ofsajdu.
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Yussuf Poulsen.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
Máme za sebou první poločas a spokojenější mohou být zatím hosté z Lipska. Ti totiž od 17. minuty vedou po proměněné penaltě. Z té skóroval faulovaný Marcel Halstenberg a ustanovil tak současný stav 0:1. Po obdržené brance se sice domácí Borussia probrala a zejména v posledních minutách se dokázala dostávat na dostřel, finální fáze však zatím pokulhává. Každopádně rozhodnuto není, druhý poločas může vše změnit.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
44'
Další akce Borussie končí ofsajdem, v nedovoleném postavení se ocitl Pléa.
43'
Hazardův centr z levé strany byl odvrácen pozorným Konatém, Lipsko se pro tuto chvíli ubránilo.
42'
Na druhé straně neuspěl Cunha, ani on netrefil branku. Sommer se už chystá k odkopu.
41'
Hazard prostrčil na Pléu, jeho pokus byl sražen. O vrácení míče do centra dění se pak ještě snažil Neuhaus, přihrávku však poslal mimo hrací plochu.
39'
Prakticky všechny akce na obou stranách končí ještě před pokutovými územími, gólmani tak mohou zůstat v klidu.
37'
Lépe dopadl Herrmann, ten se dostal i k centru, Neuhaus ovšem na jeho pas nedosáhl.
36'
Domácí Jantschke rozvíjí akci na levé straně, nemá ale komu přihrát...
35'
Náznak brejku hostů, Laimer poslal dopředu dlouhý nákop na Halstenberga, ten si však na tento pas naběhl do ofsajdu.
33'
Gulácsi se chystá k rozehrávce od vlastní branky, i on má na vše dost času.
31'
Sledujeme teď trochu poklidnější fázi, ani jeden z týmů se nikam nežene.
29'
Hraje se teď nahoru a dolů, do brejku se dostával i domácí Hazard, dopadl však podobně jako před chvílí na druhé straně Forsberg.
28'
Vše skončilo rychlým brejkem Lipska, na branku sprintoval Forsberg, jenže vracející se Zakaria předvedl rychlé nohy a ještě před šestnáctkou rodící se šanci hostů ukončil!
27'
Hazardův centr hledal Jantschkeho, ten však byl uvnitř pokutového území pod přísným dozorem a k hlavičce se tak nedostal.
27'
Už se zase hraje na druhé straně, Borussia si vybojovala rohový kop.
26'
Sabitzerův centr na Forsberga byl příliš vysoký, míč tak skončil mimo hrací plochu a rozehrávat bude domácí gólman.
24'
Nervozita se nám teď naštěstí trochu uklidnila a zase se hraje fotbal. Stále platí mírná převaha Lipska.
22'
Po chvilce však vstal a bude pokračovat, rána to ale byla nepříjemná.
21'
Opět nehrajeme, na trávníku totiž po vzdušném souboji s Herrmannem a jeho lokti do obličeje leží Marcel Halstenberg.
20'
Do rychlého útoku se po levé straně hrnul Werner, mohl zakončovat z plného běhu, rozhodl se však pro zaseknutí a až následnou střelu, tou však trefil gólmana Sommera.
19'
Přiostřuje se a to na obou stranách. Kampl pokopal Gintera, rozhodčí však zatím nechává karty v kapsičce. Řeší vše standardními situacemi.
18'
Další nedovolený zákrok ze strany Borussie, poslední minuty jsou docela nervózní...
17'
Míč si na penaltu postavil sám faulovaný MARCEL HALSTENBERG, gólman Sommer skočil na opačnou stranu a hosté se tak v poklidu dostali do vedení.
15'
Penalta pro Lipsko! p prostrčení míče na Wernera se sice domácí ubránili, ale Herrmann se poté dostal do kontaktu s Halstenbergem, ten upadl a rozhodčí okamžitě pískal. Ten si pak nechal vše zkontrolovat u videa, aby pak verdikt potvrdil.
13'
Sprint a následné zakončení z levé strany předvedl domácí Pléa, donutil jít Gulácsiho na zem vytáhnout pohotový zákrok. Zatím sledujeme útočně založený zápas a to je pro diváky jen a jen dobře.
11'
Borussia pokračuje ve své útočné snaze, tentokrát vhazováním na pravé straně.
10'
Domácí Hazard se s míčem u nohy pokoušel o kličky na levé straně, na centr mu to ale nestačilo.
9'
Zakončení přišlo i po Forsbergově rohu, tentokrát to ale šlo zcela mimo.
8'
Sommer má za sebou první těžký zákrok, zleva se hra posunula na střed a zpoza pokutového území pálil Forsberg. Střelu po zemi, mířící k tyči musel gólman Borussie vyrazit na roh!
7'
Hazard u pomezní čáry fauloval Wernera a i když se mu to nelíbí, musí se rychle stáhnout k vlastní šestnáctce.
5'
Oba týmy mají za sebou první rohové kopy, ale ani u Gulácsiho to neznamenalo gólové ohrožení.
3'
Po jeho rozehrání nakrátko pálil z levé strany Forsberg, jeho prudký pokus ale letěl vysoko nad.
2'
Lipsko v útoku, Halstenberg vybojoval pro hosty rohový kop.
1'

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Ginter, Strobl, Jantschke – Herrmann, Kramer, Zakaria, T. Hazard – Pléa, Neuhaus, Raffael.
Náhradníci: Sippel – Traoré, Wendt, Cuisance, J. Hofmann, Johnson, Beyer.

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele, Konaté, Klostermann – Laimer, Sabitzer, Kampl, Forsberg, Halstenberg – Cunha, Werner.
Náhradníci: M. Müller – Y. Poulsen, Demme, Orban, Smith-Rowe, Haidara, Bruma.

Rozhodčí: Harm Osmers – Thomas Gorniak, Robert Kempter.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadion im BORUSSIA-PARK začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Harm Osmers, kterému budou na pomezí asistovat Thomas Gorniak a Robert Kempter.
RB Lipsko

Lipsko je třetí, má 58 bodů a dá se předpokládat, že z této příčky se již neposune jak nahoru, tak dolů. Na druhý Dortmund ztrácí osm bodů, na čtvrtý Frankfurt má náskok šesti bodů. Mužstvo bodovalo už v jedenácti ligových zápasech v řadě, forma tak v Lipsku opravdu je. Přesvědčil se o tom i Wolfsburg, který RB porazilo po gólech Kampla a Wernera 2:0.

Borussia Mönchengladbach

Domácí tým je v tuto chvíli na pátém místě tabulky, když vybojoval 51 bodů. Na svého dnešního soupeře ztrácí plných sedm bodů, nicméně čtvrté místo, které drží Frankfurt, není ztracené. Na tento tým ztrácí Borussia pouhý bod. Chce to ale udržet stabilní výkony a pravidelně získávat body. Tak jako v minulém kole, kdy Borussia vyhrála na trávníku Hannoveru gólem Raffaela těsně 1:0.

Mainz – Mönchengladbach 0:1
Mönchengladbach – Freiburg 1:1
Düsseldorf – Mönchengladbach 3:1
Mönchengladbach – Brémy 1:1
Hannover – Mönchengladbach 0:1
Dobrý podvečer u německé Bundesligy. Společně se podíváme na duel 30. kola mezi týmy Borussia Mönchengladbach a RB Lipsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.