Bundesliga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Norimberk : Bayern - 28. dubna 2019   18:00

Norimberk
Norimberk
48' Matheus Pereira
1:1
(0:0)
Bayern
75' Gnabry  (Coman)
Norimberk
Mathenia – Bauer (88. Iličević), Mühl, Ewerton, Leibold – Erras – Behrens (C), Löwen (82. Margreitter) – Matheus Pereira, Ishak (72. Tillman), Kerk.
Bredlow – Kubo, Iličević, Petrák, Margreitter, Tillman, Rhein.
Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann
Stadion Nürnberg, Nürnberg
Bayern
Ulreich – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Javi Martínez (56. James Rodríguez, 72. A. Davies), Th. Alcântara – T. Müller (C) (46. Gnabry), Goretzka, Coman – Lewandowski.
Hofmann – Robben, James Rodríguez, Rafinha, A. Davies, Gnabry, Sanches.

S konstatováním, že Norimberk ubojoval bod proti favoritovi, se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera.
Ani bláznivý konec rozuzlení nepřinesl, a tak oba celky berou po bodu. Těžko říct, který z týmů bude s konečným výsledkem více spokojen, asi Norimberk. Domácí hráči nejprve neproměnili pokutový kop a následně únik na druhé straně neproměnil Kingsley Coman. Bayern byl sice více nebezpečný, ale těžko hledal cestu k vyloženým šancím přes výbornou domácí obranu. Náskok Mnichova tak na čele tabulky narostl na dva body.
90+6'
90+5'
Domácí celek rozehrával standardní situaci, po které se od poloviny hrací plochy hnal na druhou stranu Kingsley Coman. Hostující záložník mířil k pravé tyči, ovšem Christian Mathenia se stal hrdinou okamžiku.
90+2'
Před malou chvilkou přistoupil k postranní čáře čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukázal, že se bude hrát pět minut nad rámec normální hrací doby.
90+1'
K rozehrání pokutového kopu se postavil Tim Leibold, jehož pokus byl tak přesný, že orazítkoval pravou tyčku! Míč poté zamířil pryč od hostující brány.
90'
Žlutou kartu dostává David Alaba (Bayern Mnichov).
89'
V samotném závěru vybojoval rohový kop Sebastian Kerk, který ho také rozehrál. V pokutovém území byl pak sestřelen Georg Margreitter, jehož zasáhl David Alaba loktem do obličeje!
88'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Robert Bauer, přichází Ivo Iličević.
87'
K jeho rozehrání se postavil Joshua Kimmich, jenž na zadní tyči našel spoluhráče, jehož hlavička zamířila nad domácí branku.
86'
Čas plyne neuvěřitelně rychle a obraz hry je stále stejný. Mnichovští se snaží rozhodnout, jenže centr Sergee Gnabryho byl znovu odvrácen. Následně ale stejný hráč napravo vybojoval další standardní situaci.
84'
Hostující celek se stále přibližoval k šestnáctce, kam z pravé strany poslal také centr. Za míčem se hnal Serge Gnabry, ovšem před ním zasáhl opět bránící soupeř.
83'
Na rozhodnutí stavu zápasu zbývá stále dost času. Mnichov je často na balonu a zejména ve druhém poločase si tvoří velké příležitosti.
82'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Eduard Löwen, přichází Georg Margreitter.
81'
Deset minut hry zbývá do konce normální hrací doby. Na pravé straně se rozebíhal Kingsley Coman, ovšem tělem se před něj dostal Tim Leibold, jenž vybojoval pro domácí autové vhazování.
79'
Za dalším přihrávkou k pravé tyči mířil aktivní Serge Gnabry. Jenže z branky také vystartoval Christian Mathenia, který byl u balonu o něco dříve než ofenzivní hráč Bayernu.
78'
K rozehrání celé situace se postavil Joshua Kimmich, jehož centr mířil přesně před branku. Ovšem k míči se opět dostal bránící hráč, jenž balon odehrál do bezpečné vzdálenosti.
77'
Další útočná akce hostujícího celku je zastavena faulem. Kingsley Coman se už dostával přes soupeře, ale byl poslán na zelný pažit. Bayern tak pošle další centr do šestnáctky.
75'
Bayern právě vstřelil branku!
Je srovnáno! Kingsley Coman odcentroval z pravé strany na zadní tyč, kde míč trefil lýtkem SERGE GNABRY. Díky jeho způsobu zakončení balon přeletěl brankáře a zamířil za brankovou čáru. Asistence: Kingsley Coman.
74'
Mnichovští vstupovali do zápasu v pozici favorita, ale zatím prohrávají. Hostující mužstvo se dostal znovu k centru, který na zadní tyči nůžkami odvrátil Robert Bauer.
72'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází James Rodríguez, přichází Alphonso Davies.
72'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Mikael Ishak, přichází Timothy Tillman.
70'
Odvrácený centr od praporku zachytil na hranici šestnáctky Thiago Alcântara, jenž si přehodil balon na levou nohu a zamířil jen nad branku Norimberka.
69'
K rozehrání přímého kopu se postavil střídající James Rodríguez, jehož pokus po jemném zákroku brankáře orazítkoval znovu břevno. Hostující celek tak bude rozehrávat další roh.
68'
Žlutou kartu dostává Ewerton (1. FC Norimberk), který těsně před vápnem zastavil pronikajícího Joshuau Kimmicha. Bayern Mnichov bude rozehrávat standardní situaci z nebezpečné pozice.
68'
U postranní čáry byl faulován Robert Bauer, kterého následně chytly křeče. Ovšem po chvilce se už ve hře může pokračovat, ale hráči v červeném míč odevzdali.
68'
James Rodríguez znovu přihrával na hranici šestnáctky, ale balon spoluhráč nezachytil, Naopak se k němu dostal Christian Mathenia, který čekal až k němu přijde soupeř.
65'
Norimberk u půlící čáry získal balon a kombinací mezi obránci hru uklidňuje. Po přechodu na polovinu soupeře, ale přišla ztráta, kterou faulem podtrhl Hanno Behrens.
64'
Centr od rohového praporku byl přetažen na zadní tyč, kde už číhal Lukas Mühl. Ovšem před ním míč odehrál soupeř, měl se kopat další roh, ale rozhodčí byl jiného názoru.
63'
Z pravé strany se k centru dostal Robert Bauer, jehož pas před branku byl sražen na další rohový kop. Domácí celek hraje ve druhém poločase mnohem odvážněji.
62'
Mnichovští dál kombinují na útočné polovině a hledají cestičky do velkých šancí. Ovšem obrana Norimberku je otevírá jenom minimálně.
60'
Hostující celek se opět nachází v kombinaci na útočné polovině, kde si vypracoval další šanci. Přihrávku do šestnáctky vyslal James Rodríguez, který našel Leona Goretzku. Proti němu vystartoval domácí brankář, jenž střelu k zadní tyči vykopl nohou.
58'
Centr do šestnáctky poslal Joshua Kimmich, který hledal spoluhráče na zadní tyči. Ovšem Mnichovští se k dalšímu zakončení neprocpali.
57'
Velkou rychlost předvedl střídající Serge Gnabry, jenž si to nasměřoval do šestnáctky, ale byl faulován. Bayern tak bude rozehrávat standardní situaci z pravé strany.
56'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Javi Martínez, přichází James Rodríguez.
56'
U postranní čáry už je přichystaný James Rodríguez, který v přerušené hře přijde na zelený pažit. Také on musel sledovat, jak další centr končí v rukavicích domácího brankáře.
55'
Domácímu mužstvu narostla křídla, jelikož si najednou hráči v červených dresech na soupeře věří. Ovšem další kombinace do šestnáctky favorita zápasu nevedla.
54'
Za kolmou přihrávku do šestnáctky mířil na druhé straně Robert Lewandowski, ovšem Christian Mathenia vyrazil z branky a celou akci přerušil.
53'
Centr od rohového praporku zamířil na hranici malého vápna, kam vyběhl Sven Ulreich, jenž balon vyboxoval. Ovšem Norimberk se znovu nachází u míče a zároveň na útočné polovině.
52'
Domácí mužstvo se hnalo ve třech na jediného obránce, ovšem Tim Leibold se snažil ještě přihrát před branku a trefil jen bránícího hráče. Akce volala po vstřeleném gól, jenže domácí budou kopat jen roh.
50'
Asi nikdo nečekal, že se domácí celek ujme vedení. A jsou to opět hráči v červených dresech, kteří jdou do útoku. Z pravé strany hranice šestnáctky zakončil Eduard Löwen, jehož pokus byl zastaven.
48'
Norimberk právě vstřelil branku!
Centr z pravé strany mířil na penaltový puntík, kde se nacházel Eduard Löwen, jehož pokus vyrazil Sven Ulreich. Na hranici pokutového území byl ale připraven MATHEUS PEREIRA, jehož pokus zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Norimberk se ujímá vedení, čímž rozzlobil hostujícího trenéra.
47'
U postranní čáry dlouho motal hlavu soupeři Kingsley Coman, který přes obránce chtěl přejít, ale míč mu byl odebrán. Ovšem Bayern bude znovu vhazovat.
46'
Hlavní rozhodčí zhodnotil celou situaci a může se pokračovat v zápase. Dlouhý nákop domácího celku měl na pravé straně rychlý konec.
Thiago Alcântara přispěchal ke svým fanouškům, kterým ukazuje, že potřebují hrát. Z hrací plochy odešli jen rozhodčí, hráči zůstávají.
Rozhodčím se na zelený pažit moc nechce, jelikož hostující fanoušci zapálili pyrotechniku. Po chvilce dívání hlavní sudí odvolal hráče z hrací plochy.
46'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Serge Gnabry.
46'
Po pětačtyřiceti minutách se jde do kabin za bezbrankového stavu, což bere především Norimberk. Domácí celek byl téměř neustále přikován k vlastní šestnáctce, ale všechny centry se bránícímu celku podařily odvrátit. Největší šanci zápasu zahodil z přímého kopu David Alaba, jenž trefil břevno. Bayern byl jednoznačně lepší, ale chybí mu zatím větší klid v koncovce a předfinální fázi.
45+1'
45+1'
K postranní lajně přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž na tabuli ukazuje, že se bude hrát šedesát vteřin nad rámec normální hrací doby.
45'
Hostující mužstvo vybojovalo standardní situaci, kterou rozehrál Robert Lewandowski. Ovšem polskému reprezentantovi zakončení vůbec nesedlo a bude se kopat od domácí brány.
44'
Bayern po rychlé protiakci vybojoval další roh. O jeho rozehrání se postaral Thiago Alcântara, jehož centr mířil na malé vápno, kde se dostal nejvýše Christian Mathenia.
43'
Centr od rohového praporku byl odvrácen na hranici šestnáctky, odkud přišlo zakončení, které bylo zablokováno. Norimberk ale dál drží balon a kombinuje na útočné polovině.
42'
Na pravé straně předskočil soupeře Eduard Löwen, který poslal přízemní centr do šestnáctky. Ovšem na správném místě stál Niklas Süle, který balon odvrátil na roh.
41'
V posledních minutách Norimberk hru trochu otevřel, což by Mnichovu mohlo vyhovovat. Hostující mužstvo totiž vyráží do rychlých protiútoků.
40'
Na pravou stranu šestnáctky si naběhl Mikael Ishak, který na nic nečekal a vystřelil k první tyči. Ovšem Sven Ulreich byl výborně postaven a v klidu střelu zneškodnil.
38'
V pokutovém území došlo ke kontaktu mezi Ewertonem a Joshuaou Kimmichem, který si žádal odpískání pokutového kopu. Hlavní rozhodčí byl zlízko a ukazuje, ať se pokračuje ve hře, což hostujícího hráče rozzlobilo.
36'
Po rohovém kopu ale musel Norimberk spěchat do obrany, protože balon měl na kopačkách Bayern. Nejprve zakončoval zpoza vápna Joshua Kimmich, jehož pokus byl zastaven. Následně přišel centr z levé strany, který zase vyboxoval Christian Mathenia.
35'
Domácí publikum se zlobí a asi právem. U rohového praporku totiž soupeře objal Niklas Süle, který získal balon! Následně přihrávka hostujícího hráče mířila před branku, kde se nacházel útočník. Ovšem těsně před ním ukopl balon na rohový kop Sven Ulreich.
34'
Joshua Kimmich se hnal hlavou proti zdi, jelikož proti němu stáli dva soupeři. Hostujícího obránce obral o balon Tim Leibold a na tahu je po dlouhé době Norimberk.
33'
A další centr a znovu odvrácen! Kingsley Coman přešel přes dva soupeře a poslal míč vzduchem na zadní tyč, kde se nacházel jen soupeř v červeném.
32'
Přihrávku na hranici pokutového území převzal Robert Lewandowski, který si míč nechtěně patou poslal přes hlavu. Jenže následný pokus už byl slabý a skončil v moci brankáře.
30'
K dalšímu centru z levé strany se odhodlal velmi aktivní David Alaba, jenž na první tyči ale našel pouze bránícího hráče. Po chvilce se do další akce hnal Kingsley Coman, který si balon patou ukopl mimo hrací plochu. Hlavní rozhodčí ukázal na roh, ovšem hostující hráč se sám přiznal.
29'
Jak dlouho může s touhle hrou Norimberk vydržet? Domácí hráči opět získali balon, který okamžitě odevzdali. Bayern na nic nečeká a žene se do další útočné akce.
28'
Po souboji byl faulován Matheus Pereira, jehož poslal na zelený pažit David Alaba. Hostujícímu hráči v přerušené hře ještě domlouvá hlavní rozhodčí.
27'
Hra pokračuje dalším útokem hostujícího celku, který opět trpělivě kombinuje na útočné polovině. Jenže domácí obrana se nenechala přelstít a míč znovu odevzdala.
26'
K odraženému balonu si naběhl Thomas Müller, který na nic nečekal a vystřelil. Pokus hostujícího kapitána letěl jen vedle pravé tyče a rozvlnil síť jen z venku.
25'
Do domácího pokutového území letěl další centr z pravé strany, jenže obrana opravdu míče sbírá s přehledem, a tak stav zápasu je stále bezbrankový.
23'
K rozehrání standardní situace se postavil David Alaba, jehož pokus byl až příliš moc přesný, jelikož zamířil do břevna. K dorážce se následně dostal ještě Thomas Müller, jenž prostor tří tyčí netrefil vůbec.
23'
Norimberk hru trochu uklidňuje a především obrana si na malou chvíli může odpočinout. Jenže po chvilce domácí přišli o míč a spěchají zpátky, protože se do akce žene Robert Lewandowski. Polský kanonýr pak za šestnáctkou vybojoval faul.
21'
Kingsley Coman už mohl odcentroval, jenže posunul míč na naběhlého Davida Alabu. Krajní obránce přihrávku již nečekal, a tak si míč ukopl mimo hrací plochu.
20'
Dvacet minut hry je minulostí a sledujeme nadvládu Bayernu, jenž se kromě jedné situace k vyloženým šancím nedostal. Vraťme se na zelený pažit, kde opět kombinují hosté.
19'
Domácí celek se znovu bránil a i tentokrát to zvládl. Střílenou přihrávku před branku poslal Thiago Alcântara, ovšem útočník balon nezachytil. Míč pak putoval dál, kde hostujícímu hráči utekl mimo hrací plochu.
18'
Thiago Alcântara roztáhl hru pasem do strany, odkud odcentroval Joshua Kimmich. Jenže na první tyči výborně zapracoval Ewerton, jenž balon znovu odvrátil.
16'
Norimberk se znovu osvobodil za cenu odkopu, a tak se bude muset znovu bránit. Do šestnáctky letěl totiž další centr, který obrana v červeném odvrátila.
15'
A stále ta samá písnička, jelikož favorit je znovu na útočné polovině. K centru se tentokrát odhodlal Mats Hummels, jenže i tentokrát domácí brankář skvěle vyběhl a míč zkrotil.
14'
Po dlouhém odkopu jsou u balonu opět hráči v šedivých dresech, kteří kombinací hledají další cestičku do pokutového území. Ovšem po chvilce přišel útočný faul, kterého se dopustil David Alaba.
13'
Centrem od praporku se prezentoval Joshua Kimmich, jenž byl nejprve zavalen odpadky z tribuny. Po chvilce opravdu pas do šestnáctky přišel, ale domácí si znovu poradili.
12'
Zprava i zleva létají centry do domácí šestnáctky. Ovšem obrana je znovu pozorná a obě situace zvládla. Jenže Bayern Mnichov bude rozehrávat další rohový kop.
11'
Po centru od rohového praporku se favorit duelu k zakončení nedostal. Obrana Norimberku se neustále na pozoru a nebezpečné situace výborně dostupuje.
10'
Na pravé straně vápna se nacházel David Alaba, který přihrávkou před brankou našel Thomase Müllera. Hostující kapitán byl zády k brance, a tak jeho slabé zakončení zamířilo alespoň na roh.
9'
Snad poprvé hráči v červených dresech kombinují na útočné polovině, kde po chvilce balon ztratili. Naopak na druhou stranu se hnal Mnichov, ovšem Müllerův centr skončil v rukavicích brankáře.
8'
Pas na pravou stranu šestnáctky vyslal Thiago Alcântara, jehož centr zpracoval Joshua Kimmich. Ovšem hostující hráč s ním zamířil od branky.
7'
Pas po levé straně měl mířit na Davida Alabu, před nímž odehrál míč soupeře. Jenže domácí hráči se daleko nedostali a budou muset začít od nuly.
6'
Mnichovští opět kombinovali, ale po nepřesné přihrávce směroval balon za postranní čáru. Do akce se tak hnal Norimberk, jenž se k zakončení zpoza vápna neodhodlal.
5'
Sledujeme hru, která se už před zápasem očekávala. Domácí mužstvo bude čekat na rychlé protiútoky a rozbíjet akce favorita z hlubokého bloku.
4'
Joshua Kimmich se snažil přejít přes soupeře, který se nenechal obelstit. Ovšem hostující celek bude znovu vhazovat, a tak se dá očekávat další kombinace.
3'
Přihrávku na pravou stranu zachytil Tim Leibold, jenž míč odehrál do zámezí. Bayern se tak znovu vrací k balonu, ale následuje přihrávka zpátky.
2'
Do dnešního střetnutí nastoupil 1. FC Norimberk v červených dresech, naopak Bayern Mnichov zvolil šedivou variantu. Vraťme se na zelený pažit, kde kombinují na vlastní polovině hosté.
1'
Hlavní rozhodčí zahájil dnešní střetnutí, v němž může Bayern Dortmundu znovu odskočit. Právě hosté duel rozehráli, ale pas na Thomase Müllera byl příliš dlouhý.
1'

1. FC Norimberk: Mathenia – Bauer, Mühl, Ewerton, Leibold – Erras – Behrens (C), Löwen – Matheus Pereira, Ishak, Kerk.
Náhradníci: Bredlow – Kubo, Iličević, Petrák, Margreitter, Tillman, Rhein.

Bayern Mnichov: Ulreich – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Javi Martínez, Th. Alcântara – T. Müller (C), Goretzka, Coman – Lewandowski.
Náhradníci: Hofmann – Robben, James Rodríguez, Rafinha, A. Davies, Gnabry, Sanches.

Rozhodčí: Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann.
1. FC Norimberk
Norimberk zoufale bojuje o udržení, ale ani šanci na baráž už nemá moc velikou. Nyní se totiž nachází na sedmnácté pozici, která zajišťuje přímý sestup. Na šestnáctný Stuttgart, který by nyní hrál baráž, ztrácí šest bodů, což je docela dost. Norimberk totiž už nečekají moc lehcí soupeři, po Bayernu se utká s Wolfsburgem, Mönchengladbachem a Freiburgem. Norimberk se sice určitě pokusí dnes o vítězství, ale šance má téměř nulové.

Poslední tři utkání
Leverkusen vs. Norimberk – 2:0
Norimberk vs. Schalke – 1:1
Stuttgard vs. Norimberk – 1:1
Bayern Mnichov
Bayern je ve skvělé pozici, protože Dortmund včera prohrál a pokud tedy Mnichov dnes vyhraje, bude mít čtyřbodový náskok. Bayern je navíc ve velké formě, nyní drží sérii tři ligových výher v řadě a navíc postoupil přes Brémy do finále DFB Pokalu. Pro dnešní hosty by tedy předposlední tým tabulky neměl být problém, ale stát se může samozřejmě cokoliv.

Bayern vs. Brémy – 1:0
Düsseldorf vs. Bayern – 1:4
Bayern vs. Dortmund – 5:0