Bundesliga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Mönchengladbach - 27. dubna 2019   18:30

Stuttgart
56' Donis
1:0
(0:0)
Stuttgart
Zieler – Kabak, Pavard, Kempf – Beck, G. Castro, Aogo (71. Emiliano Insúa), Sosa – Donis (67. Esswein), Didavi (78. Mario Gómez) – N. González.
Grahl – Thommy, Mario Gómez, Badstuber, Baumgartl, Emiliano Insúa, Esswein.
Dankert – Rohde, Hacker
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
Mönchengladbach
Sommer – Ginter, Strobl (57. Wendt), Elvedi – Kramer (71. Cuisance), Herrmann, Neuhaus, Zakaria – J. Hofmann (68. Traoré), Pléa – T. Hazard.
Sippel – Drmić, Cuisance, Jantschke, Johnson, Traoré, Wendt.

Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:7. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 18:8.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí celkem překvapivým vítězstvím Stuttgartu, který svého soupeře porazil poměrem 1:0. I ve druhém dějství jsme sledovali celkem nezáživnou podívanou, která tohoto nenabízela moc zajímavého. Domácí přeci jenom dokázali zužitkovat ojedinělou šanci, postaral se o to fovard Donis. Následně si Mönchengladbach vypracoval velkou územní převahu, avšak skálopevná obrana soupeře nepřipustila vyrovnání. Stuttgart tak získal veledůležité tři body.
90+4'
90+3'
Zieler se ujal rozehrávky volného kopu, který posílal na urostlého Gómeze. Ten prodlužoval za sebe, kde si faulem pomohl González.
90+2'
Chvíli se nehrálo, neboť na zemi zůstal ležet domácí González. Na nic vážného to nakonec nevypadá, může se opět pokračovat ve hře.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí stále vedou o jednu branku. Určitě můžeme počítat s nastavením.
88'
Do protiútoku se vydal střídající Insúa, jehož rána levou nohou směřovala přímo do náruče brankáře. Hosté okamžitě otáčejí hru.
87'
Pavard si nebral servítky, naopak nekompromisním způsobem poslal míč na druhou stranu hrací plochy. Borussia se dostává k sympatickému náporu.
86'
Traoré si navedl míč na pravou nohu, načež posílal do malého vápna vzdušnou nabídku. Tu se podařilo odklidit Ginterovi, domácí jsou stále pod tlakem.
85'
Na opačné straně to Esswein zkusil manévrem na levou nohu, avšak ani ten mu nepřinesl zisk rohového kopu. Borussia okamžitě peláší kupředu.
84'
Máme před sebou něco málo přes pět minut, Stuttgart stále vede nejtěsnějším možným způsobem. Soupeř je v posledních minutách mnohem aktivnější.
79'
Traoré dokázal načasovat přihrávku pro nevýrazného Pléu, jehož zakončení hlavou nebylo vůbec přesné. Stuttgart si ale začíná pořádně zahrávat.
78'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Daniel Didavi, přichází Mario Gómez.
77'
Borussia se nyní usídlila u pokutového území soupeře, avšak autové vhazování proběhlo velice špatným způsobem. K míči se tak dostal Zieler.
76'
Celkem zbytečně si Herrmann zkomplikoval situaci u vlastního pokutového území, avšak nakonec to přeci jenom zvládl. Sommer tak bude moci rozehrávat.
75'
Traoré si dokázal pohrát s padajícím míčem, načež ho posílal do přehuštěného prostoru. Tam se ke střele dostal Neuhaus, jenž pálil vysoko nad.
74'
Esswein byl v souboji o míč příliš pozdě, místo hracího předmětu trefil pouze kopačku Neuhause. Mönchengladbach rozehrávalo nakrátko po zemi.
73'
Elvedi to zkoušel vysokým nákopem, za kterým se pokoušel dostat nenápadný Hazard. Ten po souboji upadl na zem, pokutový kop to znamenat nebude.
72'
Nakonec si Stuttgart vybojoval standardní situaci. Castro zkoušel kroutit míč směrem od branky, přičemž se nejvýše do vzduchu vyškrábal Neuhaus.
71'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Dennis Aogo, přichází Emiliano Insúa.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Mickaël Cuisance.
70'
Hlavní sudí nyní napomenul domácího brankáře, který si dává s výkopem hodně načas. Zieler tak musel spěchat, přičemž nakonec dokázal najít Gonzáleze.
68'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Ibrahima Traoré.
67'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Anastasios Donis, přichází Alexander Esswein.
64'
Hofmann si řekl o přihrávku na levou stranu, kde se mu ale nepovedlo odcentrovat přes obětavého Pavarda. Odraz míče nakonec přinese rohový kop.
63'
Kramer si poradil s těžkou přihrávkou, načež jeho celek rozjel kombinaci na pravé straně. Aktivní napadání domácích vyhnalo protihráče na jejich polovinu.
62'
U středového kruhu si nakonec nedovoleným zákrokem pomohl jeden z domácích, což uviděl také hlavní sudí. Je pískáno ve prospěch Mönchengladbachu.
61'
Stuttgart si díky dobrému pohybu řekl o nedovolený zákrok. K následné rozehrávce standardní situace se postavil Donis, jenž trefil dobře postavenou zeď.
60'
Ve středu hrací plochy se dostal k míči Neuhaus, který ho ještě prodlužoval na volného Hazarda, ke kterému přistoupil Kempf. Hosté jsou i nadále u míče.
59'
Žlutou kartu dostává Christoph Kramer (Borussia Mönchengladbach).
58'
Máme tu celkem překvapivé vedení domácího celku, který dokonalým způsobem využil hrubice soupeře. V tuto chvíli je na tahu Mönchengladbach.
57'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Tobias Strobl, přichází Oscar Wendt.
56'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do kýženého vedení! Zieler opět odkopával od své branky, přičemž jeden z jeho spoluhráčů za obranou hledal ANASTASIOSE DONISE, který využil hrubice Elvediho, po které nekompromisním způsobem zamířil ke vzdálenější tyči, na což byl brankář Sommer krátký.
56'
Úvod druhého poločasu přináší celou řadu zajímavých momentů. Před malým momentem pálil do tyče Donis, avšak tomu předcházel útočný faul.
55'
Posléze se k centru dostal Pavard, který kroutil do pokutového území nebezpečný centr, na který nedosáhl žádný z kolegů. Nyní hraje s míčem Ginter.
54'
Jako faulující se zjevil Kempf, který nakonec vyvázl bez žlutého kartónku. Mönchengladbach bude mít k dispozici standardku, avšak z velké vzdálenosti.
53'
Dalekonosný pas směřoval na pravou stranu, kde byl důrazně dohrán hostující Hazard. K nelibě domácích hráčů, hlavní sudí pískl do své píšťalky.
52'
Zieler opět dalekonosně odkopával od své branky, což v dnešním duelu nepřináší kýžené ovoce. Místo toho vyhrál v osobním souboji důrazný Elvedi.
51'
Posléze Strobl odehrál míč pouze k domácímu Aogovi, který se bez delšího váhání rozhodl odcentrovat, avšak v pokutovém území se nenacházel žádný z kolegů.
50'
Poprvé ve druhém dějství si s míčem pohrál domácí brankář Zieler, který na druhé straně hrací ploše chtěl oslovit Donise, jenž v hlavičkovém souboji neuspěl.
49'
Na jistotu se rozhodl zahrát zadák Ginter, jehož dalekonosný odkop přeci jenom zůstal na hrací ploše. Posléze domácím nevyšla žádost o pokutový kop.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu sledujeme celkem poklidnou kombinaci na polovině hostujícího celku. V tuto chvíli pracuje s hracím předmětem Strobl.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou branku. Sledovali jsme celkem nezáživnou podívanou, přičemž územní převahu měl hostující celek, jenž se v úvodu utkání mohl dostat do vedení, což se nakonec nepovedlo. Také hráči Stuttgartu si přichystali několik sympatických akcí, avšak Sommer nemusel ani jednou vážněji zasahovat.
45'
44'
Kabak si na zadní tyči dokázal pohlídat padající míč, který prodlužoval ven z hrací plochy. O autové vhazování se postaral Hofmann, jenž si vybral Zakariu.
42'
V záklonu se pokoušel o zakončení Donis, který svůj pokus nasměřoval slabě k tyči, kde číhal Sommer. Konečně střelecký pokus ze strany Stuttgartu.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Už poměrně dlouhou dobu čekáme na něco kloudnějšího ze strany domácích. Před malým momentem fauloval napadající Hofmann, jenž povalil Becka.
38'
Jeden z domácích se jako poslední dotkl míče, následovat další rohový kop. Na něj si dokázal vyskočit hostující Strobl, který mířil do náruče brankáře.
37'
Následně to pohotovým zakončením zkoušel hostující Hofmann, jehož přízemní ránu dokázal Zieler zneškodnit. Následovat bude rohový kop zprava.
36'
Ginter to nakonec při rozehrávce z vlastní poloviny dokázal zvládnout, jeho přihrávka totiž směřovala na vedle stojícího Herrmanna, jenž okamžitě vracel míč.
35'
Herrmann se sám postavil k oné rozehrávce, která směřovala na přední tyč. Tam se do zakončení tlačil Elvedi, který nepřinesl nic nebezpečného.
34'
Přihrávka směřovala za pokutové území, kde měl příliš málo času Zakaria. Jeho roztažení hry ještě našlo Herrmanna, který si došel pro zisk rohového kopu.
33'
Zieler si tak přichystal další odkop od své branky, který doletěl daleko na druhou stranu hrací plochy. V hlavičkovém souboji byl nakonec úspěšnější Kramer.
32'
V posledních minutách nesledujeme zrovna pohlednou podívanou, naopak se nepřesnou přihrávkou prezentoval hostující Neuhaus, od kterého se míč odrazil ven.
31'
Nakonec musel Zieler dvakrát zasahovat, ani v jednom případě se nejednalo o vyloženou šanci. Následně ještě Neuhaus zkoušel hledat Herrmanna.
30'
Castro se tak postavil k rozehrávce rohového kopu, který pro změnu kroutil k penaltovému puntíku. Tam zasahoval Zakaria, jenž navíc zakládá rychlou protiakci.
29'
Na pořadu dne byla standardní situace pro domácí. Cvičený signál nakonec přinesl nebezpečný centr, který u vzdálenější konstrukce musel hasit Strobl.
24'
Na hranici malého vápna číhal zcela osamocený Didavi, kterému se nepodařilo trefit míč dle představ. Posléze si faulem pomohl domácí Beck.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, jenž nám nepřinesla žádnou přesnou trefu. Nyní je aktivnější Mönchengladbach, jenž stále kombinuje daleko od Zielera.
22'
Až nyní se pro domácí rodila zajímavá protiakce, po které se ke střele dostal Donis, jenž vsítil branku. Té ale předcházel útočný faul na Hermanna.
21'
Nakonec se rýsovala finální kolmice na Pléu, který měl k míči hodně daleko. Naopak se podařilo zasáhnout Kabakovi, který při rozehrávce nezmatkoval.
20'
Borussia už celkem dlouhou dobu kombinuje na polovině soupeře, přičemž se z ochozů stadionu ozývá pískot. Domácí jsou už delší dobu bez balónu.
19'
Po levém křídle to zkoušel Hazard, kterému se sice podařilo najít Pléu, avšak tomu uskočil míč daleko od nohy. Domácí se ale daleko nedostali.
18'
Domácí hráči neúnavně napadají rozehrávku, soupeř se tak nedostává do nebezpečnějšího prostoru. Ginter si nyní gestem ruky řekl o výraznější podporu.
17'
Žlutou kartu dostává Borna Sosa (VfB Stuttgart).
17'
Do kombinace se zapojil také brankář Sommer, který konstruktivně rozehrál po zemi do strany. Jeho celek to zkouší od vlastního pokutového území.
16'
Beck se za svůj předchozí zákrok omluvil, avšak i přesto jsme viděli první žlutou kartu tohoto zápasu. Mezitím Mönchengladbach rozehrál zpětnou přihrávkou.
15'
Nyní si daleko ostřejším zákrokem pomohl domácí Beck, který doslova sestřelil protihráče. Výsledkem je první žlutá karta.
15'
Zieler měl na odkop od své branky hodně prostoru, nakonec zkoušel najít Gonzáleze, což se povedlo. Krátce poté si jeden z domácích pomohl faulem.
14'
V hlavičkovém souboji se podařilo zvítězit Pavardovi, načež tentýž hráč nevybíravě zajel do protihráče. Hlavní sudí zatím žlutou kartu tasit nebude.
13'
Pléa si pokoušel navést míč na levou nohu, avšak při tomto záměru byl lehce tahán za dres. Hlavní sudí to zřejmě neviděl, pokračuje se tak ve hře.
12'
Beck se ještě na dlouhou nohu snažil prodrat do šestnáctky, před kterou zasahoval hostující Elvedi. Výsledkem bylo razantní odkopnutí daleko ven z hrací plochy.
11'
Hrací předmět opět doskákal ven z hrací plochy, tentokráte se o to postaral hostující Zakaria. Pavard si tak v krátkém časovém sledu vyzkouší další aut.
10'
Také Stuttgart tak mohl vhazovat, avšak z pravé strany. O to se postaral zadák Pavard, po jehož přihrávce si s míčem zahrál také domácí brankář Zieler.
9'
Posléze se za volným míčem dostával Didavi, který ještě sklepával do tandemu na Becka, před kterým čistým způsobem zasáhl pozorný Zakaria.
8'
Následně si obrannou povinnost splnil domácí Kempf, který raději odklízel míč ven z hrací plochy. Mönchengladbachu se autové vhazování vůbec nepovedlo.
7'
Prodloužení míče v podání Donise směřovalo pouze do hostujícího pokutového území, kde si pro balón dokráčel Sommer, jenž bude zanedlouho vykopávat.
6'
Jenomže Borussia mohla jít do vedení! Domácí obrana naprosto zaspala, sám na branku uháněl Pléa, který trefil pouze vyběhnuvšího brankáře Zielera.
5'
O provedení autového vhazování se postaral domácí Sosa, který si pro spolupráci vybral vedle stojícího Aoga, jenž trefil protihráče do pravé kopačky.
4'
Posléze se Gonzálezovi podařilo přejít přes jednoho z protihráčů, avšak ten druhý zasáhl čistým způsobem. Poprvé si s míčem zahrál brankář Sommer.
3'
Ve středu hrací plochy skončil na zemi Hazard, avšak hlavní sudí nechal pokračovat ve hře. Domácí hráči se ani přesto daleko s míče nedostali.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

VfB Stuttgart: Zieler – Kabak, Pavard, Kempf – Beck, G. Castro, Aogo, Sosa – Donis, Didavi – N. González.
Náhradníci: Grahl – Thommy, Mario Gómez, Badstuber, Baumgartl, Emiliano Insúa, Esswein.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Ginter, Strobl, Elvedi – Kramer, Herrmann, Neuhaus, Zakaria – J. Hofmann, Pléa – T. Hazard.
Náhradníci: Sippel – Drmić, Cuisance, Jantschke, Johnson, Traoré, Wendt.

Rozhodčí: Dankert – Rohde, Hacker.
Borussia Mönchengladbach

Na opačné straně stojí o poznání lépe hrající Mönchengladbach, kterému pro změnu patří pátá pozice, což by v konečném důsledku znamenalo skupinovou fázi Evropské ligy. Borussia doposud nasbírala jednapadesát bodů, přičemž stále ještě může usilovat o čtvrtou pozici, kde se v současné době nachází Frankfurt. Mönchengladbach se ale v posledních týdnech nepotýká s dobrou formou, z pěti posledních zápasů vyhrál pouze jedinkrát, v minulém kole navíc nezvládl důležitý duel se třetím Lipskem, které si z půdy soupeře odvezlo vítězství 2:1. Borussia je až osmým nejlepším venkovním celkem, poslední vítězství přišlo v minulém venkovním kole.
VfB Stuttgart

Fotbalisté Stuttgartu si hodně zahrávají se sestupem do nižší soutěže, po třiceti kolech se totiž nacházejí na šestnácté pozici, což by v konečném důsledku znamenalo baráž o setrvání v Bundeslize. Stuttgart má na svém kontě jednadvacet bodů, manko na patnácté Schalke činí už šest bodů. Navíc se Stuttgartu nepodařilo vyhrát ani v jednom z posledních šesti zápasů, poslední vítězství přišlo začátkem března, kdy domácí celek tohoto zápasu vysoko rozstřílel beznadějně poslední Hannover. Stuttgart prohrál v minulém kole hodně vysokým rozdílem, na půdě Augsburgu inkasoval hned šestkrát, logicky z toho byla porážka poměrem 0:6.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi VfB Stuttgart a Borussia Mönchengladbach.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.