Bundesliga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Bayern - 26. května 2020   18:30

0:1
(0:1)
Bayern
43' Kimmich  (Coman)
Dortmund
Bürki – Ł. Piszczek (C) (80. M. Götze), Hummels, Akanji – Hakimí, Delaney (46. Can), Dahoud (85. Witsel), Guerreiro – T. Hazard, Häland (72. Reyna), Brandt (46. Sancho).
Hitz – Balerdi, Can, M. Götze, Morey, Reyna, Sancho, Schmelzer, Witsel.
Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann
Signal Iduna Park, Dortmund
Bayern
Neuer (C) – Pavard, J. Boateng (85. Lucas Hernández), Alaba, A. Davies – Goretzka, T. Müller, Kimmich – Coman (73. Perišić), Lewandowski, Gnabry (87. Javi Martínez).

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek dnešního večera.

Fauly: 9:15
Šlágr 28. kola Bundesligy je u konce, slavný zápas Der Klassiker dopadl lépe pro Bayern, který na hřišti Dortmundu vyhrál 1:0. Až na samotný úvod zápasu, který patřil Dortmundu, měl Bayern celý zápas víceméně pod kontrolou a šancí měl i víc než jen na jeden gól. O ten se postaral ve 43. minutě Joshua Kimmich, který překonal Bürkiho krásným obloučkem. Ve druhém poločase mohl vedení Bayernu zvýšit Lewnadowski, ale jeho pokus skončil na pravé tyči. Závěr duelu si Bayern pohlídal a prakticky nedal Borussii šanci pokusit se o vyrovnání.
90+4'
90+4'
Ještě jednu šanci na skórování si vytvořil Robert Lewandowski, ale jeho rána výhru pro Bayern nepojistila.
90+3'
Götzeho centr z levé strany přilétl přesně do rukavic Manuela Neuera.
90+3'
Už se hraje poslední minuta nastaveného času, ale domácí se nemůžou vůbec dostat na útočnou polovinu hřiště.
90+2'
Trenér Bayernu Hans-Dieter Flick ještě reklamoval, že by se penalta měla pískat, ale sudí Stieler mu vysvětlil, jak situaci viděl on.
90+1'
Lewandowski skončil po kontaktu ve vápně s Akanjim na zemi, ale penalta se nepíská, bylo to čisté.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty!
90'
Leon Goretzka si v těžké situaci poradil dobře, neztratil míč a namísto toho se nechal faulovat.
89'
Perišičův centr prošel se štěstím na Lewandowského, ale ten zakončit nemohl. Pak ještě míč vracel do vápna Martínez.
88'
Dortmund se snaží v závěru zápasu Bayern zatlačit a získat územní převahu a vytvořit si ještě šanci na vyrovnání. Jenomže Bayern je zatím vzadu velmi pevný.
87'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Javi Martínez.
86'
Další akce Dortmundu Neuerovu branku neohrozila a německá reprezentační jednička tak bude rozehrávat od své branky.
85'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Jérôme Boateng, přichází Lucas Hernández.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Axel Witsel.
83'
Bayern byl velice blízko druhému gólu, když ze střední vzdálenosti razantně vypálil Robert Lewandowski. Jeho rána se otřela o nohu Hummelse a pak zaklepala na tyč Bürkiho branky.
82'
Davies hledal před brankou centrem z levé strany Lewandowského, ale tomu míč s hlavy sebral pohotový Bürki.
81'
Zpoza šestnáctky se velmi tvrdě do míče opřel Mahmoud Dahoud. Jeho dobrou ránu dokázal Neuer pravou rukou vyrazit.
80'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Łukasz Piszczek, přichází Mario Götze.
80'
Po Canově posunutí na pravou stranu centroval před branku Dahoud, ale jeho míč na první tyč nikoho nenašel.
78'
Po Canově dobré střílené přihrávce před branku se do šance sice dostal Belgičan Thorgan Hazard, ale nakonec se ukázalo, že byl v ofsajdu. A branku stejně minul.
77'
Mahmoud Dahoud si nachystal míč na střelu pravačkou ze střední vzdálenosti, ale měl před sebou dva hráče Bayernu, které nepropálil.
76'
Davies dobře podpořil útok Bayernu a posunul míč na Müllera. Jeho centr na Gnabryho byl však až příliš přetažený.
75'
Přímý kop zakončil Raphaël Guerreiro, ale jen promrhal dobrou šanci pro Borussii, protože střílel jen doprostřed branky přesně na Neuera.
74'
Dortmund dostává velmi zajímavou možnost na vyrovnání, bude kopat standardní situaci po faulu Daviese zezadu na Reynu. Alphonso Davies dostává žlutou kartu.
73'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Ivan Perišić.
72'
Coman hledal z pravé strany už z pokutového území centrem na zadní tyč Gnabryho, ale svého spoluhráče trochu zahnal.
72'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Erling Häland, přichází Giovanni Reyna.
71'
Jadon Sancho dostal dobrý míč na levé křídlo, kde měl dost prostoru na centr. Ten byl velice zajímavý, ale Neuer ho dobře odhadl a pustil míč do zámezí.
70'
Lewandowski se pokusil individuálně obejít Hummelse, což se mu sice nepovedlo, ale jeho tým bude vhazovat.
69'
Z velké dálky natáhl ke střele Turek Emre Can, ale trefil jen jednoho z hráčů Bayernu Mnichov.
68'
Dortmund sice v těchto chvílích dobře kombinuje, ale je to hodně daleko od branky soupeře. Bayern si zatím své vedení velmi šikovně hlídá.
67'
A další žlutou kartu vidí záložník BVB, který šlapákem nepříjemně trefil Kimmicha.
66'
Žlutou kartu dostává za svůj nevybíravý zákrok na útočné polovině Thomas Müller.
64'
Kimmich směřoval svůj centr ze standardní situace na zadní tyč, kam si sbíhal Lewandowski. Polský útočník ale míč stihnout na hřišti nemohl.
63'
Bavoři se vydali ve dvou do rychlého protiútoku. Thomas Müller sice neměl zrovna velkou rychlost, ale míč si šikovně pokryl a nechal se faulovat.
63'
Do vápna Bayernu přilétl z druhé vlny zajímavý centr, ale hosté si s ním poradili, jmenovitě střelec zatím jediné branky zápasu Joshua Kimmich.
62'
Dahoud neměl možnost zpoza pokutového území střílet, tak nakonec přihrávat. Jeho pas hosté srazili na rohový kop.
61'
Hra byla ne chvíli přerušena po ruce jednoho z hráčů Bayernu ve středu pole a hrát tak budou moci domácí.
59'
BVB následně kopalo rohový kop, ale Neuer zasahovat nemusel. Na zemi skončil po jednom ze soubojů Hummels, ale bude v pořádku.
58'
Dortmund teď vymyslel pohlednou kombinaci, které hosté jen přihlíželi. Hazard nakonec našel ve vápně volného Hälanda. Ten z druhého doteku vypálil, ale trefil jen ležícího Boatenga, který těsně předtím podklouzl.
56'
Lewandowski sklepl míč na Gnabryho, který už mířil do vápna, ale v důležitém momentu podklouzl.
55'
Do protiútoku se mohl řítit Sancho, ale velice rychle měl kolem sebe hned několik hráčů Mnichova a míč ztratil.
54'
Goretzka si narazil pěkně míč s Müllerem a z pravé strany vypustil přízemní ránu. Bürki dokázal jeho křížnou střelu vyrazit.
53'
Robert Lewandowski zakončoval trochu netypicky ještě před vstupem do šestnáctky, ale obranou hradu ve žlutočerných dresech nepropálil.
52'
Goretzka šel do skluzu proti Hakimimu a i když ho netrefil, jednalo se o faul.
51'
Bayern díky vysokému presinku získal míč ještě na polovině BVB, ale po dvou přihrávkách zase o balón přišel.
50'
Hälandovi nevyšel první dotek s míčem před vápnem a kombinace domácích u něj skončila.
49'
Z dálky vypálil záložník Dortmundu Mahmoud Dahoud, ale trefil jen střed branky a připraveného kapitána Bavorů Manuela Neuera.
48'
Na druhé straně se do zajímavé šance mohl dostat Robert Lewandowski, ale nakonec se k míči po prudkém Comanově centru nedostal.
47'
Dortmund hned v úvodu poločasu zahrával rohový kop, ale ten, jako dnes již tradičně, moc nebezpečný nebyl.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Emre Can.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Jadon Sancho.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
První poločas slavného Der Klassiken je za námi a Dortmund zatím doma s Bayernem prohrává 0:1. Borussia přitom začala velmi dobře a v úvodu duelu Bayern zatlačila, hned po pár sekundách se dostal do šance Häland, jeho pokus ale vykopl z branky Boateng. Podobou šanci měli následně i hosté, ale Comanovu střelu vykopl z branky Piszczek. Coman se ve 24. minutě dostal ještě do jedné šance, ale tentokrát jeho ránu z úhlu vyrazil Bürki. V závěru poločasu tlak Bayernu kulminoval a nakonec se hosté dočkali branky, když Bürkiho krásně přehodil z hranice šestnáctky Joshua Kimmich.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Bayern ani po vstřelené brance nepolevuje a ještě se snaží závěr poločasu Borussii znepříjemnit.
43'
Bayern právě vstřelil branku!
Bayern to nakonec přeci jen zvládl a ze svého tlaku na konci poločasu vytěžil první branku zápasu! Na konci rychlé kombinace hostů byl na hranici vápna JOSHUA KIMMICH, který si všiml, že Bürki stojí poměrně daleko před brankovou čárou a krásným obloučkem ho přehodil. Asistence: Kingsley Coman.
43'
Bayern v závěru poločasu zápasu jasně dominuje, domácí se už nejspíš velmi těší na poločasovou pauzu.
41'
Rohový kop Bayernu propadl až na malé vápno, ale tam zrovna nikdo v červeném dresu nebyl.
40'
Odražený míč za vápnem si našel Leon Goretzka a dobře vypálil z voleje. Roman Bürki se ale činil a míč vyrazil.
39'
Tentokrát už se levý halv bek Bayernu Davies dostal až do vápna, ale zkušeně ho tělem od míče odstavil bývalý hráč Bayernu Mats Hummels.
37'
Alphonso Davies se po levém křídle pustil přímočaře dopředu, ale jeden z dotyků mu nevyšel, míč si příliš předkopl, a to se mu stalo osudným.
36'
Roman Bürki dobře četl hru, vyběhl z branky a byl u vysokého míče dříve než Gnabry.
35'
Na držení míče je to velmi vyrovnané. Lehce na vrch už má ovšem Bayern (52 %).
33'
Łukasz Piszczek dnes zatím jednoznačně vládne obranné fázi Dortmundu. Znovu se skvěle natáhl a odebral čistě míč Müllerovi, který už se chystal střílet.
32'
Erling Häland měl poprvé možnost ukázat svou rychlost a už to vypadalo, že uteče obraně Bayernu, když se dostal za Alabu. Ale pak ho přeci jen dostihl Davies a zakončení mu znemožnil.
31'
Hazard vybojoval pro svůj tým rohový kop. Ten domácí rozehráli na krátko a až poté přilétl před branku Bavorů centr. Ten nakonec hosté odvrátili.
30'
Hazard už klidně mohl střílet, ale ještě si počkal na Hälanda, který ho doplnil ze druhé vlny. Jeho rána pak na branku neprošla.
28'
Łukasz Piszczek znovu šel do souboje s Lewandowským velmi tvrdě a tentokrát polského střelce zranil. Alespoň pro tuto chvíli to tak vypadá.
28'
Häland chtěl ve vápně zakončovat po centru z levé strany akrobaticky, ale míč nakonec minul.
26'
Łukasz Piszczek se vrhl pod nohy Lewandowskému a povedlo se mu v plném běhu vypíchnout míč.
25'
Prvnímu rohovému kopu Bayernu z dílny Kimmicha se Borussia dokázala ubránit.
24'
Ke střele se po rychlé akci hostů dostal Kingsley Coman, ale trefil z pravé strany jen Bürkiho rukavice.
23'
V tuto chvíli Bayern trochu povolil a vrátil míč kombinací až na brankáře Neuera. Ten balón opět nakopává dopředu.
22'
Pavard měl nohu příliš vysoko rozhodčí mu to odpískal jako nedovolenou hru.
21'
Bayern už je zase usazen na útočné polovině hřiště a v posledních minutách už je jasně aktivnější.
19'
Coman se otočil šikovně i s míčem ve vápně a našel Gnabryho. Ten zakončil po zemi a překonal Bürkiho, ale míč ještě dokázal z brankové čáry vykopnout Łukasz Piszczek.
18'
Hazardova přihrávka na Hakimiho byla nepřesná, a tak tentokrát mohl Kimmich tentokrát získat míč čistě.
17'
Joshua Kimmich šel do souboje hodně ostrým skluzem a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
15'
Bayern už se na rozdíl od úplného úvodu drží na míči mnohem sebevědoměji a začíná Borussii tlačit.
14'
Kimmich hledal dlouhým a vysokým míčem Lewandowského, ale pro Poláka to bylo velmi nepřesné.
13'
Mats Hummels zastavil Kingsleyho Comana nedovoleně rukama a dostává první žlutou kartu zápasu.
11'
Z levé strany mířil svůj centr před branku Davies, ale spoluhráče nenašel. Poté to ještě zkoušel Kimmich na Müllera, ale ani on nakonec nezakončil.
11'
Robert Lewandowski dostal dlouhou přihrávku za obranu Dortmundu a dokázal i zakončit, ale Bürkiho příliš nevylekal.
10'
Na druhé straně se ve vápně k odraženému míči dostal Raphaël Guerreiro a našel před brankou Hälanda, ale jeho branka pro ofsajd neplatí.
9'
Jenže zatím na útočné polovině chybí mnichovskému klubu větší kreativita, přesnost a rychlost. Znovu čekal Lewandowski na finální přihrávku marně.
8'
Rohový kop Bayer v pohodě ubránil a nyní bude moci vymyslet něco i směrem dopředu.
7'
Häland se dostal po přihrávce Hakimiho do vápna a vybojoval pro svůj tým první rohový kop.
6'
Do rozehrávky Dortmundu se zapojuje znovu i brankář Roman Bürki, Bayern vysunul svůj presink poměrně vysoko.
5'
Poprvé se do akce ve vápně Dortmundu dostal vrchní kanonýr Bayernu Robert Lewandowski, ale branku Bürkiho neohrozil.
4'
Ke střele ze střední vzdálenosti se dostal záložník BVB Julian Brandt, ale mířil jen na místo, kde stál Neuer.
3'
Dortmund se snaží hrát na začátku zápasu hodně aktivně a zatlačit Bayern. Už zase je u míče a rozjíždí novou postupnou akci.
1'
Už po třiceti sekundách se dostal do velké šance domácí talent Erling Häland, ale jeho střelu dokázal z branky vykopnout stoper Bayernu Jérôme Boateng.
1'
Domácí Dortmund bude hrát ve své typické černožluté kombinaci, Bayern taktéž ve své klasické červené variantě.
Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu, utkání brzy začne.

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek (C), Hummels, Akanji – Hakimí, Delaney, Dahoud, Guerreiro – T. Hazard, Häland, Brandt.
Náhradníci: Hitz – Balerdi, Can, M. Götze, Morey, Reyna, Sancho, Schmelzer, Witsel.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard, J. Boateng, Alaba, A. Davies – Goretzka, T. Müller, Kimmich – Coman, Lewandowski, Gnabry.
Náhradníci: Ulreich – Batista Meier, Lucas Hernández, Mai, Javi Martínez, Odriozola Arzallus, Perišić, Zirkzee, Cuisance.

Rozhodčí: Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann.
Haaland vs. Lewandowski

Jedním z hlavních témat zápasu je souboj dvou výborných kanonýrů obou klubu hrajících ve skvělé formě. Norský útočník Erling Haaland přestoupil do Dortmundu ze Salzburgu teprve v zimě, ale okamžitě se uvedl gólovou smrští, když stihl nasázet už 10 branek a je třetím nejlepším střelcem Dortmundu a dvanáctým celkově. Robert Lewandowski je už zavedená bundesligová stálice, která každou sezonu usiluje o titul nejlepšího střelce. Na ten má zaděláno i letos, tabulce střelců s 27 góly vládne s náskokem tří tref na druhého Tima Wernera z Lipska. Populární Lewa navíc v minulosti působil v Dortmundu, takže pro něj bude tento zápas opravdu speciální. Oběma kanonýrům se daří i po koronavirové přestávce. Haaland se trefil jednou, Lewandowski dvakrát.
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy utkaly už dvakrát. Nejprve v rámci německého superpoháru, který vyhrál Dortmund 2:0. V lize však jasně dominoval Bayern, který doma zvítězil vysoko 4:0. Bayern vyhrál nad Dortmundem pět ze šesti posledních ligových soubojů. Dortmund ale zase doma s Bayernem prohrál jen jednou z posledních pěti střetnutí a dvě poslední vyhrál.
Bayern Mnichov

Bayern je historicky nejúspěšnějším německým klubem s největším počtem mistrovských titulů. V posledních letech je Bayern opravdu nezastavitelný, mistrovský titul vyhrál už sedmkrát v řadě a míří za další trofejí. Po 27 kolech vládne bundesligové tabulce s 61 body a čtyřbodovým náskokem na druhý Dortmund. Ve dnešním zápase tak Bayern není pod takovým tlakem, jako jeho soupeř, výhra by mu však do závěru soutěže hodně pomohla. Mnichovský klub je ve velmi dobré formě, když vyhrál osm soutěžních zápasů v řadě a už sedmnáctkrát v řadě neprohrál. Venku Bayern odehrál v této sezoně v lize zatím 13 utkání s bilancí devíti výher, dvou remíz a dvou porážek. Sedm posledních venkovních soutěžních utkání Bayern vyhrál, naposledy 2:0 na hřišti Unionu Berlín.
Borussia Dortmund

Dortmund je v posledních letech hlavním vyzyvatelem Bayernu Mnichov v boji o mistrovský titul. V minulé sezoně skončila Borussia druhá a na mistrovský titul čeká už od sezony 2011/12. Od té doby kraloval Bayern. V tabulce aktuálně Dortmundu patří s 57 druhé místo se ztrátou čtyř bodů na vedoucí Bayern. V případě porážky by se tak Dortmundu sen o titulu hodně vzdálil. Vítězství by naopak boj o mistrovskou trofej velmi zdramatizovalo. Borussia má výbornou formu, když vyhrála sedm z osmi posledních soutěžních utkání, naposledy 2:0 na hřišti Wolfsburgu. Doma zatím Dortmund v této sezoně v lize odehrál 13 utkání s bilancí deseti výher, tří remíz a žádné porážky. Už šest domácích soutěžních zápasů v řadě Dortmund vyhrál, naposledy vysoko 4:0 v derby nad Schalke.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 28. kola Bundesligy mezi týmy Borussia Dortmund a Bayern Mnichov. Zápas se odehraje na stadionu Signal Iduna Park a bude se hrát bez diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.