Bundesliga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Dortmund - 30. listopadu 2019   15:30

Hertha Berlin
34' Darida (Lukebakio)
1:2
(1:2)
Dortmund
15' Sancho  (Brandt) • 17' T. Hazard  (Hakimí)
Kraft – Stark (C) (68. Dilrosun), Boyata, Rekik – M. Wolf, Grujić, Skjelbred, Mittelstädt – Darida (78. Kalou), Lukebakio (68. Ibišević) – Selke.
Jablonski – Henschel, Schüller
Olympiastadion, Berlín
Dortmund
Bürki – Hakimí, Zagadou, Hummels, Guerreiro – Witsel, Akanji – Sancho (90+1. Schmelzer), Brandt, T. Hazard (84. Ł. Piszczek) – Reus (C) (90+2. M. Götze).

Z tohoto utkání je to vše, děkujeme za pozornost.
Červené karty: 0 – 1.
Borussia po dvou ztrátách výsledkově zabrala, ale z pátého místa Bundesligy se nijak neposunula. To Hertha se posunula o další příčku směrem dolů, po třinácti kolech ji bude patřit barážové šestnácté místo.
Je dobojováno! Jürgen Klinsmann započal své trenérské působení v berlínském klubu porážkou, kterou způsobila zejména kratičká pasáž mezi patnáctou a sedmnáctou minutou, kdy dva rychlé brejky Borussie dokonale zužitkovali Sancho s Hazardem. Hertha se poté oklepala a ve čtyřiatřicáté minutě díky gólové teči Vladimíra Daridy snížila. O chvíli později byl vyloučen Hummels a hned první vteřiny domácí přesilovky naznačily, že BVB budou mít s bráněním hubeného náskoku velké starosti. Opak však byl pravdou. Selke krátce po změně stran skóroval z ofsajdu a to bylo to poslední, co modrobílí proti deseti vymysleli. Závěr už byl hodně nervózní a Dortmund výhru 2:1 ustrážil.
90+4'
90+4'
Skjelbred roztáhl hru doleva na Dilrosuna, po jehož centru se ve vápně ocitl neustrážený Grujić, jenže střela srbského záložníka byla jedním z hostů sražená.
90+4'
Prakticky vůbec se nehraje, což samozřejmě hraje do karet mužům ve žlutém. Ti si každopádně zkomplikovali závěr zápasu nákopem na Krafta.
90+3'
Hosté ukrojili další desítky vteřin z nastaveného času, který by měl trvat ještě dvě minuty. Začíná to vypadat, že Hertha v tabulce skutečně klesne na třetí místo od konce.
90+2'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Mario Götze.
90+2'
Boyata hlavou zahrál na Selkeho, který místo střely ještě jednou hlavičkoval do malého vápna, jenže Kalou v hlavičkovém souboji s dvěma hráči moc šancí neměl.
90+1'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Marcel Schmelzer.
90'
Thomas Kraft dobře přečetl hru, při náznaku protiútoku vyběhl dobrých třicet metrů ze své branky a odehrál míč před rychle se přibližujícím Sanchem.
89'
Dortmund standardní situaci ubránil díky odmávanému ofsajdu. Ve druhé půli nezaměstnaný Roman Bürki rozhodně nebude spěchat s rozehrávkou.
88'
Z obou stran je to hodně nervózní. Proti regulím se tentokrát provinil belgický záložník Witsel, který ve středovém kruhu povalil Dilrosuna.
87'
Boyata hlavou prodlužoval balón do vápna. Muži ve žlutém si ho ale vzdali a rychle přešli do protiútoku, který nakonec Sancho logicky zbrzdil a pošetřil tím více času.
86'
Konec zápasu se rychle blíží. Borussia hraje v deseti, ale až na jednu ofsajdovou situaci nepovolila domácím ve druhé půli ani jednu šanci na vyrovnání.
85'
Vedad Ibišević před malou chvíli dostal žlutou kartu a teď si hodně nahlas řekl i o druhou. Po zákroku na Witsela s ním měl hlavní sudí opravdu velkou shovívavost.
84'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Łukasz Piszczek.
83'
Vedad Ibišević se v přerušené hře pokusil zvednout Dilrosunem faulovaného Hazarda. Ten se po něm ohnal a bosenský hráč k tomu všemu dostal čtvrtou žlutou v sezóně.
82'
Julian Brandt dobře načasoval přihrávku na Guerreira, který z levé strany ještě dával pod sebe, nicméně z druhé vlny si pro balón už nikdo nešel.
81'
Vedad Ibišević si hned po nástupu vzal kapitánskou pásku. Hru svého týmu za necelou čtvrthodinu ale v žádném případě neoživil.
80'
Po centru z pravé strany z dílny Hazarda se do střely z voleje opřel u zadní tyče číhající Witsel, jenže rána to byla hodně nepřesná.
79'
Hakimí si drze pokryl míč na pravé straně. Maximilian Mittelstädt se na to nemohl dívat a z narůstající frustrace zbytečně fauloval.
78'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Salomon Kalou.
78'
Achraf Hakimí natáhl krok na pravé straně. Po pěkné narážečce už mohl střílet, jenže místo toho ještě jednou neúspěšně hledal někoho před brankou.
77'
Thorgan Hazard musí kvůli vyloučení Hummelse nezvykle často bránit. Nyní si pomohl faulem na Dilrosuna, po kterém zase Darida nedovoleně atakoval Witsela.
76'
Selke sklepl Skjelbredův nákop právě k Daridovi, který o míč přišel. Hned vzápětí si ho ale vzal Grujić a pohotovou přízemní střelou přece jenom zaměstnal Bürkiho.
75'
Vladimír Darida je ve druhé půli dost nevýrazný. Herthě jeho příspěvek dost schází, většina postupných kombinací postrádá nějakou lepší myšlenku.
74'
Thorgan Hazard rozehrál na krátko, nicméně z celé situace vzešla jen neškodná střela z dálky od Raphaëla Guerreira.
73'
Guerreirův přetažený centr doběhl až na druhé straně Hazard. Po něm se do hry zapojil i Hakimí a pomohl pro hosty získat cenný rohový kop.
72'
Přes Witsela a Brandta a míč dostal na Hakímiho. Ten se při narážečce zahnal až k praporku a to už je akce BVB hodně zbrzděná.
71'
Manuel Akanji trochu zabrnkal na nervy hostujících fanoušků a trenérů, když ho neposlechl míč u vlastního vápna. Bürki ho však zajistil a nedopustil žádné větší drama.
70'
Javairo Dilrosun si na první dotek s balónem bude muset počkat. Hazard se o něj na křídle postaral a navíc bylo máváno postavení mimo hru.
69'
Boyata nepodlehl drobnému tlaku od napadajícího Sancha a předal míč Kraftovi, od kterého začíná nová útočná akce Berlíňanů.
68'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Niklas Stark, přichází Javairo Dilrosun.
68'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Vedad Ibišević.
67'
Reus prohrál souboj u postranní čáry. Wolf rychle vhodil míč zpět do hry, ale na překvapení hráčů z Dortmundu to rozhodně nestačilo.
65'
Axel Witsel zablokoval Mittelstädta a nenechal projít míč před branku. Borussia u balónu nevydržela a znovu se zatahuje do zformovaného bloku.
64'
Utkání se dostalo do hodně hluché fáze. Hertha je díky výhodě o jednoho muže více na míči, ale kromě neuznané trefy Selkeho ve druhé půli ještě nic nevymyslela.
63'
Hakimí rychle přiběhl k Mittelstädtovi a srazil jeho finální přihrávku na rohový kop. Lukebakio dával prudký centr před první a tam ho neměl šanci zpracovat Wolf.
62'
Po přetaženém centru Mittelstädta se balón před Bürkiho ještě jednou vracel, ale situaci s přehledem vyřešil Dan-Axel Zagadou.
61'
Lukebakio neměl dostatečnou rychlost po přihrávce Grujiće. Ten pak o balón ještě jednou zabojoval, ale na pravé straně mu byl odpískán faul.
60'
Držení míče: 41% – 59%.
59'
Jürgen Klinsmann má k dispozici měrně dost variant pro oživení ofenzivních řad. Zhruba půlhodinu před koncem však stále dává důvěru základní jedenáctce.
58'
Maximilian Mittelstädt se zatím vůbec nedostává do hry. Hakimí ho nyní v pohodě zakřižoval v křídelním prostoru a nechal dojít míč za koncovou čáru.
56'
Brandt ztratil míč uprostřed hřiště, ale přechodová fáze Herthy nevyšla kvůli nepovedené přihrávce na Selkeho, jenž ve finále nezískal ani autové vhazování. O to se postará Hakimí.
55'
Teď už se Hakimi objevil na opačném konci hrací plochy. Centr z pravého křídla však neměl v liduprázdném vápně kdo zužitkovat.
54'
Achraf Hakimí při likvidaci nepřesného nákopu zahrál malou domů těmi nejcitlivějšími místy na mužském těle.
53'
Marco Reus si chtěl ve vápně obhodit Boyatu, přes jehož tělo se už k balónu nedostal. Celou situaci pak uťal rutinní zásah brankáře Krafta.
52'
Útočení do zformované obrany Dortmundu příliš nefunguje. Domácí v zataženém bloku bez problémů odolávají.
51'
Achraf Hakimí byl poblíž hostující střídačky nakopnut norským středopolařem Skjelbredem. Vše se ale obešlo bez žlutého napomínání.
49'
Domácí radost z vyrovnávající trefy byla předčasná! Davie Selke vybíhal po výborné průnikové přihrávce z těsného ofsajdu, takže precizní střela z levé strany k zadní tyči se do statistik počítat nebude.
48'
Lucien Favre po Hummelsově vyloučení střídat nemusel. O něco níže se pouze zatáhl Manuel Akanji, který to na stoperu moc dobře zná.
47'
Jen pár vteřin po změně stran se ve slibné palebné pozici ocitl Selke. Střela po nahrávce z pravého křídla však byla ještě před Bürkim sražená.
46'
Žluté karty: 2 – 2
Je za námi hodně výživná první půle! Borussia v úvodních minutách nic moc nepředvedla, ale pak během několika desítek vteřin díky Sanchovi a Hazardovi dvakrát udeřila z rychlých protiútoků. Kdo ví, jak by to vypadalo, kdyby o chvíli později hlavou skóroval Akanji. Kraft jeho šanci na 0:3 vychytal a hodně tím pomohl Herthě, která opět začínala přebírat iniciativu. Domácí se poprvé prosadili ve čtyřiatřicáté minutě, když Lukebakiovu střelu zpoza vápna šikovně tečoval Vladimír Darida. Dortmund tímto okamžikem znervózněl a těsně před pauzou přišel o stopera Hummelse, který dostal za dva jednoznačné fauly červenou kartu. Berlínský celek tedy bude hrát celou druhou půli v přesilovce a my se díky tomu máme ještě na co těšit.
45'
45+1'
Nechybělo mnoho a ještě v jediné nastavené minutě bylo vyrovnáno! Lukebakio dobře zakroutil přímý kop a jen těsně minul ze svého pohledu pravou tyč.
45'
Další nová zápletka pro tuto partii! Darida poslal míč na rozbíhajícího se Selkeho, před kterým nestihl zatáhnout nohu Mats Hummels a za jednoznačné podražení vyfasoval už svou druhou žlutou kartu.
44'
Sancho předal míč Hazardovi, který si naběhl do Wolfa, jenže ten zvolil jen vysvobozující odkop k dalším hráčům ve žlutých dresech.
43'
Marko Grujić před Hakimím vystihl jednu z mnoha krátkých přihrávek. Domácím každopádně utekl míč do autu a zůstávají pod drobným tlakem.
42'
Borussia nachází půdu pod nohama prostřednictvím poklidné kombinace ve středu hřiště. Zajímavá první půle se mezitím chýlí ke svému konci.
40'
Hosté už ale dvakrát ukázali, že jim ke vstřelení gólu stačí opravdu málo. Po přihrávce Sancha se však nic dít nebude, míč končí u Thomase Krafta.
39'
Hráči Dortmundu nejsou po gólu na 1:2 v pohodě. Laciné ztráty balónu přibývají a totéž platí o zvyšující se nervozitě.
38'
Ani teď se Davie Selke nedočkal odpískání faulu. Důrazným zákrokem ve středovém kruhu domácí rychlý protiútok zastavil Witsel.
37'
Aktivní Darida nechtěně doklopýtal s balónem až do autu. Za Dortmund vhazuje portugalský levý obránce Raphaël Guerreiro.
36'
Wolf si hodně dlouho vybíral příjemce autového vhazování. Nakonec poslal míč na Selkeho, který v obležení obránců upadl, ale na získání standardky to nestačilo.
35'
Domácí jsou rázem na koni a rádi by rychle srovnali krok. K centru z pravého kraje hřiště se zatím odstřihnutý Selke ale nedostal.
34'
Hertha právě vstřelila branku!
Nesmírně důležitá kontaktní trefa! Dodi Lukebakio byl Zagadouem a Witselem zahnán až k ose hřiště, odkud napřáhl levačkou. Bürki byl na střelu letící doprostřed branky připraven, jenže VLADIMÍR DARIDA mezitím pravou kopačkou nechytatelně protečoval míč k odkryté pravé tyči.
32'
Po dvou těžkých direktech se domácí pomalu vzpamatovávají. Díky faulu na Pera Ciljana Skjelbreda budou opět usazeni na útočné polovině.
31'
Dosud největší šance pro Herthu! Jmenovitě se v ní ocitl Dodi Lukebakio, který na pravém křídle poslal na párek hůře obratného Zagadoua a z těžšího úhlu prudce vypálil do připraveného Bürkiho.
30'
Držení míče: 34% – 66%.
29'
Akanji několik vteřin zůstával ležet před domácí brankou. Rozhodčím to hodně trvalo, ale nakonec hru na malou chvilku přerušili, aby se mohlo ošetřovat.
28'
Standardku z levé strany rozehrál Reus směrem na Akanjiho. Balón však vyboxoval Kraft a švýcarského defenzivního hráče navíc tvrdě zboural.
27'
Drobný faul Axela Witsela hostům nijak neuškodil. Modrobílí rozehráli směrem k vlastní brance a zanedlouho poté míč ztratili. Stark ve finále ostře zajel do Guerreira.
26'
Skvělá práce Akanjiho, který natáhl krok a zakřižoval tím Lukebakiův náběh pro nadějně vypadající nákop za obranu.
25'
A další přestupek v domácím podání. Tentokrát se jednalo o útočný faul, kterým se provinil autor tří ligových branek Dodi Lukebakio.
24'
Thorgan Hazard si při dobrém krytí došel pro faul, nicméně Reus z nařízené standardní situace našel jen hlavu některého z obránců.
23'
Raphaël Guerreiro přetáhl přihrávku na rozběhnutého Hazarda. Balón prosvištěl za levou postranní čáru a Hertha bude moci vhazovat.
22'
Po hodně divoké pasáži Dortmund uklidňuje hru pozvolnou kombinací poblíž půlící čáry.
21'
I tuhle standardku zrealizoval Darida, který sice zakroutil centr na hlavu Karima Rekika, ale švýcarský gólman ve službách Borussie zasahovat nemusel.
20'
Poprvé se žlutí také na straně BVB. Za jednoznačné držení Selkeho byl napomenut zkušený stoper Mats Hummels.
19'
Málem to bylo už o tři góly! Po sklepnutém nákopu z hloubi pole se do šance dostal Manuel Akanji, ale dobře postavený Kraft jeho hlavičku tentokrát zastavil.
18'
Vladimír Darida šel zezadu do skluzu proti Reusovi. Místo balónu zasáhl nohy hostující hvězdy a okamžitě viděl od sudího žlutou kartu.
17'
Dortmund právě vstřelil branku!
Tak to je hodně ledová sprcha pro berlínský klub, který ze dvou střel inkasuje dva góly. Achraf Hakimí dostal ze středového kruhu míč do běhu a z pravé strany našel v pokutovém území THORGANA HAZARDA, jenž z prvního doteku prodloužil balón k vzdálenější tyči bezmocného Krafta.
15'
Borussia se z první šance dostává v patnácté minutě do vedení! Hertha propadla uprostřed zálohy, přes kterou se jednoduše uvolnil Brandt a vynikající průnikovou přihrávkou nastartoval JADONA SANCHA, na jehož střelu zleva si Kraft lehounce sáhl, ale gólu už zabránit nedokázal.
14'
Zagadou hodně důrazně srazil k zemi Selkeho, který čekal, až k němu doputuje přihrávka Vladimíra Daridy. Rozhodčí Jablonski zůstal k nelibosti publika v klidu.
13'
Axel Witsel během pár vteřin míč zachytil, okamžitě ztratil a pak ještě jednou získal zpět do držení BVB, které pomalu startuje další útočnou akci.
12'
Hakimího centr z pravého křídla byl okamžitě sražen na rohový kop, jenž z pravé strany zrealizoval Hazard. Trochu odfláknutý pas ale snadno zneškodnil Lukebakio.
11'
Vysunutá obranná řada Herthy v jednu chvíli operovala téměř u půlící čáry, ale hosté se i tak dokázali konečně přiblížit pokutovému území.
10'
Až v desáté minutě se k prvnímu souvislému útoku nadechla také Borussia. Zatím se však nachází hodně daleko od branky Thomase Krafta.
9'
Davie Selke zabojoval o centrovaný balón, který těsně předním prodloužil na rohový kop francouzský obránce Dan-Axel Zagadou. Boyata z následného centru branku netrefil.
8'
Witsel si pomohl faulem na Daridu, jenž si ihned postavil balón k rozehrání standardní situace. Nákop českého reprezentanta však byl příliš krátký a domácí se museli vracet až ke Kraftovi.
7'
Moc atraktivní první minuty zápasu to rozhodně nejsou. Sledujeme velký boj, během kterého jsou o něco častěji na balónu hráči Herthy.
6'
Naprosto stejná situace i na levé straně! Ránu do hlavy tentokrát schytal Thorgan Hazard, kterého zepředu nechtěně trefil Dedryck Boyata.
5'
Marko Grujić vyvážel balón přes střed hřiště, přičemž trefil jednoho ze soupeřů loktem do obličeje. Neběžet teprve pátá minuta, asi by to bylo za žlutou kartu.
4'
Stark si hrubě nerozuměl s brankářem Kraftem, kterému dal přetěžkou malou domů. Brankář Herthy si ale poradil a nepustil Reuse ke snadné střele do prázdné branky.
3'
Maximilian Mittelstädt byl nepřesnou přihrávkou zahnán až mimo hrací plochu. Na programu dne bude odkop od branky Romana Bürkiho.
2'
Není žádným překvapením, že se bude hrát ve fantastické kulise vyprodaného stadionu. Do Berlína tradičně přijelo zhruba devět tisíc členů dortmundského kotle.
1'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v kompletně žlutých, zatímco domácí v modrobílých dresech.
1'

Hertha BSC: Kraft – Stark (C), Boyata, Rekik – M. Wolf, Grujić, Skjelbred, Mittelstädt – Darida, Lukebakio – Selke.
Náhradníci: Smarsch – Dilrosun, Ibišević, Kalou, Klünter, Köpke, Maier, Plattenhardt, Torunarigha.

Borussia Dortmund: Bürki – Hakimí, Zagadou, Hummels, Guerreiro – Witsel, Akanji – Sancho, Brandt, T. Hazard – Reus (C).
Náhradníci: Hitz – Balerdi, Dahoud, M. Götze, Morey, Ł. Piszczek, Raschl, Schmelzer, N. Schulz.

Rozhodčí: Jablonski – Henschel, Schüller.

Borussia Dortmund

Ani v táboře Borussie nepanuje v posledních týdnech spokojenost. Úvod sezóny a několik klopýtnutí Bayernu Mnichov zahrálo vestfálskému klubu do karet, jenže žlutočerní toho nijak využít nedokázali. Sami totiž vyhráli jen jedno z posledních čtyř zápasů a propadli se v tabulce na aktuální šestou příčku. V žádném případě ale neplatí, že by si Dortmund musel nechat zajít veškerou chuť na první mistrovské oslavy od jara 2012 – od vedoucího Mönchengladu jej stále dělí jen pět bodů. Jak už bylo zmíněno, tak Borussia má k herní a výsledkově pohodě hodně daleko. Před reprezentační pauzou dostala od Bayernu 0:4 a doma pak jen remizovali 3:3 s Paderbornem. Nejlepším střelcem BVB je s šesti góly Marco Reus.
Hertha BSC

Berlínský klub rozhodně neprožívá období, na které by jeho fanoušci v budoucnu vzpomínali v dobrém. Hertha od čtvrtého října nevyhrála jediné utkání a z pěti možností vybojovala osamocený bodík za remízu 1:1 v Brémách. Od té doby čtyřikrát za sebou prohrála a přitom inkasovala hned dvanáct branek. Naposledy dostala čtyřku na hřišti zvedajícího se Augsburgu a sama jedinkrát neskórovala. Vedení patnáctého týmu Bundesligy proto sáhlo k zásadní změně – vypovědělo smlouvu trenéru Čovićovi a naopak se dohodlo Jürgenem Klinsmannem, jenž po konci v reprezentaci USA ještě nikde nepůsobil. O pozici nejlepšího kanonýra se dělí třígóloví Lukebakio, Dilrosun a Ibišević.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu třináctého kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Herthou Berlín a Borussií Dortmund!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.