Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Werder - 21. prosince 2019   15:30

Köln
39' J. Córdoba (Drexler)
1:0
(1:0)
Köln
T. Horn – Ehizibue (63. Schmitz), Bornauw, Czichos, Katterbach – Schirí – Thielmann (86. Terodde), Drexler, Hector (27. B. Verstraete), Jakobs – J. Córdoba.
Schlager – Waschitzki, Leicher
RheinEnergieStadion, Kolín nad Rýnem
Werder
Pavlenka – Friedl, Veljković (78. C. Pizarro), N. Moisander, Augustinsson (67. Bartels) – M. Eggestein, Bargfrede (79. J. Eggestein), Klaassen – Goller, Osako, Rašica.

To už je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji klidný zbytek soboty.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 5:3. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:18.
Domácí se o výsledek dlouho strachovali, ale nakonec udrželi těsný jednobrankový náskok, který získali v závěru první půle. Po tomto gólu převzaly otěže hry Brémy, který se celý druhý poločas tlačily za vyrovnáním, ale to nakonec nepřišlo. Werder sice nastřelil třeba břevno nebo skóroval z ofsajdu, ale nic to nemění na tom, že tři body zůstávají v Kolíně nad Rýnem.
90+7'
90+6'
Kolín drží míč u soupeřící klece, tam navíc získává i autové vhazování.
90+5'
Zápas se dohrává velmi blízko domácí klece, kozlové však do bránění dávají všechny své síly, díky čemuž nyní získali odkop pro svého brankáře.
90+4'
Při rohovém kopu je ve vápnu připraven i Jiří Pavlenka, ale centr skončil u jeho spoluhráče, který nadějně vystřelil, ale Timo Horn se předvedl skvělým zákrokem!
90+3'
Hosté se přece jen usadili na útočné polovině, tam se zoufale tlačí do zakončení, protože času už nemají mnoho.
90+2'
Brémy se v nastavení zatím marně dobývají na útočnou polovinu, další útok musí začínat až od Jiřího Pavlenky.
90+1'
Nastavuje se šest minut.
90'
Werder poslední útok základní hrací doby pokazil nepřesným nákopem, který končí až u Tima Horna, který klidně rozehrává.
89'
Žlutou kartu dostává Marco Friedl (Werder Brémy).
88'
Domácí chytře drží hru na útočné polovině, konec zápasu se mezitím velmi rychle blíží.
86'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jan Thielmann, přichází Simon Terodde.
86'
Jhon Córdoba skončil po dalším souboji na zemi, s ošetřením si jeho ošetřovatelé samozřejmě dávali trochu na čas.
85'
Žlutou kartu dostává Niklas Moisander (Werder Brémy).
84'
Hosté se po rohovém kopu nakonec dostali k vyrovnání, ale branka nebude platit kvůli docela očividnému ofsajdu. Rozehrávat bude Timo Horn.
83'
Brémy dělilo od vyrovnání několik centimetrů! Milot Rašica si našteloval míč na zakončení, ale z hranice pokutového území napálil jen horní tyč!
82'
Werder se pokouší o vyrovnání z rohového kopu, ten byl snad poprvé zakončen hlavou, ale tu stejně zastavili bránící hráči.
81'
Jhon Córdoba sice vystihl odkop Jiřího Pavlenky, ale míč odkopl jen do autu, takže hosté mohou stále rozehrávat.
80'
Centr z přímého kopu pokryl bezchybný Timo Horn, který s následnou rozehrávkou logicky moc nespěchá.
79'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Philipp Bargfrede, přichází Johannes Eggestein.
79'
Miloš Veljković tak nakonec střídá, nahrazuje ho útočník Claudio Pizarro. Hosté tak hrají se třemi obránci.
78'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Miloš Veljković, přichází Claudio Pizarro.
77'
Miloš Veljković je nakonec v pořádku, ve hře se tak může pokračovat. Rozehrává Kolín, který samozřejmě dopředu moc nespěchá.
76'
Miloš Veljković si vyžádá další ošetření, možná tak bude muset vystřídat.
75'
Jhon Córdoba zůstává po hlavičkovém souboji na trávníku, nakonec to zvládne bez ošetření, takže se ve hře rychle pokračuje.
74'
Jeden z hostů sice dobře vystihl přihrávku, ale Werder se u míče moc dlouho neohřál, protože si vzápětí nepřesně přihrál.
73'
Hosté nerozehráli aut zrovna přesně, kozlové z toho chtěli vytěžit nebezpečný protiútok, ale nakonec přišel jen nepřesný nákop.
72'
Rafael Czichos se dostal až k centru, ale ten nakonec přišel až za brankovou čárou. Jiří Pavlenka rychle rozehrává nakrátko.
71'
Milot Rašica se zkoušel uvolnit na levé straně, ale to se mu nepovedl. Pro svůj tým získal aspoň autové vhazování.
70'
Jhon Córdoba mohl potvrdit vítězství svého celku, ale pod tlakem hlavičkou zakončil jen vedle levé tyčky.
69'
Žlutou kartu dostává Miloš Veljković (Werder Brémy).
69'
Brémy se při útočném snažení dopustily laciného faulu, přitom jim už pomalu začíná docházet čas na vyrovnání.
68'
Kolín opatrně míří dopředu, kde už se snaží získávat co nejvíce času. To mu ale nevychází, protože rychle přichází o balón.
67'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Ludwig Augustinsson, přichází Fin Bartels.
65'
Jiří Pavlenka nakopává míč až na druhou polovinu hřiště, tam se ve vápnu dostal k balónu Ludwig Augustinsson, ale ten neodcentroval přesně.
64'
Žlutou kartu dostává Jhon Córdoba (1. FC Kolín nad Rýnem).
63'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází Benno Schmitz.
62'
Na trávníku zůstává sedět Kingsley Ehizibue, který si při předchozí šanci nejspíše natáhl nějaký sval. Hra je tak přerušena.
61'
Kolín po delší době zaútočil a vypadalo to opravdu nebezpečně, protože Kingsley Ehizibue dostal dobrou přihrávku do běhu. Z úhlu se však trefil jen do Jiřího Pavlenky.
60'
Máme před sebou posledních třicet minut, Brémy stále ztrácí jeden gól, ale každým okamžikem jsou k němu blíže.
59'
Hosté se pomalu posouvají dopředu, přece jen času mají docela dost, takže nechtějí riskovat nebezpečné protiútoky.
58'
Werder se bez problémů ubránil, další útočnou akci tak zakládá od svého gólmana.
57'
Timo Horn bez problémů zachytil centr z pravé strany, své spoluhráče poté dlouhým hodem posílá dopředu.
56'
Dominick Drexler prozatím odchází za postranní čáru, kozlové tak chvíli budou hrát v oslabení.
55'
Dominick Drexler zůstává sedět na trávníku a opatrně signalizuj, že bude muset střídat. To bylo už druhé vynucené střídání Kolína.
54'
Milot Rašica rovnou střílel, ale mířil přímo do zdi. Hosté následně posílají míč až na Jiřího Pavlenku, který v klidu rozehrává nakrátko.
53'
Domácí si nyní při bránění pomohli nedovoleným zákrokem, Brémy se ještě dožadují kartového trestu, ale nakonec se budou muset spokojit s přímým kopem.
52'
Ve druhém poločase jsou zatím mnohem lepší hosté, pokud takhle budou hrát i nadále, je vyrovnání více než realné.
51'
Dost tvrdý souboj nakonec nekončí ani jedním faulem, Kolín tak okamžitě spěchal do protiútoku, ale ten kvůli nepřesnému pasu nic nebezpečného nepřinesl.
50'
Milot Rašica si dobře vyměnil míč se svým spoluhráčem, ale protihráč mu včas odkopl míč do autu.
48'
Kolín sice drží hru na své útočné polovině, ale nemůže se dostat k míči. To se nakonec přece jen povede díky soupeřícímu faulu.
47'
Jiří Pavlenka pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, po jeho nákop však hosté o míč docela rychle přišli.
46'
Werder se okamžitě tlačí za vyrovnáním, rovnou získává nebezpečný přímý kop, ale Milot Rašica nenašel žádného spoluhráče.
46'
V prvním poločase byl mnohem aktivnější Kolín nad Rýnem, který z toho nakonec vytěžil vedoucí gól, prosadil se až v samotném závěru první půle. Naopak Brémy se nedostaly vůbec k ničemu, což lze pozorovat na statistikách, protože nemají na kontě ani jednu střelu! Před druhým poločasem jsou tak jasným favoritem na výhru kozlové, tak uvidíme, jestli dotáhnou zápas do vítězného konce.
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
45+3'
45+2'
Kozlové mají míč pořád pevně pod kontrolou, v klidu se stahují na svou polovinu, kde klidně kombinují.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Žlutou kartu dostává Maximilian Eggestein (Werder Brémy).
45'
Domácí drží hru co nejdál od své brány, hosté navíc na útok už moc času nemají, takže asi před hvizdem nestihnou srovnat.
43'
Brémy jsou po delší době pevně u míče a ještě hledají cestu dopředu, avšak ihned po přechodu půlící čáry přišly o míč.
42'
Werder už toho má dost, snaží se o aktivní napadání, ale k míči se nemůže dostat, protože kozlové kombinují opravdu velmi zodpovědně.
41'
Domácí jsou častěji u míče i po skórování, v první půli si totiž chtějí udržet těsný náskok.
39'
Köln právě vstřelil branku!
Domácí to nyní velmi pěkně sehráli, díky tomu se dostávají do vedení! Dominick Drexler dostal výborný nákop za obramu Brém. Míč pak posunul do malého vápna, kde se k němu dostal JHON CÓRDOBA, který ho uklidil do sítě. Asistence: Dominick Drexler.
38'
Do útoku nakonec spěchali ještě hosté, Maximilian Eggestein tak při zpracování míče získal aspoň aut.
37'
Kolín už dopředu moc nespěchá, vypadá to, že první poločas se už bude dohrávat v klidu.
36'
Nakrátko rozehrává také druhý gólman na hrací ploše, který v klidu lapil dlouhý soupeřící nákop.
35'
Jiří Pavlenka už zase rozehrává, tentokrát posílá míč na nejbližšího spoluhráče, čímž ho dostal pod velký tlak. Vzápětí tak hru musel sám uklidnit.
34'
Brémy po odkopu vlastního brankáře o míč docela rychle přišly, zpět ho chtěl získat Juja Osako, ale to se mu povedlo jen za cenu faulu.
33'
Kolín se také dostal rychle zpět do útoku, ale tam tentokrát nic nevymyslel. Hosté získali pro svého gólmana odkop.
32'
Juja Osako se nedostal za nakopnutým míčem, bránící hráč ho poslal hlavičkou do rukavic Tima Horna, který se v bráně zatím poměrně nudí.
31'
Werder se rychle přesunul až k domácímu pokutovému území, tam se chvíli udrží, protože získal aut.
30'
Po přímém kopu se míč odrazil na Jana Thielmanna, kterému se ale střela z hranice vápna vůbec nepovedla, protože letěla vysoko nad bránu.
29'
Ludwig Augustinsson se nehodlal smířit s tím, že ho Noah Katterbach obešel, tak ho prostě poslal k zemi. Hlavní sudí ihned píská nedovolený zákrok.
28'
Ismail Jakobs si dobře obhodil bránícího hráče, ale míč pak stihl jen za brankovou čárou, což znamená odkop pro Jiřího Pavlenku.
27'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Jonas Hector, přichází Birger Verstraete.
26'
Kolín se po delší době dostává až k šestnáctce Brém, ale hosté si nyní velmi dobře brání, protože ihned získali míč pod kontrolu.
25'
Na zemi tentokrát končí Dominick Drexler, ten to ale zvládne bez ošetření, takže se ve hře rychle pokračuje.
24'
Faulu se po delší době dopustili také domácí, po skluzu Kingsleyho Ehizibuea budou hosté rozehrávat poblíž středového kruhu.
23'
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře, Jonas Hector ani nebude muset pobýt za postranní čárou.
22'
Hra musí být přerušena, protože Jonas Hector si po nepříjemném souboji vyžádá ošetření.
21'
Brémy už také rozehrály rohový kop, centr od rohového praporku směřoval na přední tyč, tam ho domácí obránci raději uklidili na další roh.
20'
Máme za sebou první dvacet minut utkání, zatím je mnohem aktivnější Kolín. Je víceméně jen otázkou času, kdy se dostane do vedení.
19'
O míč se bojovalo v pravém rohu domácí poloviny. Ten nakonec dopadl lépe pro kozly, kteří zakládají rychlý protiútok.
17'
Kolín se chtěl prosadit pomocí dalšího nákopu, ale ten už byl moc dlouhý, protože skončil až za brankovou čárou.
16'
Dalšího hraničního zákroku se dopustil Philipp Bargfrede, tentokrát se však faul nepíská. Domácí však získávají autové vhazování.
15'
Obranu Werderu si s centrem bez problémů poradila, následná střela už skončila vysoko nad bránou, takže opět bude rozehrávat Jiří Pavlenka.
15'
Ludwig Augustinsson podle hlavního rozhodčího fauloval, ale ihned naznačuje, že tomu tak nebylo. Nic to ale nezmění, kozlové rozehrají další nebezpečnou standardku.
14'
Domácí se už opět usazují na útočné polovině, kde klidně kombinují a neriskují ztrátu balónu.
13'
Jiří Pavlenka se opět musel zapojit do hry, další nákop bez problémů zachytil do svých rukavic, takže může rychle rozehrávat.
12'
Brémy opatrně hledají cestu ze své poloviny, avšak po autovém vhazování o míč přišly kvůli nepřesné hlavičce.
11'
Kolín už si vytvořil první šanci, Jhon Córdoba dostal dobrý nákop za obranu, ale pod tlakem se mezi tři tyče netrefil.
10'
Miloš Veljković si pomohl při souboji hraničním zákrokem, ale nakonec se ukázalo, že domácí útočník hrál v ofsajdu, takže míč jde k českému gólmanovi.
9'
Hosté nyní rychle zastavili útočné snažení dopředu a chtěli okamžitě založit protiakci pomocí nákopu, ale ten v klidu odvrátila domácí beci.
8'
Domácí získali první rohový kop utkání, ale centr ztroskotal na pozorném Jiřím Pavlenkovi, ale jeho spoluhráči míč poté nedokázali vybojovat.
7'
Kozlové ani po odkopu svého brankáře nikam nespěchají, pořád si jen tak přihrávají a hledají díru v obranném valu Brém.
6'
První útok už podnikl také Werder, Benjamin Goller už se napřahoval k zakončení, ale bránící hráč mu na poslední chvíli míč odkopl.
5'
Míč má v držení stále převážně Kolín, který dopředu vůbec nespěchá, klidně kombinuje směrem k soupeřící kleci.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří se usidlují na vlastní polovině a v klidu kombinují.
1'

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Ehizibue, Bornauw, Czichos, Katterbach – Schirí – Thielmann, Drexler, Hector, Jakobs – J. Córdoba.
Náhradníci: Krahl – Kainz, Meré, B. Verstraete, Schmitz, Terodde, Modeste, Höger, Schindler.

Werder Brémy: Pavlenka – Friedl, Veljković, N. Moisander, Augustinsson – M. Eggestein, Bargfrede, Klaassen – Goller, Osako, Rašica.
Náhradníci: Kapino – C. Pizarro, Şahin, Lang, Bartels, Langkamp, Groß, Woltemade, J. Eggestein.

Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Leicher.
Werder Brémy
Jak jsem již zmiňoval, Brémy na tom také nejsou vůbec dobře. Nyní jim patří šestnáctá příčka, i když získaly stejně bodů jako Kolín, akorát mají o trochu horší skóre. Narozdíl od kozlů se ale Werderu vůbec nedaří, protože prohrál pět z posledních sedmi utkání. Od začátku listopadu bodoval jen proti Freiburgu a Wolfsburgu, jinak dvakrát padl o pět branek a třikrát prohrál velmi těsně. Aktuálně kapitulovali dnešní hosté ve třech duelech v řadě, tak uvidíme, jestli tuto nepříjemnou sérii konečně zlomí.

Poslední tři utkání
Brémy vs. Mainz – 0:5
Bayern vs. Brémy – 6:1
Brémy vs. Paderborn – 0:1
1. FC Kolín nad Rýnem
Kolín se po svém návratu do Bundesligu zatím drží mimo sestupové pozice, i když jenom díky lepšímu skóre, protože právě dnešní soupeř z Brém má stejně bodů, takže dnešní utkání bude hodně důležité. Ve prospěch kozlů hovoří i aktuální forma, protože ti vyhráli dvě utkání v řadě. O dva góly porazili Frankfurt i Leverkusen, což je katapultovalo na patnáctou příčku, tedy poslední nesestupovou. Kolín by si jí rád udržel, takže by stačila i remíza, ale určitě bude chtít za každou cenu zvítězit. Uvidíme, jestli se mu to povede.

Frankfurt vs. Kolín – 2:4¨
Kolín vs. Leverkusen – 2:0
Union vs. Kolín – 2:0
Zdravím všechny fandy německé kopané. Bundesliga má dnes na programu zápasy 17. kola, v jednom z nich na sebe narazí Kolín nad Rýnem a Brémy. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.