Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Paderborn - 8. února 2020   15:30

Schalke
63' Kutucu (Oczipka)
1:1
(0:0)
Paderborn
81' Gjasula  (Pröger)
Schalke
Nübel – Becker (84. Boujellab), Kabak (37. Todibo), Nastasić, Oczipka – McKennie, Mascarell (C), Schöpf – Harít – Raman, Gregoritsch (56. Kutucu).
Langer – Boujellab, Burgstaller, Kutucu, Matondo, Mercan, Miranda, Todibo.
Dr. Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp
VELTINS-Arena, Gelsenkirchen
Paderborn
Zingerle – Jans, Strohdiek (C), Schonlau, Collins – Vasiliadis – Zolinski (70. Srbeny), Sabiri (12. Gjasula), Pröger (90+1. Jastrzembski) – Mamba, Antwi-Adjei.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 7:5. Rohy: 11:10. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 6:8.
Je konec. Schalke remizovalo doma s Paderbornem 1:1. O něco lepším týmem byl v prví půli ten hostující, který se vícekrát dostal ke střele, ale ani jedna neskončila v bráně. Největší šanci měl ale zatím domácí hráč McKennie, ovšem jeho pokus skončil na skvělém zákroku Zingerleho. V 57. minutě mohli jít domácí do vedení, ale Raman napálil jen břevno. V 63. minutě ale už otevřel gólový účet Ahmed Kutucu a Schalke vedlo 1:0. Paderborn se ale nevzdal a v 81. minutě srovnal Gjasula.
90+3'
90+2'
Hostující gólman Leopold Zingerle uviděl od rozhodčího za zdržování žlutou kartu.
90+1'
Následný roh sice nabídl zakončení, ale to skončilo jen vedle brány.
90+1'
Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Kai Pröger, přichází Dennis Jastrzembski.
90'
Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.
90'
Po chvíli přišla sražená střela a čeká nás další roh domácího celku.
89'
Schalke posléze získalo rohový kop z levé strany.
88'
Opět je k vidění míč na kopačkách domácích, kteří se ale nemohou dostat na polovinu soupeře.
87'
Posléze přišel protiútok Paderbornu, ale po centru zprava nakonec nepřišlo nic vážnějšího.
86'
Domácí kombinují ve středu hrací plochy a čeká nás tak velice dramatický konec zápasu.
85'
Po centru z volného kopu se domácí hráč dostal do zakončení hlavou, ale to letělo přesně do rukou připraveného Zingerleho.
84'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Timo Becker, přichází Nassim Boujellab.
84'
Jans se dopustil faulu a uviděl žlutou kartu. Schalke navíc bude mít volný kop.
83'
Schalke ovšem v tomto utkání chce zvítězit a nyní tak postupuje rychle směrem dopředu.
81'
Paderborn právě vstřelil branku!
Je srovnáno na 1:1! Centr z rohového kopu letěl někde na hranici malého vápna, kde se dostal do zakončení hlavou KLAUS GJASULA a jeho razantní střela pod horní tyč skončila za zády Nübela. Asistence: Kai Pröger.
81'
Streli Mamba vyslal z velké dálky skvělou ránu k pravé tyči, ale tu nakonec fantasticky vychytal Alexander Nübel!
80'
Ovšem ani tato standardní situace deset minut před koncem nenabídla nic velkého.
79'
Tentokrát se do zakončení dostali hosté, ovšem rána z pravé strany byla zblokována a následuje rohový kop.
78'
Posléze Schalke získalo autové vhazování na polovině soupeře, ale po pár chvílích se k míči dostal Paderborn.
76'
Domácí se nyní soustředí už spíše na defenzívu a nikam se moc neženou.
75'
Míč nyní skončil v zámezí a Paderborn se ujme autového vhazování.
73'
Další ofsajd ze strany hostů přerušuje hru a u míče tak bude znovu Schalke.
72'
Streli Mamba a Omar Mascarell si nyní vjeli do vlasů a oba dva uviděli žlutou kartu.
71'
Nebezpečnou ránu vyprodukoval Ahmed Kutucu, ale gólman Zingerle byl připraven.
70'
Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Ben Zolinski, přichází Dennis Srbeny.
69'
Alexander Nübel se tentokrát neprezentoval dobrým odkopem a míč skončil pouze v zámezí.
68'
Rohový kop ovšem nepřinesl nic vážnějšího a balón se posléze dostal až k domácí svatyni.
67'
Schalke se opět procpalo směrem dopředu a získalo rohový kop z pravé strany.
65'
Posléze sice hosté získali rohový kop, ale ten nepřinesl nic nebezpečného, jelikož následné zakončení šlo nad bránu.
64'
Nyní byli diváci svědky nepříjemného střetu mezi domácím brankářem a útočníkem Paderbornu, ale zdá se, že oba jsou v pořádku.
63'
Schalke právě vstřelilo branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, kterou dává domácí celek a vede tak 1:0! Oczipka z levé strany poslal míč do vápna, který se dostal až k AHMEDU KUTUCUOVI, jenž se dostal přes obránce a posléze pohotově zakončil k levé tyči. Asistence: Bastian Oczipka.
61'
Opět si chtěli domácí vybojovat penaltu, když šel k zemi uvnitř vápna Harít, ale ani nyní se nepíská.
59'
Další střela Ramana, ale ta opět skončila jen nad bránou soupeře.
58'
Balón tentokrát skončil jen v zámezí a Schalke tak má další možnost se dostat dopředu.
57'
McKennie skvěle zpracoval míč uvnitř vápna pro Benito Ramana, ale ten posléze vyslal střelu jen do horní tyče!
56'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Ahmed Kutucu.
55'
Leopold Zingerle skvěle vyboxoval míč po centru domácího hráče.
54'
Posléze se Paderborn dostal ke střele, ale rána Sebastiana Vasiliadise z dvaceti metrů opět minula branku.
53'
Matija Nastasić tvrdým zákrokem zastavil Streli Mamba a uviděl od sudího žlutou kartu.
51'
Paderborn se nyní dostal dopředu, ale střela z pravé strany byla zblokována hostujícím obráncem.
49'
Michael Gregoritsch se po skvělé přihrávce McKennieho dostal ke střele, ale ta skončila jen vedle levé tyče!
48'
VAR přezkoumal danou situaci a rozhodl, že pokutový kop se kopat nebude.
47'
Domácí si chtěli vymodlit penaltu na začátku druhé půle, ale nakonec to vypadá, že z toho nic nebude.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
První poločas je u svého konce a FC Schalke 04 hraje s SC Paderborn 07 zatím bezgólově. O něco lepším týmem je ten hostující, který se vícekrát dostal ke střele, ale ani jedna neskončila v bráně. Největší šanci měl ale zatím domácí hráč McKennie, ovšem jeho pokus skončil na skvělém zákroku Zingerleho.
45+1'
45+1'
Nepřesná přihrávka směřující na Gregoritsche skončila v moci obrany Paderbornu.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.
45'
Ani centr na druhé straně ze strany domácích nic nepřinesl a skončil pouze v zámezí za bránou.
45'
44'
Posléze Paderborn sice získal autové vhazování, ale to nepřineslo nic nebezpečného.
43'
Hosté ale jsou lepším týmem a opět se snažili dostat do zakončení z pravé strany, ale přihrávka do vápna byla rovněž zblokována.
42'
Ovšem ani následná standardní situace hostujícího celku nepřinesla nic nebezpečného a pomalu to vypadá, že v první půli se branky nedočkáme.
41'
Paderborn se po pravé straně dostal dopředu a získal rohový kop.
40'
Balón skončil v zámezí a Schalke tak získalo autové vhazování pro svůj celek.
39'
Domácí se snažili prodrat dopředu po pravé straně, ale opět se zvedl praporek pomezního rozhodčího.
37'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Ozan Kabak, přichází Jean-Clair Todibo.
37'
Hosté sice vstřelili branku, ale nakonec je to pouze ofsajd!
36'
První vážnější vzrušení ze strany domácích! Po zmatku ve vápně se dostal do zakončení Weston McKennie, ale jeho pokus vyrazil nad svou svatyni Leopold Zingerle!
35'
Domácí tým tentokrát získal rohový kop z levé strany, ale ten byl nakonec opět odvrácen obranou soupeře.
34'
Hostující brankář Leopold Zingerle se nyní ocitl pod tlakem a tak raději odkopl balón jen do zámezí.
33'
Po dlouhé době jsme se dočkali alespoň nějaké střely. Tu vyslal Sebastian Vasiliadis, ale jeho tvrdá rána nakonec šla nad břevno domácí svatyně!
32'
Ozan Kabak si skvěle pohlídal na zádech dotírajícího se Streliho Mambu a nepustil tak Paderborn do nějaké šance.
31'
Za zatím špatnou ofenzívou ze strany domácích může být také chybějící nejlepší střelec Saut Serdar, který je zraněný a nenastoupil už v minulém utkání.
30'
Následný centr ale rovněž nepřinesl nic nebezpečného a obrana Schalke si poradila. Stav po poločase je tak i nadále 0:0 a zatím o jedinou střelu na branku se postarali hosté.
29'
Další pokus o centru soupeře, ale ten byl z pravé strany zblokován a následuje rohový kop.
28'
Christopher Antwi-Adjei centrem z levé strany hledal Kaie Prögera, ale ten na míč nedosáhl a Schalke tak získalo autové vhazování na své polovině.
27'
Jelikož na trávníku se toho příliš neděje, podíváme se na tabulky formy. V té je Schalke na 10. místě s 6 body. Stejně bodů má také Paderborn, u kterého tak jde vidět, že se chce rozhodně udržet v nejvyšší soutěži.
26'
Centr domácího hráče skončil jen bezpečně v moci brankáře Leopolda Zingerleho.
25'
Timo Becker chtěl vyjet s míčem po pravé straně, ale následně o něj přišel, ovšem obrana Schalke jej rychle získala nazpět.
24'
Atmosféra je ve VELTINS-Aréně v Gelsenkirchenu opět skvělá jako vždy, ale bohužel dění na hrací ploše tak dobré není.
23'
Centr Kaie Prögera z rohového kopu skončil jen v rukou brankáře Nübela.
22'
Posléze se do protiútoku dostal po levé strany Christopher Antwi-Adjei, jehož centr byl prudký, ale zblokován. Následně ale přišla rána z kopačky hostujícího hráče, která byla zblokována do zámezí a Paderborn tak má rohový kop.
21'
Momentálně je k vidění nudnější pasáž utkání, kdy se Schalke snaží probít obranou soupeře, ale má to velice těžké.
19'
Začátek zápasu je zatím vcelku vyrovnaný, i když se více do zakončení dostává Paderborn, který ale zase brání velice hluboko na své polovině.
18'
Po centru do vápna se sice dostal do zakončení hlavou Klaus Gjasula, ale jeho pokus letěl několik metrů vedle brány.
17'
Bastian Oczipka podrazil Kaie Prögera, který se snažil projít po pravé straně a hostující celek tak získal volný kop.
16'
Schalke tentokrát získalo rohový kop z pravé strany, ale následný centr nakonec skončil jen v moci hostujícího gólmana.
14'
Streli Mamba dohrál soupeře Kabaka a sudí tak opět odpískal nedovolený zákrok, ale zatím vše bez žluté karty.
13'
Hostující hráč si skvěle poradil s centrem do vápna, ale následně jen odkopl míč do zámezí.
12'
Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Abdelhamid Sabiri, přichází Klaus Gjasula.
11'
Abdelhamid Sabiri má nějaké zdravotní komplikace a momentálně je tak ošetřován na hrací ploše.
10'
Opět to Schalke zkoušelo středem hrací plochy, ovšem přihrávka Gregoritsche nakonec nebyla přesná a následuje odkop od brány Zingerleho.
9'
Už to vypadalo, že se domácí dostanou do velké šance, ale pomezní rozhodčí zvedl praporek na signalizaci ofsajdu.
8'
Ovšem útok hostů nedopadl nijak a do protiútoku se s míčem hnal právě Harít, který byl ale nedovoleným zákrokem zastaven.
7'
Amín Harít se dopustil nedovoleného zákroku uprostřed hrací plochy a Paderborn tak bude opět u míče.
6'
Posléze přišel nákop za obranu, který ale skončil jen bezpečně v moci brankáře Leopolda Zingerleho.
5'
Amín Harít vhodil míč do hry a Schalke opět zapojuje do své rozehrávky oba stopery.
4'
Domácí postupnou kombinací se snaží něco vymyslet po pravé straně, kde prošel Kabak, ale Schonlau jej zastavil a následuje aut pro Schalke.
3'
Schalke se nemůže vymanit z úvodního tlaku soupeře a začátek zápasu tak je velice překvapivý.
2'
Paderborn se už opět dostává směrem dopředu, ale přihrávka z pravé strany byla nakonec zblokována.
1'
Hosté na začátku utkání získali rohový kop z levé strany, který ale odvrátila obrana domácích.
1'

FC Schalke 04: Nübel – Becker, Kabak, Nastasić, Oczipka – McKennie, Mascarell (C), Schöpf – Harít – Raman, Gregoritsch.
Náhradníci: Langer – Boujellab, Burgstaller, Kutucu, Matondo, Mercan, Miranda, Todibo.

SC Paderborn 07: Zingerle – Jans, Strohdiek (C), Schonlau, Collins – Vasiliadis – Zolinski, Sabiri, Pröger – Mamba, Antwi-Adjei.
Náhradníci: J. Huth – Dräger, Evans, Fridjónsson, Gjasula, Hünemeier, Michel, Srbeny, Jastrzembski.

Rozhodčí: Dr. Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp.
Paderborn je jako nováček na poslední 18. příčce s 15 body a skóre 25:44. Po výhře 2:0 nad Frebiurgem přivítal v domácím prostředí Wolfsburg. Ve 22. minutě poslal domácí do vedení Zolinski, ale o čtyři minuty později srovnal Knoche. Ve 33. minutě navíc uviděl domácí hráč Holtmann červenou kartu a aby toho nebylo málo, tak pět minut před poločasem otočil vývoj utkání Ginczek. V 60. minutě přidal Ginczek druhou branku a Wolfsburg vedl 3:1. V 72. minutě dal naději domácím Vasiliadis, ale v 76. minutě vše pohřbil Arnold. Paderborn tak podlehl 2:4. Nejlepším střelcem je s 5 góly Mamba.
Schalke 04 se momentálně nachází na 6. místě s 34 body a skóre 31:26. Po velké prohře na Bayernu 0:5 zavítalo na půdu Herthy. Byli to především hosté, kteří se dostávali ke střelám, zatímco domácí celek za celé utkání ani jednou nevypálil na bránu Nubela. Nicméně v tomto zápase branka nepadla a utkání tak skončilo rovnoměrně 0:0. Nejlepším střelcem je se 7 góly Serdar.
Ve 21. kole se proti sobě utkají týmy FC Schalke 04 a SC Paderborn 07. Naposled se spolu tato mužstva utkala v září minulého roku na půdě Paderbornu, kde Schalke s přehledem a vysoce zvítězilo 5:1. Dnes se navíc bude hrát ve VELTINS-Arena, Gelsenkirchen. Tento stadion nabídne kapacitu pro 62 271 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Dr. Felix Brych a jeho asistenti Mark Borsch a Stefan Lupp. Úvodní výkop je naplánován na 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.