Bundesliga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Mönchengladbach - 19. září 2020   18:30

Dortmund
35' Reyna (Bellingham) • 54' Häland  • 77' Häland (Sancho)
3:0
(1:0)
Dortmund
Bürki – Can, Hummels, Akanji – Meunier, Witsel, Bellingham (67. Delaney), T. Hazard (19. Passlack) – Reyna (79. Brandt) – Sancho (79. Reus), Häland.
Hitz – Brandt, Dahoud, Delaney, Passlack, Reinier, Reus, M. Wolf.
Brych – Borsch, Lupp (všichni Německo)
Signal Iduna Park, Dortmund
9300 diváků
Mönchengladbach
Sommer – Elvedi, Ginter, Binsibajní – Lainer, Kramer, J. Hofmann, Neuhaus, Wendt (69. Herrmann) – H. Wolf (57. Thuram), Stindl (57. Pléa).
Sippel – Herrmann, Jantschke, Lang, Müsel, Pléa, Thuram, Traoré, Reitz.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Dortmundu, kterému se povedlo zvítězit přesvědčivě 3:0. Dortmund vstoupil do druhého poločasu velice aktivně, po několika minutách hry si vybojoval pokutový kop, který se povedlo zužitkovat Hälandovi. Mönchengladbach se sice snažil s nepříznivým výsledkem něco udělat, jenomže tu nevyšlo. Hostující celek nakonec inkasoval ještě jednou a ze stadionu soupeře si odváží porážku 0:3.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:6. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 10:9.
90'
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. O vítězi tohoto zápasu je již delší dobu rozhodnuto, dost možná se bude ještě nastavovat.
88'
Rozehrávka rohového kopu nakonec padala do malého vápna, kde kraloval Akanji. Domácí se přesto daleko s míčem nedostali, naopak sledujeme aktivitu soupeře.
87'
Směrem na útočnou polovinu si to chtěl namířit domácí Meunier, který ovšem neprohodil nahrávku na volného spoluhráče. Následně rohový kop vybojoval Neuhaus.
86'
Akanji odvracel přímo na nohu Lainera, který ihned centroval do pokutového území. Po odrazu míče se do zakončení dostal Thuram, který ovšem pálil vedle.
85'
Bensebaini dlouho hledal volného spoluhráče, nakonec se mu povedlo najít Elvediho. Ten ovšem rychle vracel zpět, hostující celek tak útočí to hustého bloku.
81'
Navíc nám do konce tohoto zápasu zbývá závěrečná desetiminutovka. Do kombinace domácích se zapojil také Bürki, po jehož odkopu fauloval v souboji Meunier.
80'
Mönchengladbachu druhý poločas absolutně nevychází, v tomto duelu inkasoval již potřetí. Hostující celek se přesto tlačí kupředu, kde toho moc nepředvedl.
79'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Marco Reus.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Giovanni Reyna, přichází Julian Brandt.
77'
Dortmund právě vstřelil branku!
Vypadá to, že o osudu tohoto zápasu je definitivně rozhodnuto! Nakonec z toho nebyla standardní situace, nýbrž pouze rohový kop, po kterém Dortmund podnikl smrtící protiútok. Ten až k pokutovému území táhl Sancho, kterému se povedlo nahrávku načasovat do běhu na ERLINGA HÄLADNA, který podruhé překonal Sommera.
76'
Po jednom ze soubojů se na zemi ocitl hostující Hofmann, který nakonec svému celku zajistil zisk standardní situace. Na přímý střelecký pokus to nevypadá.
75'
Zpětná nahrávka od Passlacka velice přesně směřovala na nohu Reyny, který vracel prvně jmenovanému. Ten se pokoušel dostat kolem Lainera, což se nepovedlo.
74'
Po delší době se do akce zapojil také pomezní sudí, jenž si všiml ofsajdového postavení, ze kterého vybíhal domácí Häland. Hosté okamžitě rozehráli po zemi.
73'
Menší zdravotní problém měl domácí brankář Bürki, který si za postranní čárou nechal zchladit nohu. Už se opět pokračuje ve hře, sledovali jsme vysoký odkop.
72'
Hodně zajímavou nabídkou napříč pokutovým územím to zkoušel hostující Bensebaini, který ovšem nikoho nenašel. Nejblíže k míči měl domácí zadák Hummels.
71'
Od levé autové lajny měl možnost vhazovat Passlack, který nakonec hledal kolegu Akanjiho. Jeho dalekonosný pas sice našel Meuniera, avšak ten pouze vracel pod sebe.
70'
Střídající Herrmann se krátce po svém příchodu na hrací plochu dostal do zakončené, které mu zrovna dvakrát nesedlo. Střela nakonec směřovala doprostřed.
69'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Oscar Wendt, přichází Patrick Herrmann.
67'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Thomas Delaney.
66'
Je za námi více než hodina hry, druhý poločas je o poznání zábavnější. Dortmund se druhou brankou uklidnil, navíc svého soupeře nepouští do ničeho vážnějšího.
65'
Dnešní utkání sleduje 9 300 diváků.
64'
Pléovi se povedlo zpracovat těžkou nahrávku, jenomže na další počínání měl příliš málo prostoru. Čistým způsobem to vyřešil Hummels, který založil protiakci.
63'
Obránce Akanji ze pasem z vlastní poloviny pokusil nastartovat Reynu, před kterým zasáhla pozorná obrana soupeře. Hostující celek se míče hodně rychle zbavil.
62'
To je zvláštní! Hummels očividně poslal Thurama k zemi, avšak penalta z toho nebude. Mönchengladbach musí cítit křivdu, podobná penalta byla na druhé straně odpískána.
61'
Poprvé se k míči dostal střídající Thuram, který po kontaktu s protihráčem v pokutovém území spadl k zemi. Sudí opět debatuje s videorozhodčím!
60'
Dortmund se opět vydal na polovinu soupeře, kde to Sancho zkusil hezkou průnikovou nahrávkou na Meuniera. Jeho zpětnou nabídku ovšem odhalil Bensebaini.
59'
Witselovi se nepovedlo zrovna nejpřesněji roztáhnout hru na druhou stranu, naopak se míč snesl pouze do zámezí. Wendt prostřednictvím autu hledal Hofmanna.
58'
Na opačné straně se po delší době dostal k práci s míčem Bürki, jehož odkop zamířil daleko za postranní lajnu. Mönchengladbach bude moci znovu vhazovat.
57'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Hannes Wolf, přichází Marcus Thuram.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Alassane Pléa.
56'
Do další vyložené šance se dostal Reyna, který ovšem na brankáře nevyzrál. Mnohem větší příležitost měl ale dobíhající Passlack, který při zakončení do prázdné brány trefil pouze protihráče na brankové čáře. Sudí poté zvedl praporek, o ofsajd se ale nejednalo!
55'
Dortmundu se tak nadmíru povedl vstup do druhého poločasu, domácí se tak mohou uklidnit. Vedou již o dvě branky, nicméně do konce zbývá ještě dost času.
54'
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! K exekuci pokutového kopu se totiž postavil ERLING HÄLAND, který zkušeně poslal brankáře na opačnou stranu. Mönchengladbach to bude mít nesmírně složité!
53'
Na opačné straně se Reyna vydal do velkého vápna, kde po souboji upadl na zem. Sudí se podíval na video, které odhalilo Bensebainiho kontakt s Reynou. Penalta pro BVB!
52'
Do velkých problémů se dostal domácí Reyna, který byl nakonec čistě připraven o balón. Mönchengladbach toho nedokázal využít, u šestnáctky totiž narazil.
51'
Kousek od středového kruhu to hezkým způsobem udělal Kramer, který si nejprve obhodil protihráče, avšak následná kolmice na Wolfa směřovala do ofsajdu.
50'
Hodně rychle musel jednat s míčem domácí brankář Bürki, kterému se přesným odkopem povedlo posadit balón na kopačku Bellinghama, jenž vybojoval aut.
49'
Jenomže domácí klenot si při zpracování pomohl rukou, což si velice pozorně všiml také hlavní sudí. Mönchengladbach tak bude moci zahrávat další standardku.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu to nekompromisním způsobem řešil domácí Akanji, který v tísni vyprodukoval nahrávku na pravé křídlo, kde se nacházel Sancho.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Je za námi první poločas, který nám přeci jenom nabídl jednu branku, o kterou se postaral domácí Reyna. Do té doby jsme ale sledovali poněkud nudnou podívanou, ani jeden z celků se totiž nemohl dostat k ničemu vážnějšímu. Mönchengladbach byl o něco aktivnější v úvodu zápasu, posléze aktivitu převzal domácí celek, který se dokázal prosadit z ojedinělé šance.
45+2'
45+2'
Dortmund rozehrál volný kop z vlastní poloviny, do konce nastaveného času však moc času nezbývá. Hosté se ještě pokoušejí o bleskovou aktivitu.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Byl to právě Lainer, který se prezentoval hezkým zakončením pod břevno. Bürki tak musel po hodně dlouhé době do akce, míč se mu povedlo vyrazit na rohový kop.
43'
Zpětná nahrávka zahnala hostujícího Gintera až k vlastnímu pokutovému území. Sommer tak opět vypomohl s rozehrávkou, kterou poslal na nohu Lainera.
42'
Sancho si seběhl na centr do pokutového území, načež hlavičkoval na soupeřovu branku. Jeho zakončení se sneslo na horní síť, Sommer tak nezasahoval.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Už se opět pokračuje ve hře. K míči se dostal i hostující brankář Sommer, který prudkou rozehrávkou hledal na pravé straně Lainera, jenž se dostal na druhou stranu.
39'
Žlutou kartu dostává Lars Stindl (Borussia Mönchengladbach).
39'
Příliš agresivně vletěl do protihráče Meunier, který se výroku sudího hodně diví. I tak výrok zůstává v platnosti, na hrací ploše je i nadále zraněný Bensebaini.
38'
Pokračovalo se autovým vhazováním z pravé strany, které si vzal na starost Lainer. Tomu se ve středu hrací plochy povedlo najít Neuhase, který přišel o balón.
37'
Mönchengladbach to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu však zbývá hodně času, výsledek se může klidně obrátit.
35'
Domácí se zničehonic dostávají do vedení! Domácí se dokázali udržet na míči, načež Meunier opět centroval do pokutového území. Tam se Elvedimu povedlo odehrát míč pouze k Bellinghamovi, který vysunul do šance GIOVANNIHO REYNU, jenž přízemní střelou k zadní tyči překonal brankáře Sommera.
35'
Další nedovolený zákrok, tentokráte si hlavní sudí všiml nedovoleného počínání Lainera. Dortmund okamžitě rozehrál, Meunierova nahrávka skončila u Gintera.
34'
Sancho si počkal na náběh od Meuniera, přičemž druhý jmenovaný nebezpečně centroval do pokutového území. Tam nabídka pouze proletěla celou šestnáctkou.
33'
Je za námi více než třetina hry, nicméně na první přesný zásah i nadále čekáme. Stále platí, že sledujeme vyrovnanou podívanou, více ze hry mají hosté.
32'
Hofmann se přeci jenom prodral až před Bürkiho, kde se udál menší rozruch. Domácí brankář ovšem zůstal nepřekonán, domácí přesto mají problémy.
29'
Následný volný kop si pod křídla vzal Wendt, který to zkoušel centrem ke vzdálenější konstrukci. Tam se ve vzduchu uplatnil Akanji, kterému se povedlo odvrátit.
28'
Tohle by mohla být zajímavá standardka pro Mönchengladbach. U levé autové lajny totiž skončil po souboji na zemi Stindl, kterého agresivně dohrál Meunier.
27'
Klid na rozehrávku měl na druhé straně Can, u kterého to vypadalo, že by mohl zkusit přenést hru na druhou stranu, místo toho však nahrával vedle sebe na Hummelse.
26'
Nakonec se do kombinace zapojil také brankář Sommer, kterému se u levé autové lajny povedlo najít naprosto osamoceného Wendta, který ale nenahrál přesně.
25'
Další nedovolený zákrok, tentokráte z domácí strany. Kousek od středového kruhu tak rozehrával Elvedi, který raději spolupracoval s obrannými kolegy.
24'
Häland uplatnil v souboji s protihráčem své kilogramy, sám se natlačil až do zakončení, jenž skončilo pouze na boční síti. Bude z toho rohový kop pro Dortmund.
23'
Standardní situaci nakonec rozehrál Sancho, kterému se povedlo najít některého ze svých spoluhráčů, jehož hlavičkový pokus směřoval přímo doprostřed.
22'
Důrazný souboj na polovině Mönchengladbachu nakonec končí faulem ze strany hostů, avšak se podruhé v tomto duelu žlutit nebude. Dortmund ihned rozehrál.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, na první branku stále čekáme. Zatím je překvapivě aktivnější Mönchengladbach, nicméně žádnou vyloženou šanci jsme neviděli.
20'
Nekompromisním způsobem jednal Can, kterému se sice nepovedlo založit kloudnou útočnou akci, i tak alespoň odvrátil do autu. S ním za chvíli přispěchá Wendt.
19'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Felix Passlack.
18'
Mezitím hostující celek rozjel kombinaci na polovině soupeře. Stindl se snažil propasírovat nahrávku na Wendta, který uvnitř šestnáctky neustál souboj o míč.
17'
Nepříjemný moment pro domácí tábor. Hazard se totiž v předchozím souboji zranil, dnešní utkání tak pro něj končí. Za doprovodu lékařů opouští hrací plochu.
16'
Mönchengladbach sice v předchozí akci zakončil, jenomže to bylo z ofsajdového postavení. Tento střelecký pokus se počítat nebude, Bürki rozehrává.
15'
Volného kopu kousek od středového kruhu se chopil Kramer, který na pravém křídle hledal Lainera. Druhý jmenovaný málem našel nabíhajícího Hofmanna.
14'
Obrannou povinnost si před malým momentem splnil Bellingham, kterému se povedlo uspět ve vzdušném souboji proti Elvedimu, míče se však chopil soupeř.
13'
Žlutou kartu dostává Manuel Akanji (Borussia Dortmund).
13'
Domácí pro změnu přenášeli hru k levé autové lajně, kde před Hazardem číhala hned dvojice hladových protihráčů. Domácí křídelník přesto udržel balón.
12'
Dortmund se v úvodu zápasu nikam nežene. Witsel si to sice s míčem namířil na druhou stranu hrací plochy, jenomže tam mu chyběla větší podpora kolegů.
11'
Wolfovi se sice povedlo prodloužit míč za sebe, jenomže tam nebyl nikdo ze spoluhráčů. K balónu se tedy jako první dostal Hummels, jenž okamžitě přenášel hru.
10'
Bürki rovněž vyhodil míč do strany, kde se nacházel Meunier. Ten nakonec před dotírajícím Wendtem vyprodukoval zpětnou nahrávku směrem k domácímu brankáři.
9'
Mönchengladbach rozehrál od své branky po zemi, což přineslo trpělivou kombinaci. Ginter nikam nespěchal, naopak konstruktivní rozehrávkou oslovil Hazarda.
8'
Souboj ve středu hrací plochy vyšel domácím. Do pokutového území si to tedy namířil Sancho, jehož centr nakonec skončil pouze v rukavicích brankáře Sommera.
7'
Avšak míč od jeho kopačky skončil v zámezí, což znamenalo další autové vhazování. Hosté se ovšem daleko nedostali, to stejné se dá říct také o Bellinghamovi.
6'
Jako poslední se míče dotkl domácí obránce, autového vhazování se tak chopil Mönchengladbach. Po krátké kombinaci nekompromisním způsobem jednal Hummels.
5'
U středového kruhu se povedlo dobře zapracovat hostujícímu Kramerovi, který přihrávkou na pravé křídlo hledal Wolfa, před kterým výstavním skluzem zakročil Akanji.
4'
Posléze jsme sledovali první nedovolený zákrok, o který se postaral napadající Neuhaus. Ten místo míče trefil pouze Cana, který poté rozehrál standardní situaci.
3'
Poprvé se k míči dostal hostující brankář Sommer, který raději konstruktivně rozehrál do strany na Elvediho, jehož pas na Lainera směřoval pouze do ofsajdu.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal na starost Mönchengladbach, který bude hrát zprava doleva.
1'

Borussia Dortmund: Bürki – Can, Hummels, Akanji – Meunier, Witsel, T. Hazard, Bellingham – Reyna, Sancho – Häland.
Náhradníci: Hitz – Brandt, Dahoud, Delaney, Passlack, Reinier, Reus, M. Wolf.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Elvedi, Ginter, Binsibajní – Lainer, Kramer, J. Hofmann, Neuhaus, Wendt – H. Wolf, Stindl.
Náhradníci: Sippel – Herrmann, Jantschke, Lang, Müsel, Pléa, Thuram, Traoré, Reitz.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp (všichni Německo).
Borussia Mönchengladbach

Dnešním soupeřem ovšem bude nevyzpytatelný Mönchengladbach, který v loňském ročníku obsadil konečnou čtvrtou pozici, což nakonec stačilo na základní skupinu Ligy mistrů. Mönchengladbach bojoval o jistotu základní skupiny této milionářské soutěže až do posledního zápasu, na pátý Leverkusen nakonec měl pouze dvoubodový náskok. Mönchengladbachu se na hřištích soupeřů nedařilo zrovna dle představ, avšak i z toho byla nakonec sedmá pozice. Borussia totiž z celkových sedmnácti venkovních duelů dokázala bodovat hned v jedenácti případech, což není špatná bilance.
Borussia Dortmund

Fotbalisté Dortmundu budou i v tomto ročníku usilovat nad mistrovským titulem, v loňské sezoně z toho byla konečná druhá pozice. Borussia se nakonec na mistrovský Bayern dívala se třináctibodovým mankem, navíc ani v posledních kolec neměla jistotu druhé příčky. Dortmund za celou sezonu dokázal nasbírat sympatických devětašedesát bodů, navíc prohrál hned sedmkrát. Domácí celek tohoto zápasu se prezentoval druhým nejlepším útokem v celé soutěži, lépe na tom byl už jen mnichovský Bayern. Co se týče obrany, tak tam se Dortmund rovněž neprezentoval vůbec špatným dojmem.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu úvodní hrací kolo, my budeme sledovat šlágr kola mezi Borussia Dortmund a Borussia Mönchengladbach.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.