Bundesliga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Frankfurt - 25. září 2020   20:30

Hertha Berlin
77' Hinteregger(vl.)
1:3
(0:2)
Frankfurt
30' André Silva   • 37' Dost  (Kamada) • 71' Rode  (Kamada)
Schwolow – Pekarík (46. Zeefuik), Boyata, Torunarigha, Mittelstädt – Darida (46. Maier, 67. Plattenhardt), Stark (C), Tousart – Cunha – K. Piątek (46. J. Córdoba), Lukebakio (83. Redan).
Dankert
Olympiastadion, Berlín
4000 diváků
Frankfurt
Trapp – D. Abraham (C), Hasebe, Hinteregger – A. Touré (66. D. da Costa), Rode (85. Sow), Ilsanker, Kostić (15. Zuber) – Kamada – André Silva (85. Barkok), Dost (66. Ache).
Rönnow – Barkok, Ache, Chandler, Kohr, Tuta, Zuber, D. da Costa, Sow.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 6:7. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:16.
Máme za sebou i druhou část zápasu, ve které jsme se také dočkali dvou branek. Tentokrát však byly rovnoměrně rozděleny mezi oba celky, což neznamená nic jiného, než že se z vítězství radují fotbalisté Frankfurtu. Domácí se sice dlouho snažili o snížení, ale byli v útoku jaloví, takže nakonec se povedenou ranou prezentoval na druhé straně Sebastian Rode. Ovšem Hertha nesložila zbraně a povedla se jí jedna akce, ze které domácí snížili, když si vlastní branku vstřelil hostující Martin Hinteregger. Hostům se nakonec podařilo vítězství uhájit a Hertha odchází s nepořízenou. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+4'
90+4'
Centr na pravou stranu Herthy postrádal přesnost, takže míč mizí za postranní čarou.
90+3'
Zpoza pokutového území střílel Cunha, ale jeho pokus mířil pouze do míst, kde zakročil Kevin Trapp.
90+2'
Boyata u postranní čáry opřel míč o soupeře, takže získal autové vhazování.
90+1'
Utkání se pomalu přibližuje k závěrečnému hvizdu a domácí se ještě snaží korigovat skóre.
90'
Žlutou kartu dostává Stefan Ilsanker (Eintracht Frankfurt).
89'
Střídající Barkok si na konto připisuje nedovolený zákrok, takže mohou hrát domácí.
88'
Niklas Stark přizvedl centr, ale nešlo o důraznou hlavičku, takže si Trapp připisuje další zákrok.
87'
Zleva přiletěl další centrovaná míč, který raději hostující obránce odkopl na roh.
86'
Dalekonosný centr z levé strany si obrana Eintrachtu pohlídala a odvrátila do bezpečné vzdálenosti od branky.
85'
Ze hry míří Rode a Silva, které nahradí Sow a Barkok.
84'
Dajči Kamada dostává žlutou kartu za možná trochu zbytečný faul na útočné polovině.
84'
Dnešní utkání sleduje 4000 diváků.
83'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Daishawn Redan.
82'
Kevin Trapp trochu zdržuje s rozehrávkou, takže ho rozhodčí napomíná.
81'
Tousart špičkou kopačky nadzdvihl míč po centru z levé strany, ale jen do míst, kde byl připravený Trapp.
80'
Oba celky se momentálně střídají v držení míče, hra je poměrně neurovnaná.
78'
Žlutou kartu dostává Dedryck Boyata (Hertha BSC).
77'
Hertha právě vstřelila branku!
Neuvěřitelnou rychlost na levém křídle nabral domácí hráč, který hledal nabíhajícího Córdobu ve vápně, jenže před ním se do míče vložil MARTIN HINGEREGGER a skóroval do vlastní branky.
76'
Berlíňané však nemají svůj den a ani tento centr nevedl k ničemu zajímavému.
75'
Hertha se vydala na útočnou polovinu, kde si vyzkouší rozehrát volný přímý kop.
74'
Hosté vybojovali výhodu rohového kopu, který opět rozehrál Kamada. Míč však odpravili domácí do bezpečí, načež ještě hosté faulovali.
72'
Matheus Cunha za nepříjemný zákrok dostává žlutou kartu.
71'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Dajči Kamada předal míč SEBASTIANU RODEMU, který technickou ranou poslal míč o tyč do branky a zřejmě tím rozhoduje o vítězi dnešního utkání, protože tohle už se bude domácím srovnávat těžko.
70'
Šlapákem se provinil jeden z domácích fotbalistů, takže hrát mohou hosté.
69'
Stefan Ilsanker fauloval, načež už se chystal rozehrávat s tím, že rozhodčí píská faul na něj, ale Dankert hvizdem zjednává pořádek.
68'
Centr od rohového praporku sice letěl na hráče domácích, ale nakonec opět vše končí odkopem hostů.
67'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Marvin Plattenhardt.
66'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Almamy Touré, přichází Danny da Costa.
66'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Bas Dost, přichází Ragnar Ache.
65'
Nakonec se domácí několika přihrávkami dostali až do zakončení, jenže Córdoba netrefil prostor branky.
64'
Fotbalisté celku z hlavního města kombinují s míčem u kopaček, ale daleko od soupeřovy branky.
63'
Hertha je ve druhé půli jednoznačně lepším týmem, ale zatím jí chybí i trochu štěstí v situacích ve vápně.
62'
Jhon Córdoba se protlačil do zakončení, které by se ale nekonalo, kdyby nefauloval Zubera, takže se píská.
61'
Matheus Cunha se vyhnul obranným zákrokům a navedl si míč na střelu, ale tu opřel pouze o protihráče.
60'
Po zmatcích v pokutovém území se nakonec dokázal Eintracht s vypětím všech sil ubránit.
60'
Jhon Córdoba předvedl slušnou rychlost, načež jeho přihrávku do pokutového území zblokovala obrana na roh.
59'
Steven Zuber z levé strany posílal centr, se kterým si ale defenziva domácích poradila.
58'
Matheus Cunha poslal zajímavý míč do pokutového území, který dopadl na záda Dodiho Lukebakia a zamířil těsně vedle branky.
57'
Lucas Tousart se hodně těžce zvedal ze země a s lehkým kulháním už směřuje do pokutového území, kam bude směřovat centr.
56'
Almamy Touré ve skluzu trefil Tousarta, za což dostává po zásluze žlutou kartu, i když ukazuje, že zasáhl míč.
55'
André Silva skončil po velice nepříjemném kontaktu s Torunarighou na zemi. Portugalec po krátké přestávce určitě bude pokračovat.
54'
Centr z levé strany Herthy zblokoval hostující obránce. Domácí jsou však v úvodu druhé půle lepším týmem.
52'
Kevin Trapp výborně vyrazil, neohroženě se dostal k míči jako první a vyrazil míč mimo vápno, načež kryl střelu ze střední vzdálenosti, ke které se dostal soupeř.
51'
André Silva zakončil slabě a nepřesně a Dost se nedostal k míči, přitom stačilo lépe reagovat a mohl zakončovat do odkryté branky.
50'
Almamy Touré si našel centr, ale branku netrefil. Malijský hráč navíc zasáhl Maiera, ale ten bude nejspíš v pořádku.
49'
Dajči Kamada odehrál míč, načež ho trefil Arne Maier, takže se píská faul na Japonce.
48'
Ovšem centrovaný míč z volného přímého kopu neznamenal žádné nebezpečí pro obranu Frankfurtu, protože doletěl pouze k prvnímu bránícímu hráči a ten odkopl.
47'
Sebastian Rode hned v úvodu druhé půle vidí žlutý trest po faulu na Matheuse Cunhu.
46'
Domácí trenér nachystal do druhé půle hned trojici změn! V utkání už nebudou pokračovat Peter Pekarík, Vladimír Darida a Krzysztof Piątek, které nahrazují Jhon Córdoba, Arne Maier a Deyovaisio Zeefuik.
46'
Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut, ve kterých byli o něco aktivnější hosté. Ti se také dostali do zaslouženého vedení, o což se postaral André Silva. Ten byl faulován v pokutovém území a sám si vzal na starost nařízenou penaltu, kterou suverénně proměnil. Hosté za sedm minut přidali druhý gól, to když z volného přímého kopu nacentroval do vápna Dajči Kamada a jeho centr si našel Bas Dost, který přesnou hlavičkou skóroval. Poté se Hertha snažila o snížení, ale chyběla jí kreativita. Uvidíme, jak si oba celky povedou ve druhé půli, která začne přibližně v 21:33.
45+2'
45+1'
Hosté to nyní až příliš přehnali s napadáním, takže rozhodčí přerušuje hru kvůli faulu.
45'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty nad rámec první půle.
45'
Po rohovém kopu však hosté dokázali odvrátit, navíc byl posléze faulován André Silva u vlastního vápna.
45'
Nyní už měli hosté ve vápně problémy, když Hasebe nezvládl pořádně odkopnout míč, nakonec ale přeci jen Frankfurt odvrátil raději na roh.
44'
Domácí jsou nyní častěji u míče, ale obrana Eintrachtu působí kompaktním dojmem.
43'
Příliš dlouhou přihrávku na levou stranu Matheus Cunha neměl šanci dostihnout na hrací ploše.
42'
Ofsajdová pozice domácích přerušuje další pokus o korigování nepříznivého stavu.
41'
Na trávníku se po nedovoleném zákroku soupeře ocitl autor gólové asistence Dajči Kamada.
40'
Značně nepřesná přihrávka na levou stranu však znamená pouze autové vhazování pro Eintracht.
39'
Pro domácí se utkání nevyvíjí vůbec příznivým způsobem. Momentálně se Hertha snaží něco vymyslet na útočné polovině.
37'
Daiči Kamada si vzal na starost rozehrávku volného přímého kopu a míč perfektně posadil na hlavu BASE DOSTA, který se v obdobných pozicích nemýlí! Přesná hlavička zdvojnásobuje vedení Frankfurtu.
35'
Příliš vysoko se ocitla noha Lucase Tousarta, který trefil hlavu soupeře, za což vidí žluté varování.
33'
Portugalský kanonýr Silva je při chuti. Jeho pokus však tentokrát ohrozil spíše rohový praporek.
32'
A byla z toho nakonec slušná příležitost, kterou likviduje Kevin Trapp ve spolupráci s obranou. Trapp vyrazil Lukebakiovu střelu a Hinteregger odklidil míč do bezpečí.
31'
Domácí se snaží o rychlou odpověď a kombinují s míčem u kopaček na útočné polovině.
30'
Sám faulovaný ANDRÉ SILVA se nebál vykonat exekuci, zvolil střelu k tyči po své levé ruce a dokázal se trefit dostatečně daleko od Alexandera Schwolowa, který sice dobře zvolil stranu, leč nedosáhl.
29'
Dedryck Boyata se ve vápně dostal do kontaktu s André Silvou a rozhodčí píská penaltu!
28'
Ale na druhé straně se k nevoli domácích píská nedovolený zákrok Niklase Starka.
27'
Vysoký centr měl mířit na Lukebakia, jenže ten v souboji s Hintereggerem končí na trávníku. Rozhodčí nechává hru plynout.
26'
Nyní už se píská nedovolený zákrok ve středu hřiště, kde skončil na trávníku Dodi Lukebakio.
25'
Na centrovaný míč z pravé strany si naběhl André Silva, ale ani Portugalec nevměstnal hlavičku mezi tři tyče.
25'
Na hrací ploše se v krátkém časovém sledu ocitla dvojice domácích hráčů, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
23'
Na druhé straně výborně zasáhl Martin Hingeregger, přes kterého se snažil projít do vápna Piątek.
22'
Razantním odkopem zadáka Herthy skončil centr do vápna v podání Frankfurtu.
21'
David Abraham byl při defenzivní práci nepříjemně zasažen soupeřem, takže také hostující kapitán potřebuje ošetření.
20'
Urostlý forvard Dost se dostal k hlavičce, jenže tu vůbec nenasměroval na branku.
19'
Sebastian Rode už tolik úspěšný nebyl, protože si vypomohl nedovoleným zákrokem, který rozhodčí nepřehlédl.
18'
Bas Dost se prezentoval kvalitním presinkem, díky němuž se mu podařilo získat míč.
17'
Hosté jsou i nadále o něco aktivnější, takže domácí se zatím spíše brání jejich kombinační hře.
16'
Ofsajdové postavení překazilo další pokus o útočné snažení hostujícího družstva.
15'
Srb Kostić skutečně nemůže pokračovat, takže ho na hrací ploše nahrazuje Zuber.
14'
S nepřesným centrovaným míčem do pokutového území si snadno poradil Kevin Trapp.
13'
Další zdravotní problém má hostující André Silva, který byl faulován v souboji ve středu hrací plochy.
12'
Maximilian Mittelstädt nedokázal zpracovat přihrávku, takže míč mu utekl pryč ze hřiště.
12'
S Filipem Kostićem to zatím nevypadá moc dobře, lékaři ho stále ošetřují mimo hrací plochu.
11'
Japonský internacionál se ujal i dalšího rohového kopu, ale tentokrát domácí odvrátili mimo vápno. Tam se sice ještě k zakončení hosté dostali, ale technicky šlo spíše o odkop.
10'
Dajči Kamada se ujal rozehrávky rohového kopu, hledal kapitána Abrahama, kterého ubránili domácí za cenu dalšího rohu.
9'
Frankfurt se s míčem dostal až do vápna, kde těsně před Kostićem odkopával Torunarigha. Oba hráči se následně nepříjemně střetli a potřebují ošetření.
8'
Hosté zakládají novou útočnou akci kombinací na vlastní obranné polovině.
6'
Obrana Herthy si dokázala poradit s centrem do pokutového území, následně vyvezli domácí míč a na polovině hřiště Ilsanker poslal k zemi Lukebakia.
5'
Přihrávka na polského útočníka v dresu Herthy neprošla, protože se do cesty postavil jeden z bránících soupeřů.
4'
Hertha se dostala s míčem až k soupeřovu pokutovému území, nicméně Frankfurt nebezpečí odvrátil.
2'
Frankfurt má míč na kopačkách, nicméně poměrně daleko od soupeřovy branky.
1'

Hertha BSC: Schwolow – Pekarík, Boyata, Torunarigha, Mittelstädt – Darida, Stark (C), Tousart – Cunha – K. Piątek, Lukebakio.
Náhradníci: Jarstein – Redan, Zeefuik, Klünter, Ngankam, Plattenhardt, J. Córdoba, Rekik, Maier.

Eintracht Frankfurt: Trapp – D. Abraham (C), Hasebe, Hinteregger – A. Touré, Rode, Ilsanker, Kostić – Kamada – André Silva, Dost.
Náhradníci: Rönnow – Barkok, Ache, Chandler, Kohr, Tuta, Zuber, D. da Costa, Sow.

Rozhodčí: Dankert.
Hertha BSC

Domácí Hertha měla mnohem horší přípravnu před startem nového ročníku. Celek z německé metropole prohrál s Ajaxem, PSV i Hamburkem. V prvním kole poháru navíc Hertha nezvládla přestřelku na půdě Braunschweigu a padla po boji 4:5. V prvním kole Bundesligy ale dokázala zvítězit vysoko 4:1 na půdě Werderu Brémy. Vladimír Darida si v prvním kole připsal dvě asistence.
Eintracht Frankfurt

Dnešní hostující celek odehrál před novým ročníkem čtyři přípravné duely. Postupně v nich remizoval s Monakem, prohrál v Basileji, zvítězil proti nizozemskému PSV a prohrál s Ajexem. V německém poháru poté Frankfurt zvítězil 2:1 na hřišti Mnichova 1860. V prvním kole Bundesligy pak doma remizoval 1:1 s nováčkem z Bielefeldu. Hostující kouč navíc nemůže počítat se zraněným Wilemsem.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Bundesligy mezi Herthou a Eintrachtem Frankfurt. Výkop je stanoven na 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.