Bundesliga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Leverkusen - 20. září 2020   18:00

0:0
(0:0)
Wolfsburg
Casteels (C) – Steffen, Lacroix, Brooks, Roussillon (69. Otávio) – X. Schlager, Arnold – Joao Victor (78. Gerhardt), Mehmedi (69. Klaus), Brekalo – Weghorst.
Pervan – Otávio, Siersleben, Malli, Klaus, Gerhardt, Białek, Marmúš, Ginczek.
Jablonski – Grudzinski, Beitinger
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Leverkusen
Hrádecký – L. Bender, S. Bender, Tapsoba, Sinkgraven (76. Wendell) – Wirtz (85. Baumgartlinger), Aránguiz (C), Demirbay (63. Amiri) – Bellarabi (85. Pohjanpalo), Alario (63. Schick), Diaby.

To už je ode mne pro dnešek vše. Všem fanouškům děkuji za pozornost a přeji příjemný nedělní večer.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 8:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 13:12.
V dnešním duelu jsme se nakonec nedočkali ani jedné přesné střely. Nepomohl tomu ani příchod českého forvarda Patrika Schicka, který navíc nebyl skoro vidět. Jinak se oba týmy soustředily hlavně na bránění, podle čehož to vypadalo. Mírně aktivnější byl překvapivě Wolfsburg, který se dokonce jednou prosadil, ale jenom z ofsajdu. Kvůli tomu se oba celky na začátku musí smířit s jedním bodem za remízu bez branek.
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává Julian Baumgartlinger (Bayer Leverkusen).
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
89'
Lukáš Hrádecký si v klidu pokryje nepřesný nákop soupeře a rychle rozehraje nakrátko. Jeho spoluhráči však na skórování už moc času nemají.
88'
Wout Weghorst svým nákopem za obranu trefil jen prvního hráče před sebou, takže Wolfsburg to ještě bude muset dopředu zkusit pomocí systematické kombinace.
87'
Yannick Gerhardt se zase snažil na pravé straně vybojovat míč, ale tentokrát soupeře nedostal ani pod tlak. Leverkusen nakonec uklidňuje hru přihrávkou svému brankáři.
86'
Zápas se rychle blíží ke svému konci a ani jeden z týmů už nechce hlavně inkasovat. Útočné nasazení je tak o něco menší než v průběhu zápasu.
85'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Joel Pohjanpalo.
85'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Julian Baumgartlinger.
84'
Yannick Gerhardt při napadání malém vybojoval míč, v rámci sprinterského souboje však míč odkopl jen za brankovou čáru, což znamená odkop pro gólmana.
83'
Hosté se po delší době podívali na útočnou polovinu a rovnou pořádně ohrozili soupeřící bránce! Centr z přímého kopu totiž zase mohl zakončit Edmond Fayçal Tapsoba, ale ten opět mířil jen nad horní tyčku.
81'
Brankář hostů si výborně vyběhl pro soupeřící centr, načež nejprve naznačoval rychlou rozehrávku, ale nakonec hru trochu uklidní.
80'
Domácí to nyní pěkně vykombinovali, přičemž nakonec přišlo zakončení z pokutového území, ale to bylo z moc velkého úhlu, takže ho Lukáš Hrádecký docela bez problémů dokázal zlikvidovat!
79'
Florian Wirtz byl ve správnou chvíli na správném místě, centr však i přesto raději uklízel na roh, aby vůbec nic neriskoval.
78'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Joao Victor, přichází Yannick Gerhardt.
77'
John Anthony Brooks dost zbytečně pokazil rozehrávku, kterou zkoušel potrestat Patrik Schick. Ten však při vstupu do pokutového území končí na trávníku, avšak čistým způsobem.
76'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Wendell.
75'
Joao Victor už málem zakončoval do prázdné klece, jenže na poslední chvíli pro míč obětavě skočil Lukáš Hrádecký, který tak zabránil téměř jistému gólu!
74'
Leverkusen si sice chce zajistit tři body, ale rozhodně nechce lacinou rozehrávkou přijít aspoň o ten jeden, takže si s ní dává extrémně záležet.
73'
Edmond Fayçal Tapsoba výborně pokryl soupeřící přihrávku, která směřovala do skoro prázdného vápna. Útok Wolfsburgu však vzápětí ukončil až Lukáš Hrádecký.
71'
Paulo Otávio si pohybem řekl o balón, který tedy dostal, ale mnohem větší bránící hráč ho bez problémů hlavou odklidil do autu.
70'
Do konce zbývá už jenom dvacet minut a stále jsme neviděli gól. Míč je navíc u domácího brankáře, který vůbec nikam nespěchá.
69'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Jérôme Roussillon, přichází Paulo Otávio.
69'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Admir Mehmedi, přichází Felix Klaus.
68'
Před Admirem Mehmedim se po přihrávce otevřel prostor. Po krátkém sprintu míč předal Josipu Brekalovi, který už pálil, ale obětavý obránce jeho střelu srazil na roh.
67'
Lukáš Hrádecký se po delší době zapojuje do hry, nepřesný soupeřící centr v klidu podrží ve svých rukavicích a co nejrychleji rozehraje.
66'
Koen Casteels svým odkopem nachází jednoho ze spoluhráčů, ten následně předal míč Jérômemu Roussillonovi, který byl po své přihrávce bolestivě faulován.
65'
Střídání opravdu změnilo podobu hry. Leverkusen je po něm totiž mnohem aktivnější a je plně odhodlán k tomu, aby se dostal do vedení.
64'
Nadiem Amiri si hned po svém příchodu na trávník našel centr z pravé strany a zkoušel uvolnit lépe postaveného spoluhráče, ale to se mu nepovedlo.
63'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lucas Alario, přichází Patrik Schick.
63'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Nadiem Amiri.
62'
Souboj na středu hrací plochy opět dopadl lépe pro domácí fotbalisty, kteří se následně z pravé strany dostali až do šestnáctky, ale tam jeden z obránců bez problémů odvrátil pokus o střelu.
60'
Vstupuje do poslední třetiny duelu a stále jsme neviděli žádnou regulérní branku. Zápas se už i tak začíná docela zrychlovat a přiostřovat.
59'
Lucas Alario posílal do pokutového území opravdu nebezpečnou přihrávku, ale dobíhající domácí hráči z druhé vlny ji nepustili k žádnému protihráči.
58'
Bayer se stále marně snaží být nebezpečný. Koen Casteels pořád nemusel řešit nic extra složitého, všechno vyřeší obránci.
57'
Wolfsburg sice rozvlňuje síť, ale do vedení se stejně nedostává! Admir Mehmedi sice po přihrávce využívá přečíslení přesnou střelou pod horní tyč, ale jeho spoluhráč předtím dostal přihrávku do ofsajdu, takže branka nemůže platit!
55'
Josip Brekalo má prostor na pravé straně, odkud rovnou třikrát centroval, ale ani jeden míč se nedostal přes prvního beka v cestě. Ten poslední už se odráží na roh.
54'
Míč si nyní v klidu mění také hostující soupeři, kteří jsou vytažení skoro až u půlící čáry. Soupeřem tak nejsou vůbec napadáni.
53'
John Anthony Brooks nechce nic riskovat nějakou ukvapenou rozehrávkou a míč raději předá dozadu Koenu Casteelsovi. Ten to ještě víc uklidní.
52'
Charles Aránguiz už poprvé centruje také ve druhé půli. Tentokrát dokázal najít hlavu Edmonda Fayçala Tapsoby, který však hlavičkuje jen do rukavic gólmana.
51'
Ke klidné kombinaci se poprvé ve druhém poločase uchyluje také Bayer, který čeká na nějaký náběh útočníků, ale ten skoro nepřichází.
50'
Wolfsburg má mírné problémy při rozehrávce, takže raději odkopává míč do zámezí, takže Lars Bender co nejrychleji vhazuje.
48'
Jérôme Roussillon byl po přihrávce okamžitě napadán, kvůli čemuž se od něj míč odráží jenom do autu. Ten ale Leverkusen nerozehrává zrovna nejpřesněji.
47'
Domácí hráč v souboji nestíhal, tak si pomohl docela zbytečným faulem, po kterém naštěstí pro něj nenásledovala žlutá karta.
46'
Souboj na středu hřiště vyzněl lépe pro hráče v zelených dresech, kteří díky tomu mohou zaútočit. Dopředu však přichází jen nepřesný nákop.
46'
V první půli jsme se branky nedočkali, takže sledujeme dost vyrovnaný průběh. V celých pětačtyřiceti minutách jsme viděli snad jenom dvě větší šance, oba si vypracoval Wolfsburg, ale jednou pálil nad a podruhé do brankáře. Leverkusen je naopak směrem dopředu aktivnější, ale zatím to nevedlo k žádné velké příležitosti. Uvidíme, jestli by to mohl změnit Patrik Schick, který ve druhé půli nejspíš nastoupí.
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Po dalekém odkopu se hosté ještě mohou pokusit o skórování, ale jejich útokem je zastaven v samotném zárodku.
43'
Wout Weghorst měl na kopačce první gól zápasu, protože po přihrávce Admira Mehmediho byl úplně sám před brankářem, ale trestuhodně zakončil přímo do něj!
43'
Žlutou kartu dostává Xaver Schlager (VfL Wolfsburg).
42'
John Anthony Brooks s rozehrávkou vůbec nikam nespěchá. Oba celky už se těší na přestávku, kde budou moci načerpat čerstvé síly.
41'
Další útočné snažení Leverkusen ukončuje faul, o který se chytrou kličkou řekl Joao Victor. Ten následně sám rozehraje.
39'
Přihrávka Daleye Sinkgravena letěla přímo do rukavic gólmana Koena Casteelse, který ho tak pohodlně schovává do svých rukavic a své spoluhráče posílá dopředu.
38'
Tempo hry se začíná zrychlovat. Karim Bellarabi se z dalšího rychlého protiútoku pokusil o centr, ale ten byl odvrácen pozorným domácím stoperem.
37'
Karim Bellarabi se přes dva protihráče nedostal, následoval okamžitý nákop dopředu na Wouta Weghorsta, ale u míče byl dřív brankář.
35'
Charles Aránguiz mohl zamířit do úniku, stačilo mu už jenom obejít posledního protihráče v cestě, ale míč napálil jenom do něj, takže se od něho odrazil mimo hrací plochu.
34'
Wolfsburg si vytvořil opravdu pořádnou příležitost, protože po centru hlavičkoval jeden z jeho hráčů v malém vápně, ale branku trestuhodně přestřelil!
33'
Žlutou kartu dostává Charles Aránguiz (Bayer Leverkusen).
32'
Hráči v zelených dresech už rozehrávají také svůj první roh, ale i hosté ho bez problémů odvrací, i když pořád se musí soustředit na bránění.
31'
Na levé straně něco zkoušel vymyslet Daley Sinkgraven, ten si míč pomocí kliček chvíli udržel, ale nakonec to k ničemu nevedlo.
30'
Wolfsburg se konečně dostal k nějaké přihrávce do pokutového území, ale tu hosté bez problémů odvrátili do autu.
28'
Bayer ani moc nenapadá, takže se teď na trávníku opravdu skoro nic neděje. Do hry se tak třeba zapojuje také brankář Koen Casteels.
27'
Domácí v posledních minutách pevně drží míč na svých kopačkách a nikam nespěchají. Spíše vyčkávají na náběh útočníků.
26'
Jeden z hráčů Leverkusenu byl nyní při napadání až moc důrazný, takže se dopustil nedovoleného zákroku, po kterém rozehrává Jérôme Roussillon.
25'
Florian Wirtz dostal ideální pas za obranu, ale střílel opravdu dost ledabyle, protože si myslel, že byl v ofsajdu. Tomu tak však nakonec nebylo.
23'
Wolfsburg při souboji na útočné polovině vybojoval míč, následně se přesunul zpět k tobě, odkud se pokouší založit první gólovou akci utkání.
22'
Z předchozí souboje se tentokrát musí rozhýbávat Sven Bender. Na nic vážného to ale nevypadá, takže vzápětí rozehrává Lukáš Hrádecký.
20'
Po prvních dvaceti minutách stále platí bezbrankový stav. Wolfsburg se nyní po delší době podíval dopředu, ale pálil jen mimo.
19'
Ani další standardku nedokázal Bayer využít. Míč se tak vzápětí dostává k Lukáši Hrádeckému, který ho posílá zpět na útočnou polovinu.
18'
Karim Bellarabi zůstává po souboji ležet na trávníku a nechává se ošetřovat. Na nic vážnějšího to ale naštěstí nevypadá.
17'
Kerem Demirbay si staví míč již ke třetímu rohu v zápase. Tentokrát sice našel spoluhráče, který ale vracel míč jenom do chumlu, odkud už zakončení nepřišlo.
15'
Florian Wirtz si nachází míč poblíž levé čáry, odtud pak ale nemá komu přihrát, takže míč musí dávat svému spoluhráči v obraně.
14'
Na Lukáše Hrádeckého letěl docela vysoký centr, který dokonce skončil až za jeho zády, takže se musel rychle otočit a schovat míč do svých rukavic.
13'
Leverkusen dobře zapracoval při soupeřícím autu a po zisku míče okamžitě mířil dopředu, ale nadějně rozjetou akci zastavil nepřesným pasem.
11'
Při dalším rohu vyvolal Bayer v pokutovém území nemalý zmatek, ale domácí to zase ustáli, i když za cenu odevzdání míče.
10'
Jérôme Roussillon raději z levé strany vysokým odkopem odklízí míč za autovou čáru, nechtěl nic riskovat při souboji s protihráčem.
9'
Daley Sinkgraven rozehrává aut na levé straně, přičemž dobře uvolnil Charlese Aránguize, který si došel až pro nedovolený zákrok.
8'
Lukáš Hrádecký opět pomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou, zase hledá toho nejbližšího. Wolfsburg tak pořád aktivně napadá.
7'
Hosté v klidu drží míč na své polovině a opatrně kombinují. Nic nechtějí riskovat dalekou rozehrávkou.
5'
Wolfsburg také rozehrává standardní situaci. Pomocí vysokých nákopů ale cestu přes soupeřící obranu zatím nemůže nalézt.
4'
Moussa Diaby dostal nadějný pas za obranu, ale ta přece jen nakonec dokázala míč srazit mimo jeho dosah. Jeden z hráčů Leverkusenu navíc vzápětí fauloval, takže je jeho veškeré útočné snažení přerušeno.
3'
Leverkusen se o první ohrožení branky pokusí od rohového praporku. Kerem Demirbay svým centrem ale nachází jenom Johna Anthonyho Brookse, který míč sráží do rukavic svého brankáře.
1'
Renato Steffen si výborným náběhem řekl o přihrávku na pravou stranu, ale ta byla až moc dlouhá, takže skončila za pomezní čárou.
1'

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Steffen, Lacroix, Brooks, Roussillon – X. Schlager, Arnold – Joao Victor, Mehmedi, Brekalo – Weghorst.
Náhradníci: Pervan – Otávio, Siersleben, Malli, Klaus, Gerhardt, Białek, Marmúš, Ginczek.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender, S. Bender, Tapsoba, Sinkgraven – Wirtz, Aránguiz (C), Demirbay – Bellarabi, Alario, Diaby.
Náhradníci: Lomb – Tah, Dragović, Wendell, Amiri, Baumgartlinger, Palacios, Schick, Pohjanpalo.

Rozhodčí: Jablonski – Grudzinski, Beitinger.
Bayer Leverkusen
Leverkusen kvůli účasti v play off Evropské ligy nestihl odehrát moc přípravných zápasů, ale stejně je na novou sezonu určitě dobře připraven. V Evropské lize se mu však příliš nedařilo, i když v prvním kole docela jednoznačně porazil Porto a pak si vyšlápl také na Rangers. Na Inter Milán ve čtvrtfinále byl už ale příliš krátký, nestačil na něj těsně 1:2. Bayer pak v jediném přípravném zápase změřil síly s belgickým Anderlechtem, se kterým ale remizoval 1:1. I přesto se dnešní hosté výborně naladili na nový ročník, protože v rámci DFB Pokala v prvním kole jednoznačně rozstříleli Norderstedt 7:0. Svůj první gól vstřelila také česká letní posila, kterou je samozřejmě Patrik Schick, u kterého nás určitě zajímá, jak se mu bude dařit v novém působišti.

Poslední tři utkání
Norderstedt vs. Leverkusen – 0:7
Leverkusen vs. Anderlecht – 1:1
Inter vs. Leverkusen – 2:1
VfL Wolgsburg
Wolfsburg se skvěle naladil na nový ročník Bundesligy, jelikož nyní drží šňůru pěti výher za sebou. Tři byly v rámci letní přípravy, kdy si vyšlápl postupně na Kiel, Kolín nad Rýnem a Magdeburg. V prvním kole DFB Pokala pak jednoznačně 4:1 porazil Furstenwalde a v kvalifikaci Evropské ligy pak deklasoval také albánské Kukesi. Domácí kabina je tak ve skvělé náladě, ale teď pro ni přichází první složitější test, tak uvidíme, jak se s ním popere.

Kukesi vs. Wolfsburg – 0:4
Furstenwalde vs. Wolfsburg – 1:4
Magdeburg vs. Wolfsburg – 1:4
Zdravím všechny fotbalové fandy! Fotbal se nám konečně rozjel také v Německu, kde v rámci Bundesligy dnes zhlédneme poslední dva zápasy prvního kola. V jednom z nich síly změří Wolfsburg a Leverkusen. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.