Bundesliga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Bayern - 19. listopadu 2021   20:30

Augsburg
23' Pedersen  • 36' Hahn (Iago)
2:1
(2:1)
Bayern
38' Lewandowski  (T. Müller)
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (C), Oxford, Pedersen (74. Gruezo) – D. Caligiuri (58. Framberger), Maier, Dorsch (74. Morávek), Iago – Zeqiri (82. Córdova), Hahn (82. Jensen).
Siebert – Koslowski, Kleve
WWK Arena, Augsburg
Bayern
Neuer (C) – Pavard (87. Nianzou), Upamecano, Lucas Hernández, O. Richards (52. A. Davies) – Sabitzer (52. Musiala), Goretzka – Gnabry, T. Müller, Sané (69. Choupo-Moting) – Lewandowski.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Předehrávka 12. kola německé Bundesligy přinesla obrovské překvapení, protože sestupem ohrožený Augsburg si vyšlápl na Bayern, v bavorském derby udolal lídra tabulky po bojovném výkonu 2:1 a nejlepší klub Německa porazil po dlouhých šesti letech.

Všechny tři góly padly v prvním poločase. Dvoubrankové vedení vystřelili domácím Mads Pedersen a André Hahn, za hosty snižoval nejlepší střelec ligy Robert Lewandowski. Ve druhém poločase měl Bayern obrovskou územní převahu, kterou ovšem ve vyrovnání přetavit nedokázal a musel se sklonit před skvěle zorganizovanou defenzivní hrou soupeře.

Svěřenci kouče Weinzierla se vyšvihli mimo sestupové pásmo na 15. místo před Stuttgart. Bayern zůstane první i po 12. kole, avšak náskok na druhou Borussii Dortmund se může smrsknout na jediný bod.
Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:14. Rohy: 1:10. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 18:9.
90+5'
90+4'
Je to jasné, Augsburg zvítězí! Až před pokutové území nakopl balón Manuel Neuer, avšak Reece Oxford pokryl Gnabryho a Arne Maier odkopl hrací předmět na útočnou polovinu.
90+3'
Fanoušci jsou jako na trní. Po celou dobu kombinace Bayernu na útočné polovině pískají a sledují čas, který pomalu, ale jistě směřuje k navršení čtyř nastavených minut.
90+2'
Od pravé lajny centroval Leroy Sané. Míči dal příliš malou výšku a byl to Fredrik Jensen, kdo hlavou odklidil kulatý nesmysl do autu.
90+1'
Pod tlakem musel hrát Tanguy Nianzou na Neuera. Ten mu balón vrátil, nově příchozí hráč posléze nepřesně hledal Goretzku, zakročil Córdova.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Standardku v podobě rohového kopu vedoucí celek tabulky ve vyrovnání nepřetavil. Bránící Raphael Framberger s přehledem přehlavičkoval Choupo-Motinga.
88'
Jamal Musiala chtěl vybojovat rohový kop, ale neuspěl. Sice nastřelil Gumnyho, jenže míč se pak ještě odrazil do jeho levého ramene a až pak opustil hrací plochu.
87'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Benjamin Pavard, přichází Tanguy Nianzou.
86'
Šikovně si počínal Robert Lewandowski, když natlačil tělo před Grueza a pak si šikovně píchl míč podél jeho pravé nohy, soupeř jej pak zastavil jen za cenu faulu.
85'
Zajímavý technický pokus vyprodukoval kousek za velkým pokutovým územím Jamal Musiala. Mířil na zadní, levou tyč a Gikiewicz balón pouze vyrazil nad sebe, nebezpečí posléze zažehnal spoluhráč Oxford.
84'
Manuel Neuer na polovině hřiště zpracoval Jeffreym Gouweleeuwem odkopnutý balón. Německý gólman riskuje, vzhledem k zatažené hře soupeře si to ovšem může dovolit.
83'
Potlesk fanoušků si vysloužil Reece Oxford. Domácí stoper v souboji tělo na tělo přetlačil Müller, Rafał Gikiewicz bude odkopávat od brány.
82'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Andi Zeqiri, přichází Sergio Córdova.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází André Hahn, přichází Fredrik Jensen.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Augsburg po celou dobu druhé půle brání a tato taktika zatím vychází, protože nadále udržuje jednobrankové vedení.
80'
Skvělý Rafał Gikiewicz. Měl i potřebné štěstí, protože jeho krajan Lewandowski vypálil do středu brány, to ovšem nic nemění na výborných reflexech a povedeném zákroku.
79'
Kdo žlutému trestu neunikl, to je Raphael Framberger. Faul na Gnabryho nebyl příliš ostrý, karta přišla za následné odkopnutí míče daleko od místa přestupku.
78'
Nedovolený zákrok v podání Jana Morávka. Rozběhnutého Gnabryho zastavil s jasným cílem zmařit brejk, může být tedy rád, že vyvázl bez žlutého trestu.
77'
Eric Choupo-Moting si vytvořil prostor na centr a na penaltě hledal Lewandowského. k němu se stáhli dva hráči, Jeffrey Gouweleeuw prodloužil balón na rohový kop.
76'
Český záložník Jan Morávek okamžitě u balónu a průnikovým pasem hledal Hahna. Ten si k míči pomohl nedovoleným zákrokem proti Pavardovi.
75'
Vyrovnání měl na noze Alphonso Davies! Prokličkoval se mezi dvěma protihráči a zpoza šestnáctky střílel k levé tyči, balón proletěl jen těsně vedle.
74'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Niklas Dorsch, přichází Jan Morávek.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Mads Pedersen, přichází Carlos Gruezo.
73'
Obranný hlavičkový souboj Dayot Upamecano zvládl na jedničku. Navíc ukázal i výborný přehled ve hře a sklepl míč k lajně na volného Pavarda.
72'
Nedorozumění mezi Goretzkou a Lewandowským vedlo ke ztrátě míče. Středopolař hrál uličku, polský útočník ovšem zůstal stát na místě.
71'
Za pět minut dvanáct ve skluzu zasáhl Raphael Framberger. Jamal Musiala už se chytal střílet, když mu protihráč skočil pod nohy a míč mu ukradl doslova z pod kopaček.
70'
Dlouhý aut Iaga prodloužil Niklas Dorsch akrobaticky za sebe. Maiera nenašel, Goretzka pak měl dost času na zpracování.
69'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Eric Choupo-Moting.
68'
Útočný faul předvedl Arne Maier. Ve výskoku dal za tělo pravou ruku, kterou bolestivě udeřil do obličeje za zády stojícího Upamecana.
67'
Klička po lajně Alphonsu Daviesovi vůbec nevyšla. Před kanadského reprezentanta natlačil tělo Oxford a míč nechal dokutálet do zámezí.
66'
Z nekomfortní pozice střílel Serge Gnabry přes obránce. Do pokusu navíc obětavě padl Jeffrey Gouweleeuw a míč schoval pod tělem.
65'
Levou stanou zaběhl za obranu Jamal Musiala. Centr do vnitra pokutového území již byl navíc, mladík Bayernu se totiž nechal chytit do ofsajdové pasti.
64'
Po dlouhé době si zahrál Manuel Neuer. Zpracování dlouhého Oxfordova odkopu zvládl na jedničku, z druhého doteku pak nahrál po zemi Upamecanovi.
63'
Hráči Bayernu volili rozehrávku nakrátko. Po pravé lajně nabral velkou rychlost Serge Gnabry, jenže ztratil kontrolu nad balónem a skončil s ním mimo hřiště.
62'
Zbytečný faul předvedl na polovině hřiště Mads Pedersen. Do pod tlakem hrajícího Saného zajel zezadu skluzem, bolestivě jej trefil přes pravý kotník.
61'
Hosté nadále kontrolují hru, ale žádnou větší příležitost si ještě ve druhé půli nevypracovali. Domácí defenziva působí jistým dojmem.
60'
Hodina z utkání je minulostí, do konce zbývá posledních třicet minut. Augsburg nadále drží nadějné vedení, samozřejmě i bod by byl proti hlavnímu favoritovi na titul úspěchem.
59'
Serge Gnabry posunul míč za sebe k Sanému, k němuž okamžitě přiběhl Reece Oxford. Angličan konkurenta k centru nepustil, ve skluzu dojel i s míčem do autu.
58'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází Raphael Framberger.
57'
Pro malou domů si Rafał Gikiewicz vyběhl až mimo pokutové území. Kulatý nesmysl odpálil do bezpečné vzdálenosti od brány.
56'
Dayot Upamecano ještě chvíli zůstal v útoku a z levé strany šestnáctky nahrál na střed Goretzkovi, jeho technické zakončení minulo bránu.
55'
Exekuce se chopil Serge Gnabry. Polovysoký míč na přední tyč nebyl dobrou volbou, do bezpečí odhlavičkoval pozorný Robert Gumny.
54'
V malém pokutovém území připravený Jeffrey Gouweleeuw, jenž odvrátil centr zprava směřující znovu na Lewandowského. Roh pro Bayern.
53'
Tentokráte dostal Lewandowski balón do výrazně lepší pozice. Vypálil z voleje z hranice velkého vápna, míč vyslal o kousek nad horní tyč.
52'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Omar Richards, přichází Alphonso Davies.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Jamal Musiala.
51'
Odvážná nahrávka Sabitzera prošla k Lewandowskimu. Polák si na zakončení z velké dálky netroufl, k lajně nahrál Pavardovi.
50'
V hlavičkovém souboji s Jeffreym Gouweleeuwem Leroy Sané neuspěl. Vyskočil vysoko, ale domácí stoper ještě o pár centimetrů výše.
49'
Další nepřesnou nahrávku vyslal Robert Lewandowski na Serge Gnabryho. Německý hráč ještě zabral, ale míč dostihl až za postranní čárou.
48'
Hosté okamžitě v blízkosti pokutového území soupeře. Thomas Müller dával hodně dopředu najevo, že bude nahrávat Goretzkovi, pas vystihl Gumny.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:32.
Augsburg v prvním poločase zadělal na překvapení, vede totiž nad lídrem soutěže a obrovským favoritem Bayernem Mnichov 2:1. Skóre střetnutí otevřel Mads Pedersen, jenž ve 23. minutě vypálil nártem nechytatelně k levé tyči. Náskok navýšil ve 36. minutě André Hahn, za jehož hlavičkou natahoval Neuer pravou ruku marně, avšak hosté odpověděli jen o dvě minuty později, na kontakt vrátil favorita jeho nejlepší střelec Robert Lewandowski.
45+2'
45+1'
U střídačky domácího mužstva se strhla potyčka mezi Andrém Hahnem a Lucasem Hernándezem. Siebert udělil oběma hráčům kartu žluté barvy.
45'
Žlutou kartu dostává André Hahn (FC Augsburg).
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Goretzka bleskově vstal zvolil rozehrávku na krátkou vzdálenost k pravé lajně na Pavarda. Francouz hodně prostoru k centru nevyužil k přesnému balónu a poslal jej přímo do míst, kam vyběhl gólman Rafał Gikiewicz.
43'
Standardní situaci vybojoval Leon Goretzka. Výborně si pokryl balón a počkal si na kontakt s Gumnym, načež šel k zemi a arbitr Siebert odpískal faul.
42'
Míč znovu na kopačkách hostujících fotbalistů. Omar Richards si v poslední chvíli rozmyslel přenesení hry, raději hrál na jistotu po zemi na Pavarda. Akce pokračuje.
41'
Domácí zuby nehty brání těsný náskok. Dobře zapracoval Jeffrey Gouweleeuw, jenž předskočil Müllera a pravačkou míč odpálil do bezpečí.
40'
Bayern si dokázal, že defenziva Ausgburgu je prostupná. Určitě zabojuje o vyrovnání ještě před odchodem do kabin, času ještě trochu má.
38'
Bayern právě vstřelil branku!
Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat! Polovysoký centr zprava Müller šťastně prodloužil za sebe přímo k nohám ROBERTA LEWANDOWSKÉHO. Polský ostrostřelec se do balónu opřel z první, tvrdou střelu Gikiewicz nezvládl vyrazit mimo tři tyče, pouze míči pomohl do sítě.
36'
Augsburg právě vstřelil branku!
No to se dějí věci, domácí odskakují na rozdíl dvou branek! Obrovskou hrubku vyrobil Sabitzer, když se nechal obrat Zeqirim, domácí forvard nahrál k levé lajně Iagovi. Brazilec zkontroloval situaci a míč posadil na hlavu ANDRÉHO HAHNA, na jehož zakončení hlavou k pravé tyčce si sice stáhl, ale z brány jej vytěsnit nedokázal.
35'
Tlak favorita opět na okamžik opadne, protože faul vyprodukoval Leon Goretzka. Při presinku stoupl na nohu Oxfordovi.
34'
Kousek za polovinou hřiště fauloval Lucas Hernández. Při výskoku doslova vletěl na záda Pedersena, v tomto případě nebylo co řešit.
33'
Francouzský bek Benjamin Pavard nahrál do vápna Gnabrymu. Německý reprezentant zvedl hlavu a hrál pod sebe na Sabitzera, jeho ránu z voleje bolestivě schytal Robert Gumny.
32'
Serge Gnabry vysokým balónem od rohového praporku hledal Dayot Upamecano. Francouzský stoper hlavičkoval v záklonu jenom za sebe.
31'
Chytře Serge Gnabry pustil míč mezi nohama na Omara Richardse. Klička do protipohybu Pedersena nevyšla, střelec dosud jediného gólu nataženou levačkou míč vypíchl do autu.
30'
Tlak mužstva z Mnichova sílí. Útočnou složku celku podpořil rovněž Benjamin Pavard. Právě u něj akce skončila, centrovaný centr poslal do rukavic brankáře.
29'
Ne, vzduchem to Bayernu zatím nejde. Levonohý Leroy Sané hledal ostrostřelce Lewandowského, toho dokonale pokryl Jeffrey Gouweleeuw.
28'
Daniel Caligiuri zatáhl za dres Gnabryho, čímž německému protihráči zabránil v rozvíjení slibného protiútoku. Od rozhodčího si vyslechl důrazného varování.
27'
Až moc otravný byl André Hahn stopera Hernándeze. Držel se mu na zádech jako klíště, ale pak mu nešťastně stoupl na pravý kotník, čímž se dopustil faulu.
26'
Augsburg je při chuti. Po pravé lajně zkusil pláchnout Niklas Dorsch, ovšem velkou rychlost nabral i Benjamin Pavard a tělem soka nakonec odstavil.
25'
Bude zajímavé sledovat, jak se Bayern s nečekaným průběhem zápasu popasuje. Určitě nepočítal s faktem, že by inkasoval první gól.
23'
Tak to je senzace, Augsburg jde do vedení! Centr od levé lajny odvrátil Hernández do míst, kam pro hrací předmět dosprintoval MADS PEDERSEN a parádní dělovku nasměroval k levé tyči, Neuer byl bez šance.
22'
Pěkný oblouček přes dva protihráče vymyslel Robert Gumny na Maiera. Adresát nahrávky tělem odstavil Pavada, leč na Richardse si nepřišel.
21'
Dayot Upamecano prodloužil balón do míst, kde správně očekával Roberta lwandowského. Polský forvard na dlouhou nohu vystřelil levačkou nad horní tyč.
20'
Znovu byla k vidění malá domů a domácí gólman si tentokráte nepočínal vůbec jistě. věřil si na zpracování, ale míč mu přeskočil přes nohu, následovat bude rohový kop.
19'
Mads Pedersen volil malou domů na Rafała Gikiewicze. Gólman si nedělal starosti se zpracováním a z jedničky napálil balón na útočnou polovinu.
18'
Další ofenzivní snahu Bayernu zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Postavení s posledním obráncem si nepohlídal Sané.
17'
Neměl komu nahrát, proto Jeffrey Gouweleeuw zkusil překvapit Neuera dlouhým nákopem ještě z vlastní poloviny hřiště. Balón proletěl nad břevnem.
16'
Hodně nepovedený pas v podání Leroye Saného. Těžko říct, koho hledal, mířil totiž přímo do koše vyběhnuvšího gólmana.
15'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval André Hahn. Po špatném zpracování pře sebe natáhl levou nohu, kterou podrazil Goretzku.
14'
Domácí gólman musel být znovu v permanenci poté, co zprava centroval Leroy Sané. Konečky pravé ruky kulatý nesmysl přizvedl a poslal jej mimo dosah Lewandowského.
13'
Rafał Gikiewicz neměl na koho rozehrát, proto zvolil dlouhý odkop. Hledal a našel Niklase Dorsche, tomu nevyšla klička proti Hernándezovi.
12'
Do vnitra pokutového území pronikl Serge Gnabry. centr mu ovšem vůbec nevyšel podle představ, míč poslal do rukavic gólmana.
11'
Odvážnou kličku zvolil Lucas Hernández. Míč si šikovně hodil do protipohybu Maiera, ten vzápětí soka podrazil.
10'
Zpracování Thomas Müller nezvládl ideálně. Nakonec míč dostal pod kontrolu, avšak centroval v lehkém záklonu a nad hlavu Lewandowského.
9'
Domácí běhají bez balónu, což stojí více fyzických sil. Tým, momentálně okupující barážovou pozici, ale určitě udělá alespoň pro bod všechno možné.
8'
Saného centr zprava odvrátil Reece Oxford pouze k Omaru Richardsovi, který vypálil pravačkou z halfvoleje a vysoko přestřelil.
7'
Svěřenci kouče Nagelsmanna začínají dominovat. Rychle získali kulatý nesmysl zpátky do své moci a hledají okénka v defenzivě soupeře.
6'
Fotbalisté Augsburgu standardku bez větších problémů pohlídali. Proti centru Thomase Müllera vyskočil nejvýše Jeffrey Gouweleeuw.
5'
Výborný obranný zákrok zapsal na konto Mads Pedersen. Správně odhadl, že Leroy Sané zvolí střílený centr na Lewandowského, míč odvrátil do autu.
4'
Jubilejní 600. soutěžní utkání za Bayern Mnichov si odbývá Thomas Müller. Ten sběhl hlouběji do defenzivy, aby vypomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
3'
Z dvaceti metrů vyzkoušel střelu Arne Maier. Manuel Neuer mohl zůstat ledově klidným, práci za něj odvedl blokující Omar Richards.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech. Bavorský Bayern, jenž plní roli velkého favorita, zvolil dresy barvy černé.
1'

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (C), Oxford, Pedersen – D. Caligiuri, Maier, Dorsch, Iago – Zeqiri, Hahn.
Náhradníci: Koubek – Córdova, Framberger, Gregoritsch, Gruezo, Jensen, Morávek, Winther, Günther.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard, Upamecano, Lucas Hernández, O. Richards – Sabitzer, Goretzka – Gnabry, T. Müller, Sané – Lewandowski.
Náhradníci: Früchtl – Cuisance, A. Davies, Choupo-Moting, Musiala, Nianzou, Roca, B. Sarr, Tolisso.

Rozhodčí: Siebert – Koslowski, Kleve.
Bayern Mnichov

Bayern Mnichov je vládcem Německa, ostatní celky se tento klub z Bavorska marně snaží nahánět. A zatím se zdá, že dominance bude pokračovat, protože Nagelsmannova družina vévodí tabulce s 28 body a disponuje čtyřbodovým náskokem na druhou Borussii Dortmund. Bayern v posledních sedmi utkáních našel přemožitele pouze jednou, v rámci poháru vybouchl proti Borussii Mönchengladbach, s níž prohrál 0:5. Ještě pohled na Ligu mistrů, v níž fotbalisté Mnichova také předvádí výborné výkony, v čtyřech zápasech neztratili ani body. Střelecké produktivitě vévodí podle očekávání Robert Lewandowski, v letošním ročníku už stihl nasázet 21 gólů.
FC Augsburg

Augsburg nemá rozjetou sezónu vůbec dobře. V dosavadních jedenácti kolech nasbíral pouhých devět bodů, což nestačí na lepší než šestnácté místo, to by znamenalo boj o přežití v baráži. Reprezentační přestávka přišla svěřencům kouče Weinzierla vhod, neboť v předešlých pěti ligových střetnutích zvítězili pouze doma nad Stuttgartem, alespoň bod pak ještě vydolovali proti Bielefeldu. Nejlepším střelcem týmu je Florian Nierderlechner se čtyřmi góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný páteční večer. Vítám vás při sledování předehrávky 12. kola německé Bundesligy, u zápasu mezi Augsburgem a Bayernem Mnichov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.