Bundesliga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Fürth - 14. května 2022   15:30

Ukončeno
Augsburg
11' Caligiuri  • 85' Gregoritsch (Maier)
2:1
(1:1)
Fürth
24' Ngankam  (Raschl)
Augsburg
Sestavy:
Gikiewicz – Gumny (46. Framberger), Gouweleeuw (C), Oxford, Iago – Caligiuri, Maier (88. Morávek), Dorsch (37. Gruezo), Pedersen (46. Gregoritsch) – Hahn, Niederlechner (69. Finnbogason).
Náhradníci:
Koubek – Günther, Pepi, Uduokhai
Rozhodčí
Tobias Reichel.
WWK Arena, Augsburg
27 907 diváků
Fürth
Sestavy:
Burchert – Griesbeck, Viergever, Itter – Asta, Raschl (73. Green), Christiansen (46. Seguin), T. Tillman (87. Pululu), Willems (63. Leweling) – Ngankam (63. Jung), Hrgota.
Náhradníci:
Linde – Abiama, M. Bauer, Dudziak
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mne je to pro dnešek již vše. Děkuji za pozornost a někdy příště se budu opět těšit, na počtenou.
Dnešní utkání sledovalo 27 907 diváků.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 21:20.
Augsburg tak v posledním kole letošního ročníku Bundesligy porazil Fürth 2:1. Nutno ale říci, že nešlo o zaslouženou výhru, protože Greuther byl zejména ve druhém poločase lepším mužstvem na hřišti a vypracoval si více nadějných pozic. Shořel však v jejich proměňování, na které mají Fuggerové Michaela Gregoritsche, který svým zásahem v 85. minutě utkání rozhodl o výhře svého mužstva. Ani pro jeden tým to však už nic výrazně nemění. Fürth jakožto nejhorší tým německé elitní soutěže sestupuje do 2. ligy, Augsburg se v ní zachránil, když skončil dvě pozice nad čárou baráže, do které v posledních minutách naopak spadla Hertha Berlín.
90+6'
Konec zápasu.
90+1'
Daniel Caligiuri nyní na pravém křídle stáhl zezadu k zemi Sebastiana Griesbecka a za svůj faul vidí žlutou kartu. Sudí nastavuje pět minut nad rámec základní hrací doby.
90'
Jeffrey Gouweleeuw už chce za každou cenu vyhrát. Balon, který přiletěl na půli Augsburgu, tak poslal vysokým obloukem k bráně Fürthu.
89'
Na hřiště se v závěru hrací doby dostává taky český záložník Jan Morávek. Ten ale nyní jen sledoval, jak Branimir Hrgota poslal z pravého křídla přízemní centr na malé vápno a Afimico Pululu minul prudký balon svou nohou jen o pár čísel, jinak by zakončoval z bezprostřední blízkosti a dost možná by srovnal skóre!
88'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Jan Morávek.
87'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth:
ze hřiště odchází Timothy Tillman, přichází Afimico Pululu.
86'
Hráči Fürthu ještě rychle rozehrávají, zbytek duelu určitě nevzdávají. Simon Asta však musí před dotírajícím soupeřem odehrát balon do zámezí.
85'
Augsburg právě vstřelil branku!
Augsburg dává v samotném závěru utkání gól a vede 2:1! Arne Maier táhl akci Fuggerů po pravé straně a v ideální čas vysunul vpřed MICHAELA GREGORITSCHE, jenž využil špatné ofsajd lajny obrany Fürthu a pronikl za ni. Na straně šestnáctky pak obstřelil vyběhnuvšího Burcherta ranou do středu klece, brankář Greutheru neměl na prudký projektil šanci dosáhnout a inkasuje krátce před finálním hvizdem. Asistence: Arne Maier.
85'
Jenže Iago následně před vápnem Fürthu povalil na zem Nicka Viergevera a také tentokrát se bude pískat. Tentokrát proti kleci Augsburgu.
84'
Jamie Leweling sestřelil ve středu hrací plochy Jeffreyho Gouweleeuwa a tentokrát už hlavní arbitr píšťalku použije. Augsburg má volný přímý kop z půlící lajny.
83'
Iago se na pravé straně po souboji se Simonem Astou dožadoval odpískání faulu, stejně jako fandové Augsburgu. Sudí Reichel ale pískat nehodlá.
82'
Sascha Burchert vykopl balon daleko za středový kruh, kde se jej ale zmocnila defenziva Augsburgu. Mičuda se k brankáři Fürthu celkem rychle zase vrátila.
81'
Raphael Framberger odcentroval na pravé straně hrací plochy, jenže balon z jeho kopačky jde do zámezí. Ani z tohoto mráčku Fuggerům nezaprší.
80'
Konečně taky pěkná fotbalová akce! Paul Seguin si před vápnem Augsburgu navedl míč na pravou stranu a jeho přízemní projektil jen těsně minul bližší tyč svatyně Rafała Gikiewicze!
79'
Gideon Jung zahrával rohový kop z levé strany, ten obrana Fuggerů odvrátila na další roh. Následně se před klecí Augsburgu strhla mela mezi Jeffreym Gouweleeuwem a Nickem Viergeverem, kterou běží uklidnit sudí Reichel.
78'
Simon Asta je nyní se zářivým obvazem na hlavě na hřišti snadno identifikovatelný. Aktuálně vhazuje míč zpět do hry na pravé straně u půlící lajny.
77'
Julian Green se hnal z levé strany do vápna Augsburgu, jenže při pokusu o přešlapávačku upadl a pořádně si nabil ústa. Obrana Fuggerů se pobavila.
76'
Sascha Burchert poslal daleký výkop od své branky. Balon skončil za půlícím kruhem, kde jej opět vybojovali hráči Fürthu.
75'
Iago tvrdě dohrál Simona Astu u rohového praporku. Ten následně vzal míč do dlaní, aby se nemohlo hrát, sudí Reichel to ale nemíní trpět a ukazuje mu žlutou kartu za zdržování hry.
74'
Simon Asta i Alfred Finnbogason jsou schopni pokračovat ve hře. Balon zatím drží na levém křídle Iago.
73'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth:
ze hřiště odchází Tobias Raschl, přichází Julian Green.
72'
Simon Asta je ošetřován přímo na hřišti, Alfred Finnbogason je kousek za krajní čarou. Obránce Fürthu má ovázanou hlavu, ale byl bych raději, kdyby střídal, jeho rána ve vlasech nevypadala dobře.
71'
Minimálně zranění Simona Asty je jednoznačně na střídání. Alfred Finnbogason mezitím počítá jazykem zuby a zkoumá, zda se mu nějaký nekýve.
70'
Alfred Finnbogason a Simon Asta se srazili ve vzdušném souboji hlavami, zatímco útočník Augsburgu plive krev z úst, obránce Fürthu má tržnou ránu ve vlasech, lékaři obou celků tak mají co dělat.
69'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Alfred Finnbogason.
68'
Fuggerové to zkusí po levém křídle, Arne Maier však má cestu vpřed zastoupenou, takže vrací mičudu za sebe na Carlose Grueza.
67'
Fotbalisté Greutheru se stále drží na balonu a jsou jednoznačně aktivnějším celkem druhé půle. Nyní šel po křídle vpřed Jamie Leweling, kterého ale faulem zastavil Carlos Gruezo.
66'
Na levém křídle se nyní snažil prodrat kupředu Gideon Jung, kterému sice hráči Augsburgu odkopli míč do zámezí, ale Fürth může vhazovat.
65'
Nyní Fürth zahrával rohový kop z levé strany a a na zadní tyči vyplaval volný Branimir Hrgota, jenž však mičudu z bezprostřední blízkosti zatlačil jen pod Rafała Gikiewicze, jenž byl na zemi včas a balon chytá!
64'
Volný přímý kop z levé strany zahráli fotbalisté Fürthu na zadní tyč, kde se však nejvýš do šplhu vyšrouboval Jeffrey Gouweleeuw.
63'
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth:
ze hřiště odchází Jessic Ngankam, přichází Gideon Jung.
ze hřiště odchází Jetro Willems, přichází Jamie Leweling.
62'
Branimir Hrgota zpracovával balon na levé straně vedle vápna Augsburgu, důrazně jej dostoupil Raphael Framberger, který jej srazil na hrací plochu, za což je mu pískán faul.
61'
Od pravého rohového praporku bude zahrávat standardní situaci Jessic Ngankam, jeho centr na zadní tyč však uplatnění nenašel.
60'
Greuther drží míč na půlící lajně, Nick Viergever a Sebastian Griesbeck si jej mezi sebou vyměňují krátkými přihrávkami.
59'
André Hahn se z pravé strany natlačil do šestnáctky Greutheru a srazil se zde s Gian-Lucou Itterem, který má zdravotní problém. Zakončení záložníka Augsburgu na bránu Fürthu nemířilo.
58'
Fürth je nyní překvapivě aktivnějším celkem na hrací ploše, Fuggerové trochu vypadli z tempa a hrají až druhé housle.
57'
Simon Asta se nyní prodral na pravé straně kupředu a málem se s míčem dostal až do šestnáctky Augsburgu, cestu mu ale zastoupil Reece Oxford.
56'
Iago vhazuje balon na levém kraji hrací plochy zpět do hřiště. Jeho aut ale marně zpracovával Michael Gregoritsch. Simon Asta nyní pošle balon zpět do hry ze zámezí.
55'
Daniel Caligiuri se snažil projít na pravém kraji hrací plochy, jenže fotbalisté Greutheru jej zdvojili a Nick Viergever mu balon od nohy odkopl.
54'
Sascha Burchert už ale může rozehrát, dým se trochu rozestoupil a na hřišti je opět vidět. Přímočará akce Fürthu ale nebyla úspěšná, odražený balon sbírá na druhé straně Rafał Gikiewicz.
53'
A ten kouř z dýmovnic začíná houstnout, sudí Reichel balí balon do náruče a nechává přerušit hru, než se oblak kouře trochu rozptýlí.
52'
Na trávník se valí mračna kouře, protože fandové na stadionu zapálili nějakou pyrotechniku. Během toho odvrátila defenziva hostí centr Floriana Niederlechnera z pravého křídla.
51'
Gian-Luca Itter se na pravé straně šikovně vyhnul jednomu soupeři. Druhý mu ale ukopl balon do zámezí. Na půlící čáře budou hráči Füthu vhazovat.
50'
Michael Gregoritsch zahrával volný přímý kop téměř z půlící čáry. Balon z jeho kopačky si ve vápně Greutheru našel pouze Sascha Burchert.
49'
Fuggerové zahrávali rohový kop z pravé strany, který si vzal na starost Daniel Caligiuri. Jeho centr na malý čtverec však defenziva Fürthu zvládla odvrátit.
48'
Paul Seguin se uvedl zajímavou akcí na levé lajně, při níž ale nakonec přišel o míč a ještě fauloval, takže standardku zahrává Augsburg.
47'
Sascha Burchert odkopává balon od vlastního pokutového území na středový kruh, kde o něj oba celky svádí další větší osobní souboj.
46'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Robert Gumny, přichází Raphael Framberger.
ze hřiště odchází Mads Pedersen, přichází Michael Gregoritsch.

Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth:
ze hřiště odchází Max Christiansen, přichází Paul Seguin.
46'
Začal druhý poločas.
Hráči přichází na hrací plochu, druhý poločas začne za malou chvilku.
Druhý poločas začne přibližně v 16:34.
První půle souboje Augsburgu s Fürthem je za námi. Sledovali jsme taktikou poměrně svázaný duel, ve kterém byla nouze o šance. Viděli jsme poměrně důrazný fotbal, v němž bylo mnoho soubojů. Fürth zatím překonává očekávání a na to, že letos byl jasně nejhorším týmem Bundesligy, je dnes Augsburgu zatím poměrně vyrovnaným soupeřem. Fuggerové se dostali do vedení díky proměněné penaltě, kterou v 11. minutě zahrál Daniel Caligiuri. O 13 minut později pak srovnal Jessic Ngankam krásnou ranou k levé tyči, která šla za háčky svatyně Gikiewicze. Stav je tak po první pětačtyřicítce vyrovnaný – 1:1. Uvidíme, co přinese druhý poločas.
45+3'
První poločas skončil.
45'
Útočný faul je nyní pískán Tobiasi Raschlovi, který v šestnáctce Augsburgu nakopl jednoho z protihráčů. Rafał Gikiewicz může vykopávat od své klece.
44'
Arne Maier se prohnal po pravé straně rychle kupředu, jenže apas pod sebe procpat ke spoluhráči nezvládl. Dobře zapracoval Sebastian Griesbeck.
43'
Sebastian Griesbeck vidí za svůj faul na Pedersena žlutou kartu, ačkoliv se ještě nyní dost diví tomu, že nebyl trestán faul na Hrgotu.
42'
Na druhé straně také ostrý skluz pod nohy, Madse Pedersena nabral na kopačky jak býk na rohy Sebastian Griesbeck.
41'
Branimir Hrgota se snažil na levém křídle prodrat ke střele, ale byl tvrdě dohrán soupeřem a obrán o míč na hranici pravidel.
40'
Nyní jsme viděli několik soubojů ve středu hrací plochy, meruna nakonec letí k bráně Fürthu, od které v klidu rozehraje Sascha Burchert.
39'
Daniel Caligiuri vhodil míč na levé straně hrací plochy zpět do hry. Jenže Fuggerům se nepovedlo prodrat se na pravém křídle kupředu.
38'
Fotbalisté Augsburgu se vysunuli po levé straně kupředu. Postup Roberta Gumnyho však soupeř dobře zastavil, když mu ukopl balon do zámezí.
37'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Niklas Dorsch, přichází Carlos Gruezo.
36'
Niklas Dorsch se stále drží za hlavu, nyní však už na nosítkách opouští hrací plochu a dostane se mu profesionální pomoci. Na lavičce Fuggerů se rozcvičuje Carlos Gruezo.
35'
Niklas Dorsch je nakládán na nosítka a odnášen ze hřiště, je jasné, že bude muset být střídán, uvidíme, kdo jej nahradí.
34'
Niklas Dorsch je za krajní čárou a potlesk na otevřené scéně nyní sklízí brankář Augsburgu Rafał Gikiewicz, jenž sám rychle přinesl nosítka, aby mohl být kamarád ošetřen.
33'
Jessic Ngankam se snažil prodrat po pravém křídle kupředu, když do něj vletěl na pravé straně Niklas Dorsch, jenž si nakonec ublížil a nevypadá to s ním dobře.
32'
Arne Maier kroutil pravačkou z pravé strany balon od brány, jenže defenziva Augsburgu zvládla mičudu poslat do bezprčí.
31'
André Hahn byl ve středu hřiště povalen na zem Gian-Lucou Itterem, ale získal pro Fuggery zajímavý volný přímý kop z pravé strany.
30'
Už už to vypadalo, že sudí pískal faul Niklase Dorsche na Branimira Hrgotu. Opak je však pravdou, arbitr odpískal nedovolené počínání útočníka Fürthu.
29'
Fuggerové rozehrávají od vlastní svatyně po pravé straně, balon se obloukem dostal až do vápna Greutheru, kde ho Sascha Burchert chytá do rukavic.
28'
Augsburg zahrál rohový kop od levého rohového praporku, míč šel na přední tyč, kde ho však Iago nasměroval vedle svatyně Fürthu.
27'
Mads Pedersen se znovu protáhl po levém křídle, kde vyslal kupředu Floriana Niederlechnera a jeho centr do vápna Fürthu sráží Max Christiansen na rohový kop.
26'
Na levém křídle se snažil nyní uvolnit Mads Pedersen, který byl ale těsně dostoupen fotbalisty soupeře, kteří mu balon sebrali.
25'
Reece Oxford ve středu hrací plochy zastavil faulem rozjíždějící se akci Greutheru a sudí Reichel mu píská nedovolený zákrok.
24'
Fürth právě vstřelil branku!
Greuther překvapivě srovnává, když střílí gól na 1:1! Tobias Raschl přihrávkou na pravou stranu našel před vápnem Augsburgu JESSICA NGANKAMA, který utaženou křižnou střelou na zadní tyč překonal Rafała Gikiewicze, který se po balonu natahoval marně! Fürth tedy vyrovnává skóre a my začínáme od začátku. Asistence: Tobias Raschl.
23'
Sebastian Griesbeck centroval z pravé strany na velká vápno Augsburgu, jenže defenziva domácích byla připravena a odehrála balon do bezpečí.
22'
Sebastian Griesbeck ještě diskutuje se sudím Reichelem o tom, zda by za zákrok na něj neměla být udělena karta, ale arbitr je neoblomný, pro karty sahat nebude.
21'
Augsburg poslal balon vzduchem na levé křídlo, kde však Niklas Dorsch fauloval lehkým podkopnutím Sebastiana Griesbecka.
20'
Daniel Caligiuri to zkusil z větší vzdálenosti přímo na bránu Fürhu. Jeho projektilu však ztrácela razance. Navíc byl umístěn do středu klece soupeře, takže pro Saschu Burcherta to neznamenalo žádný problém.
19'
Florian Niederlechner byl faulován ve středu hrací plochy Tobiasem Raschlem. Fuggerové mají k dispozici volný přímý kop ze zajímavé pozici na levé straně hrací plochy.
18'
Augsburg vezl ke kleci Greutheru další nebezpečný výpad. Daniel Caligiuri však ve finále poslal z pravé strany moc prudký centr před klec soupeře a balon nikdo nestačil zasáhnout. Ten tak neškodně prošel vápnem Fürthu.
17'
Sascha Burchert může po souboji na hranici vlastní šestnáctky klidně rozehrát od své klece. Nalevo má volného Gian-Lucu Ittera.
16'
Robert Gumny se snažil na levém křídle šikovně patičkou obhodit soupeře, jenže balon se dostal těsně do zámezí a čárový si toho všiml.
15'
Fuggerové zahájili utkání lépe a tlačí se kupředu, další centr do šestnáctky hostí odvrátila defenziva Fürthu jen na rohový kop. Toho se ujme Daniel Caligiuri.
14'
André Hahn zpracoval vysoký centr před šestnáctku Greutheru. Následně ale musí před obranou Fürthu, která se vysunula, ustupovat.
13'
Sascha Burchert vykopává balon z vlastní šestnáctky až za půlící kruh. Tam se odražený míč dostal do zámezí, vhazovat bude Jetro Willems.
12'
Niklas Dorsch nyní ve středu hřiště tvrdým zákrokem srazil na zem Jessica Ngankama, který se jen ztěžka zvedá na nohy.
11'
Augsburg právě vstřelil branku!
DANIEL CALIGIURI se toho vůbec nebál a z penalty poslal balon po zemi přesně k levé tyči. Jeho rána nebyla nejprudší, jenže parametr přesnosti měla naprosto ideální, Sascha Burchert sice trefil stranu, ale na mičudu nedosáhl a ta tak skončila v jeho síti! Augsburg se ujímá vedení 1:0!
10'
Situace se samozřejmě ještě řeší na videu, na trávníku nyní planou vášně, nicméně sudí už staví míč na značku penalty, kterou zahraje Daniel Caligiuri.
9'
Tohle je penalta pro Augsburg! Hned za hranicí vápna si chtěl André Hahn obhodit Tobiase Raschla, jenž ho však v šestnáctce nešikovně podrazil a sudí Reichel již ukazuje na značku pokutového kopu.
8'
Daniel Caligiuri se uvolnil na pravém křídle a poslal do vápna Fürthu nepříjemný nízký centr, který však Sascha Burchert chytá do rukavic.
7'
Jessic Ngankam stáhl ve středovém kruhu k zemi pronikajícího Arne Maiera a může být rád, že sudí Reichel píská pouze faul.
6'
Augsburg vhazuje u pokutového území soupeře, jenže aut Iaga nenašel spoluhráče a následně se André Hahn provinil drobnějším útočným faulem.
5'
Florian Niederlechner se na levé straně pokutového území protlačil k zakončení, ale to nakonec šlo jen do boční sítě svatyně brankáře Saschi Burcherta.
4'
Balon vhazuje zpět do hry Simon Asta, jenže Greuther se s míčem přes půlící čáru nedostal a kupředu už zase směřují fotbalisté Augsburgu.
3'
Fuggerové vyráží po pravé straně kupředu, jenže André Hahn se na pravém křídle dostal s balonem až za krajní čáru.
2'
Hned na úvod jsme viděli pěkně ostrý střet u krajní lajny, kde Max Christiansen skluzem sejmul svého soupeře a vidí za tu hned na startu utkání žlutou kartu.
1'
Úvodního výkopu se ujali hráči Fürthu, kteří rozehráli na své beky. Balon posílá vysokým obloukem kupředu Gian-Luca Itter.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Gouweleeuw (C), Oxford, Iago – Caligiuri, Maier, Dorsch, Pedersen – Hahn, Niederlechner.
Náhradníci: Koubek – Finnbogason, Morávek, Gruezo, Gregoritsch, Günther, Pepi, Uduokhai.
Trenér: Markus Weinzierl.

SpVgg Greuther Fürth: Burchert – Griesbeck, Viergever, Itter – Asta, Raschl, Christiansen, T. Tillman, Willems – Ngankam, Hrgota.
Náhradníci: Linde – Abiama, M. Bauer, Dudziak, Green, Leweling, Jung, Pululu, Seguin.
Trenér: Andre Mijatović.

Rozhodčí: Tobias Reichel.
Příjemné sobotní odpoledne přeji všem fandům fotbalu. Německá Bundesliga má před sebou závěrečné 34. kolo. My se v něm zaměříme na souboj Augsburgu s Greutherem Fürth.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 24 5 5 97:37 77
2. Dortmund 34 22 3 9 85:52 69
3. Leverkusen 34 19 7 8 80:47 64
4. Lipsko 34 17 7 10 72:37 58
5. Union Berlin 34 16 9 9 50:44 57
6. Freiburg 34 15 10 9 58:46 55
7. Köln 34 14 10 10 52:49 52
8. Mainz 34 13 7 14 50:45 46
9. Hoffenheim 34 13 7 14 58:60 46
10. Frankfurt 34 10 12 12 45:49 42
11. Mönchengladbach 33 11 9 13 52:61 42
12. Wolfsburg 34 12 6 16 43:54 42
13. Bochum 33 12 6 15 38:50 42
14. Augsburg 34 10 8 16 39:56 38
15. Stuttgart 34 7 12 15 41:59 33
16. Hertha Berlin 34 9 6 19 37:71 33
17. Bielefeld 34 5 13 16 27:53 28
18. Fürth 34 3 9 22 28:82 18
Články odjinud