Bundesliga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Bayern - 2. dubna 2022   15:30

Freiburg
63' Petersen (Günter)
1:4
(0:0)
Bayern
58' Goretzka  (Kimmich) • 73' Gnabry  (Lucas Hernández) • 82' Coman  (Upamecano) • 90+6' Sabitzer  (Gnabry)
Freiburg
Flekken – Gulde (83. Džong), Lienhart, N. Schlotterbeck – Schmid (69. Siquet), Höfler, M. Eggestein (83. Haberer), Günter (C) – Sallai (62. Petersen), Grifo – Höler (83. Weisshaupt).
Dingert – Kempkes, Gerach
Europa-Park Stadion, Freiburg
34700 diváků
Bayern
Neuer (C) – Pavard (72. Gnabry), Nianzou, Upamecano, Lucas Hernández – Kimmich, Goretzka (62. Musiala) – Sané, T. Müller, Coman (85. Sabitzer) – Lewandowski (62. Tolisso, 85. Süle).

Po bezgólové první půli jsme ve druhé části dnešního utkání viděli hned pět branek! Nejprve se trefil v osmapadesáté minutě Leon Goretzka, na jeho trefu rychle odpověděl střídající Nils Petersen o pět minut později, pak už se ale střílelo pouze do brány Freiburgu. Po gólech Serge Gnabryho, Kingsleyho Comana a Marcela Sabitzera Bayern nakonec vyhrává jasně 1:4 a do tabulky německé Bundesligy připisuje další 3 body. To je ode mě z tohoto duelu vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního odpoledne.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:11.
Střely mimo: 5:10.
Rohy: 1:6.
Ofsajdy: 0:3.
Fauly: 13:6.
90+8'
90+8'
Domácí fotbalisté už se spíše z povinnosti snaží korigovat skóre, z jejich projevu je ale už zřejmé, že jsou s výsledkem smířeni.
90+6'
Bayern právě vstřelil branku!
Tohle už snad jinak skončit nemohlo. Nejprve se v samostatném úniku objevil Gnabry, kterého ještě Flekken vychytal. Následně si ale německý reprezentant podržel míč a předložil ho před odrytou bránu MARCELU SABITZEROVI, který se nemýlil – 1:4!
90+6'
Joshua Kimmich se pokusil vystřelit zpoza šestnáctky, jeho rána však chytla špatnou rotaci a končí daleko mimo.
90+5'
Bavorský celek se momentálně ocitá s míčem ve svém držení bezpečně daleko od vlastní svatyně.
90+4'
Vynikající příležitost měl Jamal Musiala, který se snažil efektivně patičkou posunout balón do brány, to se mu ale nepovedlo.
90+4'
Noah Weisshaupt zatáhl za Kimmicha, tento nedovolený zákrok nezůstal bez povšimnutí hlavního arbitra.
90+3'
Freiburg svou šanci nevyužívá, s balónem ve své moci však stále pokračuje.
90+3'
Za svůj nešetrný zákrok vidí Upamecano oprávněně žlutou kartu.
90+3'
Dayot Upamecano fauluje Noaha Weisshaupta na hranici pokutového území, nebezpečná standardka pro domácí.
90+2'
Spolupráce Haberer- Höfler vyšla naprázdno a domácí ztrácí míč, vzápětí se k němu ale rychle vrací.
90+1'
Rozhodčí nastavuje osm minut.
90+1'
Pokračujeme ve hře, domácí kombinují poblíž brány mnichovského celku.
90'
Bohužel se rozhodčí nedobrali žádného rozhodnutí, pravděpodobně přišla ze strany domácích stížnost, že v jeden moment se na trávníku objevilo dvanáct hráčů Bayernu.
90'
Dnešní utkání sleduje 34700 diváků. Je vyprodáno!
88'
Pořád čekáme na rozuzlení celé situace.
87'
Stále probíhá debata s domácí lavičkou, ve hře se prozatím stále nepokračuje.
86'
Hra je zastavena a rozhodčí řeší u postranní čáry zřejmě nějaké problémy se střídáním.
85'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Niklas Süle.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Marcel Sabitzer.
83'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Janik Haberer.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Manuel Gulde, přichází Woo-Jong Džong.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Noah Weisshaupt.
82'
Nedáš, dostaneš. Nepsané fotbalové pravidlo se zase jednou připomíná a domácí doplácí na otevřenější obranu. Parádní pas poslal na KINGSLEYHO COMANA Dayot Upamecano a první zmíněný střelou na bližší tyč posouvá Bayern do dvougólového vedení – 1:3!
81'
Chyba Kimmicha znamenala zisk pro domácí a rychlou souhru zakončil nebezpečně Lucas Höler. Manuel Neuer na svém místě připisuje další zákrok.
80'
Leroy Sané si položil zasekávačkou Nica Schlotterbecka, který ale zvládl následnou střelu alespoň zpomalit, ta skončila v rukavicích Flekkena.
79'
Jamal Musiala se zakončením na vzdálenější tyč mezi střelce nezapíše.
79'
Velmi odvážně si počínal Kimmich. Velmi blízko vlastní bráně si poradil technicky se svým napadajícím soupeřem a posouvá balón na lépe postaveného spoluhráče.
78'
Nic zajímavého z nabídnuté standartní situace bavorská ofenziva nevytěžila a dopředu míří Freiburg.
77'
Šestý rohový kop rozehraje Joshua Kimmich.
76'
Bayern i přes vstřelený gól nepřestává být aktivní a snaží se poblíž domácího pokutového území najít cestu k další střele.
75'
Další zajímavá nabídka letěla před Flekkena z kopačky Tolissa, domácí brankář byl ale u balónu dříve než nabíhající Lucas Hernández.
73'
I na druhé straně se trefuje střídající hráč, konkrétně SERGE GNABRY! Přesný pas od Hernandéze si Němec skvěle zpracoval a vrací svému celku vedení – 1:2!
72'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Benjamin Pavard, přichází Serge Gnabry.
72'
Velmi pěkná akce Freiburgu skončila tvrdou ranou Lucase Hölera, který ale nezamířil přesně.
71'
Domácí mužstvo krátkými přihrávkami poblíž své šestnáctky kontroluje hru, častěji u míče vidíme také Flekkena.
70'
Domácí kapitán Christian Günter šikovně prošel přes několik protihráčů, na poslední chvíli mu ale balón odskočil a následným skluzem sestřelil hráč Freiburgu svého soupeře – první žlutá karta zápasu.
69'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Jonathan Schmid, přichází Hugo Siquet.
69'
Bayern přijde o šanci zakončit kvůli útočnému faulu.
68'
Nebezpečně míč propadl malým vápnem Freiburgu, nikdo z hráčů Mnichova se však naštěstí pro domácí celek k balónu nedostal.
67'
Sané předal míč Tolissovi, který posílal rychlý centr před domácí bránu. Následuje rohový kop.
66'
Leroy Sané si pádem v šestnáctce Freiburgu řekl o penaltu, rozhodčí Dingert ale jeho názor o předchozím zákroku nesdílí.
65'
Bayern Mnichov se nechce s momentálním vývojem skóre srovnat a rozjíždí akci z vlastní poloviny. Nepřesnost však hosty o držení balónu opět připravuje.
64'
Leroy Sané mohl rychle odpovědět ale k zakončení se přes dobrou práci domácí defenzivy nedostal.
63'
Freiburg právě vstřelil branku!
Tak toto byl fantastický tah od trenéra Streicha! NILS PETERSEN byl na hrací ploše pouze pár vteřin, když vlétl do šestnáctky Bayernu a po přihrávce Güntera srovnává – 1:1!
62'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Nils Petersen.
62'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Jamal Musiala.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Corentin Tolisso.
61'
Krásná narážečka vyústila v dobrou příležitost Kingsleyho Comana, který se ale octl až příliš blízko Flekkenovi, který zapisuje úspěšný zákrok.
61'
Následná ztráta ale odsouvá domácí fotbalisty zpět na jejich půli, odkud začíná další ofenzivní akce hráčů v červenobílé sadě dresů.
60'
Freiburg ve snaze rychle odpovědět vysouvá své napadání na polovinu Bayernu a domácím se povedlo získat balón poblíž vápna.
59'
Na útočné polovině zůstává ležet Lucas Höler po nedovoleném zákroku Hernandéze.
58'
Tak tu máme první trefu dnešního duelu! Joshua Kimmich poslal nadýchaný balón do pokutového území Freiburgu a našel přesně hlavu LEONA GORETZKY, který přesným zakončením otevírá skóre – 0:1!
57'
U míče stojí Kimmich a Sané.
57'
Po faulu na Thomas Müllera přijde standartní situace ze zajímavé pozice ve prospěch mnichovského mančaftu.
56'
Tentokrát faulován Leon Goretzka. K balónu se tak opět vrátí Bayern Mnichov.
55'
Do kombinace Freiburgu zapojen také Mark Flekken. Domácí nechtějí ztratit míč a přihrávají si krátkými pasy na jistotu.
55'
Manuel Gulde sestřelil Joshuu Kimmicha a rozhodčí hvizdem přerušuje hru.
54'
Zajímavá šance pro domácí, Roland Sallai ještě udržel balón na hrací ploše a předložil ho do vápna bavorského celku. K přímému ohrožení brány Manuela Neuera nedošlo.
53'
Skvělou přihrávku narýsoval za obranu Coman, Thomas Müller však balón nezkrotil, a k zakončení se tedy nedostal.
52'
Lucas Höler se ve velké rychlosti s míčem u nohy dostal daleko, osamocen na území Bayernu ale o míč nakonec přichází.
51'
Jonathan Schmid opět fauluje, tentokrát to odnesl Polák Robert Lewandowski.
51'
U míče je poblíž středové čáry domácí mužstvo.
49'
Jonathan Schmid nakopl v souboji o míč Kimmicha, oba fotbalisté s bolestivou grimasou strávili pár desítek vteřin na trávníku. Oba však budou pokračovat.
48'
Pokud dnes někdo čekal gólové hody a fotbal plný šancí, tak bude prozatím zřejmě zklamán. Druhá půle zatím přináší velmi opatrnou hru z obou stran.
47'
Thomas Müller zůstává po souboji s Schlotterbeckem na hrací ploše, německý reprezentant ale bude v pořádku, pokračujeme bez udělené karty.
46'
Ihned po výkopu musel dlouhý pas odvracet Upamecano. Míč se rychle vrací na kopačky Freiburgu, znovu však v akci hostující stoper Dayot Upamecano. Tentokrát dobrým postavením překazil rozvíjející se akci.
46'
Na vyprodaném Europa-Park Stadionu jsme v prvním poločase branku neviděli. Hostující Bayern sice držel míč většinu času, gólovou příležitost si zatím ale vytvořit nedokázal. Freiburg se v prvních pětačtyřiceti minutách spíše soustředil na zodpovědnou defenzivu, a do šaten se tak odchází za bezbrankového stavu.
45+1'
45+1'
Domácí se snaží ještě něco vymyslet a míč se pohybuje poblíž brány Neuera.
45'
Zajímavá příležitost pro Comana. Francouzský reprezentant ale zamířil pouze doprostřed brány.
44'
K hlavičce se dostal v pokutovém území hostů Nico Schlotterbeck, jeho pokus však končí vysoko nad bránou.
43'
Dopředu zamířil po levé straně domácí kapitán Christian Günter, předal míč Rolandu Sallaiovi, kterého fauluje Goretzka.
42'
Další roh už se Kimmichovi nepovedl, u balónu stále zůstávají hosté.
41'
Mark Flekken musel být pozorný a míč vyboxoval na další roh.
41'
Rohový kop nařízen ve prospěch Mnichova.
40'
Kombinace Bayernu zastavena z důvodu nepřesností v přihrávkách hostujících hráčů.
39'
Sledujeme herní pasáž bez větších příležitostí a s častým střídáním v držení balónu.
38'
Kimmichův pas procestoval skrze pokutové území Freiburgu bez kontaktu až za bránu Flekkena.
38'
Vincenzo Grifo podle rozhodčího fauluje, standartní situace k dispozici také pro hosty.
37'
Tanguy Nianzou odvrací dlouhý nákop do mnichovské šestnáctky.
37'
Coman fauluje Lucase Hölera a domácí budou rozehrávat někde od půlící čáry.
36'
Robert Lewandowski šikovně sklepl míč pro Thomase Müllera, ten ho ale nezpracoval.
35'
Moc nechybělo a Vincenzo Grifo se mohl dostat sám před Neuera.
34'
Lewandowski svým tělem zblokoval nákop domácího obránce, odkopávat od své brány bude Mark Flekken.
33'
Nadýchaný balón zleva servíroval před Flekkena Hernandéz, i tentokrát si domácí obrana poradila.
32'
A opět je tu Bayern s míčem ve své moci, nepřesnou přihrávku ale ukořistil Nico Schlotterbeck.
31'
Hostující brankář zasahuje proti zakončení Hölera.
30'
Grifo poslal nebezpečný centr před Neuera, po následném střeleckém pokuse se k prvnímu rohu dostane domácí celek. Standartní situaci řeší vyboxováním Neuer.
30'
Po několika minutách sledujeme souvislejší kombinaci domácích.
29'
Mnichov už se zase přiblížil pokutovému území svého soupeře a svírá Freiburg v obranném bloku.
28'
Hlavní sudí uklidňuje Lewandowského s Guldem.
27'
Aktuální statistika držení míče – 38% – 62%.
27'
Kimmichův roh žádné ohrožení domácí svatyně nepřináší.
26'
Přečíslení poskytlo Bayernu zajímavou příležitost, finální přihrávku však Goretzka nezvládl a bude z toho pouze rohový kop.
25'
Thomas Müller centroval z pravé strany nebezpečný balón do vápna Freiburgu, domácí defenziva si poradila.
24'
V akci jsme před malým okamžikem viděli oba brankáře, Flekken nejprve odkopl míč od své brány, příliš dlouhý pas pak Upamecano poslal na vlastního gólmana Neuera.
23'
Agresivním napadáním získávají hosté opět balón na svou stranu.
22'
Bayern Mnichov začíná kombinaci až od vlastního pokutového území.
21'
Ztráta poblíž šestnáctky Freiburgu nabídla možnost zakončit Lewandowskému, jeho střela ale přelétla horní tyč v uctivé vzdálenosti, navíc je vzápětí odmáván ofsajd.
20'
Christian Günter zatáhl za Pavarda a hlavní arbitr píská faul.
19'
Příliš dlouhý byl nákop na Lewandowského, u míče domácí hráči.
18'
Dobrý náznak šance Freiburgu, klíčová přihrávka na Lucase Hölera byla ale příliš dlouhá, a v akci tak vidíme Manuela Neuera.
17'
Dlouho míč ale na kopačkách domácích nezůstává, už s ním zase pracuje lídr soutěže z Mnichova.
16'
Další ofenzivní snaha Bayernu zastavena již v zárodku a k balónu se po delší době dostane Freiburg.
15'
Leroy Sané natáhl svou levačkou z větší vzdálenosti, trefil střed brány a tedy i připraveného gólmana domácích.
15'
Roland Sallai se ocitl po souboji s Nianzouem na zemi, rozhodčí zůstává v klidu.
14'
Rohový kop Bayernu skončil zakončením Nianzoua těsně nad břevno.
13'
První dobrá šance zápasu! Kingsley Coman se skvěle protáhl po levé straně a jeho centr našel na vzdálenější tyči Thomas Müllera, tomu ale zakončení ideálně nesedlo.
12'
Mnichov se opět velmi rychle vrací k míči a kombinuje na domácí polovině.
11'
Hosté stále zůstávají v držení míče. Další snaha o střelu se nesetkala s úspěchem a po sérii odrazů balón konči v náruči Marka Flekkena.
10'
Comanův pas zastavuje Manuel Gulde.
10'
Bayern se usazuje poblíž domácí šestnáctky a hledá nějakou cestičku do pokutového území.
8'
Tohle mohla být velmi zajímavá příležitost pro Mnichov! Krásnou kombinaci se snažil zakončovat Lewandowski, polský kanonýr ale balón nezkrotil, a k zakončení tak nedošlo v jeho podání. Následný pokus Kimmicha nebezpečný pro Flekkena nebyl.
8'
Opět se k míčí vrací hostující celek.
7'
Robert Lewandowski nezpracoval těžký míč ve vápně domácích a dopředu tak opět míří Freiburg. Jejich útočné snažení je ale zastaveno daleko od branky Bayernu.
6'
Hezkou narážečku předvedla u pravé postranní čáry dvojice Schlotterbeck-Höfler, k zakončení se však nikdo po následujícím centru nedostal.
5'
Nicolas Höfler přišlápl Kimmicha, který je ale po kratší pauze zpátky na nohou a pokračuje ve hře.
5'
Rychlý protiútok domácích fotbalistů jistě zastavuje Benjamin Pavard.
4'
Bayern Mnichov získal balón na svou stranu a zakládá útok od půlící čáry.
3'
Uvidíme, jestli kvalitu hry a pohodu obou mužstev naruší teplota a husté sněžení. Pouze jeden stupeň nad nulou, to je aktuální teplota ve Freiburgu.
3'
Mark Flekken vypomáhá svým spoluhráčům v rozehrávce.
2'
Upamecano zastavil rozjíždějící se akci na levé straně hřiště.
2'
S míčem poprvé v zápase kombinuje domácí Freiburg.
1'
Úvodní výkop měli na svědomí hosté, dlouhý nákop dopředu ale nikoho z Mnichovských nenašel.
1'
Dnešní utkání bude sledovat vyprodaný Europa-Park Stadion!
Oba celky jsou připraveny na hrací ploše. Domácí nastoupí v červených dresech, hostující Bayern v sadě černé.

SC Freiburg: Flekken – Gulde, Lienhart, N. Schlotterbeck – Schmid, Höfler, M. Eggestein, Günter (C) – Sallai, Grifo – Höler.
Náhradníci: Uphoff – Haberer, Džong, Petersen, K. Schlotterbeck, Sildillia, Siquet, Weisshaupt.
Trenér: Streich C.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard, Nianzou, Upamecano, Lucas Hernández – Kimmich, Goretzka – Sané, T. Müller, Coman – Lewandowski.
Náhradníci: Ulreich – Gnabry, Musiala, O. Richards, Roca, Sabitzer, Stanišić, Süle, Tolisso.

BAYERN MNICHOV
Asi nikoho nepřekvapí pohled na tabulku Bundesligy. Posledních několik let je v této soutěži zkrátka jeden dominantní tým, kterým je právě hostující Bayern Mnichov. Mužstvo vedené trenérem Julianem Nagelsmannem potvrzuje své kvality ve všelijakých statistikách a vévodí německému fotbalu. Suverénně nejúspěšnější ofenziva ligy nasázela v odehraných sedmadvaceti kolech jednaosmdesát branek, což nám dává průměr přesně tří branek na utkání. No a když takto silný útok podpoříte také nejlepší obranou mezi všemi soupeři, vyjde vám z toho jasný lídr, kterým Bayern rozhodně je již od počátku sezony. Po posledním domácím duelu, ve kterém Mnichov smetl poměrem 4:0 Union Berlín, se navíc dá očekávat dobré rozpoložení v řadách Bayernu před tímto soubojem.

Koho sledovat?
Jednoznačně nejvýraznější postavou posledních let je v Mnichově polský kanonýr Robert Lewandowski, který v Bundeslize nasázel doposud neskutečných jednatřicet branek. Zmínit se musí také Serge Gnabry, který s osmi trefami patří do top desítky ligových střelců nebo německá stálice Thomas Müller, se šestnácti asistencemi jednoznačně nejlepší nahrávač soutěže.

SC FREIBURG
Domácí mužstvo jistě patří mezi nejpříjemnější překvapení evropského fotbalu v této sezoně. Svěřencům Christiana Streicha patří sedm kol před koncem letošního ročníku Bundesligy senzační páté místo, které by Freiburgu zajistilo účast v evropských pohárech pro příští rok. V posledních dvou měsících se domácí potýkají se solidní formou, vždyť z předešlých osmi duelů padli pouze jednou na půdě Kolína. V posledním ligovém souboji ale pátý celek nejvyšší německé soutěže zaváhal a proti jednoznačně poslednímu Fürthu získal pouze bod za bezbrankovou remízu. Freiburg přitom patří mezi přední týmy soutěže, co se týče ofenzivy. Pouze pět týmu vstřelilo více gólů než právě domácí, v defenzivě je pak lepší dokonce jen jeden mančaft, je to však právě jejich následující soupeř.

Nejproduktivnějším zástupcem domácí ofenzivní síly je Ital Vincenzo Grifo. Osmadvacetiletý fotbalista posbíral celkem 13 bodů (7G+6A) a táhne svůj celek do evropských soutěží. Podpořit by ho dopředu pak mohl pětigólový Lucas Holer.
V rámci osmadvacátého kola německé Bundesligy budeme společně sledovat jeden z vrcholů tohoto fotbalového víkendu, pátý SC Freiburg na svém hřišti přivítá lídra soutěže, hvězdný Bayern Mnichov! Úvodní výkop je v Euopa-Park Stadionu naplánován na 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.