Bundesliga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Freiburg - 5. března 2022   15:30

Lipsko
90' Angeliño (Szoboszlai)
1:1
(0:1)
Freiburg
38' Demirović
Lipsko
Gulácsi (C) – Klostermann, Orban, Gvardiol – Mukiele (58. Henrichs), Kampl (58. Olmo), A. Haidara, Angeliño – Forsberg (79. Szoboszlai) – Y. Poulsen (58. André Silva), Nkunku.
Zwayer F.
Red Bull Arena, Lipsko
Freiburg
Flekken – Gulde (89. K. Schlotterbeck), Lienhart, N. Schlotterbeck (65. Sildillia) – Kübler, M. Eggestein, Haberer, Günter (C) – Höler (79. Petersen), Demirović (79. Sallai), Grifo (65. Džong).

Dnešní důležitý duel tabulkových soupeřů končí smírně 1:1, oba týmy tak budou mít i po tomto souboji stejný počet bodů. První poločas příliš zajímavých příležitostí nenabídl, v závěru se však přece jenom skóre změnilo. Osmatřicátá minuta se nesla ve znamení trefy Ermedina Demiroviče, který poslal Freiburg do vedení. To vydrželo hostům i přes tlak Lipska v druhé půli až do devadesáté minuty, kdy vynikající střelou vyrovnal Angeliño. Po dnešním utkání si tak oba celky připíšou do tabulky Bundesligy jeden bod, souboj o místo v Lize mistrů tak zůstává otevřené. Ode mě je to pro tuto chvíli vše, přeji hezký zbytek sobotního odpoledne.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 5:3.
Střely mimo: 9:1.
Rohy: 4:1.
Ofsajdy: 1:5.
Fauly: 8:15.
90+4'
90+4'
Jednu z posledních šancí tohoto zápasu vedl po pravé straně Szoboszlai, byl ale zastaven hostující obranou.
90+3'
Domácí se po vyrovnání ženou za dalším gólem a tlačí se na polovinu Freiburgu.
90+2'
K ničemu se tentokrát domácí tým nedostal, odkop od branky zařídí Flekken.
90+1'
Další volný přímý kop Lipska rozehraje Szoboszlai.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Tak přece jen se Red Bull Arena dočkává vyrovnání! Szoboszlai šikovně přehodil protihráče přímo na ANGELINA, který se levačkou trefil parádně ke vzdálenější tyči – 1:1!
89'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Manuel Gulde, přichází Keven Schlotterbeck.
88'
Sallai se přes Gvardiola neprocpal k zakončení, míč znovu putuje urychleně na druhou polovinu hřiště.
87'
Tuto příležitost ale hráči Lipska vůbec nevyužili a odkopávat od své brány bude Mark Flekken.
86'
Haberer sáhl po svém protihráči a domácí dostanou k dispozici standartní situaci z nebezpečné pozice.
85'
Po dobrém obranném zákroku Sildillii přišel roh, který vyústil ve dvě nebezpečná zakončení, ani jedno ale v bráně neskončilo.
84'
Henrichs vracel míč zpátky na Nkunkua, který upadl v pokutovém území. Rozhodčí však faul neviděl, situaci si nechal ověřit i u videa a pokračuje se ve hře.
83'
Domácí fotbalisté to stále zkouší, stále ale neúspěšně.
81'
Felix Zwayer musel ústně domluvit Günterovi, po jeho faulu domácí nevyužili nabídnutý přímý kop.
80'
Další akci Lipska zastavila obrana hostů již v samém zárodku.
79'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Dominik Szoboszlai.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Roland Sallai.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Nils Petersen.
78'
Domácí mužstvo musí s přechodem vpřed začít až od vlastní šestnáctky.
77'
Nebezpečný centr musel opět likvidovat hostující gólman.
76'
Na druhé straně ve velké rychlosti zakončoval z úhlu Forsberg, znovu pozorný Flekken kryje jeho střelu.
76'
Zapomenutý Demirovič se dostal uvnitř domácí šestnáctky k hlavičce, kterou ale poslal pouze doprostřed brány, kde stál připravený Gulácsi.
74'
Ofenziva Lipska svírá obranný blok Freiburgu hodně hluboko v poli, po nedovoleném zákroku Hölera přišla standartní situace. Tu ale domácí v šanci neproměnili a míč si našel Flekken.
73'
Další rychlý zisk balónu ze strany domácích.
72'
Dani Olmo posílal nebezpečný míč do šestnáctky Freiburgu, ten však prolétl nikým netečován vedle brány.
72'
Lipsko sice drží balón ve své moci, bohužel pro něj to ale nevede k vytváření potřebných šancí.
70'
Defenziva Freiburgu je stále úspěšná v bránění svého vedení, domácí si žádné gólové příležitosti vytvářet nedokáže.
69'
Po další nepřesnosti musel být v pohotovosti Mark Flekken, jelikož míč zamířil po sražení na jeho bránu. Nijak nebezpečná situace to ale rozhodně nebyla.
68'
První žlutou kartu vidí oprávněně za svůj nedovolený zákrok Benjamin Henrichs.
67'
Velmi rychlé se přesouvá Lipsko opět do blízkosti vápna Freiburgu, odkud se snaží vymyslet nějakou zajímavou příležitost.
66'
Gvardiol musel za balónem spěchat dozadu, nakonec vše zvládl a po ofenzivním faulu Demiroviče je hra přerušena.
65'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Nico Schlotterbeck, přichází Kiliann Sildillia.
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Woo-Jong Džong.
64'
Opět se octl na hrací ploše a dožaduje se vytřídání.
64'
Tak nakonec bek Freiburgu hřiště nejspíše opustí.
63'
Po přišlápnutí od domácího obránce si Schlotterbeck vyžádal ošetření, po kterém by se měl opět zapojit do hry.
62'
Nico Schlotterbeck zůstává po souboji s Orbanem v bolestech na zemi.
61'
Dani Olmo se pokusil z otočky ohrozit Flekkena, jeho zblokovaný pokus ale pouze neškodně doskákal ke gólmanovi hostů.
60'
Benjamin Henrichs se ihned po nástupu na hřiště snažil vytvořit nebezpečnou příležitost, jeho střílený pas ale jenom prolétl šestnáctkou.
58'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází André Silva.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Dani Olmo.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází Benjamin Henrichs.
58'
Svěřenci Domenica Tedesca jen sledují přihrávky hostující obrany, do kterých se zapojuje i brankář.
57'
U míče znovu Flekken po nepřesné přihrávce Orbana.
56'
Chvilku mohli s míčem pracovat hráči Freiburgu, to už ale opět neplatí.
55'
Skálopevná defenziva hostů maří veškeré záblesky nadějí domácích na vyrovnání.
54'
Domácí mančaft nepouští Freiburg přes půlicí čáru a stále kombinuje na polovině svého dnešního soupeře.
53'
Lienhart odkopl další pas mířící do pokutového území hostů.
51'
Stále se domácí fotbalisté snaží něco vymyslet s balónem na svých kopačkách. Jistá obrana Freiburgu ale vznik šancí nedovoluje.
50'
Adresátem sice být neměl, i tak ale Nico Schlotterbeck zasahuje a odvrací hrozící nebezpečí. Následná snaha Poulsena zastavena, odkopávat od branky bude Mark Flekken.
50'
Po Gvardiolově prudkém centru přijde na řadu další roh.
49'
Ofenzivní akce Lipska končí rohovým kopem, který vyboxoval Flekken.
48'
Günter nerozehrál přesně, následný pas Poulsena ale rozeběhnutého spoluhráče nenašla.
47'
Míč mají v držení momentálně hosté, obránci si v kombinaci vypomáhají i se svým brankářem.
46'
Yussuf Poulsen si vynutil dobrým pohybem faul na útočné polovině.
46'
Freiburg ihned po rozehrávce druhého poločasu poslal dlouhý nákop, který odvrátila obrana Lipska.
46'
Máme za sebou první poločas, který byl po většinu svého trvání velmi opatrný. Ani jeden z týmů se do nějakých větších příležitostí dostat nedokázal, mimo jedné akce z osmatřicáté minuty. Po prostrčení se dostal sám před brankáře Gulácsiho Ermedin Demirovič, který vstřelil prozatím jedinou branku dnešního duelu.
45+2'
45+2'
Sám Angeliño rozehrál tuto příležitost, jeho centr ale zneškodnila obrana Freiburgu a následný střelecký pokus Klostermanna na brankáře Flekkena neprošel.
45+1'
Lipsko tlačí na svého soupeře a po faulu Küblera na Angeliña přichází přímý kop ze zajímavé pozice.
45'
Nad rámec první půle jsou nastaveny dvě minuty.
45'
Hostující obránce je v pořádku a vrací se na své místo.
44'
Lienhart si vybral čas na ošetření, které v tuhle chvíli pokračuje mimo hrací plochu.
43'
Hlavní sudí viděl v souboji před bránou Flekkena útočný faul Orbana. Opakované záběry potvrzují, že toto rozhodnutí Zwayera bylo správné.
42'
Po faulu na Poulsena přišla standartní situace ve prospěch domácích. Přes jistou a pevnou defenzivu se však zatím Lipsko nemůže dostat.
41'
Od postranní čáry posílal Angeliño balón přímo do vápna, opět zasáhla pozorná obrana Freiburgu.
40'
Okamžitě po inkasovaném gólu se Lipsko snažilo proniknout na polovinu soupeře, dobře však zapracovala hostující defenziva.
38'
Freiburg právě vstřelil branku!
A máme tu první gól zápasu, který vstřílí ERMEDIN DEMIROVIČ! Bosenský fotbalista se po trochu šťastném odrazu zjevil před Gulácsim, kterého dokázal dloubáčkem překonat – 0:1!
36'
S míčem nyní pracují fotbalisté Freiburgu, jejich příležitost ale ukončuje odpískaný ofsajd.
34'
Angeliño si pohlídal rozvíjející se akci na levé straně hřiště a zastavil snažení hostů. O chvíli později předvedl dobrý defenzivní přehled také Willi Orban.
33'
Christopher Nkunku se dostal po pravé straně po pase Poulsena až do pokutového území Freiburgu, vyběhnutého Flekkena chtěl šikovně přehodit, jeho oblouček byl al příliš vysoký.
32'
Opět začíná Lipsko s kombinací až z vlastního území. Haidara byl následně faulován, celá situace se však odehrála daleko od brány hostů.
31'
Přímý volný kop přímé ohrožení brány nepřinesl, Gvardiolova střela zpoza šestnáctky trefila jen blokujícího protihráče.
30'
Manuel Gulde přidržel Nkunkua, tento zákrok rozhodčí Zwayer označil jako nedovolený.
29'
Kübler nedostal od Flekkena dobrou přihrávku, a k míči se tak může vrátit domácí ofenziva poblíž vápna Freiburgu.
28'
Poulsen si pádem na úrovní pokutového území řekl o faul, který ale sudí nezaznamenal a posoudil celou situaci jako čistou.
27'
Velmi důležité utkání mezi čtvrtým a pátým celkem německé Bundesligy probíhá prozatím bez větších příležitostí.
26'
Ztráta domácích vybídla k útoku útočníky hostů, obrana Lipska ale napravila svou chybu a zamezila rozvoj ofenzivní akce soupeře.
25'
Mark Flekken ukázal pevné nervy a rozehrál přesně i před blížícím se protihráčem.
24'
Dobrým napadáním zatím hosté narušují snažení hráčů v červených dresech, ti pokračují v kombinaci daleko od branky Freiburgu.
23'
RB Lipsko krátkými přihrávkami na polovině hřiště kontroluje hru.
21'
Kolmice na Mukieleho byla příliš přetažená a do akce se opět dostal hostující brankář.
20'
Po další nepřesnosti domácí opět o balón přichází. Prvních dvacet minut nám žádnou větší šanci neposkytlo.
19'
Lipsko se momentálně nachází poblíž šestnáctky, nepřesná přihrávka ale putuje k Flekkenovi a ten rozehrává se svými spoluhráči.
18'
Domácí zvyšují procento držení míče, zatím bez náznaku nějaké větší příležitosti.
17'
Prudký míč do vápna si našel ve vzduchu Peter Gulacsi.
16'
Gvardiol požadoval po rozhodčích odpískání faulu, nařízen je však první rohový kop zápasu, k dispozici ho mají hosté.
15'
Série centrů do pokutového území Freiburgu nakonec skončila po zakončení Poulsena v rukavicích gólmana Flekkena.
14'
Demirovič dostal dobrou nabídku do běhu a k míči se skutečně první dostal, zcela osamocen proti defenzivě Lipska ale neuspěl.
13'
Po neshodě mezi Kamplem a Poulsenem míč opouští hřiště.
12'
Nebezpečný pas zleva do vápna posílal Grifo, našel ale pouze Klostermanna a Lipsko se přesouvá na polovinu svého soka.
11'
Gulacsi musel předvést první zákrok zápasu. Nico Schlotterbeck vypálil z velké dálky, domácí brankář nadvakrát střelu zkrotil.
10'
Günter se zlobí na hlavního sudího, domníval se, že měl jeho tým dostat výhodu rohového kopu, což potvrdil i opakovaný záběr. Rozhodčí Zwayer ale nařizuje odkop.
9'
Skvělou práci odvedla domácí obrana a útočící hráče ve světle modrých dresech k ničemu nepustila.
8'
Stále sledujeme rychlé výměny ve vlastnictví míče, Gvardiol fauloval a Freiburg dostane k dispozici standartní situaci.
7'
Demiroviče si pohlídal dobrým obranným zákrokem Gvardiol a k balónu se vrací domácí.
7'
Dlouhý pas právě na Nkunkua zlikvidoval Flekken včasným výběhem.
6'
Nejlepší střelec Lipska Christopher Nkunku zůstal chvíli ležet na hrací ploše, bude však v pořádku a pokračuje ve hře
5'
První náznak útočné akce měl na svědomí Freiburg, Kübler si ale nepohlídal své postavení a je odpískán ofsajd.
4'
Lipsko se konečně přesouvá s míčem na území soupeře. Forsberg ale fauluje a dopředu bude moct přejít hostující celek.
3'
Opět sledujeme kombinaci domácího mužstva na úrovni půlicí čáry.
2'
Faul Nkunkua přerušuje snažení Lipska a balón už mají v držení fotbalisté Freiburgu.
1'
Domácí začínají s míčem na kopačkách a snaží se přesunout na útočnou polovinu.
1'

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Klostermann, Orban, Gvardiol – Mukiele, Kampl, A. Haidara, Angeliño – Forsberg – Y. Poulsen, Nkunku.
Náhradníci: Martínez – T. Adams, Halstenberg, Henrichs, Laimer, Olmo, André Silva, Simakan, Szoboszlai.
Trenér: Tedesco D.

SC Freiburg: Flekken – Gulde, Lienhart, N. Schlotterbeck – Kübler, M. Eggestein, Haberer, Günter (C) – Höler, Demirović, Grifo.
Náhradníci: Uphoff – Džong, Petersen, Sallai, Schade, K. Schlotterbeck, Sildillia, Siquet, Wagner.
Trenér: Streich C.

Rozhodčí: Zwayer F..
Vzájemná utkání
Obě mužstva se potkají v této sezóně podruhé, první vzájemné klání skončilo na hřišti Freiburgu smírně 1:1.

Sezóna 2021/2022
8. kolo – Freiburg vs. Lipsko – 1:1
Sezóna 2020/2021
7. kolo – Lipsko vs. Freiburg – 3:0
24. kolo – Freiburg vs. Lipsko – 0:3

SC FREIBURG

Do Red Bull Areny přijede pátý Freiburg, který se taktéž nachází v dobrém rozpoložení. Hostující celek má v tabulce Bundesligy čtyřicet bodů, stejně jako jejich soupeř. Hosté si do Lipska přiváží sérii tří výher v řadě, poslední vítězství přišlo proti Bochumu ve čtvrtfinále německého poháru. Útočná síla není na první pohled tak silná, i tak ale nastříleli svěřenci Christiana Streicha solidních devětatřicet gólů. Na co se ale Freiburg spoléhá především, je obrana. Žádný tým nedostal v německé nejvyšší soutěži méně branek a díky tomuto faktu se hosté drží na pozicích, které by je posunuly do evropských pohárů pro příští ročník.

Koho sledovat?
Těžko vyzdvihnout na soupisce Freiburgu nějakého suverénního lídra, nejblíže k tomuto "ocenění" má ale nejspíš Ital Vincenzo Grifo. S 11 body (5G+6A) je nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Pětkrát se trefil také útočík Lucas Holer.

RB LIPSKO

Čtvrtý tým tabulky drží poslední místo zajišťující přímý postup do Ligy mistrů i díky skvělé formě, ve které se Lipsko nachází. V předešlých jedenácti utkáních totiž domácí prohráli pouze jednou (na půdě vedoucího Bayernu) a poskočili na nejvyšší příčky. Za čtyřiadvacet ligových kol posbíralo Lipsko 40 bodů, průměr vstřelených branek na zápas převyšuje číslo dvě. Více gólů dokázaly nasázet jen tři týmy, které jsou před domácím mužstvem. I v defenzivě to východoněmeckému mančaftu šlape a během předchozích čtyř duelů inkasoval jen dva góly.

Nejzářivějším jménem je v této sezóně rozhodně Christopher Nkunku, který má na svém kontě čtrnáct branek a sedm asistencí. V sestavě by neměl chybět ani desátý nejlepší střelec ligy Andre Silva. Ten nastřádal prozatím devět úspěšných tref.
V rámci pětadvacátého kola německé Bundesligy spolu svedou souboj celky z vrchních pater tabulky, RB Lipsko a SC Freiburg! Úvodní výkop je naplánován na 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.