Bundesliga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Bayern - 1. března 2024   20:30

Freiburg
12' Günter (Höfler) • 87' Höler (Gregoritsch)
2:2
(1:1)
Bayern
35' Tel   • 75' Musiala
Freiburg
Atubolu – Sildillia, Ginter, Gulde, Günter (C) – Dōan (77. Weißhaupt), Eggestein (85. M. Philipp), Höfler, Grifo (64. Röhl) – Sallai (77. Gregoritsch), Höler.
F. Müller – Keitel, Makengo, Muslija, Szalai.
Jablonski – Koslowski, Beitinger
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
34700 diváků
Bayern
Neuer (C) – Kimmich (64. Laimer), Kim Min-čä, Dier, Guerreiro (64. Davies) – Pavlović, Goretzka – Tel, Th. Müller (76. Choupo-Moting), Musiala (83. Upamecano) – Kane.
Ulreich – Zaragoza, Zvonarek.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 12:12. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:7.
Máme za sebou velmi pěkný zápas s velmi zajímavým závěrečným výsledkem. Hosté dokázali v průběhu druhého poločasu otočit vývoj zápasu a vedli 2:1, jenže domácí fotbalisté Freibugu se nevzdali a v závěrečném náporu dokázali srovnat na konečných 2:2. Pro hosty je to další velmi nepříjemné ztráta v boji o mistrovský titul, domácí budou pochopitelně mnohem spokojenější.
90+4'
90+4'
Lucas Höler fauloval takticky ve středu pole, dostává žlutou kartu.
90+4'
Poslední minutu zápasu odstartovali s míčem na kopačkách hráči Freiburgu.
90+3'
Zoufalý nápor Bayernu zatím žádnou šanci nepřinesl.
90+2'
Hosté teď vrhají poslední zbytky sil do ofenzivy. Domácí se budou již pouze bránit.
90'
Hraje se poslední minuta normální hrací doby. Domácím se daří držet balon ve středu pole.
89'
Mathys Tel se dostal do další střelecké pozice, tentokrát ale slabě zamířil do míst, kde stál brankář Noah Atubolu.
89'
Hra se samozřejmě obrací a nyní jsou to opět hosté, kdo se žene za zakončením.
87'
Freiburg právě vstřelil branku!
Po dlouhém autu do vápna se balon od Gregoritsche dostal k LUCASI HÖLEROVI, který pohotovou ranou poslal balon přesně do míst, kam nemohl Neuer dosáhnout – 2:2!
86'
Závěrečné minuty se hrají na polovině Bayernu. Hosté se musí hlavně bránit.
85'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Maximilian Philipp.
85'
Kousek před vápnem byl zasažený Noah Weißhaupt. Vypadalo to na standardku pro domácí, avšak hlavní rozhodčí naopak odpískal faul Weißhaupta.
84'
Fotbalisté z Bavorska jsou teď již zataženi do hlubokého defenzivního bloku. Nikam se neženou a čekají, s čím přijde soupeř.
84'
Po centru z levé strany hlavičkoval zády k bráně Maximilian Eggestein, z velmi těžké pozice poslal míč hodně mimo a Neuer zasahovat nemusel.
83'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Dayot Upamecano.
82'
Hráči Bayernu se pochopitelně nikam již neženou. Šetří každou vteřinku a vyhlížejí konec zápasu.
81'
Na druhé straně si snadný zákrok připsal gólman Manuel Neuer.
80'
Aleksandar Pavlović zkusil štěstí ranou zpoza vápna, svůj pokus ale poslal hodně mimo.
80'
Pomalu se blíží závěrečná desetiminutovka dnešního zápasu. Hosté dokázali otočit vývoj utkání, teď potřebují vedení udržet.
79'
Žlutá karta pro tým Bayern Mnichov (Aleksandar Pavlović).
77'
ze hřiště odchází Ricu Dōan, přichází Noah Weißhaupt,
ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Michael Gregoritsch.
76'
ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Eric Choupo-Moting.
75'
Bayern právě vstřelil branku!
JAMAL MUSIALA se trefuje po krásné individuální akci! Uvnitř vápna se doslova propletl přes tři bránící hráče a ranou na zadní tyč poslal hosty do vedení!
73'
Žlutou kartu za nesportovní chování dostal nyní Mathys Tel.
70'
Do zajímavé pozice teď posílal balon Harry Kane, jenže nikoho ze spoluhráčů nenašel.
66'
Hosté se stále více a více snaží a tlačí se do útoku.
64'
ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Merlin Röhl.
64'
ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Alphonso Davies,
ze hřiště odchází Joshua Kimmich, přichází Konrad Laimer.
62'
Hra se v posledních minutách uklidnila a hraje se od vápna k vápnu.
59'
Okamžitě se začal rozcvičovat Florian Müller.
59'
Nepříjemnost pro domácí. Brankář Noah Atubolu se posadil na trávník a nechává se ošetřit. Drží se za pravé koleno.
58'
Centr posílal do vápna Vincenzo Grifo a do odraženého míče se opřel Maximilian Eggestein. Jeho pokus byl ale nepřesný.
57'
Teď budou mít k dispozici rohový kop domácí.
55'
Tel byl u balonu na levé straně hřiště až u postranní čáry. Právě postranní čára hrála proti němu a Tel poslal míč do zámezí.
54'
Mathys Tel se nakonec postavil na nohy a je zpět ve hře.
53'
Uvnitř vápna Freiburgu zůstal na trávníku ležet Mathys Tel. Po jednom ze soubojů chtěli hosté další penaltu nebo přímý kop, znovu se ale jen pokračuje ve hře.
52'
Manuel Gulde teď v poslední vteřině zasáhl před Mathysem Telem, který již napřahoval ke střele.
51'
Centr v podání Erica Diera domácí defenziva bezpečně odehrála.
51'
Kimmichův centr do vápna domácí defenziva odvrátila.
50'
Teď tady ale bude další rohový kop pro hostující celek.
48'
Roland Sallai poslal do vápna zpětnou přihrávku na Maximiliana Eggesteina, který v gólové pozici poslal balon těsně nad břevno!
47'
Do velmi zajímavé střelecké pozice se dostal Harry Kane, svou ránu na zadní tyč ale poslal mimo.
46'
Hráči jsou zpět na trávníku, jdeme na druhý poločas!
Skončil nám první poločas zápasu mezi Freiburgem a Bayernem. Sledujeme velmi slušné utkání, během kterého se prosadily oba týmy. Domácí poslal do vedení parádní přízemní střelou kapitán Christian Günter, za hosty pak neméně hezkou střelou zpoza vápna srovnal Mathys Tel. Bayern byl v závěru poločasu aktivnější a jeho převaha se dá očekávat i po změně stran.
45+1'
45+1'
Joshua Kimmich centroval do vápna a hlavičkující Eric Dier hodně protáhl brankáře Noaha Atubolua. Ten ale skokem k pravé tyči balon dobře zastavil.
45+1'
Jamal Musiala byl faulovaný nějakých třicet metrů od domácí brány a bude tu ještě standardka pro hosty.
45'
Ve vápně Freiburgu se nyní velmi šťastně míč odrazil k Musialovi, jenže ten byl už příliš blízko u brankáře Atuboly a ten míč lapil do rukavic.
44'
Kiliann Sildillia se pokoušel centrovat, trefil ale jen obránce před sebou a míč získávají opět hosté.
43'
Balon se na druhé straně odrazil do dobré palebné pozice ke Raphaëlu Guerreirovi, ten ale zamířil také mimo.
42'
Teď měli ale pro změnu šanci také domácí. Ke střela zpoza vápna dostal Maximilian Eggestein, míč ale poslal jen vysoko nad bránu.
41'
Hosté mají v závěru poločasu převahu a tlačí se nadále na polovinu soupeře. Domácí se teď jen brání.
39'
Střelu zpoza vápna nyní nadvakrát pokryl domácí brankář Noah Atubolu.
38'
Centr v podání Kimmicha byl hodně přetažený a i když se hlavičkovat snažil Tel, neměl šanci na úspěch.
37'
Hosté pokračují v náporu a po dalším centru Müllera a po zásahu Ricu Dōana bude následovat další roh pro Bayern.
35'
Müllerův centr do vápna domácí sice odvrátili mimo vápno, jenže tam se k balonu dostal MATHYS TEL, který se rychle otočil a pak parádní ranou zpoza vápna nedal Noahu Atubolovi šanci – 1:1!
35'
Teď tu ale bude rohový kop pro hosty.
34'
Jako přesně teď, kdy znovu pálil Jamal Musiala. Opět ale trefil jen Matthiase Gintera.
33'
Hosté z Bavorska nyní hodně drží balon a začínají být i nebezpeční. Stále tomu ale něco chybí.
32'
Roland Sallai zkusil štěstí ranou zpoza vápna. I on ale trefil jen obránce před sebou a z šance nic není.
31'
Po pádu Harryho Kanea v pokutovém území to vypadalo již velmi nebezpečně. Zdálo se, že by z toho mohla být penalta, avšak nakonec rozhodčí nechal pokračovat ve hře.
29'
O chvilku později centroval z pravé strany do vápna Thomas Müller, avšak dobře pokrytý Harry Kane se k hlavičce nedostal.
29'
Střílet zkoušel z levé strany levačkou Jamal Musiala, trefil ale jen obránce před sebou.
27'
Hosté jsou stále u míče, jenže jejich kombinace středem pole k ničemu nevedou.
26'
Hráči Bayernu se rychle dostali znovu k balonu a již se opět tlačí na polovinu soupeře.
25'
Ve vápně Freiburgu padl k zemi Thomas Müller, pokutový kop se ale po zákroku Matthiase Gintera pískat nebude.
23'
Další velká šance domácích! Po přihrávce na levou stranu si Vincenzo Grifo posunul balon na střed hřiště a přes obránce vystřelil. Jeho technický pokus, po kterém se Neuer jen ohlédl, prolétl tak metr vedle tyče!
21'
Až teď se hosté dostali k balonu, jenže zatím kombinují jen na vlastní polovině.
20'
Nicolas Höfler se už už dostával ke střele uvnitř vápna. Skvěle mu ale balon sebral Mathys Tel.
19'
Hosté teď úplně neví, kde jim hlava stojí. Domácí hrají skvěle a mají tlak.
17'
Po následném rohu domácí znovu zakončili, tentokrát z toho bezprostřední nebezpečí pro branku Bayernu nebylo.
16'
Jenže velkou šanci měl znovu Christian Günter, který se řítil z levé strany sám na Neuera. Ten ale skvěle vyběhl a ještě lépe zasáhl!
14'
Hosté samozřejmě okamžitě zabrali a tlačí se do útoku.
12'
Po velkém tlaku a obrovských šancích domácích se balon odrazil ke CHRISTIANU GÜNTEROVI, který parádní přízemní střelou překonal Neuera!
12'
Obrovské šance domácích! Z levé strany centroval Grifo a hlavičkujícího Sallaie vychytal famózně Neuer! Následně se Sallai dostal ještě k opakovanému zakončení, ale nůžkami poslal balon jen do břevna!
10'
Když už to vypadalo na nebezpečný centr do vápna Fraiburgu, došel si pro míč v pohodě gólman Noah Atubolu.
9'
Bayern se zatím nedostává k žádnému většímu tlaku. Hraje se spíše ve středu pole bez náznaků větších šancí.
7'
Fotbalisté Freiburgu po zisku balonu zatím velmi složitě hledají cestu k bráně soupeře.
5'
Roland Sallai se už už dostával do šance. Po zákroku hostující defenzivy se ocitl na hranici vápna na zemi, přímý kop z toho ale není, protože je signalizovaný ofsajd.
4'
Zatímco hosté zkoušeli hned od úvodu presink, domácí jsou naopak po ztrátě balonu zataženi hluboko na vlastní polovině a čekají na to, s čím soupeř přijde.
4'
Nicolas Höfler byl faulovaný na vlastní polovině, balon budou mít domácí.
3'
Hosté hodně vysoko napadali rozehrávku domácích. K míči se ale dostali nakonec až na vlastní polovině.
2'
Na levé křídlo dostával pas za obranu Lucas Höler. Měl pocit, že je v ofsajdu, a tak v pohybu nakonec nepokračoval.
1'
Dvacet vteřin po úvodním výkopu se ke střele z hranice vápna dostal domácí Vincenzo Grifo, mířil ale v záklonu jen nad bránu.
1'
Vše je připraveno k úvodnímu výkopu, o ten se postarají domácí fotbalisté.
Hráči obou týmů za doprovodu rozhodčích nastupují na hrací plochu. Zápas bude samozřejmě sledovat zaplněný Schwarzwald-Stadion.

SC Freiburg: Atubolu – Sildillia, Ginter, Gulde, Günter (C) – Dōan, Eggestein, Höfler, Grifo – Sallai, Höler.
Náhradníci: F. Müller – Gregoritsch, Keitel, Makengo, Muslija, Röhl, M. Philipp, Szalai, Weißhaupt.
Trenér: Thomas Tuchel

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Kimmich, Kim Min-čä, Dier, Guerreiro – Pavlović, Goretzka – Tel, Th. Müller, Musiala – Kane.
Náhradníci: Ulreich – Davies, Choupo-Moting, Laimer, Upamecano, Zaragoza, Zvonarek.
Trenér: Christian Streich

Rozhodčí: Jablonski – Koslowski, Beitinger.
Dnes domácí Freiburg neprožívá v Bundeslize vůbec příjemné časy. I když mužstvo vedené trenérem Christianem Streichem dokázalo v Evropské lize v minulých týdnech vyřadit francouzské Lens, v nejvyšší německé soutěži se mu vůbec nedaří. Z posledních pěti ligových zápasů uhrál Freiburg totiž pouhý jeden jediný bod a právě kvůli tomu klesl v tabulce až na devátou příčku.
Hostující Bayern Mnichov zatím v letošní sezoně marně stíhá vedoucí Leverkusen. Ten vedený trenérem Thomasem Tuchelem sice o minulém víkendu vyhrál důležitý zápas proti Lipsku (2:1), předtím ale dvakrát v lize prohrál a tyto body budou obhájci trofeje v konečném zúčtování dost možná hodně chybět. Rozdíl mezi vedoucím Leverkusenem a druhým Bayernem je aktuálně již osm bodů a to se fotbalistům z Bavorska bude už jen velmi složitě dohánět.
Čeká nás souboj dvou týmů, které v posledních týdnech neprožívaly zrovna nejlepší období. Přesto je mezi oběma celky velký bodový rozdíl a favoritem budou pochopitelně fotbalisté Bayernu, kteří jsou na druhém místě tabulky a na kontě mají aktuálně 53 bodů. Freiburg je po třiadvaceti odehraných zápasech devátý, když získal 29 nodů.
Hezký páteční večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu 24. kola německé Bundesligy mezi domácím Freiburgem a hostujícím Bayernem Mnichov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.