Rozhodčí Královec ukončil dnešní utkání, ve kterém domácí FC Basilej nestačila na Chelsea FC a podlehla jí 1:2. První poločas příliš zajímavý nebyl, ale padla v něm jedna branka, o kterou se zasloužil už ve 12. minutě Moses. Druhý poločas se hrálo nahoru dolů a bylo se na co dívat. Tři minuty před koncem řádné hrací doby pískl penaltu Královec a Schär bezpečně pokutový kop proměnil. Vypadalo to, že dnešní utkání skončí výsledkem 1:1, ale v poslední nastavené minutě zahrával volný přímý kop Luiz, jenž ze své kopačky vyslal přesnou trefu a dal gól na 1:2. Do odvety tak má lépe nakročeno Chelsea, ale stát se může cokoliv. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: FC Basilej 56% ─ 44% Chelsea FC.
Střely na branku: FC Basilej 4 ─ 6 Chelsea FC.
Střely celkem: FC Basilej 12 ─ 16 Chelsea FC.
90+4
Chelsea právě vstřelila branku!
Volný přímý kop si vzal na starost DAVID LUIZ a vyřešil to výborně. Ze své pravačky vyslal velmi přesnou trefu, která skončila v brance a Sommer se natahoval marně.
90+4
Tato akce dnes bude nejspíš akcí poslední.
90+3
Faulovaný byl Ramires a Chelsea bude zahrávat další standardní situaci.
90+3
Basilej se ubránila bez potíží a míč odvrátila do bezpečí. Chelsea však na útočné polovině zůstává.
90+3
Cole vybojoval rohový kop.
90+2
Chelsea tentokrát nebezpečná nebyla.
90+2
Hlavičkující Terry se ocitl ve stoprocentní šanci, ale trefil pouze Sommera, který balon vyrazil na rohový kop.
90+1
Rohový kop bude zahrávat Chelsea a domácí fanoušci reagují pískotem.
90
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90
Standardní situaci si vzal na starost Mata, ale jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.
90
Chelsea bude zahrávat volný přímý kop.
89
Fabian Schär fauloval a obdržel žlutou kartu.
88
Sommer chyboval, ale Chelsea tuto chybu potrestat nedokázala.
87
Basilej právě vstřelila branku!
FABIAN SCHÄR bezpečně proměňuje pokutový kop a tři minuty před koncem řádné hrací doby srovnává na 1:1.
86
FC Basilej bude zahrávat pokutový kop, ale Královcovo rozhodnutí je velmi zvláštní.
86
Čech sice centrovaný míč vyrazil, ale zazmatkoval a Basilej mohla vyrovnat.
85
Díaz odcentroval míč na bližší tyč, kde Luiz balon odhlavičkoval do bezpečí. Chelsea však stihla vybojovat další rohový kop.
85
Zoua vybojoval rohový kop.
85
Chelsea se před standardní situací ubránila a Ramires balon odhlavičkoval do bezpečí. Basilej však u balonu zůstává.
84
Basilej dostane výhodu standardní situace.
84
Hra po krátkém přerušení pokračuje.
84
Degen zůstává ležet na trávníku a potřebuje lékařskou pomoc.
83
David Luiz fauloval a za svůj prohřešek vyfasoval žlutou kartu.
82
Faulovaný byl Luiz, provinil se Degen.
81
Volný přímý kop si vzal na starost Mata a odcentroval balon ke vzdálenější tyči, kde se ke střele dostal Ivanović, ale střelecký pokus mezi tři tyče neusměrnil.
81
U balonu je Mata společně s Luizem.
81
80
David Degen obdržel žlutou kartu.
79
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Frank Lampard, přichází Oscar.
78
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází David Degen.
77
Luiz se vlastní chybou připravil o míč a Basilej vyrazila do protiútoku. Na pravé straně se uvolnil Salah, ale dal si balon daleko od nohy, a tak se ke střele nedostal. Pozorný Čech včas vyběhl z brány a míč uklidil do své náruče.
75
Díaz podklouzl a dal šanci Lampardovi. Nicméně hráč Chelsea váhal se zpracováním a pak trefil pouze svého protihráče.
74
Díaz si zpracoval míč a dostal se do tutové šance, ale Díaz vystřelil velmi nepřesně a připravil se možná o gól.
72
Nepřesný pokus si připsal Schär, a Čech tak zasahovat nemusel.
72
Útočnou akci Chelsea zastavil sudí Královec, jenž signalizoval ofsajdové postavení, ve kterém se zapomněl Ramires.
71
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Juan Mata.
71
Cole i Dragovic budou v odvetě kvůli kartám chybět.
70
Žlutou kartu vyfasoval Aleksandar Dragovic, ale tato karta byla velmi přísná a ani fanouškům se toto rozhodnutí nelíbí.
69
Královec vytasil ze své kapsičky žlutou kartu, kterou obdržel Ashley Cole.
67
Nepřesnou střelu ze své kopačky vyslal F. Frei.
67
Připraven je Mata, a tak je pravděpodobné, že Chelsea bude střídat.
67
Před Čechovou brankou vznikl ohromný zmatek, ale Streller si špatně zpracoval míč a pak už žádné nebezpečí nehrozilo.
66
Nepřesně vystřelil Ramires a do protiútoku vyráží domácí hráči.
65
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Mohamed Elneny, přichází Jacques Zoua.
65
Domácí tým přichystal další střídání.
63
Místní hlasatel hlásí vyprodáno.
61
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Serey Die, přichází Marcelo Díaz.
59
Lampard hledal centrovaným míčem Terryho, ale našel pouze hlavu svého protihráče, který balon odhlavičkoval do bezpečí.
59
Na druhé straně bude zahrávat rohový kop Chelsea.
58
Elneny odcentroval míč ke vzdálenější tyči, kde se ke střele hlavou dostal Streller, ale jeho pokus byl velmi nepřesný.
57
Basilej bude zahrávat rohový kop a hosté se musí bránit.
56
Nepřesným odkopem se prezentoval Čech a výhodu autového vhazování dostane Basilej.
55
Die se dostal ke střele, ale mířil velmi nepřesně.
53
Hazard dovezl balon do pokutového území, kde se následně prezentoval zpětnou přihrávkou. Ve velkém vápně se ke střele z první dostal Torres, ale trefil pouze Sommerovu tyč.
51
V ofsajdové pasti uvízl Stocker, a tak sudí musel hru přerušit.
49
Chelsea se ubránila i tentokrát a svého soupeře ke střele nepustila.
49
Další roh pro domácí Basilej.
48
Rohový kop pro domácí tým.
48
Ve velkém vápně si připravil míč na pravačku Stocker, ale jeho pokus orazítkoval pouze Čechovu tyč.
47
Z levé strany odcentroval míč do pokutového území Streller, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
47
Hazard si střihl sólo, ale nevyšlo mu. Do protiútoku vyráží domácí celek.
46
Ramires fauloval Parka a Basilej bude rozehrávat.
46
Míč do druhého poločasu uvedli domácí fotbalisté.
46
Střely na branku: FC Basilej 2 ─ 4 Chelsea FC.
Střely celkem: FC Basilej 4 ─ 7 Chelsea FC.
Máme za sebou první poločas, který nijak zajímavý nebyl. Nicméně viděli jsme jednu vstřelenou branku, o kterou se ve 12. minutě postaral hlavičkující Moses, jenž přesnou trefou nedal domácímu brankáři šanci. Hra byla celkem vyrovnaná a vedoucí branky se dočkal soupeř, který měl více štěstí.
Druhý poločas začne přibližně v 22:06.
45
Rozhodčí Královec přidává jednu minutu nad rámec prvního poločasu.
45
Skvělou přihrávku za obranu obdržel Hazard, ale špatně si zpracoval míč a vystřelil velmi nepřesně. Šance to byla obrovská.
44
Torres si střihl nůžky, ale střela mu vůbec nesedla. K odraženému míči se dostal Hazard, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou, a tak se skóre nezměnilo.
43
U míče jsou stále domácí fotbalisté, ale ke střele se v posledních minutách zatím nedostali.
42
Teď už jsou hráči Basileje v blízkosti středového kruhu, ale Chelsea rozehrávku napadá.
42
Domácí fotbalisté kombinují na vlastní polovině a pomalu se přesouvají do středu hřiště.
40
Schär fauloval Terryho, ale hráč Chelsea bude v pořádku.
39
FC Basilej má míč na kopačkách o něco častěji, ale do gólových situací se moc nedostává.
37
Park fauloval Hazarda a hosté dostali výhodu standardní situace. Nicméně Chelsea z volného přímého kopu nevytěžila vůbec nic.
36
Do skvělé situace se probojoval Ramires, ale Sommer svůj tým podržel a míč vypíchl do bezpečí.
34
Míč na střelu si připravil Torres, ale trefil přesně to místo, kde se nacházel Sommer, který bez potíží střelecký pokus zneškodnil.
33
Na pravé straně se uvolnil Salah a následně obdržel přihrávku. Salah pak balon odcentroval do pokutového území, ale připravený Čech vyskočil ze všech hráčů nejvýše a míč uklidil do rukavic.
33
Basilej kombinuje ve středu hřiště a pomalu se přesouvá na útočnou polovinu.
32
Ivanović fauloval a sudí musel hru přerušit.
31
Torres se ocitl v šanci, ale trefil pouze bránícího protihráče a nyní bude Chelsea zahrávat rohový kop.
28
Hosté rozehráli nakrátko, ale po malé chvíli o balon přišli.
28
Faulovaný byl Moses a Chelsea dostane výhodu standardní situace.
27
Také Chelsea vybojovala rohový kop, ale připravený Sommer balon vyboxoval do bezpečí. Chelsea však na útočné polovině zůstává.
24
Stocker poslal balon do vápna, ale Chelsea se ubránila.
23
Na druhé straně vybojovala Basilej rohový kop.
22
Die fauloval Hazarda a rozehrávat bude Chelsea.
21
Také Elneny ze své kopačky vyslal střelu, ale ta se mezi tři tyče nevešla.
19
Stocker odcentroval míč do pokutového území, kde se ke střele dostal Salah, ale Čech jeho pokus vychytal.
18
Volný přímý kop si vzal na starost Schär, ale Čech byl připraven a nebezpečnou střelu vytěsnil na rohový kop.
17
Ivanović fauloval Strellera, a tak Basilej dostane výhodu standardní situace.
15
Nyní probíhá hra mezi pokutovými územími.
12
Chelsea zahrávala rohový kop. Lampard odcentroval míč do pokutového území, kde se do zakončení dostal hlavičkující VICTOR MOSES, jenž nedal domácímu brankáři šanci.
12
Lampard se dostal do šance, ale Sommer jeho střelecký pokus zneškodnil a míč vyrazil na roh.
8
Lampard odcentroval míč do pokutového území, ale domácí hráči se ubránili.
7
Chelsea vybojovala rohový kop.
5
Autového vhazování se zmocní Chelsea.
3
Domácí rozehráli rohový kop nakrátko a pak se ke střele dostal Elneny, ale jeho pokus skončil nad Čechovou svatyní.
3
První rohový kop bude zahrávat Basilej.
3
Autové vhazování pro Basilej.
3
Domácí se dostali na útočnou polovinu, ale Čechovu branku neohrozili.
1
Domácí hráči zvolili dresy modro-červené a modré trenýrky.
1
Míč do hry uvedli fotbalisté Chelsea, kteří oblékli bílé dresy s modrým pruhem na hrudi a bílé trenýrky.
1
-3
Stadionem zní hymna Evropské ligy.
-4
Hlavní sudí přivedl dnešní aktéry na zelený pažit.
-5
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.

FC Basilej: Sommer ─ Degen, Schär, Dragovic, Park ─ F. Frei ─ Salah, Elneny, Die, Stocker ─ Streller.

Chelsea FC: Čech ─ Azpilicueta, Ivanović, Terry, Cole ─ Hazard, Ramires, Luiz, Lampard, Moses ─ Torres.

Rozhodčí: Královec ─ Slyško, Wilczek.
Chelsea FC se do semifinále probojovala přes ruský tým Kazaň, který na domácí půdě porazila 3:1 a na venkovní půdě s ním prohrála 3:2.
FC Basilej se do semifinále dostala přes anglický celek Tottenham Hotspur, se kterým na venkovní půdě remizovala 2:2 a na domácí půdě taktéž remizovala 2:2. O jejím postupu tak musely rozhodnout až pokutové kopy, které hráči Basileje zvládli na jedničku.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Pavel Královec, na čarách mu budou asistovat pánové Roman Slyško a Martin Wilczek. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Antonín Kordula a pomáhat budou také brankoví rozhodčí, kterými jsou Radek Příhoda a Michal Paták.
Fotbalovým jevištěm dnes večer bude St. Jakob-Park v Basileji.
Dobrý večer, vítejte u komentovaného přenosu mladší sestry Ligy mistrů, kterou je Evropská liga. V osmifinále přivítá FC Basilej svého soupeře Chelsea FC. Komentářem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.