Utkání napínavé až do samého konce je za námi.

Viděli jsme v něm až překvapivě dobrý výkon domácího Fenerbahce v první půli a na začátku druhé části ještě dokázal alex zvýšit na 2:0 pro Istanbul. Marseille dokázala svůj nápor využít až v 82. minutě, kdy se trefil Valbuena a v úplně samotném závěru snad z poslední možné akce utkání, hlavičkoval po rohovém kopu přesně André Ayew a Marseille tak doslova v posledních vteřinkách vybojovala remízu.

To je k tomuto zápasu pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek večera.
90+4
Marseille právě vstřelilo branku!
V poslední minutě nastavení se to hostům přeci jen povedlo! Na rozehrávaný rohový kop vyskočil ve vápnu nejvýše ANDRÉ AYEW a hlavičkou vyrovnává!
90+3
Cheryou centroval, ale jeho pokus nikdo netrefil kromě domácího obránce a bude z toho pouze roh pro Marseille.
90+3
Volný kop pro Marseille.
90+2
Hostům se to nakonec povedlo a domácí málem odkopli míč daleko, ale hráči Marseille jej zachytili a vystřelili, ale Irtegün jejich pokus zblokoval.
90
Blíží se konec základní hrací doby a Marseille znovu rozjíždí akci.
89
Další pokus hostů a další nepřesný, rozehrává Istanbul.
87
Cheyrou vystřelil z ostrého úhlu, ale jeho střela se otřela pouze o vnější síťku.
85
Žlutou kartu dostává J. Ayew.
85
Hosté se rychle snaží o vyrovnání, ale zatím domácí dobře brání území velkého vápna.
82
MATHIEU VALBUENA prošel úplně sám vápnem až před gólmana a dává kontaktní gól. Domácí obrana teď trochu zaspala.
81
A. Ayew se ocitl v dobré příležitosti, ale tentokrát naráží na výborného Demirela.
77
Poslední střídání na straně hostů. J. Ayew nahrazuje Bartona.
78
Sice teď drží míč a útočí pouze Marseille, ke gólu, ani pořádné příležitosti to zatím nevede. Domácí mají dobrý pohyb a nepouští hosty do šance.
76
Další střídání na domácí straně. Bienvenu nahrazuje Sowa.
75
Marseille už ovšem znovu pokračuje v náporu.
74
Domácí teď hru na hřišti trochu uklidnili.
72
Ke střeleckému pokusu se poprvé dostal Gignac, ale jeho střela nebyla přesná.
71
Bekir İrtegün z domácího týmu si vykoledoval žlutou kartu.
70
Tlak hostů stoupá, ale na branku to zatím nestačí.
69
Ayew se ocitl v ofsajdu.
68
Hosté teď na soupeře tlačí, jednu střelu vyrazil Demirel a akce pokračuje.
67
Hřiště opouští Alex, který dnes podal velmi dobrý výkon a zvýšil vedení domácíh na rozdíl dvou branek. Na jeho místo přichází Cristian.
67
Ke střele za domácí se dostal Erkin, ale mířil mimo.
65
Alex zahrává volný kop, ale branku neohrozil.
64
Amalfitano z Olympicu dostává žlutou kartu.
63
Marseille podruhé střídá. Na hřiště přichází Gignac místo Rémyho.
62
Další provinění Kaborého, tentokráte na Mehmeta Topala.
61
Teď prozměnu fauloval domácí Erkin protivníka Rémyho.
60
Kaboré fauloval Alexe a dal tak domácím příležitost volného kopu.
57
Fenerbahce právě vstřelilo branku!
Mahmet Topuz přihrál na ALEXE DE SAUZU, který dává druhý domácí gól!
56
Hosté v další dobré příležitosti! Ale Demirel situaci řeší.
54
Z rohového kopu, který zahrál Alex se domácí k žádné příležitosti nedostali.
53
Na druhé straně zblokovaná střela Sowa.
50
Hosté teď trefili břevno!
49
Demirel rozehrál, ale u míče je znovu Marseille.
48
Hosté se nakonec dostali i ke střele, která ovšem neměla nárok překvapit Demirela.
47
Marseille začala aktivněji.
46
Druhý poločas začne přibliřně ve 20:02.
První poločas je za námi.
Domácí Fenerbahce v něm předvedlo velmi sympatický výkon a díky krásně vydařené souhře vede zásluhou Erkina 1:0.
45
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
45
Akci hostů teď na hranici velkého vápna zastavili domácí obránci.
43
Valbuena teď měl zajímavý pokus, ale jeho střela mířila těsně nad břevno Demirelovi branky.
42
Už první poločas nám nabízí první střídání a to na straně Marseille. Hřiště opouští N'Diaye a přichází Cheyrou.
42
Do dobré příležitosti se teď mohl dostat prozměnu Alex z Istanbulu, ale nedosáhl na míč.
41
Fenerbahce pohledně kombinovalo, ale jejich akci zastavila obrana v bílých dresech a dopředu jde Marseille.
40
Meirelesova střela z větší dálky neohrozila Mandandu.
38
A. Ayew dostává žlutou kartu.
37
Zajímavá situace před Demirelem. Ve velkém vápnu se s míčem ocitl Ayew a několik jeho spoluhráčů, ale domácí se dobře vrátili a nedali hostům prostor k zakončení.
37
To se nakonec povedlo, ale akce vedla pouze k Demirelovi a tak rozehrávají domácí.
36
Marseille je s balónem na své polovině a snaží se projít dál dopředu.
34
Alex teď zkoušel přihrávat před bránu, ale od hostujícího obránce se míč odrazil zpět k němu a mimo hřiště. Bude vykopávat Mandanda.
33
Hosté teď velmi dobře napadají a na obranné polovině domácích jim sebrali míč.
31
Další protiútok domácích, ze kterého bude volný přímý kop.
30
Hosté teď na půlce ztratili míč a Fenerbahce mohlo jít do protiútoku, na Sowa byl míč ale příliš rychlý.
28
Domácí CANER ERKIN si narazil s hráčem Ali Kaldırım a sám nekompromisně prosřelil gólmana Mandandu.
26
Pokus o nahrávku před bránu zachytil Demirel a vyřešil celou situaci.
26
Hosté kombinují před velkým vápnem Istanbulu.
24
Mandanda vykopává daleko dopředu, kde o míč bojuje Ayew, ale domácí se ubránili.
23
Tak ani z této situace není nic, než jedna velmi nepřesná střela na Demirela.
22
Standardní situaci budou mít hosté, z poměrně veliké dálky.
21
Míč je v moci domácích, ale nedaří se jim nic vymyslet.
20
Valbuena rozehrál, ale hosté svého soupeře neohrozili.
19
Barton teď zkoušel centrovat do vápna domácích, ale bude z toho pouze roh.
18
Až teď jej dokázali domácí obránci obrat o míč a budou rozehrávat.
18
Marseille přenesla hru na druhou stranu soupeřovi půle, jinak stále stejná situace.
17
U míče je teď Marseille a kombinuje na polovině soupeře.
16
Rohový kop rozehrával Alex, ale hosté nebezpečí znovu zažehnali.
16
Sow se snažil centrovat před bránu, ale hostující obránce jeho pokus zblokoval pouze na roh.
15
Marseille svému soupeři nic nedovoluje a Istanbul tak znovu rozehrává ze své poloviny.
14
Útočná akce francouzského týmu ztroskotala na domácí obraně a Fenerbahce se můžep okusit zaútočit.
13
Centr na Bartona z Olympicu, ale příliš dlouhý.
12
Centr na Sowa, ten ale byl v ofsajdové pozici.
11
Istanbul se snažil vymyslet útočnou akci, ale Marseille je zahnala zpět na půlku.
10
Volný přímý kop teď zahrával Valbuena, ale jeho pokus se odrazil pouze od İrtegüna.
8
Domácí už jej o mič připravili a sami se snaží postupovat dopředu.
7
Na středu hřiště teď kombinuje Marseille, ale nedaří se jí dostat k velkému vápnu Fenerbahce.
6
Střelu domácí útočníka teď Mandanda jen tak tak vyrazil pouze na rohový kop.
4
Rémy fauloval İrtegüna.
3
U míče jsou zatím pouze domácí.
1
Již v první minutě Fenerbahce ohrozilo branku hostů! Alexovu hlavičku vyrazil Mandanda do břevna a následně byl Ayew v ofsajdu.
1
Oba týmy již nastupují na hřiště.

Fenerbahce Istanbul: Demirel - Irtegün, Yobo, Ali Kaldirim, Gönül - Topal, Meireles - Erkin, Alex (K), Topuz - Sow.

Olympique Marseille: Mandanda - Fanni, N Diaye, N Koulou, Morel - Kaboré, Barton, Amalfitano - A. Ayew, Rémy, Valbuena.

Rozhodčí: Bebek - Petrović, Grgić - Conjar.
Dobrý večer,

poslední dva večery a odehrálá úvodní utkání Ligy mistrů a dnes budeme sledovat zajahovací utkání Evropské ligy, ve kterém se střetnou Fenerbahce Istanbul a Olympique Marseille.

Marseille je zatím letos prakticky stoprocentní. Od poloviny srpna vyhrála všechna utkání Ligue 1 a vede ji tak bez jediné ztráty bodu.
Jediný případ, kdy si letos nepřipsala vítězství byl právě ve 4. předkole Evropské ligy, kdy doma remizoval s Sheriffem Tiraspol 0:0, ale díky předchozí výhře 2:1 na hřišti soupeře jim tento výsledek k postupu stačil.

Fenerbahce je na tom o něco hůře. V turecké Superlize drží prozatimní čtvrtou příčku, když má po čtyřech kolech na svém kontě 8 bodů za 2 výhry a 2 remízy. Svůj poslední zápas odehrála v neděli, kdy na svém hřišti porazil Mesin 2:1.

Oba celky na sebe ještě na evropské scéně neměli tu čest narazit, takže to dnes bude vůbec jejich první vzájemná střetnutí.

Čeká nás dnes nejspíš velmi zajímavý zápas a těžko v něm hledat favorita. Papírově se dá říct, že Marseille je lepším týmem, ale Istanbul hraje doma a určitě nedá nic zadarmo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.