Nakonec se nastavovalo pět minut, ale už je konec. Domácí tak získávají tři body a jsou hodně blízko postupu do další fáze. Hosté už nemají šanci jít dál. Dnes byli do padesáté minuty aktivnějším týmem, pak si ale nechali vstřelit tři branky a odjíždějí bez bodu. Tolik z tohoto přenosu, díky za pozornost a příště napočtenou.
90+3
...posléze také Ballesteros a Schilder, jenž si něco vyřizovali asi ne zcela korektním způsobem.
90+3
90+2
Ještě se žlutí na obou stranách. Nejprve vidí žlutou Bengtsson...
90
Nastavují se čtyři minuty a Pedro Ríos měl na kopačce hattrick, ale Mihaljov mu oslavu překazil robinzonádou. Pěkná akce obou aktérů této akce.
88
Levante právě vstřelilo branku!

Opět byla hostující obrana hodně otevřená, což nedělalo problém PEDROVI RÍOSOVI. Ten dostal ideální přihrávku před bránu, kde si počínal naprosto chladnokrevně. Mihaljov sice reklamoval ofsajd, ale rozhodčí jasně ukazuje, že gól platí. V závěru utkání tak přišla ještě jedna branka a pro hosty je to poměrně krutý výsledek.
87
Za potlesku diváků dochází k poslednímu střídání trenéra domácího výberu. Odešel autor první branky Míchel, na zbytek duelu nastupuje
85
V ofsajdu také Angel, který se hodně zlobí, že rozhodčí jeho akci nepustili.
84
Střídající Cabral se dostal mimo hru.
82
Utkání se prakticky dohrává, Levante bezpečně kontroluje průběh duelu.
78

Je zřejmě rozhodnuto. Do otevřené obrany vběhl Míchel, přesným centrem našel na malém vápně PEDRA RÍOSE, který neměl problém míč uklidit podruhé do Mihaljovovy svatyně. Teď už to pro Twente bude hodně kritické.
77
Marná snaha hostů pokračuje, stále se nemohou prosadit a už to s nimi nevypadá dobře.
75
Střídající Angel neudržel nervy na uzdě a zbytečně zakopl míč. Za to byl také náležitě oceněn.
74
Janssen v postavení mimo hru, domácí výrazně otupili snahy soupeře, ten je teď v hodně špatném rozpoložení.
73
Druhé střídání připravil kouč Martínez. Ze hry do kabin poslal Gómeze, do boje se pouští García. Měl by pomoci obraně s bráněním těsného výsledku.
72
Hodně nepřesná střela Tadiče, který zkoušel ránu z hranice velkého vápna. Navas mohl jen klidně kontroval průběh celé události. Navíc Gómez následně inkasuje žlutou kartu.
72
Rodas je dalším potrestaným hráčem, nyní vyfasoval žlutou kartu.
71
Hodně rychlé poslední střídání hostujícího trenéra. Ze hry stahuje Landzaata a na posledních dvacet minut jde zkusit své štěstí Janssen.
70
Jenže Angel trefil pouze Rodase a míč je v moci hráčů Levante.
69
A budou dál, po faulu na Gastaignose budou hosté zahrávat standardku ze zhruba dvadvaceti metrů.
68
Levante se začalo bránit, hosté opět velice nepříjemně dotírající na Navasovu bránu.
66
Domácí zahrávali trestný kop těsně před pokutovým územím. Mihaljov musel vytěsnit krásnou střelu Míchela, která šla do šibenice. Stav se však nemění.
65
Střídat se rozhodl i domácí lodivod. Gekase nahrazuje Angel.
63
A následně má dohráno Braafheid a na jeho místo jde Cabral.
62
První reakce je zde. Trenér Steve McClaren střídá. Ze hřiště stahuje Gutiérezze a přichází Schilder.
61
Na řadě je teď Twente, aby svůj tlak a šance přetavilo v branku. Na druhou stranu tato branka může výrazně pomoci domácím, kteří byli do této chvíle bezzubí.
59

Je to tady. Domácí otevírají skóre, přičemž do této chvíle nebyli lepším týmem. Jenže zatím rozhodla jedna akce, jeden centr, který ve vápně odvracel nešťastně rukou Gómez. Z nařízené penalty si bez problémů poradil MÍCHEL. Ač Mihaljov vystihl směr, neměl na přesně umístěnou střelu zbraně. Levante tak jde do vedení.
58
Tak to jsou věci. Tadič zahrál rukou ve snaze zabránit centru a domácí budou kopat penaltu. Z hodně nenápadné akce a snad první vážnější v tomto poločase, mohou jít domácí do vedení.
57
Gastaignos chtěl střelou po zemi překvapit Navase, ten ale míč viděl a lapil ho do náruče.
55
Byl však přetažený a míč končí daleko od brány Navase. Domácí jsou jako opaření, vůbec se jim nedaří a Twente je mnohem více nastěhované před bránou Levante.
55
Vzápětí další.
54
I Tadič dnes hraje velice dobře, Twente opět přidává pod kotlem a hrozí z každé možní akce. Nyní budou zahrávat roh.
52
Rychlý kontr hostů málem skončil gólem. Po levé straně unikl Tadič, nacentroval přesně na nabíhajícího Rosalese, ten však Navase nedokázal prostřelit. Domácí brankář podržel své mužstvo v největší šanci momentálně lepšího mužstva.
50
Standardka pro Levante, tu zahrával Diop, leč nedokázal srovnat mířidla a míč končí vysoko nad.
49
Následně byl Brama vystaven do ofsajdu. Ještě je třeba říci, že ani jeden z trenérů neudělal změny v sestavě.
48
Druhý poločas začal nepřesnou hlavičkou Bengtssona. Navas může odkopávat od své brány.
46
Už se nic nestane a první poločas je minulostí. Jak již bylo řečeno, prvních přibližně dvacet minut bylo koukatelných, zbytek poločasu však upadl do šedi průměru a nic mimořádného k vidění nebylo. Na obou stranách jsme sice viděli jakous takous šanci, ale gól nepadl, proto je stav zasloužený 0:0. Druhá půle startuje ve 20:02.
45
Nad rámec prvního poločasu se bude hrát ještě minuta.
44
Na karty vyrovnáno, pokud byl sudí do čtyřicáté minuty celkem benevolentní, nyní se už s níčím nepáře. Žlutá pro změnu pro Douglese.
43
Pomaličku polehoučku směřujeme do cíle prvního poločasu, který byl ze začátku celkem solidní, poté upadl do průměru.
41
Teď už to bude za kartu, Karabelas ve skluzu přejel jednoho z hostujících hráčů a už to muselo být za žlutý kartonek.
41
Necelých pět minut do konce poločasu a domácí zahrávali roh, ale obrana soupeře ho dokázala bezpečně pohlídat.
40
Landzaat pořádně přejel nohy Bramovi, ruský sudí opět ukazuje gestem, že to bylo naposledy. Jinak už by to bylo za kartu.
39
Braafheidovu střelu zablokoval v poslední moment Ballesteros, míč po odrazu míří daleko mimo tři tyče.
37
Hosté jsou v posledních minutách u míče, ale nic kloudného nemohou vymyslet. Připadá mi to jako v házené, takové obléhání z levé strany na pravou a obráceně.
35
Tadič na hranici vápna fauloval a akce hostů je u konce. Oba týmy hrají hodně důrazně a dohrávají souboje. Sudí je však poměrně benevolentní.
34
Celkem pohledný fotbal je ten tam. Hra se začala často kouskovat a přerušovat. Na další výraznější šanci stále čekáme.
33
Nejaktivnější hráč Twente Gastaignos, byl rovněž v ofsajdové pasti.
31
Na druhé straně vše přerušil sudí pro faul Diopa, jenž byl v ofsajdu.
30
Nepovedená přihrávka Landzaata kazí celkem slibně se rozvíjející se akci.
29
Před Navasem bylo opět husto. Na zadní tyč si nabíhal Chladli a jeho hlavička končí v jeho rukavicích. Byla namířena přesně doprostřed brány.
28
Na to, že stále hustě prší, je trávník v perfektní kondici a hráčům zatím nedělá pohyb problémy. Horší to bude postupem času a koncem zápasu.
26
Gastaignos je při střelecké chuti, jen to nyní zahučelo po jeho ráně. Moc nechybělo a hosté se mohli dočkat.
24
Ale i domácí nechtěji hrát nějakého zanďoura a snaží se útočit. Především zkušený Gekas si šteloval míč na kopačky, sice vypálil, ale jen do protihráče Rosalese. Volejbalovou terminologií by to byly bloky.
23
Jako kdyby ta předchozí akce hostům pomohla a najednou jsou více pohyblivější.
21
A ofsajd to byl více než sporný. Nikdo by se ani nedivil, kdyby branka platila. Ale to je to klasické kdyby. Pokračujeme dál, prozatím sledujeme solidní fotbal.
20
No, ukázalo se, že obrana zas tak pevná nebude. Tadič se totiž za ní dostal a zřejmě jemně tečoval střelu Gastaignose, která zapadla do sítě. Kdyby tak neudělal, branka bude platit a hosté půjdou do vedení. Tak zde máme i tutovku Twente.
19
Po delší odmlce se vydali do útoku také hráči Twente, přes prozatím pevnou obranu se nedokázali dostat.
17
Pěkná akce Levante a Mihaljov musel opět vytasit kvalitní zákrok. Chadli se dostal do střeleckého prostoru, za hranici velkého vápna a hostující brankář musel zasáhnout. Míč vyrazil před sebe, kde v pádu odkopává míč Douglas.
16
Gutiérrez zastaven ze zadu Lellem, domácí zadák může být rád, že to dopadlo pouze ústním napomenutím.
14
Další tvrdá střela na Mihaljova, vyslal ji Iborra, leč jeho pokus zapadl někam na tribunu za bránou. Každopádně domácí zkouší střílet ze všech pozic, což je v takovém počasí správná volba.
13
Tadič je již zpět na hřišti, bohužel stále prší, pro fotbalisty nic příjemného.
12
V krátké přesilovce vypálil Lell, Mihaljov má míč v rukavicích. Domácí jsou mírně aktivnější a také měli v dosavadním průběhu utkání jednu velkou šanci, o kterou se postaral Gekas.
11
Tadič ležel před pokutovým územím v nelichotivé pozici, bude muset být ošetřován.
10
I druhý roh dopadl zhruba stejně jako ten první. Tedy centr byl nepřesný a domácí obrana má míč ve své moci.
9
Odpověď může přijít následně. Hosté zahrávají rohový kop. Po střele Tadiče musel totiž Navase míč vytáhnout nad svou bránu, ale nebyla to nějak složitá situace.
8
Obrovská šance domácího týmu. Po pravé straně unikl Ríos a našel ve vápně zcela volného Gekase. Ten míč šikovně tečoval a Mihaljov se natahoval marně, nicméně míč šel kousíček vedle jeho levé tyče. První gólová akce utkání je na světě.
7
Dá se předpokládat, že na mokrém terénu budou oba týmy co nejvíce střílet. Pro brankáře to nebude nic snadného.
6
Následně vyzkoušel pozornost Mihaljova střílející Gómez, ale míč neměl potřebné parametry. Začínáme slušně.
5
Nebezpečná akce řeckého fotbalisty Fanise Gekase, který se mohl vřítit do brejku, na poslední chvíli mu ukopl míč z nohy Douglas. Kdyby tak neučinil, jde domácí forvard sám na bránu.
5
Zahrál ho na krátko a míč poté ztratil Landzaat, respektive mu na mokrém terénu utekl.
4
První rohový kop pro hostující tým. Zahrávat jej bude Gastaignos.
3
Do první akce se prodíral domácí Gekas, ale obrana Twente si dokázala poradit.
2
Jdeme na to, první jsou u míče domácí fotbalisté.
1
Hráči a rozhodčí nastupují na hrací plochu, která bude dnes velice podmáčená. Utkání bude provázet poměrně hustý déšť, proto nejsou tribuny stadionu dostatečně zaplněny.

Levante UD: Navas - Ballesteros (C), Rodas, Lell, Karabelas - Diop, Iborra, Ríos, Míchel, Gómez - Gekas. Trenér: Juan Ignacio Martínez.

FC Twente: Mihaljov - Rosales, Douglas, Bengtsson, Braafheid - Brama (C), Gutiérrez, Landzaat - Tadič, Gastaignos, Chadli. Trenér: Steve McClaren.

Rozhodčí: Bezborodov - Goluběv, Semenov (všichni RUS).
Náhradníci Levante UD: Manúa - Juanfran, Pedro Lopéz, Pallardó, Barkero, García, Ángel.

Náhradníci FC Twente : Boschker - Wisgerhof, Schilder, Breukers, Boyala, Janssen, Cabral.
FC Twente: Nizozemci jsou na třetím místě této skupiny a v tabulce mají pouhé dva body. Nicméně je třeba borce z Twente alespoň malinko pochválit. Ani jednou nehrohráli a s Helsinborgem a s Hannoverem remizovali shodně 2:2.
Levante UD: Španělé mají na svém kontě doposud z dvou odehraným zápasů tři body. Na svém půdě dokázali porazit Helsingborg 1:0. Jednou však prohráli, a to na půdě německého Hannoveru 2:1.
Hezký fotbalový večer přeji všem fanouškům kopané. Vítám vás u sledování přenosu v rámci Evropské ligy skupiny "L". Dnes proti sobě nastoupí druhý tým tabulky - španělský tým Levante a o stupínek horší FC Twente, které zastupuje holandský fotbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.