Duel je u konce, Tottenham remizoval s Mariborem 1:1 a tabulka se ještě více zamotává. Uvidíme, jak se vyvinou odvety. Evropská liga dnes ještě nekončí, já vás zvu na onlajn přenos ze zápasu Liverpool - Anži Machačkala.
90+2
Poslední vteřinky, hraje se na polovině hřiště.
90+1
Sudí nastavuje pouze dvě minuty.
90
Podle toho, jak domácí střídají, je vidět, že jsou s bodem rozhodně spokojeni. Odchází Tavares, na trávník vlétl Komazec.
88
Vertonghen mohl rozhodnout! Několik metrů za šestnáctkou se opřel do balónu, ale zhruba o metr minul levou tyč branky Mariboru! Handanovič by neměl šanci zasáhnout!
86
Čas na vstřelení nějakého toho gólu utíká velmi rychle, do konce zápasu se již mnoho neuděje.
84
Hosté naposledy mění hráče. Sandro toho má plné zuby a pouští místo sebe Livermoreho.
81
Poslední minuty naopak patří Mariboru, Ibraimi je velmi aktivní, jeho střela byla však zablokována.
79
Mejačova rána minula branku, domácí se snaží o vstřelení druhé branky.
77
Berič už už zakončoval rychlý protiútok, bohužel pro Maribor z ofsajdové pozice.
75
Hosté také střídají, střelce jediného gólu Sigurdssona nahrazuje Dempsey.
74
Maribor připravil také první střídání. Odchází Mezga a zahraje si Filipovič.
73
Naughton dostává žlutou kartu.
72
Hosté mají silný tlak a nepouští slovinské fotbalisty příliš k balónu. Dočkáme se tedy ještě nějakého střeleckého úspěchu?
70
Střela Defoa byla ztečována, ale ani díky změně směru branku domácích příliš neohrozila. Fanoušci si ve druhém poločase na nedostatek zajímavých šancí stěžovat nemohou.
68
Šance v posledních okamžicích střídá šanci! Skóre mohl na stranu Mariboru opět nahnout Mertejl, který se zjevil na penaltovém puntíku a z první však vyprášil pouze rukavice Llorise!
66
Na straně druhé napřáhl Huddlestone, ale jeho střela se také mezi tři tyče nevešla.
65
Ale ani domácí ještě neřekli poslední slovo. S míčem se do vápna dostal Ibraimi a z levé strany otřel balón o boční síť branky Tottenhamu!
63
Rychlý protiútok Mariboru skončil ofsajdem Ibraimiho.
60
Hosté jsou zjevně pokropeni živou vodou a snaží se otočit skóre ve svůj prospěch.
58
Tottenham právě vstřelil branku!
To ale už v současné době neplatí! Velký závar před brankou Mariboru skončil radostí Hotspur, rána Defoa byla sice zablokována, do branky však nadvakrát míč dopravil GYLFI SIGURDSSON - 1:1!
55
Tottenham přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a je nyní mnohem aktivnějším celkem. Ovoce mu to zatím ale nepřineslo.
52
Cvijanovič dostal od Beriče dobrou přihrávku na kraj pokutového území, svoji střelu však přetáhl a asi o metr přestřelil branku hostí.
51
Tottenham rozehrál rohový kop nakrátko, ale po následném centru nic nebezpečného nevzniklo.
49
Tavares měl obrovskou příležitost ke vstřelení druhé branky, ale v dobré příležitosti ho vychytal Lloris! Jeho přízemní střela na francouzského brankáře ve službách Tottenhamu nestačila.
49
Defoe se dokázal objevit za obranou Mariboru, ale v době přihrávky byl v ofsajdu.
48
Hned v úvodu druhého poločasu je žlutou kartou oceněn Mezga za faul na Huddlestona.
46
Do druhého poločasu připravil Tottenham jedno střídání, Townsend končí, místo něj si zahraje Falqué.
46
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je nyní u konce. Maribor, i přesto, že byl trochu pod tlakem, vede 1:0 a to hlavně díky Robertu Beričovi, který po svém sólu určil poločasový výsledek. Tottenham musí rozhodně zabrat a hlavně zpřesnit koncovku.
45+1
Brankář Handanovič bude vykopávat, poté zřejmě rozhodčí ukončí první poločas.
45
Rozhodčí nastaví jen jednu minutu.
44
Tohle Hotspur rozhodně nečekali a jsou velmi zaskočení. Prohrát ve Slovinsku by jim psychicky asi příliš nepřidalo.
42
Maribor právě vstřelil branku!
Tak to se nečekalo! Slovinský tým se dostává do vedení a to zrovna v době, kdy byl pod poměrně silným tlakem. Domácí fandové za to vděčí jen a jen ROBERTU BERIČOVI, který předvedl úžasnou samostatnou akci, sám obešel dva protihráče a poté již jen zasunul míč pod brankářem Llorisem do sítě - 1:0!
40
Mejač si postavil míč, ale minul Llorisovu branku.
39
Maribor dostane dobrou šanci k ohrožení branky, několik metrů za šestnáctkou fauloval Sigurdsson.
37
Berič již dnes podruhé nachytán v ofsajdu.
35
A další šance anglického klubu. Maribor začíná poměrně hodně nestíhat, nyní se brankář Handanovič pouze ohlédl za střelou Defoa. Ta však ale nepatřila mezi nejpřesnější.
33
Začíná se nám zápas rozhýbávat. Další střelecký pokus Tottenhamu sice nemířil mezi tři tyče, ale kdyby to Sandro stočil o trochu více, hosté by jednoznačně vedli!
31
Na centrovaný míč si naskočil Sigurdson, dostal se k balónu a hlavičkou ohrozil branku Mariboru. Jenže ke smůle Tottenhamu namířil přímo do míst, kde stál Handanovič.
28
Hosté přebrali aktivitu a budou kopat rohový kop.
26
Walker vyslal z dálky nebezpečnou střelu, která o několik metrů minula Handanovičovu branku. Rozhodně první slušný pokus, který by mohl rozhýbat dění na trávníku.
23
Lloris si opět po delší době sáhl na míč, ale nic složitého to nebylo. Na střely je to stále 0:0.
21
Zdá se mi, že poslední minuty poněkud více dostaly do hry anglický Tottenham, který kombinuje okolo pokutového území Mariboru. Dovnitř se ale jen tak lehce nedostane..
19
Po centru do vápna fauloval brankáře Handanoviče Vertonghen, všechen vzruch je zbytečný.
17
Sigurdsson faulovaný na půlící čáře, míče si chvilku užijí hráči Tottenhamu.
15
První patnáct minut dnešního klání je za námi a já nemám, co vyzdvihnout. Hraje se především ve středu hřiště, k pokutovému území se blíže dostal jen slovinský Maribor.
13
Rychlá akce hostí skončila na nepřesné přihrávce Sandra.
12
Brankář Lloris ukryl do náruče centr z pravé strany, obrana anglického týmu se může uklidnit.
10
Žádný pohledný fotbal zatím nesledujeme, trochu oživení přinesl chorál domácích fandů.
8
Maribor je v úvodních minutých aktivnější, ale nezaznamenali jsme žádný střelecký pokus.
6
Další akce slovinského týmu skončila ofsajdem Beriče. Ten byl však velmi těsný, ale byl po právu odpískán.
4
Nyní se již museli obránci Hotspuru zapojit, ránu Tavarese však zblokoval Walker.
3
Úvodní minuty nepřinesly žádný vzruch, hraje se především na středu hřiště. Více jsou u balónu domácí fotbalisté, ale blíže k brance se nepodívali.
1

NK Maribor: Handanovič - Mejač, Rajčevič, Arghus - Milec, Mezga, Ibraimi, Cvijanovič, Mertelj - Tavares, Berič

Tottenham Hotspur: Lloris - Vertonghen, Naughton, Waker, Cauker - Huddlestone, Lennon, Sigurdsson, Sandro, Townsend - Defoe

Rozhodčí: Karasev - Averjanov, Kalugin (všichni Rusko).
Tottenham je zatím remízovým králem této skupiny a svoji smůlu bude chtít dnes přetrhnout. Po bezbrankovém výsledku s italským Laziem přišla bitva v Řecku, kde Hotspur vedli po poločase díky Dawsonově gólu 1:0, ale tento výsledek udržet nedokázali. Díky remíze jsou na třetím místě a dnes se budou chtít vyšvihnout na postupová místa.
Právě Maribor neuspěl v bojích o Ligu mistrů, a tak se musel spokojit "pouze" se základní skupinou druhé nejprestižnější soutěže. Do ní vstoupil naprosto úchvatně, když na domácí půdě přejel Panathinaikos 3:0. O branky se postarali Beric, Ibraimi a z penalty Tavares. Ve druhém klání však slovinský tým nestačil nejtěsnějším možným způsobem na Lazio Řím a v tabulce je tak se třemi body na druhé pozici.
Úvodní série zápasů Evropské ligy dnes završuje svoje trvání, poté přijdou na řadu odvety. Zdravím vás při sledování doufejme zajímavého utkání mezi slovinským Mariborem a Tottenhamem Hotspur. Tabulka je po dvou zápasech velmi vyrovnaná a nás čeká boj až do nejkrajnějšího vyčerpání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.