Přenos se aktualizuje automaticky

Je konec! V hektickém závěru se nakonec podařilo Rapidu Vídeň uhájit svůj náskok a může tak slavit první a jediné vítězství v letošním ročníku Evropské ligy. Jedinou branku zápasu vstřelil v prvním poločase Alar. Za zmínku také stojí červená karta Pichlera, rovněž z první pětačtyřicetiminutovky. Toť ode mně pro dnešek vše, přeji dobrou noc.
Konec zápasu.
90+3
Nad rámec normální hrací doby se bude hrát další tři minuty.
89
Poslední minuty zápasu se odehrávají v bojovném duchu na obou stranách. Nyní to byl hostující tým, který mohl dát gól. Jeden z hráčů ve žlutém se prokličkoval až do vápna Rapidu, ale Königshofer předvedl parádní reflexní zákrok, a tak se skóre nemění.
88
Rapid mohl navýšit náskok nad svým soupeřem! Přihrávka ze strany na úroveň penaltového puntíku jen prošla vápnem až do zámezí. Kdyby však nabíhající Boyd byl o pár vteřin pomalejší, pravděpodobně by branku vsítil.
86
Domácí Boyd se dnes poprvé dostal ke střele. Jeho prudký projektil hostující brankář vyrazil pouze před sebe, ale protože kolem něj široko daleko nikdo nebyl, bez problémů si pro kulatý nesmysl došel.
85
K údivu všech Charkov nic nevymyslel a rozehrávat bude Königshofer.
84
Rapid se musí opět bránit, neboť hosté vybojovali další rohový kop z pravé strany.
83
Roh pro Metalist opět končí odkopem od domácí brány.
81
Hosté byli blízko k vyrovnání! Technické střele Marlose z hranice vápna chybělo pouze pár decimetrů, míč ale pouze orazítkoval levou tyč Königshoferovi branky!
80
Po dlouhé době jsme viděli střelu, tentokrát zakončoval hostující Blanco, jehož ránu domácí brankář vyrazil jenom před sebe. Akce ale skončila odpískáním dalšího útočného faulu Charkova.
79
Ne, hosté získali míč a ženou se do protiútoku. Akci ale chybí rychlost, a tak není divu, že se Rapid snadno ubránil.
78
Domácí jsou na polovině Charkova, dokáží něco vymyslet?
76
Dochází k dalšímu střídání na straně domácích. Jediný střelec zápasu Alar opouští za potlesku hřiště a na jeho místě ho nahradí kanadský útočník Boyd.
74
Zápasu schází v posledních minutách tempo. Metalist není schopen se dostat k nějaké kloudné šanci a domácí jsou s dosavadním výsledkem pochopitelně spokojeni, tudíž nikam nepospíchají.
72
I Charkov střídá. Fininho přenechává místo Edmarovi.
71
Příliš prudkou přihrávku poslal na svého brankáře hostující obránce. Goryainov míč na hrací ploše už nezastihl, a tak domácí kopali roh. Ten končí dalším nezdarem.
69
Metalist se marně snaží přejít přes obranu Rapidu. Jednou nedokáží přesně přihrát, podruhé je zas zastaví defenzíva domácích.
68
A další pokus o ohrožení svatyně Königshoffera končí nezdarem. Domácí golmán bude odkopávat od své branky.
65
S míčem na noze se do vápna nečekaně dostal vídeňský Burgstaller, který nadělal pořádnou neplechu obraně Metalistu. Pro svůj tým vybojoval rohový kop, ze kterého domácí nic nevytěžili.
63
K prvnímu střídání v dnešním zápasu se odhodlal Rapid. Ze hřiště odchází Trimmel, naopak tempo hry okusí Drazan.
61
Na hřišti se obraz hry prakticky nezměnil, Charkov marně útočí a domácí skvěle brání.
59
I domácí se divákům připomínají. Po kombinaci na útočné polovině se před vápno dostal jeden z hráčů Rapidu, jeho ráně ale chyběla minimálně razantnost.
58
Odpískán útočný faul domácího hráče, Charkov tedy bude mít další příležitost vytvořit si tlak.
57
Více ze hry nyní mají jednoznačně hosté. Opakovanými centry se snaží ohrozit bránu soupeře, avšak obrana Rapidu je velmi pozorná.
55
Hráči ukrajinského celku se rozhodně nechtějí vzdát bez boje. Bohužel pro ně se po krásné kolmici dostal do ofsajdu jeden z hráčů v žlutém.
52
Charkov kombinuje před vápnem domácích. Po sérii přihrávek se ke střele ve vápně dostal jeden z útočníků Metalistu, avšak brankář Königshofer střelu vyrazil na roh, ze kterého hosté už nic nevymysleli.
51
Z ochozů se opět ozývá nepříjemný pískot domácích příznivců. Nejspíš za neodpískaný faul o šestnáctky hostů.
49
Domácí Rapid je očividně aktivnější. Nyní se před vápnem skvěle uvolnil Alar, jeho střelu hostující brankář vyrazil před sebe a míč následně odkopla do bezpečí obrana Charkova.
48
Prudký centr v podání Villagra sebral ve vápně pozorný Königshofer.
47
Oslabený Rapid se dokonce pokusil ohrozit branku soupeře. Po dlouhé přihrávce se Alarovi podařilo vybojovat rohový kop, ze kterého se však nic nezrodilo.
46
Jsme zpět na stadionu ve Vídni. Druhý poločas započali výkopem hráči Charkova.
46
Začal druhý poločas.
První poločas je za námi. Do úvodu utkání nastoupili oba týmy opatrně a spíše se střídali v držení míče. O jediný gól zápasu se postaral po přízemním centru z levé strany Alar, kterému se po přihrávce z kopaček Trimmela podařilo bez přípravy překonat hostujícího brankáře. Velké vzrušení také vyvolala červená karta pro domácího Pichlera, jenž po faulu navíc vyprovokoval svého soupeře.
První poločas skončil.
45+1
Vyloučení Pichlera vyvolalo na stadionu vlnu nevole, nadšené povzbuzování je rázem pryč, nyní se z tribun ozývá jenom pískot.
45+1
Nastavovat se bude pouze jedna minuta.
44
Pichler tvrdě fauloval uprostřed hřiště, navíc poté vyprovokoval mírnou šarvátku, za což ho hlavní sudí posílá do sprch!
43
Nic naplat, Rapid se bez větších komplikacích ubránil.
42
Na hráčích Metalistu je vidět, že chtějí vstřelit vyrovnávací branku co nejrychleji. Nyní vybojovali další rohový kop.
40
Po nepovedeném rohovém kopu se hnal do protiútoku Metalist Charkov. Nicméně jejich opuštěnému útočníkovi nezbývali nic jiného než jen vystřelit z velké dálky. Střela Königshoferovi problémy pochopitelně nenadělala.
39
K exekuci se ujal útočník Alar a střela se mu opravdu povedla. Hostujícího brankáře pořádně protáhl, ale golman si nakonec poradil.
38
Rapid teď bude mít výhodu v podobě volného přímého kopu z velmi zajímavé vzdálenosti.
37
Nesmělý pokus jednoho z hráčů Charkova. Míč končí nad, a tak rozehrávat bude domácí brankář.
36
Další ostrý zákrok, hříšníkem okamžiku se stal hostující Blanco. Ani tentokrát však rozhodčí po kartě nesahá.
34
Ani tentokrát se nic zajímavého nestalo. Byl pouze odpískán faul na domácího brankáře.
33
Metalist se žene do útoku. Jejich druhá střela skončila podobně jako ta první vysoko nad brankou. Rána byla ale tečována, a tak budou hosté zahrávat svůj první rohový kop.
31
K parádní střele se napřáhl jeden z hráčů Rapidu. Mohlo to být z dobrých dvaceti metrů a tvrdá rána nadělala brankáři Metalistu pěké potíže. Nakonec však stelu dokázal zkrotit.
30
Zdálo se, že hostující brankář zahrál rukou mimo vápno, ovšem hlavní arbitr protesty Alara nechal bez povšimnutí.
28
Fanoušci obou týmů povzbuzují své idoly a na stadionu panuje skvělá atmosféra.
25
Centr v podání domácího Schrammela z levé strany se mohl stát osudným po hráče Metalistu. Zmiňovaný hráč přesným míčem našel ve vápně dnes agilního Trimmela, ten hlavičkou bránu netrefil. Bude se odkopávat od Goryainovi brány.
23
Další centr v podání Trimmela tentokrát končí na hlavě jednoho z obránců Metalistu.
21
Ukrajinský tým opět útočí. Z pravé strany se pokoušeli o centr, v pravou chvíli však zasáhla domácí obrana a nebezpečí zažehnala.
20
I hosté připomínají, že jsou na hřišti, jejich první střela z hranice vápna skončila vysoko nad.
19
Ošklivý faul opět na půlící čáře. Tentokrát se provinil domácí Pichler, jenž s nataženou nohou naskočil do souboje s jedním hostujícím hráčem. Rozhodčí si vystačil s domluvou.
18
Charkov chvilku sice s balónem operoval na polovině soupeře, ten se ale ubránil a po faulu na půlící čáře rozehrává.
16
Vstřelená branka domácí opravdu nabudila. Nyní jsou rozhodně aktivnějším týmem.
14
Rapid právě vstřelil branku!

A domácí jdou do vedení! Zápas začali opravdu zodpovědně a to se jim nyní vyplatilo. Po přihrávce se k míči dostal Trimmel, kterému se přízemním centrem podařilo najít ve vápně DENIHO ALARA, jenž z první poslal míč za záda brankáře Goryainova.
12
Byla k vidění první zajímavější akce. Na centr, jenž směřoval do vápna Metalistu, si naskočil jeden z útočníků Rapidu. Jeho hlavička branku sice ohrozila, ale brankář si s ní bez problémů poradil.
11
Další rohový kop pro Rapid Vídeň. Trimmel odcentroval, ale hostující obránci míč odvrátili na roh.
10
Nyní útočí hráči Metalistu, avšak na centrovaný míč si naskočil jeden z domácích obránců, tudíž se nic zajímavého nestalo.
9
Oba týmy se zatím jen střídají v držení míče. Sem tam se jeden z nich pokusí o výpad, leč marně.
8
Faul na polovině Vídeňských. Rozehrávat budou domácí.
7
Charkov se snažil usadit se na své útočné polovině, domácí zatím brání bez chyb.
6
Z rohové kop se nic zajímavého nezrodilo, hosté se ubránili a mohou založit akci.
5
Rapid se nyní dostal ke střele. Projektil zpoza velkého vápna byl tečován, bude to tedy první roh pro domácí.
4
Metalist má míč ve své moci a snaží se ohrozit branku soupeře. To sem jim nyní nepovedlo a po nepřesné přihrávce míč odevzdali.
3
Další dlouhý míč za obranu Charkova, balón tentokrát sebral brankář Goryainov.
2
Dlouhým nákopem to zkoušeli domácí, avšak kvůli nepřesné přihrávce o míč přišli.
1
O výkop se postarali hráči Rapidu. Zatím jen kombinují na vlastní polovině.
1
Utkání právě začalo.
Hrači již nastupují na travnatou plochu a utkání začne za pár okamžiků. Domácí pro dnešní zápas zvolili zelené dresy, zatímco hostující Charkov oblékl žlutý komplet.
Úvodní sestavy:

SK Rapid Vídeň: Königshofer - Schrammel, Gerson, Sonnenleitner, Schimpelsberger - Pichler, Heikkinen, Burgstaller, Wydra, Trimmel - Alar

Metalist Charkov: Goryainov - Villagra, Gueye, Torsiglieri, Fininho - Torres, Marlos, Sosa, Blanco, Willian - Cristaldo

Rozhodčí: Hannes Kaasik, Jaanus Mutli, Hannes Reinvald (všichni Estonsko).
Zcela jinak vidí tento duel hostující trenér Myron Markevič. V dnešním zápase nechá odpočívat některé opory mužstva a se sestavou má v úmyslu spíše experimentovat.
I když v tomto zápase v podstatě o nic nepůjde, budou domácí usilovat o zisk všech tří bodů. Nasvědčuje tomu i fakt, že domácí lodivod Schöttel hodlá do zápasu nasadit svou nejlepší možnou sestavu. Hráči vídeňského Rapidu si jsou také vědomi, že bojují především o čest svého klubu. Blamáž v podobě nezískání jediného bodu by byla nepříjemná nejen pro samotný Rapid, ale také pro celý rakouský fotbal.
Poslední měření sil:

Naposledy se tyto celky utkaly ve druhém kole základních skupin. Na ukrajinské půdě nečekala hráče z Vídně lehká výzva. Celý poločas držel Rapid nadějný bezbrankový stav, který vydržel až do 66. minuty. Po první brance Metalistu, kterou vstřelil Edmar, bylo rozhodnuto, a tak druhý gól z 80. minuty v podání Xaviera byl pouze formální záležitostí. Metalist porazil Rapid 2:0.
Metalist Charkov:

Hostující celek je na tom o poznání lépe, než jeho čtvrteční soupeř. V domácí lize je sice až na 4.příčce, ovšem v lize Evropské mu se ziskem 13 bodů právem náleží prvenství ve skupině.

V minulém zápase se Charkov střetl na domácí půdě s Bayerem Leverkusen. V přímém souboji o první místo ve skupině dokázali hráči Metalistu využít domácího prostředí a po brankách Cristalda a Xaviera mohli slavit výhru 2:0.
Rapid Vídeň:

Rakušané letos v evropských pohárech nedokázali uhrát ani jeden bod a s nelichotivým skórem 3:14 obsazují poslední čtvrtou příčku skupiny K.

Naposledy se v rámci Evropské ligy představili na hřišti Rosenborgu, kde sice sahali po letošním premiérovém vítězství, ale nakonec to byli domácí, kdo se radoval z výhry 3:2.

Nechvalné výsledky na evropské scéně nejsou jediným faktorem, jenž trápí příznivce rakouského klubu. Trenér Rapidu Peter Schöttel se musí v tomto duelu obejít hned bez tří hráčů. Zranění nedovolí nastoupit Steffanu Hofmanovi a Ildizu Muhammedovi. Nově se k těmto dvěma hráčům přidal i Thomas Prager.
Ve skupině K je o postupujících již rozhodnuto. Do vyřazovacích bojů postupuje německý Leverkusen a právě Metalist Charkov. Soutěž naopak končí pro tým Bořka Dočkala Rosenborg BK a také pro aktéra čtvrtečního zápasu Rapid Vídeň.
Ve čtvrtek večer se uskuteční derniéra základních skupin letošní Evropské ligy. V našem případě se podíváme na fotbalový stánek Rapidu Vídeň, kde se domácí tým utká s ukrajinským celkem Metalistem Charkov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.
Aktuální zápasy
Články odjinud