Varšava - Lazio | ONLINE | 28.11.2013 19:00 | Evropská liga 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Od nás je to také vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek dne.
A to je vše. Dnes vítězí Lazio a zajišťuje si účast ve vyřazovací fázi Evropské Ligy. Domácí Legia oproti tomu prohrála i své páté utkání a opět nevstřelila branku. Střelci tohoto klání byli Perea, jenž už ve 26. minutě zakončil přesně hlavou po Bigliově centru a dostal Italy do vedení. V půli druhé pak ještě pojistil vedení Anderson po krásné Hernanesově diagonále. Lazio tak po zásluze vyhrálo a svému soupeři toho moc nedovolilo; ti sice v závěru mohl snížit na 1:2. Radović ale neuspěl, když mu na brankové čáře vykopl jistý gól Biglia.
Brankář Lazia dnes nebyl vytížen hráči domácích. Zákrok na svém kontě nemá ani jeden.
Kuciak byl dnes hodně vytížený a připsal si 5 úspěšných zákroků.
Konec zápasu.
90+3
Poslední minuta je tady a vhazují právě hráči Lazia po své pravé straně. Už se zřejmě nic nestane.
90+2
Brzyski poslal pěkný míč do pok. území Lazia, kde se do zakončení dostal Radović, ten také obstřelil Berishu, jenž nebyl v bráně. Zastoupit ho musel skvělým obranným zákrokem na čáře Biglia, jenž míč mířící do brány vykopl ven.
90+2
Radu se provinil faulem na Mikitu. Poláci nyní mají možnost zahrávat přímý kop ze své pravé strany.
90
3 minuty se přidají na konci tohoto utkání.
90
Novic na hřišti Lulič se dostal ke střele, když byl na levé straně vápna Legie úplně osamocen. Svou střelu ale nezkrotil a poslal jí hodně nad břevno brankáře Kuciaka. Následuje odkop od brány.
90
Hraje se poslední minuta základní řádné hrací doby.
89
Domácí sportovně odevzdali míč Italům.
88
Už Poláka také na trávníku ošetřují jeho kluboví lékaři, utkání se tak protáhne.
87
Rzeźniczak právě leží na zemi a vypadá, že už nemá síly.
86
Floccari a spol aktivně pokoušejí obranu Legie, ta má s nimi hodně práce. Hlavně zkušenost tohoto čtyřgólového střelce Lazia jde hodně znát.
85
Kuciak musel znovu vytáhnout zákrok po Floccariho ráně z větší vzdálenosti. Vše dobře dopadlo a domácí obrana dokázala vyvést míč za svou půlku.
83
Onazi se nyní dostal do dvou šancí, tu první mu zablokovala obrana a druhá letěla daleko nad bránu z následné dorážky. Zpoza 16ky jsme tak viděli dva pokusy o zakončení, které jen utvrdili fakt, že Lazio nehraje žádné "zanďoura", přestože vede.
82
Polákům rychle ubíhá čas, dopředu se sice tlačí, ale dnes je vidět, že kvalita je na straně hostů, kteří dnes vedou ve všech aspektech hry.
81
S. S. Lazio naposledy střídá: Lulić má dohráno, místo něj přichází Lulić.
80
O útočný faul se postaral Perea, ten vložil až příliš agresivity v souboji o míč s Wawrzyniakem.
79
A nyní směle kombinují s míčem u středového kruhu, s dvoubrankovým vedením v zádech se dělá vše snáze.
79
Hosté vhazují po své levé straně na půlce Legie.
78
S. S. Lazio podruhé v utkání střídá: Anderson dal branku a jde dolů, místo něj přichází jiný střelec – Floccari.
77
Hosté se z elegancí ubránili nepřesvědčivému útoku Legie. Ti už mají jen cca 15 minut na to, aby se pokusili vstřelit branku.
76
Lazio má k dispozici ještě 2 střídání. Domácí už naopak žádné, mezitím hrají Poláci na míči.
75
Legia Varšava naposledy vystřídá: Dvalishvili má pro dnešek dost a místo něj se na trávník podívá Mikita.
74
Brzyski zfauloval na své půlce Cavandu a hosté tak v poklidu rozehrají na půlce svého rozhozeného soupeře.
73
S. S. Lazio střídá: Keitu nahradí Onazi.
72
Radović se dostal ke střele, když odražený míč z hranice 20 metrů vyslal směrem k bráně Lazia. Tu ale minul a Berisha tak znovu nemusel zasahovat, naopak teď se musí postarat o odkop od svých tyčí.
71
na druhé straně poslal Cana k zemi Radoviće. Domácí pak rozehráli nakrátko, konkrétně to byl hráč Brzyski. Míč ale po postupné kombinaci zase ztratili a nedokázali ani odcentrovat ani vystřelit. Lazio je v obraně velmi pečlivé a Legia tápe.
70
Rzeźniczak se provinil faulem na Keitu. Hra je tak pozastavena u středového kruhu.
69
Brankář Lazia je nyní ošetřován na hrací ploše.
68
Ojamaa se dostal do velké šance, když se po levé straně dostal po centru z hloubi pole k míči. Stihl i obejít proběhnuvšího brankáře hostů Berishu! Z úhlu pak mířil do prázdné brány, tu ale minul a trefil jen boční síť.
67
Dvalishvili se po centru z pravé strany od Bereszyńského k míči nedostane. Ten zachytí pozorný brankář Berisha, kterému jeho obránci velmi dobře pomáhají.
66
Radu se na půlce Legie dobře zapojuje do kombinace a pomáhá v přečíslení. Díky němu se teď dostal Keita k centru, bohužel pro něj, ale našel jen připraveného brankáře Kuciaka. Lazio poté signalizovali ruku ve vápně Legie, sudí však mlčí.
65
Legia Varšava podruhé v zápase střídá: Furmana nahradil Astiz.
64
Felipe Anderson je po své brance jako politý živou vodou a více si věří, nyní to ale k ničemu nevedlo a míč na půlce domácích ztratil.
63
Z druhého rohového kopu v podání Keity rovněž nepřichází nebezpečí a domácí se po dlouhém tlaku dostávají ven.
63
Keita si svůj roh zopakuje, protože se domácí dostali ubránit nepodařeným odkopem.
62
Hráči Lazia teď kombinovali velmi efektivně, téměř každý hráč z jejich útočné čtyřky se dostal k míči a z první hned našel svého parťáka. Končenou přihrávku od Cavandy pak zablokoval Bereszyński a následovat bude rohový kop.
60
Radović už se na to nemohl dívat a vypálil z pořádně velké vzdálenosti. Spíš ale pozdravil diváky z bránou než aby vyděsil Berishu v bráně Lazia.
59
Keita teď opět potvrdil ,že je aktivním hráčem v dnešním utkání, bohužel, ale z té špatné stránky. Spáchal totiž útočný faul na Bereszyńského.
58
Hostům jakoby to nestačilo a stále se hrnou do zakončení. Nyní to zkoušeli a byli v dobré šanci, jenže finální přihrávku nepochopili ani Hernanes ani jeho kolega a míč končí u brankáře polského celku.
57
Lazio právě vstřelilo branku!
FELIPE ANDERSON zachytil krásnou přihrávku Hernanese na pravé straně, kde jej ze 17 metrů posílá na bránu. Míč na vzdálenější tyči přesně nachází volné místečko a končí za zády brankáře Kuciaka. 0:2!
56
Keita pokazil přihrávku na naběhnutého Radua, ten se tak musí vracet, protože bude jen přihlížet odkopu od brankáře Kuciaka.
55
Hosté na chvíli získali míč, to jim ale nebylo nic platné, když jej ztratili při své ojedinělé útočné akci v posledních minutách.
54
Domácí teď zahrávali vhazování po své pravé straně. Bereszyński našel svým hodem obránce na půlce. Ti se snaží také zapojit do kombinace.
53
Varšavané nyní vládnou hřištěm, když nikomu nepůjčí míč a směle s ním mezi sebou kombinují.
52
Hernanes následně poslal do 16ky domácích centr, jenž Poláci odvrátili. Z brejku pak pádil Brzyski ve velké rychlosti. Toho musel za cenu nedovoleného faulu zákroku zastavit Cavanda, jenž vidí žlutou kartu.
52
Vrdoljak se provinil faulem, když k zemi poslal Cavandu.
51
Domácí se chtějí dostat do hy a vstřelit vyrovnávací branku, míč ale mnohokrát v e druhé půli na svých kopačkách neměli.
50
Hernanes se zjevil ve velké šanci. Kuciak mu ale jeho ránu z pár metrů dokázal chytit a Brazilec se jen drží za hlavu.
49
Brzyski rozehrál dlouhým centrem, který odvrátili ve svém vápně pozorní obránci hostů.
48
Perea se již provinil faulem, když zezadu strčil do Radoviće kousek od půlící čáry.
46
Felipe Anderson se jako první postaralo střelu ve druhém poločase. Ta mu dobře sedla z voleje, letěla však jen k připravenému Kuciakovi, který ji na zemi stihl zachytit a s pomocí obrany zneškodnit.
46
Hosté se postarali o úvodní rozehrávku, druhá půle je již v plném proudu!
46
Legia Varšava střídá: Pinta nahradí Ojamaa.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 20:04.
První poločas je tak za námi. Po něm se jde lépe do šaten týmu hostů, kteří vedou 0:1. Zásluhu na vedení Lazia má mladý útočník Perea, jenž vstřelil hlavou gól ve 24. minutě. Na ten už domácí zareagovat do konce první půle nestihli a my jen můžeme očekávat, co nám přinese poločas druhý.
První poločas skončil.
45+1
Brzyski poslal do vápna Lazia nadýchaný centr, který chtěl dostat do brány Dvalishvili. Jeho ránu ale zablokoval jeden z obránců hostí a tím odvrací poslední šanci Legie ne vyrovnání v tomto poločase.
45
1 minuta navíc bude přidána v první půli.
45
Poslední minuta základní hrací doby je tady. Díky Canově faulu ve středu pole budou zahrávat standardní situaci hráči domácích.
44
Hosté už odkopli a míč drží ve své moci, do konce první půle mnoho času nezbývá.
43
Brzyski rozehrál roh na krátko a podle schéma domácí postupovali. Radović, jenž zachytil míč na hranici 30 metrů s ním pak postupoval vpřed a těsně před 16kou se pokusil o střelu. Ta mu nevyšla a skončila vedle brány brankáře Berishy.
43
Ciani odvrátil centrovaný míč na roh.
42
Do zakončení se dostal González, který se zjevil na zadní tyči a chtěl zužitkovat centr jeho kolegy. Míč však netrefil ideálně a k ohrožení brány měl jeho pokus daleko. Za ním mu pak spílá spoluhráč Anderson, protože byl v lepší pozici.
42
Pinto se pokoušel najít svého kolegu vepředu, jímž je Dvalishvili. Na něj ale poslal centr příliš prudký, takže z nadějné akce nebude zhola nic.
41
Radović se dostal ke střele, bránu Lazia ale v těžké pozici minul.
40
Po něm hráči z Věčného města směle kombinují a nedávají příliš šancí na získání míče hráčům z Varšavy, ti utíkají sem a tam.
39
Hosté budou vhazovat po pravé straně, míč má v rukách Cavanda
38
Byl to Furman, kdo poslal míč do vápna Lazia. Tam však nenašel žádného adresáta z týmu Legie a akce domácích tak končí neúspěchem.
38
Cavanda zachytil centrovaný míč rukou těsně před svým vápnem! Z levé strany tedy budou kopat domácí fotbalisté.
38
Hosté pak rozehráli nakrátko.
37
Furman trochu neopatrně fauloval Keitu z Lazia a ten se ocitl na trávníku poblíž půlící čáry.
36
Brzyského centr jen prolétl vápnem Lazia a skončil na druhé straně, kde jej obrana hostů stačila odvrátit dlouhým odkopem.
36
Ciani odhlavičkoval prudký centr na rohový kop; kde budou kopat domácí.
35
Berisha zachytil Wawrzyniakův centr před dotírajícím Dvalishvilim a znovu tak potvrdil, že je ve svém vápně velmi jistým prvkem.
34
Furman a spol se pokouší převzít otěže utkání. Domácí se snaží o nějaký útok ve zformované obraně hostí.
33
Po Keitově centru se dostal k hlavičce opět Perea, ten ale mířil z malého vápna ze záklonu a měl to těžké. Proto jeho rána skončila těsně nad břevnem a Kuciak se tedy postará o odkop.
32
Brzyski se snažil odcentrovat, v těžké pozici se ale objevil za čárou, což znamená, že bude následovat pouze odkop od tyčí brankáře Berishy z Lazia.
32
Domácí zahráli aut a nyní pokračují v držení míče na svých kopačkách.
31
Sám Keita se postaral o zahrání standardní situace. Centrem ale nenašel žádného adresáta z jeho týmu ve vápně Legie. Obránci domácích jej odhlavičkovali do bezpečí, až někam k půlce.
30
První rohový kop v utkání. Kopat jej bude Lazio.
30
Wawrzyniak zahrál autové vhazování po své levé straně. Míč už je ve hře a kombinují s ním hoši z Varšavy.
29
Furman poslal k zemi aktivního Keitu kousek od středového kruhu. Hosté pak rozehráli nakrátko.
29
Kulatý nesmysl si ale zpět vybojovali hráči z Říma, kteří se nikam neženou a spíše jen vyčkávají.
28
Legia po obdržené brance hýří aktivitou, jeden gól potřebují vstřelit už jen kvůli cti. To se jim za dosavadní čtyři utkání nepodařilo ani jednou.
27
Cavanda se postaral o faul, když k zemi poslal Vrdoljaka.
25
Na druhé straně se hlavou prosadil také útočník Legie Dvalishvili. Ten při podobné situaci jako při brance obdržel míč z hloubi pole, který hlavičkoval vedle levé tyče branky Berishy.
24
Lazio právě vstřelilo branku!
Lucas Biglia centrovaným míčem nachází na malém vápně útočníka Lazia, jímž je je BALDE DIAO KEITA. Ten si nejdřív hlavou míč zpracoval a pak míč usměrnil do pravého rohu, kde brankář Kuciak neměl nárok. 0:1!
23
Bereszyński špatně zpracoval míč, čehož na levé straně využil Keita, ten následně našel volného Hernanese. Zkušenější hráč vystřelil z hranice vápna, jeho ránu ale brankář Kuciak vyrazil před sebe.
22
Míč do pokutového území Legie domácí odvrátili, vhazovat bude na jejich půlce Radu.
21
Hosté nyní drží míč a uklidňují hru, zároveň hledají nějaké skulinky v obraně domácích, kudy by vedli své útoky.
20
Cavanda musel poslat pryč ze svého vápna centrovaný míč, který sem poslal Bereszyński zprava.
19
Také Hernanes se dostal do brankové příležitosti, jeho střela z hranice 20 metrů ale gólové parametry neměla a končí vedle brány . O odkop se tak postará vytížený Kuciak.
18
Na druhé straně se ke střele zpoza vápna dostal Cavanda po své pravé lajně. Jeho rána našla přesně postaveného Kuciaka, pro kterého nedělá žádný problém míč chytit.
17
Keita se postaral o faul na Brzyského. Míč si pak postavil sám faulovaný, adresáta ve vápně Lazia však nenašel.
16
Hosté zahráli nakrátko, míč jim ale stihli ukrást aktivní hráči Legie, kteří s ním nyní směle kombinují.
15
Radović se dopustil faulu na Radua u hranice střídaček po své pravé straně.
15
Hráči hostů perfektně kryjí snahu Legie o útok. I proto si domácí zatím nekopli na bránu Lazia.
14
Keita je velmi pozitivní stránka na dosavadní ne-příliš dobré situaci Lazia. Mladík na levé straně hýří a pohybem a jeho myšlenky mají "oči".
13
Gonzales se dostal k odražené ráně ve vápně Legie, kde také vypálil. Hráč domácích na zemi mu ale jeho ránu dokázal zablokovat a zažehnal hrozbu v podobě prudké střely.
12
Keita krásně nechal prodloužit prudkou přihrávku za svoje záda, kde se hnal za míčem radu. Ten také odcentroval, jenže míč jen prolétl vápnem a skončil u praporku na druhé straně.
11
Hernanes po Keitově přihrávce na levé straně nedokázal projít přes Bereszyńského. Následně jej v souboji o míč ještě fauloval, a tak následuje rozehrávka domácích od svého vápna.
10
Jak domácí Dvalishvili, tak i na druhé straně Keita se hnali dopředu za míčem, ale u něj se zjevili dříve brankáři obou celků a vše zachránili brzkým výběhem.
9
Oba týmy se snaží zaútočit, ale obě obrany fungují velmi spolehlivě, proto šancí v úvodu utkání není mnoho.
7
Po odkopu brankáře Kuciaka hráči v bílém(domácí) aktivně kombinují na své půlce.
6
Ten našel Hernanese, jenž potáhl míč na volného F. Andersona. Hráč Biancocelesti se ve vápně Poláků protlačil až do zakončení, které mu však nevyšlo a svou střelou jen pozdravil diváky za bránou.
6
Radu vhazuje po levé straně na půlce domácích.
5
K první střele utkání se dostal hráč domácích Radović. Ten převzal Furmanovu přihrávku na 25 metrech a následně zpoza 16ky Lazia mířil hodně nad. K odkopu se tak má brankář Berisha.
4
Laziu se nevyvedl jejich postupný útok a dopředu může Brzyski, ten ale když vidí, že je obrana hostů zformována, vrací míč zpět na své obránce.
3
Hernanes zahrál přímý kop, ale ten ve vápně Legie odvrátila pouze pozorná obrana domácích. Aut budou zahrávat hráči Lazia.
2
Brzyski se postaral o faul na své levé straně, kde musel přibrzdit rozjetého Cavandu.
1
Legia začala aktivně a hosté se museli bránit. Do žádné akce se však Poláci nedostali.
1
Domácí se postarali o úvodní výkop.
1
Utkání právě začalo.
-1
Hráči Lazia si ještě dávají na nohy nějaké teplejší nohavice, takže si na výkop počkáme.
-2
Ještě jednou vám přeji pěkný večer. Hráči obou celků jsou již na hrací ploše a utkání tak může za malou chvíli začít.
Úvodní sestavy:

Legia Varšava: Kuciak – Bereszyński, Rzezniczak, Jodłowiec, Wawrzyniak – Radović, Vrdoljak (C), Pinto, Furman, Brzyski – Dvalishvili.
Náhradníci: Skaba – Astiz, Broź, Kopczynski, Ojamaa, Mikita.

S. S. Lazio: Berisha – Cavanda, Ciani, Cana, Radu (C) – Anderson, Biglia, Hernanes, González, Keita – Perea.
Náhradníci: Marchetti – Konko, Novaretti, Lulić, Onazi, Ledesma, Floccari.

Rozhodčí: K. Blom – B. Simons, H. Steegstra (Nizozemsko).
Zápas bude řídit hlavní sudí Kevin Blom z Nizozemska. Po stranách mu budou pomáhat kolegové Berry Simons a Hessel Steegstra.
Jako čtvrtý rozhodčí bude na dění dohlížet Nizozemec Bas van Dongen.
První vzájemný duel ve skupině vyhrál na Stadio Olimpico celek S. S Lazio. Ten si doma s Legií poradil a vyhrál 1:0 po trefě Hernanese.
S. S. Lazio:

To hosté si jedou do Polska pro postup, když zde uspějí a vyhrají, pak nejenže mohou přeskočit svého soka na prvním místě desetibodový Trabzonspor, ale také už oslaví postup ze základní fáze Evropské Ligy. S 8 body zaujímají právě druhé místo.
Lazio se jinak oproti svému sokovi trefilo v této soutěž již 6x, z toho čtyři trefy má útočník Sergio Floccari. Ten sice v domácí lize nezaznamenal ani jednu branku, v EL však válí a napodobuje počíná svého bývalého kolegy Libora Kozáka, který byl právě loni nejlepší střelec celé Evropské Ligy!
Lodivod z Věčného města Vladimir Petković má v lize jisté problémy, ty by ale postupem ze skupiny rád vyžehlil. K tomu mu dnes nepomohou zraněný obránce Biava a útočník Klose.

Svůj poslední duel ve skupině J zakončí Lazio stylově doma v Římě, kde přivítá dosavadního lídra z Turecka Trabzonspor. Utkání se odehraje v souběžně hraném čase, tedy 12.12.2013 ve 21:05.
Legia Varšava:

Domácí už nemají nárok na postup a ve skupině J už tedy hrají pouze o čest. 0 bodů ze čtyř utkání je špatná vizitka pro mistra Polské ligy. Dnes by proto rádi alespoň bodovali, když ne to, tak vstřelili branku. Tu totiž v letošní Evropské Lize zatím nevstřelili.
Trenér Jan Urban bude v dnešním klání navíc postrádat mnoho hráčů, mezi nimiž takoví jako Michal Zyro, Marek Saganowski, Daniel Lukasik a Mateusz Cichocki.
Hodně absencí kosí tento klub z Varšavy, ve svojí lize však stejně vévodí, kde se nachází na první příčce se 37 body. Tam spoléhají hlavně na branky Gruzince Vladimera Dvališviliho, jenž se trefil 9x.

V dalším utkání hraném 12.12.2013 ve 21:05 zavítá Legia na Kypr poměřit síly s místním Apollonem Limassol.
Dobrý večer! Dnes je čtvrtek a na programu dne jsou utkání fotbalové soutěže s názvem Evropská Liga. V ní nás bude zajímat již páté utkání skupiny J, kde se spolu utkají domácí Legia Varšava, jenž na svém stadióně Polského Vojska přivátá italský celek S. S. Lazio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud