Dámy a pánové, toto je pro dnešek z mé strany vše. Přeji příjemný zbytek večera a zase někdy nashledanou.

Fauly: 10-23
Zkompletované přihrávky: 320-351
Craig Gordon – 5 zákroků
Silviu Lung – 6 zákroků
Sudí Serhiy Boiko naposledy foukl do píšťalky a končí tak zápas za stavu 1:1. Byli jsme svědky mnoha zajímavých šancí a momentů které vyústili v dělbu bodů. Pro Astru to jsou první body v poháru UEFA ale její případné postupové šance po výhře Salcburku nad Záhřebem 4:2 definitivně vyhasly. Celtic je nyní s 8 body velmi blízko postupu do vyřazovací fáze.

V dnešním utkání jsme mohli vidět dva krásné góly. Nejprve ve 32. minutě udeřil Johansen po špatně odehráném odkopu obrany a v druhém poločase plichtu pro domácí zajistil v 79. minutě překrásnou střelou Wiliam Amorim.
90+4
90+2
Žlutou kartu za následnou roztržku mezi hráči dostává i van Dijk.
90+2
Tohle ale do fotbalu nepatří! Sudí drží v ruce červenou kartu za likvidační faul Labana na Mulgrewa.
90+1
Sadat Bukari obdržel za podražení žlutou kartu.
90+1
Enache centruje nepřesně do vápna, míč na kopačkách Celticu.
90+1
Rozhodčí nastavuje tři minuty.
90
Lustigův centr hledal ve vápně Astry van Dijka který fauloval domácího brankáře Lunga. Rozehrává faulovaný hráč.
89
Střela střídajícího Seta hodně vylekala Craiga Gordona. Po jeho nepřesvědčivém zákroku všechno uhasil McGregor.
87
Další standartní situace po faulu Denayera na půli hřišti pro Astru.
86
Laban po faulu Mulgrewa rozehrál do pokutového území, ale defenziva hostí odvrací.
83
Samostatnou akci střídajícího Griffithse domácí brankář Lung jen se štěstím pomocí obrany vyráží na rohový kop.
82
Střídání Astry Giurgiu. Ze hřiště odchází Seidu Yahaya, místo něj přichází Takayuki Seto.
79
Astra právě vstřelila branku!

WILIAM AMORIM poslal míč nádherně do pravé šibenice a vyrovnává stav utkání na 1:1.
78
Již po několikáté se dnes dopustil taktického faulu Virgil van Dijk.
77
Charlie Mulgrew natáhnul pořádnou pumelicí ze středu hřiště Lunga a ten jen s vůlí boží vyrazil míč kolem brankové konstrukce.
75
Na druhé straně po protiútoku zahrozil střídající Leigh Griffiths, jeho pokus byl však zblokován obranou rumunského týmu.
75
Vasilis Pliatsikas si podrobil obranu Celticu, a střelou ze strany vystrašil Gordona. Ten byl však připravený a míč z horní části brány vytěsnil.
72
První střídání na straně Celticu. Odchází útočník Stefan Šćepović, nahrazuje ho Leigh Griffiths.
71
Útočný faul tentokrát Yahayi na Browna. Mezi těmito hráči to doslova jiskří.
69
Na hřišti se teď trochu více přiostřilo. Enache zahrál nedovoleně a bude se kopat proti bráně Astry.
66
Stejně tak dostává žlutou kartu i Yahaya.
66
Scott Brown se s Yahayou vůbec nemazal. Jeho stáhnutí k zemi však sudímu Boikovy neuniklo a tento přestupek ocenil žlutým kartónkem.
63
Rohový kop pro domácí nebude zahrávat nikdo jiný než exekutor standartních situací Vincent Laban.
62
Odchází hrotový hráč Astry Constantin Budescu, místo něj nastoupil George Florescu.
61
Budescu ze střední vzdálenosti zkouší táhlou střelu, bránu však míjí.
60
Odkrytý prostor na levé straně pro Mubaraka zůstává po jeho překvapivém pokusu o zakončení nevyužitý. Rozehrává Lung.
58
Volného přímého kopu se ujal Laban ale naložil s ním hůř než chtěl. Obrana Hoops odvrací bez větších potíží.
57
Van Dijk se provinil proti Bukarimu.
56
Bukari se dostal po chybě domácí obrany k míči který bez rozmýšlení vyslal na bránu Celticu. Střele však scházela razance a Gordon si připisuje další zákrok.
54
Šance pro Astru. Centr ze strany donutil Gordona míč vyboxovat za pokutové území, ke kterému se následně dostal Pliatsikas ale jeho pokus byl nepřesný.
53
Kontr domácích středem hřiště účinně utnula defenzíva týmu s klubovými barvami bílé a zelené.
52
Dobrý centr z pravé strany Johansena odvrací Oroş, vhazují hosté jmenovitě Lustig.
49
Nadějná příležitost pro Budesca po centru z pravé strany Yahayiho končí taktéž velmi vysoko v hledišti. S šancí určitě mohl naložit lépe.
47
Krásnou přihrávku dostal za obranu Sčepovič, ale jeho střela končí hodně vysoko za bránou.
46
První změna přichází již před druhým poločasem odchází domácí Joãozinho nahrazuje ho Amorim.

Fauly: 3-10
Máme za sebou první dějství které nám přineslo zatím jedinou branku utkání o kterou se postaral Stefan Johansen. Celtic tak může nastoupit do druhé půle s větším sebevědomím. Hosté jsou mnohem nebezpečnější v ofenzivní fázi a to prozatím rozhoduje. Astra se snaží pečlivě bránit a postupnými útoky ohrožovat branku Gordona. Uvidíme zda-li sáhnou trenéři obou celků ke změnám a uvidíme v druhém poločase kvalitnější fotbal než v prvním.
45+2
45
Charlie Mulgrew to zkusil z dálky obdobně jako jeho kolega Wakaso a opět donutil k reflexivnímu zákroku domácího brankáře.
44
Diskutabilní zákrok v pokutovém území Celticu ukončuje sudí Boiko odpískanou rukou Bukariho a nebezpečí hostů je tak zažehnáno.
43
Ke střele z větší vzdálenosti napřáhl Mubarak Wakaso a donutil brankáře Lunga k zákroku.
40
Enache se pokusil nebezpečně nacentrovat do vápna, obrana si však s tímto počinem poradila.
38
Brown stáhl k zemi Joaozinha.
37
První žlutou kartu utkání si vysloužil nevybíravým zákrokem Ben Youssef.
35
Gordon si připisuje další zákrok po střelecké příležitosti Budesca.
32
Celtic právě vstřelil branku !

Brown nejprve nastřelil pouze zeď a následnou dorážku propasoval STEFAN JOHANSEN nádherně do levého horního rohu a nedal Lungovi šanci. Celtic se ujímá vedení 0:1
31
Ben Yousseff fauloval a rozhodčí Serhiy Boiko vše dobře viděl. Podobná šance jako před chvílí tentokrát pro Celtic.
29
Mulgrew fauloval asi třicet metrů od vlastní svatyně. Šance pro Astru.
28
Labanův roh zahraný na krátko nepřináší ovoce.
27
Velká šance Seidu Yahayi! Reflexním zákrokem se předvedl Gordon a vyrazil na roh.
25
Brown se dopustil přestupku vůči Yahayovi.
24
Rohový kop Johansena obrana odvrací až na brankáře Gordona.
23
Budescu v postavení mimo hru.
21
Astra přišla o míč uprostřed hřiště a hostující kombinace okolo šestnáctky Astry končí faulem. Míč pro domácí.
19
I Gordon si sáhl poprvé na míč, rychlý kontr po pravé straně zblokovala obrana a brankář hostů tak míč v pohodě kryje.
16
Do velké příležitosti se dostal Johansen ale jeho střela končí na rukavicích brankáře Lunga, který následně vyráží míč na roh.
16
Centr do pokutového území obrana odvrací. Celtic stále u míče.
15
Hra se drží na polovině Astry, z kombinace vybojoval Lustig první rohový kop zápasu.
13
Nepřesná přihrávka adresovaná na Joaozinha od Budesca končí v autu.
12
V ofsajdové pasti uvízl Scepovic.
11
Faul na Wakasa kterého se dopustil Yahaya, rozhodčí Boiko to prozatím řeší pouze domluvou.
9
Nepřesná rozehrávka hostí končí v autu a dává příležitost k rozehrávce Astře.
8
Centr z levé strany Joaozinha jen těsně minul hlavu Bukariho a proplachtil kolem tyče. Gordon bude rozehrávat od brány.
7
Do šance se dostával Bukari, Denayer byl však pozorný a s pomocí Gordona míč odvrací na půli soupeře.
5
Nákop na Budesca přerušuje sudí píšťalkou. Jeho loket byl posouzen jako nedovolený. Rozehrává Celtic
4
Několik nepřesností ve středu hřiště, míč končí u stopera Denayera.
3
Faul na půli hřiště proti Celticu, provinil se Joaozinho.
3
Centr do vápna Astry odvrátil stoper Oros.
2
Domácí to zkouší po levé straně, defenziva hostů si však poradila.
1
Rozhodčí Serhiy Boyko právě zahájil zápas, výkop patří Astře.
1
Domácí nastoupí v bílých dresech, hráči Celticu oblékají tmavě zelené.
Zbývá několik minut do začátku utkání, pětice ukrajinských rozhodčí vyvádí hráče na hrací plochu.

AFC Astra Giurgiu: Lung – Pliatsikas, Youssef, Oroş, Morais – Laban, Yahaya – Enache, Budescu (C), Joãozinho – Bukari.
Náhradníci: Coman – Găman, Florescu, Seto, Chitu, Rus, Amorim.
Trenér: Oleg Protasov

Celtic Glasgow: C. Gordon – Lustig, Denayer, van Dijk, Izaguirre – Brown (C), Mulgrew – C. McGregor, Johansen, Wakaso – Šćepović.
Náhradníci: Załuska – Matthews, Ambrose, Biton, Tonev, Kayal, Griffiths.
Trenér: Ronny Deila

Rozhodčí: Boiko – Bekker, Volodin – Aranovskiy, Abdula (všichni UKR).
Poslední vzájemný zápas před dvěma týdny vyhrál doma Celtic 2:1. Ve druhém poločase se trefili Sćepović s Johansenem, za Astru pak korigoval Enache.

Skupina D:

1. Salcburk 2-1-0 / 8:5 / 7 bodů
2. Celtic 2-1-0 / 5:3 / 7 bodů
3. Dinamo Záhřeb 1-0-2 / 7:6 / 3 body
4. Astra Giurgiu 0-0-3 / 3:9 / 0 bodů
Celtic Glasgow

Pro zeleno-bílé to bude jubilejní 300. zápas v evropských pohárech (dosavadní bilance 142 výher 51 remíz 106 proher). Celtic naposledy dokázal vyhrát venku v základní skupině evropské ligy v roce 2012 na půdě Spartaku Moskva. Hoops se ale jinak doposud ve skupině daří, se sedmi body stejně jako Salcburk okupují postupující pozice a vyhlídky na jarní vyřazovací boje jsou nadějné.

Forma v EL

Salcburk – Celtic 2:2
Celtic – Dinamo Záhřeb 1:0
Celtic – Astra 2:1

Skóre 5:3, 7 bodů
Astra Giurgiu

Jak již bylo zmíněno, domácí v podzimní části ještě nedokázali v pohárové Evropě bodovat. Tým kvůli špatným výsledkům i v domácí soutěži prošel v poslední reprezentační přestávce výměnou trenéra. Dosavadního kouče Daniel Isăilă nahradil ukrajinský Oleh Protasov. Žádný skotský klub doposud na rumunské půdě nevyhrál a Astra se pokusí tuto sérii prodloužit minimálně o další zápas.

Forma v EL:

Dinamo Záhřeb – Astra 5:1
Astra – Salcburk 1:2

Skóre: 3:9, 0 bodů
Dobrý den vážení sportovní příznivci,

dnes se potkáváme u zajímavého zápasu evropské ligy. Čtvrtý hrací den ve skupině D nám přinese utkání týmů Astra Giurgiu – Celtic Glasgow. Na stadionu Marin Anastasovici v rumunském Giurgiu se pokusí domácí Astra obrat skotského protivníka o vůbec první body v letošním ročníku v poháru UEFA. Utkání začíná v 19 hodin, zápasem Vás provede Michal Nevřala.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.