Já se loučím, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera, užijte si přicházející víkend a mějte se hezky.

Na shledanou.
Duel končí. Ve druhé půli hrálo v podstatě jen jedno mužstvo, Guingamp měl jasnou územní převahu, avšak dlouho se nedokázal přes obranu soupeře prosadit, případně zasáhl výborný Šovkovskij. Nakonec ale přeci jen dvakrát kapituloval a to v rozmezí 72. – 75. minuty. Další gól už však hosté nepřipustili a před odvetou mají slušnou výchozí pozici, povedlo se jim vstřelit gól na hřišti soupeře a doma jim k postupu stačí vítězství 1:0. Bude ještě hodně zajímavé sledovat, který z týmů se nakonec bude radovat z postupu do čtvrtfinále.
90+3
90+2
Po útočnou faulu hlavní arbitr přerušuje hru a dává míč k dispozici hostujícímu celku.
90+2
Tak nakonec ještě jeden.
90+2
Možná jedna z posledních možností pro domácí celek vytvořit si slibný náskok před odvetou. Rohový kop.
90+1
Nastavovat se budou dvě minuty.
90
Už běží poslední minuta základní hrací doby a Šovkovskij odkopává od své brány.
89
Tentokrát se hosté ubránili a míč drží ve své moci.
88
Zblokovaná rána znamená další roh pro francouzský tým.
88
Žlutou kartu dostává Domagoj Vida (Dynamo Kyjev).
87
Balón se už pomalu ploužil za brankovou čáru hostující svatyně, Šovkovskij ale zareagoval včas a stačil jej zastavit.
85
Příliš přetažený centr na druhé straně, po kterém končí míč v zámezí a Šovkovskij bude rozehrávat.
84
Lössl si po delší době sáhl na míč, když po centr před svoji brány zasáhl a balón schoval do rukavic.
83
Rybalka si vynutil faul a hosté mohou aspoň na chvíli uklidnit situaci.
83
Nyní však musí útok přerušit, neboť je zastavuje ofsajd.
82
Domácí nadále dotírají a jsou velice aktivní, těsné vedení jim samozřejmě nestačí.
80
Míč odvrácen znovu na roh.
79
Marveaux v jasné šanci trefil v pokutovém území pouze protihráče, míč se následně odrazil do zámezí a bude to další roh.
78
Pro domácí mohlo být ještě lépe, Giresse načasoval pěknou přihrávku na Dialla, ten si dlouho míč zpracovával, ale nakonec zamířil nad bránu.
76
Střídání v týmu Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Oleh Gusev, přichází Jevhen Chačeridi.
75
Guingamp právě vstřelil branku!
Tak tohle byl parádní tah hlavního kouče. MOUSTAPHA DIALLO přišel, hlavičkoval, dal gól a zajistil svému týmu vedení. Míč dopadl tentokrát k levé tyči hostující svatyně, kam se brankáře Kyjeva natahoval marně.
75
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Lionel Mathis, přichází Moustapha Diallo.
74
Roh pro domácí tým.
72
Přeci jen se domácí dočkali a zhruba dvacet minut před koncem srovnávají stav zápasu. Postaral se o to CLAUDIO BEAUVUE, který překonává hostující brankáře, když hlavou poslal míč k pravé tyči.
72
Pied zkusil individuální akci, naběhl k pokutovému území, ale svůj střelecký pokus namířil vedle vzdálenější tyče.
71
Další roh pro Guingamp.
68
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Sambou Yatabaré, přichází Thibault Giresse.
67
Lévêque byl blízko vyrovnání, z levé strany ale na brankáře hostů nevyzrál. Šovkovskij předvedl výborný zákrok a nebezpečnou ránu vyrazil levou nohou.
66
Střelec zatím jediné branky Veloso nasměroval balón přímo do Lösslových rukavic.
66
Žlutou kartu dostává Dorian Lévêque (EA Guingamp).
65
Míč končí jak jinak, než v náruči Šovkovskijho.
65
Rohový kop pro francouzský tým.
64
Nakonec ale přeci jen pokračuje dál ve hře.
63
Yatabaré se v pokutovém území hostí provinil faulem, což znamená míč pro soupeře. Při svém ataku se ale nejspíš zranil a zůstává ležet na trávníku.
62
Dlouhý nákop končí u Lössla.
62
Ani Sankharé neprošel přes dvojici bránících hráčů z mužstva soupeře, o rozehrávku se postará hostující brankář.
61
Yatabaré se už dostával do zakončení, avšak neposlušný míč mu utekl od kopačky až moc.
60
Pied si míč hezky zpracoval a poté zamířil ke vzdálenější tyči, ale tu minul. Balón zřejmě ztečoval Vida, ale hlavní arbitr nařizuje odkop od brány.
59
Balón končí u Lössla, který v tomto poločase asi příliš zasahovat nebude.
57
Beauvue namířil svoji ránu mimo tři tyče.
57
Akce na jeden dotek přes obrannou hráz hostů domácímu celku nevyšla.
57
Hosté odkopávají po centru z pravé strany balón až na polovinu soupeře.
55
Yatabaré si míč příliš ukopl od kopačky, díky tomu dává soupeři možnost ušetřit další čas.
55
Šovkovskij kryje míč po nepříliš prudké ráně do náruče.
53
Domácí tým zastavuje ofsajd.
52
Beauvue se dostal před bránou k hlavičce, ale zamířil pouze nad břevno.
51
Teď měl gólman Dynama velké štěstí, míč mu vypadl z rukavic, ale nikdo z protihráčů nebyl poblíž, aby jej dorazil do brány.
50
Šovkovskij musel být během chvíle už potřetí ve střehu, ale prozatím žádnou těžkou situaci řešit nemusel.
49
Yatabaré nejprve neprošel před brankáře, následně gólman Kyjeva chytá balón znovu do rukavic.
48
Odražený míč se dostal k brankáři Ukrajiny, ten se snaží ušetřit čas jak jen to jde.
46
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Christophe Mandanne, přichází Sylvain Marveaux.
46
První půle je u konce a především její závěr byl hodně zajímavý. Hosté se sice po dvaceti minutách dostali do vedení, avšak pět minut před koncem základní doby první půle obdržel červenou kartu nejlepší střelce Kyjeva Jarmolenko, kterého o pět minut později napodobil spoluhráč Belhanda, jenž v tu chvíli byl na hřišti necelé tři minuty. V samém závěru domácí nevyužili velkou tutovku, ale do druhé půle mají hodně dobrou výchozí pozici.
45+4
45+3
Ale tohle byla tutovka, zatím největší šance domácích v zápase. Yatabaré dostal přihrávku před zcela prázdnou bránu, k míči mu však chyběl asi krok.
45+3
Domácí si ani přes přesilovku nedokáží vytvořit větší šanci, k dispozici ale budou mít celý druhý poločas.
45+2
Žlutou kartu dostává Oleh Gusev (Dynamo Kyjev).
45+1
Žlutou kartu dostává Serhij Rybalka (Dynamo Kyjev).
45+1
Nastavovat se budou tři minuty.
44
Za faul na Mathise dostává červenou kartu Younés Belhanda (Dynamo Kyjev), jenž se na hřišti tedy příliš dlouho neohřál a hosté tak budou dohrávat v osmi hráčích v poli. Další oslabení pro mančaft z Ukrajiny.
44
Šovkovskij byl opět u míče jako první a s rozehrávkou vůbec nepospíchá, za což sklízí velký pískot domácí publika.
42
Střídání v týmu Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Serhij Sydorčuk, přichází Younés Belhanda.
40
Hosté tak přichází o svého nejlepšího střelce.
39
Sankharé byl hodně tvrdě poslán k zemi Jarmolenkem a hlavní arbitr nakonec vytahuje červenou kartu.
38
Domácí se dožadovali penalty po údajném faulu, ale hra pokračuje dál.
37
Rohový kop pro Guingamp, možnost pro vyrovnání.
35
O chvíli později už musel Lössl zasahovat, když vytěsnil nad bránu pěkný pokus Jarmolenka.
34
Žlutou kartu dostává Younousse Sankharé (EA Guingamp).
34
Nebezpečný centr před bránu Guingampu byl v poslední chvíli zblokovaný domácími obránci.
32
Mandanne si teď počínal v souboji o míč hodně tvrdě, Silva si poté se svým protihráčem měl co říct, ale k žádné potyčce nedošlo.
30
Šovkovskij musel opět zasahovat, když vyběhl rychle z brankové čáry a míč před dobíhajícím protihráčem schoval do náruče.
27
A mohlo být srovnáno. Tentokrát zaváhala obrana Kyjeva a k hlavičce se na úrovni penalty dostal zcela nekrytý Kerbrat, míč zamířil ale jen do středu brány, kde stál připravený Šovkovskij.
25
Obrovské štěstí pro francouzský celek, po střele Jarmolenka byl míč ztečován do protipohybu brankáře, ale o kousek minul levou tyč odkryté části brány. Už to mohlo být o dva góly.
21
Žlutou kartu dostává Serhij Sydorčuk (Dynamo Kyjev).
19
Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
Hosté jdou zničehonic do vedení. Sydorčuk vyslal pěkným pasem na pravé straně do útoku Kravece, ten viděl před bránou nehlídaného MIGUELA VELOSU, na kterého domácí hráči úplně zapomněli a ukrajinský fotbalista zblízka překonává vyběhnutého Lössla, jenž neměl šanci.
17
Sydorčuk nakonec prověřil Lössla z pravé strany, domácí brankář ale neměl problémy a míč chytil do rukavic.
16
Žlutou kartu dostává Christophe Mandanne (EA Guingamp). Domácí hráč vystartoval proti kopu příliš brzo.
15
Další faul, tentokrát budou hosté rozehrávat na polovině soupeře a Kerbrat může být ještě rád, že nevidí žlutou kartu.
14
I přes nepřízeň domácích hráčů a fans píská hlavní arbitr faul a míče se zmocňuje ukrajinský tým.
12
Na druhé straně Lössl vyběhl z brankové čáry a zlikvidoval centr z levé strany.
11
Beauvue jako první prověřil pozornost hostujícho brankáře, jeho nepříliš prudkou střelu do středu brány ale Šovkovskij bez problémy kryje.
10
Hosté mají míč v posledních minutách ve své moci, ale spíš si jen přihrávají mezi sebou, do útoku se neženou.
7
Střídání v týmu Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Jeremain Lens, přichází Oleh Gusev.
7
Opět stejný hráč, který se vrátil na trávník a po malé chvíli zůstal sedět na travnaté ploše. Nyní už se střídání chystá.
4
Na trávníku zůstal ležet Lens a po chvíli odešel za postranní lajnu. Uvidíme, zda bude pokračovat dál ve hře.
3
Hned v úvodu měli domácí možnost rozehrát rohový kop, ale ten k šanci nevedl.
1

EA Guingamp: Lössl – Jacobsen, Sorbon, Kerbrat, Lévêque – Beauvue, Pied, Mathis, Sankharé, S. Yatabaré – Mandanne.
Náhradníci: Samassa – Angoua, Sankoh, Diallo, Schwartz, Marveaux, Giresse.

Dynamo Kyjev: Šovkovskij – Vida, Dragović, Silva, Antunes – Sydorčuk, Rybalka – Jarmolenko, Veloso, Lens – Kravec.
Náhradníci: Rybka – Gusev, Bujalskij, Chačeridi, Kalitvincev, Teodorczyk, Belhanda.

Rozhodčí: S. Vinčić – J. Praprotnik, T. Klančnik.
Dynamo Kyjev

Hosté si ve Skupině J počínali daleko suverénněji, vyhráli ji s patnácti, se šestibodovým náskokem před druhým Aalborgem, když ze šesti duelů prohráli pouze jednou, právě se zmiňovaným dánským mužstvem, na jeho hřišti 0:3. Celkem vstřelil ukrajinský tým dvanáct branek a jen čtyři inkasoval. Kromě Aalborgu hrála Kyjev ve skupině ještě s rumunskou Steauou Bukurešť, jenž se trochu překvapivě do jarní fáze neprobojovala, a portugalským Rio Ave. Ve ukrajinské lize mají její hráči přestávku, přezimovali na vedoucí příčce s 36 body, pětibodovým náskokem před druhým Šachtarem a žádnou porážkou na kontě (14 zápasů = 11 výher a 3 remízy). Tabulku střelců nejen svého celku, ale i ligy, vede A. Jarmolenko s devíti góly.
Guingamp

Francouzský celek zakončil skupinovou fázi na druhém místě s deseti body, o tři body za první Fiorentinou a s celkovým skóre 7:6. Ze šesti zápasů jich třetinu prohrál, jednou remizoval a třikrát zvítězil, především pak v tom posledním nad řeckým celkem PAOK Soluň. Kdyby prohrál, postupoval by do jarní části právě tým z jižní Evropy. Ve francouzské lize patří Guingampu osmá pozice, ovšem na svém hřišti je velmi silný, vyhrál už šest střetnutí za sebou, naposledy porazil Monako 1:0. Nejlepším střelcem je jedenáctigólový C. Beauvue.
Dobrý den, nejen Liga mistrů, ale i Evropská liga pokročila do vyřazovací části, na pořadu je hned šestnáct utkání prvního kola, první polovina se odehraje krátce po sedmé hodině, druhá krátce po deváté. Do druhé kategorie patří i zápas francouzského Guingampu s ukrajinským Dynamem Kyjev, kterému bude věnován tento komentovaný on-line přenos. Jasný favorit v tomto klání není, o trošku víc věří sázkové kanceláře domácímu mančaftu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.