Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Braga : Ludogorets - 19. října 2017   21:05

Braga
Braga
0:2
(0:1)
Ludogorets
Ludogorets
25' Moţi  (Wanderson) • 57' R. Silva (vl.)
Braga
Matheus – Jefferson, R. Silva, Ri. Ferreira, Goiano (C) (59. Xadas) – J. C. Teixeira (58. F. Martins), Fransérgio (72. A. Horta), N. Vukčević – Mahgoub, Paulinho, Esgaio.
A. Moreira – Xadas, Danilo, A. Horta, R. Horta, F. Martins, B. Viana.
Davide Massa – Mauro Tonolini, Alberto Tegoni
Estádio AXA, Braga (kapacita: 30.286 diváků)
Ludogorets
dos Santos – Batista Pimenta (85. Sasha), Plastun, Moţi, Cicinho – Góralski, A. Abel – Wanderson, Marcelinho (C) (74. Djakov), Forster – Lukoki (83. Keșerü).
Broun – Terziev, Sasha, Djakov, Vasilev, Keșerü, Joao Paulo.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a již brzo při sledování dalších přenosů se těším na vaši pozornost.
Další kolo soutěže se hraje začátkem listopadu. Oba týmy si pořadatelství prohodí a 2. listopadu se střetnou v Bulharsku, na půdě Ludogorce Razgrad.

Ten se tedy dnešním vítězstvím dostal do čela skupiny o bod před Bragu. Na třetím místě je po dnešní výhře Hoffenheim, na čtvrtou, poslední příčku klesl turecký Basaksehir.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 9:1. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 20:11.
Je dobojováno. Razgrad veze z Bragy tři body a posouvá se do čela tabulky ve skupině.
90+4'
90+4'
Samozřejmě rozehráno na krátko s cílem sbírat čas, ale toho moc Ludogorec neposbíral. Domácí budou vhazovat. I tak je asi o vítězi zápasu jasno.
90+4'
A ještě bude Razgrad kopat roh.
90+3'
Braga se ale nedostala ani ke střele, navíc Wanderson prchl po křídle a teď hosté šetří vteřiny dááááleko od své branky.
90+2'
Ještě šance pro Bragu, po faulu na Paulinha, kterého sestřelil Sasha.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty, domácí mezitím zahrávali další dva rohy. Ale ani jeden nic nepřinesl.
90'
Paulinho dostal přihrávku do běhu, jeho tvrdou bombu ale Renan vyráží na roh!
89'
Čas se domácím krátí a šance na bodový zisk se začínají vytrácet. Navíc Razgrad často drží hru daleko od branky.
88'
Tlak domácích roste, ale Hassan v obrovské šanci nedal, předtím zase zachránil Renan! A následuje 11. roh pro Bragu v tomto zápase!
88'
S ním si však brankář Renan s pomocí defenzívy poradil.
87'
Stále to ještě Braga zkouší, teď dostal do vápna přihrávku Paulinho, ale trefil jen bránícího hráče. Ještě roh pro Bragu.
86'
Ostře fauloval Cosmina Moţiho domácí Paulinho, navíc zcela mimo hru. Trestán je žlutou kartou.
85'
Střídání v týmu PFC Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Natanael Batista Pimenta, přichází Lucas Sasha.
85'
Wanderson tak dlouho motal soupeře, až ho faulovali.
84'
Domácí i nadále samozřejmě tlačí hru co nejvíc vpřed, ale do vápna se jim nedaří dostat.
83'
Střídání v týmu PFC Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Jody Lukoki, přichází Claudiu Keșerü.
83'
A na nervy domácím hraje i Jody Lukoki, který při střídání ještě oběhl kolečko a přiběhl si podat ruku i s rozhodčím, což fanoušci Bragy nesou hodně nelibě.
82'
Teď se ještě poštěkali Vukčevič a Djakov, sudí oběma důrazně domlouvá.
82'
Ludogorec pozorně a urputně brání, zatímco domácí mají stále častější potíže udržet koncentraci.
80'
Další výborný zákrok Renana, který nyní drží Ludogorec nad vodou. Na druhou stranu si každou další zdlouhavou rozehrávkou v podobě výkopu od branky koleduje o žlutou kartu.
78'
Ahmed Hassan Mahgoub se přece jen protlačil k hlavičce ve vápně, ale ta neměla razanci a Renan jeho pokus kryje!
77'
Domácí znovu až od své šestnáctky postupují vpřed, s každou minutou se samozřejmě šance na bodový zisk tenčí.
75'
Braga nyní marně napadá kombinaci hostů, kteří drží čas a míč. Ale vše končí nepřesnou přihrávkou na Wandersona.
74'
Střídání v týmu PFC Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Marcelinho, přichází Světoslav Djakov.
72'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Fransérgio, přichází André Horta.
72'
Centr však hosté odvrátili a Braga musí začít další útok až od půlící čáry.
72'
Domácí nakonec budou zahrávat přímý kop.
70'
A ještě více vzruchu, poté, co další rána zpoza vápna byla zablokována a domácí signalizují ruku! Nejspíš oprávněně.
70'
Míč propadl až k Xadasovi po centru z levé strany, ale nový hráč Bragy na hřišti neprostřelil val Razgradu!
69'
Wanderson na chvíli podržel míč pro Razgrad, nakonec ale Braga míří vpřed.
67'
Faul domácích a Razgrad tak bude moci sbírat další vteřinky.
65'
Míč až u Renana, ten nebude s rozehrávkou nikam pospíchat.
62'
Už opět převzali iniciativu domácí, ale k brance hostů se nyní hledá přes urputný a defenzivní val Razgradu těžko cesta.
59'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Marcelo Goiano, přichází Xadas.
59'
Domácí jsou nyní pod tlakem, ovšem hosté na druhou stranu nedokáží projít do další koncovky.
58'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází João Carlos Teixeira, přichází Fábio Martins.
57'
Ludogorec Razgrad právě vstřelil branku!
Jody Lukoki se po chybě obrany dostal přes brankáře a střílel z ostrého úhlu do prázdné branky, jenže trefil jen tyč! Avšak vracející se RAÚL SILVA míč neodpálil, nýbrž jej doklepl do branky!
56'
Fransérgio střílel z velké vzdálenosti, ale hodně mimo.
55'
Fantastický Renan zachránil hosty od vyrovnání, když z brankové čáry vyrazil hlavičku domácích po rohovém kopu!
54'
Do vápna hostů mířil dobrý centr od Jeffersona, nakonec z něj plyne pouze roh pro Bragu.
53'
Nikola Vukčević chyboval v rozehrávce a prakticky předal míč soupeři, který ale o možnost kombinace a útoku přichází po faulu Aniceta.
52'
Poprvé po změně stran se i hosté dostávají do útočného snažení.
51'
Další faul Plastuna a domácí budou zahrávat další standardku.
50'
Braga zatím ve druhém poločase jasně lepším týmem. Ale co je to platné, když přímé ohrožení branky Razgradu to domácím nepřineslo.
49'
Ricardo Esgaio dalším žlutě zabarveným hráčem v zápase, po zákroku na Wandersona ani sudí nemohl jinak, než kartu domácímu hráči ukázat.
48'
Další míč vpřed ze strany domácích, navíc jej obránce Forster podběhl. Ale znovu končí balón pouze v rukavicích brankáře Renana.
48'
Míč však pouze doskákal nikým netečován až k brankáři Renanovi.
47'
Natanael Batista Pimenta fauloval jednoho z domácích hráčů a vidí žlutou kartu. Braga navíc bude zahrávat standardní situace z poměrně nepříjemné pozice.
46'
Z něj se Braga do koncovky nedostala, i tak je znovu u míče.
46'
Na soupiskách žádná změna. A domácí ihned získávají k dobru rohový kop.
46'
Všichni příznivci domácích teď stojí na tribunách a hromadně pějí klubovou hymnu.
Tak zpět, zatím se na pažit dostavili jen hosté a rozhodčí, ze strany domácích jen pár členů střídačky. Teď však již hráči v červenobílých barvách vstupují před ochozy.
Oba týmy nastupují na trávník.
Více toho diváci na AXA estádio neviděli a hosté tak vedou po prvním poločase 1:0, když v nikterak na gólové šance bohatém utkání skóroval pouze Cosmin Moţi.
45+1'
45'
Anicetovi se snažil ve skluzu sebrat míč Ricardo Ferreira, ale netrefil balón nohou, nýbrž horní končetinou. Vidí tak jako první hráč tohoto zápasu žlutou kartu.
44'
João Carlos Teixeira odehrál míč, ale do nohy jej nakopl Cicinho, dosti bolestivě. Sudí souboj posoudil ve prospěch hostů, ti budou zahrávat další standardku.
44'
Hosté budou vhazovat, Cicinho pošle míč do hry.
43'
Po trošku krkolomné kombinaci se dostali do zakončení hosté, dalekonosná hlavička však Matheuse překvapit nemohla.
41'
V souboji s Goianem nemusel Wandersona nikdo dlouho přemlouvat k tomu, aby se poroučel na trávník. Pískán další faul na brazilského záložníka.
41'
Roh pro Bragu.
40'
Až moc troufalý byl ve svém kličkování João Carlos Teixeira. Nakonec po několika kličkách a otočkách o míč přišel.
39'
V souboji obou hráčů s číslem 4 na zádech fauloval Jefferson Cicinha a míč tedy pro Razgrad.
38'
Po rozehrávce se pokračovalo ve hře sotva pár vteřin a znovu byl Wanderson faulovaný, tentokrát Fransérgiem.
37'
Do Wandersona zas na druhé straně zajel hodně ostře domácí kapitán Marcelo Goiano a i v tomto případě může být faulující hráč rád, že neviděl žlutou kartu. A Wanderson samozřejmě nikam z trávníku nespěchá, což nelibě nese domácí publikum.
36'
Teď se již Plastunovi faul píská a hostující obránce by měl raději přijmout verdikt a poté, co dnes již několikrát zajel do soupeře, být rád, že zatím nemá žluté napomenutí.
35'
Dlouhý míč vpřed na Paulinha, hosté situaci pokryli i s pomocí brankáře Renana.
34'
Krásnou kombinaci vystřihl Cicinho, který pomotal hlavu třem hráčům soupeře, poté si narazil se spoluhráčem. Avšak vše skončilo neslavně, míč nakonec utekl hostujícímu obránci až za brankovou čáru. Takže odkop od branky Bragy.
33'
Soubojem hodně na hraně pravidel byl João Carlos Teixeira odstaven od míče, na hranici šestnáctky soupeře. Pokračuje se ale ve hře.
32'
Teď zase hosté v zelených dresech drží míč na kopačkách a hledají postupným útokem cestu do zakončení.
31'
Domácí tým kombinuje zdlouhavě kolem půlící čáry.
29'
I domácí tým se snaží pohnout se skóre, ale do přímého zakončení na branku se nyní Braze nedaří dostat.
27'
Další velká šance hostů, ale tentokrát Matheus na tvrdou bombu z hranice šestnáctky dosáhl!
25'
Hosté rozehráli roh na krátko a Wanderson poslal centr do vápna, na který si nejvýše vyskočil COSMIN MOTI! Jeho hlavička i přes veškerou snahu brankáře Matheuse končí v brance!
25'
S velkým křikem se k zemi poroučel Marcelinho, ale nedovolený zákrok se nepíská. Hosté ale budou zahrávat roh.
23'
Z levé strany další centr, Jefferson nenašel žádného spoluhráče, ale málem to nebylo na škodu! Rafael Forster totiž zahrál těsně vedle vlastní branky!
22'
Paulinho zcela evidentně poslal rukama na trávník Wandersona, pískán nedovolený zákrok. Hosté budou v blízkosti půlící čáry zahrávat standardku.
21'
Zajímavou přihrávku do běhu dostal Lukoki, ale poslední klička mu nevyšla a domácí se ubránili.
21'
Ricardo Ferreira si naskočil na centr, který z levé strany poslal do vápna João Carlos Teixeira! Ferreirova hlavička však míří mimo tyče branky Razgradu!
20'
Roh pro Bragu, rozehraný na krátko.
19'
João Carlos Teixeira zkoušel zvýšit aktivitu v kombinaci domácích, ale stopku mu vystavil aktivním pressingem Lukoki.
19'
Jefferson u míče, tedy začíná další postupný útok domácích.
18'
Tentokrát byl zase Plastun faulovaný, když jej na trávník stáhl Paulinho.
17'
Útok domácích zastavuje faulem Plastun, Braga tak bude zahrávat přímý kop.
14'
Další centr do vápna Razgradu, opět mířil zprava. A znovu jej hosté ve skluzu odvrátili.
12'
João Carlos Teixeira získal po rohovém kopu domácích míč a zpoza vápna střílel, ovšem rána mu vůbec nesedla a balón končí zcela mimo.
11'
A domácí se dostali do brejku, který zastavil výborným obraným zákrokem Cicinho, který skluzem zatarasil cestu míči přihrávanému za obranu.
11'
A k odraženému míči se nakonec dostal jeden z hostujících fotbalistů, z halfvoleje jej napálil na branku, ovšem zasáhl jen hráče v šestnáctce!
10'
Ale teď se rýsuje pro hosty zajímavá situace, budou zahrávat standardní situaci poblíž vápna.
8'
Ricardo Ferreira sice dostal míč do branky hostů, ale marná radost, pískán ofsajd.
4'
Domácí jsou znovu u míče a nakonec Hassan pálil.
4'
Náznak šance i na druhé straně, Paulinho byl adresátem centru z levé strany. Hlavička mu však v záklonu vůbec nevyšla, v této pozici zakončovat hlavou je velmi složité.
3'
Z něj došlo na střelu z prostoru mimo šestnáctku, ale rána byla zablokována jedním z domácích obránců.
2'
Ani v červeném hrající domácí v ofenzívě neuspěli, a tak musel Raúl Silva zachraňovat vápad Razgradu. Hosté budou kopat roh.
1'
V zeleném hrající Ludogorec se ujímá hry, jeho první atak však nevyšel. Vhazovat budou domácí.
1'
Před začátkem zápasu ještě proběhla minuta ticha, duel co nevidět začne.
Utkání obou dnešních soupeřů co nevidět začne, celky jsou na trávníku stadionu v Braze. Tribuny rozhodně nejsou nijak závratně plné.

SC Braga: Matheus – Jefferson, R. Silva, Ri. Ferreira, Goiano (C) – J. C. Teixeira, Fransérgio, N. Vukčević – Mahgoub, Paulinho, Esgaio.
Náhradníci: A. Moreira – Xadas, Danilo, A. Horta, R. Horta, F. Martins, B. Viana.

PFC Ludogorec Razgrad: dos Santos – Batista Pimenta, Plastun, Moţi, Cicinho – Góralski, A. Abel – Wanderson, Marcelinho (C), Forster – Lukoki.
Náhradníci: Broun – Terziev, Sasha, Djakov, Vasilev, Keșerü, Joao Paulo.

Rozhodčí: Davide Massa – Mauro Tonolini, Alberto Tegoni.
LUDOGOREC RAZGRAD prožívá podobně úspěšné období jako jeho soupeř, poslední prohra se dokonce datuje až začátku srpna, kdy tým prohrál v duelu bulharského Superpoháru s Botevem Plovdiv, navíc až po penaltách. Od té doby neprohrál tým ve 14 po sobě jdoucích zápasech s bilancí 10 výher – 4 prohry.

Poslední výsledky klubu:
Černo More – LUDOGOREC 0:1 (liga)
LUDOGOREC – Beroe 2:0 (liga)
LUDOGOREC – Hoffenheim 2:1 (Evropská liga)
Septemvri Sofie – LUDOGOREC 1:4 (liga)
Oboriste – LUDOGOREC 2:3pp (pohár)

Zdravotní situace v týmu
Trenér Dimitar Dimitrov má marodku prázdnou, snad jediný otazník visí nad případnou neúčastí brankáře Vladislava Stojanova. Ten doléčuje zranění, na druhou stranu naposledy se postavil mezi tyče branky svého týmu v březnu 2017, tedy již před delší dobou. S jistotou za něj zaskakuje Brazilec Renan.
SC BRAGA zažívá velmi úspěšné období a naposledy prohrála před více než jedním měsícem – 10. září na hřišti Setubalu. Od té doby však Braga uhrála šest vítězství a jednu remízu, a to na půdě silní Benficy.

Sao Martinho – BRAGA 2:3 (Portugalský pohár)
BRAGA – Estoril 6:0 (liga)
BRAGA – Basaksehir 2:1 (Evropská liga)
Tondela – BRAGA 1:2 (liga)
Benfica – BRAGA 1:1 (liga)

Kouč portugalského celku Abel Ferreira musí řešit zdravotní patálie svého týmu. Mimo hru je brankář Marafona, kterého trápí zraněné koleno. Stejné potíže pak nepustí do hry ani dlouhodobě zraněného brazilského záložníka Maura. Od srpna pak absentuje také útočník Eduardo Wilson (zraněné stehno). Všichni tihle hráči, stejně jako další zraněný brankář Tiago, však týmu chybí dlouhodobě a jak vidno z posledních výsledků, na výkony Bragy nemá jejich absence negativní dopad.
Dosavadní vývoj skupiny C

Braga vstoupila do skupinové fáze soutěže důlěžitým vítězstvím na půdě německého Hoffenheimu, když se domácí prosadili zásluhou Wagnera, kterému na gól přihrál Kadeřábek. Hosté ale otočili, nejprve srovnal v nastavení Teixeira, v 50. minutě pak Sousa rozhodl. Na obě branky přihrál Esgaio. V témže kole se střetly i Basaksehir a Ludogorec. Diváci v Turecku se branky nedočkali, duel skončil 0:0.

Ve druhých zápasech slavila Braga opět výhru 2:1, tentokrát již doma. O góly domácích se postarali Hassan a Fransergio, který v 89. minutě rozhodl o domácím vítězství. Za hosty se trefil známý záložník Emre Belezoglu. První vítězství slavil i bulharský Razgrad, který doma porazil Hoffenheim 2:1. Němci znovu vedli, opět měl v gólu prsty Kadeřábek. Tentokrát to byl dokonce on, kdo již ve 2. minutě skóroval. Ale to bylo vše. Hned po změně stran srovnal Djakov a o výhře Razgradu rozhodl Lukoki.

V tabulce je tedy první Braga se ziskem šesti bodů, za ní je Razgrad (4 body) a Basaksehir (1 bod). Pořadí uzavírá bezbodový Hoffenheim.
Dámy a pánové, vítejte u sledování přímého přenosu fotbalového utkání Evropské ligy mezi portugalským týmem SC Braga a bulharským výběrem Ludogorec Razgrad. A Estádio AXA uvidí souboj aktuálně dvou nejlepších celků skupiny C. Děním na hřišti vás bude provázet Jaroslav Svoboda.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.