Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : BATE Borisov - 2. listopadu 2017   21:05

Köln
Köln
16' Zoller (S. Özcan) • 54' Osako (F. Sörensen) • 63' Guirassy  • 82' Osako (Bittencourt) • 90' Jojić (Osako)
5:2
(1:2)
BATE Borisov
31' N. Milunović  (Ryas) • 33' Signěvič  (Ryas)
Köln
Horn – Rausch, Heintz, Maroh, F. Sörensen – Bittencourt, S. Özcan, Lehmann (C), Clemens (46. Osako) – Guirassy (70. Jojić), Zoller (83. Olkowski).
Kessler – Jojić, Osako, Olkowski, Meré, Horn, Klünter.
Stavrev – Kirovski, Kostadinov (všichni MKD)
Müngersdorfer Stadion, Kolín nad Rýnem
45.200 diváků
Sčerbicki – D. Poljakov, N. Milunović, Hajdučyk (81. Tuominen), Ryas – Drahun, A. Volodko – Stasevič (C), Ivanić, Hardzjajčuk (60. M. Volodko, 70. Rodionov) – Signěvič.
Veremko – Jablonskij, Berezkin, Rodionov, Tuominen, Baga, M. Volodko.

Je hotovo. Za hromového zpěvu fanoušků domácí oslavují setrvání v boji o postup, neboť po prohraném poločase o jeden gól otočili utkání čtyřmi góly v druhé části hry. Nejvíce vidět byl v druhé polovině útočník Osako, který zapsal za 45 minut dva góly a jednu asistenci. Bylo to neskutečné utkání, po gólech Osaka v 54. minutě, Guirassyho z přímého kopu v 63. minutě, dalšího gólu Osaka po centru Bittencourta v 82. minutě a vše uzavřel právě Osako svým centrem na hlavu Jojiće v 90. minutě. Utkání tak skončilo 5:2, s přáním příjemné hodiny do konce dnešního dne se s vámi loučí Tomáš Kalas.
90+3'
90+3'
Střela Staseviče nenašla cíl a posledních 30 sekund se nese ve znamení oslav výhry jak na tribunách, tak i na hřišti.
90+2'
Bittencourt byl nachytán v ofsajdu, čímž zabrzdil akci na šestý gól, ke kterému nebylo daleko.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastaví tři minuty nad hrací dobu, ač se budou dohrávat pouze z povinnosti.
90'
Köln právě vstřelil branku!
Domácí trenér má dnes štěstí na střídající hráče! Krásný centr od Osaka z levé strany přímo na hlavu MILOŠE JOJIĆE, který dává pátý gól a domácí zkompletovali tzv. bůra. Asistence: Juja Osako.
89'
Na Osaka se po rychlém ťukesu ve vápně už míč nedostal, čehož on sám dost lituje, neboť mohl zkompletovat hattrick.
88'
Ščerbicki ještě nahání své spoluhráče do útoku, aby mohl rozehrát.
86'
Utkání se pomalu chýlí ke konci a zřejmě ještě budou hráči nad Rýnem ve hře o postup, ač to budou mít velmi složité.
84'
Žlutou kartu dostává Dominic Maroh (1. FC Kolín nad Rýnem).
83'
Zollerovi se dostává taktéž velkých ovací, je nahrazen Olkowskim.
82'
To, co dnes Bittencourt předvádí, je na Zlatý mič! Neskutečný centr z jeho levé strany přímo před branku na JUJU OSAKA, který ve skluzu dopravil míč do sítě a střílí za 35 minut dva góly! Čisté svědomí nemusí mít ani brankář hostí, neboť dle mého názoru celkem zbytečně vyběhl proti míči. Asistence: Leonardo Bittencourt.
81'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Vitaľ Hajdučyk, přichází Jasse Tuominen.
81'
Domácí neskutečně bojují a i za stavu 3:2 mají chuť na góly. Nyní po dobré práci Özcana s Bittencourtem střílel Osako, vedle.
80'
Jenže nic nevymyslel, domácí hrají zatím v defenzivě skvěle.
79'
Sörensen nabral na vidle Signěviče a vidí žlutou kartu. Borisov dostal k dispozici rozehrávku ze slušné pozice.
78'
Další bomba, tentokrát se vyšvihl Heintz svým pokusem do levého vinglu, Ščerbicki si rozhodně na nedostatek práce stěžovat nemůže.
Dnešní utkání sleduje 45.200 diváků.
77'
Snaha ukrajinského celku bude mírně pozdržena, neboť Stasevič fauloval na polovině hřiště.
76'
Borisov pomalu začíná přebírat iniciativu v utkání, tempo hry trochu opadlo.
75'
Výborná práce od Bittencourta, který nejprve nahrál na Osaku, druhý jmenovaný v pádu nabil Özcanovi, který donutil svoji jedovkou protáhnout Ščerbického!
73'
Osako měl úmysl s nahrávkou na Jojiće před bránu, pozorná borisovská obrana vše přečetla.
72'
Özcan asi ani nečekal tuto přihrávku v běhu a míč jen tak přeběhl.
70'
Volodko po ráně do krku taktéž střídá, jde za něj Rodionov.
70'
Je to tak, Guirassy se slzami v očích musí ukončit své dnešní působení a tleská mu stadion vestoje, nahradí ho Jojić.
69'
Zajímavé prodloužení centru Ivaniće, skončilo však vedle brány.
66'
Nebylo daleko k vyrovnání na 3:3! Centr od Ryase si ve vzduchu našel osamocený Signěvič, který hlavičkoval pouze do Horna, následná dorážka hlavou Volodka se neuchytila i díky tomu, že Volodko v předklonu dostal kopačkou do krku a není mu úplně lehko. Zraněn je i Guirassy, který odešel v doprovodu masérů za postranní čáru.
65'
Hned je to o něčem jiném. Za dozoru Claudia Pizzara na tribuně se Kolín v druhé polovině vrátil ke hře z prvních 20 minut utkání a díky tomu vede o gól.
63'
Není co dodat! K přímému kopu se postavil SEHROU GUIRASSY, který střelou přes zeď do dolního pravého rohu dává třetí gól a stadion je ve varu! Bez asistence.
61'
Ve vzduchu zavoněla červená karta! Teď už opravdu, Stasevich natvrdo vzal zezadu Bittencourta přes nohy, domácí hráč postupoval sám na bránu, před ním byl pouze gólman. Sudí trestá žlutou, Kolín má standartku kousek před vápnem.
60'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Michail Hardzjajčuk, přichází Maxim Volodko.
59'
Signěvič v kontaktu s Marohem ve vápně upadl velmi lacině a sudí Stavrev jeho hereckou vložku odměňuje žlutým kartónkem.
58'
Kozlové zapli své motory, to samé platí i o fanoušcích, atmosféra je vynikající.
57'
Domácí jsou hodně při chuti. Zejména Bittencourt a Osako, ti nyní připravili pozici pro Guirassyho, který byl však v nedobrém postavení vůči míči a nic tedy z této akce nevzniklo.
56'
Domácí ožili! Bittencourt pokusil štěstí svoji střelou z úhlu, která potrápila Ščerbicki! Rozhodně to nebylo nic, co by bylo snadné k chycení. Střela plavala, tohle je důležitý zákrok!
54'
Máme srovnáno! Zahraná situace po faulu Milunoviće vykrystalizovala do centru Bittercourta na hruď Sörensena, domácí stoper sklepl hrudí na JUJU OSAKA, který z voleje přídává druhý gól a srovnává stav utkání! Asistence: Frederik Sörensen.
53'
Guirassy se ze hry poněkud vytratil, připomenul se však odvážným průnikem a byl zastaven Milunovićem, který vidí trochu žluté barvy.
52'
Míč se dostal z rohu k Zollerovi, ten to zkusil z první a rozhodně to nebyl dobrý nápad.
51'
Bittencourt ze střely z dobrých 25 metrů trefil pouze záda obránce Poljakova a Kolín se dostane k rohu.
50'
Menší neshoda mezi Sörensenem a Hornem, Horn si žádal míč pro sebe, obránce však odhlavičkoval dříve, vše ale dopadlo dobře pro domácí tým, který se zase žene do útoku.
49'
Jako motorová myš se hnal za míčem Heintz, chtěl totiž domácí uchránit od rohu, což se nepovedlo.
49'
Na míči jsou opět domácí, kteří pokud nechtějí končit již ve skupině, tak musí vyhrát. Budou to mít však ve zbytku zápasu velmi těžké.
47'
Özcan se opět nebezpečně probíjel skrz hostující obranu, do finální fáze nahrávky se nedostal, což je pro domácí škoda, neboť toto vypadalo celkem nadějně.
47'
Nezahrál ho nějak oslnivě, hostující obrana si úplně v klidu poradila.
47'
Roh pro Kolín, který zahraje Rausch.
46'
Poločasové střídání. Domácí trenér posiluje útok a do hry posílá Osaku za Clemense.
46'
45+1'
První poločas skončil. Mohli jsme vidět zajímavou první polovinu hry, kdy Kolín byl zpočátku velmi aktivní a odměnou mu byl gól Simona Zollera v 16. minutě. BATE se však nevzdalo a během dvou minut dokázalo otočit skóre zásluhou Nemanji Milunoviće a Mikalaje Signěviče. Uvidíme, co přinese druhý poločas, zatím je to utkání, na které se rozhodně lze dívat. Druhý poločas začne cca v 22:07.
44'
Tohle byla hodně sporná situace! Zoller dostal míč do běhu a jal se ho zastavit Hajdučyk, což i provedl, Zollerovi nechal v běhu nohu. Hostující obránce byl ale poslední hráč ve hře a zde se dalo diskutovat i o červené. I když pravda, míč pod kontrolou domácí záložník neměl a celkově to nevypadalo nijak vážně.
41'
Clemensův centr mířil na hlavu Sörensena, následný pokus hlavičkou ale nebyl tak přesný a zamířil vedle pravé tyče Ščerbického svatyně.
41'
Bittencourt byl poté faulován a i domácí mají solidní trestný kop ke skórování.
40'
Ryas zatáhl za dres Bittencourta a je potrestán. Domácí plejer k tomu také neměl daleko, neboť reagoval velmi emotivně a sudí Stavrev mu musel výrazně domluvit.
40'
Lehmann nyní přenesl hru na Bittencourta, který sice nejdříve nezpracoval, následně ale vrátil míč patičkou do hry.
39'
Centr myšlený do předbrankového prostoru od Heintze byl velmi nepovedený a sám obránce by na něj snad nejraději zapomněl.
38'
Za těchto okolností je Kolín ze hry o případný postup, neboť by ztrácel sedm bodů na druhou příčku ve zbývajících dvou utkáních.
33'
BATE Borisov právě vstřelil branku!
Netrvalo to ani dvě minuty a je otočeno skóre! Krásná akce na několik doteků přes celé hřiště, na jejímž konci stál centr od Ryase přímo na MIKALAJA SIGNĚVIČE, který střelou přes hlavu nedal Hornovi absolutně žádnou šanci! Asistence: Aljaxej Ryas.
31'
Nenápadná akce a máme srovnáno! Ze standartky se vyklubala chytrá přihrávka Ryase na penaltový puntík, kde stál nikým nehlídán NEMANJA MILUNOVIĆ a srovnává stav! Asistence: Aljaxej Ryas
30'
Teď však budou mít hosté dobrou standartku. Heintz přitvrdil v obraně a fauloval Signěviče, bude to takový zkrácený a posunutý roh.
29'
Na Clemensovi a jeho zastavení si dala záležet dvojic hráčů ukrajinského celku, ačkoli to vypadalo všeljak, hra plyne dále.
28'
Rausch ve velké rychlosti vrátil míč Hornovi, aby mohl založit další akci a trochu uklidnit hru.
27'
Další centr, dnes jich je ze strany hostí opravdu požehnaně, ale na úkor kvality. Domácí obrana se opravdu moc nezapotila.
25'
Po minisérii soubojů na středové čáře má v držení míč Borisov, konkrétně Dragun, který si zpracoval křižný pas, nedokázal se však natlačit do lepší pozice ke střele a Sörensenem byl odtlačen pryč.
24'
Centr Ryase z pravé části hřiště, přeletěl sice téměř celé vápno, díky nešikovnosti domácího obránce se Borisov dostal k dalšímu rohu, který zahrál bídně a Kolín se zase žene do útoku.
22'
Bittencourt výborně potáhl míč na střed a vybídl Clemense, kolínský záložník si však špatně zpracoval a pozdržel tak útočnou akci domácích.
22'
První ofsajd. Pomezní sudí v něm nachytal hostujícího Drahuna, Köln bude rozehrávat.
21'
Rohový kop pro BATE. Stasevič volil kratší centr na hlavu Drahuna, který nebyl daleko od toho, aby skóroval! Míč poslal těsně nad spojnici tyčí!
19'
Bittencourt to nyní s centrem do vápna nemyslel zle, špatně však zamířil, míči dal opačnou faleš a hosté se celkem snadno pomocí odkopu dostali k balonu.
18'
Domácí reklamovali faul na Guirassyho kousek od středového kruhu, sudí Stavrev nechává hru plynout.
16'
Domácí jsou zatím lepší a po zásluze vedou! Vybojovaný míč ze souboje si pro sebe vzal Özcan a z půli hřiště vyslal přesným pasem do běhu SIMONA ZOLLERA, který měl sice na zádech dva obránce žlutého dresu, poradil si ale znamenitě a rozradostnil domácí stadion! Asistence: Salih Özcan.
15'
Stasevičův přetažený balón na Poljakova neměl potřebnou razanci a Horn bude odkopávat od brány pod kotlem domácího celku.
14'
Clemens dostal míč na hranici vápna, bohužel pro něj si balón přeběhl a z možné střely nebylo nic. Toho využil Borisov, který okamžitě otočil hru a došel si pro roh.
12'
Další centr z levé strany, hostující obrana žádné harakiri nepáchala a míč v poklidu odvrátila zpět.
10'
Další šance od domácích. Zleva se řítil do vápna Zoller a centroval nejdříve před bránu, jeho záměr přečetl hostující gólman a míč vyrazil do malého vápna, kde se pohyboval Guirassy a při snaze dorazit trefil dobíhajícího obránce Borisova!
10'
Rausch centroval dopředu na Guirassyho, míč letěl ale špatným směrem a Ščerbicki shrábl míč ze vzduchu.
9'
Kolín si drží míč a snaží se dostat více k bráně hostí, dobrý pohyb obrany BATE jim však tuto práci ztěžuje.
7'
Neskutečná šance Kolína! Guirassy dostal balón od svého kolegy Clemense, který si zpracoval dlouhý nákop Horna a míč přímo před prázdnou bránou posílá těsně nad!
6'
Výborný zákrok Horna po střele jednoho z hostujících hráčů!
3'
Heintz v pádu odcentroval na polovinu hřiště, kde se mu nikdo nenabídl a na míči jsou zase hosté.
2'
Signěvič byl opět na polovině odstaven od míče a domácí nebezpečně operovali v útoku, Lehmann střílel, netrefil se však ani náznakem na bránu.
1'
První kombinace na hostující straně, střela Singněviče však vážněji neohrozila bránu, kterou dnes střeží Horn na domácí straně.
1'
Výkop mají hosté, jdeme na to!
1'
Oba kapitáni se nyní zdraví se sudími, kteří dorazili z Makedonie, vedeni Aleksandrem Stavrevem.

1. FC Kolín nad Rýnem: Horn – Rausch, Heintz, Maroh, F. Sörensen – Bittencourt, S. Özcan, Lehmann (C), Clemens – Guirassy, Zoller.
Náhradníci: Kessler – Jojić, Osako, Olkowski, Meré, Horn, Klünter.

BATE Borisov: Sčerbicki – D. Poljakov, N. Milunović, Hajdučyk, Ryas – Drahun, A. Volodko – Stasevič (C), Ivanić, Hardzjajčuk – Signěvič.
Náhradníci: Veremko – Jablonskij, Berezkin, Rodionov, Tuominen, Baga, M. Volodko.

Rozhodčí: Stavrev – Kirovski, Kostadinov (všichni MKD).
Vzájemné zápasy

Jediným vzájemným zápasem těchto dvou týmů je ten z před dvou týdnů. BATE ho vyhrálo 1:0 brankou Riose a přihlásilo se tím do bojů o postup ze skupiny.

BATE je běloruským týmem. V domácí lize, která už má za sebou 27 kol se nachází na třetím místě s čtyřbodovou ztrátou na první Soligorsk. BATE neuspělo v kvalifikaci o Ligu mistrů, kde vypadlo ve třetím předkole se Slavií. Účast v Evropské lize si pak vybojovalo ve čtvrtém předkole proti Oleksandrii.

V Evropské lize má BATE Borisov zatím čtyři body. Na úvod remizovalo na hřišti Bělehradu, pak prohrálo doma s Arsenalem 2:4 a minule porazilo doma Kolín 1:0. V tabulce je o skóre na druhém a postupovém místě.
1. FC Kolín nad Rýnem

Kolín nad Rýnem zápolí v německé Bundeslize. V té se mu ale vůbec nedaří, po deseti kolech je na posledním osmnáctém místě v tabulce s pouhými dvěma body. Na nesestupovou pozici už teď ztrácí šest bodů. Kolín si zajistil přímou účast v letošním ročníku Evropské ligy díky pátému místu v minulé sezoně Bundesligy.

Špatnou formu mají "kozli" i v Evropě. Všechny dosavadní utkání prohráli. Nejprve na Arsenalu 1:3, pak doma s CZ Bělehradem 0:1 a naposledy i s BATE 0:1. V tabulce tak nemůže být nikde jinde než na posledním místě.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského fotbalu u sledování utkání základní skupiny Evropské ligy mezi týmy 1. FC Kolín nad Rýnem a BATE Borisov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.