Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Sporting : Astana - 22. února 2018   19:00

Sporting
Sporting
3' Dost (B. Ruiz) • 53' B. Fernandes (Coentrão) • 63' B. Fernandes (Dost)
3:3
(1:1)
Astana
Astana
37' Tomasov   • 80' Twumasi   • 90+4' Šomko  (Tomasov)
Sporting
Patrício (C) – Ristovski, A. Pinto, Mathieu, Coentrão – Battaglia, Palhinha (74. Leao) – B. Ruiz (60. W. Carvalho), R. Ribeiro (46. Acuňa), B. Fernandes – Dost.
Salin – Coates, Acuňa, B. César, W. Carvalho, Doumbia, Leao.
Bognár – Buzás, Georgiou (Maďarsko)
Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků)
30.456 diváků
Astana
Erić (C) – Šitov, Postnikov, Aničić, Šomko – Bejsebekov – Twumasi (87. Murtazajev), Majeuski, Kleinheisler (60. Stanojević), Tomasov – Despotović (66. Ščetkin).
Mokin – Mužikov, Zainutdinov, Malij, Murtazajev, Stanojević, Ščetkin.

To byl tedy závěr. Domácí v zápase vedli již 3:1, přesto se nakonec musí spokojit s remízou 3:3, když hosté skórovali v závěrečné desetiminutovce. Přesto Sporting nemusí nijak smutnit, protože vzhledem k výhře 3:1 v prvním zápase postupuje do čtvrtfinále Evropské ligy.
90+4'
90+4'
Astana právě vstřelila branku!
Po perfetně zahraném rohu se dostal míč ke zcela volnému DMITRIJI ŠOMKOVI, který velmi povedenou přízemní střelou zamířil přesně k tyči – 3:3!
90+3'
Ještě v poslední minutě budou hosté kopat rohový kop.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
89'
Až do zakončení se dostal Tomasov, gólman Rui Patrício ale v pohodě zasáhl.
89'
Domácí se snaží dohrávat zápas ve středu pole a nebo na polovině soupeře. Zdá se, že by jim to mohlo vyjít.
87'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Patrick Twumasi, přichází Roman Murtazajev.
86'
Domácí kopali další roh, jejich útočné snažení je ale již pramalé a zápas se z jejich strany už pouze dohrává.
84'
Po rohovém kopu se domácí už k zakončení znovu nedostali.
83'
Zajímavě k tyči zamířil Acuña, gólman Erić vyrazil míč na rohový kop.
80'
Velkou pohotovost nyní ukázal PATRICK TWUMASI, ke kterému se ve vápně Sportingu odrazil balon přímo proti noze. TWUMASI nic nevymýšlel a tvrdou ranou zamířil přesně pod břevno – 3:2!
78'
Domácí nadále hodně kontrolují balon. Zdá se, že hosté již rezignovali na dobrý výsledek.
76'
Nyní pro změnu fauloval Šitov střídajícího Leaoa a míč budou mít nadále domácí.
75'
Twumasi fauloval u postranní čáry na polovině Sportingu a domácí samozřejmě nyní s rozehrávkou pospíchat nebudou.
74'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Joao Palhinha, přichází Rafael Leao.
73'
Domácí kopali rohový kop, hosté se ale dokázali ubránit.
72'
Pomalu se začíná blížit konec zápasu a více elánu mají rozhodně domácí fotbalisté.
69'
Domácí si nyní zápas užívají. Je už víceméně jisté i to, že vyhrají dnešní utkání.
67'
Bruno Fernandes se nyní postavil k zahrávání rohového kopu, hosté se ale tentokrát ubránili.
66'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Djordje Despotović, přichází Alexej Ščetkin.
65'
Hosté se sice zlobí, ale jejich útočné snažení nyní skončilo po ofsajdu Despotoviće.
63'
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Domácím vyšel rychlý protiútok, když si BRUNO FERNANDES vyměnil míč s útočníkem Dostem a následně podél brankáře zvyšuje na 3:1!
62'
Domácí mají otěže zápasu pevně ve svých rukou. Hraje se na polovině Astany.
60'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Bryan Ruiz, přichází William Carvalho.
60'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází László Kleinheisler, přichází Marko Stanojević.
59'
Dnes hodně agresivně hrající Kleinheisler zatáhl za ruku unikajícího Battagliu a dostává žlutou kartu.
58'
Další akce domácího celku nyní k ničemu nepovede. V ofsajdu byl totiž Dost.
57'
Domácí nyní ve velkém klidu kontrolují své vedení. Hosté to budou mít už velmi složité.
56'
Dnešní utkání sleduje 30.456 diváků.
55'
Jisté tedy teď už je, že dnes prodloužení ani penalty neuvidíme. Hosté musí teď vstřelit minimálně tři góly, což se vzhledem k průběhu hry zdá jako hodně nereálné.
53'
To byla paráda! Domácí zahrávali přímý kop, když Coentrao posunul balon na BRUNA FERNANDESE, který dalekonosnou dělovkou překonal překvapeného Eriće!
52'
Po rychlé akci Astany se Despotović dostal do šance, kterou zakončil obloučkem do brány, avšak gól neplatí, protože již před zakončením byl signalizovaný ofsajd.
51'
Acuňa se jako o poločase střídající hráč dostal hned do šance, míč ale poslal mimo.
49'
Při jednom ze soubojů o balon si levé rameno poranil Battaglia a musí být ošetřovaný.
48'
Majeuski fauloval u postranní čáry, balon budou mít domácí.
47'
Na balon si sáhli již oba brankáři, ovšak jen kvůli tomu, že rozehrávali na své spoluhráče. Zasahovat zatím nemuseli.
46'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Rúben Ribeiro, přichází Marcos Acuňa.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:01.
Aktuálně jsou tak karty rozdané jasně. Hosté potřebují vstřelit alespoň dva góly, aby si při případném výsledku 1:3 vynutili prodloužení. Domácí se tak samozřejmě ani po změně stran nikam nepoženou a budou hrát tak, aby neinkasovali zbytečně další gól.
Je za námi první poločas zápasu mezi Sportingem Lisabon a Astanou. Domácí začali raketově, když se hned ve 3. minutě prosadil útočník Dost. V dalším průběhu hry jsme sledovali spíše průměrný fotbal bez šancí. Až v samém závěru poločasu hosté nejprve nastřelili tyč a poté dokonce srovnali na 1:1, když se po rohu prosadil Tomasov.
45'
45'
Již se rozeběhla poslední minuta první půle. Vzhledem k plynulosti hry se pravděpodobně nebude nic nastavovat.
44'
Domácí João Palhinha kopal rohový kop, po kterém se ale nikdo ze spoluhráčů k zakončení nedostal.
43'
Povedený pas mezi obránce dostal nyní Bruno Fernandes, proti kterému ale včas vyběhl Erić a domácí křídelník neměl dostatek času a prostoru zakončit.
41'
První poločas spěje ke svému konci. Domácí zabrali a tlačí se na polovinu soupeře.
39'
Hosté po vstřelené brance hodně ožili a vypadá to, že nás bude čekat velmi zajímavý druhý poločas.
38'
Domácí gólman Patrício se samozřejmě hodně zlobil. Rozhodčím ukazoval, že mu protihráči bránili ve výhledu, avšak na verdiktu rozhodčích nic nezměnil.
37'
Hosté kopali v krátkém sledu dva rohy a po tom druhém srovnávají skóre. Míč po centru Twumasiho propadl až daleko k rohu velkého vápna, kde byl osamocený MARIN TOMASOV. Při jeho střele byli hned tři hráči Astany v ofsajdovém postavení, avšak podle rozhodčích nezasáhli do hry a gól tak platí.
36'
Teď měli domácí obrovské štěstí. Ke střele se totiž ve vápně dostal Despotović a trefil tyč!
36'
Po centru do vápna se k hlavičce dostal opět Dost, míč poslal těsně mimo.
35'
Po dalším faulu Kleinheislera budou domácí zahrávat přímý kop. Je to na levé straně, pozice na centr do vápna.
34'
Domácí nyní v posledních minutách přeci jen trochu zvýšili své úsilí. Do zakončení se ale dostávají jen velmi sporadicky.
32'
Na druhé straně hosté opět přišli o balon, když byl do ofsajdové pasti lapený Despotović.
31'
Hlavičkující Dost poslal nyní balon jen nad bránu.
28'
Po faulu Bejsebekova budou u balonu domácí.
26'
Stále sledujeme hodně průměrnou podívanou. Ani jedno z mužstev není výrazně aktivnější než to druhé.
24'
U míče byli opět hosté, jenže znovu akci nijak nedotáhli do konce a domácí defenziva může být v klidu.
22'
Na pravé straně měl hodně prostoru domácí Fernandes, jeho centr do vápna s lehkými problémy lapil Erić.
21'
Pokus o útočný výpad hostů skončil ofsajde, ve kterém se zapomněl Tomasov.
19'
Akce hostujícího celku stále k ničemu nevedou. Zatím sledujeme hodně opatrný fotbal, a to i přesto, že Astana potřebuje minimálně třikrát skórovat.
17'
Domácí se rozhodně nikam neženou. Dokonce nechávají soupeře na jeho polovině hrát a čekají, co fotbalisté Astany vymyslí.
16'
Hosté jsou znovu u míče a postupným útokem se blíží k bráně soupeře.
14'
Velká šance Astany! Po rohovém kopu se balon ve vápně dostal ke stoperu Postnikovovi, který byl ale šancí tak překvapený, že zamířil těsně mimo.
13'
Po levém křídle unikal hostující Šomko, jeho přízemní centr do vápna zblokovala obrana Sportingu na rohový kop.
11'
Kleinheisler poslal k zemi Ruize a míč mají domácí. Ti samozřejmě nikam nespěchají.
10'
Astana sice hodně drží balon, jenže na dostřel brány Patrícia se zatím ani zdaleka nedostává.
8'
Stále sledujeme boj ve středu pole. Jestli měli hosté nějaké plány, tak nyní je budou muset očividně změnit.
6'
Hráči Astany mají balon na svých kopačkách, zatím ale kombinují jen v okolí půlící čáry.
5'
Pro hosty se toho ale moc nezměnilo. Jisté je, že musí vstřelit alespoň tři góly, aby následovalo prodloužení.
3'
Jenže skóre se mění na druhé straně. Po rychlé akci odcentroval do vápna Ruiz a hlavičkující BAS DOST překonal hostujícího gólmana Eriće.
2'
Hosté kopali ještě rohový kop, bránu soupeře ale neohrozili a nyní jsou u míče domácí.
1'
To je start zápasu. Hned v první minutě hry trefil brankovou konstrukci hostující Twumasi.
1'

Sporting Lisabon: Patrício (C) – Ristovski, A. Pinto, Mathieu, Coentrão – Battaglia, Palhinha – B. Ruiz, R. Ribeiro, B. Fernandes – Dost.
Náhradníci: Salin – Coates, Acuňa, B. César, W. Carvalho, Doumbia, Leao.

FC Astana: Erić (C) – Šitov, Postnikov, Aničić, Šomko – Bejsebekov – Twumasi, Majeuski, Kleinheisler, Tomasov – Despotović.
Náhradníci: Mokin – Mužikov, Zainutdinov, Malij, Murtazajev, Stanojević, Ščetkin.

Rozhodčí: Bognár – Buzás, Georgiou (Maďarsko).
První vzájemný záps začila lépe domácí. Hned v 7. minutě otevřel skóre zápasu Tomasov a první poločas skončil 1:0. Jenže po změně stran se postupně trefili Bruno Fernandes, Gelson Martins a Doumbia. Sporting vstřelil tři góly v rozmezí 48. a 55. minuty, to byl pro domácí fotbalisty tvrdý direkt. Ve zbytku zápasu si hosté vedení pohlídali a před odvetou jsou ve velmi výhodné pozici.
Hezký čtvrteční večer všem fanouškům kvalitního evropského fotbalu. V rámci této online reportáže budeme sledovat průběh odvety playoff Evropské ligy mezi domácím Sportingem Lisabon a hostující Astanou. První zápas v hlavním městě Kazachstánu vyhráli hosté z Portugalska 3:1 a před odvetou jsou tak velkým favoritem na postup.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.