Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Neapol - 11. dubna 2019   21:00

Arsenal
Arsenal
14' Ramsey (A. Lacazette) • 25' Koulibaly(vl.)
2:0
(2:0)
Neapol
Neapol
Arsenal
Čech – Papastathopoulos, Koscielny, Monreal – Maitland-Niles, Torreira (77. Alnaní), Özil (67. Mchitarjan), Ramsey, Kolašinac – A. Lacazette (67. Iwobi), Aubameyang.
Leno – Alnaní, Mchitarjan, Iwobi, Mustafi, Denis Suárez, Guendouzi.
Undiano Mallenco – Cabanero, López De Cerain
Emirates Stadium, Londýn
Neapol
Meret – Hysaj, Nikola Maksimović, Koulibaly, Rui – Callejón, Allan, Ruiz (83. Ounas), P. Zieliński – L. Insigne (83. Younes), D. Mertens (66. Milik).
Ospina – Malcuit, Chiricheş, Ghoulam, Younes, Milik, Ounas.

Z mé strany je to už pro tohle utkání všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Fauly: 16:6
Utkání je u konce, Arsenal se raduje z domácího vítězství 2:0 nad Neapolí a má výbornou pozici pro odvetu. Domácí uspěli už díky prvnímu poločasu, kde Neapol jasně přehráli. Nejprve se už ve čtrnácté minutě prosadil Aaron Ramsey a další branka padla po teči Kalidou Koulibalyho Torreirovy rány. Dvě největší šanci Neapoli měl Lorenzo Insigne, ale vždy nedokázal trefit branku. Za Arsenal se mohl prosadit ještě jednou Ramsey, ale ve druhém poločase ho nejprve vychytal Alex Meret a z další šance mířil nad.
90+5'
90+4'
Henrich Mchitarjan sice z pravé strany neodcentroval, ale vybojoval alespoň autové vhazování, a to zatím Arsenalu stačí.
90+3'
Piotr Zieliński byl ve vápně Arsenalu pokrytý Koscielnym a navíc francouzského stopera poté fauloval.
90+2'
Callejón nedostal na pravou stranu vůbec dobrou přihrávku, míč nemohl zastihnout na hrací ploše.
90+1'
A Laurent Koscielny už je zpátky na hřišti.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Laurent Koscielny inkasoval od Čecha úder loktem do hlavy a má tržnou ránu, kterou si musí nechat ošetřit za postranní čárou.
89'
Adam Ounas je po svém příchodu na hřiště hodně aktivní. Tentokrát si míč zasekl na pravou nohu a následně střílel nepřesně.
89'
Petr Čech vyboxoval míč za vápno. Opět ale hraje Neapol.
89'
Sokratis Papastathopoulos nezasáhl míč dobře a Neapol má k dispozici další rohový kop. Tentokrát z levé strany.
88'
Arsenal šel do rychlého brejku. Henrich Mchitarjan skvěle našel na pravé straně Aubameyanga, ale jeho pokus na bližší tyč nebyl přesný.
87'
Pierre-Emerick Aubameyang dlouho držel míč, ale nakonec o něj přišel. Na druhé straně pak z pravé stany centroval Adam Ounas, ale Čech si poradil.
86'
Kombinace mezi Ruiem a Milikem nakonec Neapoli nevyšla, domácí mohou vyvézt míč.
85'
José María Callejón rozehrál rohový kop z pravé strany, ale jeho centr na bližší tyč nebyl dobrý. Pak ještě zpoza vápna střílel Adam Ounas s Čech bez problému zasáhl.
84'
Sead Kolašinac poslal z levé strany zajímavý centr do vápna, ten nakonec dokázal odvrátit hlavou Mário Rui.
83'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Amin Younes.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Adam Ounas.
82'
Iwobi sice aktivně napadal rozehrávku Neapole, ale nakonec se od něj míč odrazil jen do autu.
81'
Mchitarjan našel přehrávkou z pravé strany pod sebe výbornou přihrávkou Ramseyho, ale středopolař Arsenalu z první přepálil branku.
80'
Arsenal se v poslední době nedokáže na delší dobu usadit na polovině Neapole. Tentokrát je to kvůli faulu Alnaního.
79'
Mário Rui si míč za obranou Arsenalu nezpracoval ideálně a stejně byl v postavení mimo hru.
78'
Ruiův centr od levého rohového praporku byl velmi špatný, odrazil se od prvního hráče Arsenalu na bližší tyči.
77'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Lucas Torreira, přichází Muhammad Alnaní.
76'
Teď už ovšem budou hrát hosté, protože Arsenal se dopustil útočného faulu.
75'
Sead Kolašinac zleva posílal prudký míč do ohně. Ale ten před branku neprošel. Domácí ještě budou vhazovat.
74'
Do kombinace londýnského klubu se vloudila nepřesnost, Kolašinacova patička skončila v autu.
73'
Lucas Torreira musel jít kvůli drobnému ošetření za postranní čáru, ale už se zase brzy vrátí do hry.
72'
Obrovskou šanci snížit měl po přihrávce Zielinského Insigne. Před brankou ale ze skluzu mířil nad.
71'
Ainsley Maitland-Niles vzadu dobře zapracoval a zastavil akci Neapole. Ta však ještě bude vhazovat.
70'
Rohový kop rozehrál Arsenal na krátko, ale k ohrožení branky Neapolských se nedostal.
69'
Sead Kolašinac dlouho čekal s centrem, nakonec míč z levé strany poslal před branku. Po Meretově zákroku se míč odrazil před Ainsleyho Maitlanda-Nilese. Znovu dokázal zasáhnout Alex Meret.
68'
Čech v pohodě sebral vysoký míč a navíc se jednalo o ofsajd Insigneho.
67'
Arsenal teď překombinoval svou šanci, Ramseyho přihrávka na Mchitarjana byla hodně složitá a Armén nemohl střílet.
67'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Alex Iwobi.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Mesut Özil, přichází Henrich Mchitarjan.
66'
Rohový kop směřoval na bližší tyč a Arsenal to ustál. Poté ještě další centr vyboxoval Čech.
66'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Arkadiusz Milik.
65'
Neapol bude kopat roh z levé strany, míč do zámezí odrazil Ainsley Maitland-Niles.
64'
Alexandre Lacazette jedovatě střílel z pravé strany, ale jeho střelu Meret vyrazil a navíc to byl ofsajd.
63'
Neapol teď sevřela Arsenal před jeho vápnem, ale nakonec vše skončilo na hranici vápna u Ruize, který nezvládl těžké zpracování.
62'
Oblouček za obranu Arsenalu mířil na Mertense. Ten si to ale nenačasoval dobře a míč hlavou netrefil.
61'
Čech poslal výkop daleko na útočnou polovinu, ale našel jen obránce Neapole.
60'
Následně se z rohového kopu k hlavičce dostal Nacho Monreal, ale míč skončil těsně nad Meretovou brankou.
59'
Aaron Ramsey měl velmi blízko ke své druhé brance v zápase. Jeho tvrdou ránu pravačkou zevnitř vápna ke vzdálenější tyči dokázal Meret vyrazit.
58'
Arsenal ze situace tři na tři nevytěžil střelu na branku. Pierre-Emerick Aubameyang ovšem vybojoval rohový kop.
57'
Neapol zatím s rozehrávkou příliš nespěchá, ještě se nepřesunula na útočnou polovinu hřiště.
56'
Arsenal se dostal kombinační akcí před vápno Neapole, ale poté vše skončilo jen nepřesnou přihrávkou na Ramseyho.
55'
Sead Kolašinac si pomohl ve středu pole při napadání faulem, takže hrát budou hosté.
54'
A další nebezpečí pro branku Arsenalu už nepřišlo, Kalidou Koulibaly totiž fauloval.
53'
Kalidou Koulibaly se dostal k hlavičce, ale Čech konečky prstů dokázal míč zvednout nad břevno.
53'
Petr Čech už nedokázal udržet míč před čarou, takže to bude rohový kop pro Neapol.
52'
Lorenzo Insigne sice z blízka dokázal překonat Petra Čecha, ale jeho branka kvůli ofsajdu nemohla platit.
51'
José María Callejón centroval z pravé strany jen do území nikoho. Bude se tedy pokračovat autovým vhazováním Arsenalu.
50'
Alexandre Lacazette se nemusel se svým sprintem za obranu ani namáhat, protože je mu máván i pískán ofsajd.
49'
Rohovému kopu italského týmu se ten anglický poměrně bez problému ubránil a dál si tak drží dvoubrankový náskok.
48'
Laurent Koscielny byl tentokrát potřebný na opačné straně hřiště a zvládl to. Neapol však bude kopat roh.
47'
Laurent Koscielny po standardní situaci vracel míč z pravé strany před branku, ale pouze pro Mereta.
46'
Ve středu pole si rukama při souboji pomáhal nedovoleně albánský obránce Neapole Elseid Hysaj a dostává žlutou kartu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
První poločas je za námi, Arsenal zatím potvrzuje svou domácí formu a vede nad Neapolí 2:0. Domácí měli skvělý vstup do utkání. Od začátku byli lepším týmem a odměnou jim byla branka ze čtrnácté minuty, kdy se prosadil Aaron Ramsey. O jedenáct minut později pak Arsenal své vedení ještě navýšil, když se po nešťastné teči Kalidou Koulibalyho trefil Lucas Torreira. Největší šanci Neapole měl v poslední minutě půle Lorenzo Insigne, ale z dobré pozice pálil nad.
45+1'
45'
Arsenal se ještě dostal do náznaku jedné šance, ale střela Ramseyho nakonec nebyla důrazná, protože na ni Velšan neměl prostor. Meret v pohodě míč chytil.
45'
José María Callejón z pravé strany poslal výbornou přihrávku pod sebe, ale Lorenzo Insigne v největší šanci Neapole neuspěl, z první poslal míč nad branku.
44'
Neapol je přeci jen ke konci poločasu o něco nebezpečnější a znovu se usadila na své útočné polovině.
43'
Neapol měla možnost autového vhazování v blízkosti šestnáctky soupeře, ale Arsenal dokázal hned po tom autu získat míč.
42'
Ke střele zhruba zpoza vápna se dostal krajní bek Neapole Mário Rui, ale poměrně vysoko přestřelil branku Arsenalu.
41'
Arsenal znovu sehrál rychlou akci, na jejímž konci střílel po přihrávce Maitlanda-Nilese Pierre-Emerick Aubameyang. Jenže jeho střelu z úhlu Meret v pohodě chytil.
40'
Hráči Neapole se nyní mohou trochu uklidnit, Mário Rui bude vhazovat z levé strany u středové čáry.
39'
Pierre-Emerick Aubameyang to zkusil po Torreirově přistrčení pravačkou technicky z dálky. Meretovi míč vypadl, ale ještě ho stihl chytil před dobíhajícím Lacazettem.
38'
Centr Özila se neujal, ale tlak Arsenalu ještě pokračoval. Jenže při jednom z hlavičkových soubojů se pak faulem provinil Nacho Monreal.
37'
Na zemi skončil po nedovoleném zákroku Hysaje Özil. Arsenal má standardní situaci z levé strany.
36'
Tentokrát už ovšem vhazuje Arsenal a jeto hodně blízko od pokutového území Neapole.
35'
Neapol měla opět problémy s rozehrávkou a musí být ráda, že šel od Aubameyanga míč do zámezí.
34'
Arsenal sice přerušil akci Neapole už v zárodku, ale míč poslal jen do autu Vhazovat tedy budou hosté.
33'
Pierre-Emerick Aubameyang skvěle předložil míč z levé strany pro Lacazetteho, ale tomu nevyšel první dotyk s míčem, ten mu utekl.
33'
Özilova přihrávka nemířila do prostoru, kam směřoval pohyb Pierre-Emerick Aubameyang. Hrát tak může znovu italský tým.
32'
Sead Kolašinac se sice dostal ke centru z levé strany, ale ten po teči skončil jen v rukou brankáře Mereta.
31'
Dries Mertens poslal míč před branku, ale našel jen hlavu francouzského hráče Arsenalu Alexandra Lacazetta.
31'
Neapol dostává šanci k ohrožení branky Arsenalu, bude zahrávat rohový kop z levé strany.
30'
Neapol je při své rozehrávce pod tlakem, Arsenal je vysunutý hluboko na polovině soupeře.
29'
Mesut Özil získal ve středu pole míč a rozjel rychlou akci. Ale pak nepřesně přihrával na Maitlanda-Nilese.
28'
Petr Čech zachytil další nepřesný nákop Neapole, navíc se pískal ofsajd.
27'
Ke střele se po rohovém kopu z levé stran dostal Pierre-Emerick Aubameyang, Meret si připsal první zákrok.
26'
Arsenal je při chuti a bude kopat roh z pravé strany.
25'
Arsenal právě vstřelil branku!
Tak to je snový vstup do Arsenalu do dvojzápasu, už vede 2:0! A prosazuje se sváteční střelec Lucas Torreira. Malý Uruguayec sám vybojoval míč a středem pole si to namířil až do vápna. Mohl přihrávat na obě strany, ale zasekl si míč na levou nohu a za pomocí teče KALIDOU KOULIBALYHO nakonec skončil míč v síti.
24'
Callejónův centr z pravé strany byl tečovaný a Petr Čech musel zasahovat, aby mu míč přes bližší tyč nepropadl do sítě.
23'
Alex Meret nezvládl rozehrávku a pod tlakem nakopl míč pouze do autu.
22'
Rui se z levé strany nakonec před Maitlanda-Nilese dostal k centru, ale ten nenadělal žádný rozruch ve vápně Arsenalu. Míč skončil u Čecha.
21'
Hysaj chtěl přihrávat k pravé lajně na Callejóna, ale jeho přihrávka byla velmi nepřesná.
20'
Ramseyho oblouček do vápna nenašel Aubameyanga, který šel ochotně k zem. Penalta se nepíská.
19'
Po ztrátě míče Arsenalu se hosté dostali před vápno soupeře, ale ani po rychlé kombinaci se nedostali až do něj.
18'
Po útočném faulu Neapole bude z poloviny Arsenalu rozehrávat brankář Petr Čech.
17'
Čech stihl míč odehrát alespoň do autu, aby to nebyl rohový kop pro Neapol.
16'
Po faulu ve středu pole bude rozehrávat Neapol.
15'
Arsenal jen potvrzuje, že je zatím v této sezóně v Evropské lize doma neporazitelný.
14'
Arsenal potvrzuje aktivní vstup do utkání a jde z první střely na branku do vedení! Vše vzniklo po akci z pravé strany. Lacazette poslal přes Koulibalyho přihrávku před branku na AARONA RAMSEYHO, a ten se trefil neomylně k pravé tyči branky Alexe Mereta. Asistence: Alexandre Lacazette.
14'
Rohový kop ovšem znovu Arsenalu nevyšel a na tahu tak bude Neapol.
13'
Lacazette znovu nedokázal dostihnout dlouhý nákop, ale zatlačil na Koulibalyho, který poslal míč jen na rohový kop.
12'
Po centru Mertense se dostal stoper italského celku Kalidou Koulibaly, ale mířil jen nad břevno.
11'
Piotr Zieliński tentokrát dostal dobrou přihrávku na levé křídlo a ofsajd to nebyl. Pak směřoval pas před branku, ale tam byl včas kapitán domácích Laurent Koscielny a odkopl míč na roh.
10'
Lacazetteho si zatím obrana Neapole dobře všímá a znovu tohoto francouzského útočníka nepustila z pravé strany do šestnáctky.
9'
Piotr Zieliński dostal přihrávku před branku a byl sám před Čechem. Byl to ovšem jasný fotbal a Polák navíc Čecha stejně nepřekonal.
8'
Dvě nebezpečně střely z hranice vápna musela řešit obrana Neapole. Ale rány Ramseyho a Maitlanda-Nilese díky výborným blokům na branku hostů neprošly.
7'
Centr od pravého rohového praporku z kopačky Torreiry nikoho z hráčů Arsenalu nenašel, navíc se pískal útočný faul.
6'
Sokratis hledal nákopem ve vápně gabonského útočníka Pierra-Emericka Aubameyanga. Ten se k míči sice nedostal, ale domácí budou kopat roh.
5'
Úvod do zápasu jednoznačně patří Arsenalu. Ten rozvíjí další akci zatím na své polovině.
4'
Torreirův prudký centr našel někde na penaltě volního Monreala, ale tomu těžký volej nevyšel, Alex Meret nemusel zasahovat.
3'
Arsenal nicméně pokračuje v kombinaci na útočné polovině. Alexandre Lacazette se poprvé dostal do náznaku šance, ke střele z pravé strany ho ale nepustil Kalidou Koulibaly.
2'
Mesutu Özilovi se centr na přední tyč moc nepovedl. Míč odvracel obránce Neapole Mário Rui.
2'
Ainsley Maitland-Niles si dal míč na pravé straně do volného prostoru, ale jeho centr byl poté přetažený. Kolašinac následně vybojoval rohový kop.
1'
Brankář Petr Čech se poprvé potkal s míčem, když pouze chytil nakopnutý míč Neapole do šestnáctky.
1'
Domácí Arsenal nastupuje tradičně v bíločervených dresech, hostující Neapol bude hrát v černých dresech.
Hráči obou týmů už jsou nastoupeni na hrací ploše, zápas za malou chvíli začne.

Arsenal FC: Čech – Papastathopoulos, Koscielny, Monreal – Maitland-Niles, Torreira, Özil, Ramsey, Kolašinac – A. Lacazette, Aubameyang.
Náhradníci: Leno – Alnaní, Mchitarjan, Iwobi, Mustafi, Denis Suárez, Guendouzi.

SSC Neapol: Meret – Hysaj, Nikola Maksimović, Koulibaly, Rui – Callejón, Allan, Ruiz, P. Zieliński – L. Insigne, D. Mertens.
Náhradníci: Ospina – Malcuit, Chiricheş, Ghoulam, Younes, Milik, Ounas.

Rozhodčí: Undiano Mallenco – Cabanero, López De Cerain.
Vzájemné zápasy

Tyto dva týmy se zatím v historii utkaly v soutěžních zápasech jen dvakrát. Bylo to v sezóně 2013/14 v základní skupině Ligy mistrů. Oba týmy svá domácí utkání vyhrály 2:0. Po základní skupině měly oba dvanáct bodů a z postupu do osmifinále se díky lepšímu skóre radoval Arsenal.
SSC Neapol

Neapol je italským tradičním klubem, který se v posledních letech etabloval na druhý nejlepší klub v Itálii za Juventusem. I v této sezóně vše zatím směřuje k tomu samému, Neapol je v domácí soutěži na druhém místě s obří čtrnáctibodovou ztrátou na vedoucí Juventus. Před třetím Interem má náskok sedmi bodů. Neapol není v ideálním rozpoložení, vyhrála jen dvě z posledních šesti utkání, naposledy doma jen remizovala 1:1 s FC Janov. Venku Neapol z posledních čtyř utkání vyhrála jedině, naposledy prohrála 1:2 na hřišti Empoli. V letošních evropských pohárech zatím Neapol vyhrála venku jen jednou. Pohárovou sezónu odstartovala v základní skupině Ligy mistrů, kde skončila v konkurenci PSG, Liverpoolu a CZ Bělehrad na třetím místě s devíti body a bilancí dvou výher, tří remíz a jedné porážky. Následoval tedy přesun do Evropské ligy, kde Neapol v 1. vyřazovacím kole vyřadila po výsledcích 3:1 venku a 2:0 doma Curych. V osmifinále se zapotila více, když nejprve porazila Salcburk doma 3:0 a pak prohrála venku 1:3. Na postup do čtvrtfinále to nicméně stačilo.
Arsenal FC

Arsenal je tradičním anglickým klubem z Londýna, který však v poslední době nesbírá žádné velké trofeje, pouze ty z domácího poháru. Evropské poháry však hraje pravidelně, v Evropské lize byl loni v semifinále. V domácí soutěži je Arsenal na pátém místě a na čtvrtý Tottenham ztrácí pouhý jeden bod. Před šestým Manchesterem United má náskok dvou bodů. Naposledy Arsenal prohrál 0:1 na hřišti Evertonu, předtím čtyřikrát v řadě vyhrál. Doma vyhrál už sedmkrát v řadě, v Evropské lize vyhrál všech pět dosavadních domácích zápasů. V základní skupině skončil Arsenal v konkurenci Sportingu Lisabon, Voskly Poltavy a Karabachu na prvním místě s šestnácti body a bilancí pěti výher, jedné remízy a žádné porážky. v 1. kole vyřazovací části poté Arsenal vyřadil BATE Borisov, když první zápas sice prohrál :1, ale doma pak zvítězil jasně 3:0. I v osmifinále se Stade Rennes, Arsenal první zápas na půdě soupeře prohrál, tentokrát 1:3, ale doma opět vyhrál 3:0 a postoupil do čtvrtfinále.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 1. zápasu čtvrtfinále Evropské ligy mezi týmy Arsenal FC a SSC Neapol. Zápas se odehraje na Emirates Stadium.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.