Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celtic : Salcburk - 13. prosince 2018   21:00

Celtic
Celtic
90+5' Ntcham
1:2
(0:0)
Salcburk
Salcburk
67' Dabour  (Lainer) • 78' Gulbrandsen
Celtic
C. Gordon – Lustig (C) (21. Ajer), Benković, Šimunović, Tierney – Forrest, C. McGregor, Rogic, Sinclair (46. S. Brown) – R. Christie (58. Ntcham) – Edouard.
Bain – Izaguirre, S. Brown, Hayes, Morgan, Ntcham, Ajer.
Ruddy Buquet – Guillaume Debart, Julien Pacelli (vš. FRA)
Celtic Park, Glasgow
Salcburk
Walke – Lainer, Ramalho, Onguéné, Ulmer (C) – Mwepu (80. Leitgeb), Samassékou, H. Wolf, Junuzović – Minamino (75. Gulbrandsen), Dabour (90+1. Prevljak).
Stankovic – Prevljak, Daka, Gulbrandsen, Leitgeb, Pongračić, Todorović.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:11. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 4:11.
Hned osm minut nastavil hlavní rozhodčí. Po závěrečném hvizdu se nakonec radují z postupu oba týmy! Salzburg zvítězil i v šestém utkání základní skupiny, z Glasgow si veze tři body za výsledek 2:1.

První část zápasu patřila jednoznačně rakouskému celku. Hned v šesté minutě musel Gordon vytáhnout nebezpečnou hlavičku Junuzoviće, poté domácí brankář čaroval při samostatném útoku Takumi Minamina. Také Ulmer poslal svou hlavičku jen do břevna. Domácí se v prvním poločase nezmohli ani na jedinou střelu mezi tři tyče. Po změně stran se ale prosadil po parádním centru Stefana Lainera umístěnou hlavičkou Moanes Dabour. Následně udělala ale fatální chybu do té doby skvěle chytající Craig Gordon, který trefil při výhodu napadajícího Fredrika Gulbrandsena a ten už neměl problém dopravit míč do sítě. V úplném závěru ještě fauloval v pokutovém území Onguéné, pokus Oliviera Ntchama sice ještě Walke vyrazil na tyč, ale poté se už z dorážky střídající útočník Celticu prosadil.

Celtic potřeboval dnes k jistotě postupu uhrát bod, to se sice proti rakouskému týmu nevyvedlo, ale Skotům pomohla remíza Rosenborgu na trávníku Lipska. S neporaženým Salzburgem se tak může na pondělní los těšit také Celtic.
90+8'
90+7'
Domácí se hnali za vyrovnání. McGregor ještě centroval do pokutového území, ale obrana Salzburgu podržela svého brankáře a následně už hlavní rozhodčí ukončuje zápas.
90+5'
Celtic právě vstřelil branku!
Míč si postavil na značku pokutového kopu střídající OLIVIER NTCHAM, který nejprve nechal vyniknout brankáře Walkeho. Německý brankář ve službách Salzburgu vyrazil míč do tyče, ale poté z dorážky dokázal míč dopravit do sítě.
90+5'
Olivier Ntcham (Celtic FC) neproměňuje pokutový kop.
90+4'
Pokutový kop pro Celtic! Domácí zatlačili soupeře až hluboko do šestnáctky. Benković byl sestřelen Onguéném.
90+3'
Hosté mohli pojistit své dnešní vítězství. Po úniku třech ofenzivních hráčů Salzburgu se ale chybou nepředvedl v dobrém světle Hannes Wolf, který nenašel volného Gulbrandsena.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase hned sedm minut!
90+1'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Moanes Dabour, přichází Smail Prevljak.
90'
Salzburg už se uchyluje pouze k dlouhým odkopům na útočnou polovinu a to vyhovuje domácím. Šimunović přihrával do vápna, ale Forrest proti Lainerovi neuspěl.
89'
K rozehrávce volného přímého kopu se postavil Olivier Ntcham. Parádně zakroucený pokus musel až neskutečným zákrokem poslal nad břevno Alexander Walke.
88'
Filip Benković měl až příliš průpovídek k hlavnímu rozhodčímu a je odměněn před koncem zápasu žlutou kartou.
87'
Ramalho přišlápl těsně před vápnem Benkoviće. Následovat bude nebezpečný volný přímý kop domácího celku.
86'
Forrest sice zůstal ležet na trávníku, ale domácí pokračovali v útoku. Po nepřesnosti Browna se ale k balonu snadno dostali hosté. A dlouhým odkopem otupili tlak Celticu.
85'
Neskutečné co teď nedal Kristoffer Ajer! Domácí mohli po rozehrávce rohového kopu vykřesat naději na bodový zisk a tím i postup, ale obránce Celticu přestřelil opuštěnou branku snad ze dvou metrů.
84'
Domácím se přece jen podařilo vytvořit tlak. Zpoza vápna pálil McGregor, ale jeho pokus se před skvěle postaveného Ramalha až k brance Salzburgu nepropasíroval.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením do konce zápasu pro oba týmy, především tedy pro Celtic, který nyní potřebuje zabrat, aby mohl pomýšlet na postup do jarní části Evropské ligy.
81'
Tým z Glasgow se ještě snaží něco vymyslet. Od domácích se ale balon odráží za postranní lajnu, po zdlouhavém vhazování napálil míč jen na útočnou polovinu Wolf.
80'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Enock Mwepu, přichází Christoph Leitgeb.
78'
Salzburg právě vstřelil branku!
S Celticem to začíná vypadat zle! Salzburg totiž přidává také druhý zásah. Craig Gordon celý zápas držel svůj tým nad vodou, ale nyní ho hrubou chybou potápí. Domácí brankář chtěl rozehrát na své obránce, ale při tom trefil jen napadajícího FREDRIKA GULBRANDSENA a ten už měl následně snadnou úlohu.
77'
Ntcham prohrál hlavičkový souboj ve středu pole. Míč se odrazil od domácího útočníka jen za postranní lajnu. Hosté mohou pokračovat v tlaku.
76'
Callum McGregor posílal nadýchaný centr do pokutového území. Hosté se ale s přehledem ubránili a navíc vybojovali odpískaný faul Browna.
75'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Fredrik Gulbrandsen.
75'
Hosté byli sice blízko druhé vstřelené brance, ale po stříleném centru se dostal do ofsajdu Minamino, který by už poté mohl zakončovat jen proti Gordonovi.
74'
Hosté měli dokonce k dispozici rohový kop. Mwepu ještě vracel míč na přední tyč, ale Dabour byl vychytán Gordonem, který předvedl další mimořádný zákrok.
73'
Salzburg po několika minutách v obraně uklidňuje hru ve středu pole. Minamino sice mohl jít do útoku, ale raději proti přesile podržel míč a přihrával Wolfovi.
71'
Kieran Tierney si dělal prostor na levém kraji, ale přes skvěle postaveného Lainera se neměl šanci dostat. Celtic to tak zkoušel také z druhé strany, ale to zase chyboval Brown.
70'
Rogic si narazil ve středu pole s Forrestem, následně se zapojil do kombinace také Tierney, ale to bylo z pohledu skotského týmu vše.
69'
Domácí fotbalisté se snaží o rychlou odpověď. Celtic se drží s balonem na útočné polovině, ale k brance Salzburgu to má stále pořádně daleko.
67'
Salzburg se zničehonic dostává do vedení. Ve druhém poločase do této chvíle nebyla k vidění jediná střela mezi tři tyče, teď to ale MOANES DABOUR mění! Po parádním centru do středu vápna nasměroval Dabour míč nechytatelně pro brankáře Celtice Craiga Gordona.
66'
Hannes Wolf zklidnit útok přihrávkou zpět na Ulmera. Od hostujícího kapitána putoval míč pouze k McGregorovi, který ale zazdil příležitost přílišným otálením.
65'
Domácí fotbalisté chtěli hrát i ve vlastním vápně za každou cenu konstruktivně. Minamino tak nebyl daleko od zisku balonu rovnou v domácí šestnáctce.
64'
Ve druhém poločase zatím zápas postrádá potřebný náboj. Celtic postupoval směrem k brance Salzburgu po pravé straně, ale Forrest skončil na trávníku a hra se nepřerušuje.
63'
Diadié Samassékou chyboval v rozehrávce. Záložník z Mali přihrával jen přesně do pohybu Rogice. Ani domácí se ale příliš nevyznamenali přechodem do útoku.
61'
Ani více než hodina hry branku nepřinesla. Po změně stran navíc ubylo i střeleckých příležitostí. Minamino nyní chtěl vypálit ze střední vzdálenosti, ale opět byl zastaven.
60'
Alexander Walke se také zapojil do rozehrávky Salzburgu. Od brankáře hostujícího týmu putoval míč do středu trávníku, kde si musel pomoci faulem Hannes Wolf.
59'
Po téměř pěti minutách se pokračuje ve hře. Celtic zkoušel hrát po levém kraji, ale Mwepu dokázal snadno zastavit nabíhajícího Mcgregora.
58'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Olivier Ntcham.
57'
Stále pokračuje ošetřování domácího útočníka. Za postranní lajnou už je připraven nahradit Christieho Ntcham.
56'
Ryan Christie je stále ošetřován na hrací ploše. Útočník Celticu dnešní utkání nedohraje, už na něj čekají nosítka.
55'
Christie se vrhl ve skluzu pod nohy Minamina. Sice zastavil prudkou ránu, ale teď to s ním nevypadá vůbec dobře. Třiadvacetiletý ofenzivní fotbalista se drží na levé koleno.
54'
McGregor se sice snažil skluzem získat balon, ale na stále jen devatenáctiletého Hannes Wolfa si nepřišel. Rakušané snadno udrželi útočnou polovinu.
53'
Také od druhého praporku rozehrával Callum McGregor. Benković se dokázal prosadit k hlavičce, ale míč do sítě nedostal a poté už je pískán ofsajd.
52'
Právě Aaron Forrest vydřel na pravé straně pro Celtic rohový kop. McGregor rozehrál jen na krátko, následně na zadní tyči naskakoval na centr Brown.
51'
Šimunović nepřihrával zrovna nejlépe. Ajer se musel vracet pro balon na vlastní polovinu, ale po kombinaci s Forrestem se mu podařilo přejít do útoku.
50'
Brown se po svém příchodu na trávník poprvé zapojil do kombinace. Spolupráce s Rogecem ale ovoce nepřinesla, domácí se po ztrátě museli vracet do obrany.
49'
Salzburg pokračuje i po přestávce v útočné aktivitě. Minamino loboval přes obranu k nohám Daboura, ale druhému útočníkovi hostujícímu celku odskočil míč až ke Gordonovi.
48'
Christie nedokázal zastavit Wolfa u středového kruhu. Následně si troufl Mwepu na Tierneyho. Mwepu skvěle přihrával na hranici vápna, kde už čekal na balon Minamino, ale Japoncova rána skončila na obraně.
47'
Druhé dějství rozehráli ze středového kruhu fotbalisté rakouského týmu. Junuzović si vzal na starost první útok, po levé straně ale příliš daleko nedostal, do cesty se mu postavil Ajer.
46'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Scott Sinclair, přichází Scott Brown.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
Tři nastavené minuty jsou pryč a první poločas tak končí bezbrankovou remízou.

První část zápasu patřila jednoznačně rakouskému celku. Hned v šesté minutě musel Gordon vytáhnout nebezpečnou hlavičku Junuzoviće, poté domácí brankář čaroval při samostatném útoku Takumi Minamina. Také Ulmer poslal svou hlavičku jen do břevna. Domácí se v prvním poločase nezmohli ani na jedinou střelu mezi tři tyče.
45+3'
45+2'
Závěr prvního dějství patří hostům. Samassékou skvěle získal míč ve středu pole, následně se musel ohánět Rogic. Australský záložník ve službách Celticu dokázal ještě zastavil útočnou akci soupeře.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase tři minuty.
45'
Kristoffer Ajer si skvěle zpracoval míč na pravé straně, poté měl ale potíže s Junuzovićem a tak raději přihrával zpět ke stoperům Celticu.
44'
Minutu před pauzou měli hosté rohový kop. Andreas Ulmer centroval do šestnáctky, skvěle si naskočil na hlavičku Onguéné, ale míč proletěl jen těsně nad břevnem domácí branky.
42'
McGregor se dostal do nebezpečného prostoru na pravé straně. Poté stříleným centrem hledal Sinclaira, který ale nebyl přesně na místě, kam putovala McGregorova přihrávka.
41'
Sinclair sice získal míč, ale ihned byl obklopen trojicí soupeřů. Nakonec si pomohl přihrávkou s McGregorem, před vápnem Salzburgu stačil pokrýt hranici vápna Onguéné.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Domácí jsou v hlubokém bloku a uchylují se pouze k obranným odkopům na polovinu soupeře.
39'
Ramalho se vydal na útočný výlet. Přihrávku brazilského stopera zastavil ve skluzu Šimunović. Poté ale přišla jen daleký odkop k hráčům Salzburgu.
38'
Enock Mwepu si věřil na Tierneyho. Kličkou na pravou stranu, ale obránce Celticu nepřekonal. Ani Tierney to poté neudělal příliš dobře, když jen odkopnul míč znovu k hostům.
37'
Domácí získali po odmlce balon. Rogic ihned startoval přihrávkou na pravou stranu Forresta. Skvěle se ale vrátil do obrany kapitán rakouského celku Andreas Ulmer.
36'
Salzburg je i nadále na útočné polovině. Hannes Wolf přihrával nebezpečně podél postranní lajny k Junozovićovi, který jen prodloužil míč na Minamina.
35'
Hlavní rozhodčí teď přerušil hru, aby si mohl André Ramalho zavázat kopačku. Po krátké pauze se ale může pokračovat v zápase.
33'
Rakouský tým ještě zůstal s balonem na útočné polovině. Po rozehrávce rohového kopu propadl míč u přední tyče až k zaskočenému Gordonovi. Brankář Celticu má rozhodčí více práce než jeho kolega v opačné brance.
32'
Obrovská šance Salzburgu! Střídající Ajer dokonale namazal do úniku Minaminovi. Ten ale tváří v tvář Gordonovi neuspěl. Parádní zákrok domácího brankáře drží bezbrankový stav.
31'
Japonský útočník ve službách Salzburgu se tlačil v pokutovém území k hlavičce, ale přes Benkoviće neměl šanci. Benković ještě následně pořádně naložil Minaminovi.
30'
Po půlhodině hry je stav zápasu stále bezbrankový. Rakouský tým se zatím drží více u balonu, několikrát už pořádně zahrozil, ale míč do sítě se nedostal ani na jedné ze stran.
29'
Až příliš mnoho nepřesností na obou stranách. Hlavní rozhodčí navíc pouští hru o něco více, tentokrát mohl využít ponechané výhody Sinclair, ale jeho přízemní pas byl mizerný.
28'
Nepřesný výkop Craiga Gordona nepotěšil domácí fanoušky. Míč skončil jen za brankovou lajnou a hosté tak mohou pokračovat v mírném tlaku na polovině Celticu.
27'
Salzburg pokračoval rozehrávkou rohového kopu. V klubku hráčů ve vápně se dokázal prosadit k obranné hlavičce Kieran Tierney. Domácí ale rychle míč ztratili.
26'
Munas Dubour se řítil středem trávníku do střelecké pozice. Jakmile už mohl vypálit, tak se mu pod nohy vrhl McGregor, který odrazil míč na rohový kop.
25'
Andreas Ulmer přihrával po levém kraji k Junuzovićovi. Skvěle vystoupil proti protihráči Forrest, ale míč se odrazil od domácího hráče za postranní lajnu.
23'
Pohledná akce Salzburgu. Lainer přihrával zcela volnému Mwepuovi. Ten ještě přízemním centrem zaměstnal Gordona. Tím ale akce neskončila, nakonec zakončoval Minamino.
22'
Tierney měl kolem sebe znovu dvojici protihráčů a tak raději odehrál míč jen na útočnou polovinu. Jako první byl u balonu Ramalho a do útoku se tak mohou hnát hosté.
21'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Mikael Lustig, přichází Kristoffer Ajer.
20'
Celtic byl pod tlakem při rozehrávce. Už už to vypadalo, že by se mohl Minamino dostat k balonu, ale Tierney se stačil se soupeřem vrátit a ještě ho také odzbrojit.
19'
Onguéné je prvním potrestaným hráčem zápasu. Junuzović ztratil míč na levém kraji a právě Onguéné musel hasit nepříjemný náběh Edouarda.
18'
Pořádně horko bylo před Gordonem. Ulmer hlavičkoval sice pod tlakem, ale namířil míč přesně do břevna. Místo bezmocného Gordona odklidil míč do bezpečí Benković.
17'
Christie nedosáhl na Sinclaitovu přihrávku před vápno. Do protiútoku se hnal Junuzović společně s Dabourem. Právě druhý jmenovaný získal pro rakouské mistry rohový kop.
16'
Ramalho musel být připraven ve vlastním vápně. Po odpravení balonu z vápna postupoval do útoku Minamino, kterého ale dokázal zastavit hrubým faulem McGregor.
15'
Teď už se píská proti hostům. Sinclair byl zbourán v hlavičkovém souboji Lainerem. Domácí však rozehráli jen do kombinace na vlastní polovině trávníku.
14'
Zápas pomalu začíná nabírat na obrátkách. Sinclaira musel zastavit na levém kraji jen za cenu faulu Mwepu. Také Onguene má zdravotní potíže, ale po krátkém pobytu na trávníku se zvedá.
13'
S náběhem Edouarda si poradil Ramalho ve spolupráci s Walkem. Domácí se ale bleskově vrátili k balonu ještě na útočné polovině. Lustig byl přistrčen u vápna, ale opět se nepíská.
12'
Po několika minutách pauzy se domácí pokoušeli proniknout do šestnáctky po pravé straně. S Forrestem kombinoval Christie, ale přes staženou obranu Salzburgu cesta nevedla.
10'
První desetiminutovka branku nepřinesla. Lustig je sice viditelně otřesný, ale po opuštění trávníku se rychle vrací do hry.
9'
S Lustigem už to vypadá lépe po ráně do zátylku. I tak se ale náhradníci Celticu rozcvičují za postranní lajnou.
8'
Kapitán Celticu Mikael Lustig zůstal po rohovém kopu nehybně ležet v pokutovém území. Ihned po přerušení na trávník vběhli lékaři.
8'
Lustig pouze tečoval nepřesnou střeu Junuzoviće za brankovou lajnu. Hosté tak měli k dispozici rohový kop, který ale končí nepřesnou hlavičkovou Minamina.
7'
Celtic se nemůže dostat k míči. Samassékou byl u balonu dříve než Rogic, který následně soupeře pořádně tvrdě dohrál. Salzburg pokračuje v kombinaci.
6'
Hosté se přece jen dostali k míči. Junuzović si naskočil na vysoký centr, umístil míč před břevno, ale Craig Gordon dokázal svůj tým podržet v úvodu zápasu povedeným zákrokem.
5'
Domácí zaváhali v rozehrávce. Šimunović namazal Wolfovi, který toho ale nedokázal využít. Nepřesnou přihrávkou nemohl najít v nadějné pozici nacházejícího se Minamina.
4'
Rakouský tým uklidňuje první divoké minuty postupnou kombinací u středové čáry. Tentokrát Junuzović přihrával podél postranní lajny, ale Dabour jeho záměr nepřečetl.
3'
Scott Sinclair vyhrál silový souboj na levé straně proti Lainerovi, poté skákal po balonu v pokutovém území také Christie, ale přes Ramalha se k hlavičce nedostal.
2'
Také Salzburg se dostal poprvé ke slovu. Junuzović si nabíhal na levém kraji, ale na přetaženou přihrávku Wolfa neměl nárok dosáhnout. Celtic rozehrává od své branky.
1'
Rozehrávku prvního poločase obstarali domácí fotbalisté. Odsonne Edouard okamžitě po rozehrávce pádil do útoku, ale na nakopnutý balon nedosáhl.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Závěrečný zápas v základní skupině Evropské ligy tak může za několik málo okamžiků začít.

Celtic FC: C. Gordon – Lustig (C), Benković, Šimunović, Tierney – Forrest, C. McGregor, Rogic, Sinclair – R. Christie – Edouard.
Náhradníci: Bain – Izaguirre, S. Brown, Hayes, Morgan, Ntcham, Ajer.

FC Red Bull Salzburg: Walke – Lainer, Ramalho, Onguéné, Ulmer (C) – Mwepu, Samassékou, H. Wolf, Junuzović – Minamino, Dabour.
Náhradníci: Stankovic – Prevljak, Daka, Gulbrandsen, Leitgeb, Pongračić, Todorović.

Rozhodčí: Ruddy Buquet – Guillaume Debart, Julien Pacelli (vš. FRA).
První vzájemný zápas v základní skupině B

4.10.2018
FC Red Bull Salzburg – Celtic FC 3:1

Branky: 55. Dabour (H. Wolf), 61. Minamino (Ulmer), 73. Dabour (pen.) – 2. Edouard (C. McGregor)

Celtic FC

Tým z Glasgow zatím vede po patnácti odehraných kolech skotskou Premiership. Zatím jediné dvě porážky musel Celtic skousnout proti Hearts hned v úvodu sezony, druhý zápas bez bodu zažili The Celts v Kilmarnocku, který ztrácí z třetího místa na Celtic pouhé dva body.

Do základní skupiny Evropské ligy se musel Celtic probojovat z předkol. Jako skotský mistr si zahrál také v kvalifikaci Ligy mistrů, ale ve třetím předkole nestačil Celtic na průměrné řecké AEK. Přímý souboj o Evropskou ligu zvládli Skotové proti Suduvě a postoupili do druhé nejprestižnější klubové soutěže.

Celtic je blízko postupu také do jarní vyřazovací části. K jistotě stačí uhrát bod v domácím prostředí proti Salzburgu, nebo zaváhání Lipska doma proti Rosenborgu. Devět bodů hráčů z Glasgow se nerodilo lehce, jediný gól rozhodl důležité duely s Rosenborgem, o jediný zásah poté dopadl i vítězný zápas proti Lipsku.
FC Red Bull Salzburg

Rakouští mistři zatím procházejí letošní sezonou bez porážky! V domácí Tipico Bundeslize ztratil Salzburg body jen třikrát ze nerozhodné výsledky, jinak dalších čtrnáct zápasů vyhrál. Právě o víkendu Salzburg remizoval 2:2 se zatím poslední Admirou Vídeň.

Ani v evropských pohárech nenašel Salzburg přemožitele. Rakouský tým byl krok od postupu do základní skupiny Ligy mistrů, ale za minutu přišel v souboji s Bělehradem dvoubrankové vedení a po výsledcích 2:2 a 0:0 spadl kvůli gólům vstřeleným na půdě soupeře "jen" do Evropské ligy.

V základní skupině Evropské ligy jde rakouský mistrů od vítězství k vítězství. V pěti zápasech jako jeden ze třech týmů neztratil ani bod. Největší příděl dostal od Rakušanů Rosenborg, který v domácím prostředí padl 2:5, když už v prvním poločase zkompletoval hattrick Takumi Minamino.
Krásný čtvrteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Evropská liga dnes pozná všechny postupující týmy. V základní skupině B je stále o co hrát, Salzburg už je jasně první, ale Celtic potřebuje k jistotě postupu do jarní části získat v dnešním utkání bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.