Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FC Kodaň : Petrohrad - 20. září 2018   21:00

FC Kodaň
FC Kodaň
63' Fischer (Sotiriou)
1:1
(0:1)
Petrohrad
Petrohrad
44' Mak  (Driussi)
FC Kodaň
Joronen – Boilesen, Bjelland, Vavro, P. Ankersen – Fischer (90+3. Papagiannopoulos), Thomsen (61. Falk), Zeca (C), Skov – N'Doye, Sotiriou (77. Greguš).
Andersen – Bengtsson, Falk, Greguš, Kodro, Kvist, Papagiannopoulos.
Georgi Kabakov – Martin Margaritov, Diyan Valkov
Telia Parken, Kodaň
Petrohrad
Luněv – Aňukov (C), Neto, Ivanović, Smolnikov – Kuzjajev (89. A. Zabolotnyj), Paredes, Jerochin – Driussi (79. Šatov), Dzjuba, Mak (58. Marchisio).
Lodygin – Hernani, Marchisio, M. Mevlja, Nabiullin, Šatov, A. Zabolotnyj.

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního večera se s Vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou.
Druhé utkání skupiny C skončilo vítězstvím Slavie Praha 1:0 nad Girondins Bordeaux. Český celek se tak dostává na průběžné první místo ve skupině.

Ve druhém zápase se představí Slavie na hřišti Zenitu Petrohrad, Kodaň letí do Francie k zápasu s Bordeaux.
Skončilo nám první utkání ve skupině C, kdy si obě mužstva nakonec připisují po jednom bodu do tabulky. Ve druhém poločase se hrálo ze strany na stranu. Domácí po zásluze dokázali vyrovnat, když po přihrávce Viktora Fishera doklepl míč do prázdné brány Pieros Sotiriou. Zápas tak skončil zaslouženou remízou, což oceňují domácí fanoušci, kteří vyprovázejí své svěřence hlasitým potleskem.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:8. Fauly: 14:10.
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává Sotirios Papagiannopoulos (FC Kodaň).
90+4'
Žlutou kartu dostává Claudio Marchisio (FK Zenit Petrohrad).
90+3'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Viktor Fischer, přichází Sotirios Papagiannopoulos.
90+2'
Hosté drží balon na vlastní polovině.
90+1'
Ve druhém poločase hlavní rozhodčí nastaví čtyři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Arťom Dzjuba (FK Zenit Petrohrad).
89'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Daler Kuzjajev, přichází Anton Zabolotnyj.
87'
Denis Vavro musel hodně rychle sprintovat zpátky, aby přesným a hlavně včasným skluzem zažehnal nebezpečí. Alexandr Jerochin se pokusil ještě o teatrální pád ve vápně, ale rozhodčí zůstal v klidu.
86'
Alexandr Jerochin měl na kopačce vedoucí branku, ovšem po centru z pravé strany mu míč utekl až k brankáři Joronenovi.
84'
Tentokrát si míč našel Jesse Joronen a míč boxuje daleko od své branky.
84'
Arťom Dzjuba odvrací na další rohový kop.
83'
Další možnost pro domácí výběr přijde od rohového praporku.
82'
Dlouhý pas přes celou šíři hřiště nepřesně zpracoval Igor Smolnikov. Hosté nakonec ani u balonu nezůstanou, jelikož vhazovat bude domácí Kodaň.
81'
Stopeři Kodaně si přihrávali na vlastní polovině tak dlouho, až o míč přišli.
80'
Máme před sebou poslední desetiminutovku, která vše rozlouskne. Fanoušci z plných sil podporují své týmy.
79'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Sebastián Driussi, přichází Oleg Šatov.
78'
Hra se nám přelévá ze strany na stranu, obě mužstva si jdou za druhou brankou v zápase.
77'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Pieros Sotiriou, přichází Ján Greguš.
76'
Arťom Dzjuba se k míči nedostal, výborně se o něj postarala domácí obrana, která ho zdvojila.
74'
Domácí Kodaň kombinuje na vlastní polovině hřiště. Vše nakonec ukončil dlouhým nákopem Andreas Bjelland.
73'
Domácí se prezentovali nepovedenou kombinací na pravé straně, šanci nyní mají opět hosté z Ruska.
71'
Jesse Joronen nenechal nic náhodě a raději si míč ze vzduchu uzmul pro sebe do svých rukavic.
70'
Další vyložená situace hostů. Centrovaný balon jen těsně vedle hlavičkoval Arťom Dzjuba.
69'
Žlutou kartu dostává Andreas Bjelland (FC Kodaň).
68'
Domácí měli k dispozici dva rohové kopy za sebou, ale stav nadále zůstává vyrovnaný.
67'
Hostující fanoušci už se radovali. Alexandr Jerochin dokázal míč dopravit do sítě, ale branka nemůže být uznána, jelikož si míč před střelou zpracoval rukou.
65'
Zenit se pokouší si vzít vedení hned zpátky.
63'
Kodaň právě vstřelila branku!
Stadion bouří, domácí Kodaň vyrovnává na 1:1. Viktor Fischer dostal přihrávku do šestnáctky, odkud míč předal mezi dvěma obránci na zadní tyč, kde míč jen doklepl do prázdné brány PIEROS SOTIRIOU. Asistence: Viktor Fischer.
63'
Na fauly zatím vede domácí Kodaň 10:8.
62'
Paredes fauluje Fischera, který s bolestivou grimasou zůstává na trávníku.
61'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Nicolaj Thomsen, přichází Rasmus Falk.
60'
Hodina hry je za námi, druhý poločas nás rozhodně nenudí. K vidění je spousta zajímavých situací a my se máme jistě ještě nač těšit.
59'
Hosté zahrávali rohový kop, po kterém hlavičkoval Branislav Ivanović, ale branku netrefil.
58'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Róbert Mak, přichází Claudio Marchisio.
57'
Domácí kapitán Zeca se provinil útočným faulem.
56'
Už jsme mohli mít vyrovnáno. Po rychlém brejku dostal přihrávku do vápna Pieros Sotiriou, který v tváří tvář Luněva nepřekonal.
55'
Nicolai Boilesen netrefil balon a Igor Smolnikov mohl pelášit z pravé strany sám na branku, situaci nakonec řešil střelou jen do boční sítě.
54'
Domácí fanoušci pískají, nelíbí se jím zdlouhavá rozehrávka Luněva.
53'
Denis Vavro si nechtěl komplikovat život a raději zahrál malou domů.
52'
Na pravé straně si nabíhal Mak, jeho centr se snesl až do rukavic Jeronena.
51'
Ovšem celá situace pokračovala rohovým kopem, ze kterého žádné vzrušení před brankou Jeronena nevzniklo.
50'
Výborná přihrávka za obranu z vlastní poloviny, tentokrát Róberta Maka zradilo zpracování.
49'
Denis Vavro výborným obranným zákrokem vybojoval pro svůj tým autové vhazování.
48'
Viktor Fischer fauluje uprostřed hřiště Maka, hosté po rozehrávce zůstávají u balonu.
47'
K odraženému míči se dostal za vápnem Robert Skov, který ho z první napálil na bránu. Andrej Luněv na svém místě.
47'
Ve druhém poločase měli výkop na starosti domácí fotbalisté, kteří se hned vrhají za vyrovnáním.
46'
První poločas je minulostí.

Dlouhý čas jsme sledovali vyrovnané utkání bez přímé střely na branku. Nejzajímavější situace se událi až v závěrečné pětiminutovce prvního poločasu. Nejprve se zaskvěl Jeronen proti střele Kuzjajeva, následně Robert Skov trefil pravou tyč a v poslední minutě po uvolnění od Driussiho se přesně trefil Róbert Mak. Hosté si tak odnášejí do šaten jednobrankové vedení. Ve druhém poločase se jistě máme na co těšit.
45'
44'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Hosté se zničeho nic ujímají vedení! Sebastián Driussi uvolnil hezkou přihrávkou slovenského snajpra RÓBERTA MAKA, který se v tváří tvář domácímu brankáři nemýlil. Asistence: Sebastián Driussi.
43'
Přihrávka za domácí obranu končí až u brankáře Joronena, který hned rozehrává.
42'
Pomalu se nám blíží závěr prvního poločasu, dočkáme se ještě nějaké zajímavé situace před jednou z branek?
41'
Viktor Fischer se provinil útočným faulem proti Róbertu Makovi.
40'
Hra se opět rychle přesunula na druhou stranu, kde hezkou přihrávku ve vápně zpracoval Robert Skov a rychlou střelou trefuje ze svého pohledu pravou tyč.
39'
Ta byla rozehrána přihrávkou na střed hřiště, kde byl zcela osamocený Daler Kuzjajev, proti jeho střele se skvělým zákrokem blýskl Jesse Joronen. Následná dorážka už byla zbytečná, jelikož se jednalo o ofsajd.
38'
Po faulu Boilesena, který zahrál vysokou nohou mají i hosté dobrou příležitost ze standartky poblíž pokutového území.
37'
Žlutou kartu dostává Nicolai Boilesen (FC Kodaň).
37'
Míč si postavil Robert Skov a z velké dálky to zkusil rovnou na branku, jeho razantní střela branku přeletěla.
36'
Dame N'Doye faulovaný na středu hřiště a domácí rozehrají volný přímý kop.
34'
Pieros Sotiriou se dostal k dobré hlavičce. Domácí útočník byl až sám překvapený, že si ho nikdo moc nevšímal, ale ani tak nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.
32'
Situace stále jako přes kopírák. Alexandr Jerochin byl ve vápně opět v momentě přihrávky v postavení mimo hru.
31'
Robert Skov se ve vápně cpal do zakončení, avšak v rychlém obležení dvou protihráčů neměl moc šancí na úspěch.
30'
Máme za sebou půlhodinu hry, stále čekáme na první přesnou střelu na bránu.
29'
Centr do šestnáctky z velké vzdálenosti končí v rukavicích Joronena.
28'
Po faulu Dame N'Doyeho zůstává na trávníku ležet bývalý hráč Chelsea Branislav Ivanović.
27'
Zatím hře vládnou obrany. Domácí také dobrou minutu hledají vhodnou cestu k bráně a když už hru zrychlili, tak si i domácí útočník nepohlídal ofsajd.
26'
Hráči Petrohradu si opět nepohlídali své postavení a jejich akci zastavuje zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
25'
Po dalším nepřesném centru bude od své branky vykopávat brankář Jesse Joronen.
23'
Centrovaný balon z hlouby pole skončil až v rukavicích Jesse Ankersena.
22'
Paredes výborným pasem hledal nabíhajícího Róberta Maka, ten může být sebevíc rychlý, ale tuhle přihrávku stihnout nemohl.
20'
Zápas je zatím útočný na obě strany, jediné co tomu zatím chybí je přesnější střelba. Oba brankáři se se stále nudí ve svém brankovišti.
19'
Hra se hned přestěhovala na druhou stranu, kde po centru vznikl velký závar před brankou Luněva. Hosté se nakonec ubránili včasným odkopem až k půlicí čáře.
18'
Andreas Bjelland zachytil zpětnou přihrávku skrz pokutové území, důležitý obranný zákrok pro domácí Kodaň.
17'
Zenit obléhá pokutové území, ovšem při finální přihrávce byli hned tři hráči hostů v ofsajdu.
16'
Centr na bližší tyč, kde byli připravení pouze hráči v modrých dresech.
15'
Robert Skov střílenou přihrávkou donutil Luněva k zákroku, rohový kop pro Kodaň.
14'
Na zemi zůstává ležet hostující kapitán Alexandr Aňukov, rozhodčí zatím hru nepřerušuje.
13'
Peter Ankersen povedeným centrem z pravé strany hledal své spoluhráče ve vápně, ti se ovšem k zakončení nedostali.
11'
Hosté se vůbec nemohou dostat k pokutovému území, domácí výborně brání střed hřiště.
10'
Stále to je jen přihrávka za přihrávkou. Daler Kuzjajev nakonec vrací míč domácím nepřesným pasem.
9'
Zenit drží balon na své polovině, domácí výborně napadají každou jejich přihrávku.
8'
Domácí jsou nadále při chuti. Za hranicí vápna se napřáhl opět Viktor Fischer, jenže nyní branku o velký kus přestřelil.
6'
Viktor Fischer prošel středem hřiště a efektní kličkou se vyhnul dvěma obráncům. Střela z hranice pokutového území ovšem mířila jen doprostřed brány, kde byl připravený Andrej Luněv.
5'
První velká šance utkání! Domácí obrana zcela zapomněla na Jerochina, který se ocitl sám ve vápně. Ovšem prudkou střelou trefil jen boční síť. Domácí se dožadovali odpískání ofsajdu, ale hlavní rozhodčí celou situaci vyhodnotil naprosto správně.
4'
Míč si pro sebe uzmuli hosté, Denis Vavro ovšem přes sebe míč do vápna nepustil.
3'
Domácí to nyní zkusili po levé straně, hezká kombinace ovšem končí útočným faulem.
2'
Peter Ankersen se pokoušel o první přesný pas do šestnáctky, míč dostal opačnou rotaci a v době letu už opustil hrací plochu.
1'
Hlavní rozhodčí nám dnes poprvé pískl do píšťalky, utkání nám může odstartovat – pojďme na něj! Výkop měli na starosti hosté.
1'
Domácí dnes nastupují v klasických bílých dresech, hosté z Ruska v modrých dresech.
Obě dnešní jedenáctky už nám nastupují na hrací plochu, zápas bude za pár chvil zahájen.

FC Kodaň: Joronen – Boilesen, Bjelland, Vavro, P. Ankersen – Fischer, Thomsen, Zeca (C), Skov – N'Doye, Sotiriou.
Náhradníci: Andersen – Bengtsson, Falk, Greguš, Kodro, Kvist, Papagiannopoulos.

FK Zenit Petrohrad: Luněv – Aňukov (C), Neto, Ivanović, Smolnikov – Kuzjajev, Paredes, Jerochin – Driussi, Dzjuba, Mak.
Náhradníci: Lodygin – Hernani, Marchisio, M. Mevlja, Nabiullin, Šatov, A. Zabolotnyj.

Rozhodčí: Georgi Kabakov – Martin Margaritov, Diyan Valkov.
Krásný čtvrteční večer všem fanouškům a fanynkám z Kodaně!

Dnes budeme společně sledovat první utkání ve skupinové fázi Evropské ligy, kdy domácí FC Kodaň na svém stadionu přivítá ruský FK Zenit Petrohrad.

Domácí Kodaň začala letošní pouť už v prvním předkole, kam jí osud nalosoval Finský celek KuPS. Po vítězství ve Finsku 1:0 stačila k postupu i remíza z domácího stadionu 1:1. Dalším soupeřem Kodaně byl Islandský Stjarnan a po výsledcích 2:0 a 5:0 z toho byl jasný postup. Ve třetím předkole čekal nevyzpytatelný Bulharský tým CSKA Sofia. Kodaň to neměla vůbec jednoduché, ale nakonec dokázala v obou zápasech shodně vyhrát 2:1. V závěrečném předkole, kde se rozhoduje i o úspěšné či neúspěšné sezóně, se střetli s týmem ze Serie A – Atalantou. V obou zápasech se především bránilo a po dvou bezbrankových remízách musel o postupujícím rozhodnout penaltový rozstřel. Větší nervy a klid na kopačkách měli Kodaňští a ti se tak mohli začít radovat z postupu do základní skupiny.

Narozdíl od Kodaně začínal Zenit Petrohrad až ve třetím předkole, kde se ruskému obru do cesty postavil Běloruský Dinamo Minsk. První utkání Zenit odehrál venku a v utkání naprosto propadl a zcela po zásluze si odvezl potupný debakl 4:0. Co se stalo ale o týden později v Rusku, to doteď asi hráči Minsku nechápou. K utkání přistoupili hodně profesorským způsobem, jako by se nemohlo nic stát, ale stalo. Zenit do utkání vlétl, celý zápas byl jasně lepším týmem a nakonec z toho byla také výhra 4:0. Následovalo prodloužení, ve kterém vstřelil Minsk pro ně postupovou branku, ale vzápětí čtyřikrát! lovili míč ze své sítě a po konečném výsledku 8:1 postoupil Zenit. Ten v posledním předkole narazil na Norský Molde a po domácí výhře 3:1 postoupili i přes prohru 2:1 v Norsku.

Spolu ve skupině A je s Kodaní a Zenitem Petrohrad ještě Slavia Praha a Bordeaux.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte u našeho textového přenosu, utkáním Vás provede Jakub Štěrba, přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.