Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Kyjev - 4. října 2018   21:00

Jablonec
Jablonec
33' Hovorka (Trávník) • 81' Trávník (Masopust)
2:2
(1:2)
Kyjev
Kyjev
8' Cygankov  (Morozjuk) • 14' Garmaš
Jablonec
V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Masopust (86. V. Kubista), Trávník, Považanec, Jovović (90+2. Sobol) – Chramosta (78. D. Ikaunieks).
Hanuš – D. Ikaunieks, V. Kubista, R. Acosta, Sobol, Janković, Břečka.
Delferiere (BEL) – De Neve (BEL), Weirdt (BEL)
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
Kyjev
Bojko – Kędziora, Burda, Kádár, Pivarić – Morozjuk, Sydorčuk (C), Bujalskij (79. Šepeljev), Cygankov – Garmaš – Besjedin.
Buščan – Šepeljev, Šaparenko, Mykolenko, Sidcley, Rusyn, Duelund.

To je ode mne vše, přeji hezký zbytek večera!
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 9:1. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:16.
Přestože Jablonec nezvládl začátek zápasu, souboj s ukrajinským favoritem nakonec dotáhl alespoň k remíze. Jediným střelcem druhé půle se stal jablonecký režisér Michal Trávník, jehož branka zařídila Severočechům historicky první bod v evropských pohárech!
90+4'
90+3'
Besjedin se dostal k zakončení, Hrubý ale byl na svém místě.
90+2'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Eduard Sobol.
90+2'
Jablonec mohl udeřit potřetí! Jovovič vypálil mezi nohama obránce a těsně netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Burda teď poznal, že souboje s Kubistou pořádně bolí. Pomohla však píšťalka hlavního arbitra.
89'
Závěr zápasu je hodně nervózní, především Ukrajinci působí hodně nasupeně.
88'
Kubista znepříjemnil Burdovi odkop tak, že se od něj míč odrazil do zámezí.
87'
Kędziorův centr se snášel ke Garmašovi, ten ale proti přesile jabloneckých ostrouhal. Dynamo alespoň bude zahrávat rohový kop.
86'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Vojtěch Kubista.
85'
Centr z levé strany prodloužil Besjedin až k Morozjukovi. Ten byl však zaskočený, a tak míč jen lehce tečoval kolenem.
84'
Jovovičův centr z levé strany odklidil Šepeljev.
82'
Rázem je to od Dynama úplně jiná písnička, jablonecká defenziva ale působí mnohem sebevědoměji než v úvodu utkání.
81'
Jablonec právě vstřelil branku!
To, co viselo už nějakou dobu ve vzduchu se právě stalo skutečností! Dynamo lacinou ztrátou darovalo míč Masopustovi, ten si narazil s Ikaunieksem a přesným centrem našel jabloneckého hráče zápasu MICHALA TRÁVNÍKA. Ten zakončil trochu neortodoxně, navzdory tomu však procedil míč do sítě a dostal tribuny do varu!
80'
Burda dalším nejistým kontaktem s míčem dal příležitost Jabloneckým, ti ale ztroskotali na Sydorčukovi.
79'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Vitalij Bujalskij, přichází Volodymyr Šepeljev.
79'
Žlutou kartu dostává Vitalij Bujalskij (FC Dynamo Kyjev).
78'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Davis Ikaunieks.
77'
Považanec se mezi dvojicí obránců poroučel k zemi, belgický sudí však zůstal ledově klidný.
76'
Trávník z levé strany nacentroval do šestnáctky a Bojko po nejistém obranném zákroku Burdy musel do vzduchu, aby sebral míč před číhajícím Chramostou.
74'
Vitalij Bujalskij dostal naloženo od Masopusta a zpět na nohy se mu tedy dvakrát nechtělo.
73'
Hübschman přiťukl míč Trávníkovi, jenže ten opět mířil až moc vysoko.
72'
Rohový kop odvrátila jablonecká defenziva daleko od své svatyně.
71'
Morozjukův střílený centr z pravé strany srazil na roh Hanousek.
70'
Hra se teď zásluhou hráčů Dynama hodně uklidnila.
69'
Lischka si ve vzduchu tentokrát počínal nedovoleně.
68'
Masopust provětral hostující obranu po levé straně a vybojoval rohový kop.
67'
Dynamo se po delší odmlce opět ukázalo v ofenzivě. Cygankov obešel Hanouska, poté ale nepřesně centroval.
65'
Trávník se probil přes dva protihráče, třetí už byl však nad jeho síly.
64'
Domácí se ve druhém poločase prezentují velmi sympaticky. Jovovič nyní předložil balón Trávníkovi, ten ale technickou ranou z takřka ideální pozice přestřelil.
63'
Pivaričův skákavý centr doputoval jen k Hanouskovi.
61'
Další nebezpečný volný přímý kop Trávníka! Jablonecká desítka našla v pokutovém území Lischku a ten hlavičkoval těsně vedle.
60'
Zatímco si fanoušci Dynama Kyjev udělali ve svém sektoru táborák, Jovovič z ostrého úhlu zkusil propálit obranný val Kyjeva. Jeho rána ale na bránu neprošla.
59'
Garmaš nacentroval jen do rukavic Vlastimila Hrubého.
58'
Žlutou kartu dostává Jakub Považanec (FK Jablonec).
57'
Trávník natáhl ke střele z velké dálky a balón nabral velmi zajímavou trajektorii. Bojko se rychle musel přesunout k tyči, aby mohl včas zasáhnout.
56'
Míč se teď častěji pohybuje u nohou Jabloneckých, hráči Dynama jsou ale vzadu velmi pozorní.
54'
Lischka nasměroval Trávníkův centr na bránu. Hlavičkoval ale zády k bráně, což možná zapříčinilo chybějící razanci.
53'
Žlutou kartu dostává Mykola Morozjuk (FC Dynamo Kyjev).
52'
Důležitý zákrok Tomasze Kędziory! Jovovič už si chystal míč na střelu, hráč ukrajinského celku jí ale na poslední chvíli zabránil.
51'
Chramosta si v pokutovém území viditelně pomohl rukama v souboji s Chorvatem Pivaričem.
50'
Garmaš se provinil útočným faulem, Jablonec dostane možnost podívat se zpět na útočnou polovinu.
49'
Trávník chtěl přenést hru z pravé strany na levou, před Jovovičem ale zasáhl Burda.
48'
Bojko včas vyběhl z brány a sebral míč před rychlým Trávníkem.
47'
Masopust vypálil z velké dálky a o hodně minul prostor mezi třemi tyčemi.
46'
V úvodních minutách zápasu Jablonec viditelně nestíhal a hned dvakrát inkasoval. Postupem času se ale začali osmělovat i Severočeši a dočkali se snížení z nohy Davida Hovorky. Po pětačtyřiceti minutách tak hraje Jablonec s Dynamem Kyjev 1:2. Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
45+3'
45+3'
Trávníkovu standardní situaci odvrátil pozorný Burda.
45+2'
Holešův centr proskákal šestnáctkou Dynama bez jakéhokoliv kontaktu.
45+2'
Hrubý poslal Lischkovi do špeku a v publiku to znovu jen zahučelo. Jablonecký stoper si ale poradil.
45+1'
Uvidíme dvouminutové nastavení.
45'
Burda uklidil míč před Chramostou do zámezí.
44'
Chramosta byl teď přistižen v ofsajdu, míč vrátí do hry brankář Bojko.
43'
Chramostův střílený centr z ostrého úhlu Bojko raději vyboxoval pryč z pokutového území.
42'
Dynamo před koncem poločasu zase přitlačilo! Vitalij Bujalskij byl adresátem kolmice a z ostrého úhlu procedil balón před domácí klec. Tam za vyběhnutého Hrubého zaskočil Hanousek.
41'
Po zmatcích jablonecké obrany se ke střele dostal Bujalskij, jeho ránu zneškodnil Hrubý.
40'
Hovorka ucítil za zády Besjedina, a tak raději odhlavičkoval míč na rohový kop.
38'
Domácí se dožadovali dalšího rohu, asistent na čáře ale dal pokyn k odkopu od brány.
37'
Jovovič se řítil do velmi slibné akci, ale v závěru ji pokazil, když si dal míč daleko od nohy.
36'
Besjedin teď ostře atakoval hned dva jablonecké hráče, sudí však zvládl situaci vyřešit domluvou.
35'
Jovovič udělal dvě zasekávačky a z kroku vypálil nad ukrajinskou bránu.
33'
Je sníženo! Přetažený centr Trávníka doletěl až k nikým nehlídanému DAVIDU HOVORKOVI. Jablonecký stoper z voleje nasměroval míč mezi tři tyče a navzdory tomu, že Bojko si sáhl na balón, zaznamenal první jabloneckou branku v zápase!
33'
Teď ukrajinská obrana a darovala Jablonci rohový kop.
32'
Masopustův centr odvrátila pozorná ukrajinská obrana.
31'
Lischka teď nepochopitelně vyrobil další chybu. Jabloneckému obránci ale mohl spadnout kámen ze srdce, když Bujalskij upadl na hraně pokutového území.
30'
Trávník zahrál rukou v blízkosti pokutového území Dynama, sudí tak přerušil slibnou akci Jablonce.
29'
Jablonecká cesta dnes může vést přes standardní situace, další budou svěřenci Petra Rady zahrávat po faulu na Masopusta.
28'
Považanec si koledoval o další ztrátu, Garmašovi nechybělo moc k tomu, aby se řítil do další šance.
26'
Považanec se chtěl pokusit o přímé ohrožení brány, Garmaš ale včas vyběhl proti němu a ránu obětavě zblokoval.
25'
Trávník byl faulovaný nějakým 35 metrů od brány, a vybojoval tak pro Jablonec zajímavou standardní situaci.
24'
Domácí ochozy poprvé ožily! Hübschmanův střílený centr proskákal jen těsně před nohama Chramosty, kterému k teči nechybělo moc.
23'
Trávník našel hlavu Lischky, ten se ale ve vzduchu nezorientoval dobře a o hodně minul.
22'
Masopustův zblokovaný centr zamířil za brankovou čáru, uvidíme první roh.
21'
Hanousek se neprobil přes dvojici protihráčů, Jablonci se tak nedaří dostat do blízkosti šestnáctky Kyjeva.
20'
Masopust šel s Chorvatem Pivaričem do riskantního souboje, který viditelně bolel oba hráče. Byl to ale jablonecký hráč, koho hlavní arbitr označil jako faulujícího.
19'
Žlutou kartu dostává Tomáš Holeš (FK Jablonec).
18'
Holeš si počkal na autora první trefy Cygankova a nekompromisně ho poslal na trávník.
17'
Dynamo v klidu drží balón, Jablonečtí se k němu ne a ne dostat.
16'
Holeš před Besjedinem raději uklidil balón do zámezí.
15'
Domácí se snaží oklepat, Trávník teď ale narazil Sydorčuka.
14'
Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
Jablonecká obrana není na začátku utkání v ideální formě. Nyní trestuhodně odevzdala balón na kopačky DENYSE GARMAŠE a ten už si věděl rady. Přízemní střelou na zadní tyč nedal Hrubému šanci.
12'
Chramosta si teď nepohlídal ofsajdovou linii, Dynamo se opět bude stěhovat na útočnou polovinu.
11'
Hanousek zastavil Morozjuka nedovoleným způsobem a jeho zákrok sudímu neunikl.
10'
Cygankov teď poznal zrádnost jabloneckého trávníku, když podklouzl při pokusu o střelu zpoza vápna.
8'
Teď si Ukrajinci udělali z jablonecké obrany trhací kalendář. Lischka nezachytil dobrý náběh Morozjuka a ten se najednou zničehonic ocitl sám před Hrubým. Přihrávkou do prázdné brány ještě vybídl ke skórování VIKTORA CYGANKOVA. Hostující záložník sice netrefil balón ideálně, za brankovou čáru jej ale dopravil.
7'
Jovovič si na levé straně povodil protihráče a poté nacentroval do šestnáctky. Míč ale posadil jen na hlavu stopera Kádára.
6'
Domácí se poprvé prokousali až do šestnáctky Dynama, kde ale přišla až moc razantní přihrávka na Trávníka. Jablonecký záložník pak míč naháněl marně.
5'
Pivaričův centr z levé strany skončil v náruči Vlastimila Hrubého.
4'
Ledabylou domácí rozehrávku vystihl Bujalskij, ten ale nedokázal zužitkovat rozhozené obrany Severočechů.
3'
Stoper Burda si poležel na trávníku po srážce s Chramostou, Jablonec pak sportovně odevzdal balón soupeři.
2'
Pivarič na půlce zastavil Trávníka nedovoleným způsobem, Jablonec bude pokračovat ve hře.
1'
Úvodní výkop utkání obstarali hráči Dynama Kyjev.
1'

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Masopust, Trávník, Považanec, Jovović – Chramosta.
Náhradníci: Hanuš – D. Ikaunieks, V. Kubista, R. Acosta, Sobol, Janković, Břečka.

FC Dynamo Kyjev: Bojko – Kędziora, Burda, Kádár, Pivarić – Morozjuk, Sydorčuk (C), Bujalskij, Cygankov – Garmaš – Besjedin.
Náhradníci: Buščan – Šepeljev, Šaparenko, Mykolenko, Sidcley, Rusyn, Duelund.

Rozhodčí: Delferiere (BEL) – De Neve (BEL), Weirdt (BEL).
Oba týmy se v zápase nejspíš budou muset obejít bez několika důležitých opor. Zranění trápilo jabloneckého útočníka Martina Doležala, který vynechal poslední dva ligové zápasy.

Dynamo se pak bude muset obejít bez Benjamina Verbiče. Slovinský reprezentant tak nebude moct navázat na svůj tři roky starý gól, který v Jablonci vstřelil ještě v dresu Kodaně, ani na nedávnou trefu z pražského Edenu v předkole Ligy mistrů.

Stoprocentní není ani stav ofenzivní jedničky Dynama Arťjoma Besedina. Nad jeho startem a případnou minutáží visí velký otazník.
FK Jablonec

V prvním utkání Evropské ligy Jablonec smolně prohrál na hřišti francouzského Rennes penaltou z nastavení, což svěřence Petra Rady zařadilo na prozatímní čtvrté místo ve skupině.

Náplastí pro Severočechy tak může být dobrá forma z domácí soutěže. Jablonec porazil úřadujícího mistra z Plzně a naposledy i Teplice.
FC Dynamo Kyjev

Dynamo jako největší favorit jablonecké skupiny na úvod překvapivě ztratilo body s kazašskou Astanou. Podobně jako Severočeši inkasovalo v závěru duelu, a na vedoucí Rennes se tak zatím dívá s dvoubodovým odstupem.

Na domácí scéně se fotbalistům z hlavního města Ukrajiny v posledních zápasech daří. Víkendové vítězství nad městským rivalem Arsenalem Kyjev bylo již třetí v řadě. Dynamo tak upevnilo druhou příčku v tabulce za suverénním Šachtarem Doněck.
Tabulka skupiny:

1. Stade Rennes 3 b.
2. FC Astana 1 b.
2. FC Dynamo Kyjev 1 b.
4. FK Jablonec 0 b.
V rámci druhé rundy skupinových zápasů zavítá na sever Čech do Jablonce slavné Dynamo Kyjev.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.