Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Celtic - 25. října 2018   18:55

Lipsko
Lipsko
32' Cunha (Sabitzer) • 36' Bruma
2:0
(2:0)
Celtic
Celtic
Lipsko
Mvogo – Klostermann, Orban, Upamecano, Saracchi – Sabitzer (62. Ilsanker), Laimer, Kampl (84. Majetschak) – Augustin (90+1. Y. Poulsen), Cunha, Bruma.
Müller – Halstenberg, Ilsanker, Majetschak, Mukiele, Werner, Y. Poulsen.
Královec – Nádvorník, Hájek (vš. CZE)
Red Bull Arena (Leipzig)
Celtic
C. Gordon – Boyata, Šimunović (75. Hendry), Gamboa (46. Lustig), Tierney – C. McGregor, Ntcham, Kouassi, Morgan (72. Sinclair) – Edouard, R. Christie.
Bain – Benković, Hayes, Hendry, Izaguirre, Lustig, Sinclair.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 9:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 13:11.
Je konec! Lipsko na domácí půdě poráží Celtic 2:0 a posouvá se na druhé místo skupiny B za Salcburk. První velkou šanci si sice vytvořil Celtic, ale Edouard přízemní střelou minul branku. Naopak Lipsko svou první možnost využilo. Ve 32. minutě si na prudký centr naběhl Matheus Cunha a dělovkou rozvlnil síť! O čtyři minuty později se do dalšího odraženého míče položil Bruma, který domácí fanoušky rozjásal podruhé. Ve druhém poločase se do úniku dostal Laimer, ale přízemní střelou minul branku. Další šanci Lipska obstaral Augustin, jehož ránu vyrazil Gordon na tyč. Německý celek si pak už pohlídal závěr utkání a nenechal soupeře ohrozit branku.
90+4'
90+3'
Střídající Poulsen spěchal za přihrávkou za obranu Celticu, ale sám si uvědomil, že stál za hranicí ofsajdu a svůj náběh hodně rychle zabrzdil.
90+2'
Domácí obrana si pohlídala další prudký centr z pravé strany a odhlavičkoval míč ven z pokutového území. Lipsko kontroluje závěr utkání.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90+1'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Jean-Kévin Augustin, přichází Yussuf Poulsen.
90'
Celtic se tlačí na polovinu německého mužstva, ale obránci Lipska dnes hrají opravdu skvěle a svého soupeře prakticky nepouštějí do šancí.
89'
Laimer zbytečně fauloval v souboji na polovině hrací plochy a vysloužil si žlutou kartu.
88'
Craig Gordon si zakřičel na své spoluhráče a došel si na malé vápno pro nepovedený centr z levé strany. Celticu už mnoho času na zdramatizování nezbývá.
87'
Boyata fauloval v souboji s Augustinem a za svůj šlapák dostává žlutou kartu.
86'
Mvogo dostal hodně prudkou malou domů. Domácí brankář však ukázal svou technickou zdatnost, zpracoval si míč pravačkou a bez problémů rozehrál.
85'
Bruma se dostal k odraženému míči, přenesl hru na levou stranu a Marcelo Saracchi nasbíral pro Lipsko cenné vteřinky k dobru.
84'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Erik Majetschak.
83'
Stopeři Celticu sice vybojovali míč a kombinují s ním na vlastní polovině, jenže skotský celek by potřeboval hrát na opačné straně hrací plochy.
82'
Callum McGregor zkusil své štěstí střelou zpoza hranice pokutového území. Jeho dělovka měla sice dobré parametry, ale prolétla nad břevnem.
81'
Boyata se vydal až na polovinu Lipska, kde svým spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou. Lipsko však brání blízko u sebe a nenechává hráčům Celticu prostor.
80'
Hostující brankář dlouho otálel s rozehrávkou od vlastní branky. Celtic nakonec zaútočil po pravém křídle, ale Ryan Christie se daleko nedostal.
79'
Bruma se po pravém křídle prosmýkl až do pokutového území a vyslal střílený centr na malé vápno. Jeho prudkou pobídku ve skluzu zneškodnil Boyata.
78'
Ani domácím hráčům se nyní při kombinaci příliš nedaří. Přihrávky domácích fotbalistů jsou příliš prudké a nepřesné. Bojuje se hlavně na polovině hřiště.
77'
Bruma si na polovině hrací plochy skvěle pokryl míč tělem a Boyata jej zatažením za dres fauloval. Rozehrávat tak budou hráči německého celku.
76'
Yvon Mvogo si dal pozor na nepovedenou rozehrávku soupeře a došel si pro míč na hranici pokutového území. Lipsko zcela kontroluje průběh druhé půle.
75'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Jozo Šimunović, přichází Regan Hendry.
74'
Problém také na straně hostů. Stoper Celticu Šimunovič zůstává ležet na trávníku a do akce podle všeho půjdou také nosítka.
73'
Hra je přerušena! Na trávníku zůstává ležet domácí střelec Augustin, který se drží za levé koleno a nevypadá to s ním vůbec dobře. Uvidíme, zda bude pokračovat.
72'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Lewis Morgan, přichází Scott Sinclair.
71'
Domácí brankář Mvogo jen kontroloval prudký centr z levé strany hrací plochy. Jeden z hráčů Lipska jej nakonec ještě přizvedl na rohový kop.
70'
Matheus Cunha upadl po souboji s Boyatou v pokutovém území. Domácí fotbalista se dožadoval odpískání pokutového kopu, ale sudí nechal pokračovat ve hře.
69'
Konrad Laimer se skvěle vrátil na vlastní polovinu, natlačil se před Edouarda a pomohl si malou domů. Hráči německého celku nadále kontrolují dění na trávníku.
68'
Jean-Kévin Augustin si v pokutovém území brousil zuby na prudký centr z levé strany. Domácímu útočníkovi scházel k zakončení jediný krok.
67'
Eboué Kouassi se na polovině hřiště dopustil nedovoleného zákroku. Záložník Celticu si svého přestupku byl dobře vědom a vůbec neprotestoval.
66'
Boyata při rozehrávce nabádá své spoluhráče k větší aktivitě. Fotbalisté Celticu však marně hledají cestičku do pokutového území soupeře.
65'
Augustin mohl přidat další branku Lipska! Domácí útočník napřáhl zpoza hranice pokutového území, ale Craig Gordon jeho dělovku vyškrábl na roh!
64'
Lipsko následně zahrávalo přímý kop. Kevin Kampl vymyslel nadýchaný centr na vzdálenější tyč, ale nikdo v bílém dresu se do zakončení hlavou neprobil.
63'
Střídající Ilsanker se ihned zapojil do útoku Lipska. Domácí fotbalista se ihned dostal k míči na hranici pokutového území, jenže z otočky nedokázal zakončit.
62'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Stefan Ilsanker.
61'
Konrad Laimer přenesl hru na levou stranu, kde nebyl nikdo v bílém dresu. Fotbalisté Celticu se tak zadarmo dostali k míči a mohou zaútočit.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Lipsko nadále kontroluje své vedení. Celtic se po změně stran prakticky nedostává na polovinu Lipska.
59'
Marcel Sabitzer je při chuti! Domácí fotbalista zahrál hodně efektní patičku na polovině hrací plochy. Laimer poté uklidnil hru rozehrávkou do křídla.
58'
Augustin sice vybojoval míč v souboji s Šimunovičem, ale následně nedokázal přesně rozehrát. Královec ale viděl nedovolený zákrok. Lipsko bude rozehrávat.
57'
Boyata tentokrát vystoupil až na polovinu hrací plochy, kde v hlavičkovém souboji přetlačil domácího Cunhu. Celtic se snad poprvé ve druhé půli může vydat do útoku.
56'
Marcel Sabitzer se z pravé strany snažil prokličkovat do pokutového území. Nakonec si míč přehodil na levačku, ale z metru trefil hned prvního obránce.
55'
Konrad Laimer si krásnou patičkou obhodil obránce, udělal tři rychlé kroky a dostal se do úniku. Jeho přízemní střela levačkou však prolétla kolem branky!
54'
Marcelo Saracchi vhazoval na vlastní polovině. Nikdo z fotbalistů Celticu zatím postupnou rozehrávku Lipska neatakuje. Hosté přitom potřebují útočit.
53'
Lukas Klostermann chtěl roztáhnout hru na pravé křídle, ale jeden z obránců Celticu jeho úmysl pochopil a odehrál míč špičkou kopačky do autu.
52'
Boyata si dal pozor na další nebezpečný centr před branku Celticu. Hosté se však v úvodu druhého poločasu jenom brání. Lipsku to vyhovuje.
51'
Bruma rozkmital své rychlé nohy a vydal se na hranici pokutového území. Po pěkné narážečce se však přes pozorného obránce neprobil do zakončení.
50'
Konrad Laimer si na polovině hrací plochy troufl na riskantní patičku. Na jeho pobídku si naběhl stoper Upamecano, který společně se Saracchim uklidňuje hru.
49'
Jozo Šimunović podpořil útok Celticu a z pozice stopera odcentroval do pokutového území. Na jeho pobídku nedosáhl nikdo v zeleném dresu.
48'
Konrad Laimer si nechtěl přidělávat starosti a bez rozpaků se otočil a pomohl si hodně dlouhou malou domů. Lipsko chce hrát hodně času s míčem.
47'
Dayot Upamecano zaváhal při zpracování míče na vlastní polovině. Zadák domácího Lipska málem pustil soupeře do šance, ale svou chybu rychle napravil.
46'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Cristian Gamboa, přichází Mikael Lustig.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté domácího Lipska. První velkou šanci si sice vytvořil Celtic, ale Edouard přízemní střelou minul branku. Naopak Lipsko svou první možnost využilo. Ve 32. minutě si na prudký centr naběhl Matheus Cunha a dělovkou rozvlnil síť! O čtyři minuty později se do dalšího odraženého míče položil Bruma, který domácí fanoušky rozjásal podruhé. Do kabin se proto odchází za stavu 2:0.
45'
45'
Lipsko se usadili na polovině Celticu a snaží se dohrát první poločas s míčem na kopačkách. Hráči skotského celku jsou po slepených gólech doslova zamražení.
44'
Marcelo Saracchi je dnes při chuti. Krajní obránce Lipska znovu zaútočil po levém křídle., jenže tentokrát se mu pod nohy položil obránce, od nějž se míč odrazil do autu.
43'
Obránci Celticu si v blízkosti pokutového území poradili s nedobrým zpracováním Augustina. Domácí fotbalista podklouzl a neudržel míč ve své moci.
42'
Dayot Upamecano přenesl hru na levou stranu, kde měl moře volného prostoru Marcelo Saracchi. Druhý jmenovaný hledal centrem Cunhu, kterého ubránil Boyata.
41'
Jean-Kévin Augustin si dělal prostor na hranici pokutového území, jenže levačkou si míč ukopl daleko před sebe a bránící hráč mu zamezil v zakončení.
40'
Marcelo Saracchi se po dalším útoku dokonce probil do zakončení. Domácí fotbalista pálil levačkou, ale ze záklonu uklidil míč vysoko nad břevno.
39'
Kieran Tierney se pokoušel odehrát míč daleko od pokutového území. Skvěle jej však napadal dotírající Marcelo Saracchi, od nějž se míč odrazil do autu.
38'
Na druhé straně obdržel přihrávku do pokutového území Odsonne Edouard, u kterého se ihned vyrojili obránci v bílém, kteří mu nedali prostor.
36'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Domácí celek přidává druhou branku! Centr z levé strany sice tečoval jeden z obránců Celticu, ale k odraženému míči se dostal BRUMA, který jej dělovkou uklidil do sítě!
35'
Marcel Sabitzer našel prudkou přihrávkou rozběhnutého Augustina. Druhý jmenovaný si v tísni nepotykal se zpracováním a míč mu utekl k obráncům.
34'
Marcelo Saracchi rozjel další rychlou akci Lipska po levém křídle. Na jeho střílený centr si brousil zuby Cunha, kterému tentokrát scházely dva kroky.
32'
Německý celek se dostává do vedení! Centr z pravé strany propadl v pokutovém území k MATHEUSI CUNHOVI, který jej pravačkou nekompromisně napálil do sítě! Hostující brankář byl v této situaci bez šance.
31'
Kieran Tierney rukou ukázal, kde očekává náběh svého spoluhráče. Celtic v posledních minutách často kombinuje na vlastní polovině.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního utkání. Domácí Lipsko zatím hraje o něco aktivněji, ale nemůže najít recept na důraznou obranu Celticu.
29'
Po levém křídle zaútočilo také domácí Lipsko. Akci německého mužstva však zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího, který viděl ofsajd!
28'
Craig Gordon dlouho otálel s rozehrávkou z hranice pokutového území. Celtic se nakonec rozhodl pro útok po pravé straně, kde byl faulován Cristian Gamboa.
27'
Matheus Cunha se poněkolikáté v utkání dostal do zakončení, ale zatím tomu chybí přenost. Tentokrát se opřel do odraženého míče a zakopl jej vysoko na tribunu.
26'
Marcelo Saracchi potáhl míč po levé straně až na hranici pokutového území, kde jej přenechal Augustinovi, jehož ránu zablokoval hned první obránce.
25'
Ani Celticu se při přechodu do útoku příliš nevede. Ryan Christie vyslal prudkou přihrávku mezi obránce Lipska, ale nikdo z útočníků Celticu se za míčem nerozběhl.
24'
Matheus Cunha si v přetlačované s obráncem na hranici pokutového území pomohl loktem a podle rozhodčího se dopustil útočného faulu.
23'
Mvogo se znovu musel zapojit do rozehrávky německého celku. Brankář domácího mužstva rozehrál nákopem na levé křídlo, kde byl jen hostující Jozo Šimunović.
22'
Odsonne Edouard s vypětím všech sil udržel míč na hrací ploše. Od hostujícího útočníka se míč odrazil k Laimerovi, který rozjel akci domácího Lipska.
21'
Po delší době se do zakončení dostali také fotbalisté hostujícího Celticu. Olivier Ntcham střílel zpoza šestnáctky, ale branku Lipska vůbec neohrozil.
20'
Zatím sledujeme obrovskou bitvu o každý metr. Do rozehrávky se nyní musel zapojit domácí brankář Yvon Mvogo, který míč odevzdal obráncům Celticu.
19'
Matheus Cunha skvěle načasoval svůj náběh a v pokutovém území si našel cestu k prudkému centru z levé strany. Z těžké pozice však hlavičkoval nad břevno.
18'
Právě Kieran Tierney nyní neustál souboj na polovině soupeře a po kontaktu s obráncem se poroučel k zemi. Sudí však zákrok posoudil jako čistý.
17'
Hostující stopeři se nyní snaží uklidnit rozehrávku na vlastní polovině. Hráči Celticu se krásně prokombinovali na polovinu Lipska, ale Kieran Tierney nedostal prostor.
16'
Lukas Klostermann se hnal za přihrávkou do pokutového území. Urostlý stoper Celticu se před ním natlačil tělem a nechal balón propadnout do zámezí.
15'
Domácí obránce Dayot Upamecano si dal pozor na prudkou přihrávku na polovinu Lipska. Za míčem se hnal Christie, ale stoper Lipska balón odkopl.
14'
Bruma se z levého křídla tlačil do blízkosti pokutového území, nicméně v souboji s Tierneym si pomohl loktem a dopustil se nedovoleného zákroku.
13'
Odsonne Edouard si tentokrát musel pro přihrávku dojít na vlastní polovinu. Obránce mu nedal prostor na uvolnění se a Edouard si musel pomoci zpětnou přihrávkou.
12'
Yvon Mvogo nakopl míč na pravé křídlo. Lukas Klostermann se v hlavičkovém souboji snažil prodloužit míč na rozběhnutého Brumu, ale ten jej nezachytil na hrací ploše.
11'
Celtic zahrával přímý kop na polovině německého mužstva. Centrovaný míč následně přiletěl na přední tyč, kde s přehledem zasáhli obránci Lipska.
10'
Callum McGregor na pravém křídle dostal pod tlak domácího obránce a vybojoval vhazování pro skotský celek. Celtic si hledá cestičku do pokutového území.
9'
Zadáci Lipska nyní musí uklidňovat hru kombinací na vlastní polovině. Celticu po poslední akci narostla křídla. Edouard nyní napadal domácího brankáře.
8'
Obrovská šance Celticu! Odsonne Edouard se v pokutovém území dostal k přihrávce z pravé strany a vyslal přízemní pokus. Jeho rána těsně minula zadní tyč!
7'
Marcel Sabitzer obdržel přihrávku na hranici pokutového území, jenže příliš dlouho otálel s rozehrávkou a obránci skotského celku jej obrali o míč.
6'
Celtic se snad poprvé v utkání vydal do útoku. Odsonne Edouard si na polovině Lipska zpracoval prudkou přihrávku, ale v následné kombinaci si neporozuměl se spoluhráčem.
5'
Konrad Laimer dostal prostor na pravé straně a pokusil se odcentrovat do pokutového území. Jeho zpětnou přihrávku však obránce srazil mimo šestnáctku.
4'
Hosté přestáli i druhý roh domácího Lipska a mohou uklidnit hru kombinací v zadních řadách. Ofenzivní fotbalisté Lipska rozehrávku soupeře aktivně napadají.
3'
Domácí rozehráli svůj úvodní rohový kop do kombinace. Bruma se zkusil uvolnit rychlou kličkou, ale jeho následný centr srazila obrana Celticu na další roh.
2'
Marcel Sabitzer dostal přihrávku na pravou stranu, jenže místo rychlého přechodu odcentroval na Augustina, který se dostal ke střele a získal pro Lipsko první roh.
1'
Fotbalisté Celticu obstarali výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Skotský celek se musel vypořádat s aktivním napadáním soupeře. Eboue těžkou situaci ustál.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí Lipsko bude hrát v bílém, zatímco Celtic přijel v reflexních zelených dresech.

RB Lipsko: Mvogo – Klostermann, Orban, Upamecano, Saracchi – Sabitzer, Laimer, Kampl – Augustin, Cunha, Bruma.
Náhradníci: Müller – Halstenberg, Ilsanker, Majetschak, Mukiele, Werner, Y. Poulsen.

Celtic FC: C. Gordon – Boyata, Šimunović, Gamboa, Tierney – C. McGregor, Ntcham, Kouassi, Morgan – Edouard, R. Christie.
Náhradníci: Bain – Benković, Hayes, Hendry, Izaguirre, Lustig, Sinclair.

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Hájek (vš. CZE).
RB Lipsko

Německý celek se v letošním ročníku musí spokojit jen s Evropskou ligou. V domácí Bundeslize mu navíc patří až pátá pozice. Na vedoucí Dortmund však ztrácí jen pět bodů. O víkendu uhrálo Lipsko bezbrankovou remízu v Augsburgu. V Evropské lize zatím prohrálo Lipsko se Salcburkem a porazilo Rosenborg.
Celtic FC

Skotský celek v letošním roce na domácí scéně úplně neexceluje. Ve skotské lize mu patří až druhá pozice za vedoucím Hearts. Celtic sice bude jeden zápas dohrávat, ale už teď ztrácí šest bodů. V Evropské lize zatím odehrál dva zápasy. Po domácí výhře s Rosenborgem prohrál v minulém kole na půdě Salcburku.
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Evropské ligy mezi Lipskem a Celticem. Výkop je stanoven na 18:55.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.