Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Lazio - 25. října 2018   21:00

Marseille
Marseille
87' Payet
1:3
(0:1)
Lazio
Lazio
10' Wallace  (Lucas Leiva) • 60' F. Caicedo  (Immobile) • 90' Marušić
Marseille
Mandanda – Sakaj, Rami, Kamara, Amavi (81. B. Sarr) – Gustavo, Strootman – M. Sanson (67. N'Jie), Payet (C), Ocampos – Mitroglu (66. Germain).
Pelé – Radonjić, N'Jie, Ćaleta-Car, B. Sarr, Maxime López, Germain.
Jesús Gil Manzano – Angel Nevado Rodriguez, Diego Barbero Sevilla (vš. ESP)
Stade Vélodrome, Marseille
Lazio
Strakoša – Wallace, Acerbi, Radu – Cáceres, Parolo, Lucas Leiva (48. Marušić), S. Milinković-Savić, Lulić (C) (62. Valon Beriša) – Immobile, F. Caicedo (76. Cataldi).
Proto – Luiz Felipe, Valon Beriša, A. Rossi, Bastos, Cataldi, Marušić.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 9:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:14.
Hlavní rozhodčí naposledy pískl do píšťalky a zápas končí. Lazio se odváží z Marseille cenné vítězství 3:1!

Opatrný úvod využil italský celek. Marseille zaspalo po rozehrávce rohového kopu. Brazilskou spolupráci Lucase Leivy zakončil hlavičkou Wallace. Po deseti minutách tak šli Italové do vedení. I v následujících minutách bylo nebezpečnější Lazio, ale Cáceres na Immobileho přihrávku nedosáhl a sám Ciro Immobile následně pálil jen do tyče. Po změně stran Marseille přidalo směrem dopředu, ale Tomas Strakoša mohl být dlouho v klidu. Naopak Felipe Caicedo využil otevřené obrany a po přihrávce Immobileho zvýšil vedení Lazia. Až v posledních minutách byl tlak domácího celku opravdu intenzivní. Dimitri Payet parádním volným přímým kopem ještě vykřesal naději na vyrovnání, ale poté právě kapitán Marseille ztratil míč ve středu pole a toho využil Adam Marušić k potvrzení vítězství italského celku.
90+4'
90+3'
Také Kevin Strootman to zkoušel dvěma centry, ale ani jeden neuspěl. Hostující obrana si hlídá nebezpečné prostory před Tomasem Strakošou.
90+2'
Domácí se ještě snaží o zázrak. Gustavo měl ve střední části trávníku míč pod kontrolou, ale centr brazilského záložníka nikoho ve vápně neoslovil.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Lazio právě vstřelilo branku!
O třech bodech je nejspíše rozhodnuto! Payet to chtěl vzít na útočné polovině na sebe, ale ztratil míč a do protiútoku se hnali ofenzivní esa hostujícího celku. Balon doputoval přes pravou stranu k ADAMU MARUŠIĆOVI, který si posunul míč více do středu a nechytatelnou střelou vymetl horní roh branky.
89'
Strakoša šetří každou sekundu při odkopu. Dlouhý pas hostujícího brankáře skončil až u jeho kolegy u protější branky. Marseille má stále čas na srovnání.
88'
Fotbalisté domácího celku jsou najednou plní energie. Germain spolupracoval se Sarrem, následně se dostal k míči Payet, ale jeho centr ve vápně neuspěl.
87'
Marseille právě vstřelilo branku!
Marseille se přece daří ještě vykřesat naději. Parolo poslal na zem na třiceti metrech střídajícího Germaina a dal tak domácím šanci na rozehrávku volného přímého kopu. U míče nemohl chybět DIMITRI PAYET, který geniálním kopem přes zeď umístil míč přesně k bližší tyči.
86'
Už jen něco přes pět minut i s nastavením zbývá domácímu celku na zdramatizování zápasu. Marseille sice má v posledních minutách více míč v držení, ale až před Strakošu se ne a ne dostat.
85'
Milinković-Savić ještě mohl další sekundy držet míč u rohového praporku, ale rozhodl se odcentrovat do vápna. Tam ale ovládl situaci stále jen osmnáctiletý Boubacar Kamara.
84'
Bouna Sarr se zrovna nepředvedl při své první akci po příchodu na trávník. Jeho průnik byl vytlačen Raduem jen za postranní lajnu.
83'
Rami sestřelil ještě na útočné polovině Milinkoviće-Saviće. Po odpískání odkopl zlostí míč až na tribunu, ale potrestán nebude. Hosté mohou podržet balon v kombinaci.
82'
Lucas Ocampos je ve druhém poločase téměř neviditelný. Nyní se zapojil do akce, Germain mohl hlavičkovat, ale ve vápně byl rychlejší Acerbi.
81'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Jordan Amavi, přichází Bouna Sarr.
81'
Gustavo spolupracoval se Sakajem, poté se dostal k míči také Payet, ale ten dnes nemá vydařený den. Jeho přihrávka skončila po velkých komplikacích až u Ramiho.
80'
Hostům se podařilo získat míč ve středu pole. Cataldi si několikrát vyměnil přihrávku s dalším střídajícím hráčem Berišou. Hosté se ale už do útoku neženou a chtějí spíše uklidnit hru.
79'
Lazio se několika minutách v obraně osvobodila dlouhým odkopem Parola. Míč ale skončil jen u Mandandy a domácí tak mohou pokračovat ve zvyšování obrátek.
78'
Jordan Amavi si neměl s kým nahrát na levém kraji a tak raději vrátil míč do středu, kde se nacházel Payet s Gustavem.
77'
Luiz Gustavo byl při rozehrávce pod tlakem napadajícího Immobileho. Strootman ale v záložní řadě svému spoluhráči vypomohl a Marseille tak překonala úvodní val.
76'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Caicedo, přichází Danilo Cataldi.
75'
Immobile spolupracoval s Caicedem. Hosté ale přišli o míč a rychlou akci soupeře musel řešit za žlutou kartu Parolo.
75'
Marušić sice získal míč ve středovém kruhu, ale okamžitě ho zase Gustavovi odevzdal. Právě Gustavo je v posledních minutách hodně aktivní, ale jeho další střela hostujícího brankáře nepřekvapila.
73'
Před Mandandou bylo pořádně horko. Parolo byl v pokutovém území nehlídán, ale na míč nedosáhl ideálně a tak mohl Kamara jeho slabou střelu zblokovat.
72'
Ani další Payetův centr od rohového praporku nebezpečí nepřinesl. Naopak na druhou stranu se hnal s míčem Immobile, který navíc byl faulován a hra se tak přesune před Mandandu.
71'
Sakaj vyzval ke střele Gustava. Brazilcův pokus skončil nepříjemně před Strakošou, ale hostující brankář dokázal míč vyrazit na rohový kop.
70'
Domácím už příliš času na zdramatizování koncovky nezbývá. Lazio navíc hraje velmi aktivně také směrem dopředu. Z ojedinělé akce ve druhém poločasu zvýšili hosté své vedení.
69'
Marseille se tlačí více a více k vápnu soupeře. Od Gustava putoval míč k Payetovi, ten následně ztratil hrací předmět a vztekle kopl protihráče. Také kapitán domácího celku je potrestán žlutou kartou.
68'
Marušić se hnal do vápna z pravé straně, těsně před šestnáctkou si ale ukopl balon a toho využil k obrannému zásahu Kamara.
67'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Clinton N'Jie.
66'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Kostas Mitroglu, přichází Valère Germain.
65'
Pískot domácích fanoušků sílí. Amavi našel Payeta, následně se zapojil do kombinace také Sakaj, ale domácí se stále nemohou dostat ani na útočnou polovinu.
63'
Amavi nemohl pokračovat v útočné akci na levé straně proti bránícímu Wallacovi. Hosté se stáhli do obrany v plném počtu a čekají s čím přijdou fotbalisté Marseille.
62'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Senad Lulić, přichází Valon Beriša.
61'
Domácím fanouškům se vývoj zápasu rozhodně nelíbí a dávají do hlasitě najevo. Marseille se snaží o rychlou odpověď, ale Gustavo poslal míč mimo tři tyče.
60'
Lazio toto příliš ve druhém poločase neukázalo, ale nyní přidává druhou branku. Immobile našel milimetrovým pasem FELIPE CAICEDA, který si naběhl ideálně za stoperskou dvojicí a jednoduchým šťouchnutím do balonu překonal Mandandu.
60'
Po hodině hry vede Lazio na stadionu Marseille stále o jednu branku. Nic na tom nezměnil ani individuální průnik Gustava až do šestnáctky a následná střela mimo tři tyče.
59'
Lulić nyní nebyl daleko od druhé žluté karty. Náběh Strootmana totiž zastavil ve středu pole nevybíravým způsobem.
58'
Morgan Sanson mohl srovnat stav! Sakaj prošel se Strootmanem po pravém kraji, poté japonský obránce nabídl míč proti noze Sansonovi, ale ten pálil pouze nad břevno.
57'
Střídající Adam Marušić se snad poprvé dostal k míči. Po zisku ve středu pole hledal Immobileho, ale ten byl pokrytý Kamarou i Ramim.
56'
Po rohovém kopu se odrazil míč před vápno, kde stál opodál Payet. Ani pokus kapitána Marseille ale domácí fanoušky příliš nenadchnul.
55'
Payet ve středu pole jen odevzdal míč Lulićovi. Následně se právě kapitán Lazia ocitl až v pokutovém území, tam si dal ale míč až příliš daleko od kopačky a toho využil k pohotovému zákroku Mandanda.
54'
Ani druhý poločas nezačíná v rychlém tempu. Domácí se sice snaží diktovat hru, ale míč se jim držet na útočné polovině nedaří.
53'
Luiz Gustavo s Kevinem Strootmanem nepustili za sebe rozběhnutého Parola, ale provinili se proti pravidlům. Následně volný přímý kop se ale do vápna ani nepodíval.
52'
Immobile si sběhl k postranní lajně pro vhazování. Následně byl ale pod tlakem Amaviho, který vytlačil soupeře s míčem za postranní čáru.
50'
Po Sakajovi se dostal k míči také Lucas Ocampos, který pálil z nepřipravené pozice a podle toho to také dopadlo. Střela neměla šanci na úspěch.
49'
Římský celek pokračuje v držení balonu. Parolo ale nepřesně přihrával na Cácerese a toho využil k zisku ještě na útočné polovině Sakaj.
48'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Adam Marušić.
47'
Lucas Leiva zůstal několik sekund po rozehrávce sedět na trávníku a nevypadá to s ním vůbec dobře. Brazilský záložník nejspíše nebude moci pokračovat ve hře.
46'
Druhou část dnešního duelu odstartovali rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. Balon se ale po dlouhé nákopu dostal až k Mandandovi.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
Šedesát nastavených sekund je pryč a s nimi i celý první poločas. K poločasové přestávce odchází o poznání spokojeněji hráči Lazia, které vede v Marseille 1:0.

Opatrný úvod využil italský celek. Marseille zaspalo po rozehrávce rohového kopu. Brazilskou spolupráci Lucase Leivy zakončil hlavičkou Wallace. Po deseti minutách tak šli Italové do vedení. I v následujících minutách bylo nebezpečnější Lazio, ale Cáceres na Immobileho přihrávku nedosáhl a sám Ciro Immobile následně pálil jen do tyče. Marseille se zatím brankovou situaci nepřipravilo.
45+1'
45+1'
Žlutou kartu si vykoledoval před odchodem do šaten také Strootman, který ve středu pole zatáhl za dres Leivu.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Mitroglu se hnal za nahrávkou Ocampose. Před vytáhlým Řekem stačil míč odpravit alespoň na rohový kop Wallace. Payet následně našel ve vápně jen Leivu a nebezpečný zárodek protiútoku ukončil za cenu žluté karty Sakaj.
44'
Minutu před pauzou měl potíže s rozehrávkou Boubacar Kamara. Domácí stoper si ale pomohl s Mandandou a následně také Ramim.
42'
Po nepřesné rozehrávce rohového kopu od Payeta se skácel k zemi Caicedo. Následně si hlavní rozhodčí přizval na pohovor právě Caiceda se Sansonem.
41'
Adal Rami nyní zachránil Marseille. Milinković-Savić přesně hledal Immobileho, ale obránce domácího celku se skluzem ve vápně dokázal dostat k míči.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. S postupujícím časem se aktivita domácího týmu zvyšuje, ale ani běhavý Ocampos toho zatím příliš neukázal.
39'
Lucas Ocampos motal hlavy hned třem protihráčům, poté si chtěl narazit s Mitroglem, ale od řeckého spoluhráče se už zpětné přihrávky nedočkal.
38'
Marseille zatím nikam nespěchá. Domácí kombinují na vlastní polovinu, do rozehrávky se často zapojuje i Steve Mandanda.
37'
Sakaj dostal mizernou přihrávku na pravou stranu. japonský krajní obránce se sice stačil dotknout balonu, ale v krkolomné pozici už ho nezastavil na hrací ploše.
35'
Marseille se pomalu dostává do tempa. Po dlouhém nákopu Adila Rami se dostal k balonu Sanson. Z pravé strany cítil v dobrém postavení Mitrogla, ale ten byl nakonec obsazen.
34'
Senad Lulić musel hasit nebezpečný protiútok po nepřesně rozehrávaném rohu. Ve středu pole trefil kopačkou do hrudi Ocampose a je potrestán žlutou kartou.
34'
Lucas Leiva zahrával rohový kop, podobně jako při úvodní vstřelené brance. Brazilský záložník tentokrát ale našel pouze připraveného Mandandu.
33'
Lazio na nic nečekalo, středem trávníku si to namířil Immbile do vápna, ale jeho střela z prvního doteku Mandandu nepřekvapila.
32'
Kdo jiný, než Dimitri Payet by mohl rozehrávat volný přímý kop Marseille. Kapitán domácího celku poslal nebezpečí pas, ale Leiva dokázal odhlavičkoval mimo vápno.
31'
Prvním potrestaným hráčem je Stefan Radu, který při snaze připravit se na hlavičkový souboj trefil rukou Ocampose do obličeje.
30'
Po půlhodině hry vede Lazio na půdě Marseille stále o jednu branku. O tu se postaral po rozehrávce Lucase Leivy od rohového praporku Wallace.
29'
Immobile zpracoval míč ve vápně pro Caiceda. Ten na nic nečekal, vypálil z kroku, ale podobně jako před chvílí Mitroglu našel jen obránce před sebou.
28'
Nebezpečí vzniklo také před brankou Lazia. Po Amavim získal míč před vápnem Mitroglu, ale jeho tvrdá rána skončila jen na tělech bránících hráčů. Následný pokus z úhlu již šel pouze mimo.
27'
Tentokrát byl trefen do kolena Cáceres. Hlavní rozhodčí sice faul odpískal, ale Strootman by si zasloužil i žlutý trest za faul na Cácerese.
26'
Senad Lulić schytal nepříjemný zásah od Gustava někam do oblasti kotníku. Kapitán Lazia se ale s bolestivou grimasou rychle zvedá z trávníku.
25'
Francouzský tým zatím viditelně zaostává na svými soupeři. Střelec úvodní branky se snažil rozehrávat, ale Wallacova pobídka až k Leivovi neprošla.
24'
Marseille se ani nadále nemůže dostat ke slovu. Milinković-Savić ale přihrával pouze k připravenému Amavimu a u balonu jsou po delším čase také domácí.
22'
Lazio neskutečně vykombinovalo pravou stranu, Immobile dostal nahrávku téměř na středu vápna, ale míč svou levačkou umístil jen do vzdálenější tyče.
21'
Marseille se zatím nemůže usadit na útočné polovině. Nyní výtečně kombinují hosté v čele s Caicedem. Ten si šel do vápna pro penaltu, ale hlavní rozhodčí jeho pád neposoudil jako faul.
20'
Obrovská šance Lazia na zvýšení vedení! Immobile geniálním pasem přes dva obránce našel na zadní tyči Cácerese, který ale ve skluzu nedokázal zcela osamocen usměrnit míč do sítě.
19'
Gustavo si několikrát ve středu pole vyměnil míč se Sansonem, následně se rozběhl Ocampos, ale přihrávka k němu již nedoputovala.
18'
Po faulu na Luize Gustava rozehrávali fotbalisté francouzského klubu volný přímý kop. Od Strootmana se nakonec míč odrazil mimo tři tyče, Strakoša zasahovat nemusel.
17'
Teď se domácí udrželi u balonu delší časový úsek. Sakajův centr mířil do prostoru penalty, ale tam byl připravenou pouze Francesco Acerbi.
16'
Payet si narazil s Mitroglem. Ani tato spolupráce ale nevyšla podle představ domácích hráčů. Na druhé straně musel zasahovat po zblokované ráně Caiceda Mandanda.
15'
Immobile ztratil míč u středové lajny, následně se domácí hnali do nadějného protiútoku, ale až do vápna jejich kombinace nezamířila.
13'
Také domácí si vytvořili rohový kop. Po mizerném centru se dral na zadní tyči k balonu Mitroglu, ale nakonec pokud od rohového praporku jen prolétl za brankovou lajnu.
12'
Marseille je zaskočeno inkasovanou brankou. Domácí celek se snaží kombinační hrou proniknout do vápna, ale Sansonova přihrávka neměla šanci na úspěch.
10'
Lazio se dostává do vedení! Po obranném zákroku Sakaje rozehrával italský celek rohový kop. Lucas Leiva naservíroval ideální centr do pokutového území, Mandanda míč nezachytil a toho využil hlavičkující WALLACE, který dopravil balon do sítě.
10'
První desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Mitroglu chtěl přihrávat proti noze Strootmana, ale nizozemský záložník celou akci přeběhl.
9'
Po několika odrazech ve střední části trávníku se dostal k míči Ocampos. Zpětnou kličkou se zbavil Luliće, který byl zatáhnout unikajícího soupeře za dres.
8'
Martín Cáceres zkoušel kombinovat s Immobilem. Ten byl ale obsazen a k balonu se tak dostal pouze Sanson. Domácí si ale příliš dlouho balonu neužili a už musí znovu do obrany.
7'
První minuty jsou velmi opatrné z obou stran. Leiva dokázal prostrčit míč na Immobileho, následně se dostal do nadějné pozice také Cáceres, ale Luiz Gustavo stačil soupeře vytlačit.
6'
Kapitán Lazia Senad Lulić byl pod tlakem tak raději zvolil přihrávku jen k obráncům. Mitroglu dostal lehkou ránu do oblasti hrudníku, ale také vysoký Řek bude v pořádku.
5'
Jordan Amavi posílal do vápna zajímavou pobídku pro Ocampose. Ten byl ale těsně bráněný hned dvojicí hostujících stoperů.
4'
Také Ocampos byl nepříjemně sražen k zemi Raduem. Marseille ale rozehrálo pouze do kombinace na vlastní polovinu a vyčkává na vhodný moment k útoku.
3'
Právě Dimitri Payet se postavil k rozehrávce volného přímého kopu, ale v pokutovém území našel pouze připraveného Wallace. Domácí ale zůstávají u balonu.
2'
Marseille zůstává u balonu v blízkosti hostující šestnáctky. Payet byl navíc faulován a domácí budou mít k dispozici nebezpečnou standardku.
1'
O rozehrávku prvního poločasu se postarali domácí fotbalisté. Velmi rychle se hra přesunula po pravé straně až téměř k vápnu, ale Ocaposův únik nebyl přesný a míč končí za brankovou lajnou.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Třetí duel pro oba týmy v základní skupině Evropské ligy tak může za několik málo okamžiků začít.

Olympique Marseille: Mandanda – Sakaj, Rami, Kamara, Amavi – Gustavo, Strootman – M. Sanson, Payet (C), Ocampos – Mitroglu.
Náhradníci: Pelé – Radonjić, N'Jie, Ćaleta-Car, B. Sarr, Maxime López, Germain.

S. S. Lazio: Strakoša – Wallace, Acerbi, Radu – Cáceres, Parolo, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić (C) – Immobile, F. Caicedo.
Náhradníci: Proto – Luiz Felipe, Valon Beriša, A. Rossi, Bastos, Cataldi, Marušić.

Rozhodčí: Jesús Gil Manzano – Angel Nevado Rodriguez, Diego Barbero Sevilla (vš. ESP).
S. S. Lazio

Lazio dopadlo na konci loňské sezony podobně jako Marseille. V posledním kole si to dokonce v přímém souboji rozdalo s Interem Milán o postup do Ligy mistrů. Lazio sice vedlo 2:1, ale poté Milánští otočili průběh zápasu a na poslední chvíli předskočili v tabulce svého soupeře, Laziu přitom stačil k Lize mistrů zisk pouhého bodu.

Římský celek odehrál v přípravě pouze čtyři zápasy. Proti slabším italským celkům nemělo Lazio problémy, ale následně prohrálo 0:2 s londýnským Arsenalem. V generálce poté podlehlo 0:1 Borussii Dortmund, když se o jediný zásah postaral Marco Reus.

Také v rozehrané sezoně se Lazio pohybuje okolo čtvrté pozice v tabulce italské Serie A. Z devíti odehraných zápasů sice Lazio hned třikrát prohrálo, ale to bylo s největšími favority Neapolí, Juventusem a AS Řím. V posledních dvou kolech už ale římský tým nasedl na vítěznou vlnu a pochutnal si na Fiorentině i Parmě.

Evropská liga

Lazio vstoupilo do základní skupiny H povedeným výkonem na domácí půdě proti Apollonu. Vítěznou branku na 2:1 vstřelil z pokutového kopu Ciro Immobile. Ve Frankfurtu to byl ale z pohledu italského celku průšvih. Lazio v Německu prohrálo 1:4, navíc byli vyloučeni Dušan Basta a Joaquin Correa
Olympique Marseille

Marseille do posledních chvil bojovalo v loňském ročníku Ligue 1 o přímý postup do základní skupiny Ligy mistrů. V předposledním kole ale Olympique zaváhal remízou 3:3 na půdě Guingampu a právě dva body nakonec chyběly Marseille ke konečné třetí příčce, která by zajistila milionářskou soutěž. Na Evropskou ligu ale francouzský celek vzpomíná v dobrém, loni totiž dokráčel až do samotného finále, kde už nestačil jasně 0:3 na Atlético Madrid.

Mizerné přípravné období, ve kterém Marseille dokázalo vyhrát pouze jediný zápas ze sedmi. V generálce na novou sezonu padl francouzský celek 2:5 proti anglickému Bournemouthu.

Ani v Ligue 1 Marseille nijak zvlášť nezáří, po deseti kolech ztrácí na nedostižné PSG již jedenáct bodů. Na domácí půdě sice Olympique dokáže bodovat naplno, ale jak vyjede k soupeřům je zle. Jasnou porážku si Marseille odvezlo z Lyonu, Lille i od nováčka z Nimes. Poslední dvě kola ale už zvládlo bez potíží, nejprve zdolalo Caen a po reprezentační přestávce také Nice.

Evropské liga

Marseille obhajuje finálovou účast z předcházející sezony, ale postup do stejné fáze bude velmi složitý. Do soutěže vstoupilo Marseille porážkou v domácím prostředí 1:2 s Frankfurtem. Navíc německý celek dohrával více než půlhodiny bez vyloučeného Willemse. Chuť si Francouzi chtěli na Kypru, ale proti místnímu Apollonu neudrželi vedení 2:0 a nakonec odjeli po vyrovnávací brance ve druhé nastavené minutě s bodem.

Francouzsko-italskou bitvu bude řídit v roli hlavního rozhodčího Jesús Gil Manzano. Čtyřiatřicetiletý Španěl bude mít k ruce své krajany asistenty Angela Nevada Rodrigueze a Diega Barbera Sevillu. Čtvrtým sudím je poté Javier Rodriguez taktéž ze Španělska.

Jesús Gil Manzano naposledy rozhodoval na mezinárodní scéně zápas Ligy mistrů Schalke – Porto, ve kterém rozdal po dvou žlutých kartách oběma týmům.
Krásný čtvrteční večer, vítá všechny příznivce fotbalu. Druhá nejprestižnější klubová soutěž dnes uzavře první poločasu základních skupin. Společně se zaměříme na pikantní souboj Marseille, které před domácím publikem přivítá římské Lazio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.