Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Lutych - 20. září 2018   18:55

Sevilla
Sevilla
8' Banega  • 41' F. Vázquez (Navas) • 49' Ben Yedder (Arana) • 70' Ben Yedder (Banega) • 75' Banega
5:1
(2:1)
Lutych
Lutych
39' Djenepo  (Luyindama Nekadio)
Sevilla
Vaclík – Carriço, Kjaer, Sergi Gómez – Navas (C) (80. Nolito), Banega, Amadou (15. Roque), F. Vázquez (76. Sarabia), Arana – Promes, Ben Yedder.
Soriano – Roque, Nolito, André Silva, Sarabia, Gnagnon, Aleix Vidal.
Mežeika – Šimkus, Kazlauskas
Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán, Sevilla
Lutych
Ochoa – Cavanda, Luyindama Nekadio, Laifis, Fai – Vanheusden – Cimirot, Djenepo (62. Lestienne), Marin, Sá (62. Emond) – Carcela-González (C) (78. Agbo).
J-F. Gillet – Agbo, Kosanović, Emond, Pocognoli, Lestienne, Balikwisha.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, díky za pozornost a hezký zbytek dne.

Fauly: 9:12
Zápas je u konce a skončil jednoznačným vítězstvím domácí Sevilly, která rozdrtila Standard Lutych 6:1. Po prvním poločase to přitom na takový výprask nevypadalo. Skóre otevřel z přímého kopu Éver Banega, pak za hosty vyrovnal Moussa Djenepo, ale za dvě minuty vrátil domácím vedení Franco Vázquez. Ve druhém poločase pak Sevilla své dílo dokončila, Standard vůbec nestíhal. Už ve 49. minutě se prosadil Wissam Ben Yedder, který pak Ochou překonal ještě jednou. Pak dal ještě výsledku konečnou podobu 5:1 Éver Banega z penalty.
90+2'
90+2'
Obrana Lutychu vůbec nefunguje. Tentokrát z levé strany pálil Pablo Sarabia a Ochoa musel znovu zasahovat.
90+1'
Maxime Lestienne je nespokojený, protože jeho centr z pravé strany našel jen Vaclíka.
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Nolito měl na kopačkách tutovku, mohl přidat šestý gól Sevilly. Ale Ochoa mu skvěle zmenšil střelecký úhel a míč vyrazil.
90'
Z pravé strany centroval Pablo Sarabia, s tímto neměl mexický brankář Lutychu Guillermo Ochoa žádný problém.
89'
Nolito pálil z pravé strany zevnitř vápna. Ta byla zablokovaná a sražená na rohový kop.
89'
Collins Fai centroval z levé strany, ale byl to hodně špatný míč, který nikoho z hráčů Lutychu nenašel.
88'
Constantinos Laifis odvedl vzadu dobrou práci, nepustil do šance Banegu.
88'
Nolito byl v ofsajdu, rozehrávat budou hosté.
87'
Rohovému kopu se Lutych ubránil.
86'
Pablo Sarabia se chtěl také zapsat na střeleckou listinu. Po Promesově přihrávce vystřelil z první levačkou, ale Ochoa ho reflexivně vychytal.
85'
Renaud Emond to přehnal s tvrdostí a před vápnem Sevilly nedovoleně poslal na zem Royueho Mesu.
84'
Luis Pedro Cavanda zavedl míč na polovinu Sevilly, ale je to ze strany Standardu hodně pomalé.
83'
Pablo Sarabia se rozběhl po pravém křídle a předal míč Nolitovi, Ten se ke střele nedostal, ale nakonec z levé strany pálil Wissam Ben Yedder. Cílil na hattrick, ale netrefil branku.
82'
A právě Sergi Gómez si naskočil na centr od rohového praporku. Byl ale natěsno hlídán a hlavičkoval nad.
82'
Na druhé straně to bylo o něco zajímavější, Gojko Cimirot odvrátil před Gómezem na rohový kop.
81'
Standard se usadil na útočné polovině hřiště, ale zatím se svou kombinací nepřiblížil brance Sevilly.
80'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Nolito.
79'
Quincy Promes nebyl tak daleko od toho, aby zařídil šestý gól Sevilly. Pálil z levé strany, ale trefil jen boční síť.
78'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Mahdí Carcela-González, přichází Uche Henry Agbo.
77'
Standard už působí na hřišti dost bezmocně, Sevilla naopak sebevědomě za hlasité podpory diváků kombinuje.
76'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Franco Vázquez, přichází Pablo Sarabia.
75'
Sevilla právě vstřelila branku!
Tažení Sevilly za třemi body pokračuje, na 5:1 navyšuje argentinský záložník ÉVER BANEGA. Z penalty ze svého pohledu zamířil k levé tyči. Ochoa si sice lehce na míč sáhl, ale vyrazit ho nedokázal.
74'
Kopat ji bude Éver Banega.
73'
Christian Luyindama Nekadio se dopustil faulu ve vápně a je to penalta pro Sevillu!
72'
Hosté se sice dostali ke střele, ale Vaclík ji jen zkontroloval pohledem, protože mířila nad jeho branku.
71'
A Sevilla spěchala s dalším útokem, tentokrát Standard včas pokryl Navase.
70'
Vypadá to, že je asi hotovo, Sevilla už vede 4:1. Podruhé v utkání se prosadil WISSAM BEN YEDDER. Marin ve středu pole chyboval, přišel o míč a Banega našel Ben Yeddera přesnou přihrávkou mezi stopery. Asistence: Éver Banega.
69'
Maxime Lestienne si říkal o míč na levém křídle a ten na něj také zamířil, ale skvěle ho pokryl Daniel Carriço.
68'
Banega byl zastaven pouze za cenu nedovoleného zákroku, provinil se Luis Pedro Cavanda.
67'
Navas si přebral míč na pravém křídle, ale pak už ho nedokázal nikomu předat, sebral mu ho Luis Pedro Cavanda.
65'
Domácí pak svou akci zrychlili, ale provinili se proti pravidlu o ofsajdu.
64'
Sevilla trpělivě buduje svou další akci, začíná od stoperů.
63'
V posledních minutích trochu opadlo tempo zápasu, hraje se mezi šestnáctkami obou týmů.
62'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Orlando Sá, přichází Renaud Emond.
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Moussa Djenepo, přichází Maxime Lestienne.
61'
Sevilla je poskládaná kompletně na své polovině hřiště a čeká, s čím přijde Standard.
60'
Po faulu ve středovém kruhu bude rozehrávat domácí mužstvo.
59'
Mahdí Carcela-González dostává žlutou kartu za souboj s Franco Vázquezem.
58'
Quincy Promes upadl ve vápně, ale penalta se nepíská. Christian Luyindama Nekadio totiž jako první zasáhl míč.
56'
Mahdí Carcela-González z levé strany procpal míč před branku Sevilly, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k zakončení nedostal.
55'
Navas posílal z pravé strany nebezpečná míč před branku, ale Ben Yeddera nenašel.
55'
Domácí zapojují do své rozehrávky brankáře Vaclíka, ten nijak nespěchá s odkopem.
53'
Banega zůstal nepochopen svými spoluhráči, takže jeho přihrávka prošla volně k Ochoovi.
51'
Sevilla se už zase nastěhovala na polovinu Lutychu, který místo útočení musí nyní pomýšlet na obranu.
50'
Standard se hned pokoušel o odpověď, ale bude z toho jen odkop od Vaclíkovy branky.
49'
Domácí mají skvělý vstup do druhé půle a navyšují svůj náskok na 3:1. Z levé strany poslal míč před branku Arana a WISSAM BEN YEDDER už celou práci střelou z prvního doteku dokončil. Asistence: Guilherme Arana.
47'
Standard chtěl zaútočit po pravém křídle, ale jejich akci přerušil obranou hlavičkou Éver Banega.
46'
Druhý poločas začal, ani jedno mužstvo neprovedlo střídání.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:57.
První poločas utkání základní skupiny Evropské ligy je za námi, domácí Sevilla vede nad Standardem Lutych 2:1. Domácí měli lepší vstup do utkání, jasně vládli držení míče a pak se také po zásluze prosadili. Z přímého kopu se krásně trefil Éver Banega. Hosté pak vyrovnali hru a také oni se prosadili po standardní situaci, po rohovém kopu dostal míč za Vaclíka Moussa Djenepo. Jenže remízový stav vydržel jen dvě minuty, protože Seville pak vrátil vedení krásnou ránou z dálky Franco Vázquez.
45+2'
45+2'
Z levé strany centroval Guilherme Arana, ale našel jen připravené rukavice brankáře Ochoy.
45+1'
45'
Hosté vhazovali těsně před svým vápnem a přišli o míč. Ale svou chybu pak zase rychle napravili, Sevillu k ničemu nebezpečnému nepustili.
44'
Promes zase na druhé straně našel na hranici šestnáctky Vázqueze. Ten se ale ke střele nedostal. Nakonec domácí přeci jen zakončili z dálky, ale to byl lehký zákrok pro Ochou.
44'
Moussa Djenepo se znovu snažil něco vymyslet před brankou Sevilly, ale jeho přihrávka byla nepřesná.
42'
Tak to musí být pro hosty šok. Chvíli po vyrovnání opět prohrávají.
41'
Moc dlouho si hosté vyrovnaný stavy neužili, domácí jdou po dvou minutách znovu do vedení. Navas našel na hranici vápna FRANCA VÁZQUEZE, ten si míč zpracoval a druhým dotykem se parádně trefil. Míč se od tyče odrazil do brány, Ochoa byl i u tohoto gólu bez šance. Asistence: Jesús Navas.
39'
Standard právě vstřelil branku!
A máme tu vyrovnání, také Standard se prosazuje po standardní situaci. Luyindama krásně míč sklepl pro MOUSSU DJENEPA, který už měl před sebou jen Vaclíka. Ten nedokázal včas vyběhnout proti míči, a tak musel záhy lovit míč ze své branky. Asistence: Christian Luyindama Nekadio.
39'
Centr po standardní situace hlavou zvedl nad břevno Daniel Carriço, takže to bude ještě rohový kop.
38'
Už celkově čtvrtou žlutou kartu v tomto utkání dostává dánský stoper Sevilly Simon Kjaer.
37'
Z následným rohový kopem Lutychu si opět v pohodě poradil Tomáš Vaclík.
37'
Hosté šli do brejku. Na jeho konci byl Luis Pedro Cavanda, který už chtěl z vápna zakončovat, ale vynikající obranný skluz předvedl Daniel Carriço.
36'
Banegův centr směřoval na pravou stranu na hranici vápna, ale nikoho z jeho spoluhráčů nezastihl.
35'
Quincy Promes chytře přenechal míč na Aranu, ale k tomu rychle přispěchal Luis Pedro Cavanda a akci Sevilly zabrzdil.
34'
Orlando Sá byl znovu v těsném postavení mimo hru. Rozehrávat může Sevilla.
33'
Po rozehrávce na krátko poslal míč do vápna Sevilly Răzvan Marin, ale Vaclík byl nejvýš a míč sebral ze vzduchu.
33'
Hosté si vybojovali svůj druhý rohový kop v tomto zápase.
32'
Roque musel hasit nebezpečí, které pro obranu Sevilly představoval Mahdí Carcela-González a dostává žlutou kartu.
31'
Banega se vymanil z tlaku hned několika hráčů Standardu, ale pak nepředal přesně míč. Hosté jsou v posledních minutích aktivnější.
30'
Moussa Djenepo odchází za postranní čáru po svých, takže nejspíš bude pokračovat ve hře.
30'
Moussa Djenepo zůstává ležet na trávníku po souboji s Roquem Mesou.
29'
Znovu se Sevilla chtěla spolehnout na dlouhý vysoký míč, ale ten nenašel Promese, který stál na hrotu.
28'
Standard se snažil něco vymyslet, ale po jeho nepřesné kombinaci nakonec míč prošel volně k Tomáši Vaclíkovi.
27'
Hosté se sice dostali k hlavičce, ale ta nedošla na Vaclíka. Jeho spoluhráči pak míč dostali ven z vápna.
26'
Orlando Sá vybojoval pro Standard první rohový kop.
26'
Simon Kjaer odvedl dobrou práci při bránění, nepustil hosty do pokutového území Sevilly.
25'
Răzvan Marin si nabíhal na míč, který poslal za obranu Sevilly Mahdí Carcela-González, ale byl to těsný ofsajd.
24'
Luis Pedro Cavanda fauloval zezadu Aranu, takže hrát bude znovu Sevilla.
23'
Zinho Vanheusden předvedl čistý skluz, kterým zabrzdil na levém křídle v rozletu Promese.
22'
Banega našel centrem na hranici vápna Franca Vázqueze, který zakončoval z voleje. Ochoa předvedl spolehlivý zákrok.
21'
Quincy Promes se snažil procpat míč před branku z pravé strany. vybojoval alespoň rohový kop.
20'
Zpoza vápna hezky vypálil nový muž na trávníku Roque, ale o kousek levačkou minul branku Ochoy.
19'
Dlouhý míč Sevilly měl hledat nabíhajícího Navase na pravém křídle, ale byl hodně nepřesný, takže se kapitán domácích namáhal zbytečně.
18'
Mahdí Carcela-González se snažil pronikat podél pravé postranní čáry, tady ale měla Sevilla početní převahu a podle toho to také dopadlo.
17'
Z velké dálky napřáhl ke střele domácí záložník Franco Vázquez, ale branku Lutychu vůbec netrefil.
16'
Collins Fai se dopustil dalšího faulu, v úvodu se hraje docela tvrdě. Tentokrát je to jen s domluvou bez žluté karty.
15'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ibrahim Amadou, přichází Roque.
14'
Lutych už dlouho drží míč na svých kopačkách, zatím ale daleko od branky Sevilly.
13'
Sevilla zatím nemá na hřišti náhradníka za Amadoua, takže hraje v tuto chvíli v deseti.
12'
Ibrahim Amadou byl odnesen na nosítkách a tento zápas pro něj skončil.
11'
Ibrahim Amadou zůstal po jednom ze soubojů ležet na zemi a potřebuje ošetření.
10'
Sevilla byla v nelehké situaci, když vhazovala v blízkosti vlastní branky. Ale zvládla to.
9'
A Sevilla se znovu tlačí dopředu, kombinuje na útočné polovině.
8'
Znovu se o exekuci přímého kopu postaral ÉVER BANEGA a tentokrát se už nemýlil. Trefil se náramně přes zeď přesně k tyči. Ochoa plachtil vzduchem marně. Bez asistence.
7'
Gojko Cimirot se dopustil dalšího faulu těsně před šestnáctkou. Další nadějný přímý kop pro domácí.
6'
Domácí kopali rohový kop, hlavičku Amadoua chytil v pohodě Ochoa.
5'
Nakonec přilétl před branku Standardku centr na Ben Yeddera. Skvělou obranou hlavičku předvedl Luis Pedro Cavanda.
5'
Sevilla to zkusila dlouhým nákopem na Promese. Ten míč zpracoval a akce Sevilly pokračuje.
4'
Nakonec to byl Argentinec Éver Banega, ale branku Standardu přestřelil.
4'
Rozehrávat tuto standardní situaci bude Éver Banega nebo Franco Vázquez.
3'
Na druhé straně dostává zase žlutou kartu Moussa Djenepo a také Sevilla má k dispozici nebezpečnou standardku.
3'
Mahdí Carcela-González se postaral o rozehrávku přímého kopu, ale mířil jen doprostřed branky.
2'
Ibrahim Amadou dostává hned na začátku utkání žlutou kartu, v souboji byl pozdě.
1'
První útočná akce domácích měla vést přes pravou stranu přes Navase, ale toho si hosté dobře pohlídali.
1'
Sevilla bude hrát v bílých dresech, hostující Lutych v tmavě šedých.
Hráči obou mužstev si mezi sebou podávají ruce a zdraví se s rozhodčími.
Oba týmy už nastupují na hrací plochu Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán Seville.

Sevilla FC: Vaclík – Carriço, Kjaer, Sergi Gómez – Navas (C), Banega, Amadou, F. Vázquez, Arana – Promes, Ben Yedder.
Náhradníci: Soriano – Roque, Nolito, André Silva, Sarabia, Gnagnon, Aleix Vidal.

Standard Lutych: Ochoa – Cavanda, Luyindama Nekadio, Laifis, Fai – Vanheusden – Cimirot, Djenepo, Marin, Sá – Carcela-González (C).
Náhradníci: J-F. Gillet – Agbo, Kosanović, Emond, Pocognoli, Lestienne, Balikwisha.

Vzájemné zápasy

Sevilla a Standard Lutych se už utkaly v minulosti třikrát, pokaždé to bylo stejně jako nyní pod záštitou Evropské ligy, respektive jejího předchůdce Poháru UEFA. Nejprve v roce 2008 se v základní skupině radoval Lutych, který vyhrál 1:0 a skupinu nakonec vyhrál, naopak Sevilla nepostoupila. Další dva zápasy jsou z roku 2014 a také ze skupiny Evropské ligy. To první skončilo na hřišti Lutychu bez branek, to druhé doma Sevilla vyhrála 3:1. Lutych skončil ve skupině polední, Sevilla postoupila z druhého místa a nakonec slavila zisk poháru.
Standard Lutych

Standard Lutych je belgickým týmem, rovněž tradičním účastníkem evropských pohárů nebo alespoň jejich předkol. V minulé sezóně Lutych skončil v domácí Jupiler League na druhém místě o tři body za mistrovským Clubem Bruggy a tím si zajistil účast v předkolech Ligy mistrů. Ve třetím předkole narazil Lutych na nizozemský Ajax Amsterdam a na ten nestačil, dvojzápas s ním prohrál po výsledcích 2:2 doma a 0:3 venku. Tahle porážka znamenala, že Lutych automaticky putoval do základní skupiny Evropské ligy. Sezónu začal Standard stejně jako Sevilla porážkou v domácím Superpoháru, nestačil 1:2 na Club Bruggy. Po sedmi kolech je Lutych v domácí lize s dvanácti body na šestém místě, na první Club Bruggy ztrácí už sedm bodů. Lutych poslední dvě utkání nevyhrál, venku má ze čtyř utkání v této sezóně už dvě prohry a jen jedno vítězství.
Sevilla FC

Sevilla patří mezi nejkvalitnější španělské týmy a každoročně atakuje pohárové příčky a zejména v Evropské lize se pravidelně prosazuje a v minulých pěti letech dokonce třikrát celou tuto soutěž vyhrála. V minulé sezóně Sevilla nebyla se svým umístěním v domácí lize spokojená, sedmé místo jí ale nakonec stačilo na kvalifikaci do předkol o Evropskou ligu. V Lize mistrů Andalusané skončili v minulé sezóně ve čtvrtfinále, kde je vyřadil po výsledcích 1:2 doma a 0:0 venku německý Bayern Mnichov. Do základní skupiny Evropské ligy se Sevilla letos dostala přes předkola. Nejprve si poradila po výsledcích 4:0 doma a 3:1 venku s maďarským Újpestem, ve třetím předkole vyřadila po výhrách 1:0 doma a 5:0 venku litevský Zalgiris. Ve čtvrtém předkole Sevillu vyzvala olomoucká Sigma a španělský klub postoupil po výsledcích 1:0 venku a 3:0 doma. Na domácí scéně Sevilla na začátku sezóny nestačila v Superpoháru na Barcelonu, které podlehla 1:2. V lize Sevilla zatím nepředvádí ideální výkony, patří jí po čtyřech kolech se čtyřmi body až dvanáctá příčka. Už tři utkání čeká Sevilla na výhru a dvakrát po sobě prohrála. Doma ale zatím v této sezóně prohrála jen jednou. Jedničkou Sevilly je český brankář Tomáš Vaclík, který do klubu v létě přestoupil z Basileje.
Zdravím a vítám všechny příznivce kvalitního evropského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání základní skupiny Evropské ligy mezi týmy Sevilla FC a Standard Lutych. Zápas se odehraje na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán v Seville.