Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Villarreal - 18. dubna 2019   21:00

Valencia
Valencia
13' Latorre (Guedes) • 54' Parejo
2:0
(1:0)
Villarreal
Villarreal
Valencia
Neto – Wass, Roncaglia, Diakhaby, Latorre – Torres, Soler (46. Gabriel), Parejo (C) (62. Coquelin), Guedes (68. Lee) – Gameiro, S. Mina.
Rivero – Gayá, Coquelin, Čeryšev, Gabriel, Lee, Sobrino.
William Collum – David McGeachie, Francis Connor
Camp de Mestalla, Valencia
Villarreal
Andrés Fernández – Ratiu, Ra. Funes Mori, V. Ruiz, J. Costa (C) – Morlanes, Trigueros (73. Fuego), Cáseres (64. Fornals), Pedraza – Raba (46. Chukwueze), G. Moreno.
Asenjo – Fornals, Bacca, Fuego, Iborra, Chukwueze, M. Gaspar.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:14.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Valencie, která svého soupeře porazila poměrem 2:0. I druhý poločas nebyl z hlediska atraktivnosti zrovna záživný, opět jsme se dočkali jediné branky, o kterou se i v tomto případě postaral domácí celek. Druhou branku měl totiž na svědomí Parejo, jenž využil přímý kop. Následně si Villarreal přichystal celkem drtivou územní převahu, která nakonec nepřinesla ani jednu trefu. Žlutá ponorka se tak s pohárovou Evropou loučí, naopak Valencia postupuje do semifinále, kde se utká s anglickým Arsenalem.
90+3'
90+2'
Domácí toho moc nevymysleli, naopak čistě zasahoval Ratiu. Žlutá ponorka přešla na druhou stranu, do konce nezbývá už moc času.
90+1'
Valencia se nyní usadila na polovině soupeře, kde se dostala k autovému vhazování. K rozehrávce už spěchá domácí zadák Latorre.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Nakonec si rozehrávku vzal na starost Fornals, který to nemyslel vůbec špatně. Jeho placírka měla směřovat do šibenice, kterou nakonec minula.
88'
Chukwueze napřahoval zpoza pokutového území, avšak trefil pouze ruku Coquelina. Je z toho žlutá karta, naopak přijde na řadu přímý kop.
87'
Lee pouze vracel míč na vlastní polovinu, kde se ho ujal kolega Wass. Domácí evidentně nikam nespěchají, naopak kombinují na vlastní polovině.
85'
Netopýři měli možnost vhazovat od levé postranní čáry, o což se postaral Latorre. Jeho celek se rychle přesunul na pravou stranu, kde operuje Lee.
84'
Torres se celkem zbytečně zbavil míče, což přineslo další centr soupeře. Míč se překvapivě zastavil na postranní lajně, kam jako první přispěchal Neto.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, Valencia stále vede o dvě branky. Žlutá ponorka je sice aktivnější, avšak stále naráží na pozornou obranu.
82'
Chukwueze se chtěl protlačit kolem protihráče, což se mu podařilo. Následně Pedraza vracel míč do malého vápna, ve kterém zasahoval pozorný Roncaglia.
81'
Moreno se probil do pokutového území, kde se ještě pokoušel o střílený centr, který se neujal. Následně sympaticky napřáhl Morlanes, jenž mířil kousek nad.
80'
Morlanes našel naběhnúvšího Costu, který si potáhl míč na levou nohu a poté odcentroval. To se nesetkalo s přesností, naopak balón skončil v zámezí.
79'
Z velké vzdálenosti napřahoval Pedraza, který trefil jednoho z protihráčů. Následně Chukwueze postupoval po pravém křídle, odkud našel volného Fuega.
78'
Neto nyní měl nečekané problémy, neboť mu balón vyklouzl z rukavic, avšak to nakonec nepřineslo vážnější starosti. Moreno s touto situací vůbec nepočítal.
77'
Následně ve vlastním pokutovém území dokázal v poklidu zakročit Diakhaby, jenž na jistotu odklízel míč do bezpečí. Žlutá ponorka má nyní více ze hry.
76'
Roztažení hry směřovalo na nenápadného Gameira, který ještě zkoušel spolupracovat s Leem. Druhý jmenovaný narazil na přesilu protihráčů soupeře.
75'
Po levém křídle si to namířil Pedraza, který zkoušel v pokutovém území najít Morena. Do dráhy letu míče vložil kopačku Latorre, šestý roh pro hosty.
74'
Do protiútoku se mohl dostat domácí Torres, který akci svého mužstva úplně zabrzdil. Navíc si s míčem zahrál také brankář Neto, jenž rozehrával po zemi.
73'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Manu Trigueros, přichází Javi Fuego.
69'
Jedno je jisté, Valencia už nebude moci nadále střídat. Posledním hráčem, který se dostal na hrací plochu, byl talentovaný Lee, jenž nahradil aktivního Guedese.
68'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Kangin Lee.
68'
Na další centr se pokoušel vyhoupnout Moreno, který nakonec na něj nedosáhl. Navíc na zemi zůstal ležet domácí Torres, který si vyžádal ošetření.
67'
Jeden z hostů se probíjel podél brankové čáry, poté předal míč do malého vápna, kde jeho spoluhráči nedokázali dotlačit balón do sítě.
66'
Před malým momentem se ke střeleckému pokusu dostal Chukwueze, jehož rána levou nohou byla celkem nepřesná. Neto tak nemusel zasahovat.
65'
Jen pro připomenutí, dnešní utkání celou dobu doprovází opravdu hodně silný déšť. Celkem nezvyklé počasí ve Španělsku, které utkání moc neprospívá.
64'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Santiago Cáseres, přichází Pablo Fornals.
64'
O něj se postaral sám Trigueros, který ale opět mířil pouze na kopačku protihráče. Guedes mohl vyvézt balón, avšak taktickým způsobem si pomohl Morlanes.
63'
Na opačné straně se k zakončení dostal Trigueros, jehož ránu ještě lehce přizvedl jeden z protihráčů. Hosté jsou nyní aktivnější, zahrávat budou další roh.
62'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Dani Parejo, přichází Francis Coquelin.
61'
Žlutou kartu dostává Andrei Ratiu (Villarreal CF).
60'
Hrací předmět doskákal až do moci brankáře Neta, který rozehrál na jistotu po zemi. Ani jeho celek se daleko s míčem nedostal, další nepřesnost v tomto utkání.
59'
Trigueros ještě dokázal odehrát míč před jedním z protihráčů, avšak jeho celek si posléze moc neporozuměl. Výsledkem je nepřesná přihrávka od Cáserese.
58'
Jenomže domácímu křídelníkovi se nepodařilo udržet míč na hrací ploše, Villarreal tak bude opět vhazovat z pravé strany. Postará se o to talentovaný Ratiu.
57'
O autové vhazování se postaral hostující Costa, který posléze ještě roztáhl hru na pravou stranu, kde přihrávku dokázal vystihnout velice aktivní Guedes.
56'
Žlutá ponorka to nyní bude mít hodně složité, bude muset vstřelit čtyři branky. Do konce zápasu zbývá ještě dostatek času, což hostům hraje do karet.
55'
Valencia raději počkala na podporu dalších hráčů, přičemž ve středu hrací plochy dobře zasahoval Moreno, který nejprve zablokoval Guedese a poté sám skončil na zemi.
54'
Valencia právě vstřelila branku!
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Netopýři si totiž vybojovali standardní situaci, ke které se postavil sám kapitán DANIEL PAREJO. Jeho rána směřovala pouze do zdi, od které se míč odrazil přesně do protipohybu brankáře, který tak nedokázal zakročit.
54'
Guedes ještě spolupracoval s Torresem, kterému ale uskočil míč daleko od nohy. Na druhé straně se rodil protiútok zakončující Pedraza mířil doprostřed.
54'
Žlutou kartu dostává Ramiro Funes Mori (Villarreal CF).
52'
Režie si ještě vybrala situaci z předešlé minuty, kdy v pokutovém území skončil na zemi Mori. O nedovolený zákrok se nejednalo, hlavní sudí nechal hru plynout.
51'
Na vlastní polovině operoval s míčem hostující Cáseres, který si nevěřil na vyvezení. Místo toho jsme sledovali přihrávku na pravou stranu, kde číhal Ratiu.
50'
Žlutá ponorka si nakonec vybojovala další rohový kop. Od pravého praporku se rozehrávky ujal záložník Trigueros, jehož centr dopadl pouze na hlavu Torrese.
49'
Pedraza si to sice namířil po levém křídle, avšak jeho zakončení nebylo nikterak důrazné. Neto tak rozehrával po zemi, Gabriel roztáhl hru na levou stranu.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se poprvé s míčem seznámil hostující brankář Fernández, jenž rozehrál na volného Triguerose, který si došel pro faul.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Daniel Raba, přichází Samuel Chukwueze.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Gabriel.
46'
Máme za sebou první poločas, který nenabídl zrovna záživnou podívanou. Úvodní minuty přinášely útočné akce od obou celků, avšak do vedení se dostala Valencia, jenž zužitkovala hned první vyloženou šanci. Netopýři mohli posléze své vedení navýšit, avšak Gameiro zakončoval vedle branky. Postupem času se začal projevovat také hostující celek, který sice měl územní převahu, avšak za celý první poločas se nedostal k ničemu nebezpečnému. Žlutá ponorka tak bude muset pořádně zabrat.
45'
43'
Guedes postupoval směrem do šestnáctky, kde ještě zkoušel spolupracovat s Latorrem. Druhý jmenovaný trefil protihráče, následovat bude rohový kop.
42'
Nyní celkem zariskoval hostující brankář Fernández, který dokázal přečíst Gameirovu myšlenku. Krátce poté se Morimu nepodařilo oslovit Triguerose.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Napadající Morlanes místo míče trefil pouze stojícího Guedese, který tak vybojoval standardní situaci. Valencia rozehrávala nakrátko, což přineslo ztrátu.
38'
Od levé autové čáry vhazoval míč zpět na hrací plochu domácí Wass. Pro spolupráci si vybral kolegu Roncagliu, který nekompromisně odkopl na druhou stranu.
37'
U pokutového území měl celkem dost času na zakončení Trigueros, který to neudělal vůbec dobře. Nakonec se hrací předmět snesl do rukavic Neta.
36'
V posledních minutách sledujeme celou řadu nepřesností. Tentokráte se jedné z nich dopustila Valencia, aktivní napadání ale zahnalo soupeře na jeho polovinu.
35'
Nyní se do volnějšího prostoru dostal Cáseres, který rozvinul akci po levém křídle, odkud Jaume ještě dokázal přenést balón na zcela volného Morlanese.
34'
Pedraza byl v souboji o míč příliš pozdě, navíc nešetrně dohrál Wasse, za což si pochopitelně vysloužil žlutý kartónek.
33'
Rozehrávající Mori to i tentokráte zkoušel přízemní přihrávkou, po které si nedovoleným zákrokem pomohl Soler. Žlutá ponorka rozehrávala z vlastní poloviny.
32'
Wass si to od pravého křídla namířil blíže k pokutovému území, odkud se mu nepodařilo vysunout Gameira, který se navíc nacházel v ofsajdové pozici.
31'
Trigueros si včas všiml napadajícího Miny, proto raději vyprodukoval zpětnou přihrávku na kopačku Ruize, který do kombinace zapojil kolegu Moriho.
30'
Následně se hrací předmět snášel k postranní čáře, kde na něj nedokázal doskočit Guedes. Ratiu tak obstaral autové vhazování, nyní je u míče Mori.
29'
Nyní se k míči dostal domácí brankář Neto, který rozehrával na jistotu k levé autové čáře. Tam sice číhal Latorre, jeho prodloužení našlo pouze protihráče.
25'
Žlutou kartu dostává Daniel Raba (Villarreal CF).
24'
Trigueros si dokázal narazit s Morenem, načež si připravil míč do střelecké pozice. Přízemní rána neměla šanci na úspěch, Neto předvedl rutinní zákrok.
23'
O další akci se staral Guedes, který si to nakonec s míčem namířil ke středu hrací plochy, kde došlo k roztažení. Netopýři nakonec opět faulovali.
22'
Do volného prostoru si to namířil Gameiro, který ještě na zadní tyči zkoušel najít Minu, jenž na balón nedoskočil. Prodloužený míč jako první zachytil hostující Pedraza.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám přinesla jediný přesný zásah. Valencia zatím kontroluje zápas, svého soupeře k ničemu vážnějšímu nepouští.
20'
Naopak ještě celou situaci dohrával agilní Guedes, který místo míče trefil nohu Costy. Jednoznačný faul, hostující celek okamžitě rozehrál standardní situaci.
19'
U středového kruhu operoval s míčem Soler, který přeposílal do strany na Torrese, jenž pro změnu zkoušel najít Gameira, kterého ustrážil důrazný Mori.
18'
Ratiu celkem dlouho váhal, nakonec to zkoušel dalekonosným pasem na druhou stranu, kde se nenacházel nikdo ve žlutém. Naopak míč dopadl k Solerovi.
17'
Z hodně velké vzdálenosti to zkoušel Trigueros, jehož rána byla skutečně hodně nepovedená. Neto zasahoval nemusel, naopak se po míči pouze ohlédl.
16'
Jako první se k volnému balónu dostal Parejo, který konstruktivně ještě přeposlal míč do strany. Guedes o míč přišel, v tuto chvíli s ním hraje záloha soupeře.
15'
Ihned po rozehrávce to Mori zkoušel přenesením na druhou stranu, to se ale nepovedlo. Naopak se do protiútoku dostal Gameiro, jehož lob skončil vedle branky.
14'
Na první branku tohoto zápasu jsme moc dlouho čekat nemuseli, Valencia udeřila hned ze své první větší šance. Villarreal bude muset pořádně zabrat.
13'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Guedes měl na levém křídle celkem dost času, nakonec jeho kolmice směřovala na ANTONIA LATTOREHO, jenž to zkoušel ze vzduchu. Jeho rána levou nohou byla natolik přesná, že na ni brankář Fernández nedosáhl.
13'
Přenesení hry v podání Torrese mělo na levém křídle najít Guedese, před kterým dokázal zasáhnout Ratiu. Žlutá ponorka bude opět vyvážet hrací předmět.
12'
Netopýři zahrávali hned třetí rohový kop, který se kroutil do malého vápna. Torres na tuto nabídku nedoskočil, jeho celek ale zůstává na polovině soupeře.
11'
Následně se Parejo probil až do pokutového území, kde jeho ránu levou nohou dokázal Fernández zneškodnit. Posléze zasáhl Mori, následovat bude rohový kop.
10'
Na pořadu dne byla standardní situace pro Valencii. Parejo kroutil míč směrem do pokutového území, ve vzdušném prostoru se prosadil urostlý Mori.
9'
Villarreal chyboval ve vlastním pokutovém území, jenomže Guedes nedokázal prohodit přihrávku na naběhnuvšího Minu. Směrem dopředu peláší Pedraza.
8'
Nakonec se jako poslední dotkl míče domácí Guedes, od kterého se míč odrazil ven z hrací plochy. Ratiu obstaral aut, po kterém se do akce zapojil Trigueros.
7'
Žlutá ponorka si rovněž vyzkoušela rozehrávku úvodního rohového kopu, který směřoval na Ratiua. Ten se dokázal prosadit, k ničemu vážnějšímu ale nedošlo.
6'
U postranní čáry to zvládl Morlanes, který se protáhl kolem protihráče. načež ještě zastihl míč na hrací ploše. Villarreal se raději rozhodl uklidnit hru.
5'
Gameirovi se podařilo vybojovat úvodní rohový kop, ke kterému se postavil kapitán Parejo. Jeho vzdušná nabídka směřovala na Torrese, jenž prodlužoval míč.
4'
Poprvé se k míči dostal hostující brankář Fernández, který to zkoušel přízemní rozehrávkou. Ta nepřinesla nic nebezpečného, naopak zasahoval Soler.
3'
Diakhabymu se podařilo vyvézt míč ke středovému kruhu, odkud přeposílal přihrávku na levou stranu na Latorreho, který se nedostal přes obránce Ratiua.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Valencia CF: Neto – Wass, Roncaglia, Diakhaby, Latorre – Torres, Soler, Parejo (C), Guedes – Gameiro, S. Mina.
Náhradníci: Rivero – Gayá, Coquelin, Čeryšev, Gabriel, Lee, Sobrino.

Villarreal CF: Andrés Fernández – Ratiu, Ra. Funes Mori, V. Ruiz, J. Costa (C) – Morlanes, Trigueros, Cáseres, Pedraza – Raba, G. Moreno.
Náhradníci: Asenjo – Fornals, Bacca, Fuego, Iborra, Chukwueze, M. Gaspar.

Rozhodčí: William Collum – David McGeachie, Francis Connor.
Uvidíme, jak to dnes celé dopadne. Každopádně nás čeká další hodně zajímavý duel, který si rozhodně nenechte ujít.
Delegace na utkání

Jako hlavní rozhodčí bude utkání řídit William Collum, na čarách mu budou asistovat pánové David McGeachie a Francis Connor. Jako čtvrtý sudí byl povolán Graeme Stewart . Všichni arbitři jsou ze Skotska.
První vzájemný zápas v EL

První duel vyzněl lépe, jak už bylo zmíněno, pro Valencii, avšak vítězství se jí nerodilo vůbec lehce. Do vedení se sice dostala už v šesté minutě, do konce první půle ale Villarreal srovnal. A nerozhodný stav vydržel až do první nastavené minuty, kdy vedení na stranu Valencie strhl Daniel Wass. A o dvě minuty později pak dílo dokonal Gonçalo Guedes a nakonec si hráči Valencie v hodině dvanácté zajistili lepší pozici pro odvetu. Dnes tak mají vše ve svých rukách a udělají vše pro to, aby se z postupu do semifinále radovali právě oni.

Villarreal CF – Valencia CF 1:3 (1:1)
Branky: 36. Cazorla (pen.) – 6. Guedes, 90+1. Wass (Gayá), 90+3. Guedes (Čeryšev)

Karty: 28. Cazorla (VLR), 62. Álvaro González (VLR), 84. Quintilla (VLR) – 39. Gayá (VAL)

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 7:5. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 18:11
Oba španělské kluby se probojovaly už do čtvrtfinále a je jasné, že v dalším kole bude španělskou LaLigu reprezentovat už jen jeden tým. Blíže postup má domácí Valencia, která v prvním duelu zvítězila na půdě Villarrealu 3:1. Hosté však zabojují a ještě se pokusí o postup dále. Budou to však mít na půdě Valencie hodně těžké.
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes jsou na programu odvetná utkání v rámci čtvrtfinále Evropské ligy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy Valencia CF a Villarreal CF. Půjde tak o španělské derby v rámci této prestižní evropské soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.