Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Videoton Fehérvár : BATE Borisov - 20. září 2018   18:55

Videoton Fehérvár
0:2
(0:1)
BATE Borisov
27' Tuominen  (Jablonskij) • 86' Filipenko  (N. Milunović)
Tujvel – Fiola (65. Hodžić), Juhász, Vinícius, Stopira – Nego, Hadžić, Nikolov (79. Berecz) – Kovács, Ščepovič, G. Milanov (77. Hangya).
Hársfalvi – Berecz, Hangya, Hodžić, Pátkai, Tamás, Tóth.
Kristoffersen – Rasmussen, Skytte (vš. DEN)
Ferencváros Stadion, Budapešt
Sčerbicki – D. Poljakov, N. Milunović, Filipenko, Filipović – Baga, Jablonskij, Drahun – Ivanić (67. Gordejčuk), Tuominen (61. Skavyš), Stasevič (89. M. Volodko).
Čičkan – Berezkin, Gordejčuk, L. Kizito, Rios, Skavyš, M. Volodko.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Hezký večer!
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 6:6. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 11:14.
Je konec! BATE Borisov zvládlo vstup do nového ročníku Evropské ligy a vítězí na půdě MOL Vidi 2:0. Domácí celek sice vlétl do utkání velmi aktivně, ale ve 27. minutě se do vedení dostali hosté, když se prosadil Jasse Tuominen! Vidi po změně stran hodně zlepšilo svůj výkon, jenže na pozornou obranu BATE nemohli najít účinný recept. Hosté navíc udeřili v 86. minutě, kdy se prosadil Jegor Filipenko! Hosté už duel dohráli bez problémů. Jedinou kaňkou je pro BATE červená karta stopera Filipoviče, který se nechal vyloučit až v nastavení.
90+5'
90+4'
Zbytečná komplikace pro Borisov vzhledem k dalším duelům! Aleksandar Filipović zajel do soupeře nohou napřed a po druhé žluté kartě musí do sprch.
90+3'
Sčerbicki dlouho otálel s odkopem od vlastní branky a v nastaveném čase ještě dostává žlutou kartu.
90+2'
Hostující brankář nasbíral další vteřinky pro Borisov. Denis Sčerbicki si došel pro skákavý míč a pohrál si s dotírajícím Hodžičem.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Domácí brankář musel řešit ještě jednu nebezpečnou situaci. Volodko se ihned po svém příchodu na hrací plochy pustil do souboje, ale jeho zakončení nebylo nebezpečné.
89'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Igor Stasevič, přichází Maxim Volodko.
88'
Hosté zcela kontrolují závěr dnešního střetnutí. Fotbalisté BATE zahrávali další rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde zasáhl obránce.
86'
BATE Borisov právě vstřelil branku!
Běloruský celek přidává druhou branku a definitivně rozhoduje o svém triumfu! Na nadýchaný centr si v pokutovém území naběhl osamocený JEGOR FILIPENKO, který hlavou zamířil přesně k tyči!
85'
Loïc Nego fauloval v blízkosti vlastního vápna a nabízí hostům rozehrávku přímého kopu. Fotbalisté BATE s jeho rozehrávkou samozřejmě nebudou pospíchat.
84'
Paulo Vinícius zastavil odkop hostujícího celku z jeho poloviny a udržel hru v tlaku. Na následný centr si naskočil Marko Ščepovič, ale jeho hlavička mířila do míst, kde stál Denis Sčerbicki.
83'
Igor Stasevič nám předvedl něco ze své technické zdatnosti, ale patičkou odehrál míč pouze do autu. Domácí fotbalisté rychle rozehráli a pokračují v útočení.
82'
István Kovács se ujal rozehrávky rohového kopu maďarského klubu. Na jeho pobídku nedosáhl nikdo v červenomodrém dresu. Vidi přesto zůstává u balónu.
81'
Nemanja Milunović si na vlastní polovině všiml dotírajícího soupeře a nechtěl si přidělávat práci. Hostující stoper raději odkopl míč vysoko na tribunu.
80'
Hosté se nyní usadili na polovině Vidi a sbírají cenné vteřinky. Hráči Borisova si jsou vědomi, že jsou blízko zisku důležitých bodů.
79'
Střídání v týmu MOL Vidi FC: ze hřiště odchází Boban Nikolov, přichází Zsombor Berecz.
78'
Hra je přerušena! Jeden z hostujících fotbalistů zůstává po souboji na polovině hrací plochy ležet na trávníku a drží se za obličej.
77'
Střídání v týmu MOL Vidi FC: ze hřiště odchází Georgi Milanov, přichází Szilveszter Hangya.
76'
Loïc Nego tentokrát vymyslel hodně povedený centr do pokutového území. Za jeho pobídkou se hnal Marko Ščepovič, který na prudkou přihrávku nedosáhl.
75'
Armin Hodžić svedl souboj o míč na pravé straně hrací plochy, ale znovu se u něj bleskově vynořila dvojice hráčů BATE Borisov, kteří vybojovali vhazování.
74'
Denis Sčerbicki dlouho otálel s uvedením míče do hry a vysloužil si pískot zaplněného stadionu. Hlavní rozhodčí zatím pro kartu do kapsičky nesáhl.
73'
Armin Hodžić se v pokutovém území dral za nadýchaným centrem z levé strany hrací plochy. Domácí obránce se kvůli včasnému zákroku hostující defenzívy k hlavičce nedostal.
72'
Loïc Nego si potáhl míč na hranici pokutového území, kde si balón přehodil na levou nohu, jenže jeho zakončení srazila obrana Borisova na roh.
71'
Marko Ščepovič si v blízkosti pokutového území narazil míč s Arminem Hodžićem, který mu vrátil míč mimo palebnou pozici. Obrana BATE situaci ustála.
70'
Roland Juhász mohl centrovat z pravé strany hrací plochy, nicméně přihrávka do pokutového území se mu vůbec nepovedla. Obrana BATE znovu zafungovala skvěle.
69'
Běloruský celek zahrával další rohový kop. Prudký centr přiletěl na bližští tyč, kde v tísni hlavičkoval Nemanja Milunović, který hlavou přestřelil domácí branku.
68'
Maxim Skavyš vybojoval míč na pravé straně pokutového území, kde ustál tvrdý souboj a vrátil balón před branku. Nikdo ve žlutém na jeho pobídku nedosáhl.
67'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Mirko Ivanić, přichází Michail Gordejčuk.
66'
Maďarský celek měl k dispozici rozehrávku rohového kopu. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kam vyrazil také Denis Sčerbicki, jež balón vyboxoval do bezpečí.
65'
Střídání v týmu MOL Vidi FC: ze hřiště odchází Attila Fiola, přichází Armin Hodžić.
64'
Stopira táhl akci domácího mužstva po levém křídle. Domácí obránce byl však hodně těsně bráněn a nedostal ani metr prostoru zadarmo.
63'
Attila Fiola kouzlil s míčem u nohy na hranici pokutového území. Domácí obránce si chtěl udělat prostor k odcentrování, ale trefil prvního hráče před sebou.
62'
Igor Stasevič se ujal rozehrávky přímého kopu hostujícího mužstva. Jeho nadýchaný centr našel Filipoviče, který svou hlavičkou brankáře nepřekvapil.
61'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Jasse Tuominen, přichází Maxim Skavyš.
60'
Je za námi hodina hry a hosté nadále drží své těsné vedení. Domácí Vidi se po změně stran tlačí za vyrovnáním, nicméně obrana BATE dnes pracuje skvěle.
59'
Marko Ščepovič ustál hlavičkový souboj na levé straně hrací plochy a vybojoval pro domácí celek alespoň vhazování. Vidi může pokračovat v obléhání pokutového území soupeře.
58'
Milanov vybídl k zakončení Nikolova, kterému se ale střetly myšlenky a jeho poloviční zakončení skončilo u pozorných obránců běloruského výběru.
57'
Mirka Ivanić tentokrát táhl výpad hostujícího celku po pravé straně hrací plochy. Hostující křídelník se snažil odcentrovat, ale Fiola se stačil včas vrátit.
56'
Mirko Ivanić dostal moře volného prostoru v blízkosti pokutového území, připravil si míč ke střele pravačkou a jeho technický pokus těsně minul branku Vidi.
55'
Attila Fiola na pravé straně hrací plochy dostal prostor k odcentrování. Nakonec našel Stopiru, který pohotově odcentroval na malé vápno, ale další akci Vidi zastavuje ofsajd.
54'
István Kovács se ujal rozehrávky přímého kopu domácího celku. Jeho centr byl hodně vysoký a brankář Denis Sčerbicki si pro něj s přehledem došel.
53'
Boban Nikolov se vydal na individuální průnik středem hrací plochy, jenže neustál souboj s posledním obráncem Borisova a poroučel se k zemi.
52'
Aleksandar Filipović fauloval jednoho z domácích hráčů v blízkosti pokutového území a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
51'
Paulo Vinícius si dal pozor na dotírajícího soupeře a raději zvolil malou domů. Domácí fotbalisté se mohou vydat do útoku. Zatím je jejich přechod hodně pomalý.
50'
Hra je přerušena! Na trávníku zůstává ležet jeden z fotbalistů Borisova, který schytal ostrý šlapák na holeň. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
49'
Mirko Ivanić vymyslel krásný oblouček za obranu domácího mužstva, jenže nikdo ve žlutém dresu jeho pobídku nepochopil a míč skončil v rukavicích brankáře.
48'
Další akci běloruského výběru zastavuje odmávaný ofsajd. Své postavení si totiž nepohlídal Mirko Ivanić, který se nechal připravit o slibnou možnost.
47'
Jasse Tuominen operoval s míčem u nohy na pravé straně hrací plochy. Finský fotbalista se podle asistenta rozhodčího provinil proti pravidlům a byl mu odpískán faul.
46'
Fotbalisté BATE obstarali výkop do druhého poločasu dnešního střetnutí. Běloruský celek se ihned vydal do útoku, ale s dlouhým nákopem si domácí defenzíva porazila.
46'
První poločas končí! Úvodní pětačtyřicetiminutovka se mnohem lépe vydařila fotbalistům BATE Borisov. Domácí celek byl sice v úvodu utkání aktivní, ale svou převahu nepřetavil v nějakou šanci. Naopak hosté se do vedení dostali z první příležitosti. Ve 27. minutě se krásně prosadil Jasse Tuominen! Domácí mohli srovnat pět minut před přestávkou, ale Kovácsovu střelu skvěle vyrazil Sčerbicki. Do kabin se proto odchází za stavu 0:1.
45+1'
45'
Jasse Tuominen se v pokutovém území dokonce probil k odraženému míči a pohotově vystřelil. Jeho dělovka pravou nohou prolétla kolem branky.
44'
Obránci BATE kombinují s míčem na polovině hrací plochy. Zadáci hostujícího celku už chtějí dohrát první poločas bez větších komplikací.
43'
Attila Fiola odcentroval z pravého křídla do pokutového území, kam spěchali hned tři fotbalisté v domácím dresu, jenže k míči měl nejblíže obránce Nemanja Milunović.
42'
Igor Stasevič pelášil s míčem vpřed po levém křídle. Hostující fotbalista našel Ivaniče, který pohotově vypálil, ale jeho rána prolétla kolem branky.
41'
Loïc Nego byl faulován v hlavičkovém souboji a dopad na zem jej musel pořádně bolet. Rozhodčí si faulu hostujícího hráče všiml a nařídil rozehrávku pro Vidi.
40'
Stopira vymyslel prudkou přízemní přihrávku do pokutového území. Za míčem si naběhl Marko Ščepovič, ale ten byl podle asistenta rozhodčího v ofsajdu.
39'
Mohlo být vyrovnáno! István Kovács se v pokutovém území opřel levačkou do odraženého míče, nicméně Denis Sčerbicki jeho ránu reflexivně vytěsnil mimo tři tyče!
38'
Vidi zahrávalo přímý kop v blízkosti velkého vápna. Nadýchaný centr přiletěl na vzdálenější tyč, kde se k hlavičce probil Paulo Vinícius, jehož hlavička prolétla vysoko nad břevnem.
37'
Na světě je další žlutá karta! Nemanja Milunović zastavil faulem zazadu unikajícího Kovácse a je zaslouženě odměněn.
36'
Stopira se při dalším průniku po levém křídle znovu dopustil útočného faulu. Hlavní rozhodčí mu jasným gestem dává najevo, že si musí dát pozor.
35'
Mirko Ivanić si naběhl na prudkou přihrávku za obranu domácího celku, ale radost mu pokazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Domácí budou rozehrávat.
34'
Stopira dostal přihrávku do volného prostoru na levé straně hřiště, jenže si ukousl příliš velké sousto a neprosmýkl se mezi dvojici obránců ve žlutém.
33'
Anel Hadžić dostal krásnou přihrávku na hranici pokutového území, jenže zakončení placírkou se mu vůbec nepovedlo a míč prosvištěl vysoko nad břevnem.
32'
Maďarský klub se po delší době nastěhoval do blízkosti pokutového území a domácí fotbalisté si hledají cestičku do střelecké pozice.
31'
Georgi Milanov se při návratu na vlastní polovinu dopustil ostrého faulu a dostává žlutou kartu.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního utkání a hostující BATE Borisov zatím vede na půdě MOL Vidi 1:0. Hosté se však většinu času brání.
29'
Domácí fotbalisté působí po inkasování úvodní branky hodně opařeným dojmem. Naopak hráči BATE skvěle napadají rozehrávku maďarského celku a dostávají soupeře pod tlak.
27'
Běloruský celek se dostává do vedení! Hostům tentokrát vyšla parádní průniková přihrávka, na kterou si naběhl JASSE TUOMINEN, který v pokutovém území ustál souboj s obráncem a přízemní střelou z ostrého úhlu otevřel skóre!
26'
Až nyní se Ivanič dostal do zakončení. Rychlonohý křídelník běloruského výběru se prodral do pokutového území, jenže jeho ránu brankář s přehledem vyrazil.
25'
Nemanja Milunović chtěl zrychlit přechod hostujícího celku do úniku prudkou přihrávkou na pravé křídlo, jenže rozběhnutý Mirko Ivanić na přihrávku nedosáhl.
24'
Vidi zahrávalo další rohový kop. Centr od rohového praporku přiletěl na značku pokutového kopu, kde se k hlavičce probíjel Vinicius, ale obrana BATE to opět zvládla.
23'
Attila Fiola svou bojovností vybojoval balón na pravé straně hrací plochy. Maďarský reprezentant se vydal k rohovému praporku, ale jeho centr nebyl nebezpečný.
22'
Jasse Tuominen se otočil na levé straně hrací plochy a pokusil se překvapit domácí obranu. Na jeho průnikovou přihrávku nezareagoval ale ani nikdo ve žlutém.
21'
Také BATE nyní zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, kde hlídkoval Vinicius, jež balón odvrátil obětavou rybičkou.
20'
Paulo Vinícius dohnal prudkou přihrávku na pravou stranu a snažil se odcentrovat do pokutového území. Ukázalo se však, že jde o stopera. Centr skončil za brankou.
19'
Jasse Tuominen spěchal za krásnou přihrávkou patičkou na levou stranu, jenže míč byl rychlejší než finský útočník. Domácí fotbalisté budou vhazovat.
18'
Vidi zahrávalo ještě jeden rohový kop. Centrovaný míč se tentokrát snesl na vzdálenější tyč, kde si naskakoval Stopira, ale v záklonu nedokázal trefit míč.
17'
Marko Ščepovič se z levé strany prosmýkl do pokutového území, ale už nedostal prostor k odcentrování a vybojoval jen roh. Po něm domácí celek hostující svatyni neohrozil.
16'
Právě Juhász nyní poslal dlouhou přihrávku na levé křídlo, kam sprintoval Stopira. Také obrana běloruského celku zatím působí pevným dojmem.
15'
Roland Juhász si dal pozor na dlouhou přihrávu na pravou stranu hrací plochy. Domácí obránce přes sebe nepustil Tuominena a s přehledem odehrál míč do bezpečí.
14'
Stopira trefil šlapákem jednoho z obránců běloruského výběru a dostává žlutou kartu.
13'
Obránci běloruského celku nyní uklidňují dění na hrací ploše kombinací v zadních řadách. Nikdo z domácích fotbalistů rozehrávku Borisova neatakoval.
12'
Paulo Vinícius si dal pozor na vysoký nákop směřující na Tuominena. Domácí obránce odstavil svého soupeře od míče a hlavou prodloužil balón do rukavic brankáře.
11'
Stanislav Drahun si neporadil s dotírajícím Nikolovem. Domácí fotbalista srazil jeho rozehrávku do zámezí. BATE tak bude pouze vhazovat.
10'
Marko Ščepovič uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hrací plochy, dostal míč pod kontrolu a namířil si to rovnou do pokutového území. Na jeho hranici jej o zakončení obral důrazný Nemanja Milunović.
9'
Boban Nikolov se na polovině hrací plochy stal obětí nedovoleného zákroku jednoho z hráčů Borisova. Sudí okamžitě přerušil hru a domácí Vidi bude rozehrávat.
8'
Marko Ščepovič se hnal za další prudkou přihrávkou do pokutového území. Domácí útočník na míč ale nedosáhl a balón prolétl do autu. Hosté budou rozehrávat.
7'
Boban Nikolov dostal prostor na levé straně, jenže dlouho otálel s odcentrováním. Hostující obránce Denis Poljakov si jej včas převzal a ztížil mu situaci.
6'
Boban Nikolov prošel středem hrací plochy až do blízkosti pokutového území a natáhl k první střele. Míč však dlouho plachtil vzduchem a hostující brankář si připsal snadný zákrok.
5'
Dzmitrij Baga si na pravé straně troufl na riskantní kličku, ale nedokázal si obhodit domácího hráče. Od důrazného Nikolova šel míč do autu. Vhazovat bude Vidi.
4'
Obránci domácího mužstva si na vlastní polovině vyměňují krátké přihrávky a nepouštějí fotbalisty běloruského výběru k míči. Vidi se v úvodu snaží hrát aktivně.
3'
Jasse Tuominen táhl akci Borisova středem hrací plochy. V souboji s obráncem Viniciusem si však pomohl rukou a poslal domácího stopera k zemi.
2'
První povedený útok maďarského klubu táhl po pravé straně hrací plochy István Kovács, jehož nadýchaný centr do pokutového území zastavil první obránce.
1'
Domácí fotbalisté obstarali výkop do dnešního utkání. MOL Vidi si dnes užije domácí utkání základní skupiny Evropské ligy a rozhodně v něm nebude chtít zklamat.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí MOL Vidi bude hrát v modročerveném, zatímco Bate přijelo do maďarské metropole ve žlutém.

MOL Vidi FC: Tujvel – Fiola, Juhász, Vinícius, Stopira – Nego, Hadžić, Nikolov – Kovács, Ščepovič, G. Milanov.
Náhradníci: Hársfalvi – Berecz, Hangya, Hodžić, Pátkai, Tamás, Tóth.

BATE Borisov: Sčerbicki – D. Poljakov, N. Milunović, Filipenko, Filipović – Baga, Jablonskij, Drahun – Ivanić, Tuominen, Stasevič.
Náhradníci: Čičkan – Berezkin, Gordejčuk, L. Kizito, Rios, Skavyš, M. Volodko.

Rozhodčí: Kristoffersen – Rasmussen, Skytte (vš. DEN).
MOL Vidi FC

Pro maďarský celek je účast v základní skupině Evropské ligy obrovským úspěchem. Své domácí zápasy však musí hrát v Budapešti. Také Vidi se snažilo proniknout do Ligy mistrů. V úvodním předkole vyřadilo Dudelange, které si mimochodem taky zahraje základní skupinu Evropské ligy. Poté maďarský celek vyprovodil také Ludogorec Razgrad a silné Malmo. V posledním předkole se mu do cesty postavily AEK Atény. Řecký celek se z postupu radoval právě díky výhře na půdě maďarského klubu. V domácí soutěži se však Vidi trápí a je až na osmé pozici.

Běloruský celek má s evropskými poháry mnohem více zkušeností než maďarský klub. BATE si v posledních letech dokonce připsalo účasti v základní skupině Ligy mistrů. I letos se BATE snažilo proniknout do milionářské soutěže. Ve druhém předkole dokázalo projít přes HJK Helsinki a následně si poradilo také s Karabachem. V play-off na běloruský celek čekalo PSV Eindhoven. BATE nezvládlo ani domácí duel a musí se spokojit s Evropskou ligou. Domácí ligu však vede o sedm bodů a o víkendu doma porazilo 3:1 Dněpr Mogilev.
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Evropské ligy mezi MOL Vidi FC a BATE Borisov. Výkop je stanoven na 18:55.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.