Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eindhoven : Sporting - 19. září 2019   18:55

Eindhoven
Eindhoven
20' Malen (Ihattaren) • 25' Coates(vl.)  • 47' Baumgartl
3:2
(2:1)
Sporting
Sporting
38' B. Fernandes   • 82' Mendes  (Bolasie)
Eindhoven
Zoet – Dumfries, Baumgartl, Viergever, Boscagli – Hendrix, Rosario (C), Ihattaren (64. Gakpo) – Bergwijn, Malen (84. Sadílek), Bruma (78. Doan).
Ruiter – Schwaab, Gakpo, Sadílek, Teze, Mitroglu, Doan.
Kružliak – Somolani, Hancko
PSV Stadion, Eindhoven
Sporting
Ribeiro – Acuňa, Neto, Coates, Rosier – Bolasie, I. Doumbia, Wendel (90+1. Camacho), M. Luís (80. Mendes) – Vietto (64. Cabral), B. Fernandes (C).
Maximiano – Borja, Camacho, Cabral, Henrique, Ilori, Mendes.

To je z mé strany pro dnešek všechno. Přeji krásný zbytek týdne!
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 9:9. Střely mimo: 2:3. Rohy: 11:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:16.
Skončilo 1. utkání skupiny D mezi týmy PSV Eindhoven a Sporting Lisabon. Sledovali jsme vyrovnaný zápas plný střel a šancí, po kterém se nakonec radují domácí fotbalisté, kteří proměnili o jednu šanci více než hosté. Rozhodující branku vsítil ve 47. minutě Timo Baumgartl.
90+5'
90+5'
To je neuvěřitelné, jak dobře domácí hrají toto nastavení. Celých 5 minut se hraje na polovině hostí.
90+4'
Žlutá karta pro hostujícího Jovane Cabrala.
90+3'
Domácí fotbalisté si počínají velmi zkušeně, vůbec nepouští svého soupeře k míči.
90+2'
Nebezpečnou střelu Doana musel hostící gólman vyrazit na roh.
90+1'
Střídání v týmu Sporting Lisabon. Odchází Wendel, nahrazuje jej Rafael Camacho.
90'
Rozhodčí nastavuje 5 minut.
89'
Rozhodčí odpískal hostům útočný faul a jejich akcie na zisk bodu se stále snižují.
88'
PSV hraje v posledních minutách zkušeně. Hostující celek z Lisabonu se prozatím nemůže dostat do závěrečného tlaku.
85'
Žlutá karta pro hostujícího obránce Luíse Neta.
85'
Pedro Mendes si předkopl míč až příliš. V poklidu si pro něj došel domácí gólman.
84'
Střídání v týmu PSV Eindhoven. Ze hřiště odchází Donyell Malen, nahrazuje jej Michal Sadílek.
82'
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Hostům vyšlo skvěle střídání! PEDRO MENDES si převzal míč a zhruba z dvaceti metrů vypálil k pravé tyči, ke které se nestihl včas Zoet přesunout. 3:2
80'
Střídání v týmu Sporting Lisabon. Hřiště opouští Miguel Luis, nahrazuje jej Pedro Mendes.
80'
Hosté mají nyní možnost v podobě rohového kopu.
78'
Střídání v týmu PSV Eindhoven. Hřiště opouští Bruma, nahrazuje jej Ricu Doan.
77'
A další zákrok domácího gólmana. Tentokrát jej prověřil Cabral.
76'
A další střela Bruna Fernandese, který je dnes extrémně aktivní, ale Jeroen Zoet je v druhém poločase prozatím nepřekonatelný.
74'
Centr Rosaria byl ztečován za brankovou čáru mimo prostor třech tyčí. Uvidíme roh domácích.
72'
Miguel Luis prověřil na opačné straně domácího brankáře. O malou chvíli později střílel ještě Bruno Fernandes, ale Zoet se dvakrát vyznamenal.
71'
Donyell Malen se zkusil protáhnout okolo brankové čáry až do pokutového území, ale míč se za čáru dostal, a tak byla akci domácích u konce.
69'
Akce se hostujícím fotbalistům nepovedla. Rozehrávat bude gólman nizozemského celku.
67'
Hra je teď neuspořádaná, ani jeden z týmů není schopen založit kloudnější akci.
64'
Střídání v týmu Sporting Lisabon. Hřiště opouští Luciano Vietto, nahrazuje jej Jovane Cabral.
64'
Střídání v týmu PSV Eindhoven. Na hřiště přichází Cody Gakpo, který nahrazuje Mohammeda Ihattarena.
63'
Domácím akce po středu hřiště nevyšla, a tak museli hráči PSV upalovat dozadu, ale Sporting nezakončil svou akci úplně šťastně.
62'
Rohový kop pro PSV Eindhoven.
61'
Další dvě ošemetné situace musel řešit Renan Ribeiro. Druhý poločas zatím nabízí ofenzivnější podívanou z obou stra.
60'
Viergever si nyní počínal v obranné fázi zkušeně a založil útočnou akci domácích.
58'
Bruno Fernandes opět zazlobil domácího brankáře svou střelou, ale Zoet si se situací poradil tak, jak by měl.
57'
Hostující gólman musel nyní vytáhnout pohotový zákrok po střela Malena.
55'
Marcos Acuňa poslal přesný centr na Bruna Fernandese, který hlavičkoval z výborné pozice, avšak bránu domácích minul.
54'
Střela Hendrixe byla zablokována, a tak uvidíme další roh v podání domácích.
53'
Žlutá karta pro hostujícího kapitána Bruna Fernandese.
52'
Ihattaren vypálil nepříjemnou skákavou střelu, kterou musel Ribeiro pouze vyrazil a obránce hostů míč odehrál na roh.
51'
Bruma napálil pouze zeď před sebou, takže hosté si mohou pro tuto chvíli oddechnout.
50'
Domácí budou nyní zahrávat standardku ze skvělé pozice. Nejspíše přijde přímé ohrožení hostující svatyně.
47'
PSV právě vstřelilo branku!
Tak to je skvělý vstup domácích do druhé půle! Míč po rohovém kopu si našel TIMO BAUMGARTL, který jej pravačkou uklidil za gólmana hostů. 3:1
46'
Skončil nám zajímavý první poločas, který nabídl 3 branky. Za domácí se prosadil Donyell Malen a jeden gól si dali hosté vlastní, za hosty skóroval z penalty Bruno Fernandes. Skóre po první půli je tak 2:1 pro domácí.

Druhá půle začne přibližně ve 20:00
45+1'
45+1'
V nastavené minutě se hra drží u poloviny hřiště. Ani jeden z týmů se už nehrne dopředu.
45'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu.
44'
Žlutá karta do hostujícího Marcose Acuňu.
44'
Wendel neposlal přesnou finální přihrávku na Vietta, a tak jsou u míče opět domácí.
42'
Rohový kop pro PSV.
41'
Hostující fotbalisté kombinovali na polovině soupeře, ale klíčová přihrávka celé akce jim nevyšla.
40'
Steven Bergwijn vypálil, ale jeho střela se do prostoru mezi třemi tyčemi nevešla.
38'
Domácí už vedou pouze o gól. K míči se postavil BRUNO FERNANDES, který prokázal velké sebevědomí, když s přehledem pokutový kop proměnil.
37'
Máme tady penaltu! Po faulu domácího Jorrita Hendrixe rozhodčí foukl do píšťalky a ukázal na pokutový puntík!
37'
Domácím se sice kombinace na útočné polovině nepovedla, ale nizozemský celek pokračuje s míčem u kopaček.
35'
Domácí si vybojovali další rohový kop.
34'
hostující kapitán se opět připomněl střelou. Ta však prostor mezi třemi tyčemi nezasáhla.
33'
Bruno Fernandes byl sice s míčem už v šestnáctce, ale pouze zády k bráně, a tak se tento portugalský reprezentant ke střele nedostal.
32'
Hosté rozehrávají další akci, avšak prozatím kombinují pouze na svojí polovině.
30'
Žlutá karta za potažení pro hostujícího Idrissa Doumbiu.
30'
Sportingu se roh sice nepovedl, ale u míče hosté zůstávají.
29'
Rohový kop, tentokrát pro hosty.
27'
Domácí fotbalisté jsou v posledních minutách dominantním celkem, což ukázala nynější souhra mezi Bergwijnem a Rosariem.
25'
Domácí už vedou o 2 branky! Bruma potáhl míč po pravé straně. Následně přišel přízemní centr, který měl najít Malena, ale hostující obránce SEBASTIÁN COATES odvedl práci za domácího útočníka, když si srazil míč do vlastní sítě.
24'
Faul hostujících fotbalistů přesune míč opět na kopačky domácích.
23'
Z počátku to vypadalo na dobrou akci domácích, ale Hendrix tuto akci zazdil svou nepřesnou přihrávkou.
22'
Střela Wendela příliš mnoho starostí domácímu gólmanovi nenadělala.
20'
Máme tady první branku utkání! Dalekonosný pas Mohammeda Ihattarena našel přesně naběhnutého DONYELLA MALENA, který za pomocí teče obránce překonal Ribeira. 1:0
19'
A další roh pro domácí. V posledních sekundách jsou domácí hráči nastěhováni na polovině soupeře.
18'
Druhý rohový kop pro domácí v rychlém časovém sledu.
17'
První rohový kop zápasu, budou jej zahrávat domácí fotbalisté.
16'
Bruno Fernandes vypálil z uctivé zvdálenosti, ale Jeroen Zoet si s jeho pokus poradil.
16'
Rozehrávka domácích je kostrbatá a pomalá. Zkrátka v úvodních minutách zápasu to domácím příliš neklape.
15'
Skvělý obranný zákrok Hendrixe. Následně je pískán faul na Boscagliho, tím pádem se domácí dostávají k míči.
14'
Domácímu celku se opět nepodařil přechod na útočnou polovinu, a tak jsou opět u míče hráči Sportingu.
12'
Žlutá karta pro domácího kapitána Pabla Rosaria za držení soupeře.
11'
Bruno Fernandes hledal Wendela na hranici pokutového území, toho však zradilo zpracování.
10'
PSV se poprvé přiblížilo k brance hostů až v 10. minutě, ale žádná šance z této akce nevznikla.
8'
Rozehrávka hostí nebyla přesná, a tak se míč dostává na kopačky domácích fotbalistů.
7'
Bruno Fernandes opět mířil kupředu, ale tentokrát byl až příliš aktivní. Pomezní rozhodčí mává praporkem, což značí ofsajd.
5'
Bruno Fernandes opět ukázal svou rychlost, když si dokázal obhodit jednoho z obránců domácích. Nakonec však obrana PSV obstála bez obdrženého gólu.
3'
Utkání lépe rozehráli hosté, kteří se častějí drží na míči a zakládají útoky. Zatím však nedošlo k žádnému vážnému ohrožení jedné či druhé branky.
1'

PSV Eindhoven: Zoet – Dumfries, Baumgartl, Viergever, Boscagli – Hendrix, Rosario, Ihattaren – Bergwijn, Malen, Bruma.
Náhradníci: Ruiter – Schwaab, Gakpo, Sadílek, Teze, Mitroglu, Doan.

Sporting Lisabon: Ribeiro – Acuňa, Neto, Coates, Rosier – Bolasie, I. Doumbia, Wendel, M. Luís – Vietto, B. Fernandes.
Náhradníci: Maximiano – Borja, Camacho, Cabral, Henrique, Ilori, Mendes.

Rosenborg BK

Favority na postup v této skupině jsou rozhodně první dva zmíněné celky, ale postup rakouského Linzu nebo norského Rosenborgu by také nebyl žádnou senzací.
Tento portugalský celek se do skupiny Evropské ligy dostal umístěním na třetí pozici v předešlé sezóně tamní Primeira Ligy. Klub z hlavního města Portugalska neprožívá zrovna snový začátek sezóny, po pěti kolech má totiž na kontě dvě výhry, dvě remízy a jednu porážku s celkovým skóre 9:7.Nejlepším střelcem týmu v letošní sezóně je Bruno Fernandes, který dokázal v portugalské nejvyšší soutěži již vsítit 3 branky.
Tento celek z Nizozemska se do této fáze Evropské ligy dostal po vyřazení proti Basileji v předkole Ligy mistrů, následovaly dva úspěšně zvládnuté dvojzápasy proti Haugesundu a Apollonu. V domácí soutěži zažívá klub z Eindhovenu povedený start do sezóny, na kontě má čtyři výhry a jednu remízu při celkovém skóre 14:3. Nejlepším střelcem týmu je v letošní sezóně Donyell Malen, který již v tamní lize vsítil 6 branek.
V 1. utkání skupinové fáze Evropské ligy se ve skupině D utkají týmy PSV Eindhoven a Sporting Lisabon. Utkání začíná v 18:55 a budeme rádi, když jej budeme sledovat s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.