Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Ajax - 20. února 2020   18:55

Getafe
Getafe
37' Deyverson (Oliveira) • 90+3' Kenedy (Oliveira)
2:0
(1:0)
Ajax
Ajax
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), Etxeita, Oliveira – Nyom, Nemanja Maksimović, Arambarri, Cucurella (88. Kenedy) – Jaime Mata (72. J. Molina), Deyverson (57. Ángel Rodríguez).
Chichizola – Kenedy, Jason, J. Molina, Ángel Rodríguez, Timor, Chema.
Buquet – Debart, Pacelli (všichni Francie)
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
Ajax
B. Varela – Dest, E. Álvarez (67. Schuurs), Blind, Tagliafico – van de Beek, Zijach, Lisandro Martínez – Tadić (C), Traoré (67. Huntelaar), Babel.
Kotarski – Huntelaar, Schuurs, Timber, Eiting, Danilo, Gravenberch.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Getafe, které svého soupeře porazilo výsledkem 2:0, což není špatná vstupenka do odvetného zápasu. Úvod druhého poločasu nám přinesl celkem dost osobních soubojů, posléze měl územní převahu Ajax, který si za celý zápas nevypracoval ani jednu vyloženou šanci. Getafe dnes podalo velice zodpovědný výkon, navíc v závěru přidalo druhou branku.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 4:1. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 18:13.
90+4'
90+3'
Getafe právě vstřelilo branku!
Celek z hlavního města Španělska odskakuje na rozdíl dvou branek! Getafe se totiž pustilo do rychlého protiútoku, při kterém to na sebe vzal střídající KENEDY, jehož rána překvapivě skončila až za Varelou. Jeho zakončení dost možná ještě tečoval obránce Dest.
90+3'
Getafe se v závěru tohoto zápasu drží s míčem na polovině soupeře, což mu jednoznačně vyhovuje. Arambarriho centr ovšem přistál do rukavic brankáře.
90+2'
Babel měl kolem sebe hodně místa, avšak naprosto zbytečně zkoušel z jedničky roztáhnout hru na Martíneze. Posléze se faulem prezentoval kapitán Tadić.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, zcela určitě se bude nastavovat. Ajax začíná mít velkou převahu, povede se mu vyrovnat?
88'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází Kenedy.
88'
Uvnitř pokutového území si našel prostor k zakončení zkušený Huntelaar, který si potáhl míč na pravou nohu, jenomže následná rána putovala o několik čísel vedle.
87'
Po autovém vhazování se Ángelovi povedlo ustát souboj s Blindem, načež poslal míč zpět ke středovému kruhu. Getafe se snaží v závěru zápasu neudělat chybu.
86'
Babel se snažil přenést hru na pravou stranu, kde ale Zijech neustál souboj s gravitací. Je z toho nepřesná nahrávka, po které bude vhazovat obránce Olivera.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Getafe stále vede nejtěsnějším možným způsobem, v posledních minutách ale trochu polevilo.
80'
Zijech měl u pokutového území celkem dost prostoru k centru, ten ale naprosto zpackal. Jeho nabídka nenašla nikoho ze spoluhráčů, Soria bude odkopávat.
79'
Na jistotu se rozhodl odehrát padající míč domácí Etxeita, který ho odpálil daleko na druhou stranu. Tam si jistě počínal Schuurs, který nepřesně rozehrál vpřed.
78'
Po odehrání míče skončil na zemi hostující van de Beek, avšak sudí celkem překvapivě nechal pokračovat ve hře. Nahrávka Nizozemce skončila u brankáře Getafe.
77'
Cucurella to zkoušel dalším sympatickým pokusem, v tomto případě naprosto minul hostující branku. Varela zasahovat nemusel, nyní bude moci odkopávat.
76'
Soria se opět vydal mimo vlastní pokutové území, přičemž raději odkopával na druhou stranu. Tam se ke střele dostal Cucurella, který slabě mířil pouze doprostřed.
75'
Poslední minuty nám stále nepřináší nic moc zajímavého, Ajax se ovšem dostává k delším kombinacím. Stále ale platí, že si brankář Soria nepřipsal jediný zákrok.
74'
Jeho nepovedený centr ovšem málem skončil v brance, nakonec se na zadní tyči ještě vynořil Zijech, kterému se nepovedlo vrátit balón zpět do malého vápna.
73'
Blind spáchal další nedovolený zákrok, tentokráte si na útočné polovině vyšlápl na často faulovaného Nyoma. Getafe si míče neužilo, směrem dopředu peláší Babel.
72'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Jorge Molina.
71'
Po dlouhé době se k míči podíval také znuděný brankář Soria, který se postaral o dalekonosný odkop na opačnou stranu, kde si útočným faulem pomohl Ángel.
70'
Do kombinace se zapojil také Tadić, který si ovšem neporadil s Nyomem. Odraz míče sice hrál do karet Babelovi, avšak posledně jmenovaný ho nezachytil.
69'
Ajax se konečně na delší časový úsek dostal zpět k míči, jenomže dotírajícímu Ángelovi se povedlo pas zablokovat do autu. Na řadu tak přijde další aut AFC.
68'
Tentokráte se o provedení autového vhazování postaral obránce Tagliafico, který zbytečně nic nevymýšlel, naopak zpětnou nahrávkou oslovil kolegu Martíneze.
67'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Lassina Traoré, přichází Klaas-Jan Huntelaar.
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Edson Álvarez, přichází Perr Schuurs.
66'
O rozehrávku se pro změnu postaral Arambarri, který kroutil svůj centr směrem od branky. Nakonec si ho našel Martínez, jenž ho poslal mimo vlastní šestnáctku.
65'
Střídající Ángel se rychlostním způsobem dostával do opačného pokutového území, kde ovšem čelil hned dvojici protihráčů, proti které vybojoval rohový kop.
61'
Je za námi zhruba hodina hry, tento duel zatím nepřináší zrovna atraktivní podívanou. Getafe často sahá k faulům, podobně si ale počíná také hostující celek.
60'
Tak dlouho okopával soupeře domácí Arambarri, až byl hlavní sudí donucen odpískat i tento zákrok. Nizozemský celek i v tomto případě volil rozehrávku po zemi.
59'
Nakonec tuto rozehrávku dokázal zachytit domácí Cucurella, který se posléze sám vydal do rychlého protiútoku, avšak si útočným faulem pomohl kolega Ángel.
58'
Ajax tedy bude moci zahrávat standardní situaci, bude to ale z velké vzdálenosti od branky soupeře. Proto se nabízí přízemní nahrávka směrem ke středu.
57'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Deyverson, přichází Ángel Rodríguez.
57'
V krátkém časovém sledu je tu další žlutá karta, tentokráte pro domácího Oliveru.
57'
Devyerson se šikovným způsobem snažil roztáhnout hru na levou stranu, kam si nabíhal jeho kolega Cucurella. Druhý jmenovaný byl na tuto nahrávku krátký.
56'
Úvod druhého poločasu zatím nabízí hodně zvláštní podívanou. Babelovi se nelíbilo posouzení předchozí situace, u rozhodčího si stěžoval na simulování soupeře, což mu nevyšlo.
56'
Nyom rovněž vyfasoval žlutou kartu, zřejmě za nesportovní chování.
55'
Žlutou kartu dostává Ryan Babel (AFC Ajax).
54'
Žlutou kartu dostává Nicolás Tagliafico (AFC Ajax).
53'
Hodně důrazně šel do předchozího souboje domácí Nyom, který zároveň s míčem zasáhl také nohu Zijecha. O faul se nejednalo, Ajax bude alespoň vhazovat.
52'
Přenesení hry směřovalo na zatím nevýrazného Babela, kterému se povedlo zachytit míč před brankovou čárou. Poté mu na pomoc přispěchal obránce Tagliafico.
51'
Další zpětná nahrávka pro změnu směřovala na Álvareze, který v tísni odkopával pouze do hlediště stadionu. Jeho odkop ještě lehce tečoval napadající Mata.
50'
Na opačné straně to Tadićovi vyšlo nahrávkou přes Cucurellu, avšak k jeho nabídce se dostal domácí Etxeita, kterému se povedlo založit rychlou protiakci domácích.
49'
Ven z branky musel Varela, který vyrazil padající míč mimo pokutové území. Tam se k němu jako první dostal Maksimović, jenž v pádu netrefil odkrytou branku.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali autové vhazování v podání hostujícího Desta, který si pro spolupráci vybral Martíneze, jenž se postaral o další faul.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl jeden přesný zásah, o který se postaral domácí Devyerson. Getafe mělo v prvním dějství výrazně více ze hry, navíc svého soupeře zasypávalo celou řadu centrovaných nabídek. Jedna z nich se přeci jenom ujala, Ajax tak bude muset ve druhém dějství pořádně přidat na aktivitě.
45+3'
45+2'
Zijech naprosto prováhal ideální moment k centru, vracející se protihráč ho navíc opět obral čistým způsobem. Posléze si nedovoleným zákrokem pomohl Cucu.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
44'
Žlutou kartu dostává Djené Dakonam (Getafe CF).
43'
Aby toho nebylo málo, tak se do úniku dostal domácí Mata, který rovněž zaspal moment ke střele. Pomezní přesto zvedl praporek, opakovaný záběr ale ofsajd nepotvrdil.
40'
Hlavní sudí ještě celou situaci konzultoval s videorozhodčím, avšak branka skutečně platí. Olivera se totiž v době nahrávky nacházel na hraně ofsajdu.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
38'
To jsou věci. Devyerson totiž oslavoval branku, jenomže se záhadným způsobem zranil. Zdravotní problém zřejmě způsobil vhozený předmět na hrací plochu.
37'
Na první branku tohoto zápasu jsme čekali zhruba třetinu hry! Suárez totiž rozehrával volný kop kousek do středového kruhu, po jeho nahrávce jsme sledovali centr směrem do pokutového území. Tam Olivera ihned vracel pod sebe na DEVYERSONA, který pohodlně překonal brankáře.
36'
Žlutou kartu dostává Edson Álvarez (AFC Ajax).
36'
Do protiútoku se vydal Zijech, ke kterému se bleskovým způsobem vrátil domácí Maksimović, jenž ho čistě odzbrojil.
35'
Devyerson se pokoušel prodloužit míč za sebe, což se mu absolutně nepovedlo. AFC Ajax si tak vybojoval autové vhazování, je to ale celkem daleko od branky domácích.
34'
Je za námi zhruba třetina hry, na první výraznější šanci stále čekáme. O něco více ze hry má Getafe, avšak ani španělský celek zatím marně hledá recept.
32'
Sám na branku uháněl domácí Maksimović, který si v nejméně vhodnou dobu ukopl míč daleko od kopačky, což dokázal využít vyběhnuvší Varela.
32'
Suárez se sám chopil rozehrávky volného kopu z vlastní polovin hrací plochy. Jeho vysoká nabídka směřovala do přehuštěného prostoru, kde uspěl zadák Blind.
31'
Cucurella je v tomto duelu nesmírně aktivní. Tentokráte se mu povedlo ustát souboj s Destem, po následném centru hlavičkoval celkem daleko vedle kolega Mata.
30'
Následovalo několik dalších osobních soubojů, jako nedovolený je označen ten u postranní lajny, kde si Nyom pomohl rukama. Ajax ihned rozehrál nakrátko.
29'
Na opačné straně si přichystal centr pravou nohou středopolař Arambarri, který ovšem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů, nýbrž pouze rukavice brankáře AFC.
28'
První rohový kop hostujícího celku rozehrál van de Beek, který to zkoušel cvičeným signálem. Jeho nabídka proletěla šestnáctkou, což vedlo k faulu Blinda.
27'
Ajax si vybojoval autové vhazování na útočné polovině, které obstaral Tagliafico. Tentýž hráč posléze nebezpečně centroval, Olivera raději odehrál míč na roh.
26'
Varela se v krátkém časovém sledu dostal ke druhému odkopu od své branky. Ten v tomto případě namířil daleko na druhou stranu, kde se nacházel Babel.
21'
Getafe si tak přichystalo třetí rohový kop, který opět rozehrál obránce Suárez. Jeho centr směřoval k přední tyči, kde se nejvýše do vzduchu dostal Álvarez.
20'
První zajímavější střelecký pokus vyprodukoval Devyerson, který měl za pokutovým územím celkem dost času, avšak zakončení poslal pouze doprostřed branky.
19'
Velice zkušeně to provedl hostující Álvarez, který za sebe nepustil Nyoma, jenž tak nevybojoval ani rohový kop. Varela si již postavil balón k dalšímu odkopu.
08'
Devyerson posléze svedl souboj s Tagliaficem, avšak o nedovolený zákrok se dle sudího nejednalo. To znamená, že Getafe bude vhazovat z pravé strany hřiště.
17'
Do protiútoku navíc spěchal domácí Cucurella, který si uvnitř pokutového území hodil míč na levou nohu, avšak tento úmysl přečetl vracející se zadák Álvarez.
16'
Kousek od postranní lajny skončil na zemi právě Tagliafico, který svému celku vybojoval standardní situaci. Rozehrávající Zijech ovšem našel pouze Devyersona.
15'
Dakonam z jedničky vracel míč směrem na útočnou polovinu, kde se k němu jako první dostal Tagliafico, který vyprodukoval nahrávku směrem k Varelovi.
14'
Hodně velké problémy se zpracováním míče měl Zijech, který ho přeci jenom udržel na hrací ploše. Posléze si Getafe přesto vybojovalo další autové vhazování.
13'
Španělský celek si tak vybojoval další rohový kop, tentokráte z levé strany. O rozehrávku se pokoušel Suárez, jehož nabídka našla pouze hlavu jednoho ze soupeřů.
12'
Varela tak mohl rozehrávat od své branky, přičemž celkem dost riskoval. Martínez mu v tísni vracel, hostující brankář na poslední chvíli odkopl před napadajícím hráčem.
11'
Na vzdušnou nabídku si naskakoval Mata, avšak v tísni se mu nepovedlo kloudně zamířit. Posléze na zemi skončil Devyerson, avšak pokutový kop z toho nebude.
10'
Kousek od středového kruhu rozehrával volný kop hostující Zijech, který ho poslal za sebe na Blinda. Ajax to posléze zkusil pasem na pravou stranu, který se neujal.
9'
Ten ovšem nepřinesl nic nebezpečného, avšak Ajax se nedostal z vlastní poloviny. Na pravém křídle si tak centr připravil Suárez, který našel pouze Álvareze.
8'
Getafe mělo k dispozici standardní situaci, která přinesla centr směrem do pokutového území. Na něj si seběhl Mata, který prudkou střelou vybojoval první roh.
7'
Do kombinace svého celku se zapojil také brankář Varela, který si vyměnil míč s van de Beekem, načež zkoušel na druhé polovině najít zatím nenápadného Traorého.
6'
Po levém křídle se pro změnu prodíral vpřed Zijech, který ovšem nevyzrál na početnou přesilu protihráčů. Míč se opět snesl do zámezí, Soria bude opět vykopávat.
5'
Za pasem do pokutového území se pokoušel dostat hostující Tagliafico, který ovšem na padající míč nedosáhl. To znamená, že Soria obstará první odkop od branky.
4'
Varela zkoušel na opačné straně hrací plochy oslovit Tadiće, avšak v hlavičkovém souboji byl úspěšnější Olivera, kterému se povedlo poslat míč do bezpečnějšího prostoru.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se po levém křídle prodíral vpřed domácí křídelník Cucurella, který ovšem nemohl pokračovat ve hře, neboť se nacházel v jasném ofsajdu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), Etxeita, Oliveira – Nyom, Nemanja Maksimović, Arambarri, Cucurella – Jaime Mata, Deyverson.
Náhradníci: Chichizola – Kenedy, Jason, J. Molina, Ángel Rodríguez, Timor, Chema.

AFC Ajax: B. Varela – Dest, E. Álvarez, Blind, Tagliafico – van de Beek, Zijach, Lisandro Martínez – Tadić (C), Traoré, Babel.
Náhradníci: Huntelaar, Schuurs, Timber, Eiting.

Rozhodčí: Buquet – Debart, Pacelli (všichni Francie).
AFC Ajax

Na opačné straně stojí velice těžký kalibr, kterým je Ajax. Tento nizozemský celek se probojoval do základní skupiny Ligy mistrů, kde byl pasován na jednoho z favoritů na postup do osmifinále. Ajax se nakonec musel smířit se třetí příčkou, nicméně od prvního a druhého místa ho dělil pouze jeden bod. Nizozemský celek měl navíc situaci ve vlastních rukách, v závěrečném skupinovém souboji totiž na domácím stadionu vyzval Valencii, která musela za každou cenu zvítězit. To se nakonec povedlo, Valencia dokázala vstřelit jedinou branku, po zbytek utkání se navíc vypořádala s drtivým tlakem soupeře, který se s LM rozloučil.
Getafe CF

Španělské Getafe si ve své skupinové fázi počínalo možná trochu nad očekáváním, z celkových šesti zápas totiž dokázalo nasbírat hned dvanáct bodů. Celek z hlavního města Španělska se tak usadil na druhé pozici, nicméně na vedoucí Basilej nakonec ztrácel pouze jeden jediný bod. Getafe hrálo o postup do posledního zápasu, v něm se utkalo se Krasnodarem, přičemž vítěz "bral vše". Getafe nakonec na domácím stadionu dokázalo vyhrát výsledkem 3:0, což plně stačilo k postupu. Španělský celek za celou skupinovou fázi inkasoval pouze čtyři branky, což by se v tomto duelu mohlo hodit.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Evropská liga vstupuje do vyřazovacích bojů, my v rámci 1/16 budeme sledovat souboj mezi Getafe CF a AFC Ajax.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.