Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Kluž - 28. listopadu 2019   21:00

Lazio
Lazio
24' Correa (Adekanye)
1:0
(1:0)
Kluž
Kluž
Lazio
Proto – Bastos, Vavro, Acerbi – Lazzari, Parolo, Cataldi, Alberto (80. Patric), Jony (75. Lulić) – Adekanye (66. F. Caicedo), Correa.
Guerrieri, Alia – Luiz Felipe, Patric, Lulić, F. Caicedo, Falbo.
Kluž
Arlauskis – Cestor, Boli, Burcă, Camora – Bordeianu (62. Deac), Djoković, Culio – Peteleu (73. M. Sušić), Omrani, Păun (66. L. Traoré).
J. Fernández – M. Sušić, Pașcanu, Deac, Hoban, Golofca, L. Traoré.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Domácí si připisují důležité tři body do tabulky, po vítězství 1:0 tedy zůstávají třetím místě skupiny s tříbodovou ztrátou na druhou Kluž. Jedinou branku v zápase vstřelil ve 24. minutě Correa, jehož levačka se nemýlila a poslala míč přesně na zadní tyčku hostující branky. V prvním poločase bylo Lazio jasně lepší, ale pak zalezlo a Kluž se dostávala dopředu, ovšem nedokázala ani jednu střelu zužitkovat.
90+4'
90+4'
Po přímém kopu zprava se ve vápně k hlavičce dostal Omrani, ale hlavičkoval jen o kousek vedle branky.
90+3'
Hosté hrají na vlastní polovině a čekají na nějaké okénko v obraně.
90+2'
Deac se dostal ke střele za vápnem. Jeho pokus však skončil jen v rukavicích brankáře.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90+1'
Camora míč znovu centroval do vápna, tentokrát domácí odhlavičkovali do hřiště.
90'
Camora si roh zopakuje, protože jeho pokus domácí odhlavičkovali zpět.
90'
Roh pro hosty.
89'
Omrani si teď nabíhal za obranu, ale tentokrát byl v ofsajdu.
88'
Míč měl vpředu Correa, soustředil se však hlavně na držení času, takže moc k brance nespěchal.
87'
Kluž tlačí, ale domácí v klidu konec zápasu hlídají.
86'
Z velké hloubky centroval dopředu Djoković, jeho centr byl však nepřesný.
85'
Nepřesný centr do vápna od Deace. Rozehrávat od branky bude domácí brankář.
84'
Na pravé straně utekl soupeři Lazzari a centroval do vápna. tam však míč skončil jen v rukavicích Arlauskise.
83'
Dlouhý míč vpřed končí u hostujícího brankáře, který bude hned rozehrávat.
82'
Hostující Damjan Djoković se dostal ke střele za vápnem, ale neměl míč moc připravený a střílel jen nad branku.
82'
Dlouhým nákop letěl na Correu, ale ten se nacházel v ofsajdu.
81'
Deac centroval do vápna. Jeho centr skončil ale jen na hlavě Vavra.
80'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Patric.
79'
Correa dostal míč na brankovou čáru a chtěl se dostat blíž k brance, jenomže mu míč utekl za lajnu.
78'
Po rychlém přechodu se ke střele dostal Parolo. Jeho rána z nějakých 25 metrů skončila jen nad brankou.
77'
Za vápno dostal míč Luis Alberto a vystřelil. Jeho rána skákala a skončila jen o kousek vedle hostující branky.
76'
Domácí zatlačeni poměrně hluboko na vlastní půlku.
75'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Jony, přichází Senad Lulić.
74'
Na zemi Bastos a má nějaké zdravotní problémy.
73'
Do vápna centroval Camora, ale ten trefil jen prvního soupeře.
73'
73'
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Andrei Peteleu, přichází Mateo Sušić.
72'
Po pasu Traorého se ke střele za vápnem dostal Omrani. Jeho střela skončila jen těsně vedle branky, velká šance.
71'
Zprava centroval do vápna Deac, jeho pokus našel jen Vavra, který odhlavičkoval do bezpečí.
70'
Po rohu hostů vrátil míč do ohně Boli, ten našel Traorého, který zakončil do branky, jenomže byl v ofsajdu.
69'
69'
Jony zleva nahrával na střed. Jeho nahrávka ovšem přesná nebyla a nikoho nenašla.
68'
Vavro na nohou, mlže se pokračovat.
68'
Na zemi se nachází Vavro, který byl faulován právě od Traorého.
67'
Žlutou kartu dostává Lacina Traoré (CFR Kluž).
66'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Bobby Adekanye, přichází Felipe Caicedo.
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Adrian Păun, přichází Lacina Traoré.
65'
U míče je opět domácí tým a kombinuje na polovině hrací plochy.
64'
U míče hosté a kombinují na polovině hrací plochy.
63'
Kluž jakoby ožila, najednou je aktivnější a všude je dříve, domácí naopak hodně chybují.
62'
Omrani byl faulován ve vzdušném souboji na půlce, takže míč pro jeho tým.
62'
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Mihai Bordeianu, přichází Ciprian Deac.
61'
Z levé strany se do vápna dostal Correa a vystřelil. Jeho moc přitažený pokus skončil jen vedle branky.
60'
Correa se protáhl do vápna a ještě našel Alberta, ten chtěl míč snad dovézt až do branky, ale v tom mu dokázal zastavit Boli.
59'
Po delší době domácí vpředu. Míč do vápna dostal Bobby Adekanye, jeho následná střela skončila jen vedle branky.
58'
Zprava do šestnáctky centroval Culio a našel ve vápně Boliho. Ten ale hlavičkoval jen nad branku.
57'
Žlutou kartu dostává Bobby Adekanye (S. S. Lazio).
57'
Dopředu se snažil dostat Paun, ale byl faulován.
56'
Po dalším centru Bordeiana se k hlavičce dostal Omrani, ale hlavičkoval jen nad domácí branku.
56'
Adrian Păun centroval do vápna a našel na přední tyčce Omraniho. Ten ale hlavičkoval jen vedle branky.
55'
55'
Mihai Bordeianu centroval na druhé straně do vápna. Jenže jeho pokus nikoho z jeho spoluhráčů nenašel.
54'
Po centru z pravé strany se k hlavičce ve vápně dostal Acerbi. Jeho pokus z blízka letěl jen nad branku.
53'
Do vápna centroval od praporku Jony. Jeho centr na středu vápna ale našel jen soupeře.
53'
Roh pro domácí.
52'
Na levou stranu dostal míč Acerbi. Neodcentroval, ale vybojoval alespoň aut pro svůj tým.
51'
Dlouhý míč dopředu letěl pro Omraniho, ale ten na něho nestačil.
51'
Domácí u míče. Kombinují na polovině hrací plochy.
50'
Míč do vápna centroval Djoković. Jeho centr však nikoho z hostů nenašel a domácí hlavičkují do bezpečí.
50'
49'
Střelu z velké dálky zkusil Jony. Jeho pokus letěl ale jen o kousek vedle hostující branky.
48'
Přímý kop pro domácí z nějakých 30 metrů.
47'
Zprava hned za chvilku centroval i Bastos, ale jeho centr vypadal spíše komicky, protože byl tvrdý jako střela, ale přitom hodně nepřesný.
47'
Domácí Lazzari centroval do vápna z pravé strany. Jeho centr ovšem ve vápně našel pouze soupeře.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
První poločas nabídl dominantní výkon Lazia, které soupeře dopředu moc nepouštělo. Největší šanci měl ke konci asi Mihai Bordeianu, ale jeho přímý kop za vápenem trefil jen zeď. Jedinou branku prvního poločasu vstřelil Correa, který dokázal svoji levačku poslat přesně na zadní tyčku.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 70%:30%
Střely na branku: 1:0
Rohy: 3:0
Ofsajdy: 3:1
45+3'
45+3'
Žlutou kartu dostává Damjan Djoković (CFR Kluž).
45+2'
K míči se nakonec postavil Mihai Bordeianu, jenže jeho podstřel trefil pouze zeď.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.
45'
Jeden z hostů se ještě ošetřuje, takže přímý kop bude ještě trvat.
44'
Přímý kop pro hosty z nějakých 20 metrů.
43'
Míč do vápna centroval Adrian Păun. Jeho centr ovšem jen trefil soupeře v šestnáctce.
43'
Přímý kop pro hosty z levé strany hřiště.
42'
Dlouhý nákop hostů vpřed, ale Bastos si to perfektně pohlídal pozičně.
41'
Correa dostal perfektní pas do úniku, běžel sám na branku, ale v poslední fázi mířil mimo.
40'
Míč do vápna centroval Jony na střed šestnáctky. Jeho pas však našel jen soupeře.
40'
Roh pro domácí tým.
39'
Hosté nevěděli, co s míčem, tak ho jen nakopli dopředu. Silvio Proto bude odkopávat od vlastní branky.
38'
Damjan Djoković vystřelil za vápnem. Jeho pokus jen orazítkoval pravou tyč domácí branky.
37'
Bobby Adekanye dostal dlouhý míč za obranu. Ofsajd to nebyl, ale pro míč si jako první došel hostující brankář.
36'
Hosté se snažili dopředu dostat středem, to nebyl nejlepší nápad a míč jen dali soupeři.
35'
Camora dostal míč na pravou stranu hřiště a hned někoho hledal na hranici vápna, ale asi se vůbec nepodíval a míč jen pro domácí.
34'
Alberto z voleje nahrával do vápna, ale jeho nahrávka moc přesná nebyla a u míče je hostující tým.
33'
Za vápnem se ke střele dostal Alberto. Jeho obstřel na zadní tyčku skončil těsně vedle branky.
33'
Na pravou stranu dostal míč Lazzari a centroval hned do vápna. Jeho centr ovšem nikoho v modrém nenašel.
32'
U míče tentokrát hostující tým, který má míč okolo poloviny hrací plochy.
31'
Omrani dostal míč do běhu podél levé lajny, ale pozorný Vavro byl u míče dřív a odkopl ho do autu.
30'
Opět míč na domácích kopačkách, ti se snaží dostat k hostující brance.
29'
Correa dostal průnikovku do vápna, míč mu ovšem trefil jen paty, takže dál pokračovat nemohl.
28'
Vavro hledal dlouhým nákopem Correu, ale ten si nepohlídal ofsajd.
28'
Opět domácí kombinace na polovině hřiště.
27'
Za vápnem se ke střele dostal Damjan Djoković. Jeho dělovka skončila o nějaký ten metřík nad brankou.
26'
Dlouhý aut do vápna vhazoval hostující Mihai Bordeianu, jeho centr našel jen domácího beka.
25'
Domácí jsou na koni, opět hrají s míčem.
24'
Lazio právě vstřelilo branku!
Bobby Adekanye nahrál krkolomně míč na JOAQUÍNA CORREU, ten si ho zpracoval a šel do vápna, v jednu chvíli se mu dostal pod nohu, pak si ho dal na levačk ua poslal míč na zadní tyč.
24'
U míče domácí a kombinují na polovině hřiště.
23'
Damjan Djoković získal míč na středu hřiště a hned nahoře hledal Pauna. Ten však v souboji míč ztratil.
22'
Tentokrát má zdravotní problém Omrani, který se drží za pravý kotník.
21'
Omrani si chtěl nalevo narazit se spoluhráčem, ale ten mu vrátil nechytatelný pas.
20'
Ne zemi se nacházel hostující Alec Pașcanu, který měl drobný zdravotní problém.
20'
Další centr Jonyho do vápna. Ten měl nají Alberta, ale těsně před ním velice dobře míč odkopl Cestor.
19'
Na levé straně aktivní Jony se snažil opět centroval, trefil však jen soupeře.
18'
Za vápnem měli míč domácí, ale neměli možnost žádné nahrávky, takže z toho není nic.
17'
Do vápna centroval z levé strany Jony. Jeho centr na střed vápna našel pouze Boliho, který míč odhlavičkoval do bezpečí.
16'
Luis Alberto zkusil své štěstí z nějakých 30 metrů. Jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
15'
Cataldi při rozehrávce hledal na levé straně spoluhráče, ježe mu to nevyšlo a míč skončil v autu.
14'
Parolo ze středu hřiště centroval do vápna, tam si míč zpracoval Luis Alberto, jenže byl v ofsajdu.
13'
Dlouhý pas na Omraniho, ten však v souboji úspěšný nebyl.
12'
Hosté po delší době na míči a v klidu kombinují na polovině hrací plochy.
12'
Domácí Parolo dostal míč zády k brance, ale nedokázal si ho přesně zpracovat a přišel o něho.
11'
Parolo tentokrát chtěl někoho najít středovou nahrávkou, jenže ta byla nepřesná a jeho tým o míč přišel.
10'
Nepřesná nahrávka Parola na středu hřiště, ztráta míče od domácích.
9'
Rohový kop Cataldiho byl nepřesný, domácí i tak zůstávají na míči.
9'
8'
Domácí v klidu hrají na polovině hřiště a nikam nespěchají.
7'
Právě domácí Vavro hledal dlouhým nákopem přes půl hřiště Correu, ale ani jeho rychlé nohy na míč nestačily.
6'
Omrani se snažil poslat dlouhý míč za obranu, ale tím jen našel Vavra.
5'
Danilo Cataldi centroval zprava do vápna, ale jeho pokus z rohu byl jen zblokován.
5'
4'
Napravo se snažil uvolnit domácí Lazzari, ale klička se mu nepovedla a o míč přišel.
3'
Dlouhý míč na Correu nepřesný. U míče tedy bude hostující tým.
3'
Vavro se snažil o rozehrávku, ale to mu nevyšlo a míč ztratil.
2'
Poprvé je na míči i hostující celek, který začíná od vlastní branky.
1'
Od úvodu je u míče domácí tým, který kombinuje na vlastní polovině.
1'

S. S. Lazio: Proto – Bastos, Vavro, Acerbi – Lazzari, Parolo, Cataldi, Alberto, Jony – Adekanye, Correa.
Náhradníci: Guerrieri, Alia – Luiz Felipe, Patric, Lulić, F. Caicedo, Falbo.

CFR Kluž: Arlauskis – Cestor, Boli, Burcă, Camora – Bordeianu, Djoković, Culio – Peteleu, Omrani, Păun.
Náhradníci: J. Fernández – M. Sušić, Pașcanu, Deac, Hoban, Golofca, L. Traoré..
V prvním vzájemném zápase na hřišti Kluže se z vítězství radoval rumunský celek, ačkoliv do vedení se velmi brzy dostalo Lazio. Úvodní utkání skupiny v letošní Evropské lize vyhrála Kluž 2:1.
Lazio Řím zaostává za očekáváním. Rozhodně měl italský celek velké šance na postup, jenže ty se teď ztenčili na minimum. Lazio dnes musí doma proti Kluži bezpodmínečně vyhrát, jakákoliv ztráta bodů znamená konec v evropských pohárech. I v případě vítězství ale by ještě Řím musel porazit v posledním kole Rennes a Kluž doma prohrát se Celticem. Rozhodně se nedá říct, že by mělo Lazio postup ve svých rukou.
CFR Kluž je poněkud překvapivě dvě kola před koncem základních skupin Evropské ligy na postupové pozici. Ve velmi nabité skupině společně, kromě dnešního římského soupeře i s Rennes a slavným Celticem nasbíral rumunský celek již devět bodů. Právě skotský tým je jediným přemožitelem rumunského mistra. V dnešním zápase si může Kluž zajistit definitivně postup do vyřazovací fáze a k tomu ji stačí i jediný bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.