Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : FC Porto - 20. února 2020   21:00

Leverkusen
Leverkusen
29' Alario (Demirbay) • 57' Havertz
2:1
(1:0)
FC Porto
FC Porto
73' Díaz
Leverkusen
Hrádecký – L. Bender (C), Tapsoba, S. Bender, Sinkgraven – Havertz, Aránguiz (72. Baumgartlinger), Demirbay, Amiri – Alario (80. Bailey), Volland (90+4. Paulinho).
R. Özcan – Tah, Paulinho, Bailey, Baumgartlinger, Weiser, Palacios.
Vinčić – Klančnik, Kovačič (všichni SVN)
BayArena, Leverkusen
FC Porto
Marchesín – Manafá (61. Nakadžima), Mbemba, Marcano (C), Telles – J. M. Corona, Uribe, S. Oliveira, Díaz (77. Danilo) – Tiquinho Soares (63. Luís), Marega.
D. Costa – Leite, Baró, Nakadžima, Luís, Danilo, Ferreira.

To je ode mě pro dnešek vše, mockrát děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 6:1. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:18.
Do odvety nakonec získává mírnou výhodu Leverkusen, který byl dnes lepší hlavní v prvních šedesáti minutách, kdy dokázal vsítit dvě branky. Poté se slova ujalo Porto, které vstřelilo dost důležitý gól, který mu výrazně může pomoci k postupu dále. Portugalskému týmu totiž v domácím prostředí totiž klidně stačí výhra 1:0, zatímco Bayer musí buď remizovat nebo dát dva a více gólů.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Paulinho.
90+3'
Kevin Volland si po zákroku Ivána Marcana jako první v zápase zavolá ošetřovatele, hra se ale nebude moc zdržovat, protože se nechává ošetřovat za postranní čárou, takže Bayer hraje chvíli v oslabení.
90+2'
Žlutou kartu dostává Iván Marcano (FC Porto).
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Bayer bez problémů odrazil další útok, bylo to možná i kvůli tomu, že hosté už vepředu nevynakládají potřebné úsilí.
89'
Porto se díky povedenému napadání dostalo k míči, ale toho vůbec nezkoušelo využít. Naopak se stáhlo zpět až ke svému brankáři.
88'
Lukáš Hrádecký musel chytat daleký nákop soupeře. S rozehrávkou sice vůbec neváhá, ale jeho spoluhráče se ze své poloviny vůbec nehrnou.
87'
Poslední dobou se skoro pořád hraje jen ve středu hřiště. Oba celky už tak zamkly své branky, oběma totiž výsledek relativně vyhovuje.
86'
Moussa Marega při souboji donutil soupeře k faulu, provinil se Edmond Fayçal Tapsoba. Hosté tak rychle rozehrávají na půlící čáře.
85'
Porto se nakonec přece jen vrací ke svému brankáři, protože domácí docela nebezpečně forčekovali, takže nechtěli riskovat ztrátu míče.
84'
Agustín Marchesín si připsal další snadný zákrok, následně rychle rozehrává nakrátko. Jeho spoluhráči se pak ještě tlačí dopředu.
83'
Nadiem Amiri se rozběhl na levé straně, kam dostával přihrávku do běhu. U míče sice nebyl první, ale alespoň donutil soupeře, aby ho zakopl do autu.
82'
Lukáš Hrádecký opět nerozehrál zrovna moc přesně, ale hráči Porta toho opět nedokázali využít. Je to také možná kvůli tomu, že už se soustředí hlavně na obranu, protože aktuální stav jim docela vyhovuje.
81'
Leverkusen se ještě opatrně pokouší o skórování, ale rozhodně nechce nic riskovat, takže je směrem dopředu opravdu hodně opatrný.
80'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lucas Alario, přichází Leon Bailey.
79'
Domácí brankář neodkopnul od své brány zrovna moc přesně, naštěstí pro něj jeho spoluhráči jeho chybu rychle napravili, protože soupeřící rychlý útok velmi rychle zastavili.
78'
Další útočné snažení Porta nemůže táhnout nikdo jiný než Alex Telles, ten ale nakonec z levé strany odcentroval jen do náruče Lukáše Hrádeckého.
77'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Luis Díaz, přichází Danilo.
77'
Opět musel zpozornět také domácí gólman, ale soupeřící centr z pravé strany mu nakonec žádné problémy nenadělal.
76'
Bayer se okamžitě zkouší vrátit do dvoubrankového vedení, po zákroku Agustína Marchesína rozehrává roh, ale ten hosté bez problémů odvrátili.
73'
Porto právě vstřelilo branku!
Hosté nakonec přece jen našli cestu do domácí sítě, rázem si tak mnohem vylepšují pozici do odvety! Alex Telles vyslal z přímého kopu do vápna velmi dobrý centr, ke kterému se dostal Zé Luís. Ten míč hlavičkoval jen do Lukáše Hrádeckého, ale ten tuto ránu jen vyrazil. Při dorážce se následně činil LUIS DÍAZ, který balón nakonec dostal za brankovou čáru.
72'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Julian Baumgartlinger.
71'
Chancel Mbemba zblokoval ránu Lucase Alaria ramenem, domácí se tedy dožadují dalšího pokutového kopu, ale tentokrát nebude následovat.
70'
Bayer stále kontroluje vzdušný prostor před svou klecí, hráči Porto se v pokutovém území soupeře snad nedostali k jediné úspěšné hlavičce.
69'
Z dálky nakonec prozkoušel štěstí Kevin Volland, co kdyby ten míč přece jen zapadl do sítě. Není ale tedy žádným překvapením, že se sotva otřel jen o boční síť.
68'
Hlavičkový souboj na středu hřiště zvládl lépe hráč Leverkusenu, který tak získal míč pro své spoluhráče. Ti pomalou kombinací míří dopředu přes pravou stranu hřiště.
66'
Žlutou kartu dostává Kerem Demirbay (Bayer Leverkusen).
66'
Porto se snaží dostat ke snížení pomocí napadání, díky kterému získala míč, protože jeden z domácích hráčů zpanikařil a zakopl balón do autu.
65'
Leverkusen už je s aktuálním výsledkem spokojený, takže nechce nic riskovat. Na pár chvil si tak odpočine kombinací na vlastní půlce.
64'
Moussa Marega při souboji inkasoval úder do hlavy, ale nakonec si poradí bez ošetření. Jeho spoluhráči tak rychle rozehrávají standardku, ale Alex Telles nastřelil jen vyskakují zeď.
63'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Tiquinho Soares, přichází Zé Luís.
62'
Alex Telles se blýskl parádním sólem, snad se dostal snad přes čtyři protihráče a odcentroval, ale centr už se mu vůbec nepovedl, protože nenašel žádného spoluhráče.
61'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Wilson Manafá, přichází Šoja Nakadžima.
60'
Agustín Marchesín se blýskl důležitým zákrokem, a to když rychlý průnik zakončil nebezpečnou střelou Nadiem Amiri, ale ten se tedy neprosadil!
59'
Hosté ani po druhém inkasovaném gólu, chtějí si vylepšit pozici do odvety, gól na hřišti soupeře má přece jen cenu zlata.
58'
Žlutou kartu dostává Mateus Uribe (FC Porto).
57'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Penalta se nakonec opakovala kvůli předčasnému vyběhnutí Agustíny Marchesína! Tentokrát KAI HAVERTZ nátlak zvládl, míč sice poslal do stejné části branky, ale brankář Porto tentokrát šel na opačnou stranu!
54'
Wilson Manafá ve vlastním vápnu dost viditelně stáhl k zemi Kevina Vollanda, který pádu sice trochu přidal, ale hlavní sudí bez váhání ukazuje na penaltový puntík!
53'
Ve druhé půli zatím hrají hlavně hosté, kteří se nyní dopředu hrnou přes levou stranu hřiště. Tam ale po dvou autech jen ztratili balón.
51'
Porto se po dlouhé době dostalo až do šestnnáctky, kde se nakonec dostal k hlavičce mezi tři tyče Sérgio Oliveira, ale jeho hodně slabá rána nemohl nadělal Lukáši Hrádeckému větší problémy.
50'
Wilson Manafá se pokoušel o průnik přes pravou stranu, ale míč si moc předkopl, takže skončil až za postranní čárou, což znamená aut pro Bayer.
49'
Moussa Marega spěchal za dalším dalekým nákopem, ale rychlost není jeho největší předností, takže ho Sven Bender předběhl a donutil ho k nedovolenému zákroku.
48'
Tiquinho Soares po přechodu půlící čáry donutil jednoho z protihráčů k nedovolenému zákroku, hosté se ale poté stahují zase jenom dozadu.
47'
To se prozatím nedaří, protože domácí velmi aktivně napadají, takže soupeři nedávají téměř žádný prostor.
46'
Porto se po úvodním výkopu stahuje ke svému brankáři, od kterého se opatrně pokouší o založení úspěšné ofenzivy.
46'
První půle byla zajímavá, na vidění totiž byli šance na obou stranách. Prvních třicet minut byl o něco lepší Leverkusen, který se i díky této aktivitě dostal do vedení. Pak však otěže přebralo Porto, které si vytvořilo několik nebezpečných šancí, ale zatím se střelecky neprosadila. Šanci na vyrovnání tak bude mít v následujících pětačtyřiceti minutách.
Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
45+3'
45+2'
Leverkusen musí být pořádně ostražitý i v nastavení. Alex Telles posílal do vápna další aut, ten se tentokrát dostal k Chancelu Mbembovi, ale ten hlavičkoval hodně nepřesně.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Moussa Marega už se rozbíhal do úniku, ale na poslední chvíli skvěle zasáhl Sven Bender, který dokázal míč prodloužit až ke svému gólmanovi, který ho samozřejmě schoval do svých rukavic.
44'
Domácí měli problémy i s následným rohem, ale díky svému brankáři stále neinkasovali. Útočné snažení portugalského celku však zdaleka nekončí.
43'
To se nakonec vyplatilo, protože z hranice šestnáctky velmi nebezpečně vypálil Mateus Uribe! Lukáš Hrádecký tak musel vytahovat dost důležitý zákrok, a to když míč jen tak tak vyboxoval na roh.
42'
Agustín Marchesín své spoluhráče povzbuzuje do rychlého útoku, ale ti ho už toho mají tak akorát, takže to dopředu zkouší pomalým způsobem.
41'
Německý tým pokračuje ve skvělém bránění těsného vedení, a i když má v poslední době míč častěji Porto, tak si ho většinou udrží jen na své půlce.
40'
Kerem Demirbay tentokrát centroval, což se vyplatilo, protože našel Lucase Alaria, který však v těžké pozici nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče.
39'
Agustín Marchesín svou rozehrávkou našel Alexe Tellese, který si však míč nedokázal moc dobře zpracovat, takže si raději pomohl faulem, což znamená další nebezpečný přímý kop pro Leverkusen.
38'
Porto už tak aktivně nenapadá, čehož domácí velmi rádi využijí, protože stále nemají s rozehrávkou kam spěchat.
37'
Agustín Marchesín tentokrát rozehrává nakrátko, čímž přidělal svým spoluhráčům nemalé starosti, protože ti už jsou na hraně vlastního vápna velmi ostře napadáni. Nakonec tak dopředu muselo nakopnout.
36'
Standardku rozehrává také německý celek, za který to je konkrétně Kerem Demirbay, který rovnou zakončoval, ale míč poslal jen nějaký ten metr nad horní tyčku.
35'
Bayer už pomaličku začíná dohrávat první půli, přece jen nemá kam spěchat, protože je ve vedení, i když je velmi těsné.
34'
Portugalský tým se pokusí o vyrovnání ze standardní situaci. Centr se sice odrazil až k Lukáši Hrádeckému, ale ten naprosto v klidu zasáhl, takže se nyní hosté opravdu nemohli prosadit.
33'
Hosté se díky skvělému napadání přiblížili k domácímu vápnu, kde dokonce získali aut. Ten Alex Telles dokonce posílá až do vápna, ale tam domácí obránci nedovolili žádné zakončení.
32'
Porto po rozehrávce ve středu hřiště okamžitě přišlo o míč, takže se opět musí soustředit na defenzivu. Leverkusen mezitím nasazuje osvědčenou taktiku, kdy se snaží dostat do šance pomalu a hlavně trpělivě.
29'
Bayer se naprosto zasloženě ještě v první půlhodině dostává do vedení! Lars Bender svým centrem našel Kerema Demirbaye, který hlavou skvělou prodloužil míč na zadní tyč, kde se pohyboval LUCAS ALARIO, který tak bez váhání rozvlnil odkrytou síť. Regulérnost branky ještě muselo potvrdit video kvůli případnému ofsajdu. Asistence: Kerem Demirbay.
28'
Hosté po delší době zaútočili, ale vepředu se zase moc dlouho neohřáli, protože něco zkoušeli vymyslet pomocí riskantního pasu, který samozřejmě nevyšel.
27'
Lucas Alario se pokoušel zachytit daleký nákop, ale není zrovna moc vysoký, takže míč bez problémů uklidil do bezpečí jeden z bránících hráčů.
26'
Žlutou kartu dostává Jesús Manuel Corona (FC Porto).
25'
Nadiem Amiri se sice dostal do zakončení, ale to zaprvé letělo jen nad bránu, a za druhé střílel z ofsajdového postavení, takže by případný gól stejně neplatil.
24'
Bayer se opět snažil dostat do šance přes levou stranu, odkud však přišel centr přímo na hlavu stopera Porta.
23'
Domácí mohli z volného kopu odcentrovat do šestnáctky, ale rozhodli se pro přihrávku dozadu, takže další útočné snažení musí začínat ze své poloviny.
21'
Alex Telles rozehrál aut až na jednoho ze svých útočníků, ale ten proti přesile nedokázal míč udržet, takže ho má vzápětí v moci Lukáš Hrádecký, který rozehrává.
20'
Při pohledu na statistiky je na tom jednoznačně lépe Leverkusen, který je snad lepší ve všech ohledech. Chybí tomu jen úvodní branka.
19'
Hosté se mnou uklidnit až teď, protože Agustín Marchesín posílá míč odkopem až na soupeřící poloviny. Tam si však při souboji pomohl Tiquinho Soares jen faulem.
18'
Portugalský tým sice bez problémů ubránil následný roh, ale k míči se stále nemůže dostat. Domácí tak zase krouží kolem jeho pokutového území.
17'
Leverkusen byl neskutečně blízko vedoucímu gólu! Kai Havertz však ze středu šestnáctky nastřelil jen břevno a následná dorážku už byla sraženo mimo bránu!
16'
Lukáš Hrádecký se po delší době zapojil do hry, protože se Moussa Marega dostal k hlavičce. Ta však směřovala přímo do rukavic domácího gólmana.
15'
V prvních patnácti minutách jsou častěji u míče domácí, kteří jsou mnohem opatrnější než Porto. To vždy po zisku balónu velmi rychle spěchá dopředu.
14'
Alex Telles při souboji s protihráčem nedopadl na trávník zrovna moc příjemně, ale okamžitě vstal a pokračoval ve hře. Tak by se asi moc fotbalistů nezachovalo.
13'
Bayer na rozdíl od svého soupeře vůbec nikam nespěchá, dopředu zase míří pomocí pomalé a přesné kombinace, která tentokrát směřuje přes pravou stranu.
12'
Wilson Manafá posílá aut na svého spoluhráče, který okamžitě centruje do šestnáctky, ale tam našel jen pozorné bránící hráče, kteří uklidili míč do bezpečí.
11'
Leverkusen získal přímý kop poblíž půlící čáry, ze kterého přišel centr do vápna. Tam se sice dostal k hlavičce jeden z domácích, ale pro brankář hostů to byla spíše lahůdka.
10'
Naopak Porto ihned po zisku míče míří dopředu, kvůli čemuž o něj docela rychle přišla. Okamžitě se ho snaží získat zpět pomocí napadání, ale Bayer kombinuje velmi zodpovědně.
9'
Domácí sice vhazovali na útočné polovině, ale rozhodně nechtěli riskovat ztrátu balónu, takže se pak stáhli zpět k sobě, kde si procvičují přihrávky.
8'
Domácí kapitán Sven Bender zůstává ležet na trávníku, kde se ale asi jen potřebuje vydýchat, protože žádní ošetřovatelé k němu nespěchají.
7'
Hosté se také pokoušeli o ofenzivu přes levou stranu, ale postranní nákop dobře pokryl Lars Bender.
6'
Kevin Volland nakonec dokázal z levé strany odcentrovat, ale v pokutovém území nebyl žádný jeho spoluhráč, takže Agustín Marchesín schoval míč do své náruče. S rozehrávkou následně vůbec nikam nespěchá.
5'
Leverkusen s rozehrávkou vůbec nikam nespěchá, chce se u míče nějakou chvíli ohřát. Nakonec ale o něj přišel hned na půlící čáru, protože přihrávku Larse Bendera vystihl protihráč.
4'
Porto se díky dobrému napadání může usadit na útočné polovině, tam Wilson Manafá vhazuje aut.
3'
Do hry se zapojuje poprvé také Lukáš Hrádecký, se kterým si vyměnil míč Sven Bender.
2'
Jeden z hráčů Porta musí být po souboji ošetřován, na nějaké vážnější zranění to však nevypadá.
1'

Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender (C), Tapsoba, S. Bender, Sinkgraven – Havertz, Aránguiz, Demirbay, Amiri – Alario, Volland.
Náhradníci: R. Özcan – Tah, Paulinho, Bailey, Baumgartlinger, Weiser, Palacios.

FC Porto: Marchesín – Manafá, Mbemba, Marcano (C), Telles – J. M. Corona, Uribe, S. Oliveira, Díaz – Tiquinho Soares, Marega.
Náhradníci: D. Costa – Leite, Baró, Nakadžima, Luís, Danilo, Ferreira.

Rozhodčí: Vinčić – Klančnik, Kovačič (všichni SVN).
FC Porto
Porto se po svém úspěšném loňském tažení Ligou mistrů, kde se dostalo až do čtvrtfinále, muselo smířit jen s Evropskou ligou, protože selhalo v kvalifikaci. Tam si draci vedou velmi dobře, nýbrž ve skupině G si vybojovali první místo, i když jen s jednobodovým náskokem na druhé Rangers. V této skupině ještě nadále působili Young Boys a Feyenoord. Porto si zde v šesti zápasech připsalo tři výhry, jednu remízu a dvě porážky, nakonec však drželo negativní skóre 8:9. V portugalské soutěže draci také nepůsobí úplně jistým dojmem, i když se nachází na druhé příčce. Na prvním je tedy logicky odvěký rival Benfica, které má o jeden bod navíc, i když Porto v posledním vzájemném střetnutí zvítězilo 3:2. Pokud chtějí mít tedy dnešní hosté příští rok jistou Ligu mistrů, tak by se měli soustředit hlavně na domácí soutěž. V Evropské lize se však také určitě pokusí alespoň trochu zazářit.

Bayer Leverkusen
Leverkusen začínal sezonu v Lize mistrů, kde se představil ve skupině D společně s Juventusem, Atléticem a Lokomotivem. V této konkurenci se mu podařilo uhrát třetí místo, kde se usídlil díky dvěma výhrám a čtyřem porážkám. Bayer tak těsně zdolal Atlético a pokračování v Evropě pečetil dvoubrankovou výhrou nad Lokomotivem. Leverkusen je na tom docela dobře i v domácí soutěži, kde mu po dvaadvaceti odehraných zápasech patří pátá příčka, takže stále bojuje o další ročník v Lize mistrů. Dnešní domácí se navíc pozitivně naladili na dnešní důležitý souboj, protože v předposledním kole zdolali Dortmund a naposledy si vyšlápli také na Union Berlín. Uvidíme, jak na domácím trávníku zahájí toto šestnáctifinále.

Leverkusen vs. Lokomotiv – 1:2
Zdravím všechny fandy evropské kopané! Čekání je u konce, konečně se rozjíždí evropské poháry! Ve stínu slavné Ligy mistrů tak startuje také Evropská liga, kde se v prvním kole mezi sebou utkají mimo jiné Leverkusen a Porto. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.