Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Linz : AZ Alkmaar - 27. února 2020   18:55

Linz
Linz
44' Raguz  • 50' Raguz
2:0
(1:0)
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
Linz
A. Schlager – Filipović, Trauner (C), Wiesinger – Renner, Michorl, Holland, Ranftl – Frieser (61. Balič), Raguz (69. Klauss), Goiginger (89. Ramsebner).
Gebauer – Haudum, S. Tetteh, Potzmann, Ramsebner, Balič, Klauss.
S. Jovanović (SRB)
TGW Arena, Linz
AZ Alkmaar
Bizot – J. Svensson (76. Evjen), Leeuwin (63. Druijf), Koopmeiners (C), Wijndal – Midtsjö, de Wit, Clasie – Stengs, Boadu, Idrissi.
de Boer – Ouwejan, Druijf, Aboukhlal, Evjen, Sugawara, Kramer.

Je konec! Rakouský celek postupuje do osmifinále. Slavnější nizozemský celek se dnes nedokázal ani jednou prosadit. Linz dokázal dát brzy ve druhém poločase druhou branku a dlouho hostům trvalo, než se dostali do tlaku. To se jim podařilo v závěrečných minutách a hlavně v nastaveném čase drtili svého soka. Nicméně jejich tlak přišel poměrně pozdě a Linz povzbuzován publikem dokázal ubránit veškerou snahu Alkmaaru.
90+5'
90+4'
Alexander Schlager vyboxoval míč a jeho spoluhráči vyváží míč k polovině hrací plochy.
90+4'
Ten byl neúspěšný a další roh vybojoval Ferdy Druijf...
90+3'
Dobrá rána z dálky, která míří mimo levou tyčku a opět to bylo s tečí a další roh.
Zákroky brankáře Alexander Schlager: 2.
Zákroky brankáře Marco Bizot: 2.
90+3'
Ten si hosté rozehráli na krátko a stále se snaží dostat k brance.
90+2'
Útok po levé straně a míč se nepodařilo prostrčit před branku a je z toho rohový kop.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje ještě pět minut nad rámec základní hrací doby.
90'
Žlutou kartu dostává i trenér hostů, Arne Slot.
90'
Teun Koopmeiners zahrával následně standardní situaci a mířil do pravého horního rohu branky. Míč nakonec přistál na horní síti.
89'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Thomas Goiginger, přichází Christian Ramsebner.
88'
Philipp Wiesinger nakopl Evjena a dostává druhou žlutou kartu v zápase a musí předčasně do sprch.
87'
I tento roh byl neúspěšný a AZ nyní před brankou soupeře a snaží se o vstřelení branky.
87'
Ani tento roh nepřináší hostům nějakou šanci, nicméně vzápětí si vybojovali další možnost.
86'
Zajímavý útok AZ a pokud by míč prošel na pravou stranu, byl by to jistě gól. Nicméně míč stačil odrazit jeden z obránců na roh.
84'
Další roh pro hostující celek, který už vypadal nebezpečněji. Nicméně do všeho se vložil svým výskokem Alexander Schlager a zamezil tak k zakončení.
83'
...hosté jej velmi rychle rozehráli a vůbec se jim nepovedl.
82'
Rohový kop pro AZ...
81'
Snaha domácího hráče o útok, ale neuspěl. Nakonec padá v souboji na trávník a hodně se diví, že byl tím hráčem, který se dopustil faulu.
80'
Brankář Linze otálí se svým odkopem a hlavní arbitr jej upozorňuje, že příště to již nehodlá tolerovat.
78'
Nyní se toho na hrací ploše moc neděje, pouze to, že domácí příznivci na tribuně už cítí, že jejich celek je blízko k postupu do osmifinále.
76'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Jonas Svensson, přichází Hakon Evjen.
75'
Snaha Alkmaaru jde v posledních minutách vidět, nicméně stále chybí hra v před brankovém prostoru rakouského celku. Ten velmi dobře dostupuje a nedává soupeři ani trochu prostoru.
72'
Linz se snaží dobře napadat kombinaci soupeře a to se jim nyní vyplatilo, neboť nedopustili, aby se hráči v červených dresech dostali do útoku.
71'
Dokonce zápasu nám zbývá ještě dvacet minut, což je relativně dost času k tomu, aby AZ dramatizovalo tento zápas.
70'
Ve vápně došlo k zákroku, ale VAR ukázal, že se nejednalo o faul a nebude to penalta pro AZ.
69'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Marko Raguz, přichází João Klauss.
67'
Alkmaar přebírá kontrolu nad míčem a nyní se jim již daří držet míč na svých kopačkách, na jejich šance však stále čekáme.
65'
Hosté zahrávali rohový kop a hlavička obránce ihned odráží míč až k polovině hrací plochy.
64'
Nepodařené zakončení AZ, Alexander Schlager odkopává od své branky.
63'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Ramon Leeuwin, přichází Ferdy Druijf.
62'
Žlutou kartu dostává Petar Filipović (LASK Linz).
61'
Předpověď meteorologů se naplňuje a na hřiště začínají dopadat první sněhové vločky.
61'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Dominik Frieser, přichází Husein Balič.
60'
Rychlý útok po levé straně a přihrávka před branku, která však nenašla nabíhajícího hráče.
59'
Hostující celek jen odvrací míče na polovinu a vůbec se jim nedaří nyní vytvořit nějakou konstruktivní útočnou akci.
58'
Před brankou hostí bylo opět rušno. Nakonec míč míří hodně nad branku, ale hosté nepůsobí dojmem, že by si měli vytvářet nějaký souvislejší tlak.
56'
Alkmaar musí dát dvě branky a žádnou neinkasovat, aby postup zvrátil na svou stranu.
55'
Linz opět na polovině svého soka, který je nyní značně rozhozený a snaží se dostat do herní pohody.
53'
Myron Boadu střílel z pravé strany, nicméně vzrušení je předčasné, neboť Boadu si nepohlídal ofsajdové postavení.
52'
Celý stadion nyní vyvolává jméno Raguze, který svou druhou dnešní brankou dal svému týmu velkou šanci na postup do dalšího kola.
50'
Linz právě vstřelil branku!
Domácí se radují podruhé v dnešním zápase. Defenzíva Alkmaaru nedokázala eliminovat dlouhý aut do jejich šestnáctky a důrazný MARKO RAGUZ napálil míč do branky.
49'
Hosté ví, že musí vyrovnat, avšak nyní se spíše brání svému soupeři, který se pokoušel o centr z pravé strany.
48'
Avšak AZ se dostalo k rohovému kopu, hlavičkové zakončení šlo hodně mimo tři tyče.
47'
Oussama Idrissi obešel jednoho soupeře, ale na druhého už si nepřišel se svou kličkou.
46'
Viděli jsme vyrovnaný průběh prvního poločasu. Mohli jsme vidět šance na obou stranách, avšak nebezpečnější v zakončení byli domácí. Bizot dvakrát předvedl perfektní zákrok, nicméně proti penaltě v závěru prvního poločasu již neměl nárok a Linz tak vede těsným rozdílem. Celkově 2:1, což ho nyní posouvá k postupu do dalších kol EL.
45+1'
45'
První poločas je nastaven o jednu minutu.
44'
Autorem branky z pokutového kopu je MARKO RAGUZ, který na jistotu poslal míč přízemní střelou k pravé tyčce.
43'
Oussama Idrissi povalil soupeře na zem a oprávněná penalta pro Linz!
42'
Faul v pokutovém území a rozhodčí ukazuje na penaltu!
41'
Srážka Philippa Wiesingera a Idrissiho. Nakonec rozhodčí uznává míč pro hosty.
40'
Pět minut do konce prvního poločasu a zatím to nevypadá, že by se skóre mělo měnit.
39'
Učinkování hostujícího celku na polovině Linze je protentokrát přerušeno a to z důvodu útočného faulu.
37'
Žlutou kartu dostává Philipp Wiesinger (LASK Linz).
36'
Oussama Idrissi nedokázal odcentrovat. Jeho spoluhráč už ano, ale obránce Linze ihned odkopává míč do autu.
35'
Následoval však rohový kop AZ, který Linz bleskurychle odrazil a míří do útoku.
34'
Hosté se pokoušeli o kontr, který se jim však příliš nepodařil.
33'
V malém pokutovém území se dostal k zakončení Marko Raguz a jeho ránu dokázal Bizot vyrazit. Následně chytá míč do své náruče! Bizot již podruhé skvělým zákrokem zachránil svůj celek od inkasování.
32'
Na hranici šestnáctky se ke střele dostal jeden z hostů, avšak jeho přízemní rána nenadělala problémy a Schlager si připsal jeden z jednodušších zákroků.
30'
Půl hodina hry je za námi a stále čekáme na úvodní branku.
29'
...po kterém z hranice penalty střílel Gernot Trauner, avšak přestřelil branku.
29'
Rohový kop pro Linz...
28'
Teun Koopmeiners se snažil doběhnout dlouhý míč, ale v souboji s obráncem padá na trávník. Rozhodčí neodpískal nedovolený zákrok.
26'
Zatím sledujeme vyrovnaný průběh hry a uvidíme, které mužstvo dosáhne branky jako první a zavelí k postupu.
25'
Thomas Goiginger se ještě pokoušel něco vymyslet, nakonec zahrává míč mimo hrací plochu a bude následovat odkop od branky Alkmaaru.
25'
Pokus o dalekonosnou střelu, která byla na hranici šestnáctky blokována. AZ se však musí stále bránit.
24'
Žlutou kartu dostává Owen Wijndal (AZ Alkmaar).
22'
Hra přerušena z důvodu ošetřování hráče AZ.
21'
Velká šance se rodila i na druhé straně. Oussama Idrissi utekl s míčem a centroval jej na pravou stranu, kde si nabíhal osamocený spoluhráč. Avšak ten nebyl dostatečně rychlý a míč míří za postranní čáru.
19'
Ohrozit branku rakouského celku se nyní snaží i hosté, ale z pravé strany hřiště nedokázali dostat míč před branku.
18'
Po centru z pravé strany se dostal k nebezpečné hlavičce Dominik Frieser, jehož pokus Marco Bizot vykopl jen špičkou kopačky. Následně se Frieser pokoušel o dorážku, ale to již bylo i s faulem na soupeře a rozhodčí přerušil hru!
17'
Philipp Wiesinger dobře za úřadoval v obraně, když zastavil chytrý pas od soupeře.
16'
Úvodní aktivita domácích je pryč a nyní sledujeme spíše boj o míč uprostřed hrací plochy.
14'
Až nyní se jim daří dostat do útoku, nicméně do šance na branku se nedostali.
13'
Hráčům v červených dresech se stále nedaří dostat do útoku.
12'
AZ nyní kombinuje na vlastní polovině hřiště a pokouší se dostat na útočnou polovinu.
10'
Jeden z hráčů to zkusil přímo na branku, avšak poslal míč hodně vysoko nad horní tyčku.
9'
Alkmaar se dopustil faulu a bude následovat hodně zajímavá standardní situace Linze.
8'
Dani de Wit měl nyní co dělat u postranní čáry, aby zastavil soupeře a jeho pokus o průnik.
7'
Nizozemský celek se pokoušel o útok, ale byl zastaven ještě před hranicí šestnáctky.
6'
Thomas Goiginger poslal dobrý míč vzduchem z pravé strany. U levé tyčky se pokoušel dorážet jeho spoluhráč a minul levou tyč!
5'
Dlouhý aut do vápna AZ a hosté se rychle dokázali ubránit.
4'
Po rohovém kopu se pokoušel Dani de Wit o hlavičku směrem na branku soupeře, ale zamířil hodně mimo tři tyče.
4'
Thomas Goiginger si naběhl na dlouhý míč, ale ocitl se v těsném ofsajdu.
3'
Myron Boadu se dopustil ostřejšího faulu na Reinholda Ranftla a sudí mu jen seriózně domluvil a může se pokračovat ve hře.
1'

LASK Linz: A. Schlager – Filipović, Trauner (C), Wiesinger – Renner, Michorl, Holland, Ranftl – Frieser, Raguz, Goiginger.
Náhradníci: Gebauer – Haudum, S. Tetteh, Potzmann, Ramsebner, Balič, Klauss.

AZ Alkmaar: Bizot – J. Svensson, Leeuwin, Koopmeiners (C), Wijndal – Midtsjö, de Wit, Clasie – Stengs, Boadu, Idrissi.
Náhradníci: de Boer – Ouwejan, Druijf, Aboukhlal, Evjen, Sugawara, Kramer.

Rozhodčí: S. Jovanović (SRB).

LASK Linz
Rakouskému celku se povedla skupinová fáze na jedničku. V ní skončil první s celkovým počtem 13 bodů. Celkem vyhrál čtyři utkání, jedno remizoval a jednou prohrál. Ve skupině měl Sportin, PSV Eindhoven a Rosenborg. Rakouský celek si tedy v poměrně silné skupině věděl rady a díky tomu se nyní pokouší probojovat v play off co nejdále.

AZ Alkmaar
AZ Alkmaar skončil ve skupinové fázi na druhém místě a pouhý jeden bod náskoku od třetí nepostupové pozice. Ve skupině dokázal dvakrát zvítězit, hned třikrát remizovat a jednou prohrát. Ve skupině měřil síly s Manchester United, Partizanem a FC Astanou.
První zápas obou týmů
Nizozemský celek zahrával již ve druhé minutě zápasu pokutový kop, který však neproměnil. Jako první se do vedení dostal Linz a to ve 27. minutě, když zahráli dlouhý aut do šestnáctky a prosadil se Makro Raguz Krátce před koncem prvního poločasu mohl jít rakouský celek do dvou brankové vedení, ale brankář Alkmaaru předvedl dobrý zákrok.
Po změně stran se Nizozemci dostali do své první šance ihned po čtyřech minutách prvního poločasu, ale rakouský brankář Schlager opět podržel svůj celek. A tak jako měl Alkmaar možnost penalty v úvodu zápasu, tak druhou šanci dostal v 87. minutě, když jeden z hráčů Linze zahrál rukou v malém vápně. Druhý pokutový kop však již proměnil Koopmeiners. Linz zvládl zápas defenzivně poměrně dobře a uvidíme, jestli dokáže podobný výkon zopakovat i na svém hřišti a postoupit přes slavnější nizozemský celek dále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.