Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rosenborg BK : Linz - 28. listopadu 2019   21:00

Rosenborg BK
45' B. M. Johnsen (Hedenstad)
1:2
(1:1)
Linz
Linz
20' Goiginger   • 54' Frieser  (Ranftl)
André Hansen – Hedenstad, Hovland, Valsvik, Meling – Jensen (C), Lundemo (77. M. Johnsen), Trondsen – Akintola, B. M. Johnsen (67. Botheim), Adegbenro (67. Äsen).
Östbö – Reginiussen, Söderlund, Äsen, Botheim, Konradsen Ceïde, M. Johnsen.
Giorgi Kruašvili – Zaza Mentešašvili, Giorgi Elikašvili (všichni GEO)
Lerkendal Stadion, Trondheim
Linz
A. Schlager – Wiesinger, Trauner (C), Filipović – Ranftl, Michorl, Holland, Potzmann – Goiginger (88. Renner), Klauss (71. Raguz), Frieser (71. S. Tetteh).
Gebauer – Pogatetz, Renner, S. Tetteh, Wostry, Haudum, Raguz.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 5:9. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:10.
Utkání je u konce a hosté se mohou začít radovat. Druhá půle už nepřinesla tak aktivní fotbal, jako byl k vidění před přestávkou, spíše se bojovalo. Rozhodující okamžik duelu přišel v 54. minutě, kdy si na centr z pravé strany naběhl zcela volný Dominik Frieser, hlavou překonal Hansena a jak se později ukázalo, jeho trefa byla tou vítěznou. Rosenborgu se snaha o vyrovnání nevydařila, zápas skončil výhrou Linze 2:1 a rakouský celek se tak může poprvé v historii radovat z postupu do jarní fáze evropského poháru.
90+4'
90+3'
Raguz leží na trávníku, moc se mu po těsném souboji o míč na nohy nechce.
90+2'
Rosenborgu nejde upřít snaha s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat, jenže je to už tak trochu na náhodu při nákopech k vápnu.
90+1'
Po rohovém kopu se míč odrazil k hostujícímu Traunerovi, pohotové zakončení však bylo sraženo.
90'
Rozhodčí přidá čtyři minuty.
89'
Hansen bude rozehrávat od vlastní branky a bude zřejmě pospíchat s dlouhým odkopem.
88'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Thomas Goiginger, přichází Rene Renner.
87'
LASK chystá poslední střídání, za pomezní čárou už netrpělivě přešlapuje Rene Renner.
86'
Botheim předvedl poměrně ostrý skluz na Traunera, ten se na domácího hráče zlobí. Rozhodčí situaci rychle uklidnil a může se zase pokračovat.
85'
Tetteh posunul na Goigingera, jenže ten volil raději cestu zpět, než směrem k brance Rosenborgu.
84'
Po centru z pravé strany zkusil nůžky Ranftl, pokus to byl efektní, nikoliv však efektivní.
83'
Rosenborg se nemůže vůbec dostat k míči, šance na případné vyrovnání se tak každým okamžikem snižují.
82'
Schlager pošle dopředu dlouhý pas, s rozehráním ale nepospíchá. Sudí s ním má zatím trpělivost.
81'
LASK má stále mírnou převahu, hru tak drží daleko od vlastní branky a to hostům maximálně vyhovuje.
80'
Trochu si ale při zákroku ublížil a nyní se snaží vše vydýchat. Ošetření se ale nekoná.
79'
Znovu po pravé straně to zkusil Ranftl, jeho střelu zvládl Hansen vyrazit svým tělem.
77'
Raguzova střela z pravé strany šla vedle vzdálenější tyče, sám hráč poté ihned reklamoval teč a rohový kop. Sudí ale ukázal na odkop od Hansenovy branky.
77'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Marius Lundemo, přichází Mikael Johnsen.
76'
Schlager samozřejmě s rozehrávkou nepospíchá, navíc se na straně domácích chystá střídání.
75'
Akintola si dle sudího pomohl v souboji o míč nedovoleným způsobem a pískal se jeho faul na Potzmanna.
73'
Je to teď takový klidný fotbal, hraný daleko od branek, ani jeden z týmů se nemůže dostat do zakončení.
71'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Dominik Frieser, přichází Samuel Tetteh.
71'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází João Klauss, přichází Marko Raguz.
70'
Ten domácím vůbec nevyšel a Schlager bleskově rozehrál do brejku. Ten vzal na sebe Frieser, technická střela k zadní tyči šla ale mimo.
69'
Akintola vybojoval pro domácí rohový kop, ten bude rozehrávat Even Hovland.
67'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Samuel Adegbenro, přichází Gjermund Äsen.
67'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Björn Maars Johnsen, přichází Erik Botheim.
65'
Už se zase začalo hrát a hostující Ranftl nedostatečně využil volného prostoru na pravé straně. Míč si dal daleko od nohy a ten mu utekl do zámezí.
64'
Krátká pauza, po souboji o míč leží jeden z hostujících hráčů v šestnáctce, vypadá to na rychlé ošetřování.
62'
Hedenstad vybojoval pro domácí tým rohový kop, Rosenborg by velice rád rychle vyrovnal.
61'
Rosenborg v protiútoku, míč se chvíli zdržoval u Schlagera, gólman rakouského celku ale nakonec zasahovat nemusel.
60'
Z ostrého úhlu střílel Goiginger, trefil ale pouze obětavého obránce, který mu padl do rány.
58'
Na trávníku leží hostující Frieser a zatím nevypadá, že by se mu po střetu s Hovlandem chtělo vstávat...
57'
Je tu první žlutá karta utkání, za nedovolený zákrok ve výskoku ji dostal domácí Björn Maars Johnsen.
56'
Linz v dalším útočném výpadu, Filipović ale po rohu z voleje zakončil vysoko nad branku.
54'
Linz právě vstřelil branku!
Hosté se radují, opětovně se totiž dostali do vedení. Na centr z pravé strany si v pokutovém území naběhl zcela zapomenutý DOMINIK FRIESER a i když si Hansen na jeho hlavičku sáhl, prudké zakončení vyrazit nedokázal – 1:2.
53'
Hostující Goiginger byl v rohu pokutového území sražen Valsvikem, rozhodčí ale ihned rozpažil a ukázal tak, že se o faul nejednalo.
52'
André Hansen byl pod tlakem, přesto odkop od vlastní branky zvládl a míč poslal až za půlku.
51'
Na druhé straně si na centr nabíhal Klauss, vše ale skončilo rázným odvrácením v podání Adegbenra.
49'
Na centr od rohového praporku se nejvýše dostal Valsvik, hlavičku ovšem poslal docela kus nad břevno.
48'
Už to vypadalo, že se Adegbenro dostane v pokutovém území k zakončení, na poslední chvíli mu ale obrana ukopla míč na roh.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
Je za námi první poločas, který v chladném počasí přinesl celkem zajímavý fotbal. LASK se od úvodu tlačil do útoku, nějakou dobu se zastřeloval, ale ve 20. minutě to přišlo. Thomas Goiginger zakroutil roh přímo na branku a Hansenovi zákrok nevyšel. Šanci na navýšení náskoku měl střelou zpoza vápna Holland, tentokrát se ale Hansen vyznamenal a připsal si povedený zákrok. Už to vypadalo, že Linz náskok udrží, jenže ve 45. minutě si na vysoký míč naskočil Björn Maars Johnsen a hlavou srovnal na současných 1:1.
45+1'
45'
Bude se nastavovat jedna minuta.
45'
Rosenborg právě vstřelil branku!
No vida, máme tu gól do šatny a dali jej domácí. Na pravé straně měl Hedenstad dost prostoru na centr, posadil míč na hlavu BjJÖRNA MAARSE JOHNSENA a ten jej zblízka trkl k tyči mimo Schlagerův dosah – 1:1.
44'
Už je po krátkém náporu Linze, Rosenborg se dokázal vymanit z vlastní šestnáctky.
43'
Po jeho rozehrání střílel z voleje Holland a gólmanovi s touto ranou pomohl Valsvik. Ten odhlavičkoval na další roh.
42'
No, málem to bylo 0:2. Po rychlé akci pravou stranou a přiklepnutí hrudí do druhé vlny zakončil koníčkem Michorl a Hansen měl co dělat, aby tuto střelu vyrazil na roh.
41'
Zleva t překvapivou střelou přes Wiesingera zkusil Adegbenro, trefil ovšem pouze boční síť Schlagerovy branky.
39'
Potzmann lehce nakopl Jensena, rozhodčímu to ale neuniklo a je z toho další rozehra Rosenborgu.
37'
Teď už to ale bylo o poznání nebezpečnější. Po pokračování akce a zblokované Jensenově střele se do míče opřel Trondsen a jeho křížnou ránu musel Schlager jistit skokem na zem.
37'
Schlager si koordinoval obranu proti další standardce domácích, ti ale rozehráli překvapivě nakrátko.
35'
LSK Linz se teď snaží držet míč ve středu, to je to, co rakouskému týmu maximálně stačí.
34'
Se svým pokusem neuspěl ani Akintola, prudká střela z pravé strany skončila na spoře obsazené tribuně za brankou.
32'
Opět poměrně nízký centr, nyní se už ale našel někdo, kdo jej zvládl využít. Hovlandovo zakončení ovšem prolétlo nad břevnem Schlagerovy branky.
31'
Wiesinger fauloval na levé straně Lundema, je tu celkem nebezpečný přímý kop pro Rosenborg.
30'
Vysoký a dlouhý pas končí až za bránou Andrého Hansena, ten s pomocí obránců ihned rozehrává.
28'
Vegar Eggen Hedenstad rozehrál z levé strany rohový kop, jenže jeho centr byl nízký a byl odvrácen hned u první tyče.
27'
Zase se nám hra trochu uklidnila, Rosenborg se snaží o útok, jenže černá zeď je zatím nepropustná.
25'
Signál po přímém kopu na levé straně se Linzi vůbec nevydařil, narážečka skončila mimo hrací plochu.
24'
Po faulu na João Klausse mají hosté další standardní situaci, nyní přímý kop.
22'
Rázem je na stadionu ještě mrazivější atmosféra, radost panuje pouze v sektoru hostujících fanoušků.
20'
Hosté jdou do vedení a to po gólu přímo z rohu. THOMAS GOIGINGER zakroutil centr na první tyč, gólman čekal o něco delší pokus a pak musel rychle do vzduchu. Míč se mu ale vyrazit nepodařilo, od jeho rukavic a břevna skončil v síti – 0:1.
19'
Už se zase hraje na druhé straně, LASK má k dispozici rohový kop, ten rozehraje Goiginger.
17'
Další akce Rosenborgu končí ofsajdem, v nedovoleném postavení se ocitl Marius Lundemo.
16'
Po pěkné narážečce se v pokutovém území dostal do zakončení Trondsen, jenže byl už blízko vyběhnutého brankáře a ten zvládl míč vyrazit.
15'
Na pravé straně se uvolňoval Goiginger, přihrál do druhé vlny na Hollanda, jeho tvrdá rána však byla obranou sražena.
13'
Po Melingově vhazování na útočné polovině se domácí moc dlouho u míče neohřáli, rakouský tým už míří do protiakce.
12'
Stále je to spíše boj o každý metr trávníku, zatím čekáme na více fotbalovosti.
10'
Po Goigingerově přiklepnutí centroval Holland, dal tomu ale až moc razance a jeho pas prolétl přes celé vápno až na druhou stanu.
9'
I druhý centr skončil bez zakončení na Schlagerovu branku, LASK se už probil s míčem na půlku.
8'
Rohový kop pro Rosenborg, u míče byl nachystán Hedenstad a jeho centr na vápno odvrátil na další roh Petar Filipović.
7'
První střela utkání, předvedl ji hostující Frieser. Byla velice odvážná a skončila vysoko nad břevnem Hansenovy brány.
6'
Domácí Akintola se na pravé straně snažil o uvolnění se a centr, u brankové čáry byl však zastaven.
5'
Schlager opět u míče, nyní s rozehrávkou vůbec nikam nepospíchá, čeka, až se mu nabídnou spoluhráči.
4'
Vhazování pro LASK, hosté začnou budovat další postupnou akci kousek od půlící čáry.
3'
Zatím sledujeme na lehce zasněženém trávníku opatrnou hru, domácí Hovland neměl se zastavením průniku Linze žádný problém.
2'
Míč si už vyzkoušel i Alexander Schlager, rázným odkopem jej poslal až k půlce.
1'
První akce hostujícího celku, centr z levého křídla skončil u připraveného Hansena.
1'

Rosenborg BK: André Hansen – Hedenstad, Hovland, Valsvik, Meling – Jensen (C), Lundemo, Trondsen – Akintola, B. M. Johnsen, Adegbenro.
Náhradníci: Östbö – Reginiussen, Söderlund, Äsen, Botheim, Konradsen Ceïde, M. Johnsen.

LASK Linz: A. Schlager – Wiesinger, Trauner (C), Filipović – Ranftl, Michorl, Holland, Potzmann – Goiginger, Klauss, Frieser.
Náhradníci: Gebauer – Pogatetz, Renner, S. Tetteh, Wostry, Haudum, Raguz.

Rozhodčí: Giorgi Kruašvili – Zaza Mentešašvili, Giorgi Elikašvili (všichni GEO).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Lerkendal Stadion začne ve 21 hodin, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Giorgi Kruašvili, kterému budou na pomezí asistovat Zaza Mentešašvili a Giorgi Elikašvili. Všichni pánové jsou z Gruzie.
LASK Linz

Hosté jsou na druhém místě se sedmi body a bojují tak o postup do vyřazovací fáze Evropské ligy. LASK je v této soutěži na domácí půdě stoprocentní, o síle se naposledy přesvědčil Eindhoven, který v Linci inkasoval hned čtyřikrát. PSV sice vedlo po gólu Schwaaba z páté minuty, jenže po pauze přišla domácí smršť, trefili se Ranftl, Frieser a dvakrát Klauss a duel skončil jasným výsledkem 4:1.

Odehrané zápasy

LASK – Rosenborg 1:0
Sporting Lisabon – LASK 2:1
Eindhoven – LASK 0:0
LASK – Eindhoven 4:1

Domácí tým je v tuto chvíli na posledním místě skupiny, když ještě nezískal ani bod a dal pouze jediný gól. Postup do jarní fáze je tak již ztracen, takže Rosenborg už hraje pouze o čest a vybojování alespoň nějakého bodu. Bude to ale chtít lepší výkon než posledně, kdy norský tým prohrál doma se Sportingem Lisabon 0:2.

Odebrané zápasy

Linz – Rosenborg 1:0
Rosenborg – Eindhoven 1:4
Sporting Lisabon – Rosenborg 1:0
Rosenborg – Sporting Lisabon 0:2
Dobrý večer u Evropské ligy. Společně se podíváme na utkání skupiny D mezi týmy Rosenborg BK a LASK Linz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.