Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Wolves : Sevilla - 11. srpna 2020   21:00

0:1
(0:0)
Sevilla
Sevilla
88' Ocampos  (Banega)
Wolves
Patrício – Boly, Coady (C), Saïss – Doherty, Dendoncker, Moutinho (71. Neto), Vinagre – Neves – Traoré (79. Diogo Jota), Jiménez.
D. Orsato – L. Manganelli, A. Giallatini
MSV Arena (Duisburg)
Sevilla
Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Reguilón – Banega, Fernando, Jordán (84. F. Vázquez) – Suso (89. Munir), Nasjrí (85. L. de Jong), Ocampos.

S tímto konstatováním se loučím, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Radost z dnešních výsledků mají určitě ve fotbalové Spartě, neboť díky postupu Šachtaru Doněck a právě Sevilly se český tým kvalifikoval přímo do základní skupiny Evropské ligy.
Sevilla dnes zvítězila a postupuje zaslouženě, ve druhém poločase byla aktivnějším i lepším celkem, leč doplácela na špatnou koncovku. V závěru se na nic přeci jen usmálo štěstí a po Ocamposově brance mohly v jejím táboře vypuknout oslavy.

V semifinále narazí na další anglický tým, a sice giganta Manchester United.
Držení míče: 27 % : 73 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:6. Rohy: 0:14. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:9.
90+5'
90+4'
Ještě jedno vhazování a poté přijde nejspíš konec.
90+3'
Sevilla drží míč daleko od své brány a nepřipouští nějaké problémy.
90+2'
Domácí nepřesnou rozehrávkou poslali míč k hostujícímu brankáři. Nyní je to on, kdo zdržuje hru.
90+1'
Žlutou kartu dostává Rúben Neves (Wolverhampton Wanderers).
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Munir.
88'
Sevilla právě vstřelila branku!
Střelecké trápení prolomeno a Sevilla jde v závěru zápasu do vedení. LUCAS OCAMPOS vyskočil na centrovaný balón a hlavou jej usměrnil k bližší tyči, kam Rui Patrício už nedosáhl. Euforie po této brance zavládla jistě nejen u fanoušků španělského celku.
87'
Sevilla vyrazila do útoku a není z toho nic jiného, že další roh.
87'
Ruben Vinagre zcela jasně fauloval u středové čáry Susa a jeho tým tak o míč přichází.
85'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Júsuf Nasjrí, přichází Luuk de Jong.
84'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Franco Vázquez.
84'
Jules Koundé nedoběhl prudký pas, míč mu utekl do zámezí a domácí tak mohou zklidnit situaci u své brány.
83'
Tečovaný míč končí nad bránou Wolverhamptonu a roh se bude opakovat.
83'
Willy Boly lehce tečoval letící balón hlavou, čímž dal soupeři možnost jedenáctého rohu.
81'
Jasín Bunú nevypadl z koncentrace, třebaže ve druhé půli moc práce neměl. Reflexivně padl na zem do přihrávky a míč ukryl do rukou před dobíhajícím protihráčem.
80'
Po jeho rozehrávce vyrazil ten anglický do rychlé protiakce, ovšem brankáře vážněji neohrozil.
80'
Už desátý rohový kop pro španělský tým.
79'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Adama Traoré, přichází Diogo Jota.
77'
Éver Banega zamířil velmi hezky pod břevno, ovšem Patrício fantasticky vytěsnil balón na rohový kop.
76'
Éver Banega zamířil z dobré pozice příliš vysoko nad protivníkovu bránu. Při střele byl ovšem faulován a je z toho velmi nadějný přímý kop. Dočkáme se konečně vstřelené branky?
74'
Z protiútoku si hosté vypracovali sedmý rohový kop.
73'
Domácí po delší době zaútočili a hned z toho bylo málem nebezpečí, centr z pravé strany byl ovšem nepřesný.
71'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází João Moutinho, přichází Pedro Neto.
71'
Vypadá to, že uvidíme i první střídání.
70'
Diego Carlos zůstává po ataku protihráče ležet na trávníku, hra je přerušena.
69'
Sevilla drží míč na kopačkách, avšak soupeř velmi dobře brání a svému brankáři hodně ulehčuje práci. Ze základní hrací doby zbývá něco málo přes dvacet minut, každá chyba může rozhodnout.
66'
Jules Koundé hlavičkoval z bezprostřední blízkosti pouze nad bránu. Docela škoda pro španělský celek.
65'
Zblokovaná přihrávka přináší Seville už šestý rohový kop, zatímco soupeř neměl k dispozici zatím ani jeden.
64'
Júsuf Nasjrí inkasoval nepříjemný úder do hlavy, pokračuje však dál ve hře.
63'
Júsuf Nasjrí se dokázal vymanit ze sevření, jeho slabý pokus na bližší tyč ale Rui Patrício stihl zneškodnit.
62'
Suso to sice myslel dobře, avšak záměr mu nevyšel. Jeho padáček ke spoluhráči neprošel a míče se zmocnili domácí.
59'
Joan Jordán dostal přihrávku na střed pokutového území, ovšem nechal se předběhnout soupeřem a zakončit tak nestihl.
58'
Rui Patrício se postará o rozehrávku od své brány a rozhodně nikam nepospíchá.
57'
Rúben Neves pálil tvrdě, avšak jen do hradby těl před sebou.
55'
Joan Jordán si zatančil s míčem v pokutovém území, prováhal ale správnou chvíli ke střele a nakonec mířil jen do protihráče. Následně reklamoval hru rukou, ale hra pokračuje.
54'
Domácí dlouho v útoku nepobyli, musí rychle spěchat ke své bráně.
53'
Teď se poprvé musí mít na pozoru i Jasín Bunú, neboť soupeř rozehraje standardku.
52'
Domácí se od začátku druhé půle jen brání, zatím úspěšně. Sevilla musí opět začít ze své poloviny.
50'
Rui Patrício si teď nerozuměl se svým spoluhráčem, který odhlavičkoval míč do zámezí, třebaže jej domácí brankář mohl v klidu chytit do rukou.
49'
Žlutou kartu dostává Romain Saïss (Wolverhampton Wanderers).
49'
Ta byla ale rychle zpátky a vynutil asi faul u rohového praporku.
49'
Rozehrál jej Suso, domácím se povedlo odvrátit míč až na polovinu Sevilly.
48'
Domácí se sice zlobí, avšak hlavní arbitr nařizuje další roh pro soupeře.
48'
Stejný hráč o chvíli později střílel zpoza pokutového území, avšak hradbu těl před sebou neprostřelil.
47'
Suso svůj centr příliš přetáhl, přesto přichází hned v úvodu druhé půle rohový kop pro jeho barvy.
46'
První půle tak branku nenabídla, třebaže šance k vidění byly. V té největší selhal domácí Raúl Jiménez, který neproměnil pokutový kop. Bude druhá polovina na góly plodnější nebo se dočkáme prodloužení?
45+2'
45+1'
Hosté si přihrávají u své brány a první půle tak žádný gól už zřejmě nepřinese.
45+1'
Nastavuje se ještě minuta.
45'
Jasín Bunú si došel pro volný míč, chytil jej do rukavic a rychle rozehrál.
45'
Míč proletěl pokutovým územím, kde se hosté provinili faulem, musí se tak stáhnout na svoji stranu.
44'
Je tu další roh pro španělský celek.
42'
Teď už musel Patrício zasahovat, když lapil do náruče střelu Joana Jordána. Ten napřáhl kousek před pokutovým územím, mířil ale do míst, kde stál připravený gólman.
40'
Domácí vyrazili na zteč, poté se dožadovali faulu před pokutovým územím, ale hlavní arbitr stál blízko a jejich přání nevyslyšel.
40'
Tvrdá rána z dálky v podání Susa ke svému cíli nedoletěla, byla zastavena hradbou těl.
38'
Teď domácí brankář vyběhl ze své svatyně a balón ze vzduchu schoval do své náruče.
37'
Hodně nepříjemnou střelu vyslal na Patrícia Lucas Ocampos, mířil však kousek vedle vzdálenější tyče.
36'
Po delší době si na balón sáhl i Jasín Bunú, nebylo to však nic těžkého. Lehký míč ukryl brankář hostů do náruče a rychle rozehrál.
35'
Teď však hosté celkem zbytečně chybovali, nepřesný pas letí do zámezí a Rui Patrício s rozehrávkou vůbec nepospíchá.
34'
A zaměstnává obranu Wolverhamtonu, ta má hodně práce.
34'
Z něj žádné nebezpečí nevzešlo, Sevilla ale zůstává u balónu.
33'
Hodně dlouho obléhali hráči Sevilly domácí bránu, nakonec je z toho rohový kop.
31'
Hosté teď trochu zariskovali v rozehrávce, přesto se jim povedlo míč odpálit aspoň ke středové lajně.
29'
Sergio Reguilón hledal přihrávkou před bránu někoho z nabíhajících spoluhráčů, Rui Patrício byl však připraven a balón rychle uklidil do náruče.
28'
Na druhé straně to v 28. minutě zkusil z dálky domácí hráč s číslem 28 João Moutinho. Jeho volej ale nebyl přesný a proletěl vysoko nad bránou.
26'
Júsuf Nasjrí se dostal za obranu soupeře, avšak jeho zakončení bylo velmi špatné, balón končí příliš mimo vzdálenější tyče.
25'
Tohle vypadalo zajímavě, před bránu Wolverhamptonu si nabíhal jeden z hráčů španělského celku, v poslední chvíli byla přihrávka na něj zblokována do bezpečí.
24'
Teď předvedla rychle útoku, na jehož konci to vypadalo na rohový kop, nařízen je ovšem jen odkop od brány.
23'
Sevilla teď dlouho drží míč na kopačkách, ale dál než těsně za středovou lajnu se nemůže dostat.
22'
Až nyní vyskočil ze skrumáže těl před bránou nejvýš Lucas Ocampos, hlavou ale poslal balón pouze nad protivníkovu svatyni.
20'
Teď se hraje trochu opatrný fotbal z obou stran, ani jeden z týmů příliš neútočí.
18'
Po faulu Évera Banegy musí hosté míč odevzdat, hráč Sevilly může být ještě rád, že nevidí žlutou kartu.
16'
Hosté teď překombinovali svoji souhru před pokutovým územím a o míč přišli.
14'
Na druhé straně hodně nepříjemně do dolního rohu bránu střílel Suso, avšak Patrício se nenechal zahanbit, také ukázal, že chytat umí a výborným zásahem vyrazil balón na roh.
13'
Skóre se však nemění!! Bunú dobře počkal na správný moment, Jiménez poslal míč jen kousek vedle středu brány, díky čemuž hostující brankář stihl zasáhnout. Následně ještě dorážel João Moutinho, avšak bránu minul.
12'
Žlutou kartu dostává Diego Carlos (Sevilla FC).
12'
A je z toho hned nebezpečí, domácí jsou hodně blízko vedení, neboť je nařízen v jejich prospěch pokutový kop.
11'
Éver Banega ztratil při zpracování před pokutovým územím soupeře míč a do útoku tak mohou vyrazit hráči anglického mužstva.
10'
Hosté si přihrávají na své polovině a vyčkávají na správný moment.
9'
Sevilla to také zkusila, avšak její útočná akce končí nezdarem a o rozehrávku se postará brankář anglického týmu.
7'
Hra je přerušena, ošetření si žádá jeden z domácích fotbalistů.
4'
Leander Dendoncker tečoval letící míč před bránou španělského celku, ten se snesl jenom nad bránu.
1'
Raúl Jiménez to to zkusil, ale hostující brankář neměl velkou práci a míč lapil do náruče.
1'

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Boly, Coady (C), Saïss – Doherty, Dendoncker, Moutinho, Vinagre – Neves – Traoré, Jiménez.
Náhradníci: Ruddy, Søndergaard – Buur, Kilman, Marques, L. Richards, Jordao, Gibbs-White, Neto, Diogo Jota, Campana.

Sevilla FC: Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Reguilón – Banega, Fernando, Jordán – Suso, Nasjrí, Ocampos.
Náhradníci: Vaclík, Díaz – Sergi Gómez, Escudero, Genaro, Pérez, Ó. Torres, Mena, Lara, F. Vázquez, Munir, L. de Jong.

Rozhodčí: D. Orsato – L. Manganelli, A. Giallatini.
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu ještě neutkali. Který z týmů bude mít na konci duelu větší důvod k radosti?
Sevilla

To španělská Sevilla může být spokojenější, aspoň, co se týče pohárů, neboť v LaLize skončila čtvrtá, což byla poslední pozice zajištující přímý postup do prestižní Ligy mistrů. V letošním ročníku EL se jí zatím daří, ovládla skupinu A, když jen jednou prohrála, zaznamenala patnáct bodů, k tomu čtrnáct vstřelených branek a jen tři inkasované. V play-off nejprve se štěstím vyřadila Kluž a poté AS Řím.
Wolverhampton

Anglický tým trochu vstřebává zklamání ze své ligy, kde obsadil sedmé místo o skóre za Tottenhamem a nezajistil si tak postup do předkola EL pro příští sezónu. Naději na účast mu ještě skýtá celkové vítězství v EL v této sezóně, avšak nebude to mít vůbec snadné. V cestě do čtvrtfinále vyřadil postupně Espanyol a Olympiakos, v základní fázi, kde se střetl mj. i se Slovanem Bratislava, obsadil druhou příčku se třinácti body, o bod za první Bragou.
Příjemný srpnový den přeji všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Play-off Evropské ligy může po koronavirové pauze pokračovat, ač ve značně okleštěných podmínkách. Dva zápasy se odehrály již včera, dnes jsou na programu další dva, uvidíme mj. i anglicko-španělský souboj mezi mužstvy Wolverhamptonu a Sevilly. Favoritem je druhý zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.