Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AEK Atény : Braga - 3. prosince 2020   18:55

AEK Atény
AEK Atény
31' Oliveira  • 89' Vasilantonopoulos
2:4
(1:3)
Braga
Braga
8' Vítor Tormena  (I. Medeiros) • 10' Esgaio  (Galeno) • 45' R. Horta  (Galeno) • 83' Galeno
AEK Atény
Tsintotas – Bakakis (46. Vasilantonopoulos), Hníd, Nedelcearu, Emanuel Insúa – Galanopoulos, Simões, Mantalos (C) (74. Garcia) – Albanis (60. Tanković), Oliveira (60. Ansárífárd), Livaja.
G. Kabakov – M. Margaritov, D. Valkov (všichni BUL)
Olympic Stadium, Atény
Braga
Matheus – Esgaio, B. Viana (46. Carmo), Vítor Tormena, Sequeira – Elmusrati (57. Fransérgio), A. Castro (78. Novais), I. Medeiros (56. A. Horta) – Galeno, Paulinho (C) (71. Schettine), R. Horta.

Já děkuji za pozornost a přeji hezký večer.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 7:0. Fauly: 9:14.
Ve druhé půli se dlouho nic nedělo a vypadalo to, že v ní žádný gól nepadne. Nakonec se přeci jen prosadily oba celky, nejprve se hostům podařilo navýšit vedení, domácí vzápětí korigovali a kosmeticky upravili konečný stav. Na nějaké zdramatizování už jim nezbýval čas.

Braga si tímto vítězstvím zajistila postup do jarní fáze a díky zaváhání Leicesteru může reálně pomýšlet na první příčku skupiny G.
90+4'
90+3'
Domácí to ještě zkouší, ale i jim musí být jasné, že v tomto utkání nezvítězí.
90+2'
Matheus teď pokryl volný míč a nepřipustil nějaké potíže. Jeho mužstvo si jde pro vítězství.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
89'
AEK Athény právě vstřelily branku!
Domácí přeci jen druhý gól střílí. Ke STAVROSI VASILANTONOPOULOSI se snesl odražený míč, domácí fotbalista na nic nečekal a ihned střílel, balón nešťastně tečoval jeden z hostů do protipohybu svého gólmana.
87'
Ricardo Horta se ocitl sám před brankářem, avšak svoji střelu namířil jen do připraveného strážce domácí svatyně. Mohlo být pro hosty ještě veseleji.
86'
Muamer Tanković to zkusil z velké dálky, ale bránu vůbec netrefil.
86'
Rohový kop pro hostující celek, který stále drží míč na kopačkách.
84'
Marko Livaja je dalším hráčem Atén, kterým byl odmáván ofsajd.
83'
Braga právě vstřelila branku!
Teď už se portugalský tým raduje. Rohový kop se podařilo domácím sice odvrátit, avšak GALENO si zpracoval míč a pak zamířil parádně pravačkou na levou stranu do horní části brány, kde bylo dost volného místa. Tsintotas neměl šanci.
82'
Ricardo Horta obdržel přihrávku před brankáře, ovšem z bezprostřední blízkosti nechal vyniknout jen strážce domácí svatyně, který bravurně jeho střelu vyrazil. Následuje roh.
81'
Nassím Hníd se do další šance nedostane, neboť se chytil do ofsajdové sítě.
79'
Panagiotis Tsintotas trochu zabrnkal na nervy spoluhráčům, ale přeci jen se mu povedlo odkopnout po malé domů míč včas do bezpečí.
78'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází André Castro, přichází João Novais.
77'
Nechybělo moc a mohl tu být kontaktní gól. Nassím Hníd si vyskočil nejvýš a hlavou poslal míč mezi tři tyče, avšak Matheus rychle skočil a míč rukama zastavil před brankovou čarou.
77'
A vybojoval rohový kop.
76'
Hosté si teď dávali přednost při střele, čehož využil soupeř, který sebral míč a vyrazil do brejku.
74'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Petros Mantalos, přichází Levi Garcia.
74'
Žlutou kartu dostává Petros Mantalos (AEK Atény FC).
Žlutou kartu dostává Ricardo Esgaio (SC Braga).
Žlutou kartu dostává André Castro (SC Braga).
73'
Emoce planou, Mantalos, Esgaio a Castro se pustili do rozmíšky a jsou za to odměněni kartou.
73'
Galeno dobře prošel skrz obranu a dostal se ke střele k levé tyči, avšak Tsintotas byl připraven a ukryl míč do náruče.
71'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Guilherme Schettine.
70'
Žlutou kartu dostává Emanuel Insúa (AEK Atény FC), kterému se zřejmě nelíbil verdikt hlavního arbitra, což dal náležitě najevo. Těžko říct, zda mu to za to stálo.
68'
Domácím se sice povedlo vstřelit branku, avšak ta není správně kvůli ofsajdu uznána.
68'
Galeno chtěl oplatit spoluhráči přihrávku, avšak udělal to tak "šikovně", že míč poslal přímo do náruče připraveného brankáře.
67'
Takto to určitě nepůjde, po faulu se musí aténský tým stáhnout na svoji polovinu a míč odevzdat.
65'
Hosté drží balón daleko od své brány a nepřipouští nějaké problémy. Domácím by se jistě hodil kontaktní gól.
62'
André Horta naběhl k odraženému balónu, avšak zasáhl jej velmi špatně a poslal úplně jinam, než zamýšlel.
60'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Christos Albanis, přichází Muamer Tanković.
60'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Nélson Oliveira, přichází Karím Ansárífárd.
59'
Hosté rozehráli přímý kop na hranici pokutového území, avšak střelu odrazila dobře postavená zeď a Panagiotis Tsintotas tak zasahovat nemusel.
58'
Žlutou kartu dostává Stavros Vasilantonopoulos (AEK Atény FC).
57'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Ali Elmusrati, přichází Fransérgio.
56'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Iuri Medeiros, přichází André Horta.
55'
Souhra nyní domácím hráčům vůbec nevyšla, pro míč si došel Matheus a je jasné, že se nikam hnát nebude.
54'
Kostas Galanopoulos se dostával do dobré možnosti, avšak místo zakončení upadl v pokutovém území a tohle penalta být určitě nemohla.
51'
Nélson Oliveira to zkusil z dálky, ale mezi tři tyče nezamířil. Velice slušný pokus, jen to chtělo lépe zamířit.
51'
Domácí tým se chytil do ofsajdové pasti a rozehrávat budou hosté.
50'
Žlutou kartu dostává Ali Elmusrati (SC Braga), který hodně tvrdě atakoval André Simõese.
48'
Nélson Oliveira přihrával nabíhajícímu spoluhráči, ovšem ten nedokázal skluzem zakončita tak, jak by si přál.
48'
Domácí raději poslali míč ke svému brankáři, který s rozehrávkou zrovna nepospíchá.
46'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Michalis Bakakis, přichází Stavros Vasilantonopoulos.
46'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Bruno Viana, přichází David Carmo.
46'
Viděli jsme gólově velmi bohatý první poločas. Hosté vstoupili do utkání jako uragán a velmi rychle vedli o dvě branky. Domácí pak nevyužili velkou příležitost, ale pak se jim po chybě soupeře přeci jen povedlo snížit. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za těsného stavu, přišla poslední akce, ze které Braga potřetí skórovala a dostala se zpátky do vedení o dvě branky.
45+2'
45+1'
Nastavuje se minuta.
45'
Portugalský tým se bere dvoubrankové vedení zpátky. Galeno se nenechal od míče odstavit, naběhl do pokutového území a přihrál na úroveň penalty, kde stál RICARDO HORTA, jemuž střela sice vůbec nesedla, přesto míč se štěstím skončil v brance. Panagiotis Tsintotas se jej sice dotkl, ale vyrazit už nedokázal. Dnes padají samé šťastné branky.
44'
Hosté teď drží míč a nikam se příliš neženou. První půle se chýlí k závěru.
42'
Petros Mantalos si nedokázal prudký pas zpracovat, ten mu utekl za lajnu a o rozehrávku se postará gólman Bragy.
40'
Centr Marka Livaje nenašel nikoho ze spoluhráčů, domácí ale zůstávají u balónu.
39'
Paulinho opět v akci, tentokrát obdržel kolmici do pokutového území, z levé strany však svoji dělovku poslal pouze do boční sítě.
37'
Hosté se dostali do přečíslení před soupeřovou svatyní, Paulinhovi se míč zamotal mezi nohama a nakonec o něj přišel úplně.
35'
Matheus znovu trochu zaváhal při vyběhnutí, ale povedlo se mu vyškrábnou míč . Krátce na to kryl hlavičku Petrose Mantalose zblízka.
33'
Ricardo Horta dostal prostor ke střele, avšak jeho tvrdý pokus mířil jen na střed, kde stál připravený Tsintotas, který míč napřed vyrazil a pak schoval do náruče.
31'
Tak teď už se mohou domácí radovat. NÉLSON OLIVEIRA využil obrovské chyby v rozehrávce hostů, obehrál brankáře a zcela sám před prázdnou bránou se tentokrát už nemýlil, čímž napravil své předchozí zaváhání.
30'
Matheus sice podběhl balón, avšak soupeř se provinil ofsajdem a musí se stáhnout.
30'
Žlutou kartu dostává Bruno Viana (SC Braga).
29'
Bruno Viana se zcela jasně provinil proti pravidlům. Verdikt se mu sice nelíbí, ale tady není co řešit. Je z toho další ohrožení brány jeho mužstva.
28'
Hráči řeckého mužstva zaváhali v rozehrávce, kvůli čemuž se do šance mohl dostat protivník, ale ani hosté nijak nezahrozili.
27'
Domácí musí míč odevzdat, neboť se Kostas Galanopoulos provinil faulem.
25'
Teď musel brankář portugalského mančaftu ven z branky, až k hranici pokutového území, aby míč včas ukryl do rukou.
25'
Petros Mantalos však poslal balón vzduchem vysoko nad bránu.
24'
Bragra faulovala ve své obraně a domácí rozehrají od autové postranní lajny.
23'
Domácí teď strávili nějaký čas v útoku, ale do další šance se už nedostali.
22'
Fantastický zákrok Matheuse, který levačkou vyrazil nad bránu nebezpečnou hlavičku Marka Livaje. Tady je třeba brankáře pochválit.
21'
Rohový kop rozehraje řecký tým.
19'
Neuvěřitelné, co se dá nedat nyní předvedl Nélson Oliveira. Christos Albanis na něj načasoval pěknou přihrávku zprava a domácí hráč měl před sebou odkrytou bránu. Matheus by nestačil zcela jistě zasáhnout, přesto neinkasuje, neboť Oliveira zamířil vedle bližší tyče. Tohle měl být jasný gól, ale není.
18'
Christos Albanis se snažil v pokutovém území dostat k odraženému míči, ale v rozhodujícím momentu upadl. Penalta to není.
17'
Po delší době se balónu zmocnil také řecký mančaft, je však zatlačen až ke své bráně.
15'
Portugalský tým drží míč dlouho na kopačkách a protivníkovi jej odmítá dát.
12'
Asistent u první branky Iuri Medeiros však poslal střílený centr jen do zámezí, spoluhráčům se pak omluvil.
11'
Hosté jsou nadále aktivní, po faulu budou zahrávat přímý kop.
10'
A vzápětí je to už o dva góly. Galeno dostihl míč před postranní lajnou a poslal přihrávku na střed, Panagiotis Tsintotas se snažil míč zastavit, ale ten mu proklouzl mezi nohama, následně se k němu dostal RICARDO ESGAIO, který měl před sebou už jen zcela prázdnou bránu.
8'
Máme tu první změnu skóre. Hosté rozehráli rohový kop na krátko, poté ale přeci jen následoval centr před bránu, kde míč jen lehce tečoval pravačkou VÍTOR TORMENA, určitě to takto nezamýšlel, přesto se mu povedlo šťastně poslat balón ke vzdálenější tyči, kam se domácí brankář stihl jen ohlédnout.
6'
Paulinho pouštěl přihrávku před bránu za sebe, neboť se domníval, že za ním stojí lépe postavený spoluhráč, avšak nebylo tomu tak a domácí se zmocňují balónu.
4'
Po velmi špatné rozehrávce skončil míč u Panagiotise Tsintotase. Ten chvíli počkal a pak rozehrál.
3'
André Castro zasprintoval s balón směrem dopředu, vynutil si faul a jeho tým rozehraje poblíž pokutového území.
2'
Domácí se vydali do útoku, ale jejich špatnou přihrávku soupeř vystihl a míč odehrál do bezpečí.
1'

AEK Atény FC: Tsintotas – Bakakis, Hníd, Nedelcearu, Emanuel Insúa – Galanopoulos, Simões, Mantalos (C) – Albanis, Oliveira, Livaja.
Náhradníci: Athanasiadis, Theocharis – Laci, Svarnas, Vasilantonopoulos, Mitaj, Šabanadžović, Macheras, Botos, Garcia, Ansárífárd, Tanković.

SC Braga: Matheus – Esgaio, B. Viana, Vítor Tormena, Sequeira – Elmusrati, A. Castro, I. Medeiros – Galeno, Paulinho (C), R. Horta.
Náhradníci: T. Sá, Santos – Zé Carlos, Carmo, R. Silva, Novais, A. Horta, Fransérgio, Ruiz, Tchuda, Schettine.

Rozhodčí: G. Kabakov – M. Margaritov, D. Valkov (všichni BUL).
Vzájemné zápasy

Jediným vzájemným kláním dnešních protivníků je první vzájemný duel této skupiny, jenž se odehrál 22. října na Pyrenejském poloostrově a který vyhrála Braga poměrem 3:0.
TSC Braga

Portugalský mančaft může dnes slavit postup do jarní fáze, stačí mu k tomu jediné, vyhrát. Pokud by Zorya nezvítězila doma nad Leicesterem, jistým postupujícím, stačil by mu i bod. Hosté začali EL bravurně a z úvodních dvou duelů vyšli jako vítězové, pak utrpěli debakl 0:4 na hřišti Leicesteru a následně se stejným týmem po gólové přestřelce remizovali 3:3, když o výhru přišli v 95. minutě. Celkem dosud vstřelili i inkasovali shodně osm branek, sedm právě od anglického mančaftu. Nejlepším snajprem je se třemi brankami domácí fotbalista Paulinho.
V portugalské lize je Braga druhý o čtyři body za prvním Sportingem, když zvítězila v posledních šesti utkáních.
AEK Atény FC

Domácímu celku patří třetí pozice se třemi body, stejný počet bodů má i poslední ukrajinská Zorya, jen horší skóre. Řecký tým si zatím připsal jediné vítězství, a sice v předminulém klání na hřišti zmíněného ukrajinského mančaftu, kde zvítězil 4:1. Zorya to však svému protivníkovi vrátila a v následujícím střetnutí na hřišti AEK vyhrála 3:0, čímž udělala soupeři tzv. velkou čáru přes rozpočet. Atény se tak nepřiblížili svému dnešnímu protivníkovi a ztrácí na něj čtyři body. Střelecky se také trápí, skórovaly jen pětkrát, zato devět branek inkasovaly. Nejlepším střelcem týmu v EL je se dvěma zásahy Švéd Muamer Tanković.
V řecké lize patří celku z hlavního města třetí příčka s devatenácti body, v tuto chvíli drží sérii čtyř výher za sebou.
Dobrý den, už jen dva hrací dny nás čekají v Evropské lize. Ve skupině G je znám jeden jistý postupující, ovšem o druhou postupovou pozici to bude ještě boj. Důležitý krok k jarní fázi může dnes udělat portugalská Braga, která zajíždí na trávník řeckého celku AEK Atény, které udrží v naději jedině vítězství. Zápas tak bude velmi zajímavý, o něco větším favoritem je hostující tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.