Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Granada - 25. února 2021   18:55

Neapol
Neapol
3' P. Zieliński (Bakayoko) • 59' Ruiz (L. Insigne)
2:1
(1:1)
Granada
Granada
25' Montoro  (Foulquier)
Neapol
Meret – Nikola Maksimović (46. Ghoulam), Koulibaly, Rrahmani – Di Lorenzo, Ruiz, Bakayoko, Elmas (60. D. Mertens) – P. Zieliński – L. Insigne (C), Politano.
Siebert – Seidel, Schaal
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Granada
Rui Silva – Foulquier, G. Sánchez (55. Y. Herrera), D. Duarte, Neva – Montoro (83. J. Vallejo), Brice – Puertas, Gonalons (45+2. Díaz, 46. N. Pérez), Kenedy – J. Molina (83. Soldado).
Fabrega, A. Escandell – Machís, N. Pérez, Soldado, Díaz, J. Vallejo, Y. Herrera, Aranda, Ruiz, Torrente.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 9:2. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 7:2. Fauly: 12:16.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý zápas, který nabídl zajímavou podívanou. Už po třech minutách se prosadil Piotr Zieliński a Neapol šla do vedení 1:0. Jenže po dvaceti minutách vyrovnal Angel Montoro a hosty výrazně přiblížil postupu. Ve druhém poločase se trefil Fabián Ruiz, ale víc už domácí nepředvedli a nakonec tedy i přes výhru 2:1 v Evropské lize končí. Do další fáze trochu překvapivě postoupila španělská Granada, pro kterou je to historický postup. Nutno ale dodat, že Granada si si postup zasloužila.
90+7'
90+6'
Po delší době se dopředu vydali i hosté, kteří ušetřili dobrou minutku.
90+5'
Další snažení domácích ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
90+4'
Stále se hraje na polovině hostujícího celku, který je pod velkým tlakem, ale vypadá to, že o postup už nepřijde.
90+2'
Po rohovém kopu zakončoval Faouzi Ghoulam, ale neuspěl! Po dalším rohu to vzal na sebe Piotr Zieliński, ale ani on neuspěl, takže se stav stále nemění.
90+2'
Rohový kop pro Neapol.
90+1'
Rozhodčí přidal sedm minutek.
90'
Žlutou kartu dostává Kalidou Koulibaly (SSC Neapol).
Žlutou kartu dostává Dimitri Foulquier (Granada CF).
88'
Žlutou kartu dostává Tiemoué Bakayoko (SSC Neapol).
88'
Další tvrdý zákrok uprostřed hrací plochy. Na trávníku se v závěru utkání pořádně přitvrdilo.
87'
Ani z tohoto rohu nic nebylo. Nakonec se dopředu hnal hostující Roberto Soldado, ale byl rychle zastaven.
86'
85'
Opět se hraje na polovině španělského celku, který odolává a kráčí za historickým a trochu překvapivým postupem.
83'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Angel Montoro, přichází Jesús Vallejo.
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Jorge Molina, přichází Roberto Soldado.
81'
Po dlouhé době se hosté vydali dopředu, nakonec vybojovali rohový kop. Po centru se do zakončení dralo několik hráčů, ale ani jeden se k míči nedostal.
79'
Ani z další akce domácího celku, který je nyní jasně lepší, nic nebylo, protože kombinace skončila ofsajdem.
77'
K odraženému míči se na hranici velkého vápna dostal aktivní Fabián Ruiz, ale z první míč napálil vysoko nad branku Granady.
76'
Nedočkáme, protože ani z tohoto rohu nic nebylo. Hostující zadáci to znovu zvládli na jedničku a míč poslali až na polovinu svého soupeře, kterému se rychle krátí čas.
75'
Rohový kop pro domácí celek. Dočkáme se nyní branky?
74'
Nyní se domácí dočkali další branky, ale přesné hlavičce předcházel faul a gól tak platit samozřejmě nemůže. Neapol stále vede pouze o jednu branku.
73'
Po vyhraném osobním souboji to vyzkoušel Fabián Ruiz, ale jeho skákavý pokus byl hodně nepřesný a míč skončil několik metrů vedle branky.
71'
Domácí zahrávali rohový kop, ale jejich snažení skončilo útočným faulem a na tahu je tedy Granada. Hosté s rozehrávkou samozřejmě vůbec nepospíchají.
70'
Dries Mertens je zatím hodně aktivní. Nyní dostal skvělou přihrávku za obranu a hnal se do šance, ovšem zradilo ho zpracování a míč mu utekl do zámezí.
68'
A další akci domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
67'
Na sebe to nyní vzal střídající Dries Mertens, který čaroval, ale nakonec byl o míč obrán a ani on tedy nic nevymyslel.
65'
Španělský celek ale brání velmi dobře a soupeře do zakončení téměř nepouští.
64'
Obraz hry je stále stejný. Domácí se tlačí dopředu a hosté se pouze brání. Žádná fotbalová show to ale nyní rozhodně není.
62'
Žlutou kartu dostává Yangel Herrera (Granada CF).
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že domácí cítí šanci na postup, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé. Máme se na co těšit.
60'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Eljif Elmas, přichází Dries Mertens.
59'
Neapol právě vstřelila branku!
Nyní se domácí dočkali a jdou do vedení 2:1, takže šance na postup stále žije! Lorenzo Insigne vymyslel parádní přihrávku a FABIÁN RUIZ šel sám na brankáře, kterého pohodlně překonal!
57'
Domácí se nastěhovali na polovině španělského soupeře a opět kombinují.
56'
Tak to je hodně zbytečná žlutá karta pro Sáncheze, protože pokud Granada postoupí, tak si v příštím utkání tento hráč nezahraje.
55'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Germán Sánchez, přichází Yangel Herrera.
55'
Germán Sánchez při svém střídání samozřejmě nepospíchal a za zdržování hry vyfasoval žlutou kartu.
54'
Solidní šance domácích! Po rychlé akci zakončoval Eljif Elmas, ale z dobré pozice poslal míč jen doprostřed branky a Rui Silva si poradil!
52'
Ani tentokrát to domácím nevyšlo. Byl z toho zblokovaný centr, domácí však zůstávají stále u míče.
51'
Domácí i nadále diktují tempo hry a snaží se něco vymyslet, ale zatím se jim směrem dopředu nedaří podle představ. Do zakončení se hráči Neapole dostávají pouze sporadicky.
49'
Nakonec se do zakončení dostal Matteo Politano, ale ani tento jeho pokus nebyl přesný a Rui Silva zasahovat nemusel.
48'
Domácí vstoupili i do druhého poločasu aktivně a tlačí se dopředu. Zatím ale kombinují daleko od branky, kterou střeží Rui Silva.
46'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Nikola Maksimović, přichází Faouzi Ghoulam.
46'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Víctor Díaz, přichází Nehuén Pérez.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:05 hodin.
První poločas je minulostí. Do utkání skvěle vstoupili domácí hráči, protože už ve 3. minutě se trefil Piotr Zieliński a Neapol šla do vedení 1:0. Jenže poté hosté přidali a byli lepším celkem. A nakonec zcela zaslouženě vyrovnali, když se parádní hlavičkou prosadil Angel Montoro. Po poločase tedy hraje Neapol a Granadou 1:1 a je jasné, že druhé dějství bude ještě hodně zajímavá. Nutno ale dodat, že k postupu má mnohem blíže hostující celek, který doma vyhrál 2:0.
45+6'
45+5'
Nikola Maksimović to ještě vyzkoušel, ale jeho rána nebyla gólové parametry a vypadá to, že v prvním poločase se již nic nestane.
45+4'
Kombinaci domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
45+3'
Už se opět hraje. Domácí jsou u míče a v závěru prvního poločasu se snaží něco kloudného vymyslet, ale zatím marně, protože hosté velmi dobře brání.
45+2'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Maxime Gonalons, přichází Víctor Díaz.
45+1'
Jeden z hostujících hráčů je nyní ošetřován, takže chvíli se hrát určitě nebude. Rozhodčí nastavil hned pět minutek.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. K vidění je pouze řada osobních soubojů.
42'
A další dvě žluté karty, hráčům nyní pořádně tečou nervy. Lorenzo Insigne fauloval a následně ještě Nikola Maksimović protestoval a také vyfasoval žlutou kartu.
41'
A další žlutá karta, tentokrát pro faulujícího Duarteho.
41'
Je před námi posledních zhruba pět minutek prvního poločasu, tak uvidíme, co nám hráči předvedou a čeho se ještě dočkáme.
39'
Další žlutá karta, tentokrát pro hostujícího Montora.
38'
Dvě žluté karty. Za faul jí vyfasoval hostující Kenedy a za nesportovní chování domácí Politano.
37'
K míči se postavil Lorenzo Insigne, který to trefil velice dobře, ale míč nakonec pouze orazítkoval břevno! Domácí poté ještě zahrávali rohový kop, ale nic z něho nebylo!
36'
Hodně zajímavá standardní situace pro domácí, téměř z hranice velkého vápna!
35'
Lorenzo Insigne dostal dlouhou přihrávku za obranu, prodral se do vápna, vystřelil, ale trefil jen hráče před sebou a Rui Silva byl tedy i v tomto případě bez práce.
34'
Po vyrovnávací brance se domácí vůbec nemohou dostat zpět do utkání. Hostující celek je lepší, mnohem aktivnější a směrem dopředu nebezpečnější.
32'
Ale ani z druhého rohu v tomto utkání nic nebylo a stav zápasu se tedy nemění. Neapol hraje s Granadou stále nerozhodně 1:1, což samozřejmě hraje do karet hostům.
31'
Rohový kop pro Granadu.
30'
Hostující hráči zatím skvěle napadají a domácí s tím mají velké problémy. Často musí hrát dozadu a to samozřejmě brzdí jejich útoky.
29'
Nyní před branku španělského celku směřovala velice povedená přízemní přihrávka, ale Rui Silva vše skvěle přečetl a pro míč si došel. Skvělá práce hostujícího brankáře.
27'
Domácí hráči se samozřejmě okamžitě tlačí dopředu a rychle odpovědět. V současné chvíli je jasné, že se nedočkáme prodloužení, protože první zápas Granada ovládla výsledkem 2:0.
25'
Granada právě vstřelila branku!
Ale pozor, protože zničehonic hosté vyrovnávají na 1:1 a udělali tak velký krok k postupu do další fáze! ANGEL MONTORO si počkal ve vápně na centrovaný míč a parádní hlavičkou nedal brankáři sebemenší šanci. Alex Meret se pouze ohlédl, jak míč putuje do branky.
24'
Jorge Molina šel před vápnem soupeře do souboje, ale podle rozhodčího si pomohl faulem, takže snažení hostů pokračovat nemohlo. Hráči Granady se diví, ale k ničemu jim to není.
22'
Fabián Ruiz to zkoušel individuálně, pokoušel se prodrat do vápna, ale Dimitri Foulquier ho skvěle vytlačil do zámezí a od své branky tak bude rozehrávat Rui Silva.
21'
Je za námi úvodních dvacet minutek a nutno dodat, že sledujeme zajímavé odvetné utkání. Lépe ho zatím zvládají domácí, kteří skvěle začali a už ve třetí minutě je poslal do vedení Piotr Zieliński.
19'
Domácí nyní získali míč a vydali se do přečíslení, ovšem Tiemoué Bakayoko ukázal, že rozehrávka není jeho nejsilnější předností a míč lehce ztratil.
17'
Ale z úvodního rohu nic nebylo, obrana Neapole zafungovala na jedničku a soupeř se do zakončení nedostal.
16'
Hostující celek vybojoval první rohový kop v tomto utkání.
15'
Nyní na polovině hřiště fauloval domácí Tiemoué Bakayoko, kterého hlavní rozhodčí hodně důrazně napomenul, zatím bez žluté karty.
13'
Jenže akce domácích skončila nepřesnou přihrávkou a od své branky bude rozehrávat Rui Silva, který s rozehrávkou samozřejmě vůbec, ale vůbec nepospíchá.
12'
Lorenzo Insigne se skvěle vrátil na svou polovinu, získal míč, ale Kenedy ho trvdě srazil k zemi. Podle rozhodčího bylo vše v pořádku, takže se hraje dále. Domácí se hodně zlobí.
11'
Nepřesná přihrávka zastavila kombinaci Granady, míč doputoval až k brankáři Meretovi, který tak založí další akci svého celku.
9'
Na druhé straně hřiště se dokázal uvolnit Puertas, který nakonec odcentroval, ale žádný z jeho spoluhráčů se k míči ve vápně Neapole nedostal. Na tahu jsou opět domácí.
7'
Po kombinaci to z rohu velkého vápna vyzkoušel domácí Matteo Politano, ale jeho technický pokus nebyl povedený a míč skončil několik metrů vedle hostující branky.
6'
Nyní už opět hrají domácí, kteří začali ve velkém stylu a ukazují, že o postupujícím ještě není zdaleka rozhodnuto.
5'
Hosté se okamžitě snažili odpovědět. Usadili se na polovině italského celku, nakonec se i branky dočkali, ale Puertas byl v jasném ofsajdu a gól samozřejmě neplatí.
3'
Tak to je fantastický vstup do utkání, protože domácím se povedlo přesně to, co si přáli, vstřelili rychlou branku. PIOTR ZIELIŃSKI si od poloviny hřiště navedl míč na hranici velkého vápna a povedenou střelou nedal brankáři šanci, takže Neapol jde do vedení 1:0.
2'
Domácí začali aktivně a okamžitě se tlačí před branku svého dnešního soupeře. Zatím ale kombinují hlavně kolem středového kruhu.
1'
Úvodní výkop obstarali fotbalisté domácího celku, kteří budou dnes dohánět dvoubrankovou ztrátu z úvodního utkání.
1'
Úvodní oficiality jsou za námi, takže jdeme na to!
Hráči obou celků přicházejí na trávník, takže duel mezi Neapolí a Granadou začne za malý okamžik.

SSC Neapol: Meret – Nikola Maksimović, Koulibaly, Rrahmani – Di Lorenzo, Ruiz, Bakayoko, Elmas – P. Zieliński – L. Insigne (C), Politano.
Náhradníci: Idasiak, Contini – Zedadka, Rui, D. Mertens, Ghoulam, Costanzo, D'Agostino, Cioffi, Lobotka, Labriola.

Granada CF: Rui Silva – Foulquier, G. Sánchez, D. Duarte, Neva – Montoro, Brice – Machís, Gonalons, Kenedy – J. Molina.
Náhradníci: Fabrega, A. Escandell – N. Pérez, Soldado, Puertas, Díaz, J. Vallejo, Y. Herrera, Aranda, Ruiz, Torrente.

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Schaal.
Utkání mezi Neapolí a Granadou začíná v 18:55 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte duel ujít. Myslím si, že se máme na co těšit.
Úvodní zápas

První zápas byl hodně zajímavý. Domácí Granada měla výborný vstup do zápasu a po úvodních dvaceti minutách vedla 2:0, když se prosadili Herrera a po něm Kennedy. Ve zbytku utkání bylo k vidění ještě mnoho zajímavých střeleckých pokusů, ale branka už nepadla a Granada tedy první duel ovládla 2:0. Domácí si uhráli skvělou výchozí pozici, tak uvidíme, zda to dohrají a budou se radovat z postupu.
Granada CF

Granada si v této sezóně odbývá premiéru v pohárové Evropě. Na podzim si vcelku s přehledem zajistila postup ze skupiny E, v níž obsadila druhé místo za Nizozemským Eindhovenem. Na hřišti tohoto soupeře dokázali Andalusané na úvod zvítězit 2:1, doma si ale proti PSV připsali pro změnu jedinou porážku. Poté ještě ztráceli za dvě bezgólové remízy s řeckým PAOK Soluň. Poslední Omonii pak granadští fotbalisté dvakrát zdolali.

V La Lize patří Granadě slušná devátá příčka. V poslední době se ji ale nedaří podle představ a na vítěznou vlnu by se chtěli hosté naladit v Itálii, kde to ale budou mít nesmírně složité. Hosté se ale netají tím, že si přijeli pro historický postup.

Také hostující celek se bude muset obejít bez řady hráčů, protože hrát nebudou Herrera, Milla, Quini, Soldado, Soro, Suarez Charris a také Vallejo.
SSC Neapol

Neapol jsem byli zvyklí v minulých sezónách vídávat na předních příčkách italské Serie A a také v Lize mistrů. Letos se ale museli ve městě, kde svého času řádil také legendární Diego Maradona, spokojit s Evropskou ligou. V domácí soutěži patří Gli Azzurri průběžné sedmé místo.

Skupinovou fázi EL začali neapolští fotbalisté domácí porážkou s nizozemským Alkmaarem, ale to bylo také naposledy, kdy nebodovali. Následovalo vítězství v San Sebastianu a dvě výhry nad chorvatskou Rijekou. Postup z prvního místa pak modří jistili dvěma remízami.

Dnes se domácí musí obejít bez několika hráčů, důležitých hráčů. Neapoli totiž budou chybět Demme, Hysaj, Lozano, Manolas, Osimhen, Ospina a také Petagna. To je velká ztráta pro Neapol, která potřebuje svého soupeře porazit a smazat ztrátu z prvního utkání.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu odvety vyřazovací části a my budeme sledovat duel SSC Neapol – Granada CF. Favoritem tohoto utkání je domácí celek, ale mnohem blíže k postupu má Granada, která zvládla úvodní zápas na jedničku. Je jasné, že to dnes bude hodně zajímavé.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.