Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Young Boys : AS Řím - 22. října 2020   18:55

Young Boys
Young Boys
14' Nsamé
1:2
(1:0)
AS Řím
AS Řím
69' Peres  (Džeko) • 74' Kumbulla  (Mchitarjan)
Young Boys
Von Ballmoos – Bürgy, Lustenberger (C), Zesiger – Hefti, Rieder (69. Aebischer), Sierro (79. Gaudino), Maceiras – Fassnacht (65. Elia), Nsamé (79. Siebatcheu), Ngamaleu (65. Mambimbi).
Stade de Suisse, Bern
AS Řím
Pau López – Juan Jesus (70. Lorenzo Pellegrini), Fazio, Karsdorp (46. Spinazzola) – Peres, Villar (59. Veretout), Cristante (C), Kumbulla – Pedro (59. Mchitarjan), C. Pérez – B. Mayoral (59. Džeko).

S konstatováním, že AS Řím ve druhé půlce během pěti minut otočil nepříznivý stav z 0:1 na konečných 2:1 a v prvním hracím dni bere tři body, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý.
Červené karty: 0-0.
Zápas je u konce, AS Řím bere tři body a stejně jako Kluž v prvním utkání skupiny a vítězí. První poločas byl zajímavý pouze pokutovým kopem po faulu Crisanteho na Riedera, který proměnil Jean-Pierre Nsamé. V závěru půlky mohl srovnat Carles Pérez, ale jeho střelu na bližší tyč vyrazil Von Ballmoos.

Po dvacet minut druhé půle nic nenaznačovalo, že by Young Boys měl o vedení přijít. AS Řím opravdu nehrál dobře. Pomohlo zapojení Edina Džeka. V 69. minutě totiž poslal hezký míč za obranu pro Bruna Perese, který přesprintoval Maceirase a nad pravou nohou gólmana křižnou střelou srovnal stav. Za dvě minuty mohli domácí znovu vést, ale Bürga po rohovém kopu hlavičkoval těsně nad. Přišel tak trest. Po rohu hosté poslali míč na pravou stranu Mchitarjanovi, jenž přesným centrem našel ve vápně Maraše Kumbullu. Záložník Římanů měl dostatek času a hlavičkou zakončil k levé tyči. Ačkoliv si brankář na míč lehce sáhl, už ho nevyrazil.

Čtyři minuty před koncem měli domácí ještě dvě šance. Hlavička Siebatcheua mířila vedle levé šibenice. Výraznější možnost na srovnání měl Meschak Elia, jenž si po dlouhém nákopu Aebischera zaběhl za obranu. Ve vápně se nerozpakoval a poslal míč pod břevno, kde ho zázračně vyrazil Pau López – 1:2.
90+6'
90+6'
Faul Džeka na půlce hřiště na Aebischera už bude nicneřešící.
90+5'
Zřejmě poslední útok domácích. Centr prošel napříč velkým vápnem k rohovému praporku, kde ho hosté odkopávají pryč.
90+4'
Edin Džeko je na levé straně lapen v ofsajdu.
90+3'
Sudí ale všechno rychle uklidnil, i za pomocí asistenta, a hraje se dále. Zdržení se ale samozřejmě hodí víc hostům.
90+2'
U pravého rohového praporku poblíž branky Young Boys vznikla pořádná strkanice. Bruno Peres kráčel poklidně k čáře na hození autu, ale domácí plejer směrem k němu vhodil míč. Peres měl sklopenou hlavu a balon ho zasáhl do ramene, přičemž následně teatrálně spadl k zemi. Hned je z toho mela a není mi jasné, proč nyní sudímu nepomohl jeho asistent.
90+1'
Po Gaudinově rohu si útočným faulem ve vápně pomohl Zesiger a míč bude od své branky odkopávat Pau López.
90+1'
První ze čtyř nastavených minut se rozbíhá.
90'
Michel Aebischer, který se snaží ze svého střídání vytěžit co nejvíce, dostal na ose hřiště trošku více prostoru a tak zkusil pětatřicet metrů od branky vystřelit. Což byla dobrá volba, jelikož trávník je vytrvalým deštěm poměrně mokrý. Střela byla hodně skákavá, ale Pau López si s ní poradil.
89'
Mladí chlapci z Bernu zatím nenašli další skulinku v obraně AS Řím.
87'
Následný rohový kop už pro branku AS Řím neznamenal vážné potíže.
86'
Mohlo být srovnáno. Aebischer poslal z poloviny hřiště krásný centr dopředu, na který si za spící obranu AS naběhl Meschak Elia. Nijak se nerozpakoval a ve vápně napřáhl ke střele pod horní tyč, kterou skvěle vyrazil Pau López. Španělský gólman, který do římského celku přišel loni z Betisu, se nyní vyznamenal a zachránil svému týmu vedení.
86'
Bruno Peres je lapen v ofsajdu a domácí zakládají rychlý kontr.
86'
Silvan Hefti centroval z pravé strany do vápna, kde nejvýše vyskočil Theoson Jordan Siebatcheu, jenže hlavičku poslal těsně nad branku.
85'
Jenže i AS se dopouští chyby. Domácí jsou tak na polovině soupeře znovu u míče.
84'
Mambimbi na pravé straně nepřešel přes obránce a ani následná narážečka nepomohla. Hosté mají míč.
84'
Římané závěr zápasu zvládají na jedničku a nepouštějí soupeře do pokutového území, natož k nějakým gólovým šancím.
82'
K přímému volnému kopu se postavil Lorenzo Pellegrini, ovšem jeho pokus byl zablokován Siebatcheuem.
81'
Zejména díky Edinu Džekovi hosté otočili stav zápasu, byť si kanonýr gól nepřipsal. Nyní opět pomohl ofenzívě AS, když ho dvacet metrů před vápnem nedovoleně zastavil Gianluca Gaudino a po dvou minutách na hřišti vidí žlutou kartu.
79'
Dvojí střídání Young Boys. Vincent Sierro jde z placu místo Gianluci Gaudina a dnes výborně hrající Jean-Pierre Nsamé, který dal v osmém startu sezony pátý gól, přepouští místo na placu Theosonu Jordanu Siebatcheuovi, americkému rodákovi z Washingtonu s francouzským občanstvím.
78'
Obranná činnost nedělá AS zatím žádný problém. Catenaccio italských týmů je pověstné a bernský celek to bude mít s vyrovnáním velmi těžké.
76'
Hosté centrovaný míč snadno odvrátili. V pokračující akci se všudybyl Leonardo Spinazzola pokoušel odkopnout míč proti Felixi Mambimbimu, který do něj ve výskoku zajel a nic jiného než žlutou nemůže vidět.
76'
Fazio na levé straně zastavil Eliu, ale hodně daleko od branky. Tohle bude těžké i na centr.
75'
Tímto se samozřejmě naprosto všechno mění. Ještě před deseti minutami měli domácí zápas naprosto ve své moci. Nyní musí dotahovat.
74'
AS Řím právě vstřelil branku!
Přímo po rohu nebezpečí nevzniklo, ale hráči hostí zůstali u míče, který získal na pravé straně Henrich Mchitarjan. Střídající hráč poslal krásný centrovaný míč do vápna, kde si MARAŠ KUMBULLA nejenže pohlídal ofsajd, ale hlavně ukázal výborný náběh a zakončil k levé tyči. Ačkoliv si Von Ballmoos sáhl na míč, vyrazit jej nedokázal. Asistence: Henrich Mchitarjan.
73'
Hosty samozřejmě vstřelená branka pořádně nabudila a díky Džekovi získávají rohový kop.
71'
Velká šance domácích. Po rohu Sierra se k hlavičce dostal Nicolas Bürgy, který vyskočil nejvýše. Měl čas na přesné zamíření, ale poslal balon těsně vedle levé šibenice.
70'
Další střídání v týmu AS. Juan Jesus opouští plac a jeho post krajního beka zaujme Lorenzo Pellegrini.
69'
Fabian Rieder, který zařídil penaltu, jde ze hřiště a místo něj nastupuje Michel Aebischer.
69'
Jak důležité je míti Edina Džeka. Českým fanouškům známý forvard na pravé straně krásně vysunul BRUNA PERESE, který se dostal před Maceirase. Ačkoliv gólman Von Ballmoos dobře zareagoval a pustil se proti Peresovi, ten zakončil nad pravou nohu vyklekajícího gólmana. Asistence: Edin Džeko.
68'
Přetažený míč od Sierra neměl šanci na úspěch. AS začíná znovu od své branky.
67'
Na druhé straně měl první příležitost střídající Meschak Elia. Uvolnil se v pokutovém území, ale Bruno Peres zablokoval jeho pokus na roh.
67'
V pokutovém území se vzduchem prolétl Fabian Lustenberger a zabránil tak potenciálnímu nebezpečí. A týž hráč za dvacet sekund nekompromisně odkopl další míč směřující k brankáři Von Ballmoosovi.
65'
Po 65 minutách dohrál Christian Fassnacht, místo kterého jde na hřiště forvard Meschak Elia. A konečná je také pro Nicolase Moumi Ngamaleua, jenž se za svůj výkon nemusí vůbec stydět. Schytal dnes mnoho ran a se zdviženou hlavou pouští na plac Felixe Mambimbiho.
64'
Kdepak, italskému týmu se dnes prostě nedaří. Akce AS končí před vápnem a když už nějaký míč, zpravidla centrovaný, do pokutového území proklouzne, nedělá domácím problém ho odvrátit.
64'
Naopak Riederův zákrok na Mchitarjana byl naprosto jasný. AS se na půli soupeře vrací k míči.
63'
Na hřišti se začíná pořádně brousit. Federico Fazio si nyní při výskoku pomohl levou rukou, kterou adresoval na krk Nsamého. Tento zákrok naopak sudí ponechal bez všimnutí.
62'
Čtvrtá žlutá karta pro hosty během dvanácti minut. Ačkoliv nyní si myslím, že přísná žlutá. Bruno Peres zastavil nedovoleně zřejmě Cédrica Zesigera, který poté teatrálně přihrál ruku soupeře ve svém obličeji.
61'
Ngamaleu si na polovině hřiště osedlal Crisanteho a AS bude u míče.
59'
Tak nakonec je to hned trojí střídání AS,jelikož dohrál i Petro Rodríguez a místo něj přichází Henrich Mchitarjan.
59'
A žlutá karta byla tím posledním, co Gonzalo Villar dnes udělal. Přepouští místo na hřišti pro Jodrana Veretouta a na plac se dostává také Edin Džeko, který střídá neviditelného Borju Mayorala.
58'
A další faul. Gabriel Villar naopak u pravé lajny tvrdě trefil z boku Ngamaleua a nemůže se divit, že je zde další žlutá karta.
57'
Mladí chlapci si nyní také dobře pokrývají míč. Přibývá tak faulů římského týmu, třeba jako nyní u levé lajny, kdy Carles Pérez nedovoleně zastavil Maceirase.
56'
Silvan Hefti, který se oklamat italským hráčem nenechal, následně přihrál míč pro Nsamého, jenž hraje dnes opravdu dobře. K němu hned přistoupil Juan Jesus a nekompromisně mu zajel do lýtek. Také naprosto jasná žlutá karta.
56'
Spinazzola si tentokrát na levé straně nepřišel na Heftiho a po pár přešlapovačkách nevybojoval ani rohový kop.
55'
Domácí hráči hodně zhustili prostor na středu hřiště, takže hosté museli zahrát s balonem dozadu.
54'
Leonarda Spinazzoly je plné hřiště. Sedmadvacetiletý ofenzívní bek, který letos naskočil do čtyř zápasů, centroval z levé strany do vápna a míč nešel zas tak moc mimo nabíhajícího Borju.
53'
Pedro Rodriguez nacentroval míč do vápna, kde se jej ujal aktivní Leonardo Spinazzola. Jeho střela ale byla zblokována, dobré postavení měl Vincent Sierro.
52'
Cédric Zesiger na pravé straně zastavil útok AS tím, že zajel do Carlese Péreze a také tady musí následovat žlutá karta.
51'
Na rohový kop Fabiana Riedera si naskočil Nicolas Bürgy a vyslal hlavičku na branku. Pau López byl ale pozorný a připisuje si první zákrok dnešního zápasu.
51'
Fazio nyní vyskočil ve vápně nejvýše a odklidil míč do zámezí. Hlavičkoval ale zády k brance a nebyl to tak úplně jistý zákrok, balon nepřešel tak daleko vedle levé tyčky.
50'
Trenér AS Paulo Fonseca má rozhodně o čem přemýšlet, jelikož vstup do sezony v podání AS Řím není ideální. Navíc nyní při protiútoku Young Boys na levé straně zastavil Federico Fazio míč úmyslně rukou a je z toho žlutá karta.
49'
Jean-Pierre Nsamé dostal dobrý míč za obranu, který mu ještě ťukl zřejmě Rieder, ale právě tento kontakt s míčem vystavil střelce jediné dnešní branky do ofsajdu.
48'
Ačkoliv Christian Fassnacht myslel, že tohle faul nebyl a nejprve hrál míč, poté přišlápl Bruna Perese a tyto zákroky se prostě pískají.
48'
Bruno Peresovi nezbylo nic jiného, než se na polovině hřiště postavit do cesty Ngamaleumu. Zákrokem ve stylu sumó jej povalil a přerušil akci bernského týmu.
47'
Bruno Peres tlačil míč na přední tyč, kde byl připravený jeden z obránců AS..
47'
Spinazzola se ihned zapojil do útočné akce a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
46'
AS Řím o přestávce střídá. Obránce Rick Karsdorp jde z placu a místo něj bude hrát druhou polovinu ofenzívnější Leonardo Spinazzola.
46'
Žluté karty: 0-1
Prvních pětačtyřicet minut je minulostí a příliš pohledného fotbalu nepřineslo. V jedenácté minutě mohl bek hostí Karsdorp postupovat na brankáře Young Boys, ale špatně zpracoval balon. O dvě minuty později Crisante ve vápně zbytečně nastavil tělo Riedera a byla nařízena penalta, kterou proměnil Jean-Pierre Nsamé. AS se prakticky po celý poločas nemohl dostat k ohrožení domácí branky, což vyjma penalty platilo i pro domácí. Vyrovnání mohlo přijít čtyři minuty před koncem poločasu, kdy si Carles Peréz povodil dva beky Young Boys, ale tváří v tvář gólmanovi se neprosadil, Von Ballmoos jeho střelu vyrazil – 1:0.
45+1'
45+1'
Petro Rodriguez byl na levé straně u rohového praporku pokryt soupeřem a hned poté sudí ukončil první půlku zápasu.
45'
Hosté drží míč na polovině soupeře, což je pro ně těsně před koncem poločasu to nejlepší, co může být.
45'
V prvním poločasu asi nebude důvod nastavovat, takže se rozbíhá zřejmě poslední minuta prvního dějství.
43'
Centrovaný míč ale obrana domácích odvrátila a při dalším centru na pravou stranu byl Maraš Kumbulla v ofsajdu.
42'
AS Řím je před koncem poločasu více aktivní. Nyní si hosté vybojovali další faul. Carles Pérez, jenž měl před chvilkou šanci na srovnání stavu, vybojoval faul na Maceirasovi.
42'
Oba dva rohy Carlese Péreze neznamenaly pro obranu týmu z Bernu žádné nebezpečí.
41'
Velká šance AS Řím na srovnání! Carles Pérez se krásně prosmýkl mezi dvěma hráči soupeře a vnikl do pokutového území. Levačkou se snažil umístit míč na přední tyč, ale David Von Ballmoos dobře zasáhl a balon vytěsnil mimo. Je z toho jen roh pro hosty.
40'
Po rozehrávce a odraženém míči mimo vápno AS odpověděl Nsamé svému soupeři stejnou mincí.
39'
Zbytečné ztráty na obou stranách. A hosty ta současná mrzí více, jelikož na levé straně poslal Rick Karsdorp na zem Nsamého a španělskému sudímu již se zákroky na hraně došla trpělivost. První žlutá karta zápasu.
38'
Po Villarově faulu budou mít domácí míč zhruba čtyřicet metrů před brankou, takže bude následovat centr do vápna. A ten také následoval, jenže Moumi Ngamaleu si nepohlídal ofsajd.
36'
Střelec jediné dnešní branky Nsamé je při chuti. Třicet metrů před brankou se dostal k míči a zkusil vystřelit. Přesný ale nebyl, míč mířil nad horní tyč.
35'
Federico Fazio byl na hranici penalty tam, kde měl být. Po tom, co si domácí narazili míč na pravé straně, směřoval do vápna přesný centr pro Jeana-Pierre Nsamého, ale obránce, jenž nastupuje letos poprvé v sestavě, zasáhl dobře.
35'
Juan Jesus před vápnem dobře odklidil od míče Moumi Ngamaleua a vzápětí ještě dokázal rozehrát míč na své spoluhráče. Jenže následovala další nepřesnost v ofenzívní fázi hostí.
33'
Nakopávaný míč Římanů opět končí u Von Ballmoose. Pětadvacetiletý Švýcar se dnes v brance rozhodně nenudí, ale zatím nemusel vytahovat žádný těžký zákrok.
31'
Vincent Sierro dával do pokutového území centrovaný míč, který posílal na vzdálenější tyč. Tam byl ale připraven Pau López, který je dnes zatím velmi jistý a při troše štěstí mohl lapit také pokutový kop.
30'
Po tom, co Nsamé odehrál míč na spoluhráče, jej obránce AS Juan Jesus zbytečně podkopl. Sudí nechával chvilku výhodu, poté správně dopískl nedovolený zákrok.
30'
Půl hodinu zápasu máme za sebou. Šancí jako šafránu, fotbal zatím hodně oťukávací. Nebýt zbytečného zákroku Crisanteho, branka by nepadla žádná.
28'
Borja před vápnem nedostal přesnou přihrávku a míč končí u brankáře domácích Davida Von Ballmoose. Ten letos dostává zatím o něco více šancí než Guillaume Faivre, jenž nastoupil dvakrát, zatímco dnešní jednička Young Boys chytá již pošesté.
Pro AS je samozřejmě škoda, že není v kompletním složení. Asi nejvíce je cítit absence italského forvarda Nicoly Zaniola, jasně největší hvězdy týmu. Zranění trápí také Javiera Pastoreho, Amadou Diawaru a též posilu z Manchesteru United, navrátilce Chrise Smallinga.
25'
Centr odvrátila domácí obrana jen k Petro Rodriguesovi. Španělský útočník, který do AS Řím přišel z Chelsea, se opřel do míče, jenže střela mu vůbec nesedla a div balon nepřeletěl horní tribunu.
25'
Ale jen na okamžik. Sudí navíc nyní nepískal první zákrok na hraně na Bruna Perese. Ale když byl týž hráč poslán k zemi u levé lajny od Riedera, už neměl na vybranou.
24'
Borjovi při přebírání míče uskočil balon od nohy a domácí tak mají opět snadno míč ve své moci.
23'
Kdepak, hosté se zatím vůbec nemohou dostat do zápasu. Naopak domácí tým využije každou šanci, jak ohrozit branku Lópeze. Nyní to zkusil jeden z domácích plejerů snad ze třiceti metrů. Ačkoliv mířil hodně vedle, alespoň to vyzkoušel.
21'
Fabian Rieder, který vybojoval penaltu, nyní vzal přes nohy Gonzala Villara a může být rád, že zastavený počínající útok AS neocenil španělský sudí žlutou kartou.
20'
Federico Fazio nyní při dalším autu jasně ukazoval, že nemá komu hodit míč. Žádný ze spoluhráčů se mu nenabízel.
20'
Borja Mayoral jen rozhodil rukama, že přihrávka na něj byla hodně nepřesná. A právě nepřesností je ve hře římského týmu více než dost. Aut pro domácí.
19'
Naopak po levé straně zkusil rychlý útok aktivní Nsamé, ovšem do pokutového území mu nikdo nenaběhl a balon tak skončil u brankáře Pau Lópeze.
18'
V hustém dešti se AS zatím nemůže ani zdaleka prosadit k brance Von Ballmoose.
17'
Domácí tým se snaží zastavit akce hostí hned na začátku, z čehož také plyne několik faulů. Nyní hráči Young Boys nedovoleně stopli soupeře třikrát během tří minut.
14'
Young Boys právě vstřelil branku!
Pokutový kop v podání JEANA-PIERRE NSAMÉHO rozhodně nebyl kopnut nejlépe, míč nebyl úplně přesně umístěn k levé tyči. Ale razance střele nechyběla a Pau López na balon nedosáhl.
14'
Sudí samozřejmě ještě poučuje Pau Lópeze, že musí zůstat na čáře.
13'
Crisante se na hranici vápna dopustil zbytečného faulu na Riedera, který jej obešel kličkou. A protože to bylo již v pokutovém území, následuje penalta pro domácí! Obránce AS nechal proti soupeři své tělo a Fabian Rieder již věděl, jak toho využít.
11'
Bleskový výkop od gólmana Von Ballmoose byl vodou na mlýn pro Nsamého, který si u pravé lajny povodil Kumbullu. Jenže s faulem, čemuž tedy hodně nevěří. Ale je to tak.
11'
Rick Karsdorp si naběhl na dlouhý centr po bleskové rozehrávce, jenže nedokázal lépe zpracovat míč a ten mu tak ve výborné pozici utekl. Už téměř mohl jít sám na brankáře.
10'
Moumi Ngamaleu si nabíhal do velkého vápna na centr, ovšem španělský brankář Pau López opět ukázal dobré čtení hry a poměrně náročný centr snadno stáhl ze vzduchu.
9'
Jean-Pierre Nsamé si na půlící čáře obhodil soupeře a pelášil po pravé straně. Jenže jeho rychlost i úmysl nepochopili spoluhráči a musel dát přihrávku za sebe.
8'
Už to vypadalo, že se hosté váhavou rozehrávkou dostanou pod tlak. Ale Carles Pérez vybojoval přesně to, co chtěl. U postranní čáry si vymodlil faul Zesigera.
7'
Jenže Moumi Ngamaleu si nepohlídal ofsajdovou pozici a byl španělským asistentem Roberto Alonso Fernandezem lapen v postavení mimo hru.
7'
Domácí raději zahráli malou domů, když Cédric Zesiger neměl komu přihrát. Balon si tak polaskal David Von Ballmoos, který rychle nakopl míč dopředu.
6'
Po chybné rozehrávce na vlastní polovině v podání AS Řím se k míči rychle dostal Fabian Rieder. Ten udělal dva kroky a zkusil střelu z dálky, ovšem byl hodně nepřesný.
5'
Faulu se dopustil také Borja Mayoral, útočník zapůjčený do AS Řím z Realu Madrid.
4'
Na dlouhý centrovaný míč si nabíhal Jean-Pierre Nsamé, ale gólman Pau López dobře přečetl hru a u balonu byl jako první.
3'
Jenže na půli hřiště nyní faulovali také domácí, konkrétně Fabian Rieder. Ten poslal na zem Pedra Rodrigueze.
2'
Hned ve druhé minutě se faulu dopustil Crisante, u míče tak zůstanou domácí.
1'
Výkopu se jako první ujali hráči AS Řím, konkrétně Carles Pérez.
1'
Hráči obou týmů právě nyní nastupují na zelený pažit.

BSC Young Boys: Von Ballmoos – Bürgy, Lustenberger (C), Zesiger – Hefti, Rieder, Sierro, Maceiras – Fassnacht, Nsamé, Ngamaleu.
Náhradníci: Neuenschwander, Faivre – M. A. Camara, Sulejmani, Gaudino, Elia, Siebatcheu, Mambimbi, Aebischer, Maeir, Lefort, Seydoux.

AS Řím: Pau López – Juan Jesus, Fazio, Karsdorp – Peres, Villar, Cristante (C), Kumbulla – Pedro, C. Pérez – B. Mayoral.
Náhradníci: Boer, Mirante – Ibañez, Lorenzo Pellegrini, Džeko, Veretout, Santon, Spinazzola, Mchitarjan.

Rozhodčí: Carlos del Cerro Grande – Juan Carlos Yuste, Roberto Alonso Fernandez (vš. Španělsko).
AS Řím:
Tým z věčného města určitě před minulou sezonou chtěl být mezi první čtyřkou, která měla zajištěn přímý postup do Ligy mistrů. Jenže bohužel, AS Řím skončil na pátém místě se ztrátou osmi bodů na čtvrté Lazio a na Champions League bude čekat druhou sezonu v řadě. Evropskou ligu hrál AS naposled loni, kdy ve skupině s Basaksehirem, Wolfsbergerem a Mönchengladbachem skončil druhý. V prvním kole play-off vyřadil Gent, ovšem osmifinále bylo pro Římany po prohře 0:2 se Sevillou konečnou. Největším úspěchem v Evropské lize (potažmo poháru UEFA) je tak pro AS finále z roku 1991, kdy podlehlo Interu Milán.

V probíhajícím ročníku Serie A je AS Řím na osmém místě s bilancí dvou výher, remízy a prohry. Nejnovější posila italského týmu, navrátilec Chris Smalling, do zápasu kvůli zranění kolene nenastoupí.

BSC Young Boys:
Tým z Bernu měl jistě jiný cíl, než hrát Evropskou ligu. Mistr švýcarské nejvyšší soutěže pro sezonu 2019/2020 (vyhrál s náskokem osmi bodů před St. Gallenem) se chtěl dostat do Ligy mistrů (naposled jí hrál v sezoně 2018/2019), ovšem k milionářské soutěži vedl klíč přes předkola a Mladí chlapci museli nastoupit již do toho druhého. V něm si sice tým poradil doma s Klaksvíkem 3:1, ovšem třetí předkolo znamenalo konečnou. Bernský tým totiž prohrál na hřišti Midtjyllandu 0:3 a přešel tak do 4. předkola Evropské ligy. V něm nedal šanci doma Tiraně, vyhrál 3:0 a měl základní skupinu jistou.

V domácí soutěži jsou Young Boys po čtyřech kolech bez porážky, mají na kontě dvě výhry a dvě porážky při skóre 3:1. Na domácím stadionu vyhráli Young Boys 16 soutěžních zápasů v řadě a naposledy padli 28.11. doma proti Portu v rámci Evropské ligy 1:2.

Poslední zápasy Young Boys:
Servette Ženeva – Young Boys 0:0
Young Boys – Vaduz 1:0
Young Boys – Tirana 3:0
Sion – Young Boys 0:0
Young Boys – FC Zürich 2:1
Dobrý den, ještě jednou vítejte u prvního kola Evropské ligy. Ta letos začíná, stejně jako Liga mistrů, se zpožděním, nicméně hlavní je, že začíná. V rámci skupiny A se v prvním kole proti sobě postaví švýcarský tým BSC Young Boys, který na svém hřišti přivítá mírně favorizovaný italský celek AS Řím. Utkání má výkop pět minut před začátkem devatenácté hodiny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.