Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Záhřeb : CSKA Moskva - 10. prosince 2020   21:00

Záhřeb
Záhřeb
28' Gvardiol (Majer) • 41' Oršić (Kastrati) • 75' Kastrati (Majer)
3:1
(2:0)
CSKA Moskva
CSKA Moskva
76' Bistrović  (Maradišvili)
Záhřeb
Livaković – Moharrami, Théophile-Catherine, Gvardiol, Leovac (21. Perić) – Jakić, Ademi /C/ (35. Franjić) – Kastrati, Majer (78. Tolić), Oršić (78. Ćuže) – Gavranović (78. Atiemwen).
Josipović – Stojanović, Burton, Ivanušec, Baturina.
Martins – Campos, Almeida (Portugalsko)
Stadion Maksimir, Záhřeb
CSKA Moskva
Akinfejev /C/ – Maradišvili, Divějev (79. Karpov), Vasin, Ščennikov (71. Gaich) – Obljakov, Bistrović – Zajnutdinov, Achmetov (63. Tiknizjan), Sigurðsson – Škurin (63. Čalov).
Torop.

Fotbalisté Dinama Záhřeb sice v závěru šestého a posledního utkání základní skupiny inkasovali první gól, ale to je jen malá kaňka na jejich hladkém vítězství v zápase i celé skupině.
Po jednoznačném prvním poločase, kdy Dinamo kromě dvou gólů ještě dvakrát trefilo tyč, přinesla druhá půle mnohem zajímavější fotbal s šancemi na obou stranách. Ze samostatného nájezdu zvýšil na 3:0 Kastrati, ovšem hned po výkopu se trefil Bistrović a CSKA vycítil příležitost. Livaković podržel Záhřebské při dvojnásobné tutovce po trestném kopu a domácí si již výhru vzít nenechali.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:9.
90+3'
90+2'
Domácí nepouštějí soupeře k závěrečnému náporu. Jejich kombinaci do plných ukončil hvizd píšťalky – portugalský sudí viděl Gaichovu ruku ve vzdušném souboji o míč.
90'
Nastavují se 3 minuty.
88'
Hosté presinkem vybojovali míč a Bistroviće atakoval nedovoleně Franjić, píská se proti Dinamu.
86'
Na druhé straně střílí z úhlu slabě a nepřesně Bistrović. Míč ani neopouští prostor hřiště a uvízl před rohovým praporkem.
85'
Střídající Ćuže zůstal zcela zapomenutý na zadní tyči a Kastratiho centr hlavičkoval „koníčkem“ snad o centimetr vedle tyče.
85'
Žlutou kartu dostává Adolfo Gaich (CSKA Moskva).
83'
CSKA pokračuje v náporu, ze závaru před bránou po sérii odrazů vyplul míč před Čalova, jehož ránu sráží Théophile-Catherine.
82'
Dvěma úžasnými zákroky během vteřiny podržel Dinamo brankář Livaković! Bistrovićův přímý kop prošel zdí, domácí gólman vyškrabuje a vzápětí dokázal nohou vytěsnit i dorážku úplně volného Čalova!
81'
Žlutou kartu dostává Bartol Franjić (Dinamo Záhřeb) za ruku.
79'
Také CSKA Moskva musí střídat: zraněného Igora Divějeva nahrazuje Vadim Karpov.
78'
Tři sřídání Dinama Záhřeb, které stahuje ze hry nejvytíženější ofenzivní hráče: Mislav Oršić, Lovro Majer a Mario Gavranović mají splněno, přicházejí Mario Ćuže, Marko Tolić a Iyayi Atiemwen.
76'
CSKA Moskva právě vstřelil branku!
Okamžitě po rozehrání se z Maradišviliho centru do šestnáctky prosazuje KRISTIJAN BISTROVIĆ. Hlavou si skákavý míč přiťukl a dostatečně prudkým i přesným křížným halfvolejem snižuje.
75'
Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
Lovro Majer vyslal do sóla za obranu LIRIMA KASTRATIHO, který svůj nájezd zakončuje po zemi mezi nohama brankáře Akinfejeva. Navzdory jeho lehké teči skáče míč do sítě a zdá se být rozhodnuto.
74'
Po rychle rozehraném rohovém kopu CSKA minul bránu hlavou Viktor Vasin.
73'
Po zdařilé přímočaré akci a přesné vodorovné přihrávce Lovra Majera vůbec nesedla střela Kastratimu, jenž se úplně ukopl.
71'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Georgij Ščennikov, přichází Adolfo Gaich.
70'
Mislav Oršić zachytil míč ještě na koncové lajně, navedl si ho kolem dvojice obránců zpět do pole a z otočky zakončuje drzou akci prudkou střelou nad břevno.
69'
Arnór Sigurðsson se probíjel k míči nedovoleným způsobem, za kotník zaháčkoval Moharramiho.
67'
Čtvrtý tým minulého ročníku ruské ligy se ještě snaží se zápasem něco udělat, střídání byla ku prospěchu věci. Livaković si u tyče pohlídal tvrdou střelu Fjodora Čalova zpoza šestnáctky.
66'
Hosté ještě zůstali u míče, z protějšího křídla se však Ščennikovův centr stáčí přímo do Livakovićovy náruče.
65'
Střídající Tiknizjan si hezky povodil míč v pokutovém území, jeho pobídku na malé vápno odkopávají domácí v poslední chvíli na roh.
63'
Dvojnásobná změna v mužstvu CSKA Moskva: ze hřiště odcházejí Ilja Škurin a Ilzat Achmetov, hru se pokusí rozhýbat Fjodor Čalov a Najair Tiknizjan.
62'
Dvojice hráčů v bílých dresech dotírala na Franjiće, který si pokryl míč a řekl si o faul.
60'
Z rohu CSKA vzešla první vážnější příležitost. Samotná exekuce se ještě nepovedla, Divějev před bránou promáchl pokus o volej. Za velkým vápnem však zachytil míč Obljakov, vrátil před bránu a Igor Divějev z výhodné pozice hlavičkuje nad břevno.
58'
Výpadem po pravém křídle provětral hostující obranu Mislav Oršić, jeho centr z malého vápna odvrací ve spolupráci dvojice stoperů CSKA.
57'
Hra zatím po přestávce nemá spád, jako by byli Moskvané již smířeni s výsledkem.
55'
Domácí vcelku v poklidu kombinují na útočné polovině, nakonec Gavranoviće odstavil Achmetov a dává malou domů Akinfejevovi, jehož dlouhatánský odkop letí až k jeho protějšku v bráně Dinama.
52'
Až po přestávce si připisuje první ostrý zákrok záhřebský brankář Livaković. Z hranice šestnáctky ho prověřil Sigurðsson střelou mezi beky a právě po odrazu o jednoho z nich míří míč přímo do Livakovićovy náruče.
52'
Domácí si přihrávali v pokutovém území soupeře a ke střele napřáhl z otočky Gavranović. Pozorný Divějev mu ji hned zablokoval.
51'
Žlutou kartu dostává Viktor Vasin (CSKA Moskva) za faul na Majera.
48'
Nyní se naopak faulem provinil domácí Jakić.
47'
Majerův trestný kop ze strany se jen stočil do Akinfejevovy náruče.
47'
Ščennikov zajel do Kastratiho nedaleko soupeřovy šestnáctky. Sotva domácí brankář rozehrál přímák, opakuje se situace na opačné straněě hřiště.
46'
Vedoucí tým skupiny je jasně lepší a zaslouženě vede o dvě branky. Livaković byl v prvním poločase bez práce, naopak Akinfejev se musel několikrát činit a dvakrát ho zachránila nastřelená tyč.

Statistiky první půle:
Držení míče 56% – 44%, střely na bránu 6:0, střely mimo 2:3, rohy 6:2, fauly 7:1, ofsajdy 1:0.
45+3'
45+3'
Přetažený centr vracel do ohně Sigurðsson, tam míč odskakuje číhajícímu Divějevovi do zámezí.
45+3'
Avizované dvě minuty již vypršely, ovšem sudí ještě nechá Moskvany kopnout roh.
45+1'
V nastavení se trochu ukvapil se střelou Moharrami, navíc jeho pokus neměl ani potřebný směr.
45+1'
Rozhodčí Martins nastavuje dvě minuty.
45'
V závěru poločasu zachránila hosty podruhé pravá tyč! Majer přistrčil míč hlavou Oršićovi, který obstřelil zkamenělého Akinfejeva, ale míč se po odrazu o tyč vrací do pole.
44'
Domácí kombinují kolem soupeřovy šestnáctky a spíše už vyčkávají na poločasový hvizd.
42'
O okamžitou odpověď se pokusil Chorvat v ruských službách Kristijan Bistrović, pěknou ranou z 22 metrů o kus přestřeluje.
41'
Po Kastratiho křížném pasu z hloubi pole prostřelil Akinfejeva umístěnou hlavičkou zblízka MISLAV ORŠIĆ. Gólmanský veterán stačil míč nohou jen lehce tečovat.
40'
Žlutou kartu dostává Ivan Obljakov (CSKA Moskva).
38'
CSKA přežil horké chvilky a posouvá hru za půlící čáru, kde však hned o míč přichází.
37'
A i po záhřebském rohu mohlo udeřit. Naštěstí pro hosty se stačil Akinfejev vymrštit k tyči a vyrazit Gavranovićovu střelu ze dvou kroků!
36'
Moskevský celek kopal roh, ale byl z toho jen rychlý brejk Dinama. Oršić přenesl hru na Kastratiho, jehož ránu zpoza šestnáctky pod břevno vytahuje Akinfejev na roh.
35'
Také druhá změna v sestavě Dinama Záhřeb byla vynucená: Arijan Ademi se po ošetření na hřiště nevrátí, nahrazuje ho Bartol Franjić.
35'
Jakić strčil oběma rukama do Obljakova a je nařízen trestný kop pro hosty.
34'
Míč rozhodčího na půlící čáře. Portugalský sudí Martins přerušil hru, aby mohl být ošetřen po zásahu do holeně domácí kapitán Ademi.
31'
Majer si splnil také obrannou práci, když včasným skluzem zablokoval Sigurðssonovu ránu z úhlu.
30'
Přímý kop od postranní čáry rozehrál hostující Bistrović, míč proletěl neškodně pokutovým územím do zámezí.
28'
Pátý roh domácího mužstva rozehrál Lovro Majer a prudkou hlavičkou z malého vápna otevírá skóre dorostenec JOŠKO GVARDIOL.
26'
Divějev se provinil proti Gavranovićovi, k němuž mířil vysoký odkop ještě na obranné polovině chorvatského mistra.
24'
Nic z toho však nebylo, domácí se snadno ubránili.
23'
Perić přišlápl botu Zajnutdinovovi a chystá se první nebezpečná standardka pro CSKA zhruba 28 metrů od brány.
22'
Ani čtvrtý roh Dinama, který tentokrát rozehrál Jakić, nepřinesl ohrožení brány.
21'
Obrovská příležitost Dinama! Oršić si naběhl na krásnou uličku špílmachra Majera, zasekl si míč kolem Maradišviliho a z levé strany napálil bližší tyč, zatímco brankář skákal na střed.
21'
Dinamo Záhřeb nuceně střídá: zraněný Marin Leovac opouští hřiště podpírán masérem, na jeho místo přichází Dino Perić.
18'
Po Zajnutdinově faulu loktem ve výskoku se svíjí na zemi otřesený Leovac a na trávník musí zdravotnická pomoc.
17'
Záhřebští se vydali do přečíslení, jenže Moharramiho zpětná přihrávka do vápna byla příliš pomalá a vracející se Zajnutdinov ji stačil skluzem odvrátit na roh.
15'
Před velkým vápnem se vymanil ze sevření přesily bílých dresů Lovro Majer a prudkou šlehou o několik decimetrů minul pravou tyč.
13'
Další nákop dopředu na Gavranoviće zhatil ofsajd.
13'
Igor Akinfejev odkopává od své brány po příliš dlouhé přihrávce záhřebských hráčů.
11'
Z následného rohu se Dinamo opět neprosazuje a musí rozjíždět další akci znovu od píky.
10'
K odraženému míči se v pokutovém území dostal Mislav Oršić a z otočky ho hned napálil na bránu. O Vasinovo rameno tečovaný míč letí nad břevno.
9'
První střelecký pokus zapisuje hostující Obljakov, přesnost však jeho střele z dálky scházela.
7'
Oba celky se vystřídaly v neúspěšných pokusech o útočnou akci. Majerův nákop směřuje jen do náruče brankářské legendy hostů Akinfejeva.
4'
Před bránou zůstává po opakovaném rohu ležet Joško Gvardiol, ale rozhodčí se penaltu odpískat nechystá.
3'
První roh rozehrál domácí Majer a po obranné hlavičce jednoho z fotbalistů CSKA si ho Dinamo hned zopakuje.
2'
Žlutou kartu dostává Mario Gavranović (Dinamo Záhřeb) za nafilmovaný pád.
1'
Domácí fotbalisté nastupují na prázdný Maksimir v modrých dresech, ruský celek v bílých sadách.
1'

Dinamo Záhřeb: Livaković – Moharrami, Théophile-Catherine, Gvardiol, Leovac – Jakić, Ademi – Kastrati, Majer, Oršić – Gavranović.
Náhradníci: Josipović – Perić, Stojanović, Burton, Franjić, Ivanušec, Tolić, Atiemwen, Ćuže, Baturina.

CSKA Moskva: Akinfejev – Maradišvili, Divejev, Vasin, Ščennikov – Obljakov, Bistrović, Zajnutdinov, Achmetov – Sigurðsson, Škurin.
Náhradníci: Torop – Karpov, Tiknizjan, Čalov, Gaich.

Rozhodčí: Martins – Campos, Almeida (Portugalsko).
Poslední vzájemný zápas:
CSKA Moskva – Dinamo Záhřeb 0:0 (29.10.2020):

Žluté karty: 61. Petković, 90+1. Jakić (oba Záhřeb)

Držení míče: 52 % : 48 %. Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 11:2. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 7:12.

CSKA Moskva: Akinfejev – Fernandes (84. Bistrović), Divejev, Magnússon, Zajnutdinov – Maradišvili, Obljakov (80. Dzagojev) – Ejuke (75. Sigurdsson), Vlašić, Kučajev (80. Achmetov) – Čalov (74. Gaich).

Dinamo Záhřeb: Livaković – Stojanović, Lauritsen, Perić (81. Kastrati), Gvardiol – Majer, Ademi, Franjić, Ivanušec (66. Jakić) – Petković (66. Gavranović), Oršić (90+3. Moharrami).
CSKA Moskva:
Naopak vystoupení moskevského týmu v letošní Evropské lize je velkým zklamáním. Silný klub totiž po pěti zápasech stále čeká na první výhru a i když do základních skupin vstoupil dvěma remízami, v dalších třech utkáních získal jen jeden bod. Posledním hřebíčkem Moskvanů byl pátý zápas, kdy doma prohráli v důležitém zápasu s Wolfsbergerem 0:1 a přišli tak i o poslední naději na postup. S dvěma vstřelenými brankami je na takový cíl sotva možné pomýšlet.
CSKA navíc nevyhrál už třikrát za sebou ani v ruské lize a z čela tabulky klesl na třetí příčku za Zenit Petrohrad a Spartak Moskva.
Nejlepší střelec mužstva, Chorvat Nikola Vlašić, do své vlasti neodcestoval, zraněný je i druhý nejlepší šutér Konstantin Kučajev. Nikdo další z kádru nedal letos více než dva góly.

GNK Dinamo Záhřeb:
V poměrně silné skupině je jasné první místo Dinama a jeho postup již po pěti odehraných zápasech přece jen mírným překvapením. Tím spíše, že Záhřeb nezačal Evropskou ligu zcela dobře a po dvou kolech měl jen dva body. Nicméně následná série tří vítězství za sebou vyšvihla Dinamo na první místo tabulky a naopak soupeři chorvatského týmu si body rozdělovali mezi sebou. Za zmínku stojí i vynikající defenzívní práce Záhřebu, jenž v šesti zápasech ani jednou neinkasoval.
V chorvatské lize je záhřebský klub druhý o bod za Osijekem, ale má dva zápasy k dobru.
Nejlepším střelcem sezóny je 31letý intenacionál Mario Gavranović, který již v domácí a Evropské lize nasázel celkem tucet gólů.

Zápasy Dinama Záhřeb v Evropské lize:
Feyenoord – Dinamo 0:2
Wolfsberger – Dinamo 0:3
Dinamo – Wolfsberger 1:0
CSKA Moskva – Dinamo 0:0
Dinamo – Feyenoord 0:0.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u závěrečného kola základních skupin Evropské ligy. Ve skupině K se od 21 hodin utká domácí GNK Dinamo Záhřeb proti CSKA Moskva. Zatímco chorvatský tým se hřeje na prvním místě tabulky a může se těšit z jarního pokračování, pro ruský celek končí Evropská liga již na podzim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.