Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Braga : Rangers - 7. dubna 2022   21:00

Braga
Braga
40' Ruiz (I. Medeiros)
1:0
(1:0)
Rangers
Rangers
Braga
Magalhães – Y. Couto (89. P. Oliveira), Sousa, Tormena, Carmo – Musrátí (82. Castro), Medeiros (75. Falé), A. Horta (82. Mineiro) – R. Horta /C/, Ruiz (75. V. Oliveira), Gomes.
Sá, Horníček – Leite, Buta, Moura, B. Couto, Rodrigues.
Massa – Meli, Alassio (ITA)
Estádio AXA, Braga
20 331 diváků
Rangers
McGregor – Tavernier /C/, Goldson, Balogun (62. Barišić), Bassey – Lundstram, Kamara, Jack (62. Aribo) – Sakala (62. Roofe), Arfield, Kent.
McCrorie, McLaughlin – Davis, Ramsey, Diallo, Sands, Wright.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 1:3. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:10.
Hodně málo fotbalovosti bylo k vidění v portugalské Braze, desetitisícová návštěva se však z drtivé většiny rozejde spokojena. Gól domácího Ruize pět minut před přestávkou zařídil Braze před odvetou ve Skotsku nejtěsnější náskok, když předtím trefili domácí tyč a jeden gól jim pro útočný faul sebral videorozhodčí.
Druhá půle přinesla jen urputný boj bez větších šancí, Rangers zklamali na celé čáře a nevytvořili si vlastně za celý zápas vůbec nic.
90+3'
90+3'
Fabiano Sousa se provinil hraním rukou.
90+2'
Vitor Oliveira šel příliš teatrálně k zemi, když ucítil na lopatkách Basseyho dlaň. Nicméně rozhodčí píská a domácí nakopávají míč do autu...
90+1'
V úvodu nastavení nevyužili fotbalisté z Glasgow svůj šestý roh. Vhazovat se chystá domácí Fabiano Sousa.
90+1'
Nastavují se 3 minuty.
89'
Z krátkého rohu neudeřilo. Bassey zakončoval ve vápně z otočky jen do dobře postaveného Carma, který tak vykoupil svou vinu.
89'
Poslední střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Yan Couto, přichází Paulo Oliveira.
88'
Carmo zajel zbytečně podrážkou napřed do Goldsona a Rangers dostávají k dispozici trestný kop jen krůček od kratší strany velkého vápna.
85'
Při akci skotského mistra je odmáván ofsajd Roofeovi, který po svém příchodu na hřiště spíše brzdí akce hostů, než že by nějak přispíval. Giovanni van Bronckhorst se na lavičce nervózně podrbal na hlavě.
84'
Při výběhu pro centrovaný míč se domácí brankář Magalhães srazil s Roofem, kterému je poněkud sporně odpískán útočný faul. V důsledku je to jedno, brankář měl stejně balon ve své moci.
83'
Dnešní utkání sleduje 20 331 diváků.
82'
Další dvě změny v mužstvu SC Braga: ze hřiště odkulhal Alí Musrátí a spolu s ním střídá André Horta, na jejich místa přicházejí André Castro a Lucas Mineiro.
80'
Spoluhráč pomáhá ve středovém kruhu od křečí Alímu Musrátímu.
78'
Po nepodařeném rohu se musejí fotbalisté Bragy rychle vracet na vlastní půlku.
77'
André Horta napřáhl z 25 metrů k výstavní ráně, kterou McGregor s námahou vytlačil „bagrem“ od tyče na roh.
75'
Dvakrát střídá SC Braga: hřiště opouštějí aktéři jediné gólové akce Iuri Medeiros a Abel Ruiz, přicházejí Miguel Falé a Vitor Oliveira.
73'
Pokus Kemara Roofa letí vysoko nad břevno směrem k nezastavěnému svahu za aktuálně domácí bránou.
71'
Tavernierův rohový kop padal na hlavu volného Connora Goldsona, který měl dost času zamířit, místo k zadní tyči však posílá míč metr vedle.
70'
Domácí zapresovali, ale Bassey míč z nebezpečného prostoru vyváží a nakonec získává Glasgow rohový kop.
67'
O chvilku později střílel Rodrigo Gomes z rohu velkého vápna přímo do náruče Allana McGregora.
67'
Ricardo Horta při náběhu mezi beky nezpracoval křížnou přihrávku na paty.
64'
Střídající Roofe zahrál na zemi rukou.
62'
Hned třikrát naráz střídají Glasgow Rangers: ze hřiště odcházejí Leon Balogun, Ryan Jack a Fashion Sakala, které nahradí na trávníku Borna Barišić, Joe Aribo a Kemar Roofe.
60'
Naplnila se hodina hry. Za čtvrt hodiny po přestávce se žádná branková příležitost ani přímá střela neurodila.
57'
Po trestném kopu hostů střílel z otočky Scott Arfield jen do svého strážce Fabiana Sousy.
56'
Magalhães roztleskal diváky odvážnou kličkou napadajícímu Arfieldovi, který šel do skluzu, ale k míči se nedostal.
55'
Rohu se ujal poprvé Bassey, výsledek byl ovšem jako zatím vždy nulový. Domácí zakopávají míč až na soupeřovu polovinu.
55'
Lundstram vystihl domácí pokus o přenesení hry nalevo, vyslal dopředu Sakalu a hráči Bragy zastavují akci za cenu čtvrtého rohu.
52'
Rangers si vyměňují krátké přihrávky z nohu na nohu, kombinaci však nedokáží dovést na dostřel od domácí brány.
49'
Zatím z žádné standardky dnes nevzešlo ohrožení brány, což platí i po tomto rohovém kopu Iuriho Medeirose.
48'
Yan Couto stihl prudkou přihrávku ještě na hřišti a jeho zpětný centr se od kolene dobíhajícího obránce odráží na roh.
47'
Ricardo Horta kličkoval okrajem soupeřovy šestnáctky, nakonec to ale Braga dohrála na jistotu zpět na půlící čáru.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 50% – 50%, střely na bránu 2:0, střely mimo 1:1, rohy 3:3, fauly 6:5, ofsajdy 0:2.
Braga v poločase po zásluze vede. Její náskok mohl být i vyšší, když hosty jednou zachránila tyč a minutu nato videorozhodčí, který je na rozdíl od nejnižší „konferenční“ soutěže na zápasech Evropské ligy přítomen. Jediným úspěšným střelcem tak byl po postupném útoku z vlastní poloviny ve 40. minutě Abel Ruiz. Naprosto marní hosté naproti tomu neměli víc než jeden náznak brankové příležitosti v úvodu zápasu.
45+4'
45+3'
Teď je pro změnu na Fina pískán faul domácím, jenže hosté nakopávají míč naprosto bez myšlenky přímo do rukavic brankáře Bragy.
45+1'
Nastavují se 4 minuty.
45'
Další úspěšná ofsajdová past Bragy, do které se nachytal Kramara.
43'
V ofsajdu byl nachytán Sakala.
43'
Domácí měli k dispozici přímák ze středového kruhu. Opatrná rozehrávka směřuje dozadu až k Matheusi Magalhãesovi.
40'
Braga právě vstřelila branku!
Nenápadnou akci do plných z vlastní poloviny dovedl do úspěšného konce střelou k tyči ABEL RUIZ. Výrazně mu pomohlo, že při Medeirosově finální přihrávce zprava promáchl na velkém vápně glasgowský Bassey.
39'
Medeirosův centr od rohového praporku posouvají hosté za postranní čáru.
38'
André Horta rozehrál ze 33 metrů, Leon Balogun posouvá míč v pádu hlavou za sebe úplně zbytečně na roh. Míč by skončil stejně v zámezí.
38'
Po dvou minutách je vše připraveno k rozehrání, oba postižení fotbalisté střet rozchodí.
36'
Žlutou kartu dostává Ryan Jack (Glasgow Rangers) za faul na Musrátího. Ošetřováni jsou po srážce oba.
35'
Kentovi je pískán faul na Fabiana Sousu.
33'
Z rychlé útočné akce Glasgow Rangers připravil Kent výbornou přihrávkou po zemi mezi beky palebnou pozici Sakalovi, který však bez přípravy vysoko přestřeluje.
32'
Střelu Musrátího srazil Bassey na další roh, jehož výsledek byl podobný.
31'
Ze skrumáže po rohu dostali hosté nakonec nízko kopnutý roh do bezpečí.
31'
Průnik Yana Couta zastavuje skluzem za cenu rohu Ryan Jack.
28'
Hra pokračuje přímým kopem Rangers, kterého se na velkém vápně ujme brankář McGregor.
26'
Zanedlouho napnul síť z pokračujícího obléhání glasgowské svatyně ANDRÉ HORTA. Hlasatel už nadšeně oznámil gól, jenže po minutě zkazil celému stadiónu radost VAR, který viděl útočný faul Fabiana Sousy v zárodku celé akce.
25'
První šance zápasu! Blízko vedení byli Portugalci, ze skrumáže si našel v pokutovém území míč Ricardo Horta a obstřelil obránce i gólmana, jenže po gólu volající střelu zastavuje branková konstrukce.
23'
Po rohu letí nepovedený centr daleko za bránu Bragy.
22'
Žlutou kartu dostává David Carmo (SC Braga). Zezadu bezohledným skluzem sejmul Kameru. Rozhodčí se k faulu vrátil po dohrání předchozí akce.
22'
Domácí propadli na své pravé straně, Fashion Sakala mohl vytěžit z brejku víc než jen rohový kop.
21'
Nakopávaný míč končí za bránou glasgowského klubu, Allan McGregor tradičně volí rozehrávku nakrátko.
19'
Po faulu Fabiana Sousy na Karmaru hosté nevyužili docela zajímavý trestný kop ze strany.
17'
Carmo u postranní čáry čistým skluzem odzbrojil Sakalu.
16'
Útočný faul na Baloguna je pískán Abelu Ruizovi. Temperamentní gesta ani sepjaté ruce směrem k rozhodčím nepomáhají.
14'
Skotové si však při rohu nerozuměli a je z něj pouze vhazování pro Bragu.
14'
Sakala se hezky uvolnil na pravém křídle a jeho zpětnou přihrávku z malého vápna raději uklízí na roh Fabiano Sousa.
13'
Sledujeme nepříliš záživný úsek zápasu, plný ztrát uprostřed hřiště.
10'
Ryan Kent si zpracoval dlouhý pas nedovoleně rukou.
10'
Brankářská jednička Bragy bude po ošetření pokračovat. Sá se rychle rozcvičoval, ale opět si sedá a Horníček zatím zůstává v pozici trojky.
9'
Velká nepříjemnost pro Bragu. Za stehno se drží zcela mimo osu hry brankář Magalhães a z lavičky k němu spěchají lékař a masér.
8'
Tavernierovi se po rozehrávce od brány nakrátko nepovedlo přenést hru, míče se zmocnil André Horta, který okamžitě hledal vepředu Medeirose. Jeho patičku ovšem hráči v modrém zpacifikovali.
6'
Rozehrávky se chopil Tavernier, z rohu však byl jen rychlý brejk domácího celku, zakončený slabou střelou Andrého Horty po zemi doprostřed brány.
5'
Matheus Magalhães zasáhl včas před Kentem, který se po obloučku za obranu neodvážil zakončit. Sakala odraženým míčem trefil Carma, následoval ještě odraz o záda dalšího beka Bragy a kuriózní roh pro hosty.
3'
Balogun prokázal přehled ve hře a čistě vypíchl průnik Iuriho Medeirose.
2'
Hosté zachytili Medeirosův centr, protiútok však zhatil útočný faul Fashiona Sakaly, který postrčil soupeře oběma rukama.
1'
Braga hraje v červenobílých dresech, Rangers v modrých dresech a ušpiněných kolenou od předzápasového poklekávání.
1'

SC Braga: Magalhães – Y. Couto, Sousa, Tormena, Carmo – Musrátí, Medeiros, A. Horta – R. Horta (C), Ruiz, Gomes.
Náhradníci: Sá, Horníček – Leite, P. Oliveira, Mineiro, Buta, Moura, B. Couto, Rodrigues, Castro, Falé, V. Oliveira.
Trenér: Carvalhal

Glasgow Rangers: McGregor – Tavernier (C), Goldson, Balogun, Bassey – Lundstram, Krámara, Jack – Sakala, Arfield, Kent.
Náhradníci: McCrorie, McLaughlin – Davis, Ramsey, Aribo, Diallo, Sands, Wright, Roofe, Barišić.
Trenér: van Bronckhorst

Rozhodčí: Massa – Meli, Alassio (ITA).
Dnešní soupeři se v Evropské lize utkali i předloni, a sice o dvě kola dříve. V šestnáctifinále vyhrál oba zápasy skotský celek – nejprve v Braze 1:0, což potvrdil i doma 3:2.
Glasgow Rangers
Skotský celek prohrál doma klíčové ligové derby s Celticem, na který v lize z druhého místa ztrácí šest bodů.
Do čtvrtfinále Evropské ligy klub Glena Kramary a spol. postoupil poprvé od roku 2008, kdy prohrál až ve finále se Zenitem Petrohrad. Stejně jako Braga obsadil druhé místo v základní skupině před pražskou Spartou, v jarní části pak vyřadil Borussii Dortmund (2:2 a 4:2) a Crvenou Zvezdu Bělehrad (3:0 a 1:2).
Do Portugalska vyrazí Rangers bez nejlepšího střelce Morelose, který má zraněný stehenní sval.

Střelci: 19 – Morelos, 12 – Tavernier, Roofe.
SC Braga
„Věčně čtvrtý“ portugalský klub za velkou trojkou Benfica, Sporting, FC Porto skončil na bramborovém stupínku v šesti z posledních osmi sezón a také letos je na čtvrtém místě, které v Portugalsku znamená účast v Evropské lize. Poslední dvě ligová utkání Braga těsně vyhrála včetně cenného skalpu Benficy (3:2).
V základní skupině EL skončila druhá za Crvenou Zvezdou Bělehrad o pouhý bod před Midtjyllandem a štěstí měla i v předkole jarní části proti Šeriffu Tiraspol, který vyřadila po porážce 0:2 a stejném vítězství v odvetě až na penalty. V osmifinále se zato Braga blýskla v dvojzápase proti Monaku, který ovládla 2:0 a 1:1.

Střelci: 19 – Horta, 13 – Oliveira, 10 – Galeno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.