Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Braga - 14. dubna 2022   21:00

Rangers
Rangers
2' Tavernier (Aribo) • 44' Tavernier  • 101' Roofe (Aribo)
3:1
(2:0)
Braga
Braga
83' Carmo  (I. Medeiros)
Rangers
McGregor – Tavernier (C), Goldson, Bassey, Barišić (90+1. Balogun) – Jack (80. Kamara), Lundstram – Aribo (106. F. Sakala), Ramsey (80. S. Wright), Kent – Roofe (106. Arfield).
Ibrox Stadium, Glasgow
Braga
Matheus – Fabiano, P. Oliveira, Vítor Tormena, Carmo (118. Falé) – A. Horta (46. Moura), A. Castro (106. Gorby), Musrátí (100. Mineiro) – Ruiz (61. V. Oliveira), R. Horta (C), Gomes (61. I. Medeiros).

James Tavernier orámoval první poločas dvěmi góly a otočil agregát na stranu Rangers, kteří dohrávali více než poločas o jednoho muže v poli více, jenže ani jednu z obrovských šancí nevyužili a David Carmo poslal zápas sedm minut před koncem zápasu senzačně do prodloužení. O postupu skotského týmu nakonec rozhodl Kemar Roofe, který se prosadil na konci prvního poločasu prodloužení. Iuri Medeiros navíc viděl v rozpětí pár sekund dvě žluté karty a byl vyloučen, což portugalský klub definitivně zlomilo. Skotský šampión je v semifinále. Konečný výsledek. Rangers FC 3 Braga 1.
120+1'
120'
Nad rámec prodloužení byla nastavena 1 minuta.
118'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází David Carmo, přichází Miguel Falé.
118'
Scott Wright teď poslal míč z pravé strany po zemi do šestnáctky a Scott Arfield mohl z blízkosti skórovat, jeho přízemní střela ale byla hosty zablokována. Stav je 3:1.
116'
Rozeběhlo se posledních pět minut dnešního zápasu za předpokladu, že Braga nedokáže o devíti agregát vyrovnat na 3:3, což by se rovnalo velkému zázraku.
113'
Ricardo Horta se pokusil získat penaltu, když při pokusu zasáhnout vysoký míč upadl v šestnáctce. Byl to ale férový souboj a hra tedy pokračovala plynule dále.
111'
Glen Kamara mohl znovu skórovat, když si na levé straně šestnáctky zpracoval kolmou přihrávku, jeho střela z úhlu ale byla sražena hosty na rohový kop.
110'
Střídající Scott Arfield měl v rychlém sledu dvě obrovské šance, jeho přízemní střela po zpětné přihrávce ale minula levou tyč, zatímco dorážka z bezprostřední blízkosti se od břevna odrazila nad! Matheus těsně předtím vytáhl fantastický reflexivní zákrok proti tečované střele Glena Kamary z pravé strany šestnáctky. Neskutečné!
106'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází André Castro, přichází Jean-Baptiste Gorby.
106'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Joe Aribo, přichází Fashion Sakala.
106'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Kemar Roofe, přichází Scott Arfield.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Nejen, že Kemar Roofe krátce před koncem prvního poločasu prodloužení udeřil, když zvýšil na 3:1, ale Iuri Medeiros navíc viděl bleskově dvě žluté karty za faul a protesty a Braga dohrává zbytek zápasu o devíti! Skóre po prvním poločase prodloužení. Rangers 3 Braga 1.
105+1'
První poločas prodloužení skončil.
105+1'
Nad rámec prvního poločasu prodloužení byla nastavena 1 minuta.
105'
Iuri Medeiros zřejmě hloupě překonal rekord v inkasování dvou žlutých karet, když jednu dostal za faul a poté hned druhou kartu za protesty!
101'
Rangers právě vstřelili branku!
Míč se teď dostal z ostrého úhlu a pravé strany šestnáctky po ose Glen Kamara a Joe Aribo před bránu a KEMAR ROOFE skóroval z blízkosti do prázdné sítě! Je to 3:1. Asistence: Joe Aribo.
100'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Alí Musrátí, přichází Lucas Mineiro.
98'
Ryan Kent nevěděl, jestli má na hranici šestnáctky střílet nebo centrovat, a střed jeho myšlenek vedl k tomu, že míč obloukem poslal vedle vzdálenější tyče.
97'
Ricardo Horta si nedal na lavičce Bragy pokoj a za protesty viděl žlutou kartu. Střídačka ovšem hodně žije.
96'
James Tavernier poslal do šestnáctky nádherný kolmý diagonální pas z pravého křídla, na který si na přední tyči naběhl Joe Aribo, a vypadalo to na velkou šanci, jenže domácí hráč na míč nedosáhl a navíc narazil do brankáře. Matheus byl faulován a Braga nadále žije.
93'
Hostující trenér Carlos Carvalhal protestoval poté, co Kemar Roofe předvedl u postranní čáry ostrý šlapák a druhé žluté kartě v zápase unikl, zatímco on sám ne.
91'
Začal první poločas prodloužení.
James Tavernier otočil dvěmi góly agregát na stranu Rangers a Braga navíc dohrávala celý druhý poločas o deseti, přesto dokázala tlaku domácích odolat a navíc si vynutit prodloužení, když se sedm minut před koncem zápasu prosadil po centru z rohového kopu hlavičkou David Carmo a udeřil jako blesk z čistého nebe. Skóre po 90 minutách střetnutí. Rangers FC 2 SC Braga 1.
90+5'
Druhý poločas skončil.
90+2'
Borna Barišić už je zřejmě hodně unavený, protože jinak by ho trenér nestáhl. Patřil mezi nejlepší hráče na hřišti a spoluhráče zásobil neustále přesnými centry.
90+1'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Borna Barišić, přichází Leon Balogun.
90'
Nad rámec dnešního utkání bylo nastaveno 5 minut.
89'
James Tavernier na pravé straně hřiště rozehrál rohový kop, jeho centr ale nikoho nenašel a byl odvrácen. Rangers navíc vzápětí faulovali na levém křídle hřiště.
88'
Fanoušci Rangers teď mají ruce v dlaních a není se jim potřeba divit, když si vezmete, kolik šancí domácí měli a navíc, o osudu utkání už mohlo být dávno rozhodnuto.
85'
Kemar Roofe je nepoučitelný. Pamatujete si, jak nakopl Ondřeje Koláře? Brankáře Slavie? Tak nyní nakopl Matheuse, který musí být ošetřován. Není to ale vážné.
83'
Braga právě vstřelila branku!
Iuri Medeiros rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop za skákání fanoušků Bragy a k jejich obrovské radosti DAVID CARMO zamířil hlavou ke vzdálenější levé tyči! Situace se mění a v současné chvíli jsme blízko prodloužení. Braga vyrovnala agregát. Asistence: Iuri Medeiros.
80'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Scott Wright.
80'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Ryan Jack, přichází Glen Kamara.
79'
Aaron Ramsey dotlačil míč do sítě po nádherné kombinaci Rangers z obrovské blízkosti, jenže fauloval brankáře a gól neplatil. VAR netřeba.
77'
Všechny otázky byly zřejmě zodpovězeny, kromě jedné. Jakým výsledkem dnešní jednoznačné střetnutí skončí. Utrpí Braga debakl nebo ne? Rangers se tlačí dopředu.
75'
Hostující Fabiano zkusil na ose hřiště vypálit ze střední vzdálenosti a jeho následná střela málem přestřelila stadion. Allan McGregor zůstal v klidu a odkopával.
73'
Delší dobu se nehrálo kvůli ošetření jednoho z domácích hráčů. Rangers zatím nesáhli ke střídání a za současného vývoje utkání to ani není příliš třeba.
70'
Joe Aribo skvěle prodloužil míč za obranu a Kemar Roofe předvedl v závěru samostatného úniku krásný lob, ani tentokrát ale gól neplatí! Nyní kvůli těsnému ofsajdu. Rangers vedou 2:0.
69'
Utkání se pouze dohrává, protože se hraje pouze na jednu bránu a Braga není schopna nějak konkurovat.
68'
Neskutečné věci se dějí v Barceloně, kde Frankfurt vede už rozdílem tří branek a vypadá to, že si suverénním výkonem jako tamní Rangers dojde pro postup.
65'
Borna Barišić poněkolikáté v zápase nádherně odcentroval z levého křídla a Aaron Ramsey hlavičkoval uprostřed šestnáctky těsně nad!
63'
Connor Goldson se dostal na vzdálenější pravé tyči po centru ze standardní situace k odraženému míči a krásnou bombou orazítkoval přední tyč, vzrušení ale bylo kvůli ofsajdu zbytečné. Rangers hrají v pohodě.
61'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Rodrigo Gomes, přichází Iuri Medeiros.
61'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Abel Ruiz, přichází Vitor Oliveira.
60'
Kemar Roofe se dostal do zakončení uprostřed šestnáctky a Bragu zachraňoval jeden z hráčů na brankové čáře hlavou! Hosté jsou o deseti.
59'
Je velice zajímavé, že týmy, které mají v letošním čtvrtfinále UEFA Europa League v odvetách výhodu domácího prostředí, toho nedokáží skoro využít.
55'
Rangers jsou jediným domácím týmem, který v odvetě čtvrtfinále UEFA Europa League vede nebo vedl. Přitom venku nevystřelili na bránu.
53'
John Lundstram se dostal k odraženému míči po nádherné kombinaci Rangers a centru z levé strany, jeho pohotová střela ale zamířila vysoko nad bránu.
50'
Joe Aribo se nádherně uvolnil na ose hřiště a mezi trojicí protihráčů napřáhl k přízemní technické střele zpoza šestnáctky, která těsně minula vzdálenější levou tyč hostující brány!
50'
Aaron Ramsey poslal do šestnáctky pěkný kolmý pas a míč se snažil ze vzduchu zpracovat Kemar Roofe, míč mu ale odskočil mimo dosah a Braga tedy odolala.
48'
Rodrigo Gomes se dostal na hranici šestnáctky ke střele, která mířila uprostřed brány pod břevno, a Allan McGregor si připsal první zákrok v dnešním zápase.
46'
Rangers na svého soupeře opět vlétli a Kemar Roofe se otáčel uprostřed šestnáctky s míčem, ke střele levačkou se ale nakonec v obležení protihráčů nedostal.
46'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází André Horta, přichází Francisco Moura.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
Rangers se na svého soupeře vrhli pořádně zostra a již ve druhé minutě otevřel skóre domácí kapitán James Tavernier, který navíc v závěru poločasu proměnil penaltu poté, co Vítor Tormena fauloval v šestnáctce Kemara Roofea a navíc byl ještě vyloučen. Skotský tým má vše ve svých rukou. Skóre po prvním poločase jednostranného střetnutí. Rangers FC 2 SC Braga 0.
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
44'
JAMES TAVERNIER napálil míč z pokutového kopu doprostřed brány a Rangers přece jen vedou 2:0! Braga navíc hraje o deseti hráčích.
42'
Vítor Tormena sestřelil uvnitř pokutového území Kemana Roofea a způsobil penaltu, k které ještě navíc viděl červenou kartu! Klíčový moment.
38'
Kemar Roofe krásně zalepil míč po špatné malé domů od hráčů Bragy a jeho přízemní střela z hranice šestnáctky minula vzdálenější pravou tyč brány.
37'
Rangers rozehráli na levé straně hřiště další rohový kop a Joe Aribo ho skvěle prodloužil. Na vzdálenější pravé tyči ale nebyl nikdo a míč skončil těsně mimo. Odkop.
35'
Je až neuvěřitelné, s jakou lehkostí dnes fotbalisté Rangers hrají. Přitom v prvním zápase čtvrtfinále UEFA Europa League nevystřelili ani jednou na bránu Brány.
32'
James Tavernier rozehrál na levé straně rohový kop a jeho centr byl skvěle prodloužen hlavou na vzdálenější pravou tyč, kde mohl skórovat do prázdné brány Kemar Roofe, Matheus ho ale dokázal zřejmě po odrazu od tyče vychytat a vyrazit míč zpět do hry! Zázrakem to není 2:0.
31'
Joe Aribo se ocitl na pravé straně šestnáctky ve slibné šanci a fanoušci už se zvedali, jenže obě jeho přízemní střely levačkou byly hostující obranou zablokovány.
30'
Borna Barišić se ujal rozehrávky rohového kopu na pravé straně a do šestnáctky poslal vysoký centr, který ze vzduchu stáhl Matheus. Rangers jsou mnohem lepší.
29'
Kemar Roofe si nabíhal uprostřed šestnáctky na krásný diagonální pas z pravého křídla, Paulo Oliveira ho ale skvěle pokryl a hlavou míč odvrátil na rohový kop.
27'
Aaron Ramsey chtěl míč poslat do šestnáctky z pravé strany a také tak učinil, jenže centr zamířil do území nikoho a Matheus opět odkopával od své brány – 1:0.
26'
Matheus si trošku natáhl sval na pravé ruce a musel být ošetřován. Vypadá to ale, že bude brzo v pořádku.
25'
Borna Barišić se na levé straně uvolnil a do šestnáctky poslal střílený centr, po kterém se na přední tyči dostal k hlavičce James Tavernier, míč se ale odrazil vysoko do vzduchu, ze kterého ho stáhl Matheus. Nutné ošetření.
23'
Alí Musrátí na levém křídle skvěle potáhl míč a na ose hřiště oslovil Ricarda Hortu, který vypálil zpoza šestnáctky, a jeho střela zamířila vysoko nad bránu.
22'
Borna Barišić odcentroval z levého křídla a Joe Aribo se ocitl na hranici malého pokutového území v šanci, jenže se ke střele nedostal a rána z druhé vlny od Ryana Kenta o hodně minula levou tyč. Braga opět přežila.
19'
Joe Aribo našel na pravém křídle zpětnou přihrávkou Aarona Ramseyho, jehož střela bez přípravy zamířila vysoko nad bránu. Bývalý hráč Arsenalu poté vyplázl jazyk. Moc dobře ví, že s touto šancí mohl naložit lépe.
19'
Rangers měli parádní vstup do zápasu, Braga se ovšem z úvodního tlaku dokázala otřepat a už si směrem dozadu dává obrovský pozor. Rangers vedou stále 1:0.
15'
Kemar Roofe se dostal v blízkosti pravé tyče do zakončení a z ostrého úhlu nemířil špatně, jeho střela ale minula přední tyč a Matheus mohl odkopávat.
14'
Joe Aribo krásně odcentroval od levé postranní čáry a na vzdálenější pravé tyči na míč těsně nedosáhl nabíhající James Tavernier, střelec úvodního gólu.
13'
Portugalský tým dobře zakombinoval na pravém křídle a do šestnáctky přilétl diagonální pas, po kterém se pak natahoval André Horta, míč ale sebral Allan McGregor.
11'
Braga se nyní snaží se zápasem něco udělat a rychle vyrovnat, jenže Rangers velice dobře brání a nepouští svého soupeře do zakončení. Hra se trochu uklidnila.
9'
Pokud byl zápas mezi Atalantou a Lipskem velice zajímavý, tak utkání v Glasgow má neskutečný úvod. Rangers se rychle ujali vedení a nebýt hry rukou...
7'
Kemar Roofe se nenechal znechutit a na přední tyči si nabíhal na přízemní centr z levé strany, jeho následná přízemní střela ale byla sražena na rohový kop.
6'
Rangers právě vstřelili branku, která nakonec neplatí kvůli ruce! Kemar Roofe si tentokrát naběhl na vzdálenější pravé tyči na centr Borny Barišiće z levé strany a hlavou poslal Rangers do vedení 2:0, jenže VAR poté odhalil ruku – 1:0.
5'
Rangers měli fantastický vstup do utkání a hned jejich první útočné snažení skončilo gólem. Ibrox Stadium brzy exploduje, fanoušci nyní skáčou jako jeden muž.
2'
Borna Barišić odcentroval z levého křídla nikým atakován a v pokutovém území skvěle prodloužil míč na vzdálenější pravou tyč Joe Aribo, čehož využil JAMES TAVERNIER, když ve skluzu z úhlu poslal míč do sítě – 1:0! Asistence: Joe Aribo.
1'

Rangers FC: McGregor – Tavernier (C), Goldson, Bassey, Barišić – Jack, Lundstram – Aribo, Ramsey, Kent – Roofe.
Náhradníci: Robby McCrorie, McLaughlin – Arfield, Balogun, S. Davis, Diallo Traoré, Kamara, King, Lowry, F. Sakala, Sands, S. Wright.
Trenér: Giovanni van Bronckhorst

SC Braga: Matheus – Fabiano, P. Oliveira, Vítor Tormena, Carmo – A. Horta, A. Castro, Musrátí – Ruiz, R. Horta (C), Gomes.
Náhradníci: T. Sá – Buta, Berna, Couto, Falé, Gorby, Leite, Mineiro, I. Medeiros, Moura, V. Oliveira, Rodrigues.
Trenér: Carlos Carvalhal

Rozhodčí: François Letexier (FRA). Asistenti: Cyril Mugnier (FRA), Mehdi Rahmouni (FRA). Čtvrtý rozhodčí: Jérémie Pignard (FRA). VAR: Jérôme Brisard (FRA). AVAR: Delajod Willy (FRA).
SC Braga

Braga se nachází ve fantastické formě, když ve všech soutěžích vyhrála čtyřikrát za sebou a neprohrála už pětkrát v řadě. Portugalský klub utrpěl poslední porážku 13. března, když na domácím hřišti těsně padl 0:1 s ambiciózním týmem Gil Vicente. Poslední přemožitel hostů letos usiluje o účast v evropských pohárech.
Rangers FC

Rangers nevystřelili v úvodním zápase čtvrtfinále UEFA Europa League ani jednou na bránu a v odvetě na domácí půdě mají co zlepšovat. Ve Skotsku dnes bude panovat fantastická atmosféra, která by měla hráčům tamního klubu dodat patřičný elán, aby se pokusili smazat manko z prvního zápasu. Braga vede o gól.
Fotbalisté Rangers se budou v čtvrtečním odvetném utkání čtvrtfinále Evropské ligy snažit smazat manko z prvního zápasu a tentokrát budou mít výhodu domácího prostředí. O osudu úvodního klání v Portugalsku rozhodl jeden jediný gól, když se v dresu Bragy prosadil pět minut před koncem poločasu útočník Abel Ruiz (1:0).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.