Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Eindhoven - 20. října 2022   19:00

Arsenal
Arsenal
71' Xhaka (Tomijasu)
1:0
(0:0)
Eindhoven
Eindhoven
Arsenal
Turner – Tomijasu (76. White), Holding, Gabriel, Tierney – Saka (85. Nelson), Lokonga (67. Partey), Xhaka (C), Vieira (67. Ödegaard) – Nketiah, Jesus (76. Martinelli).
Hein, Ramsdale – C. Soares, Cirjan, Edwards, Marquinhos, Saliba.
Hernández – Naranjo, Sanchez
Emirates Stadium, Londýn
Eindhoven
Benítez – Mwene, Ramalho, Obispo, Max (65. Teze) – Sangaré, Gutiérrez – Simons (90+1. Ledezma), Veerman (78. de Jong), Gakpo (C) – Til (65. Madueke).
Drommel, Waterman – Bakayoko, Branthwaite, Hoever, Mauro Júnior, Sávio.

Arsenal potvrdil roli favorita a fantastickým týmovým výkonem poráží PSV 1:0. Gól obstaral záložník Granit Xhaka v 71. minutě. Hráči the Gunners celý zápas jasně dominovali, jak na míči, tak i Holanďany přestříleli. Arsenal už je tak 8 zápasů neporažen a může se připravovat na víkendový zápas se Southamptonem.
90+5'
Konec zápasu. Z nastaveném čase se už nic zajímavého nestalo a sudí tak píská konec.
90+4'
Arsenal bude ještě zahrávat jeden rohový kop.
90+3'
Arsenal kontroluje zápas na obranné půlce soupeře.
90+1'
Střídání v týmu PSV Eindhoven:
ze hřiště odchází Xavi Simons, přichází Richard Ledezma.
90'
Nketiah měl na své noze gól, z penalty střílel, ale pod nohy se mu obětavým zákrokem vrhnul Obispo, který tak ještě drží šance PSV na body.
89'
Martin Odegaard a Kiernan Tierney vidí za taktický faul na půlce od rozhodčího žlutou kartu.
88'
Eddie Nketiah velkou pracovitostí a napadáním vybojoval Arsenalu rohový kop.
85'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Reiss Nelson.
83'
Bukayo Saka z úhlu ohrozil bránu PSV, Benítez skvěle vyráží na roh.
82'
Teze měl na noze finální přihrávku na Luuka De Jonga, který by už doklepával do prázdné brány, Teze přihrávku bohužel pro PSV přesnou nedal.
80'
Velice pohlednou kombinaci Arsenalu zakončil Gabriel Martinelli, jeho střelu pod břevno vytěsnil skvělým zákrokem Banítez.
78'
ze hřiště odchází Joey Veerman, přichází Luuk de Jong.
77'
Domácí tým se snaží kombinovat na půlce soupeře a vyvarovat se zbytečným chybám v rozehrávce.
76'
ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Gabriel Martinelli,
ze hřiště odchází Takehiro Tomijasu, přichází Ben White.
75'
The Gunners v přechodové fázi ztratili balón, a tak akci může rozjet PSV.
73'
Bukayo Saka krásně pronikl obranou PSV a zakončil přízemní střelou na zadní tyč. Jeho úmysl přečetl gólman Benítez.
71'
Arsenal právě vstřelil branku!
Takehiro Tomijasu se krásným záběhem uvolnil a poslal nadýchaný centr do vápna hostů na osamoceného GRANITA XHAKU, ten dokázal skákavým volejem překonat brankáře Beníteze.
70'
Turner rychlým přesunem na zem jistil střeklu Maduekeho.
68'
První střela na bránu už i ve statistikách týmu z Holandska, Xavi Simons navedl míč do vápna a přízemní střelou prostřelil bránícího Tierneyho. Jeho střelu likviduje pohledným zákrokem Turner.
67'
ze hřiště odchází Albert Sambi Lokonga, přichází Thomas Partey,
ze hřiště odchází Fábio Vieira, přichází Martin Ödegaard.
66'
Nebezpečná střela Eddiho Nketiaha končí těsně vedle Benítezovi brány.
65'
ze hřiště odchází Guus Til, přichází Noni Madueke,
ze hřiště odchází Philipp Max, přichází Jordan Teze.
64'
Nebezpečnou střelu Bukaya Saky dokázal hlavičkou srazit na rohový kop Ramalho, nebýt jeho, dost možná bychom se dočkali prvního gólu.
63'
Nepřesná rozehrávka Roba Holdinga končí v zámezí.
61'
Gabriel Jesus se na vápně skvěle uvolnil a prosmýkl se dvěma hráčům, jeho přízemní střelu k pravé tyči likviduje Benítez.
60'
Velkou chybu v rozehrávce Veermana nedokázal potrestat Gabriel Jesus, jeho přihrávka na Saku byla příliš dlouhá.
58'
Arsenal dokázal zvýšit svůj tlak a následuje další přímý kop, kterého se ujme Fabio Vieira.
57'
Granit Xhaka z přímého kopu nastřeluje zeď a následnou dorážku posílá hodně vedle levé tyče.
56'
Gutiérrez vidí žlutou kartu za faul na Gabriela Jesuse, uvidíme standardní situaci pro Arsenal.
55'
Obrovská šance Arsenalu! Eddie Nketiah utekl hostující obraně a zakončil na vyběhnutého Beníteze, ten dokázal nohou vyrazit střelu pryč od hrozby.
54'
Šanci jsme teď mohli vidět i na druhé straně. Guus Til z dobré palebné pozice vysoce přestřeluje bránu.
53'
A tak přece jen první střela na bránu. Gabriel Jesus obešel ve vápně PSV tři hráče a následnou střelou ohrozil bránu Beníteze, jeho střela neměla razanci, a tak neudělala hostujícímu brankáři žádný problém.
52'
Arsenal toho ve druhém poločase zatím moc nezměnil, pořád se snaží držet míč, ale šance ještě nepřišly.
50'
Gabriel Jesus tvrdým způsobem dohrál Sangarého, rozhodčí bez váhání píská faul.
48'
Obispo na půlce hřiště seslal k zemi Jesuse, ten protestuje směrem k rozhodčímu, jelikož si za tento zákrok přál pro Obispa žlutou kartu.
47'
Gabriel Jesus se probíjel hostující obranou, následně doplatil na nepřesnou přihrávku.
46'
Arsenal si sympatickým výkonem v prvním poločase vypracoval mnoho šancí, překvapivě však na Beníteze neletěla žádná střela. PSV mělo na druhé straně pouhé náznaky šancí, ale také nevyslali hráči Eindhovenu žádnou střelu na Turnera.
45+1'
45+1'
Žlutá karta pro tým Arsenal FC.
Granit Xhaka tvrdým zákrokem seslal k zemi Xaviho Simonse, rozhodčí za tento zákrok uděluje žlutou kartu.
45'
Do střely Saky se obětavě vrhnul Gutierrez.
44'
Max si náběhem za obranu řekl o míč, tento německý zadák byl nachytán v ofsajdu.
42'
Vieirova střela pošimrala postranní síť.
41'
Fabio Vieira si teď bere přímák z dobré pozice a bude mít dobrou možnost ohrozit Benítezovu bránu.
40'
Prudkou přízemní přihrávku poslal do vápna Nketiah, jeho snahu najít spoluhráče zastavil Ramalho.
38'
Rukou zahrál ve vápně stoper Gabriel. PSV bude tedy rozehrávat ve svém vápně.
37'
Arsenal znovu zkusí ohrozit bránu PSV od rohového praporku.
36'
Bukayo Saka chytře zakroutil centr od rohového praporku, nejvýše vyskočil Gabriel, ale hlavičku nedokázal nasměrovat mezi tři tyče.
35'
Tečovaný centr Saky končí na rohovém kopu.
32'
Arsenal stupňuje svůj tlak.
31'
Gabriel Jesus si naběhl do vápna na nadýchaný centr, chtěl vystřelit, ale promáchnul a Benítez vše jistil.
30'
Krásný záběh za obranu a následný centr vymyslel Tomijasu, jeho přetažený centr končí na zadní tyči.
28'
Bukayo Saka se snažil centrovaným balónem najít Jesuse, jeho centr byl nepřesný a končí v rukavicích Beníteze.
27'
Xavi Simons zakončil svůj rychlý únik. Jeho střela končí vysoko nad bránou Turnera.
25'
Gabriel Jesus aktivně napadal rozehrávku Beníteze, ten si nekomplikuje život a posílá dlouhý nákop na své spoluhráče.
24'
Rozhodčí píská na půlce hřiště faul a PSV se tak dostává k míči.
23'
Rohový kop Tiernyho odvrátil na přední tyči hráč holandského celku.
22'
Arsenal bude zahrávat první rohový kop.
20'
Zatím největší šanci zápasu měl na kopačce Gabriel Jesus, svou přízemní z hrany vápna neohrozil bránu PSV.
18'
Arsenal se postupnou kombinací dostal až na půli PSV, vše pokazil příliš dlouhou přihrávkou Sambi Lokonga.
17'
Pohlednou kombinaci PSV přerušila nepřesná přihrávka Maxe.
16'
Centr Gakpa do vápna Arsenalu odkopnul Gabriel.
15'
Dlouhý nákop Beníteze odvrátil hlavičkou Takehiro Tomijasu.
14'
Po střetu ve vápně padá k zemi Veerman, Jesus se diví, ale faul už nevrátí.
12'
Po chybě v rozehrávce vystřelil Granit Xhaka, jeho střela neměla razanci a navíc minula cíl.
11'
První střelu v zápase vyslal levý obránce Arsenalu Kiernan Tierney, jeho pokus končí vysoko nad bránou Beníteze.
10'
Křižné přenesení na Saku nedopadlo úspěšně a PSV bude házet aut.
9'
Gabriel seslal nedovoleným zákrokem k zemi Sangarého, rozhodčí píská faul pro PSV.
7'
Snahu Eddieho Nketiaha dokázal zastavit krajní obránce Eindhovenu Mwene.
6'
Arsenal nastoupil do utkání aktivně a snaží se diktovat tempo hry.
5'
Přízemní centr Kiernana Tiernyho odkopla do bezpečí hostující obrana.
2'
Arsenal po zisku míče začal poklidnou rozehrávkou a následným nákopem na Saku, ten míč neudržel ve hracím poli.
1'
Úvodní výkop obstarají hosté z Nizozemska.

Arsenal FC: Turner – Tomijasu, Holding, Gabriel, Tierney – Saka, Lokonga, Xhaka, Vieira – Nketiah, Jesus.
Náhradníci: Hein, Ramsdale – C. Soares, Cirjan, Edwards, Marquinhos, Martinelli, Nelson, Ödegaard, Partey, Saliba, White.

PSV Eindhoven: Benítez – Mwene, Ramalho, Obispo, Max – Sangaré, Gutiérrez – Simons, Veerman, Gakpo – Til.
Náhradníci: Drommel, Waterman – Bakayoko, Branthwaite, de Jong, Hoever, Ledezma, Madueke, Mauro Júnior, Sávio, Teze.

Rozhodčí: A. Hernández – J. Naranjo, D. Sanchez Rojo.
Arsenal při dohrávce druhého kola Evropské Ligy přivítá holandský celek PSV Eindhoven. The Gunners ve skupině A zatím suverénně kralují, po třech odehraných zápasech se nacházejí na 1. místě se ziskem 9 bodů. PSV taky nevstoupilo do této Evropské soutěže špatně, po dvou výhrách a jedné remíze se PSV nachází o dva body za Arsenalem. Arsenalu hraje do karet to, že vyhráli ve všech z posledních 7 zápasů. Londýnský celek pod Mikelem Artetou nabral na obrátkách a celý tým šlape jako švýcarské hodinky. I PSV po dobrém přestupovém období, kdy trenér Ruud van Nistelrooy přivedl hodně nových posil předvádí kvalitní výkony. V nizozemské Eredivisi se nachází PSV na druhém místě o pouhý bod za Ajaxem. Sázkové kanceláře favorizují Arsenal, ale PSV je rozhodně tým, který dokáže potrápit. Dost možná se dočkáme velký gólových hodů. Jak dopadne tento zápas se dozvíme ve čtvrtek od 19:00, tak u toho buďte s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.